Laboratoriumschool verhuist Alleen spelen is geen bal aan PZC Een bonte pracht van dieren en dracht giro 55 2000 NSGK. Elk kind speelt mee. Michelle Koch wint koppelwedstrijd met Johnny Wisse Goese opleiding tijdelijk bij HZ Zeeland in Vlissingen Bekeuringen bij verkeerscontrole Oud-Vossemeer -L gehandicapte kind Q v maandag 21 juni 2004 door Rolf Bosboom VLISSINGEN - De middelbare laboratoriumopleiding van ROC Zeeland krijgt vanaf september tijdelijk onderdak bij de Hoge school Zeeland (HZ) in Vlissin gen. Het gaat naar verwachting om een periode van anderhalf jaar. De opleiding is nu nog gevestigd in het ROC-pand aan de Rom- merswalestraat in Goes. Het op leidingencentrum concentreert in september zijn Goese activi teiten in het nieuwe complex in de Bessestraat. Daarbij is er voor gekozen de laboratorium opleiding onder te brengen bij de cluster techniek in het ROC-pand aan de Oude Veerha- venweg, vlak bij de hogeschool in Vlissingen. De opleiding werkt al enige tijd aan een krachtenbundeling met de chemie-opleiding van de ho geschool, een samenwerking die vorige week officieel werd be krachtigd. In de praktijk bete kent het dat het ROC ook ge bruik gaat maken van het labo ratorium van de HZ, dat daar voor wordt verbouwd en uitge breid. Aangezien de ROC-vestiging aan de Oude Veerhavenweg nog een verbouwing wacht in ver band met de bundeling van de OUD-VOSSEMEER - Twee be keuringen zijn zaterdag uitge deeld bij een verkeerscontrole in Oud-Vossemeer. De politie controleerde tussen 1615 en 17.30 uur dertig bestuur ders op de Leguitsedijk en de Vo- gelsangsedijk. Boetes waren er voor een 20-jari- ge inwoner van de gemeente Tholen, die met mistlichten aan reed, en een 25-jarige eilandge- noot die geen veiligheidsgordel droeg. Vlissingse locaties, kan de labo ratoriumopleiding daar nog niet beschikken over eigen ruimte, vooral nodig om theorielessen te geven. Dat gebeurt daarom voor lopig ook bij de hogeschool, die daarvoor inmiddels ruimte heeft vrijgemaakt. De verwach ting is dat deze tijdelijke oplos sing tot halverwege het school jaar 2005/2006 nodig is. liet medegebruik van het HZ-la- boratorium is allerminst tijde lijk. Een eigen lab zou te grote investeringen vergen voor het ROC. De HZ neemt daarom een deel van de ROC-spullen over, zorgt voor de verbouwing en ver huurt de ruimte aan het ROC. Hetzelfde doet de hogeschool met ingang van komend studie jaar ook aan de Roosevelt Aca demy. Die gaat er één dag per week gebruik van maken. De samenwerking met de HZ be tekent het behoud van de labora toriumopleiding van het ROC, die anderhalf jaar geleden nog de deuren dreigde te sluiten. Het dalende aantal leerlingen en de hoge investeringen zorg den ervoor dat de opleiding niet langer financieel overeind was te houden. Door het HZ-lab te gebruiken, blijven de kosten binnen de per ken. Door ook inhoudelijk sa men te werken, moet de oplei ding aantrekkelijker worden, zo dat deze meer leerlingen trekt. Het is onder meer de bedoeling de doorstroming van mbo naar hbo te verbeteren. Het ROC heeft nu zo'n 130 deelnemers aan het laboratoriumonderwijs; de HZ telt rond de 120 chemie- studenten. De komst van de ROC-opleiding betekent een forse inspanning voor beide instellingen. De HZ heeft haar handen vol aan de noodzakelijke verbouwingen; het ROC dient zijn spullen te verhuizen van Goes naar Vlissin gen. De werkzaamheden lopen vol gens schema en kunnen waar schijnlijk op tijd, in september bij het begin van het nieuwe stu diejaar, worden afgerond. door Frank Balkenende NISSE - Het is dat ze er hambur gers verkopen en er voor de ho ge nood dixies staan, anders waande je je zaterdag in Nisse in grootmoeders tijd. Half de re gio lijkt de boerenkiel van zol der te hebben gehaald. Voor de couleur locale liggen er hopen paardenmest, waar je vroeg of laat intrapt, want het is schuife len op het Schaapsscheerders- feest in Nisse, dus zie je de bom men niet liggen. Gezellig druk heet dat. Natuurlijk zijn er schapen op het zilveren jubileum, maar die leggen het in aantal af tegen paarden en honden. Achter de kerk kruipen Peter en Rudy van Ringrijdersvereniging Zuid-Be veland op hun versierde koud- bloedpaarden voor de slag der giganten. Uiteindelijk mist Ru dy de 26-millimeter-iing en mag Peter (de Vos) zich de trot se eigenaar van een set klompen noemen. Als troost krijgt Rudy een doos bonbons. Het wemelt hier van de paar den. Een stoet authentieke aan gespannen koetsen en sjezen sjokt Nisse uit voor een ontspan nen x-ondje door de Zak. Op de klinkers blijven verse hopen ach ter. Dat wordt straks zigzaggen. Een kuier naar de kasteelweide, die mag bogen op een fraaie poort. Je vangt er meteen de die- seldampen van pruttelende an tieke tractoren. In een soort opa-vertelt-show demonstreren straffe mannen ouderwetse stro machines. Ze werken nog per fect, er komen keurige baaltjes uit. De roofvogels die op het veldje ernaast siësta houden, blijven stoïcijns onder het hakkepuffen van de tractoren. Ze hebben net hun show afgerond, nu mag Ve- luwe Hunt uit Aarle-Rixtel de monstreren hoe een Engelse vos senjacht in zijn werk gaat. Daï is best moeilijk, blijkt al gauw. De bedoeling is dat twee van de drie ruiters zo'n 25 jachthonden in de hoek van de arena houden. De derde ruiter gaat stapvoets naar de tegenoverstelde hoek en op zijn signaal mag de roedel naar hem toe spurten. Alleen, die hondenoortjes zijn wel eens Oost-Indisch doof en zo gebeurt het dat soms elke hond doet waar hij zin in heeft, zoals 's lek ker door de aangrenzende scha penwei rossen. Waakzaam De schapen zijn plots waak zaam, maar de jachthonden ge ven toe aan het dwingend ge brul van de leider ter paard. De aanhouder wint dan toch, het lukt de roedel als één man het veld over te bewegen. Het ge heel wordt omlijst met Aar- le-Rixtels hoorngeschal, waar bij een blazer aan de ene zijde van de arena duetteert met een groepje aan de andere zijde. Het combineert wonderwel met het geblaf van de jachthonden. Er zijn deze dag ook politiehon den, evenals paardenfokkers die Het traditionele schapenscheren is maar één van de vele attracties tijdens het jaarlijkse dorpsfeest in Nisse. foto Willem Mieras hun trots voor het voetlicht stel len, en pony's die kinderen een eindje moeten torsen. Uiteraard ook schapen die in hun hok wor den gedreven. Tja, en iemand is zijn Jack Russell kwijt, meldt een op een boom gespijkerd briefje. Da's dan weer jammer op zo'n dag. Want het is feest in Nisse en massa's mensen vieren het 25- jarige bestaan van het schaaps- scheerdersfeest mee. In het oog springt de klederdracht. Folklo- regroepen uit Axel, Hansweert en Kruiningen stelen de show op het podium bij de brand- vijver. Zoveel historische kledij is in geen twintig bejaardenhui zen meer te vinden. In de kerk valt een expositie van kanten mutsen te bewonderen en wie het gekrioel even wil ontvluch ten kan, onder een inspirerend Glory, Glory Halleluja van bar- bershoppers, de toren beklim men. Mooi uitzicht boven. De Vlaam se vendeliers van Alferitax Kra- waebelli doen handig met vaan dels en stadsomroepers concur reren met elkaar wie de beste babbel en welluidendste stem heeft. 's Avonds gezellig met zijn allen modern doen. Er is een groot scherm neergezet waarop pu bliek de wedstrijd Neder- land-Tsjechië kan volgen. Ne derland verliest met 2-3. Dans- band Sway mag daarna de stem ming erin zien te krijgen. Sporten, spelen, vakantie. Kinderen met een handicap willen niets liever dan gewoon meedoen. Daarom zorgen we dat speelplaatsen worden aangepast, maar ook schoolklassen, computers, werkplekken en woonhuizen. In 2003 - het Europees Jaar van mensen met een handicap - willen we nog méér klaarspelen. Doet u mee? Amsterdam www.nsgk.nl nederlandse stichting voor het door Sandra van de Vreugde GRIJPSKERKE - De klassewed strijden zijn weer achter de rug en dan is het weer tijd voor de verschillende afdelingen om hun eigen wedstrijden te organi seren. Vrijdag was de beurt aan Grijpskerke. Door missers van Ronald Geert- se vroeg in de wedstrijd kwam Moniek Meijers in de groene sjerp te rijden. Direct na de pau ze echter liet ze een ring hangen en ook topper Piet Dekker liet wat steekjes vallen. Zo eindigde toch Ronald Geertse weer tradi tiegetrouw met 24 van de 26 rin gen op de eerste plaats. Harry Schout werd tweede met 23 rin gen en Pieter Dingemanse derde met 22 ringen. De bekers waren voor Ronald Geertse - die ook de pollepel won - Harry Schout en René Wisse. Elvera Boogaard won het versieringsklassement. Koppelwedstrijd In Zoutelande stond zaterdag de koppelwedstrijd op het program ma. Johnny Wisse was ge koppeld aan debutante Michelle Koch, die het bijzonder goed deed. Ze stak maar liefst 18 ringen op haar kleine bonte pony en opgeteld bij de 26 rin gen van Wisse was dit ruim vol doende voor de overwinning. De kamp voor de tweede plaats werd gewonnen door Marco Jan- se en Job Wisse, die daarvoor Lout Vos en Romana van de Ven moesten verslaan. Beide kop pels hadden 41 ringen. In het persoonlijk klassement waren er twee deelnemers met de volle bak van 30 ringen: Diana Wisse en Lout Vos. Diana was in bijzonder goede vorm, want niet alleen won zij de kamp om het kampioenschap, ze won ook de eerste beker, de pollepel en - met overmacht - het versieringsklassement bij de koudbloeden. Lout Vos moest tevreden zijn met de reservetitel en de tweede beker. Job Wisse won de derde beker en Sanne Verrips won de Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE eerst prijs bij de versiering0^, ge rassen. Tijdens de schaapscheerder^ ten in Nisse wordt ook ringge^. den door de afdeling Zuid-Beve- land, op het sfeervolle plekje«- der de bomen naast de kerkl, 28 beurten kwam Peter de als winnaar uit de bus. Hij slak 26 ringen, waarmee hij naaste, concurrente Rudi de Vos 3 ns- gen voorbleef. Peter de Vos, tij. dens de vorige afdelingwei j» strijd ook al winnaar, wonnaaa de dagprijs ook de eerste bek® en de pollepel. Jeugdbeker Christel Dingemanse won fel dens de ochtenduren de kartf om de jeugdbeker en de vers?, i» ringsprijs, die in Nisse wordtbe- paald door de toeschouwen, ia ging naar Judith Wagenaars si haar fries. In Gapinge won Sebasfea Ëa Sturm met 30 van de 30 ritss de wedstrijd. Bennie Paarê fö ging er met de eerste bekers ra door en liet daarbij respectieve- m lijk Kees Langebeeke jr. Andre van Maldegem ada zich. Stocltjesrijden De afdeling Koudekerkereeo: Lammerenburg, waar naast ringrijden ook altijd het stee tjesrijden op het programs ra staat. Simon de Pagter wonia 6c dagklassement bij het ringnj fe den met 29 van de 30 rings, fel maar moest Peter de Pagter 31 voor laten gaan bij het stoeltje- kt rijden. Peter de Pagter eindigs 'k met 28 ringen, net zoveel als As bi no Francke, Jan Jobse en Arja Bosgra op een 2e plaats bij U ei ringrijden. In het bekerklassement Piet-Jan Reynierse de le beker is: en liet daarbij Jan Jobse en Ar jan Bosgra achter zich. Ara BOi Francke won de pollepel. ün Agenda ZRV Sé Zaterdag 26 juni ringrijden op ind de Markt in Domburg van IS tot 17.30 uur en in Biggekerkefcii aan het Kerkplein van 8.( 17.30 uur. bk NIERSTICHTING weetuhetalvanelkaar.nl v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 26