Word vriend van een vluchteling WAO? Geef mij meat een geschikte baan! Geen vergunning woning Arduin PZC Gemeente Hulst dreigt met bingoverbod tot je Met ANGO kom je recht! V oortv arendheid bij verbetering strandovergangen weekenddiensten B en W Reimerswaal eisen andere voorzieningen voor brandveiligheid in Yerseke VLUCHTELING vrijdag 18 juni 2004 door Piet Kleemans RE NESSE - De gemeente Schou- wen-Duiveland maakt haast met het verbeteren van de toe gankelijkheid van het strand. Maandag wordt begonnen met het leggen van betonplaat-pa- den bij drie strandovergangen. De provincie steunt het project met 104.000 euro. Het beter toegankelijk maken van het strand is een van de aan dachtspunten in de gemeentelij ke nota Hoofdlijnen strand. Niet alleen rolstoelgebruikers zijn ermee gediend, maar ook de hulpdiensten. De strandover- gang bij de Jan van Renesseweg is enige tijd geleden al beter toe gankelijk gemaakt. De gemeen te gaat met hetzelfde doel voor ogen nog eens vijf strandover gangen verspreid langs de kust voorzien van paden van beton nen platen. Allereerst worden de strandovergangen De Punt bij Westenschouwen, en Wilhel- minahoeve en Kijkduin bij Ren- esse aangepakt. Wethouder toerisme en recrea tie A. Croné: „We willen eerst de drukst bezochte stranden be ter toegankelijk maken. En dan liefst voordat het echte strand- seizoen in de Westhoek los breekt," Verder is het de bedoe ling dat bij elke aangepaste strandovergang twee speo', rolstoelen - zogeheten Stand» ters - worden gestationeerd, af gevuld met een Tiralo-strandii ligstoel. De laatste is bestand gen zeewater en kan drijven. Ook krijgt elke rolstoeltoeganfe lijke strandovergang minst® één invalidentoilet. Over het tl heer van Strandjutters, stiatd- rolligstoelen en invalidentoilet ten is de gemeente nog in gf. sprek met de strandpaviljoen- houders. De Taxi Centrale Ren- esse (TCR) - die het gratis v?. voer van het transfenum L- de stranden, dorpen en cam pings verzorgt - draagt!® steentje bij middels de Strands- press. TCR gaat twee viervvid aangedreven taxibusjes aan schaffen die passagiers letter lijk tot op het strand kune brengen. Ook het transfers wordt rolstoelvnendelijker g. maakt. De perrons worden aar- gepast, de informatiebalie wordt in hoogte verstelbaar ea informatieborden komen op dis- danige hoogte te hangen dat a ook voor rolstoelgebruikers tele- zen zijn. De operatie investering van ii 278.000 euro. De gemeente Schouwen-Duiveland en de pro vincie Zeeland nemen elk een be drag van 104.000 euro voor inn rekening. TCR legt de resteren de 70.000 euro op tafel. zaterdag 19 en zondag 20 juni 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek 'ZierikzeeDam 18, iel (0111)412906, geopend za. 09 00-1230 uur en 16.30-17 30 uur. Zo. 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland: tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Di». land voor spoedgevallen bereikbaarvir telefoon 412180. Spoedgevallen sprat uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraatflt Zierikzee. door Inqrid Huibers YERSEKE - De brandveiligheid van een woning voor lichame lijk en verstandelijk gehandicap ten van de Stichting Arduin in Yerseke kan onvoldoende wor den gewaarborgd. terschelderegio, de gemeente Veere en de Regionale Brand weer Zeeland zijn vertegenwoor- digd. Ook daar is het brandprotocol unaniem afgewezen. Hoe individuele gemeenten ver volgens met het brandprotocol van Arduin om zullen gaan, is vooralsnog onduidelijk. Zij kun nen in elk geval niet terugvallen op het Bouwbesluit, waarin door het ministerie van Vrom voorschriften zijn opgenomen ten aanzien van onder meer de veiligheid van bouwwerken. In dat besluit staat geen exacte om schrijving van een woonvorm die het midden houdt tussen een gewone woning en een zorgin stelling, zoals die door Arduin in het leven is geroepen. Of de Stichting Arduin een nieu we brandmeldinstallatie in de woning in Yerseke zal aanbren gen, laat zij voorlopig in het mid den. Niemand van de stichting bleek gistermiddag bereid om com mentaar te geven. www.vluchteling.org Tot die conclusie komen burge meester en wethouders van de gemeente Reimerswaal. Zij wei geren een gebruiksvergunning voor het pand af te geven, zo lang de stichting haar zaakjes niet op orde heeft. B en W en Arduin verschillen met name van mening over de brandmeldinstallatie die in het pand aan de Marijkelaan in Yer seke is aangebracht. Die geeft bij brand een melding aan de Stichting Personen Alarmering Zeeland die op haar beurt zono dig de brandweer moet inschake len. Daarmee komt de veiligheid van de acht bewoners, die in veel ge vallen vanwege een lichamelijke en of geestelijke beperking zich zelf niet kunnen redden, in het geding. De Stichting Personen Alarmering Zeeland is niet toe gerust om een dergelijke verant woording op zich te nemen, vin den de Reimerswaalse bestuur ders. Garantie Zij raden Arduin dan ook aan om een door het NCP (Natio naal Centrum Preventie) gecerti ficeerde brandmeldinstallatie aan te leggen, die is aangesloten op de gemeenschappelijke meld- centrale Zeeland. Mocht Arduin hier van af willen zien, dan moet de organisatie - om toch een gebruiksvergunning te be machtigen - kunnen garanderen dat er te allen tijde minimaal twee zelfredzame medewerkers in de woning aanwezig zijn, waarvan er in elk geval eentje beschikt over een certificaat be- dri j fshulpverlening. Omdat Arduin over meerdere vestigingen in Zeeland beschikt, is er over het voorgestelde brandprotocol vergaderd door de werkgroep brandpreventie waarin alle gemeenten in de Oos- door Sheila van Doorsselaer CLINGE - De gemeente Hulst dreigt met een verbod op bin go-avondjes in Clinge en Nieuw Namen. De organiserende vere nigingen zouden de reglementen iniet naleven. De bingospelers, veelal senioren, vrezen het ver lies van een gezellig avondje uit. Het houden van een bingomid dag of -avond is aan strenge re gels gebonden. Het is immers een kansspel. Zo moet een bingo minimaal twee weken van tevo ren worden aangekondigd bij het college van burgemeester en wethouders, die er toestemming voor moeten geven. Ook moet een lijst met te winnen prijzen worden overlegd. Als het gaat om goederen, moet de waarde worden bekendgemaakt. Per bingospelletje mag de waarde van de prijzen niet boven de 318 euro uitstijgen en er mogen op een avond of middag maximaal vier spelletjes worden gespeeld. Binnen twee weken na de bingo moet de organisator het college een administratie overhandigen van de inkomsten en de waarde van de uitgekeerde prijzen. Verplichtingen Aan deze zogenaamde eindadmi- nistratie schortte het in Clinge en Nieuw Namen. Alle bingo-or ganiserende verenigingen zijn per brief herinnerd aan hun ver plichtingen. Indien de regels niet worden nageleefd, verbiedt de gemeente Hulst dat er nog langer bingo wordt gespeeld in de twee dor pen. In gemeenschapshuis Malper- tuus in Clinge werd de bingo gis- F. Ferket leest de nummers voor tijdens de bingo in zaal Malpertuus in Clinge. teravond goed bezocht. Opval lend veel Belgische auto's staan op de parkeerplaats. De echte 'profs' stippen de omgeroepen nummers aan met speciale stiften, een zogenaamde Dab'o Ink. De meeste deelnemers zeg gen bijna elke bingo te bezoe ken. „Het is schandalig dat de gemeente de pleziertjes van de oude mensen wil afpakken", zegt een mevrouw. Haar over buurvrouw vindt het onzin dat Hulst zo'n punt maakt van een spelletje bingo. „Alsof op dat stadhuis alles in orde is." Een wat oudere heer stelt boud: „Dat ze ons met rust laten zeg! 'Ballendraaier' F. Ferket is woest dat Hulst de regels nu op eens zo strikt hanteert. „Ze hei foto Peter Nicolai pen de bingo hier zo om zeep." Volgens Ferket loopt de popula riteit van de Clingse bingo toch al terug. Veel bingospelers zou den naar De Vlaanderen in Sas van Gent trekken, waar leukere prijzen te winnen zijn. STICHTING Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 Fax (033) 465 43 53 Internet: www.ango.nl E-mail: info@ango.nl "Honderdduizenden arbeidsgehandicap ten zijn ten onrechte afgeschreven. Zij kunnen werken en willen werken. Maar dan moet er wel passend werk voor ze zijn. Plus inkomenszekerheid als het echt niet langer lukt Ik wil zeggenschap over mijn leven. Ik sta niet graag aan de kant. Dus ben ik ANGO-iid. De Algemene Nederlandse Gehandicap ten Organisatie (ANGO) is de grootste algemene belangenorganisatie van, voor en door mensen met een handicap of chronische ziekte. Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belastingterug- gave, uitkeringen, zorg en hulp, woning aanpassingen, vervoer of lotgenoten contact... Kom op voor je rechten. Word ook lid van ANGO!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 36