Voetbalkampioenen uit Zoutelande die vjerljMig Dieleman tekent bij Portugese kampioen EL Passengers RUGNUMMER Vader Gattuso even naar huis Inge de Bruijn watervlug op vijftig vrije slag Vluchtplan Vlag Steeds meer mensen op kosten van de baas naar voetbalwedstrijden Dick Advocaat fans morgen al mag van naar huis turoZooq Ongelijke strijd De marktwaarde van Way ne Rooney is dankzij zijn opvallende optreden op het Europees kampioenschap voetbal in Portugal explosief gestegen. Een club die interes se heeft in de Engelse interna tional van Everton, moet min stens 50 miljoen Engelse pond meebrengen, oftewel 78 miljoen euro. Dat zei voorzit ter Bill Kenwright van de Londens voetbalclub zondag in het Britse dagblad News of the World. De achttienjarige Rooney is de jongste speler die scoorde op een EK. Hij maakte vrij dag twee doelpunten in de wedstrijd tegen Zwitserland. „We glimlachen als we het over de waarde van Wayne hebben, maar op dit moment leggen we elk bod terzijde. We zijn niet van plan Rooney te verkopen", aldus Kenw right. Dolle vreugde nadat het team van de Meeuwen de beslissende penalty heeft benut. Van links naar rechts begeleider Sjaak Lankhaar, Sjors Lankhaar (2), Delano Langenzaal, Ricardo van Bambagt, Pim Francke en Kevin Sprayt. foto Ad van Hasselt door Koen de Vries Je zou verwachten dat de Neder landse kampioen straatvoetbal uit een grote stad zou komen, maar dit jaar is dat niet het geval. Vijf on bevangen jonge ventjes van de Meeu wen El uit Zoutelande grepen zater dag op de Dam in Amsterdam bru taal de titel. Pim Francke, Sjors Lankhaar, Dela no Langenzaal, Ricardo Bambagt en Kevin Sprayt, allen tien of elf jaar, hadden al een lange weg afgelegd voordat ze zaterdag de Dam bereik ten. Bij de voorronden stonden name lijk 70.000 voetballertjes te trappe len om hun beste beentje voor te zet ten. De jongens van de Meeuwen wonnen in september in Hein- kenszand de voorronden, in april schreven ze de regiowedstrijden in Nieuwdorp op hun naam en ten slotte wonnen ze veertien dagen gele den ook de districtsfinales in Terneu- zen. Het veld in Amsterdam was geredu- De Italiaanse international Gen- naro Gattuso heeft het trai ningskamp van zijn ploeg in Portu gal voor een paar dagen verlaten. De 26-jarige middenvelder van AC Milan mag zijn vrouw en zijn pasge boren baby thuis in Italië bezoeken. Zijn echtgenote bracht gisteren een dochter ter wereld, Gabriela, het eerste kind van het koppel Gattuso keert waarschijnlijk van avond terug in Portugal bij de Itali aanse selectie. Morgen speelt de Ita lië de laatste groepswedstrijd tegen Bulgarije. Gattuso is voor dat duel geschorst. ANP/RTR ceerd tot zes teams. Dë Meeuwen ver sloeg in de poule eerst Achilles'94 uit Groesbeek met 1-0 en daarna was Blue and White Lions uit Bus- sum de klos: 2-0. In de finale leek het team uit Zoutelande ook af te re kenen met UVS uit Leiden, maar een verdwaald schot in de allerlaat ste minuut betekende de 1-1. In een zenuwslopende penaltyserie duurde het tot de 26e strafschop voor de be slissing viel. De Meeuwen scoorde, UVS miste. Vijf ventjes uit Zoutelan de waren landskampioen. De beker werd uitgereikt door Henk Spaan terwijl het vijftal werd beju beld door de enige echte stadion speaker van Ajax. maandag 21 juni 2004 2j door Koen de Vries GOES - Volleyballer Martijn Dieleman speelt de komende competitie in Portugal. De 25-ja- rige Goesenaar tekende zater dag een eenjarig contract bij Castelo de Maia, de landskam pioen van de afgelopen vijf jaar en drievoudig bekerwinnaar. Daarmee heeft Dieleman voor het eerst in drie jaar voor het be gin van het zomerreces een con tract getekend. De afgelopen ja ren was het zoeken geblazen en stond hij op het punt om er hele maal mee op te houden. „Ik heb veel te danken aan Edwin Benne en aan mijn mana ger Tim Kelly", vertelde Diele man gisteren vanuit het Spaan se Soria, waar hij momenteel woont. „Benne heeft me vorig jaar aan het volleyballen gehou den. Hij heeft toen ik het niet meer zag zitten naar een club in Zwitserland gehaald. Daarna liep ik Tim Kelly, een manager uit de VS, tegen het lijf. Hij heeft me veertien dagen geleden met deze club in contact ge bracht." Dieleman ervaart de belangstel ling van Castelo de Maia, een ploeg uit een stadje ten noord den van Porto die het afgelopen seizoen de Final Four in de Euro pa Cup haalde, als een waarde ring voor zijn capaciteiten. „Dit is niet zo maar een team. Drie jaar geleden heb ik het zien spe len tegen Almeria, de kampioen van Spanje. Toen maakte de ploeg al een goede indruk op me en ik begrijp dat ze sindsdien al leen maar sterker geworden zijn. Misschien wordt dit wel het sterkste clubteam waarvoor ik ooit gespeeld heb." „Het is een droom van me om ooit ergens landskampioen te worden. In het verleden heb ik wel een paar keer de beker ge wonnen, maar kampioen ben ik nog nooit geweest. Dat is een van mijn grootste wensen." Martijn Dieleman volleybalt vanaf zijn zestiende op het hoog ste niveau in verschillende natio nale competities. Met het Neder lands team speelde hij vier jaar geleden in Sydney op de Olympi sche Spelen. Na enkele jaren Ne derland verkaste hij naar Spaanse Soria, waar hij jaar -voor Numancia uitkwam Die club greep steeds net de landstitel. Na weer een jaartje (Nesselande) kwam hij spoor, maar via een modale clj| in Zwitserland en Rhetymni van het Griekse eiland Kreta speelde hij zich weer in c langstelling. Met schema's vai de Cubaanse coach vanRhetyn. no houdt Dieleman zich momen teel in conditie. Hij verwacht® augustus in Castelo de Maia aan de slag te gaan en heeft er in. „Ik heb al mensen gespn die zeiden dat dit een mooi stapje is. Maar zo zie ik het Voor mij is dit een flinke omhoog. Ik zal moeten beunza 3 dat ik eraan toe ben. Ik raj* flink aan de bak." „Dankzij dit contract nieuw zelfvertrouwen m B daan", vervolgde Dieleman."i *;a ben heel blij met de meui club, maar andersom is het oe zo. Zij zijn blij met mi]. Doen die tegenslagen ben ik men' sterker geworden. Bovenop heb ik na al die jaren ervaring opgedaan. Ik moe: laten zien dat ik dat huis heb." it(1 AUSTIN - Inge de Bruijn hedl::e goede tijden neergezet bij zwe®. -i wedstrijden in het Amerikaans Austin. De drievoudig olympisch kam- pioene tikte op de 50 meterw slag aan na 24,70 seconden op de 100 meter vlinderslag 58,11, De Bruijn verbeterde upr beide afstanden haar tijden de Swim'Cup begin april in. sterdam. De wedstrijden in Austin zijnd a laatste serieuze test voor d{ ■ll1. Olympische Spelen van Athene "jj De Bruijn gaat in juli metdefe- derlandse ploeg mee op tra ningskamp in het ItaliaanseCh a mo. ANP Een privé-vliegtuigje uit Neder land is zaterdag op het vliegveld bij Aveiro gesommeerd te vertrek ken. Het toestel had vier Nederlan ders aan boord. De inzittenden had geen vluchtplan ingediend en waren zonder de benodigde toestemming naar Aveiro gevlogen. Daar landde het vliegtuigje, maar de Nederlan ders kregen direct te horen dat ze moesten vertrekken. „De vlucht was niet aangemeld", aldus Henk Groe- nevelt van het Centraal Informatie punt Voetbalvandalisme. De Neder landers waren op weg naar het duel Nederland-Tsjechië. ANP MR DICK ADVOCAAT Flight details Flight TV 541 22/05/2004 FARO BRUSSELS Check-in: Departure terminal, between rows 1-16 Operated by Virgin Express Oranjefans hebben zaterdaga vond op de Markt in Veenen- daal hun frustraties rond het verlies van het Nederlands elftal afgerea geerd door het verbranden van Oranje-artikelen. De politie greep in toen een 24-jarige man een Neder landse vlag in het vuur gooide. Hij moest mee naar het bureau en kreeg een proces-verbaal. ANP BANGKOK - Thaise gevangenen spelen in Bangkok een potje voetbaW" een team van met Europese vlaggen beschilderde olifanten. Ilct dueling deel uit van een campagne tegen hel gegok op wedstrijden van Euro iets wat in het Aziatische land veel gebeurt. foto Sakchai Lal11"* Een detail van de reservering die Oranje-fans in Portugal alvast voor Advo caat hebben gemaakt. foto Ed Oudenaarden/ANP van onze sportredactie De supporters van Oranje hebben het helemaal gehad met Dick Advocaat. Op de Oranje-camping in het Portugese Espinho is een ludie ke actie op touw gezet om hem ver vroegd naar huis te sturen. Direct na het verloren duel tegen Tsjechië (3-2) is geld ingezameld om een vliegticket voor hem te kopen. „Naar Brussel", zei Johan de Laat uit Tilburg, een van de initiatiefne- mers van de actie. „Want in Neder land hoeft hij ook niet meer te ko men", aldus De Laat. „Binnen drie minuten hadden we het g( kaar. Via de roomservice in het ho tel van Oranje zullen we hem hetdo- ciiment overhandigen." Het ticket is inmiddels geboekt. Morgenmiddag om 12.35 uur is plaatsje voor hem gereserveerd op een vlucht van Virgin Express van uit Faro. Op de vlucht TV 541 kan hij inchecken. „Hij heeft alleen een paspoort nodig"zei De Laat. AVP ook De gewone supporter verdwijnt langzaam van de tribunes. Het Oranjelegioen, dat tijdens het EK massaal het Nederlands elf tal steunt, bestaat steeds meer uit werknemers die op kosten van de baas in het stadion zit ten. door Eelko Wester AVEIRO - Hij is normaal de rust zelve, misschien wel op het saaie af. Matthijs Almekinders, voorzitter van de raad van be stuur van Sensire, is zo'n baas die er altijd netjes en verzorgd uitziet en niet gek te krijgen is. Dat is ook nodig als je leiding geeft aan zo'n slordige tiendui zend medewerkers bij verschil lende zorginstellingen. Maar van die rast is mets meer te merken als de Tsjechische aanvaller Milan Baros halverwe ge de tweede helft zijn ploeg naast Nederland schiet: 2-2. Al mekinders staat op uit zijn stoel tje, grijpt naar zijn stiekem naar binnen gesmokkelde toeter van een bekend Nederlands bier merk, zet 'm aan zijn mond en schreeuwt uit volle borst: 'Hol land, Holland'. Een ritueel dat zich keer op keer herhaalt als het Oranjelegioen in de slotfase nog een keer mas saal achter de ploeg gaat staan. De twintigduizend worden pas stil als Smicer een paar minuten voor tijd Nederland de genade klap toebrengt: 3-2. Dag EK. Murw gebeukt zit Almekinders na afloop op zijn plastic kuip stoeltje. Om hem heen nog meer te neer geslagen voorzitters van raden van bestuur en directeu ren. Net als Almekinders alle maal gehuld in een Oranjeshirt, met hun voornaam achterop. Er wordt gemopperd en gescholden op coach Advocaat en hier en daar een bemoedigend schouder klopje uitgedeeld. Henk Ramautar, commercieel di recteur van Amicon Zorgverze keraar, slaat het tafereel zicht baar met tevredenheid gade. Na tuurlijk, liever had hij gehad dat de deelnemers aan zijn vip- reis naar Portugal van vreugde De mannen op hun businesstrip: ze hebben oranje shirts aan, maar ze zijn niet de ultieme supporters. bij elkaar in de armen waren ge vallen. Maar zijn doel is bereikt: de' tien zakenrelaties die hij heeft uitgenodigd, hebben een onvergetelijke wedstrijd be leefd. Ze zullen er nog vaak met een goed gevoel aan terugden ken. En dus aan hem en zijn be drijf Amicon. Daar was het Ra mautar nou net allemaal om te doen. Daarom heeft hij het gezel schap getrakteerd op een volle dig verzorgd weekend, met een vliegticket, een toegangskaartje, eten, drinken en vervoer. „Ik wil de mensen een goed ge voel geven. De relatie die ik met hen heb verbeteren. Daar doe je later, als je met hen zaken moet doen, je voordeel mee", weet Ra mautar. Al vele voetbalkampioenschap pen nodigt de Arnhemmer gezel- PORTUGAL schappen uit. Zijn conclusie: een beter instrument dan een voetbaltrip is er niet. „Voetbal leeft in Nederland. Dat is een brok emotie. Daar kan niets te genop. Iedereen, van hoog tot laag, heeft iets met voetbal." Nog een les die hij heeft geleerd: overdaad schaadt. Hij legt uit: „Je moet bij dit soort trips alles tot in de puntjes regelen, maar niet overdrijven. Champagne, kaviaar en luxe hotels, daar zit ten de mensen niet meer op te wachten. Dat kun je in deze tijd, nu het economisch wat minder gaat, ook niet maken ten opzich te van je medewerkers en je klanten." Het driedelig kos tuum is daarom ook in de ban gedaan. 'Van casual tot oranje' is tegenwoordig de dresscode. Als zaterdagmorgen het gezel schap zich op Schiphol verza melt, blijkt dit toch niet ieder een gelukt: geen dassen, wel jas sen. Maar omdat het oranjege halte ook ruimschoots aanwezig is, valt het gezelschap niet op in de massa die zich op dit vroege tijdstip heeft verzameld op de luchthaven. De chartermaatschappijen heb ben veel extra vluchten inge- foto Hans van Weel/GPD kocht om het oranje volkje te vervoeren richting Porto. De commercie draait op volle toe ren, getuige de pallets vol toe ters ('Is dat een Duitse herder? Holland, Holland') die worden uitgedeeld en het speciale ont bijt, met oranje cake, mandarijn en jus d'orange, dat wordt geser veerd door de KLM. In Porto wacht het gezelschap een verrassing: John van den Brom als gastheer. De oud-spe ler van onder andere Vitesse, Ajax en het Nederlands elftal is ingehuurd om het voetbalfeest te completeren. Hij is niet de eni ge oud-speler wiens bekendheid wordt gebruikt om de gasten te vermaken. Ook Aaron Winter, Rob Witschge, Stanley Menzo en John Bosman schnabbelen de ze wedstrijd wat bij. Het gros van de supporters stapt bij aankomst in Porto in een bus naar Aveiro, waar het Oranjefeest al vroeg losbarst. Voor het businessgezelschap zit dat er nog niet in. Met de hele groep opgaan in een luidruchti ge, dronken massa, daarvoor is het nog te vroeg. Er moet eerst worden gewerkt: want een busi nesstrip, dat is business en pleasure; het nuttige met het aangename verenigen. Tapas Sightseeing door Porto en een portproeverij met tapas tijdens een boottocht over de Douro moet de tongen los maken. Ra mautar heeft het gezelschap met zorg uitgezocht. Voor iedereen moet een interessante partij aan wezig zijn, is zijn motto. Hoe leuk de activiteiten in Por to ook zijn en hoe goed ook voor de zakelijke relaties, het hoogte punt is 's middags het bezoek aan Aveiro. Het centrum van het stadje waar Nederland speelt, is uren voor de wedstrijd al volledig oranje gekleurd. Car naval in Portugal. Duizenden supporters dansen, springen, zingen en eten. Al is het verkrij gen van eten en drinken aan het einde van de middag een hele klus; het Oranjelegioen heeft de kroegen en supermarkten bijna volledig kaal gegeten en gedron ken. Nog slechts op enkele plek ken draait de bierkraan op volle toeren. De wedstrijd Nederland-Tsje chië is er volgens een waar met volle teugen van wordt genoten. Bij de twee Nederlandse doel punten vliegen de gasten, die el kaar 's morgens niet of amper kenden, elkaar als beste vrien den in de armen. De anticlimax is uiteindelijk groot, maar een dag later overheerst het goede gevoel, constateert Ramautar tot zijn tevredenheid. Als het vliegtuig vanmorgen op Schiphol is geland, heeft hij nog twee dagen om zich voor te be reiden op de volgende vipreis: Nederland-Letland. Het zal een hele klus worden zijn gasten aan die trip een goed gevoel over te laten houden. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 22