Schuurman krijgt gouden schoen PZC Veiligheid op EK is verontrustend I RUGNUMMER Op de camping Huwelijk Nederlandse handelaar in kaarten aangehouden Ballonnen Vijftien Arabieren gearresteerd Omkoopschandaal in Zuid-Afriln Persfotografen met schrik vrij Antillen verliezen van Honduras Quick Boys pakt algehele landstili Arsenal laat toppers gaan Schilderachtig begin van EK Mazano coach van Malaga Rusland De Griekse voetballer Giorgos Karagounis komt de eer toe het 350e doel punt in de historie te hebben gemaakt tijdens een eindron de van de strijd om de Euro pese voetbaltitel. Karagounis scoorde in de ze vende minuut tegen gastland Portugal. Nijvere cijferaars hadden voor het EK uitgerekend dat de eerste goal in Portugal de 350e zou zijn. De eerste treffer uit de ge schiedenis van de Europese eindtoemooien kwam op 16 juli 1960 op naam van Milan Gabic, die toen scoorde voor het toenmalige Joegoslavië. De 250e treffer werd gemaakt door de Tsjech Jan Sucho- parek tijdens de eindronde van het EK in 1996 (Enge land). Nummer 300 volgde vier jaar later tijdens Euro 2000 in Ne derland en België. Dat jubi- leumdoelpunl was van de Slo- veeri Zlatko Zahovic. Voor de wedstrijd Portugal-Griekenland werden de supporters grondig gefouilleerd. foto Hans van Weel/GPD Portugal Dat was even schrikken. Ee groep van 46 veelal gepensio neerde Nederlandse toeristen, bezii aan een rondreis door Spanje en Por tugal, keek gisteren de ogen uit cc Parque de Campismo Municipale het Portugese Espinho. Op zoel naar een rustig plaatsje kwamfc gezelschap terecht op de kermisach tige oranje-enclave in het noorde van Portugal. „In de groep heersen gemengde ge voelens", aldus reisleidster Hernis Mank. „Sommige mensen vondec het erg leuk en verheugen zich erop om hier naar de wedstrijden te kij ken. Anderen vonden het iets mi* der geslaagd." De groepsreis were al maanden geleden geboekt, nog voor bekend was dat de gemeen camping een oranje-bolwerk worden. ANP Een Portugese voetbalfan het openingsduel van het EfflfJ pees kampioenschap aang" om haar liefde voor haar Gri verloofde te laten bezegelen. twee traden voor de wedstrijd t£| sen de twee landen met elkaar; het huwelijk. Alexandra Failho Amaral en D: tris Psarris spoedden zich na «j plechtigheid in de kerk naardetelc-: visie waar de familie van het W\ hun eigen team kon aanmoedig De Portugese gasten droegen verrassende verlies tegen Griet land sportief. ANP/RTR van onze sportredactie ESPINHO - Vlak voor de ope ningswedstrijd van het Euro pees kampioenschap voetbal, tussen gastland Portugal en Griekenland, is zaterdag een Ne derlandse handelaar in toe gangskaarten opgepakt. De man probeerde op een plein voor het stadion tickets aan de man te brengen, iets dat streng verboden is tijdens het EK in Portugal. De Nederlander werd na een uur overigens al weer vrijgela ten, Wel werden de vier tickets die hij op zak had afgenomen. Naast de Nederlandse man werden ook een aantal zwart handelaren van andere nationa liteiten aangehouden voor het duel. ANP Het kwartet probeerde vanaf een trappenhuis van een flat in de buurt van het stadion de trai ning te fotograferen. De fotografen van het ANP, De Volkskrant, Trouw en het Alge meen Dagblad mochten van twee agenten te paard niet meer aan hun apparatuur komen. De agenten vroegen om meer as sistentie. Een aanwezige verslag gever belde snel met Henk Ke- sler. Dankzij bemiddeling van de di recteur van de KNVB mocht het viertal met foto-apparatuur ver trekken. ANP a maandag 14 juni 2004 Griekenland door Koen de Vries Jorrit Schuurman mag zich sinds kort de trotse bezitter van de gou den schoen noemen. Nee, de speler van FC Dauwendaele is niet door zijn vakgenoten uitgeroe pen tot 's werelds beste voetballer. Schuurman kan een aardig balletje trappen, maar om te zeggen dat hij een wereldvoetballer is... Schuurman kreeg de gouden schoen De Europese voetbalbond Uefa zal morgen op bescheiden wijze het vijftigjarig bestaan vieren. In de stadions van Aveiro en Porto zullen op de dag van de oprichting van de federatie 16.000 gouden en blauwe ballonnen de lucht in gaan. Aan een aantal ballonnen zal een waardebon worden gebonden die de vinders kunnen inwisselen voor kaarten voor het Europees kam pioenschap. Ook op het hoofdkantoor van de Ue fa in Nyon zullen ballonnen los wor den gelaten. De voetbalbond wil de aandacht verder niet van het EK af leiden. „Dat is het belangrijkste waar het nu allemaal om gaat en niet ons jubi leum", aldus woordvoerder Keith Cooper van de Uefa. ANP omdat hij de winnaar is van de wed strijd die elk competitieweekeinde in café De Raayberg in Bergen op Zoom gehouden wordt. In De Raay berg, zoals bekend een pleister plaats voor elke zichzelf respecteren de voetbalclub, mag elk weekeinde één speler van een bezoekende club de naam van die club hooghouden door een bal zo lang mogelijk hoog te houden. De geselecteerde speler mag één keer oefenen en dan is het menens. Schuurman slaagde er namens FC Dauwendaele in de bal 392 keer hoog te houden voordat die de Berg se bodem raakte. Aan dat aantal kwam niemand, ook niet een speler van een hoger niveau dan de derde klasse zaterdag waarin Schuurman acteert. Frank van de Avert overhandigde Schuurman afgelopen week de pres tigieuze gouden schoen in het club huis van FC Dauwendaele. Hij had nog een prijs meegenomen: een clownsbeeld. Die was voor de meest charisma tische speler die dit seizoen De Raay berg aandeed. Volgens de jury was dat Youri Baert van SSV'65, die ver hinderd was om de prijs in ont vangst te nemen. Ter verduidelijking, Baert krijgt zijn prijs voor zijn 'prestaties' buiten de lijnen. Binnen de lijnen was hij dit jaar niet bijster succesvol. SSV kon met pijn en moeite het vege lijf in de eerste klasse redde. FC Dauwendaele-voelballer Jorrit Schuurman neemt de gouden schoen van Frank van de Avert in ontvangst. Schuurman hield dit seizoen in De Raayberg het langst een balletje hoog. foto Ruben Oreel uit. De overige acht arrestanten werden vrijgelaten. Het zevental dat werd uitgezet, verbleef illegaal in Portugal. De politie in Porto hield de vijftien vrijdag aan op verdenking van banden met terroristische cel len. De aanhoudingen hadden plaats na een tip van de Neder landse veiligheidsdienst AIVD aan de Portugese collega's van de SIS. Her en der in Portugal en Euro pa had de politie het de voorbije dagen druk. De Engelsen hiel den vrijdag en zaterdag tiental len hooligans tegen die op weg waren naar het EK. Ook aan de Duitse en Franse grens werd een aantal potentiële relschop pers tegengehouden. Donderdag werden in Lissabon dertig En gelse 'fans' opgepakt en uitgezet voor het uitschelden van Turken en Pakistani. GPD ALBUFEIRA - Agenten van de Portugese politie hebben giste renavond tijdens de besloten training van Oranje vier Neder landse persfotografen staande gehouden. II10 JOHANNESBURG - De politie is een groot omkoopt flic daal in het Zuid-Afrikaanse voetbal op het spoon meldde commissaris Afrika Khumalo gisteren in dekji Sunday Times. „De uitkomsten van dit onderzoekzuj vele mensen shockeren. Ik heb altijd gedacht dali clubs arm zijn, maar de bedragen die aan scheidsred" betaald worden geven een totaal ander beeld." Zo'n twintig scheidsrechters, spelers en officials zijn gens de politie bij de affaire betrokken. Op verzoekt de Zuid-Afrikaanse bonclis aan het begin van het seia 2003-2004 met het onderzoek begonnen. Er is daarbqi bruik gemaakt van verborgen camera's en afluister^ ratuur. Zuid-Afrika heeft onlangs de organisatie van heli voetbal in 2010 toegewezen gekregen. ANP/AFP WILLEMSTAD - Het nationale voetbalelftal van dej derlandse Antillen heeft een nederlaag geleden inde'r 01 de ronde van de WK-kwalificatie tegen Honduras u Noord- en Midden-Amerikaanse-zone. De ploeg) bondscoach Pim Verbeek ging in Willemstad met 2-1 deruit tegen Honduras. Burtil Hose van FC Dordrecht maakte in de 75e mui de enige treffer voor de Antillen. Suazo had Hondis toen al op een 2-0-voorsprong gezet met doelpunten: 8e en 67e minuut. Op 19 juni is de tweede wedstrijj Ie Honduras. ANP gf 0 HAAKSBERGEN - De voetballers van Quick Boysh in ben de algehele landstitel bij de amateurs veroverd ploeg uit Katwijk versloeg HSC'21 in het tweede due ui Haaksbergen na verlenging met 4-2. Na de reguliere oo tijd was het 2-2. De eerste wedstrijd in Katwijk eindj F in 3-3. Maarten Bak was de grote man bij Quick Boys; fef twee doelpunten in de verlenging. De club won dea'lgè le landstitel voor het laatst in 1992. ANP LONDEN - De Engelse landskampioen Arsenal gaat éi Et lectie renoveren. De club heeft zeventien spelers laten» ssi ten dat ze naar een nieuwe werkgever mogen uitfc;i laat Onder hen zijn de Nigeriaanse aanvaller Kanu, de Fre a spits Wiltord en de Engelse verdediger Keown. Wilti En kon bij Arsenal nooit echt uitblinken en wordt nu int odi band gebracht met Tottenham Hotspur. Kanu zit al sa st' 1999 bij de Engelse club. De laatste twee seizoenenzat! voornamelijk op de bank. Keown is inmiddels 37. t ffi. speelde dit seizoen tien competitiewedstrijden. ANP® te as' Spanje Engeland door Mark Caldenhoven PORTO - Het zijn tegelijk lach wekkende en verontrustende beelden. Onderaan de trap, bij gate 24 van Estdio do Dragao, worden journalisten gefouil leerd en fotografen dringend ver zocht hun tassen te openen. Bo venaan de trap opent een ste ward lachend een hek, waarop fans enkele uren voor de ope ningswedstrijd Portugal-Grie kenland 'gewoon' het mediacen trum binnen wandelen. Van aangescherpte veiligheids maatregelen blijkt de dag na de arrestatie van vijftien Arabie ren in Porto weinig. Waar een land in rep en roer zou moeten zijn, hebben voetbalsupporters en potentiële raddraaiers vrij spel. Eenmaal binnen kunnen supporters, die met rondcirke lende helikopters in de gaten werden gehouden, zelfs gaan en staan waar ze willen. Grieken en Portugezen lopen zodoende nietsvermoedend en zonder kwaad in de zin het mediacen trum binnen, enkele dagen voor hèt risicoduel van het EK een verontrustende gedachte. Ste wards halen hun schouders op. Duitsland-Nederland is morgen in Porto de enige van de 31 au MADRID - De Spaanse voetbalclub Malaga heeft Grs rio Manzano aangesteld als coach. Manzano had afgü il pen seizoen Atletico Madrid onder zijn hoede, maarda jr werd zijn contract niet verlengd. Hij tekende bij Mali voor twee jaar. Manzano volgt bij Malaga Juanda Ramos op. Ondera f eindigde Malaga als tiende in de Primera Division, sa i" hij wilde niet langer bij de club blijven. ANP/AFP EK-wedstnjden met het predi kaat 'hoogste risico' Buiten Estdio do Dragao hield de Portugese politie zich zater dag aan de gemaakte maatrege len. Ze legde drie zones van on geveer» 500 meter aan, die wer den afgeschermd door hekken. Alleen voetbalfans met een gel dig toegangsbewijs mochten de directe omgeving van het sta dion betreden. Daarnaast wer den alle tassen gecontroleerd. Bij de ingang van het stadion werden fans oppervlakkig ge fouilleerd. Flessen en blikjes moesten worden ingeleverd. De toegangsbewijzen werden e- lektronisch gecheckt op geldig heid. In de loop van zaterdag was de arrestatie van vijftien Arabie ren nauwelijks nog een gespreks thema. Justitie in Portugal zette zaterdag zeven van hen het land

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 24