Geef lucht Geef leven Geef! Identificatieplicht is twistappel (3 Astma Fonds Giro 55055 '2 Vlissingen moet keuzes maken PZC Fietstocht Openluchtdiensl" Uiteenlopende reacties op verwachte maatregel Het aantal kinderen met astma is in de afgelopen tien jaar verdubbeld. Eén op de tien kinderen heeft astma. Hiermee is astma de meest voorkomende chronische ziekte onder kinderen. Het Astma Fonds komt op voor deze kinderen door onderzoek, voorlichting, zorgverbetering en vraagt aandacht voor kinderen met astma. www.astmafonds.nl Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl donderdag 17 juni 2004 door Edith Ramakers VLISSINGEN - De voorjaars nota 2004 van de gemeente Vlis singen is onvolledig. Dat verwijt maakte een aantal partijen giste ren tijdens een speciale commis sievergadering over de voor jaarsnota. De gemeente moet flink bezuinigen. „Waarom is geen lijst toegevoegd van projec ten die we af kunnen stoten, zo dat de raad een keuze kan ma ken?", zei M. Reinders-Stijn- man van de WD. Ook de PvdA, het CDA en de Partij Souburg Ritthem misten een overzicht van de mogelijkhe den om te bezuinigen. „En wat zijn vervolgens de gevolgen van het uit- of afstellen van een pro ject of van de wijziging in het be leid?", vulde T. Verhage-van dei- Ent van de PvdA aan. Vlissingen verwacht een tekort te krijgen van drie miljoen euro op de meerjarenbegroting van 2004 en 2007. Het college van B en W stelt in de voorjaarsnota voor om de onroerendzaakbelas- ting en de afvalstoffenheffing te verhogen. Terugkaatsen Ook wil het college besparen op de personeelskosten. Maar met deze ingrepen zal er voor vol gend jaar nog ongeveer één mil joen euro bezuinigd moeten wor den. Het college speelde de bal terug naar de gemeenteraad. Het vindt dat de fracties er met elkaar moeten uitkomen waar ze het miljoen vandaan zullen halen. „Ik hoop alleen dat u niet te ge makkelijk besluit om op infra structurele projecten te korten of op het voorzieningenniveau", waarschuwde wethouder L. Pop- pe-de Looff Zij herinnerde aan een tiental ja ren geleden, toen Vlissingen ook kortte op het onderhoud aan we gen en het opknappen van de openbare ruimte. „Daarom moe ten we nu een inhaalslag ma ken", zei ze. Binnen twee weken moeten de keuzes gemaakt zijn. Op 2 juli volgt in het Arsenaaltheater in Vlissingen een speciale raak, gadering over de voorjaar^ Het CDA lichtte in het nam* van de vergadering enig toe hoe de christen-demo© een stabielere financiële poe willen krijgen. „Voer dure projecten waardoor er geld terug! de investeringen", zei C KSG-terrein Het CDA wil dat er KSG-terrein, dat de g__ begin dit jaar overnam in Schelde, zo snel mogelijk ningen gebouwd worden. Di [0* mee kunnen de kosten van aanschaf terugverdiend watf Projecten die nog in de derschoenen staan, zoais plan om de Spuikom ontwikkelen, kunnen CDA betreft dan w^jn doorgeschoven naar tijdstip. De SP vindt dat de Spa; helemaal niet ontwikkeld; worden. „Maak er stadspark van", zei C. de fes y{ De RPCU stelde voor om del met beeldregieplan van de fe vard te 'temporiseren: Xe§h, Walstraat-Zuid kan daarl ttha' voorrang krijgen", vondC.s (ki aan van de RPCU. Alle partijen vinden dat erw zichtig moet worden omgeg met het geven van opdraci aan externe bureaus. Igendt 1 Jkdi WILHELMINADORP - DeO{« se ouderensozen enSMWOWd kt." zijn houden morgen een sta izi renfietstocht naar Noord-Bst ttf' land. De tocht begint om 13.301 gaat over 25 kilometer slecht weer wordt de tocht i week uitgesteld. HANSWEERT - De Hervoo iili Gemeente Hansweert-Sda s di houdt zondag 20 juni een« luchtdienst in de oude gi Ve sluis in Hansweert, Het tte van de dienst is 'op je eigento M je a det NIERSTICHTING door Raymond de Frel TERNEUZEN - „Verplicht een legitimatiebewijs op zak heb ben? Dat moeten wij in België al jaren! Ik weet niet beter, het is een gewoonte om dat ding mee te nemen." Marieke van den Ber ge en Kristien de Meyer uit Gent snappen helemaal niets van Nederlandse bezwaren te gen een identificatieplicht. Het tweetal geniet woensdag tij dens de weekmarkt in Terneu- zen van zon, wijn en cassis. Iden titeitskaart even zien? Geen pro bleem, zit in de tas. Een terrasta feltje verderop is het andere koek. „Nee, dat heb ik niet mee", reageert Annie de School meester uit Terneuzen. „Twee jaar geleden is mijn paspoort ge stolen. Sindsdien neem ik het nooit meer mee. Aan de andere kant gebeuren er natuurlijk wel rare dingen in deze tijd, dus ei genlijk is die verplichting wel een goede zaak." Haar dochter Ingrid denkt er net zo over. Ook zij kan op het terras haar paspoort niet laten zien. „Als het echt verplicht wordt, koop ik een Europees identiteitsbewijs. Dat is dunner dan een paspoort en past dus veel beter in je portemonnee." Dat de identificatieplicht daad werkelijk wordt ingevoerd op 1 januari 2005, lijkt haast een ze kerheid. Een meerderheid van de Eerste Kamer zal volgende week akkoord gaan met het wetsvoorstel van minister Don- ner. Vanaf volgend jaar moet ie dereen vanaf veertien jaar zich kunnen legitimeren in een open bare ruimte, als politie, opspo ringsambtenaren of toezichthou ders daarom vragen. Boete Gek genoeg is het overigens ook weer niet verplicht een identi teitsbewijs op zak te hebben. Maar als er om het papiertje wordt gevraagd, ben je wel ver plicht het te tonen. Kan je dat niet, dan is dat 'eigen schuld, dikke bult'. Wie weigert, krijgt een boete van maximaal 2250 eu- Kristien de Meyer en Marieke vai ro. „Wat? Dat is een veel te hoog bedrag! En vanaf veertien jaar... veel te jong. Zeker op die leef tijd raak je zo'n papiertje nog heel makkelijk kwijt. Vanaf achttien jaar, dat is veel beter", vindt leerlinge Nadja Ysebaert (17) van het Zelden- rust-Steelantcollege. Een steekproef onder acht van haar klasgenoten leert dat slechts drie van hen onmiddel lijk kunnen bewijzen dat 'zij het echt zijn'. den Berge uit Gent tonen zonder p Een steenworp verder wachten acht leerlingen van het ROC Westerschelde op het volgende lesuur. Zes van de acht jongens hebben het papiertje in de kont zak zitten. „Ik neem het altijd mee, het zit in mijn portemon nee. Waarom? Het is altijd mak kelijk. Het gebeurt bijvoorbeeld meer dan eens dat je de Bel gische grens passeert. Dan is het heel handig dat je een paspoort op zak hebt", aldus Maarten Oude Kempers (21) uit Axel. iblemen hun legitiematiebewijs. ROC-leerling Mario Casteleijn (20) uit Terneuzen is een andere mening toegedaan. „Ik vind het belachelijk. Als je in je korte broek rondloopt, ga je toch zeker niet zo'n dik pak papier meenemen? Waar stop je dat weg? Ik neem juist zo min mogelijk mee." Een 34-jarige Temeuzenaar is op de hoogte van de regerings plannen, maar het heeft hem niet aangezet om alvast aan het idee te wennen. „Nou we de grens weggehaald, krij gen we dit... Voor bepaalde si tuaties. zoals stapavonden, is het goed, maar verder niet. Nu moeten we ons kunnen legitime ren, straks krijgen we ook nog een chip in ons arm! 2250 euro? Tja, het gaat economisch slecht met ons land, toch?" Oorlogstrauma De familie De Graaf uit Aar denburg heeft tijdens het hap pen in een broodje hamburger foto Peter Nicolai binnen een mum van tijd de identiteitskaarten op tafel. „Ik draag het altijd mee, maar waarschijnlijk is dat een gewoonte vanuit mijn vorige beroep bij de douane. Ik heb er dus geen enkele moeite mee, maar ik kan mij voorstellen dat oudere mensen, met de Tweede Wereldoorlog in het ach terhoofd, dat wel hebben. Voor mij is het echter een vanzelf sprekendheid", aldus Ger de Graaf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 32