Word vriend van een vluchteling WAO? Geef mij maet een geschikte bean! Voetbalclub woest op wethouder Met ANGO kom je tot je recht! Hulst dreigt met verbod op bingo weekenddiensten Bestuurslid FC Dauwendaele en A. de Vries botsen VLUCHTELING Aanhanger in tractorcabine Rommelmarkl voor goed doel Rommelmarkt Rommelmarkt zaterdag 19 en zondag 20 juni 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' Patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer zaterdag: J. L. F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. (0118)644301 zondag: S. A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. (0118) 644301 Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: G. C. M. RullensDorpsstraat 2, Oostka- pelle, tel. (0118) 581276. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-ij uur. Landbouwhuisdierenpraktijkfe cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, zo. visites aanmelden van 08.00-töj Dierenartsenpraktijk Meliskerk. R. Roskam, Kelderweg 1, 592838. Vogel- en Egelopvang De Miklu Het hele weekend bereikbaar onfc, 0118 628288. «Jat £NH.' acht Pan j*i?iai tlthai ven ®t»l krot raac rzoch Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek Papegaaienburg, wmke® trum Papegaaienburg 24-26 Vlc gen, tel. (0118)466345 24-uursdienst (voor spoedei cepten): Apotheek Welsinge. Jw. Thibautg, 45, Middelburg, tel (0118)623298 Thuiszorg Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverplej™ en uitleen verpleegartikelen.tel 0118-684000. www.vluchteling.org vrijdag 18 juni 2004 STICHTING door Ron Magnée MIDDELBURG - Bestuurslid J. Kroon van de Middelburgse voetbalvereniging FC Dauwen daele is woedend op de Middel burgse wethouder A. de Vries. Twistpunt is wederom de toe komst van de voetbalclub en de capaciteitsproblemen op sport park De Kruitmolen. Een persoonlijk overleg tussen Kroon en De Vries enkele we ken terug vormde dit keer de lont in het kruitvat. Volgens be stuurslid Kroon van FC Dau wendaele betrof het gesprek on der vier ogen niet meer dan een brainstormsessie over de toe komst van FC Dauwendaele. La ter bracht hij een verslag van het gesprek uit aan de rest van de bestuursleden van FC Dau wendaele. Deze week, tijdens de commis sievergadering Algemeen Be stuur. ontplofte Kroon, zittend op de publieke tribune, bijna van woede. Aanleiding waren de opmerkingen van De Vries dat de informatie van het bewus te gesprek wellicht niet goed op de andere bestuursleden was overgedragen. Kroon had ter plekke graag willen reageren, maar omdat de regels voorschrij ven dat de vergadering vanaf de tribune niet mag worden beïn vloed, heeft hij het college van B en W een boze brief geschreven. „De beantwoording door wet houder De Vries was voor mij schokkend", zo schrijft hij. „Vooral toen hij zei dat de heer Kroon het bestuur van FC Dau wendaele onjuist had voorge licht. Die insinuatie beschouw ik als een schending van mijn goede naam en wil ik dus niet over mijn kant laten gaan. Ik heb het bestuur naar eer en ge weten geïnformeerd." De twist over het gesprek en de informatieoverdracht aan de an dere bestuursleden, is het zoveel ste hoofdstuk van een langslep end conflict. Al jaren geleden is aan FC Dau wendaele beloofd dat Jong Am- bon vertrekt van De Kruitmo len. Hierdoor komt er meer KAPELLE - Op de Rijksweg N289 bij Kapelle heeft zich gis teren rond 8.40 uur een eenzij dig ongeval voorgedaan. Een 18-jarige bestuurder van een tractor met aanhangwagen uit Kapelle reed over de N289, toen hij door onbekende oor zaak in de rechterberm terecht kwam. Zijn aanhangwagen, die geladen was met zand, begon te slingeren en schaarde. Daar door kwam de aanhangwagen gedeeltelijk in de tractorcabine terecht. Er was alleen materiële schade. Het verkeer moest enige tijd over één rijbaan worden ge leid. Rond 11.45 uur werd de weg vrijgegeven. "Honderdduizenden arbeidsgehandicap ten zijn ten onrechte afgeschreven. Zij kunnen werken en willen werken. Maar dan moet er wel passend werk voor ze zijn. Plus inkomenszekerheid als het echt niet langer lukt. Ik wil zeggenschap over mijn leven. Ik sta niet graag aan de kant. Dus ben ik ANGO-lid. De Algemene Nederlandse Gehandicap ten Organisatie (ANGO) is de grootste algemene belangenorganisatie van, voor en door mensen met een handicap of chronische ziekte. Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belastingterug- gave, uitkeringen, zorg en hulp, woning aanpassingen, vervoer of lotgenoten contact... Kom op voor je rechten. Word ook lid van ANGO! Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465.43 43 Fax (033) 465 43 53 Internet: www.ango.nl E-mail: info@ango.nl ruimte voor FC Dauwendaele. De vereniging heeft een groeiend aantal leden en kampt met ruimtegebrek. Na jaren van discussie besloot de gemeente raad twee jaar geleden dat Jong Ambon moest vertrekken naar een nieuw sportcomplex op De Mortiere. Vorig jaar bleek die verhuizing financieel niet haal baar. Onderhandelingen over verplaatsing naar De Voorborch liepen vervolgens vast omdat de twee partijen het niet eens kon den worden over de aanleg van een kunstgrasveld. Onlangs nam de kwestie een complete wending. Door bezui nigingen gedwongen trok het college van B en W een dikke streep door de verhuisplannen, zo bleek eind vorige maand. Voetbalvereniging Jong Ambon blijft op sportpark De Kruitmo len. Op het park worden wel twee halve veldjes en een extra kunstgrasveld aangelegd. Dat zou voldoende moeten zijn voor beide clubs. FC Dauwendaele ziet niets in de ze plannen. De capaciteitspro blemen blijven zo bestaan, al dus bestuurslid Kroon. Hij wijst er desgevraagd op dat er met de huidige vier wedstrijd vel den veel te weinig ruimte is. „Eén veld wordt op dit moment gere noveerd. Dat is binnenkort klaar, maar dan wordt de vol gende gerenoveerd. De capaci teit wat betreft wedstrijdvelden is veel te klein." Overigens is er voor de vereniging maar één ech te oplossing: alsnog een andere locatie voor Jong Ambon zoe ken. Kroon: „Dat is in februari 2002 al door de gemeenteraad, op voorstel van wethouder Brui- nooge, besloten en aan dat be sluit moet uitvoering worden ge geven." Wethouder De Vries wil de situa tie met FC Dauwendaele verder bespreken. Op verzoeken daar toe aan het adres van FC Dau wendaele, krijgt De Vries naar eigen zeggen altijd nul op re kest. Toch nodigt hij nogmaals het bestuur van FC Dauwendae le uit voor nader overleg. „Eén telefoontje naar mijn secretares se is voldoende." zon. 23'.00-ma 8.00 uur:R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. Tandartsen Walcheren R. P. Reddingius, Singel 26, Vlissingen, tel. (0118) 412644. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur' T. Adriaanse, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon, 21.30 uur: J. Drijdijk, tel. (0118) 626045. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel.(0118)633803. Kleine huisdieren: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Kor te Noordstraat 61, Middelburg, tel. (0118)637077. door Sheila van Doorsselaer CLINGE - De gemeente Hulst dreigt met een verbod op bingoavondjes in Clinge en Nieuw-Namen. De organiserende verenigin gen zouden de reglementen in de Regeling Kleine Kansspelen niet naleven. De bingo spelers, veelal senioren, vrezen het verlies van een gezellig avondje uit. Het houden van een bingomiddag of -avond' is aan strenge regels gebonden. Het is im mers een kansspel. Zo moet een bingo mini maal twee weken van tevoren worden aange kondigd bij het college van burgemeester en wethouders, dat daar ook toestemming voor moet geven. Ook moet er een lijst met te win nen prijzen worden overlegd. Indien het gaat om goederen, moet daarvan de waarde worden bekendgemaakt. Per bingospelletje mag de waarde van de prijzen niet boven de 318 euro uitstijgen en er mogen op een avond of middag maximaal vier spelletjes worden gespeeld. Binnen twee weken na de bingo, moet de or ganisator het college een administratie over handigen van de inkomsten en de waarde van de uitgekeerde prijzen. Aan deze zogenaamde eindadministratie schortte het in Clinge en Nieuw-Namen. Al le bingo-organiserende verenigingen zijn per brief herinnerd aan hun verplichtingen. Indien de regels niet worden nageleefd, ver biedt Hulst bingospelen in de twee dorpen. In gemeenschapshuis Malpertuus in Clinge werd de bingo gisteravond goed bezocht. Opvallend veel Belgische auto's staan op de parkeerplaats. De echte 'profs' stippen de omgeroepen nummers aan met speciale stif- ten, een zogenaamde Dab 'o Ink. De meeste deelnemers zeggen bijna elke bingo te bezoe ken. „Het is schandalig dat de gemeente de ple ziertjes van de oude mensen wil afpakken", zegt een mevrouw. Haar overbuurvrouw vindt het onzin dat Hulst zo'n punt maakt van een spelletje bingo. „Alsof op dat stad huis alles in orde is." Een wat oudere heer stelt boud: „Dat ze ons met rust laten zeg! 'Ballendraaier' F. Ferket is woest dat de ge meente Hulst de regels nu opeens zo strikt hanteert. „Ze helpen de bingo hier om zeep op deze manier." Volgens Ferket is de popu lariteit van de Clingse bingo toch al op haar retour. Veel doorgewinterde bingospelers zouden naar Sas van Gent trekken, waar in De Vlaanderen wordt gespeeld. AAGTEKERKE - De m werkgroep van de Neder^ Hervormde kerk in Aagtekd houdt zaterdag 26 juni eenmj melmarkt op het dorpsplein, De helft van de opbrengst ga naar de aidsbestrijding inö ganda. De overige vijftig po cent is bestemd voor de H voogdij. De rommelmarktda van 9 tot 16 uur. Om 10 uura gint een verkoping bij opix De sponsorloop gaat om 13, uur van start. VLISSINGEN - Volksb groep Vlissingen houdt zatec 26 juni een rommelmarkt in danszaal aan de AdriaenCoor laan in Vlissingen. De romn markt duurt van 10.00 uur' 14.00 uur. MIDDELBURG - Openbare 1 sisschool De Leeuwenburg Middelburg houdt zaterdag juni een rommelmarkt van tot 13 uur. De markt wordt houden op het schoolplein a de Baljuwlaan 4. De opbren| gaat naar de ouderraad voor! organiseren van activity voor de kinderen. foto Peter Nicolai Bingospelers hangen aan de lippen van ballendraaier F. Ferket in zaal Malpertuus in Clinge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 14