«c Matige verhuur vakantiehuisjes Bijzondere doeken arriveren in Vlissingen Archeologen vinden loop van kanon in Arnemuiden Begin project tegen alcoholmisbruik onder jongeren in Renesse Eigen land lijdt onder goedkope aanbiedingen buitenland looizolder lag niet langer ipenblijven to uur's nachts. www.alywisse.nl Stem morgen op Samenwerking met bedrijfsleven Auto botst op snorfiets Zaak Goese peuter nog onduidelijk Rijverbod voor Belg Ruit Bdactie: 0113-315649 iw.pzc.nl jstbus 31,4460 AA Goes dvertentie-exploitatie: iord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; mws-Vlaanderen: 0114-372770; fonaal: 020-4562500. oensdag 9 juni 2004 editie Walcheren Ab van der Sluis iTKAPELLE - Discotheek Ie Hooizolder in Westkapelle hg geen uur langer openblij- jen. Dat vindt althans het colle ge van burgemeester en vvethou- lers van Veere. Ie discotheek had gevraagd om je sluitingstijd te verruimen jan vijf naar zes uur 's och- knds. De gemeenteraad heeft jet laatste woord over de verrui ling van de sluitingstijd, brie Algemene Plaatselijke Ver- jrdening (APV) van de gemeen- Veere is bepaald dat horecaza- buiten de bebouwde kom ge- aten moeten zijn tussen vijf ir 's ochtends en acht uur 's ïonds. Tussen vier en vijf uur 'ochtends mogen geen nieuwe hoekers meer worden binnen Haten. De exploitanten van De "oizolder hebben de gemeente zre gevraagd of zij bij wijze i proef een jaar lang open mo- |n zijn tot zes uur 's ochtends, je hebben daarvoor een aantal Fgumenten. Jongeren gaan Reeds later op stap. De Hooizol- F ligt op een vrij geïsoleerde Pek en is eenvoudig in de gaten Ihouden. Daarnaast zijn er vol gende parkeerplaatsen. Door je sluitingstijden te verruimen, aan bezoekers ook gespreider wat de kans op overlast ver- indert. let college heeft het verzoek Pn De Hooizolder bestudeerd P 's conclusie gekomen niet mee te willen werken. B en W Men juist dat door verlenging fan het sluitingsuur de overlast poter wordt. De overlast wordt piswaar gespreid, maar duurt F uur langer. De inzet van de ptitie zal ook een uur langer du- r Het, college stelt verder dat r e discotheek een uur langer Fg openblijven, er steeds meer poreca-toerisme' zal komen, peeds ruimere sluitingstijden ponken ook in de hand dat hore- jabezoekers later uitgaan." B en p denken ook dat een proef na ptöalf maanden moeilijk terug Nraaien is. Ee.en voorstel aan de gemeente- aacl wijst het college ook op ?n m°gelijke precendentwer- M Als De Hooizolder toestem- PS krijgt, is het niet uitgeslo ot dat ook andere horecazaken oppen bij de gemeente verruiming van de slui- dgstijden. Voor de 'gewone' ho- ,,Ca ^eldt een sluitingstijd van fcnrEmile Calon OES - Het gaat niet goed met verhuur van vakantiebunga- nv>. zegt M. Tempelman van tt Bureau voor Toerisme Zee- iid. Volgens haar blijft het aan- 1 boekingen voor de zomerpe- ode flink achter bij de ver achtingen. Ljividuele ondernemers zeggen per redelijk tevreden te zijn fccr het aantal boekingen voor Le zomer. Voor de periodes foor en na het hoogseizoen mo tel volgens hen mensen nog ge- jjs' mailen of bellen. Maar voor fe huisje in Zeeland in het hart- |van de zomer staan volgens Irinog steeds mensen in de rij. F Murre van vakantiepark ieezand bij Vrouwenpolder bij- foorbeeld vertelt dat zijn park fee zomer vol zit. Zijn tweehon- prd huisjes zijn volgens de on- fememer in de topweken alle- fcal verhuurd. Bok I. Kuipers van de Verhuur- ptrale Schouwen-Duiveland Hinkt tevreden als haar ge waagd wordt naar het aantal Boekingen voor vakantiehuisjes fedens de zomerperiode. „We fitten zo goed als vol." Ze geeft lei aan dat het aantal boekin- ien voor de periode van juni tot kif juli wat tegenvalt. Zorgen naakt zo zich echter in het ge lei niet. Dat is traditioneel im- jners niet zo'n drukke periode. Ifendien verwacht ze dat heel t mensen die op het laatste ment beslissen, nog in deze 10de richting Schouwen-Dui- and komen. Hamelink van marktleider impot Parken klinkt ook niet gelijk. Met de traditionele te vakantieparken van zijn bedrijf gaat het goed, zegt hij. Hij doelt dan op de parken bij Domburg, Kamperland en de Banjaard. Hij erkent wel dat zijn bedrijf momenteel flink aan het stunten is met de verhuur prijzen. Zo is het mogelijk om op sommige van de vijftien par ken van Roompot voor de helft van de oorspronkelijke prijs al een huisje te boeken. Volgens Hamelink gaat het in dat geval om parken die recent zijn aange kocht en waaiwan de bezettings graad opgekrikt moet worden. Ondanks deze positieve gelui den stelt Tempelman van het Bu reau voor Toerisme dat het niet goed met het aantal boekingen voor vakantiebungalows. Ze weet dat omdat haar organisatie aangesloten is bij een landelijke boekingcentrale. Zo hoorde ze recent dat ruim de helft van het aantal vakantiehuisjes in het Brabantse deze zomer nog leeg staat. Zo dramatisch is het niet gesteld met. de belangstelling voor de Zeeuwse vakantiehuis jes, vervolgt ze. „Maar goed gaat het zeker niet." Ze geeft een trits aan redenen voor de mindere belangstelling. Van de economie ('het gaat im mers minder goed') tot de vele superstunts waarmee hotels in Turkije klanten lokken. Ze wijst er ook op dat mensen dankzij in ternet steeds later boeken. Dit jaar hebben volgens haar duide lijk veel mensen gewacht - en sommigen wachten nog langer - op last-minute-aanbiedingen. Ook vertelt ze dat klanten steeds meer eisen hebben als het om het huren van een apparte ment gaat. Zo willen volgens haar velen af van de traditione le indeling in een midweek of een (lang) weekeinde en willen ze zelf bepalen wanneer ze aan komen en vertrekken, De ver huurders moeten daar op inspe len, vindt ze. „Ze moeten zich flexibeler opstellen." Medewerkers van het museum pakken het schilderij Ein Volendammer Madchen van Edmond Louyot uit. door Ron Magnée VLISSINGEN - Een transport met bij zondere schilderijen is gisteren in Vlissin gen aangekomen. Het gaat om schilde rijen van bekende schilders als Mesdag en Israels. De doeken zijn vanaf maan dag te zien in het Muzeeum. De schilderijen hebben allemaal hetzelf de thema: de Noordzeekust. Ze stammen uit de periode 1830-1930, zijn gemaakt door schilders uit Denemarken, Duits land, Noorwegen, Zweden en Nederland Alle doeken zijn afkomstig uit de collec tie Sammlung Kunst der Westküste. De ze particuliere verzameling zal de basis gaan vormen voor een nieuw te bouwen museum in Duitsland op het Waddenei land Föhr. Liefhebbers hoeven echter niet te wach ten tot dit museum klaar is. Vanaf maan dag hangt een deel van de collectie, wer ken van Mesdag, Liebermann, Blom- mers. Israels, Kroyer en Dahl, in het Mu zeeum in Vlissingen. De 71 schilderijen zijn gisteren naar Vlis singen gekomen. De komende dagen zijn de medewerkers van het Muzeeum druk bezig de expositie in te richten. De ten toonstelling wordt zondag geopend door foto Lex de Meester wethouder L. Poppe-de Lool'f van de ge meente Vlissingen. De doeken zijn tot en met 9 januari in het Muzeeum te zien. Naast Vlissingen is ook een deel van de Sammlung Kunst der Westküste Katwijk te zien. In het Katwijks Museum is van dinsdag tot en met 21 augustus de ten toonstelling te zien Van strand tot fjord, waarbij uil dezelfde verzameling een se lectie is gemaakt Archeoloog Y. Henk met de opgegraven kanonloop. door Ron Magnée ARNEMUIDEN - Archeologen hebben bij werk zaamheden in de Clasinastraat in Arnemuiden een zeventiende-eeuwse loop van een kanon ge vonden. De wetenschappers spreken van een inte ressante vondst. De kanonloop is hoogstwaar schijnlijk van een schip afkomstig. De archeologen van het bedrijf ArcheoMedia uit Nieuwerkerk aan den IJssel haalden bij een voor onderzoek in het gebied een ongeveer 1,30 meter lange, metalen loop van een kanon naar boven. Het gevaarte is afkomstig van een zogeheten bo- venlader. Aan de bovenzijde van het kanon werd een bus met springstof gestopt. Hiermee werden vervolgens projectielen afgeschoten: een metalen kogel om andere schepen te doorboren, of een par tij schroot om manschappen uit te schakelen. Waar de kanonloop precies vandaan komt, is nog onbekend. „Dergelijke lopen zijn voorzien van een merkteken waarmee het schip te herleiden is, waar het kanon van komt", legt archeoloog R. Hoegen uit. Hij leidt het project in Arnemuiden. „Zo'n schip is verder wel geregistreerd. Alleen is het merkteken op de loop nog onder de roest. Dat moet eerst naar een specialist die het schoon maakt." De kanonloop is niet de enige archeologi sche vondst in het gebied. „We hebben ook nog ze- ventiende-eeuwse funderingen van huizen ont dekt, en een dijk die is bekleed met natuursteen," vertelt Hoegen. Daarnaast vonden de archeologen nog scherven en enkele munten waaronder een zil veren exemplaar. Restanten van vestingwerken zijn niet gevonden. De werkzaamheden in Arne muiden zijn gisteren afgerond. De archeologen voerden een vooronderzoek uit. Hierbij worden kleine proefsleuven gegraven om te kijken naar de archeologische waarde van de grond. Wat dat betreft is de vondst van het kanonnetje een toe valstreffer, leggen de archeologen uit. Het vooron derzoek heeft vijf dagen geduurd. Naar aanlei ding van de bevindingen wordt een rapport opge steld, waarna wordt besloten of de bouw door gaat, of dat nader archeologisch onderzoek nodig is. In de Clasinastraat komt een nieuwe super markt. Aan de andere kant van de straat moet een parkeerterrein komen. Verderop in de straat staat een groepswoning voor ouderen gepland. Het opgegraven kanon heeft er ooit zo uitgezien. foto's Ruben Oreel Aly Wisse-Maat uw Zeeuwse kandidaat Lijst 3 VVD Nr.8 VLISSINGEN - Het onderwijs moet weer voorop staan bij het Regionaal Opleidingen Centrum (ROC) Zeeland. Dat zegt J. Lilipaly, voorzitter van het College van Be stuur. Samenwerking met het bedrijfsleven, om ervoor te zorgen dat praktijk en opleiding goed op elkaar aansluiten, staat bij hem hoog in het vaandel. „Dat samenspel is van wezen lijk belang: wat zijn de trends en hoe kunnen we ons on derwijs daarop afstemmen, zodat de leerlingen doorstro men." Nog belangrijker vindt Lilipaly de relatie tussen onder wijsinstellingen onderling. Nauwe contacten met colle ga-instituten, toeleverende scholen zoals het vmbo en ver volgopleidingen acht hij onontbeerlijk. „De leerling staat centraal, Die moeten we samen zo goed mogelijk door zijn schoolloopbaan loodsen." pagina 15 leerling moet voorop staan MIDDELBURG - Een 55-jarige automobilist uit de ge meente Veere is gisterochtend tegen een 40-jarige snorfiet ser uit Middelburg aan gereden. De vrouw moest naar het ziekenhuis, maar mocht na be handeling weer naar huis. De automobilist reed rond kwart voor acht over de Noord poortstraat in Middelburg in de richting van het Molen water. Bij de kruising sloeg hij linksaf, waarbij hij geen voorrang verleende aan de snorfietser die uit tegenoverge stelde richting kwam. GOES - Het politie-onderzoek naar de precieze toedracht van het fatale ongeluk van de Goese peuter Janice Slosse is afgerond, maar het Openbaar Ministerie heeft de zaak nog niet gewogen. Vlak na het ongeval in peuterspeelzaal de Polderrakker tjes, eind maart, meende de politie het onderzoek binnen enkele dagen te kunnen afronden. Niet veel later, veran derde die termijn in 'enkele weken'. Ruim twee maanden later meldt de politie dat ze het onderzoek heeft afge rond. Een woordvoerster van het Openbaar Minsterie zegt ech ter nog geen proces-verbaal te hebben gezien. En zo is het nog altijd onduidelijk of de aanwezige leidsters, Stichting Kinderopvang De Bevelanden, waaronder de betrokken peuterspeelzaal valt, of de gemeente Goes iets te verwij ten valt. Advocaat G. Spong, die begin april liet weten dat hij zou onderzoeken of de gemeente Goes aansprakelijk gesteld kon worden voor falend toezicht, zei gistel-middag desge vraagd het politieonderzoek af te wachten. door Melita Lanting RENESSE - Alcoholmisbruik beteugelen: dat is de bedoeling van het convenant tussen alle in stanties die met jongeren in Ren esse te maken hebben. Het con venant is gistermiddag in het ge meentehuis in Zierikzee onderte kend. Het alcoholgebruik onder jonge ren stijgt. Dat is een landelijk beeld, niet een probleem dat al leen speelt in Renesse. Uit onder zoek blijkt dat 7 procent van de elf- en twaalfjarige kinderen (groepen 7 en 8 van de basis school) op Schouwen-Duive land regelmatig alcohol drinkt. Meer dan de helft drinkt 'wel eens' en 45 procent heeft nog nooit gedronken. Uit hetzelfde onderzoek blijkt ook dat tieners op vakantie het glas veelvuldig heffen. Gemid deld vijftien glazen per dag, waarbij de meisjes aanmerke lijk minder drinken dan de jon gens. Die tieners gaan veelvuldig op vakantie in Renesse, en dat geeft overlast. De betrokken on dernemers in Renesse zijn afzon derlijk al veel projecten begon nen om de overlast in te dam men. Zo zijn de leeftijdspols bandjes ingevoerd, is er lik-op- stukbeleid en is er vervoer tus sen kroeg en tent. Nu zijn alle partijen samen om tafel gaan zit ten en zijn alle projecten gecom bineerd. Daarbij zijn niet alleen de campings en horeca betrok ken maar ook de huisartsen, het consultatiebureau voor alcohol en drugs en supermarkt en taxi bedrijven. In het convenant worden alle problemen benoemd, zoals bij voorbeeld het indrinken op de camping. Jongeren drinken een stevig glas op de camping en ko men vaak aangeschoten of dron ken naar het café. Campings moeten dit voorkomen. Maar ook worden leeftijdspolsbandjes van elkaar erkend en krijgt drugsgebruik de aandacht. „Al met al moet het project mis bruik van alcohol tegengaan, zonder het gebruik te verbie den", aldus J. Huige, adviseur van het project. Gedurende de zomermaanden wordt het project gevolgd door een onderzoeker van de Univer siteit van Maastricht. Twee weken lang wordt het ge drag van jongeren in Renesse ge observeerd en worden verschil lende projecten met jongeren ge daan. Naar verwachting worden de re sultaten dit najaar bekend. Na de zomer begint een project voor de jongeren van het eiland. DOMBURG - De politie heeft gisterochtend een 46-jarige Bel gische automobilist aangehou den op de Schelpweg in Dom burg. Hij had te veel gedronken. De man kreeg een rijverbod van zes uur. I zeeuwse almanak Over voetbal ging het, uiter aard, in de kantoortuin. Aan zelfuitgeroepen deskundigen geen gebrek. Een batterij hulp-Advocaten waagde zich aan bespiegelingen over De Opstelling. 4-4-2 of 4-3-3? Kluiven of Van Nistelrooij of toch Makaay? Seedorf achter de spitsen of op de tribune? „Gelukkig is De Ruit eruit ge haald", verzuchtte iemand I die nog altijd meent zijn roe- j ping als bondscoach te heb ben misgelopen. Hmmmompelde die ene collegadie zich erop laat j voorstaan géén verstand te hebben van voetbal, terwijl J hij achter zijn computer stug doorwerkte. „Ze gooien toch wel hun eigen glazen in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 9