Voetballen kunnen ze nog steeds Dingemanse zwaait af met titel irjan Beije verslaat Rabout in Oudelande tender van Buren wint in Kloetinge Besuyen tweede in marathon Smokkelhoek wint beker Sterk optreden van boksers Cue Action teleurgesteld Oud-Feyenoord verslaat jubilerend RCS op techniek: 4-5 )alto pakt titel ip NK bij Swift Marlon Merison heeft baat bij nieuwe motor agenda uitslagen maandag 14 juni 2004 wb 19 ROUWERT - Wim Besuyen uit Middelburg heeft zater dag in het Friesland de tweede plaats behaald bij de man nen H50 op de klassieke marathon over 42.2 kilometer. Om aan deze marathon mee te kunnen doen, moest Be suyen heel wat ontberingen doorstaan. Zo was hij vrijdag al naar Friesland afgereisd en bracht hij de nacht half sla pend door in de auto omdat er 's morgens vroeg om half zeven al werd gestart in Rouwert. De wedstrijd eindigde voor Besuyen aan de dijk van de Waddenzee in een tijd van 3 uur 9 minuten en 36 seconden goed voor de tweede plaats bij de mannen H50. KAPELLE - De basketballers van Smokkelhoek hebben de Zeeuwse beker veroverd. In de finale werd Marathon verslagen: 75-59. Marathon begon met een 10-0-voor- sprong tegen het hogergeklasseerde Smokkelhoek. Die voorsprong werd in het eerste kwart bijna tenietgedaan (19-23). In het tweede bedrijf kwam Smokkelhoek dank zij Bert Pak (23 punten) langszij: 35-34. In tweede helft overklaste Smokkelhoek het vermoeide Marathon. ROTTERDAM - Tijdens een boksgala in Rotterdam heb ben Telman Arakelian en Danny Roelofs uitstekend ge presteerd. Beiden wonnen hun partij. Arakelian kwam in de junioren C-klasse weltergewicht (69kg) uit tegen Rowiet Timal van boksclub Haagse Direc te. De bokser uit Serooskerke buitte het lengte voordeel uit en bestookte zijn tegenstander met veel linkse direc- tes. In de derde ronde kreeg Timal zelfs acht tellen rust van de scheidsrechter. Arakelian werd tot winnaar uitge roepen met een score van 3-0. Danny Roelofs uit Melisker- ke bokste tegen Ali Ibrahim, ook van de Haagse Directe uit Den Haag. Het betrof een partij bij de superzwaarge wichten in de C-klasse van de junioren. Roelofs is zelf nieuweling in de zwaargewicht klasse (tot 91 kg), maar door een gebrek aan tegenstanders kwam hij uit tegen de C-klasser en superzwaargewicht (boven de 91 kg). De rechtsvoorstaande en twee meter lange Roelofs ging in de eerste ronde meteen in de aanval. Hij zette de Haagse bok ser zwaar onder druk en vloerde zijn opponent met een linkse hoek op kaak. Ibrahim kreeg acht tellen rust van de scheidsrechter. Roelofs zette hem hierna vast in de hoek en kwam goed door met een paar stevige series. Daarna gaf de trainer van Ibrahim de partij op en werd Roelofs winnaar door opgave in de eerste ronde. EMMEN - Het nationaal kampioenschap poolbiljarten in de eerste klasse heeft voor Cue Action niet dat gebracht waarop werd gehoopt. Na een onnodige 2-3-nedeiiaag in de eerste ronde tegen Poolcafé Valkenburg, werd de ploeg uit Vlissingen verwezen naar de herkansingen. Hierin werden achtereenvolgens De Pocket 1 (2-1) en Enschede (2-0) verslagen. Daarna ging de partij tegen The Preda tors met 0-2 verloren en was het spel voor Cue Action uit. Bij winst op de laatste tegenstander was de doelstelling, een plaats bij de laatste acht, bereikt. Speler Atong Wu was na afloop teleurgesteld „Het was een stomme en on nodige nederlaag in die eerste wedstrijd. We stonden met 2-1 voor en gaven de partij toch nog uit handen. ^Rngland van Vliet I0ST-SOUBURG - Pas vier mi- uten voor twee stond Simon Ta- aniata op het veld van RCS, oor de wedstrijd van Oud-Feye- oord tegen het 75-jarige RCS. lij had in de file gestaan. De ud-mternational schudde de an(j van teamgenoot Jerry juit, maakte een praatje met oach Joop van Daele, rekte eel even zijn beenspieren en be- on toen aan de wedstrijd. En og konden tal van RCS-voet- allers, die wel minstens een alfuur hadden warmgelopen, em niet volgen. ie 48-jarige Tahamata, ad-voetballer van Ajax, Feye- oord, Standard Luik, Beer pot'en Germinal Ekeren en 2-voudig international, zwierf ver het hele veld. Hij verdedig- e mee, zette aanvallen op en af soms de beslissende voorzet- »n Diverse spelers van RCS erden door hem op het verkeer- e been gezet en zelfs gepoort. 'anna', riepen de Souburgse jeschouwers telkens weer. Met het voetballen zelf win je iet van ons", zei Joop van Dae- i, de man die beroemd werd tij- ens de wedstrijd om de wereld- eker tegen Estudiantes in 970. Van Daele maakte de win- ende goal en de Argentijnen 'aren daar zo kwaad over dat [IDDELBURG - Het Neder- inds korfbalkampioenschap )or de B-jeugd, dat dit jaar bij (rift in Middelburg werd :himden, is gewonnen door altoBl. e Dnebergse aspiranten ver- oegen hun leeftijdsgenoten m het Delftse Fortuna in de fi de met 2-1. et NK werd dit jaar bij Swift 'houden omdat de club zeventi- jaar bestaat. Komende zater- ig wordt dat in Middelburg oots gevierd. oud-Feyenoord, Marco Krevel. Kloet kreeg vlak na de aftrap van Feyenoord de bal in zijn voe ten gespeeld en hij lobde de bal over de uitkomende Krevel heen. De veteranen van Feye noord kwamen evenwel voor rust op gelijke hoogte. Eerst kop te Peter Houtman raak en daar na tikte André Hoekstra de bal van dichtbij binnen: 2-2. In de tweede helft maakte RCS razendvlug de 3-2. Sander Schutte benutte een strafschop. Peter Houtman maakte de 3-3 en Regillio Pinas schoot heel fraai de 4-3 via de binnenkant van de paal tegen de touwen. Toch hadden de spelers van oud-Feyenoord het laatste woord. Eerst schoot John Met- g'od na een één-tweetje met Ben nie Wijnstekers raak en daarna rondde André Hoekstra een paar minuten voor tijd een su blieme aanval goed af: 4-5. Topniveau „Winnen geeft nog altijd voldoe ning bij deze jongens", zei Joop van Daele „Ze hebben allemaal op topniveau gespeeld en tegen hun verlies kunnen ze niet. Ook als ze een potje tafeltennis spe len of gewoon maar een partijtje badmintonnen, dan moeten ze winnen." Maar het gaat ook om het ple zier, liet Tahamata weten. Niet voor niets grijpt de jeugdtrainer van Ajax nog vaak genoeg de ge legenheid aan om zelf de wei in te gaan. Drie weken geleden speelde hij met Lucky Ajax te gen Zeelandia Middelburg en vrijdagavond deed hij mee in een gelegenheidsteam van Willy van de Kerkhof. „Ik ben een ech te Ajacied, dat weten de jongens van Feyenoord ook. Maar het is nog altijd leuk om te voetballen en dat kan ook in het team van oud-Feyenoord", zei hij. RCS-Oud-Feyenoord 4-5 (2-2), twee keer 35 minuten. 23 Joey van der Zweep 1-0, 23. Daan Kloet 2-0, 26. Peter Houtman 2-1, 31. André Hoekstra 2-2, 36. Sander Schutte 3-2 (strafschop), 41. Peter Hout man 3-3, 58. John Metgod 4-4, 63. André Hoekstra 4-5. Scheidsrech ter: H. Wattel. Aantal toeschou wers: 350. ze het brilletje van de Feyenoor- der op de grond gooiden en ver trapten. „Wil je ons verslaan, dan moet je dat echt met snelheid doen", vervolgde hij. „Onze gemiddel de leeftijd lag vandaag hoog, om dat jongens als Mario Been, Gas ton Taument, Regi Blinker en Henk Fraser op vakantie zijn. We waren vandaag dus niet zo snel, maar met de techniek van de jongens die er nu wel waren, is nog steeds niets mis." Overzicht Tahamata was één van de man nen die dat lieten zien. Maar Bennie Wijnstekers (36 caps), Peter Houtman (8), John Met god (21) en André Hoekstra (1) zijn het vak ook nog niet ver leerd. Zij bewaarden vooral goed het overzicht en vonden al tijd weer de vrije man. „Wij speelden misschien met iets te veel ontzag", zei RCS-aanvoer- der Sander Schutte. „Maar de oud-Feyenoorders speelden ook wel beter. Bij hen kwam die laat ste pass wel altijd aan, bij ons was het vaak net niet." Toch kwam de jubilerende club op voorsprong. Binnen één mi nuut - de 23e - maakten Joey van der Zweep en Daan Kloet de 1-0 en de 2-0. Van der Zweep kreeg een uittrap van zijn doel man goed mee en speelde de bal door benen van de keeper van Simon Tahamata laat zich niet zo makkelijk opzij zetten door een voetballer van RCS. foto Ruben Oreel iorSjaak Sinke UDELANDE - Arjan Beije ;eft zaterdag de EPZ-wegwed- rijd over 10 kilometer in Oude- nde op zijn naam geschreven, c atleet uit Burgh-Haamstede lopte parcoursrecordhouder heo Rabout. i de eerste twee ronden door centrum trok Eric Cappon Vielingen) het peloton op gang. lerna werd' de kop overgeno- len door het duo Rabout (Wie- ngen) en Beije (Delta Sport), p gepaste afstand volgde het ippel Franky Beljaars (Dyna- ica) en Eric Cappon en daar eer achter het tweetal Jan van aardegem (Dynamica) en Rini mggeman (AV'56. eije en Rabout werkten goed imen. Na vijf kilometer, die in 513 minuten ging, voelde Beije 'en aan zijn hamstring, maar at was loos alarm. Bij het in- aan van de laatste ronde van 8 kilometer versnelde Beije 'ts en Rabout had binnen een mm van tijd een achterstand an 50 meter. ven leek het er nog op dat Be ije het parcoursrecord uit 2002 van 32.38 zou kunnen verbete ren. De harde wind in de laatste kilometer verhinderde dat ech ter. Beije finishte na 33 minuten en 23 seconden. Een halve mi nuut later kwam een flink uitge woonde Rabout binnen. Hij had minutenlang de steun van een dranghek nodig had om wat bij te komen. Eric Cappon werd der de. Franky Beljaars bleef bij de mannen H40 Rini Bruggeman een half minuutje voor. John Overweel (Dynamica) moest in de laatste meters nog even aan zetten om bij de mannen H50 Theo den Herder (AV'56) achter zich te houden. Rob Mol (Vetera nen Nederland) had slechts een marge van een seconde op Rinus Joosse (AV'56) om de zege bij de mannen H60 veilig te stellen. Bij de vrouwen senioren mocht Marianne de Kok uit Lewedorp, die lange tijd geblesseerd was, tevreden zijn met haar tijd van 40 minuten en 19 seconden. Hiermee bleef ze slechts vijftig seconden boven het parcoursre cord uit 2001 van Chantal Koole-Maat. oorSven Bakker L0ETINGE - Sander van Bu rn heeft het Trendz De Bon- ïrd Open in het mannenenkel- le' 'n de vijfde categorie ge- onncn. Hij versloeg in de fina- John Meijer met 7-5 6-1. an Buren was in Kloetinge als vee de geplaatst, maar wist de ls eerste ingeschaalde Meijer 3fd partij te bieden. Zelfs meer an dat. De eerste set ging vrij 'oeizaam naar Van Buren, aama het verzet van de 24-ja- ge Meijer uit Kloetinge in het veede bedrijf gebroken was. e.'tel bij de mannen een cate nae hoger ging naar Sjaak Lo- "rse- In de eindstrijd had hij !en enkele moeite om Eric Doh- ®n van zich af te schudden: '16-1. Dohmen revancheerde en in de 7-categorie door in de nale met 6-1 2-6 6-2 te winnen ?n Niculae Niculae. 'j het mannendubbelspel in de vierde categorie boekten Jeroen van Klinkenberg en Hco van Bel- zen een overwinning op Rikkert van der Wel en Roy van Har- tingsveldt: 6-2 6-3. In het mannendubbel vijf gre pen Mario van Gastel en Jean Dhooge de winst. In de finale werden Daan Ruitenbeek en Martijn van Grunsven met 6-4 7-5 opzijgezet. Sjaco Nieuwen- huyze en Bart Dorssers wonnen het mannendubbel in de 6-cate gorie door met 6-4 6-2 te win nen van Jan en Paul Hofman. Carolien Geluk deed in de zesde categorie bij het vrouwenenkel spel haar naam eer aan. Nadat zij de eerste set met 6-0 gewon nen had, moest haar tegenstand ster in de finale, Marloes Haze, opgeven. De winnaars bij het vrouwendubbelspel in diezelfde categorie werden Chantal Vers teeg en Sabrine de Marco. In de poule eindigden zij als eersten, voor Esther Kole en Sandra van Eenenaam. door Pieter van Klinken MIDDELBURG - Om het kam pioenschap ging het niet meer tijdens de laatste wedstrijd van de Zeeuwe indoor kartcompeti- tie. RBK Verhuur had de titel tij dens de vorige wedstrijd al bin nengesleept. Het was voor team manager Peter Dingemanse de vijfde titel in vijf jaar. Het was ook de laatste. Dingemanse stapte in 1999 als een groentje de kartwereld bin nen. Hij kwam uit de biljarts- port. „Ik werd door de eigenaar van Indoor Karting Zeeland, Jan-Willem de Coninck, warm gemaakt." Hij begon destijds als karter, maar eindigde gisteren als mana ger. „Ik had al gauw door dat ik te zwaar was om goed te preste ren", merkte hij na de race op. „Maar ik ben wel goed in organi seren, dus was teamcaptain een goede stap." Peter Dingemanse had tot vorig jaar nog twee teams onder zijn hoede. Eén in de sterkste A-pou le en één in de B-poule. In 2002 werd hij met beide kampioen. Vorig jaar herhaalde hij deze prestatie. Dit seizoen deed er maar één team mee, RBK Ver huur, en daarmee werd hij op nieuw kampioen. Het leek de laatste jaren alsof hij nooit meer iets anders zou doen dan karten. Hij was fanatiek en altijd in de weer om karten breed uitgeme ten te krijgen. Gisteren vertelde hij toch weer andere dingen te willen gaan doen: festiviteiten organiseren in de biljartsport en in de paardensport. Ambitieus Toch blijft hij ook ambitieus kartorganisator. „Volgend jaar wil ik een groot kartevenement organiseren, hier in Middel burg. Ik wil alle Nederlandse en Belgische toppers uitnodigen en hen tegen elkaar laten rijden. Desnoods maak ik er een soort interland van." Tijdens de wedstrijd deed Dinge manse gisteren rustig zijn coaching. Met de walkie talkie in zijn handen en zijn blik op het rondebord gaf hij de tijden door aan zijn vijf coureurs. In het begin ging het goed. RBK-coureur Daniël Kieboom reed snellere tijden dan Bart Jan Volmer van Auto Sturm, die vanaf pole-position was gestart. Tot de tiende ronde ging dat zo door. Toen moest Kieboom plot seling remmen en knalde een an dere kart achterop. De kart van Kieboom had er veel last van, want de rondetijden werden di rect hoger. De eerste plaats in de laatste wedstrijd zat er daad oor niet meer in. Auto Sturm had nog wel iets om voor te rijden. Het team van cap tain Hans Sturm moest nog strij den voor de tweede plaats in de competitie. Daarvoor moest het team voor Van Gilst/Hogeweg eindigen. Dat verging Auto Sturm goed, hoewel het nog wel spannend was. Van Gilst/Hogeweg kwalificeer de zich als vijfde en zakte in het begin ver terug. Daarna begon een opmars met snelle tijden die het team naar de vierde plaats bracht. Ook Hans Sturm begon hem iets te knijpen. „We gaan nu nog heel snel", zei hij na de eerste vijftig ronden, „maar ik heb nu mijn snelste rijders gehad. De coureurs van straks zijn iets tra ger, meer verdedigend." Van Gilst/Hogeweg ging daarna echter ook wat minder. Na de tweede wissel, toen Joris Sturm in de kart kwam, zakte Sturm in derdaad iets weg. Vooral na een door Hans Sturm, zwaar bekriti seerde beslissing van de organi satie. Eén van de rijders van ClOOO/Klassenoten crashte en moest op de baan rechtgezet worden. De gecrashte coureur was net bezig met optrekken, toen Sturm inhaalde. En dat ter wijl de gele vlag (verboden in te halen) nog hing. Het kwam de coureur op een tijdstraf van der tig seconden te staan. Hierdoor haalde Veersedam Racing de eer ste plaats binnen. Het zou die plaats niet meer afstaan. Geluk kig voor de karters van Sturm werden ze niet meer ingehaald en werden ze in de wedstrijd en in het eindklassement tweede. Vlekkeloos De winnaars van Veersedam Ra cing waren door het dolle heen. Ze hadden nog geen enkele wed strijd gewonnen en werden eer der twee keer derde en een keer tweede. „Het liep vlekkeloos en de wissels waren perfect", glun derde manager Peter Nagelker- ke. Voor de kampioen is er volgend jaar weer een uitdaging. Er gaan een aantal coureurs naar andere teams en er komen er een paar bij, Sturm blijft als team bij elkaar en kan door de jonge leeftijd (er zijn drie rij ders van dertien en één van veer tien) alleen nog maar groeien, Dingemanse rest niets. „Maar ik ga heus nog wel eens kijken op maandag hoor", zei hij lachend. door lep Triou VLISSINGEN - De tweede club wedstrijd van de MS De Uitlaat in Vlissingen telde zaterdag min der motorcrossers dan normaal. Er was nogal wat concurrentie van andere wedstrijden. Toch waren de wedstrijden er niet minder om. Vooral ook omdat de organisa tie besloot de klassen mxl en mx2 samen te voegen. Dit resul teerde in spannende manches waarbij Willem-Jaap Janse en Freddie Blaas (mx2) en Freddie Roelofs (mxl) prachtige duels uitvochten. Opvallend in deze gecombineerde klasse was het rijden van Marlon Merison (mx2) die voor het eerst op een viertaktmachine reed. De nog maar vijftienjarige scho lier uit Biggekerke had pas woensdag zijn nieuwe viertakt machine ontvangen en daardoor nauwelijks tijd gehad om aan de nieuwe motor te wennen. „Ik heb vooral op de starts geoe fend. Ik denk dat ik zo'n tien proef starts heb gemaakt." Voor de coureur uit Biggekerke was dat genoeg. Hij was zater dag een van de betere mx2-rij- ders. In de eerste manche reed hij naar een zesde plaats in de totaalstand. Alleen Freddie Blaas en Jacco de Korte, even eens mx2-rijders, bleven hem voor. In de tweede manche ging het nog iets beter. Freddie Blaas, die een fel duel uitvocht met Freddie Roelofs en Willem-Jaap Jansen, won deze reeks voor Jan- se. Merison kwam na een minde re start als zesde totaal door, maar bleef nu Jacco de Korte voor. Nog even zette hij aan voor een inhaalrace op concur rent Leo Stroo, maar vanaf de kant werd aangegeven zijn ver stand te gebruiken en zijn plek te consolideren. Doordat Roe lofs uitviel, pakte hij een vierde plaats algemeen en een derde in de mx2. maandag 1 Biljarten Baarends driebandentoernooi. Eer ste ronde. Locatie: café Baarends, Goes. Aanvang. 19.30 uur. Driebanden Koppeltoernooi Kwa- dendamme. Derde ronde. Organisa tie: BV Kwadendamme. Locatie: 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aan vang: 19.30 uur. manche: 1Boy de Looff, 2. Benjamin Torbijn, 3. Angelo van Zuilekom; 2e manche: 1. Boy de Looff, 2. Benjamin Torbijn, 3. Angelo van Zuilekom. Mini- klasse 1e manche: 1. Lars de Nood, 2 Guido Boone, 3. Jochem van de Dorpel; 2e manche: 1. Lars de Nood, 2. Jo chem van de Dorpel, 3. Guido Boone. Axel. RES-cross. Licentiehouders: 3. Casper Ovaa (Oost-Souburg). Kloetinge. Trendz De Bongerd Open. Mannenenkelspel. HE5-17+: S. van Buren-J. Meijer 7-5 6-1. HE6-17+: S. Lokerse-E. Dohmen. HE7-17+: E. Dohmen-N. Niculae 6-1 2-6 6-2. HE8-17+: D. Verschoore-R. Ja cobs 6-1 6-2. Mannendubbelspel. HD4-17+: I. van Belzen/J. van Klinken- berg-R. van der Wel/R. van Hartings- veldt 6-2 6-3. HD5-17+: M. van Gastel/J. Dhooge-M. van Grunsven-D. Ruitenbeek 6-4 7-5. HD6-17+: S Nieuwenhuyze/B. Dorssers-J. Hofman/P. Hofman 6-4 6-2. HD7-17+: R. Prins/E. Weekamp-J. Hage/B. Hage 6-3 7-5. HD7-35+: K. van Stel/K. Dage- vos-P. Remijn/K. van Keulen 6-4 4-6 6-1 Vrouwenenkelspel. DE6-17+: C. Ge- luk-M. de Haze 6-0 opg DE8-17+: D van den Dries-L de Graaf 7-6 4-6 7-5. Vrouwendubbelspel. DD6-17+: Chantal Versteeg-S. de Marco-E. Kole/S. van Eenenaam 7-6 0-6 6-2. DD7-17+: M. Hofman/N. Hofman-M Blaauwhof/A. Wondergem 6-1 6-4. DD7-35+: R. Duijnhouwer/S. van Keu len-A. Veldhof-Zoetewey/J. de Boevere 7-5 6-4. DD8-17+: M. Kempees-de Hulster/L. Bruynzeel-L. de Kok/I. Lefèvre 6-4 6-3. Oudelande. EPZ-wegwedstrijd. 10 km Mannen H21: 1. Arjan Beije (Delta Sport) 33.23, 2, Theo Rabout (Wielin gen) 33.57, 3. Erik Cappon (Wielingen) 34.56, 4. Jan van Vaardegem (Dynami ca) 35.42, 5. Gerard Posthuma (AV'56) 37.05. H40: 1Franky Beljaars (Dynami ca) 35.06, 2. Rini Bruggeman (AV'56) 35.33, 3. Rens Bostelaar (Dynamica) 36.31 H50: 1 John Overweel (Dynami ca) 38,13, 2. Theo den Herder (AV'56) 38.18, 3. Kees van den Pol (AV'56) 39.31. H60: 1. Rob Mol (Veteranen Ne derland) 44.22, 2. Rinus Joosse (AV'56) 44.21,3. Jan Wiedenhoff (Veteranen Ne derland) 48.09. Vrouwen D21: 1. Ma rianne de Kok 40.19. D35: 1Bianca van Vuuren (AV'56) 43.05, 2. Ellie Wester- weele (46.09,3. Suzanne Geschiere (Dy namica) 48.00. Jeugdloop 1500 m: Meisjes: 1Joyce de Wilde (Hoedekens- kerke) 7.06. Jongens: 1. Dennis Witte (Middelburg) 6.31 Ricardo Wijkhuis in actie tijdens de kartwedstrijd. Vlissingen 125cc en hoger Ie man che: 1. Willem-Jaap Janse, 2, Freddie Blaas, 3. Maurits Wouters; 2e manche: 1. Freddie Blaas, 2. Willem-Jaap Janse, 3. Leo Stroo. Clubklasse 1e manche: 1. Frank Rottier, 2. Dennis Zoeteweij, 3. Danny Minnaard; 2e manche: 1. San- der Weug, 2. Frank Rottier, 3. Jeffrey Martens. Veteranen 1e manche: 1, Jo ris van Strien, 2. Ad Geldof, 3. Dave Schuilwerve; 2e manche: 1. Joris van Strien, 2. Ad Geldof, 3. Peter Boone. 85cc 1e manche: 1. Steven Ovaa, 2. Johnny van Ekelen, 3. Luuk Dybala; 2e manche: 1. Steven Ovaa, 2. Johnny foto Ruben Oreel van Eekelen, 3. Luuk Dybala. 65cc 1e

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19