•[«liiarira Dorpswinkel doet het rustig aan Q PZC Binnen handbereik Behoefte aan plek de voor historische schepen in Zeeland Nummer 11 in Noordgouw e voert siësta in dinsdag 15 juni 2004 Waar is uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk? In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. INFORMATIEBLAD VOOR ONDERNEMERS IN ZUIDWEST-NEDERLAND Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. Meer informatie? neem contact met ons op: (0113) 31 55 00 of www.deondernemer.co» NIERSTICHTING door Ali Pankow NOORDGOUWE - Vera de Jong windt er geen doekjes om: het runnen van een kleine buurtsu per betekent keihard werken en er staat nauwelijks een onderne mersinkomen tegenover. Zij in vesteert haar krachten al twaalf jaar in levensmiddelenwinkel Nummer 11 in Noordgouwe. Om het leuk te laten blijven voor haarzelf heeft ze nu 'siëstatijd' ingevoerd. Het gaat om nieuwe openingstij den. Konden de klanten voor heen vier dagen per week te recht van 8.30 tot 12.00 uur en Van 13.00 tot 17.30 uur, sinds kort wordt er bij de buurtsuper op maandag, dinsdag, donder dag en vrijdag siësta gehouden tussen 12.30 uur en 16.00 uur. Daarna gaat de winkel weer open van 16.00 tot 19.00 uur. Op woensdag is de winkel alleen 's ochtends geopend en op zater dag van 8.00 tot 15.00 uur. Voor De Jong levert het zesen- half uur tijd op die ze naar ei gen keus kan besteden. „Daar was ik aan toe, want weken van zeventig uur werken, zijn zeker geen uitzondering. Het is hard sjouwen in deze branche. Dat is een gegeven, maar het moet toch ook voor jezelf nog een beetje leuk blijven", zegt de win kelierster. Ze nam het besluit tot invoering van siësta-ope ningstijden dus in eerste instan tie vanuit eigen belang. De klan ten blijken, na veertien dagen er varing ermee, echter ook prima te spreken over de wijzingen. Dat half uurtje later dicht tus sen de middag vinden vooral ouders die hun kinderen uit school moeten halen zeer pret tig. Verder zijn er de mensen die vrij laat uit hun werk weer te rugkomen op het dorp en dan dus nog terecht kunnen bij Num mer elf. Hetzij voor een verge ten boodschapje, hetzij voor alle ingrediënten voor de maaltijd op die dag. De praktijk wijst uit dat 'siëstatijden' bij de Buurtsu- për in Noordgouwe heel goed passen in de huidige moderne maatschappij. „Bovendien is door Melita Lantinq ZIERIKZEE - In Zeeland is be hoefte aan een museumhaven waar bewoonde historische sche pen kunnen liggen. In de mu seumhavens van Goes en Zierik- zee mogen schepen niet worden bewoond. Initiatiefnemer Jaap Littooij is zelf eigenaar van de historische zee-tjalk De Vier Gebroeders. Hij ziet voldoende kansen voor een dergelijke haven. „Er zijn mogelijkheden in bijvoorbeeld Veere, Zierikzee, Goes of Kam perland. Maar ook Brouwersha ven is een goede locatie." Littooij benadrukt dat het niet gaat om een 'gewone' woonsche penhaven. „Het is de bedoeling om kleinschalige haventjes te maken die plaats bieden aan vier of vijf historische schepen. Net voldoende om de sfeer te ma ken. Deze havens kunnen gelijk een toeristische waarde hebben. Abri's veerplein Breskens vernield BRESKENS - In de nacht van zondag op maandag zijn de ab ri's van de BBA op het veerplein in Breskens vernield met een baksteen. „De overlast wordt steeds gro ter," aldus A. de Koning van de regiopolitie. „Een aantal weken geleden moesten de kaartkotjes van de boot het ontgelden, en nu dit. Er liggen hier jammer ge noeg bakstenen te over. Er is ook een achterruit van een scoot- mobiel op het parkeerterrein vernield. Niemand heeft iets ge zien of gehoord. Het veerplein ligt er tegenwoordig 's nachts tussen half elf en zes uur verla ten bij, een paradijs voor sommi ge jongelui. We kunnen alleen hopen dat deze vandalen een keer tegen de lamp lopen." Behalve de bushokjes is ook het praathokje met het bankje ver nield. Wanneer de abri's terug komen is onbekend. Er wordt gewerkt, zwa» worden gemaakt of een p* Voor toeschouwers is datte om te bekijken." In Brouwershaven is volgens! tooij gemakkelijk een piel:, maken voor vier of vijf scha Nabij de jachthaven zijn rj stekken die daarvoor in aam» king komen. „Er wordt al tijd gesproken over uitbreid» van de jachthaven. Datzou^ combineerd kunnen wordend vier ligplaatsen voor histonsó schepen.'" Daarnaast ziet L tooi] mogelijkheden bij de!» wal, bij het strandje of tussenè loswal en de keersluis. Eend» gelijk haventje zou volgensli- tooij goed passen bij het toston, sche karakter van het stadje.E;. vendien ligt Brouwershaf bi°l°{ vlak bij de makkelijk bevaari* re Grevelingen. Het idee voor een haven ren uit privé-overwegingenL tooij woont met zijn gezininj museumhaven van Rotterde Hij werkt in Goes en zoektdsz om een ligplaats in Zeekt „Dan denk je, de touwtjes lose we gaan verhuizen, maar zo sis pel is het niet Positief Hij heeft zijn ideeën inmidóa gedropt bij verschillende insta ties. „Ik heb gesproken met ym: malig wethouder G. van de Vi de van Schouwen-Duivelaii Zij reageerde heel positief, in* helaas is ze nu weg. Daarna heb ik ook al een eerste gesp» je bij de provincie gehad Littooij ontvangt positieve reao ties, maar verwacht dat het mj wel enige tijd zal duren voorèi zijn plannen concreet word» „Het hele idee verkeert nog een pril stadium. Bovendien!» ten deze plannen geld. Er race een steiger worden gebouwd i er moet water en elektriciteit!» men. Een historisch schip nee- leggen kost de gemeente terwij 1 hu izen bouwen op deze- de plek geld oplevert." Littcc ^jde verwacht overigens wel dat voor gemeenten subsidiemoge !^s lijkheden zijn om de voorzien gen aan te leggen. meest kome maat: De l het leuker voor de klanten als ik 's middags om vier uur na enke le uren vrij weer met een opge wekt gezicht achter de kassa sta", zegt De Jong. Winkel Nummer Elf in Noord gouwe heeft in twaalf jaar tijd een rijke historie opgebouwd Het bedrijfje werd op 5 maart 1992 met ceremonie geopend. Het betrof immers een buurtwin- kel die mede dankzij een eenma lige bijdrage van de toenmalige gemeente Brouwershaven op de rails kon worden gezet. De ge meente investeerde circa 5000 euro in de verbouwingskosten ten behoeve van het behoud van een laatste dorpswinkel. Dansen Het initiatief kwam van De Jong's toenmalige echtgenoot. Zelf was ze toen al vele jaren do cente aan de Dansacademie in Rotterdam. Een beroep dat ze met hart en ziel uitoefende. Bo vendien was ze zeer behept in het gebruik van dansnotatie en was ze artistiek leidster van de historische dansgroep Volta. Dat is allemaal lange tijd gele den. Het runnen van de dorpssu per vereiste alle inzet. Na haar scheiding stond Vera de Jong op een keerpunt in haar leven. Nummer elf lag haar na aan het hart en ze besloot zichzelf daar in dan ook maar volledig vast te bijten. Al wist ze dat het in haar eentje keihard werken zou wor den. Volgens haar hebben de klanten daarvoor tot nu toe altijd begrip getoond. Als het op hun weg komt, helpen ze een handje: ha len zelf hun broodbestelling of zetten even een tray melk in de koeling als De Jong daar zelf nog niet aan toe is gekomen. Ver der werkt dochter Lieke van bijna 18 jaar na schooltijd steeds vaker mee in het bedrijf. Ook wat haar betreft komen de siëstatijden veel beter uit. De Jong, van oorsprong afkom stig uit een kleine buurtgemeen schap aan de rand van Krimpen aan de Lek, wil graag haar bij-* drage leveren aan de leefbaar heid in een kleine kern. De laat ste dorpswinkel en dus tevens sociaal ontmoetingspunt vormt daar een belangrijk element in. Ze is blij dat veel klanten tot vanuit de verre omgeving dat on derkennen. Sinds de buurtsuper in Zonne- maire is verdwenen, heeft ze ook vanuit die kern behoorlijk wat klanten. Er verdwijnt im mers al zoveel uit de dorpen. Het in stand houden van de laat ste winkel vereist nou eenmaal veel inzet en steun. Vera de Jong (1) en haar dochter Lieke van buurtsuper Nummer 11. foto Marijke Folkertsma weetuhetalvanelkaar.nl NIERDONOR JA/NEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 12