Biologische boer drukbezocht Alleen spelen is geen bal aan 0 Onder de rent voor giro 55 2000 Nv?y NSGK. Elk kind speelt mee. Zomeravondconcert in Willibrorduskerk Mishandeling Teeltwijze heeft tij eindelijk mee Geen poffertjes voor opvanghuis gehandicapte kind maandag 21 juni door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - Chris telijke basisschool Onder de Wieken in Burgh-Haamstede houdt donderdag 24 juni een groot Afrikafeest voor leerlin gen, leerkrachten en ouders. Het festijn geldt als afsluiting van een creatief jaar waarin het we relddeel Afrika centraal stond. Tijdens de zes creamiddagen ver deeld over het schoolseizoen werd op verschillende manieren aandacht besteed aan Afrika. Het doel is bij de leerlingen inte resse op te wekken voor een an dere cultuur, die cultuur ook 'lij felijk' te laten ervaren, onder meer met het proeven van hap jes en het luisteren naar muziek, en tevens respect en begrip te kweken voor andere leef- en denkwijzen. Een belangrijk onderdeel van het Afrikafeest donderdagmid dag is de sponsorloop 'Ren voor Ruta'. De leerlingen proberen met sponsorgeld van ouders, grootouders, vrienden en fami lieleden zo veel mogelijk geld bijeen te lopen voor dit hulppro ject van de organisaties Edu- kans en Kerkinactie. Ruta is de naam van een meisje in Ethio pië. Zij staat model voor de vele (straat)kinderen daar. Kinderen worden in dit land al op jonge leeftijd de straat opgestuurd om geld te verdienen. Onderwijs is een belangrijk middel om hun le ven gunstig te beïnvloeden, maar ze krijgen weinig kans VLISSINGEN - Twee Vlissin- gers zijn gisteren in hun woon plaats aangehouden op verden king van mishandeling. De jongens, achttien en negen tien jaar oud, zouden eerder die middag een zeventienjarige Goe- senaar in zijn woonplaats heb ben geschopt en geslagen. Het slachtoffer liep bij de mis handeling een pijnlijke kaak en hoofdpijn op. De aanleiding tot de vechtpartij is niet bekend. door Piet Kleemans NOORDGOUWE - Een proeve- rij, rondleidingen, spelletjes en wedstrijden. Biologische Kweke rij Zuidbos in Noordgouwe had er zaterdag alles aan gedaan om van de open dag een succes te maken. Hetgeen beloond werd met grote drukte op het erf van Geertje Aangeenbrug en Ad van Oorschot. Aangeenbrug begon haar be- drijf twintig jaar geleden, wat neerkwam op roeien tegen de stroom in, oplopen tegen allerlei vooroordelen. En dat ging best ver, zegt Aangeenbrug. Mensen vertrouwden de biologisch ge teelde producten niet. Daar zou den wel allerlei ziektes en schim mels in zitten, zo werd gerede neerd. De inzichten zijn inmiddels dras- door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het Steenbergs Kamerkoor Sasso Montanari concerteert zaterdag 3 juli in de Willibrorduskerk in Zierikzee. Pianiste Iryna Zhynkina ver leent medewerking. Op het pro gramma staan werken van Brahms en Rachmaninov. 'Geen kind zal ooit in staat zijn deze liederen te zingen' schreef een wanhopige Rachmaninov in een brief nadat hij Six Choruses ST PHILIPS LAND - De jaarlijk se braderie in Sint Philipsland kon zaterdag geen poffertjes bakken voor opvangtehuis Map pa Mondohuis, omdat Kermis- bedrijf Zeeland niet met de toe- e kraam kwam opdagen. De Plattelandsvrouwen hadden via Omroep Zeeland bedrijven opgeroepen een grote poffertjes bakplaat beschikbaar te stellen. Kermisbedrijf Zeeland bood aan een originele oud-Holland se poffertjeskraam in Sint Phi lipsland neer te zetten. Zaterdag kwam de kraam toch niet. Bij het bedrijf was afgelo pen weekeinde niemand bereik baar voor een reactie. Opus 15 had gecomponeerd voor kinder- en vrouwenstem men. Volgens de opdracht van de uit gever moest hij echter voor deze stemmen schrijven. Het arrange ment dat het Steenbergse Ka merkoor uitvoert wijkt dan ook af van de oorspronkelijke com positie. Behalve het eerste stuk - dat een relatief eenvoudig patriottisch thema kent - hebben alle liede ren als centraal thema de schoonheid en treurigheid van het leven. De stukken roepen een mystieke sfeer op die goed aansluit op de liederen van Brahms die het koor voorafgaand aan de Six Choruses van Rachmaninov uit voert. De vier stukken van Brahms (Nachtends, Spatherbst, Abend- lied en Der Abend bezingen de avond en nacht en komen voort uit de Weense huismuziektradi tie. De teksten komen van dich ters. Het openingsblok van het con cert bestaat uit drie Franse, twee Nederlandse en drie Engel se stukken. Onder meer werken van Frank van Nimwegen en Al- bert de Klerk worden uitge voerd. Dirigent Wim Boer zorgt samen met pianiste Iryna Zhynkina voor de muzikale intermezzi. Het concert in de Willibrordus kerk begint om 20.00 uur. tisch veranderd. Aangeenbrug: „De kentering is een paar jaar geleden gekomen. Voor mij was het als een warm bad. De belang stelling nam toe en in de vakbla den werd eindelijk serieus aan dacht aan de biologische land bouw besteed. Mensen die vroe ger sceptisch stonden tegenover de biologische landbouw zijn nu helemaal bijgedraaid. „Is dat nou niet verschrikkelijk veel werk, al dat onkruid wie den", wil één van de deelnemers aan de rondleiding van Aangeen brug weten. Biologisch boeren is, bevestigt Aangeenbrug, zeer arbeidsintensief. „Maar ik heb iets met buiten zijn en met wer ken met mijn handen." Biologisch geteeld voedsel ver koopt, mits eenmaal geproefd, zichzelf. „Smaakt toch wel héél anders dan uit blik", consta teert een bezoeker na het proe ven van een verse kapucijner. Ook de kerstomaatjes en biolo gisch geteelde komkommers val len in de smaak. „Héérlijk. Veel meer smaak dan die niet-biologi- sche", worden de kerstomaatjes geprezen. Onderweg geeft Aangeenbrug tekst en uitleg over de machines die ze gebruikt, de mogelijkhe den voor beregening met eigen zoet water uit een ondergrondse zoetwaterbei en wat er verder al lemaal komt kijken bij het drij ven van een biologische kweke rij. Er wordt geïnteresseerd, en door sommigen met stijgende be wondering, geluisterd. Houtzagen Het terras tussen de twee kas sen op het bedrijf is drukbe- klant, er wordt enthousiast mee gedaan aan de wedstrijd zoveel mogelijk hout zagen in vijf mi nuten en er wordt zeer positief gereageerd op het bedrijf en haar producten. Toch is Aan geenbrug niet van plan elk jaar een dergelijke open dag te hou den. „Eens in de vijf jaar lijkt mij eigenlijk wel genoeg. Je doet zo'n open dag natuurlijk om de biologische landbouw te promo ten, maar het kost aan voorberei ding wel heel veel tijd." Zelf peultjes plukken geeft bezoekers van de biologische boerderij een indruk van het werk dat moet worden verzet. foto Mechteld Jansen Sporten, spelen, vakantie. Kinderen met een handicap willen niets liever dan gewoon meedoen. Daarom zorgen we dat speelplaatsen worden aangepast, maar ook schoolklassen, computers, werkplekken en woonhuizen. In 2003 - het Europees Jaar van mensen met een handicap - willen we nog méér klaarspelen. Doet u mee? Amsterdam www.nsgk.nl nederlandse stichting voor het Ze kennen elkaar door en door.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 30