•rail emer Geld voor cultuur op school PZC 'Or Tamim wil fris klinken Ross wil problemen bij jongeren in de kiem smoren Geld voor restauratië schuren Nieuwvliet Veel aanvragen subsidie Politie stuit op hennepkwekerij Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. INFORMATIEBLAD VOOR Meer informatie? neem contact met ons op: (0113) 31 55 00 of www.deondernemer.coni door Rolf Bosboom GOES - In totaal 21 Zeeuwse ba sisscholen krijgen met ingang van komend schooljaar extra rijksgeld voor cultuureducatie. Het gaat om een bedrag van bijna elf euro per leerling. De betrokken scholen zijn: de Prinses Marijkeschool in Axel; De Maatjes in Biervliet; de Prin ses Ireneschool in Goes; de Ko ningin Julianaschool in 's-Gra- venpolder; Op Weg in Hoek; de Sandeschool in Kloosterzande De Uilenbureh en De Leeuwen- burch in Middelburg; 't Mozaïek en De Tweemaster in Oost-Sou burg; De Stelle in Philippine; de Prins Frederik Hendrikschool in Sas van Gent; de Zuidland- school, De Pyramide en De Meerpaal in Tërneuzen; De Vrije Vlucht in Sluiskil; de Theo Thijssenschool, De Vlieger, De Branding en de Ravenstein- school in Vlissingen; de Iris- school in Zaamslag. Het kabinet wil de komende ja ren extra investeren in het cul tuuronderwijs, vooral op basis- AARDENBURG - In een wo ning aan de Oude Kerkstraat in Aardenburg heeft de politie gis terochtend twee hennepkweke rijen ontmanteld. Alle 273 hennepplanten en de aanwezige apparatuur werden in beslaggenomen. Een 41-jarige man uit de ge meente Bergeyk (NB) werd aan gehouden. Nadat hij was ge hoord, is hij weer in vrijheid ge steld. scholen. Het streven is dat kin deren tijdens hun hele school tijd regelmatig in contact ko men met kunst, literatuur en cul tureel erfgoed. De afgelopen jaren heeft de na druk daarbij gelegen op het voortgezet onderwijs. Nu is het de beurt aan de basisscholen. Die krijgen steeds meer ruimte om zelf de vorm en inhoud van hun onderwijsprogramma te be palen, waarbij een bijzondere plaats moet worden ingeruimd voor cultuureducatie. Op inter net is inmiddels een centrale toe gangspoort geopend voor infor matie over cultuureducatie (www.cultuurplein.nl), waar be schikbaar lesmateriaal en veel belovende nieuwe werkvormen voor scholen beschikbaar wor den gesteld. Om de scholen een eigen visie op cultuureducatie op papier te laten zetten en hen in staat te stellen activiteiten op te zetten, heeft het ministerie van Onder wijs een subsidieregeling in het leven geroepen. In het eerste jaar, komend schooljaar, kan daarvan zo'n tien procent van de basisscholen gebruik maken. Nieuwe kans De animo daarvoor was groot. Er kwamen ruiip 2800 invragen binnen, waarvan een kwart (712) is gehonoreerd, waaronder dus 21 Zeeuwse basisscholen. Bij de keuze is rekening gehou den met de volgorde van binnen komst en de regionale spreiding. Desondanks zijn in Zeeland vrij wel alleen Zeeuws-Vlaamse en Walcherse scholen geselecteerd. Scholen die nu buiten de boot zijn gevallen, krijgen volgend jaar een nieuwe kans. Het minis terie verwacht dat dan een aan zienlijk groter aantal kan deel nemen. Gospelkoor 'Or Tamim repeteert voor het optreden zaterdag in het Scheldetheater. foto Camile Schelstraete door Raymond de Frel TERNEUZEN - Fris. Dat is het sleutelwoord voor het Zeeuws- Vlaamse gospelkoor 'Or Tamim. Het repertoire varieert van stevi ge rock tot ingetogen songs. Het kan allemaal, zolang dat ene, on misbare element maar in het nummer is verweven. Bovendien, zo vertelt dirigente Gabriëlla Broere (37), moeten al le songs een boodschap hebben. Die hoeft niet eens zo 'super christelijk' te zijn, maar de tek sten moeten wel tot denken aan zetten. „Wij zingen voorname lijk in het Engels, maar het is niet voor niets dat we bij elk nummer kort de essentie weerge ven in het Nederlands", zegt Broere. Zaterdag presenteert het inter kerkelijk koor 'Or Tamim - He breeuws voor Zuiver Licht - haar derde cd Face to Face in het Terneuzense Scheldethea ter. Onbedoeld gaat het koor daar mee de concurrentie aan met de voetbalwedstrijd Nederland- Tsjechië. „Tja, wij hadden het theater vorig jaar al geboekt, nog voordat de EK-loting be kend was. We hebben het nog ge probeerd te verplaatsen, maar dat lukte niet", aldus Broere. Voorverkoop Is ook helemaal niet nodig, zo blijkt uit de voorverkoop. Vier honderdvijftig mensen hebben zich al verzekerd van een toe gangskaart. Zij worden getrak teerd op een performance van De Starsingers - een groep zan gers van woonvoorziening De IJsselhof in Terneuzen, ook gedi rigeerd door Broere - en show band Jong Axel/Blue Phoenix uit Axel. Daarna brengt 'Or Ta mim een aantal nummers van de nieuwe cd. Uitstraling Een theater, dat wordt dus net even iets anders dan de regulie re uitvoeringen in verschillende kerken in Zeeuws-Vlaanderen. Het doel van het 45-koppige koor blijft echter hetzelfde: iets losmaken bij mensen. „Een goed gospelkoor moet uitstraling heb ben. Je moet weten wat je zingt, het brengen met overtuiging. Im mers, als je niet gelooft wat je zingt, kan je het ook niet uitstra len", aldus Broere. Face to Face is volgens Broere een nieuw ijkpunt in het 22-jcfri- ge bestaan van 'Or Tamim. De bijbeltekst 'Nu kijken wij nog in een wazige spiegel, maar dan zullen wij oog in oog met God staan' (1 Korintiërs hoofdstuk 13, vers 12) vormde de inspira tie voor de samenstelling van het album. Broere: „Het repertoire is in de loop der jaren enorm veranderd. In het begin was het veelal het zelfde. Denk aan vijf coupletten en refreinen. Nu hebben we veel meer variatie. Wij brengen gos pel die met beide voeten in de maatschappij staat. Het moet in mijn ogen een fris geheel zijn. En ook belangrijk: je moet soms eens durven afwijken." Het concert begint zaterdag om 20.00 uur. dinsdag 15 juni 2004 door Claudia Sondervan GOES - Verloskundigen, kraam hulpen en consultatiebureaus moeten opvoedingsproblemen in gezinnen met jonge kinderen gaan opsporen. Dat stelde staats secretaris C. Ross (volksgezond heid) gisteren in Den Haag voor. tijdens de conferentie Operatie Jong. In Zeeland werken consultatie bureaus al twee jaar aan het op sporen van opvoedingsproble men, door peuters van achttien maanden thuis te bezoeken. Dat bracht zestien procent meer kin deren met potentiële opvoedpro- blemen aan het licht. Drie tot vier procent werd doorverwezen naar jeugdzorg, thuiszorg of huisarts. De resultaten van de proef werden in maart landelijk gepresenteerd door thuiszorgin stellingen Zorgstroom en Zorg- saam. De hogere kosten van thuisbe- zoeken zijn terugverdiend als een kind vier is, omdat ernstiger hulpvragen voorkomen worden. In het plan van Ross moeten op- BE® gemerkte problemen (lkm worden aangemeld ir: bjp7i medische dossiers bij GGD thuiszorg, die ook in te door politie en gemeente. Dei z'Mi mrpnj '6 land! naakt. gistratie moet eind lijk zijn ingevoerd. In een eerste reactie zijn de' delijke Vereniging van TtX7h~pt zorginstellingen, de Nederig frs.Pl se Organisatie van Verlosj m L gen en GGD terughoudend.: jol vinden het plan nog te globe etL en voorzien problemen rati; jegeni medisch beroepsgeheim, i gd u doorgifte van gegevens van, S1 N tiënten en cliënten verh.ir.fc het Volgens Ross bewijst het Zes cjrnc se project dat het wél kan. Operatie Jong is een project! de ministeries van Volksgzoè fc heid, Binnenlandse Zaken.0 jolt derwijs, Sociale Zaken en Jr, sest tie. Het moet het aantal bleemjongeren terugdringen) derland telt 250.000 jongeiAant die problemen hebben of vertfl nka zaken, hield premier Balken;, uur- de de conferentie voor. Vol hem lopen hulpverleners overheden elkaar de voeten met hulpimtiatievfclospla Heling ilaten si m Zuid-h door Rene van Stee SLUIS - Als de gemeenteraad van Sluis akkoord gaat, ont vangt P. van Melle uit Twello maximaal 34.034 euro als bijdra ge in de kosten van de restaura tie van twee monumentale schu ren aan de Sint Jansdijk in Nieuwvliet. Van Melle is eigenaar van de boerderij. Hij is al vanaf 2000 bezig met de restauratie van bei de schuren op het erf. Destijds is hem gewezen op de mogelijk heid van subsidieverlening in het kader van de subsidierege ling Stads- en Dorpsvernieu wing. Op grond van deze veror dening kon de eigenaar van i rijksmonument een van de gemeente knjgen hoogte van vijftig procent het ongedekte deel van diale restauratiekosten, metre maximum van 34.034 euro De onderzoeksfase voor de :s tauratie heeft geruime tijd irbt slag genomen. Op 4 noverii GOES 2003 is de vergunning voorm olleg tauratie verleend en op 6 2004 is een rijkssubsidie toed gehot kend.-Ondertussen was desuts deren dieregeling Stads- en Dorpsra \m nieuwing ingetrokken. Aarji Ejde: zien bij de eigenaar verwacht* tra: gen zijn gewekt, vinden B er.' het billijk dat hij die subs;® {aan. alsnog krijgt. .kaai au ai iigen t.'ctj leem: exfo NIERSTICHTING y: NiERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Waar is uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 46