»zc lissingen moet keuzes maken lpv vreest langere Lid van de gym blijf je altijd UITVERKOOP Gimbrère annjtijd ambulance 10'0,70% KORTING ürtijen missen in voorjaarsnota opties voor bezuinigingen Slopers laten kale vlakte achter oek gestolen van de reepe PRUIMING zon ic bril op sterkte €45,- FOCUS Drankrijder krijgt rijontzegging Brandweer druk met bluswerk Meisje betrapt bij diefstal Bromfietsers bekeurd in Ritthem Nieuwe poging restauratie Badpaviljoen in Domburg zeeuwse almanak Filmkeuring jjfiie: 0113-315649 SdactieSpzc.nl 1JS31,4460 AA Goes srtentie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; «-Vlaanderen: 0114-372770; aal: 020-4562500. dderdag 17 juni 2004 editie Walcheren [irFdith Ramakers JNGEN - De voorjaars- 2004 van de gemeente Vlis- is onvolledig. Dat verwijt Ie een aantal partijen giste- tijdens een speciale commis- 1 trgadering over de voor snota. De gemeente moet 1 fe bezuinigen. „Waarom is iBjsl toegevoegd van projec tive af kunnen stoten, zo de raad een keuze kan ma- f', zei M. Reinders-Stijn- van de VVD. de PvdA, het CDA en de iij Souburg Ritthem misten ovemcht van de mogelijkhe- om te bezuinigen. „En wat [vervolgens de gevolgen van ml-of afstellen van een pro- of van de wijziging in het be- r,vulde T. Verhage-van der ran de PvdA aan. igen verwacht een tekort rgen van drie miljoen euro ce meerjarenbegroting van -eu2007. Het college van B in de voorjaarsnota rom de onroerendzaakbelas- jen de afvalstoffenheffing te Dgen. ml het college besparen op ersoneelskosten. Maar met ingrepen zal er voor vol- djaar nog ongeveer één mil- ;euro bezuinigd moeten wor- let college speelde de bal naar de gemeenteraad. Het vindt dat de fracties er met elkaar moeten uitkomen waar ze het miljoen vandaan zullen halen. „Ik hoop alleen dat u niet te ge makkelijk besluit om op infra structurele projecten te korten of op het voorzieningenniveau", waarschuwde wethouder L. Pop- pe-de Looff Zij herinnerde aan een tiental ja ren geleden, toen Vlissingen ook kortte op het onderhoud aan we gen en het opknappen van de openbare ruimte. „Daarom moe ten we nu een inhaalslag ma ken", zei ze. Binnen twee weken moeten de keuzes gemaakt zijn. Op 2 juli volgt in het Arsenaaltheater in Vlissingen een speciale raadsver gadering over de voorjaarsnota. Het CDA lichtte in het nawoord van de vergadering enigszins toe hoe de christen-democraten een stabielere financiële positie willen krijgen. „Voer dure projecten éérst uit, waardoor er geld terugkomt uit de investeringen", zei C. Seijbel. KSG-terrein Het CDA wil dat er op het KSG-terrein, dat de gemeente begin dit jaar overnam van de Schelde, zo snel mogelijk wo ningen gebouwd worden. Daar mee kunnen de kosten van de aanschaf terugverdiend worden. Projecten die nog in de kin derschoenen staan, zoals het plan om de Spuikom te ontwikkelen, kunnen wat het CDA betreft dan worden doorgeschoven naar een later tijdstip. De SP vindt dat de Spuikom helemaal niet ontwikkeld moet ÜDELBURG - Uit een achter- bij een woning aan de straat in Middelburg is een ik gestolen. Het kledingstuk keen op klaarlichte dag ie waslijn. (Advertentie) SCHOEN M0 0 C I 'APEGAAISTRAAT 8 - GOES WWW.VANDEREEPE. NL VLISSINGEN - Slopers hebben een kale vlakte achter gelaten, nadat ze de flatjes aan beide zijden van de Bonedijkestraat in Vlissingen hebben neergehaald. De sloop is de eerste fase van een enorme klus: de op knapbeurt van de Bonedijkebuurt. Naar verwachting zullen in december alle woningen en bedrijfsgebouwen in de wijk legen de vlakte zijn en zal het terrein bouwrijp worden opgeleverd. foto Ruben Oreel Edith Ramakers i i -m i O»/ tl tl tl 1SSINGEN - De Lokale Par igen (LPV) vreest dat ambulance op een aantal atsen in Vlissingen niet op ikan komen, als de ambulan- post in de Van Dishoeckstraat "dl opgeheven. De ambulan- posten in het stadsgewest Vlis- gen-Middelburg krijgen eind dit jaar onderdak aan de tomenweg in Middelburg, bij nieuwe hoofdkazerne van de andweer. dgens Jvan der Velde, direc- "vande Regionale Ambulan- Voorziening Zeeland (RAVZ) ken de Vlissingers niet bang Éjnvoor langere aanrijtijden n de ambulances. „Het hele %west en ook het gebied buiten kunnen we goed Men",zegt hij. De LPV steil ff de verhuizing van de ambu- •^ienst schriftelijke vragen bet college van B en W van smgen. Opraken de LPV zijn er bij de fu- ^prekingen van de stadsge- ^ijke brandweer in 1998 af- en gemaakt dat er in Vlis- 6611 ambulancevestiging blijven. Van der Velde is J°P de hoogte van de afspra- -Bovendien is die aanpak ®eervan deze tijd." De di- ®ir zegt met klem dat er 5Problemen zijn te verwach- jstand dit moment zijn er vier am ices beschikbaar in Vlissin- [®jén aan de Looierssingel. ddelburg. „Het komt voor j*aile ambulances in Vlissin- °Pde weg zijn en dat er een Jfnce uit Middelburg opgeroepen als er iets ge beurt in Vlissingen. Soms springt er zelfs een ambulance uit Goes bij." Veere Hij zegt dat de gemeente Veere eerder reden tot waakzaamheid heeft dan het stadsgewest. „In een normale situatie is in Veere niets aan de hand. Maar door drukte op de wegen ontstaan knelpunten. Dan kan het zijn dat we de aan- rijtijd van de maximaal toegesta ne tijd van dertien minuten niet halen." Over het aantal ambulances aan de Stromenweg heerst nog on duidelijkheid. „Het spreidings plan voor de hele regio is nog niet helemaal helder", verklaart Van der Velde. Advertentie Geef uw carrière een impuls! door Valeska Nastali ZOUTELANDE - Katharina Lous-Janse was erbij toen, van daag precies vijftig jaar gele den, Gymnastiek Vereniging Willebrord in Zoutelande werd opgericht. „Het was net na de oorlog, en toen hadden we als jeugd niet zoveel te doen. De jon gens en meisjes in het dorp dach ten: 'Voor ons mag er ook wel eens wat wezen.' En zo is de gym er gekomen." De geboren en getogen Zoute- landse is nu 71 jaar oud en nog steeds lid. Rustend lid, want haar gezondheid laat het niet meer toe dat ze nog meedoet met de gymoefeningen. Vroeger deed -zeook mee aan on derlinge wedstrijden.Lous: „Ik heb wel eens een speldje gewon- Katharina Lous-Janse is met haar 71 jaar nog steeds lid van de Gymnastiek Vereniging Willebrord in Zoutelande, waarvan ze een halve eeuw geleden de oprichting meemaakte. fotoRuben Oreel (Advertentie) ■WALSTRAAT 199 VLISINGEN LANGE DELFT 16 MIDDELBURG nen en je kreeg altijd een pun- tenlijst." Toen Katrien als 21-jarig meisje lid werd, nam ze de taak van penningmeester op zich. Ze heeft het 26 jaar volgehouden om elke week de contributie op te halen bij de gymgroepen. „In het begin kostte het lidmaat schap 35 cent per week." Lous herinnert zich dat het gym club je in het begin uit ongeveer tien leden bestond. Nu heeft de vereniging circa honderddertig leden. Naast gymnastiek kun nen leden tegenwoordig jazz en steps beoefenen bij Willebrord. Speldje De jarige gymnastiekvereniging is onlangs officieel onderschei den door de Koninklijke Neder landse Gymnastiek Unie (KN- GU). Mevrouw Lous is toen ge huldigd voor haar trouwe lid maatschap. „Ik heb een speldje gekregen van de KNGU en een speldje van Willebrord", vertelt ze trots. Haar nog steeds actieve gym- groepje heeft haar gefeliciteerd met een rode roos. Ze leest het bijbehorende kaartje voor: „Groetjes en gefeliciteerd. De gymmeiden." Lous lacht: „Ja, die 'meiden' zijn ook al zeventig hoor!" Lous hecht veel waarde aan trouw zijn aan de vereniging. Ze vindt het flauw als mensen hun lidmaatschap opzeggen als ze een keertje ziek zijn of vanwege zwangerschap. „Dan zeg je niet 'laat dat maar doen'. Dat doe je gewoon niet. Je komt gewoon weer terug als je je beter voelt of als je weer meer tijd hebt. Lid zijn blijf je gewoon altijd." Dat Lous met meer meedoet aan de gymoefeningen, betekent niet dat ze niet meer in de gym zaal aan de Westkapelseweg te vinden is. Haar dochter geeft les aan de kleuters en haar kleindochters zitten er op jazz en voetbal. „Dan ga ik wel eens kijken. En als er een toernooi is, sta ik ook vaak langs de kant." (Advertentie) Vaderdagcadeau Eric Rotte, Kookpunt Mnek't nine's nne! inclusief oranje parasol voor 3,50 vanavond en morgen vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met mosterdsoep en een zomerse wrap (naar keuze vegetarisch) en bolusijs 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 - 886 866 vrijdag 18 juni Extra koopavond i.v.m. de parasoldagen zaterdag 19 juni 14.30 uur Inloopconcert Internationaal Muziekfeest Middelburg bekijk ook onze website de Winkel DRVK ;n Woord Brasserie KERY Beeld Geluid R Markt 51 R Middelburg P (0118) 886886 vanaf gratis bij aankoop van een complete bril! OPTIEK b.v. NIEUWE BURG 9 MIDDELBURG TEL. 0118-625310 worden. „Maak er een stadspark van", zei C. de Roos. De RPCU stelde voor om de het beeldregieplan van de boule vard te 'temporiseren'. „De Walstraat-Zuid kan daardoor voorrang krijgen", vond C. Kap- aan van de RPCU. Alle partijen vinden dat er voor zichtig moet worden omgegaan met het geven van opdrachten aan externe bureaus. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 32-jarige inwoner van Oudenbosch voor dronken rijden veroordeeld tot zes maanden voorwaarde lijke rijontzegging en 480 euro boete. De man miste 21 fe bruari dit jaar op de A58 bij Arnemuiden richting Goes een bocht, waardoor hij met zijn auto in de sloot beland de. Uit een bloedproef kwam een score van 1,1 milligram, ruim twee keer zoveel alcohol als is toegestaan. De Bra bander hield aan het eenzijdig ongeval een hersenschud ding en nekklachten over. De verdachte vertelde gisteren ook voor de 12.000 euro kosten van de lease-auto op te draaien en zei zijn lesje te hebben geleerd. MIDDELBURG - De Stadsgewestelijke brandweer Vlis- singen-Middelburg heeft gisteren vier bermbranden ge blust. De eerste melding kwam rond 13,40 uur binnen: diverse buitenbranden op de Kruitmolenlaan en de Segeerssingel in Middelburg-Zuid. Daarop volgde rond 14.07 uur een buitenbrand aan de Doeleweg in Arnemuiden. Rond 17.42 uur volgde een vierde brandmelding: langs een sloot nabij de Grevelingenstraat in de Middelburgse Stromen- wijk stond over zo'n twintig meter de berm in brand. De brandweer had de vlammen na zo'n vijf minuten onder controle en kon na een kwartier blussen weer inpakken. Ook de korpsen Yerseke, Hulst en Kruiningen hadden ove rigens te maken met buitenbranden. VLISSINGEN - Een veertienjarig meisje uit Vlissingen is gistermorgen rond 11.25 uur in een schoenenwinkel aan de Lange Zelke in Vlissingen aangehouden wegens win keldiefstal. De schoenen die zij had weggenomen kostten 19,95 euro. Tegen haar werd proces-verbaal opgemaakt. RITTHEM - Bij een bromfietscontrole zijn gistermorgen in Ritthem 25 bromfietsen op de rollentestbank gezet en gecontroleerd op gebreken. De bestuurders werd naar hun bromfietscertificaat gevraagd. Drie bestuurders bleken geen certificaat te hebben. Bij één bromfiets ontbrak de voorrem. Verder werden dertien bromfietsers bekeurd omdat hun voertuig opgevoerd was. De politie, die tussen 6 en 9.15 uur controleerde, werkte samen met de Koninklijke Marechaussee. De tests vonden plaats' op het douaneterrein aan de Duitslandweg in Rit them. door Ab van der Sluis DOMBURG - B en W van Veere doen een nieuwe poging om het bestemmingsplan te wijzigen, waardoor de verbouwing en res tauratie van het Badpaviljoen planologisch mogelijk wordt ge maakt. In plaats van 24 hotelsui tes, gaat het bouwplan nu uit van dertien appartementen voor recreatieve en permanente bewo ning. Uiterlijk is sprake van na genoeg hetzelfde bouwplan. De gemeente Veere verleende al eerder een bouwvergunning voor restauratie en uitbreiding van het Badpaviljoen tot hotel, restaurant en 24 suites. De bu ren stapten naar de Raad van State, die hen in het gelijk stel de. De bestemmingsplanwijziging is nodig, om de bouw van de ap partementen mogelijk te maken. Ook wordt de maximum vastge stelde bouwhoogte door de nieuwbouw overschreden. Het Veerse college vindt de res tauratie van het Badpaviljoen van groot belang voor Dom burg. Het monumentale pand uit 1889 herinnert aan de tijd waarin Domburg bezocht werd door bekende schilders als Toor- op en Mondriaan. Het Badpavil joen was een trefpunt voor de kunstenaars. Het nieuwe plan bestaat uit de bouw van dertien appartemen ten met op de begane grond een restaurant en vernieuwing van het bestaande terras aan de zee kant. Om dit allemaal mogelijk te ma ken, wordt het pand gerestau reerd en zo veel mogelijk in ori ginele staat teruggebracht. De appartementen worden ge bouwd aan de zeekant. Het eer ste deel, dat direct grenst aan het oude Badpaviljoen, wordt drie bouwlagen hoog. Daarach ter komt een appartementenge bouw van één verdieping. De uit breiding wordt in dezelfde stijl - dus met balkons - uitgevoerd als het oorspronkelijke Badpa viljoen. Het omliggende terrein wordt heringericht. Aan de Badhuis weg bij de hoofdingang komt een voorplein met aan weerszij den duinbeplanting. Verder komt er een parkeerterrein voor 27 auto's, een trap naar het ter ras aan de zeezijde en privétui- nen. Kapitaalkrachtig B en W stellen dat het Badpavil joen niet gerestaureerd kan wor den zonder er appartementen bij te bouwen. De bouw van ap partementen zou ook een uit komst zijn voor de badplaats. Met de appartementen wordt op kapitaalkrachtige burgers ge mikt. Als de uitbreiding met ap partementen niet doorgaat, zal volgens het college het pand ver der vervallen en uiteindelijk ver dwijnen. Dat Vlissingse stel kijkt niet zómaar tv. Maar die natuur film van Jacques Cousteau, kenner van het onderwaterle ven en pleitbezorger van een bewuster omgaan met het le ven in de wereldzeeën, viel na tuurlijk in de categorie 'goed gekeurd'. Zowel de kleuren van de film als de kledij van onze helden deden vermoeden dat een en ander zich in de jaren zestig afspeelde. Dat waren nog eens Andere Tijden! Met stij gende verbazing zag het twee tal hoe de bemanning met een hamer levend koraal in stuk ken sloeg, tropische vissen ving door dynamiet in het wa ter te laten exploderen, met een harpoen in een walvis prikte en vervolgens per onge luk een andere ivalvis over voer. Die overleefde het net, maar haar baby raakte zwaar gewond door de schroef. Met harpoen en jachtgeweer werd het beest uil zijn lijden ver lost. Tot slot werden de haaien die op het karkas af kwamen, voor straf door de bemanning met haken en har poenen aan boot gesleurd en met een dubbelbladige bijl het hiernamaals ingeslagen. Toen hebben ze de tv maar uit gezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11