Roompot koopt grond Cadzand PZC Een spouwmuur vol vleermuizen PZC Wandelaars stappen grens over in Koewacht n met cappendijk auto's kun je iets afspreken. ook via www.cappendijk.nl Pleidooi bewoners Schoondijke voor oversteekplaatsen Uitbreiding Clings woonwagencentrum Ruimte voor 250 woningen en recreatievoorzieningen Mrecteuren voor jiiVlissingen Jeugddag in lostburg LPF wil onderzoek platte daken Sluis hekelt standpunt Rosendaal Gewond bij bedrijfsongeval Ballonwedstrijd zonder winnaars agenda Open tuinen 0800 - 0231 231 (GRATIS) woensdag 16 juni 2004 gjftean-Lou de Gucht 1DZAND - Waterschap teinvs-Vlaanderen wil ruim (D hectare grond verkopen aan fojectontwikkelaar Roompot idzand Beheer bv. Het gaat mhet gebied lussen de Noord- jk en de Bastingweg in Cad- jid-Bad. gronden maken onderdeel t van het uitbreidingsplan Ca- eloi.In het totaal vijftig hecta- [grote plangebied ten noorden an de Noorddijk in Cad- jnd-Bad moeten 250 perma- ent bewoonde huizen en recrea- ewomngen en voorzieningen irseizoensverlenging komen, renlang lag er een plan om op t stuk grond een kuuroord en creatiewoningen te bouwen, a Raad van State besloot het 5n zes jaar geleden naar de uilmsbak te verwijzen, omdat d economisch niet haalbaar wzijn. De voormalige gemeen- Oostburg zette het plan ech- rterugop de agenda. Ie Zeeuwse Milieufederatie is ren een verdere uitbouw van Zeeuws-Vlaamse badplaats Scheldemond fLISSINGEN - Het manage- ientteam van stedelijke scho- cgemeenschap Scheldemond Vhssingen is compleet, agg is benoemd tot direc- ur onderwijs. H. Kramer tot di- sieur beheer, financiën en or- misatie. De scholengemeen- chap wordt sinds april geleid tcor rector H. van Arenthals. Kj volgde F. van der Avert op, vong jaar moest opstappen adat het vertrouwen in hem as opgezegd. Fagg werkt sinds 1393 op Scheldemond, eerst als tent Nederlands en coördina- M'van de onderbouw, later als irecteur van klas 1 en 2. Kra- ler is sinds 1998 als directeur imene zaken aan Schelde- ond verbonden. OSTBURG - Een survival- i, een levend sjoelspel en a mega-stepbaan zijn activi- iten waaraan kinderen van zes zestien jaar op zaterdag 10 ili kunnen meedoen tijdens de Internationale Jeugddag in orthal De Eenhoorn in Oost- i jaarlijkse spelletjesdag is n initiatief van de grensge- Knten Damme. Maldegem, nt-Laureins en Sluis. De deel- fflers gaan in gemengde groe- strijd met elkaar aan. oor het eerst is het mogelijk i ook kinderen met een func- jieperking aan de activiteiten eedoen. i band Rewind uit IJzendijke voor de muziek. Ook kun- kinderen zich laten schmin- ennaar de disco. REDACTIE zeeuws-vlaan deren Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 9530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 pnail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe j (chef) Wout Bareman Raymond de Frel Rene Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 9560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 B-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 9960 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 B-mail: redactie@pzc.nl INTERNET Wvw.pzc.nl B-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Cadzand. De ZMF vindt dat de bouw van nieuwe voorzieningen voor de toeristiseh-recreatieve sector alleen gepland mogen worden binnen de grenzen van de huidige kern. In het kader van het uitbrei dingsplan Cavelot werkt de gemeente momenteel nauw sa men met vastgoedontwikkelaar Bouwfonds. Volgens de Sluise wethouder van ruimtelijke orde ning J. Provoost is er afgespro ken dat Bouwfonds een eerste aanzet maakt. Op basis daarvan wordt beslist of de partijen al dan niet samen verder gaan. Volgens Provoost kleven er nog onzekerheden aan de ontwikke ling van Cavelot. Zo is onbekend in hoeverre de plannen op gespannen voet staan met de aanwijzing van West-Zeeuws- Vlaanderen als nationaal landschap. Ze passen echter wel binnen het ontwerp- gebiedsplan Natuurlijk Vitaal, volgens Provoost een belangrijk pluspunt. De netto-opbrengst van de tien hectare te verkopen grond be draagt ruim 1 miljoen euro. Het waterschap wil 300.000 euro ge bruiken als dekking van vakan tiegelden. De rest van het be drag wil het dagelijks bestuur verdelen over de waterkerings- zorg, wegenbeheer en water kwaliteitsbeheer. Het voorstel komt ter sprake in de algemene vergadering van het waterschap op 8 juli in het waterschapskantoor in Terneu- zen. Mevrouw Peperzak (links) en haar moeder wijzewn naar de gaatjes in de muur waar 's avonds de vleermuizen uitkomen. door Cees Maas OOSTBURG - De buurvrouw telde ze toen ze uitvlogen, tegen de tijd dat het duister intrad. Ze kwam tot over de vijf tig. Groot was de verwondering. „Een hele spouwmuur vol met vleermuizen, dit heeft mijn moeder nog nooit meege maakt", zegt T. Peperzak. Het huis in de Hennequinstraat in Oost burg heeft bijzondere bezoekers. Over de vijftig vleermuizen hebben zich in de spouwmuur gevestigd. „Moeder is niet bang, want elk jaar zit ten er wel een paar in de muur. Maar nu zijn het er ineens heel veel", zegt haar dochter, die in Terneuzen woont. Deskundige L. Calle uit Terneuzen: „Het gebeurt heel vaak dat vleermuizen in een spouwmuur kruipen. Alleen de omvang van de kolonie is bijzonder. De grootste in Zeeuws-Vlaanderen tot nu toe telde 160 dieren. Dat was in Hulst." Vleermuizen zo dicht bij de woonruim te zijn in feite onschadelijk voor men sen. Ze hangen alleen maar en krijgen jongen. Calle: „Het zijn de vrouwtjes die nu, rond 15 juni, bij elkaar kruipen in een veilige ruimte om jongen te krij gen. Dit is de kraamperiode. Is dat een maal gebeurd, na een maand ongeveer, dan vliegen ze weer weg en verspreiden zich over de regio." Hagelslag Het kan ook voorkomen dat vleermui zen een ruimte in het dak kiezen als tij delijke kolonieplaats. Vaak merken de mensen er niets of weinig van. Volgens deskundige Calle knagen de dieren niet aan materialen en ze maken geen nes ten. „Ze urineren ook niet en produce ren kleine poepjes die op hagelslag lij foto Peter Nicolai ken en heel droog zijn omdat ze bestaan uit insectenresten. Ze waaien gewoon uiteen. Stinken doen de dieren dus ook niet." De vleermuis is een beschermd dier in Nederland. Soms verraden de vleermuizen in spouwmuren zich door die kleine poepjes buiten op de venster banken en terras of door de geluidjes die ze maken. Een kolonie van vijftig stuks is heel bij zonder om in je huis te hebben, vindt Calle. „Je hoeft er niet bang voor te zijn, ze vliegen niet in je haar en ze zui gen geen bloed. Dat zijn spookverhalen. Maar mensen die toch meer informatie willen over hoe ze het een en ander moe ten afhandelen, kunnen de Stichting Landschapsbeheer Zeeland bellen." TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen moet snel onder zoek doen naar de toestand van platte daken op grote en openbare gebouwen. Het Temeuzense raadslid C. Freeke van de LPF stelt dat in schriftelijke vragen aan het college van burgemeester en wethouders. In 2002 zijn in Nederland drie daken inge stort, twee bij zwembaden en één bij een vestiging van Ikea. Naar aanleiding daarvan heeft het ministerie van Vrom een onderzoek ingesteld naar gebouwen waar veel men sen samenkomen, zoals scholen, zwembaden en meubel boulevards. Het onderzoek wees uit dat van de 1467 on derzochte daken er 775 in 'risicovolle' toestand verkeren, die mogelijk bij hevige regenval zouden kunnen instor ten. De LPF-fractie vindt dat het rapport aanleiding is om snel een calamiteitenonderzoek te beginnen naar alle plat te daken van grote en openbare gebouwen in de gemeen te. SLUIS - Het Sluisse college van burgemeester en wethou ders bestrijdt dat een selectiecommissie voor de nieuw- of verbouw van het gemeentehuis in Oostburg slechts een po ging is tot het legitimeren van een onjuiste procedure. Nieuw West-fractievoorzitter A. Rosendaal stapte eind vo rige maand om bovengenoemde reden uit deze commissie. Volgens Rosendaal werd andermaal duidelijk dat de raad slechts zou kunnen kiezen tussen enkele ingrijpende en kostbare bouwplannen. Het college betreurt de beslissing van Rosendaal, maar heeft wel begrip voor zijn vertrek, zo laten zij hem weten. „Maar waar we absoluut geen begrip voor kunnen opbren gen is uw aantijging dat het instellen van een selectiecom missie slechts een poging tot legitimatie van een onjuiste procedure is. U wekt daarmee de indruk dat wij ons met illegale praktijken bezighouden. Wij achten deze kwalifi catie verwerpelijk. Ook het functioneren van uw me de-raadsleden stelt u daarbij in een kwalijk daglicht", al dus het college. TERNEUZEN - Een 24-jarige werknemer van een bedrijf aan de Westkade in Sas van Gent is gistermiddag gewond geraakt tijdens zijn werk. De man was met een hamei- me taal aan het bewerken toen er een splinter van het ijzer sprong, die hij in zijn keel kreeg. Hij is voor onderzoek en behandeling naar het ziekenhuis in Terneuzen gebracht. THOLEN - Het bestuur van Samen Thoolse Activiteiten Doen (Stad) staat voor een raadsel. Op Koninginnedag lie ten 750 Thoolse kinderen een ballon op in de hoop zover mogelijk te komen en een prijs in de wacht te slepen. Aan elke ballon hing een kaartje met een adres. Gewoonlijk stuurt een behoorlijk aantal vinders het kaartje terug. Dit jaar is er echter geen enkel kaartje te ruggekomen en kunnen dus geen prijswinnaars worden bekendgemaakt. De organisatie vermoedt dat de ballon nen door de ferme noordoostenwind in het water zijn be land. door Gino Van den Broecke KOEWACHT - In Koewacht be gon gisteren, evenals eerder al in veel andere plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen, de jaarlijk se avondvierdaagse. Ook de der de editie van de wandelvierdaag se zal een grensoverschrijdend karakter hebben. Vanaf de tennisvelden van TC De Eikenhof begonnen 237 wan delaars aan een van de drie af standen, van 5, 10 of 15 kilome ter. De avondwandelvierdaagse is opnieuw door De Eikenhof geor ganiseerd in samenwerking met de Nederlandse Wandelbond (NWB). Rond de klok van 18.00 uur vertrokken de eerste wande laars voor de langste afstand, de 15 kilometer. Die deed de dor pen Axel en Zuiddorpe aan in de fortenroute. De andere twee routes zullen korter afbuigen en weer bij de tennisvelden aanko men. De grote stroom wandelaars voor de kortere afstanden ver trok omstreeks half zeven. On der een dreigend uitziende he mel gingen de wandelaars op weg. Rolstoel Dit jaar doen opnieuw veel kin deren mee aan het vierdaagse evenement, net als negen bewo- (Advertentie) Tom Cappendijk Cappendijk Auto's Terneuzen B.V. Mr. F.J. Haarmanweg 49 Terneuzen tel: 01 15-697455 VOLVO for life ners van verzorgingstehuis De Lange Akkers. Samen met hun begeleiders gingen ze in de rol stoel van start richting de me daille. Voetbal Het deelnemeraantal van de avondvierdaagse had niet te lij den onder de Europese kam pioenschappen voetbal. „De meesten zijn al terug wan neer Nederland begint, dus dat valt allemaal gelukkig nogal mee", zegt F. van Mossevelde van het organisatiecomité. „Het was anders geweest als Ne derland om zes uur had moeten spelen, denk ik. Er zijn dit keer veel vrouwen bij, die wellicht geen voetbal kijken. Op die ma nier werk het wellicht positief, zon Europees kampioenschap voetbal." België De wandeldagen duren nog tot en met vrijdag. De deelnemers zullen tijdens hun tochten ook stukken over Belgisch gebied wandelen. Zo wordt er nog ge wandeld langs de Pereboom en de Expresweg. Ook de Karne- melkpolder en 't Riet zullen nog door de wandelaars worden aan- Vrijdagavond worden de deelne mers rond 19.45 uur aan de grens door muziekvereniging EMM opgehaald, om gezamen lijk richting de tennisvelden te wandelen, waar de felbegeerde medailles in ontvangst worden genomen. door Raymond de Frel SCHOONDIJKE - De actie groep van bezorgde inwoners van Schoondijke wil van Rijks waterstaat weten wat deze in stantie zal doen otn bewoners van de Willemsweg en Lange Heerenstraat meer veiligheid te bieden. In een brief aan Rijkwaterstaat geeft F. ten Broeke namens de actiegroep - met het oog op de toekomstige rondweg - aan waar hij graag voetgangersover steekplaatsen ziet. Op de roton de wil de actiegroep vier goed gemarkeerde overgangen. Aan de Dorpsstraat - op de plaats waar nu de gecombineerde fiets-voetgangersoversteekplek is - wordt gedacht aan een ge scheiden oversteek voor fietsers en voetgangers, waarbij het fietspad het dichtst bij de roton de ligt. Datzelfde geldt voor de Lange Heerenstraat. De bestaande oversteekplaats aan de Willemsweg dient te wor den verplaatst, zodat deze op de zelfde afstand van de rotonde komt als de andere overgangen. Ook deze oversteekmogelijkheid zou volgens de actiegroep voor fietsers en voetgangers moeten worden gescheiden. De over steekplaats in de Beatrixstraat moet duidelijk worden gemar keerd. Ook hopen de bewoners op een oversteekplaats bij de kruising STREEKACTIVITEITEN AXEL - Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; De Halle, 14.00 uur: Kaarten, biljarten en spelletjesmiddag: Jeugdcentrum, 19.00 uur: Doe-avond voor jeugd vanaf 10 jaar; Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; Bibliotheek, 18.30 uur: Schrijfavond Am nesty International; GRAAUVU - Gemeenschapshuis, 14.45 uur: Gymnastiek; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar ten, pieren en handwerken; 13.30 uur: Schieting; HENGSTDIJK - De Schuur. 9.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; HOEK - De Lovenhoek. 13.30 uur: Biljar ten, kaarten en koersbal; 19.30 uur: Bridge; HOOFDPLAAT Schapenboerderij Goede Hope, 14.00 uur: Rondleiding; HULST - De Lieve, 10.30 uur: Biblio theek; 11.30 uur: Senior diner; 13.00 uur: biljarten; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; De Vlaschaard, 20.00 uur: Openbare ver gadering dorpsraad; Tennisclub, 18.30 uur: Avondvierdaag se; LAMSWAARDE - De Luifel, 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; NIEUW-NAMEN - Café Sint Cecilia, 19.30 uur; Bingo; De Kauter, 11.00 uur: Yoga voor oude ren; 13.30 uur: Koersbal en kaarten; OOSTBURG - Tienercentrum Time Out, 13.00 - 17.00 uur: Soos voor tie ners vanaf 12 jaar; PAAL - Clubhuis, 14.00 uur: Kaarten jo keren en bieden; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 10.00 uur; Yoga; 19.30 uur: Kantklossen, patchwork en quilten, applicatie beren; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten; De Roselaer, 10.00 uur: Speksteen; 13.30 uur: Peuter- en kleuterdans; 13.30 uur: Hutselfrutselmiddag voor 6- tot 12-jarigen; 18.30 uur: Yoga; Sint Albert, 13.00 uur: Quiltpatchwork. haken, borduren en frivolité voor da mes; biljarten; SINT JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek; 10.30 uur: Volksdan sen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur Kaar ten en koersbal; 19.30 uur; Bijeenkomst Stichting Thuiszorg; TERHOLE - Dorpshuis, 13.00 uun Meer bewegen voor ouderen; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondleiding; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum meetpoïnt; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal. van de Bernhardstraat en Nijver heidstraat met de Lange Heeren straat. Dit omdat in de directe omgeving een basisschool en woonvoorziening De Okkernoot zijn gesitueerd. De ligging van de kerk en de bakker, de aanwe zigheid van tafeltjes en bankjes en twee basisscholen maken ook een zebrapad en fietsersover steekplaats in de Dorpsstraat ter hoogte van de kerk gerecht vaardigd. De actiegroep heeft een vierde oversteek in gedach ten bij de kruising Tragel- Oost/West met de Dorpsstraat, omdat hier de bejaardensoos is gevestigd. Rijkswaterstaat neemt ook een voorstel voor een doorgetrokken streep op de Willemsweg en Lan ge Heerenstraat in overweging. Ook worden de mogelijkheden voor extra snelheidscontroles en een flitspaal op de Willemsweg bekeken. Rijkswaterstaat heeft Ten Broeke beloofd voor 1 juli te reageren. BOEKHOUTE - Oud-inwoon sters van Terneuzen A. Mein- hardt en C. Verbiest stellen zon dag hun tuinen open. De tuin van Meinhardt, Graafjanstraat 30c in Boekhoute, is van 10.00 tot 17.00 uur te bekijken. Die van Verbiest, gelegen aan de St. Stevenstraat 28c in Zelzate, is dezelfde uren te bewonderen. door Sheila van Doorsselaer CLINGE - Het woonwagencen trum aan het Woestijneplein in Clinge wordt uitgebreid. Het Hulster college wil het centrum met enkele standplaatsen ver groten. Het precieze aantal is nog niet bekend. Bij de gemeente Hulst is on langs een verzoek binnengeko men om medewerking te verle nen aan de bouw van een woon wagen met twee verdiepingen aan het Woestijneplein in Clin ge. Het college van burgemees ter en wethouders is akkoord ge gaan, met uitzondering van één collegelid. Het college zegt niet wie dat was en waarom hij niet kon instemmen met de hoge woonwagen. Het woonwagencentrum aan het Woestijneplein telt nu acht standplaatsen. Een paar jaar ge leden werd de laatste nieuwe standplaats aangelegd. De ge meente Hulst is op zoek naar extra ruimte om daar gezinnen van het Hulster woonwagencen trum De Rape te kunnen plaat sen. De gemeente wil van De Rape af, maar enkele bewoners willen er absoluut niet weg. An dere families van De Rape heb ben een stek gevonden op het nieuwe centrum aan de Bering- straat en James Cookstraat in de wijk Groote Kreek. Daar zijn veertien standplaatsen voorhan den. Zodra zich voor Clinge nieuwe gezinnen melden, moet de gemeente het centrum uitbrei den. Voor De Rape is een tussenoplos sing gekozen. De bewoners wor den niet 'uitgezet', maar wan neer een standplaats vrijkomt wordt die ontmanteld. (Advertentie) Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45