nie bereikt akkoord grondwet Verdonk met dood bedreigd tüüi Rei 1 1 18° 3K Oranje speelt in nieuwe samenstelling r 150 w M GRATIS JVC FLAT SCREEN 72 cm* gerings leiders benoemen nog geen voorzitter Europese Commissie Qaeda leider ïyad gedood Voordelige vakanties Travel Reiswinkel! EXAMENS 2004 i NW 4 jjgbuien, afgewisseld met opklarin- iMaximumtemperaturen rond 15 gra- iff1 een matige noordwestenwind. (jaargang no. 143 jdag19j""i 2004 iiMimerC 1,70 I MmW (Advertentie) (*Alleen op 5 deurs/uitvoorraad) CHRYSLER PT CRUISER v.a. 19.950,- an Hod Chrysler leep Goes 01 13-250858 internet: www.pzc.nl HHHI sreHffiBKssfittunB De leiders van fentwintig EU-lidsta- bben gisteravond een gord over de Europese ilwet bereikt. Maar ze laat op de avond Diet in geslaagd een Commissievoorzit- tbenoemen. ze in juli onder il'ands voorzitterschap een wagen om dat jgn op te lossen. De over ping over de grondvVet einde aan een twee durend gevecht om de Üin de uitgebreide Unie. iioord werd met champag ne belangrijkste kandida- «or de Europese topbaan, idgische premier Verhof- a de Britse Eurocommis- Patten, kregen geen van jvoldoende steun. Nu iemier Balkenende de EU-voorzitter een kan te vinden die kan reke- een meerderheid die :genoeg is. Nederland is ll juli voorzitter van de d etjeskwestie' heeft de le tweedaagse Europe- borlijk vergald. Frank- uitsland kwamen lijn- ênover Groot-Brittan- in, waardoor de EU op- 'deeld dreigde te raken ife- frling kan gespreid en doen AG - Leerlingen in het set onderwijs kunnen iöp verschillende momen ten doen. rit het kabinet gisteren a. In de vakken' waarin Üzijn, mogen ze al in de ra het jaar examen doen, ize zich daarna kunnen toren op andere vakken, iulengemeenschap Pontes [Zeeman in Zierikzee liep proefproject. ANP W-De vermoedelijke lei- HA1 Qaeda in Saoedi-Ara- Mei Aziz al Muqrin, is ge rit de Ai-abischtalige tele- ader Al Arabiya gisteren tSaoedische veiligheids ei belegerden gisteravond fóitie in de hoofdstad 'omdat werd vermoed dat deden van Al Qaeda ver- Hen.ANP/AFP 95 «erikaanse gijzelaar «hoofd langs de lijnen die zichtbaar werden tijdens de Irak-crisis. Daarbij werd persoonlijke kri tiek niet geschuwd. „Schröder en Chirac kunnen hun collega's niet platwalsen om tot een ak koord te komen", zo waarschuw de de Britse premier Blair. Gistermiddag groeide in Brussel de hoop op een compromis over de nieuwe grondwet. Eerder op de dag deed de Ierse premier en voorzitter Ahern een dringend beroep op alle regeringsleiders om hun meningsverschillen te overbruggen 'in het belang van Europa'. In de nieuwe grondwet zal een verwijzing naar 'God', een wens van premier Balkenende, ontbre ken. De grondwet-discussie draaide tot op het laatste moment over de onderlinge machtsverhoudin gen in de uitgebreide Unie. Vol gens het nu bereikte akkoord moeten EU-wetten worden goed gekeurd door ten minste 55 pro cent van de lidstaten, die samen ten minste 65 procent van alle inwoners van de EU hebben. Die formule corrigeert de huidi ge situatie waarin Spanje en Po len relatief te veel macht heb ben. Het aantal onderwerpen waarover ministers met algeme ne stemmen moeten beslissen, wordt aanzienlijk beperkt. Nederland behoudt wel het recht om de meerjarenbegroting van de Unie te blokkeren. In zijn strijd om de afspraken rond de euro zo sterk mogelijk te maken, krijgt Balkenende voor een deel zijn zin. In de com promistekst staat dat de eurolan den in goede tijden geld opzij moeten zetten om hun tekorten weg te werken. Over de Nederlandse wens om het Europese Hof een belangrij ke rol te geven bij de bewaking van de euro-afspraken is in de compromistekst geen letter te rug te vinden. GPD De spelers van het Nederlands elftal sjouwen met een doel tijdens de laatste training voor het tweede groepsduel met Tsjechië. door Jochem Lippmann AVEIRO - Met een opnieuw ge wijzigd elftal begint het Neder lands voetbalelftal vanavond in Aveiro aan het cruciale duel met Tsjechië. In zijn voortduren de zoektocht naar de ideale for matie doet de bondscoach geen concessies meer aan de speelwij ze van Oranje. Hij maakt waar schijnlijk wel de weg vrij voor drie nieuwe spelers. De kans is groot dat Robben, Seedorf en Bosvelt tegen de Tsje chen aan de aftrap verschijnen. Bij een gebrek aan voetballend vermogen in de defensie moet Cocu waarschijnlijk samen met Stam het centrale verdedigings koppel vormen. Bouma valt daardoor buiten de ploeg. Advocaat wilde tijdens de afslui tende perspraatje niet op vragen over de opstelling ingaan. Hij be vestigde slechts dat Oranje in elk geval met één centrumspits en een echte rechtshalf speelt. „Ik doe geen concessies meer aan de speelwijze. Anders zou ik me belachelijk maken." Advocaat houdt niet vast aan de ploeg die aan de openingswed strijd tegen Duitsland begon. Overeenkomstig de gehele voor bereiding op het EK blijft de bondscoach zijn ploeg maar wij zigen. De linkspoten Zenden, Van der Vaart en Bouma lijken het slachtoffer van de vernieu wingsdrang van Advocaat, die zijn ploeg tegen Duitsland te veel naar links vond hellen. Advocaat ruimt geen plaats in voor Wesley Sneijder. Niette min wijzen cijfers uit, dat Oran je mét Sneijder meer scoort (el- Advertentie Nieuwe locatie voor Radaster Middelburg 28 juni beschikt hel Kadaster in Middelburg over locatie. Voor aanname van stukken en het verstrekken kunt u op vrijdag 25 juni nog terecht op het huidige pi'vanaf maandag 28 juni op het nieuwe adres. adresgegevens per 28 juni zijn: 3 Middelburg 18) 67 01 75 (°i 18) 63 45 35 mvw.kadaster.nl Postbus 8718 (algemene post) 3009 AS Rotterdam Postbus 8013 (tijdgebonden post) 4330 EA Middelburg Centrale/receptie: Telefoon: (0118) 67 ot 00 Telefax: (0118) 67 01 01 "«adres: K^aat 31, 4337 EA Middelburg telefoon- en telefaxnummer vinden geen ragen plaats. door Rudi Buis DEN HAAG - Minister Verdonk van Vreemdelingenzaken is met de dood bedreigd in een tele foontje aan Radio Noord-Hol land. Een man die zich een woordvoerder noemt van de on bekende actiegroep Section Eight, zei dat er een 'serieuze aanslag' op de minister volgt, als het asielbeleid niet binnen twee weken wordt terugge draaid. „Geen ketchup, geen taarten dit keer", aldus de man. Hij zegt te spreken namens de twee vrouwen die woensdag in Amsterdam werden opgepakt, nadat zij Verdonk met ketchup hadden besmeurd. Dat gebeur de kort voordat de minister een tentoonstelling opende in het Bijbels Museum. Verdonk heeft aangifte gedaan. De anonieme man zegt in het telefoontje aan de radiozender dat de minister voor die aangifte 'nog een keer zal worden gecorrigeerd'. De twee vrouwen nemen echter na drukkelijk afstand van de man. De ketchup-actie is volgens de man een laatste waarschuwing. „Anders moeten wij andere stap pen gaan nemen." Op de vraag of daarmee een moordaanslag wordt bedoeld, zoals bij Pim Fortuyn, zegt de man 'niets te kunnen uitsluiten'. „Nederland heeft blijkbaar nog niet genoeg geleerd." De twee vrouwen die woensdag werden aangehouden zijn inmid dels door de rechter-commissa- ris op vrije voeten gesteld. Ze moeten volgende week voor de rechtbank verschijnen. De vrou wen weigerden een verklaring af te leggen en hebben zich be roepen op hun zwijgrecht. De identiteit van de vrouwen is dan ook niet vastgesteld. Blunder De ministers Donner (Justitie) en Remkes (Binnenlandse Za ken) moeten zich dinsdag in de Tweede Kamer verantwoorden voor de vrijlating van de twee. De LPF vindt dat justitie en poli tie geblunderd hebben. LPF-lei- der Herben: „Het is moeilijk te begrijpen dat men blijkbaar niets van de gebeurtenissen rond Fortuyn geleerd heeft. Blijkbaar wordt dit, net als het taartr incident destijds, opgevat als een onschuldige, ludieke ac tie. Dit bagatelliseren van ex treem links-activisme past in Advertentie (Advertentie) |^Tn 10:00 WH*»S00"" Drukkerij 3 Steenbergen 0167 544 544 Elke week in de zaterdagkrant Reizen 1 Daar moetje naar toe. PORTUGAL rcU.idi^H^ Zweden 2 - 4 Denemarken 2 - 4 Italië 2 - 2 Bulgarije 2 - 0 Bulgarije-Denemarken 0 - 2 Italië-Zweden 1 - 1 Nieuwe garderobe voor Zeeuws Meisje Gordijn aan watervallen Het wordt de glazenwasser niet makkelijk gemaakt Toekie zit in een identiteitscrisis foto Hans van Weel/GPD ke 34 minuten) dan zonder de Ajacied (elke 78 minuten). Vermoedelijke opstelling Oranje: Van der Sar; Heitinga, Stam, Cocu en Van Bronckhorst; Bosvelt, See dorf en Davids; Van der Meyde, Van Nistelrooij en Robben. ANP pagina 19, 20, 21 EK voetbal Tas in de ft vlaggenmast f Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19, 20, 21 en 23; Geslaagd: 25, 26, 27. 28, 29, 30 en 31; Reportage: W1, W2, W3, W5 en W7; Reizen: W9.W11 en W15; Wonen: W17, W18, W19 en W20; Trends: W25 en W27; Jong: W28 en W29 (Advertentie) (Advertentie) PARTNERS ECHTE MA.KÊIAAR 0118 - 616617 een lange traditie van gebrekkig optreden door OM, KLPD en AI- VD." Het OM in Amsterdam is 'niet blij' met het feit dat de vrouwen voorlopig zijn vrijgelaten. Als ze volgende week bij de rechtbank niet komen opdagen, dan kun nen ze alleen bij verstek worden veroordeeld. Ze opsporen heeft weinig zin, want van de twee zijn geen identiteitsgegevens be kend. „We hebben vingerafdruk ken en beeldmateriaal, maar als ze niet verschijnen op de zitting zullen ze nog een keer tegen de lamp moeten lopen." Het ministerie van Justitie wil nog weinig over de bedreigingen kwijt. „Dat ligt nu bij de politie, maar bedreigingen nemen we al tijd serieus." GPD Zie onze wekelijkse VACATURE-INDEX 1e katern pagina 10 (Advertentie) Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van m (post)banktekeningnummer Q Noteer mij voor abonnement van 5 weken voor €14,50 Ik geef daarbij éénmalig toestem- PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In de colofon treft u nadere informatie aan. 8 "711688 555547 van onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnen zes maanden) Noteer mij voor een abonne ment. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: D per maand met automati sche incasso 19,45). O per kwartaal met automa tische incasso 56,60). D per jaar met automatische incasso 217,00). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel met nodig) of bel gratis 0800 - 0 231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1