Terneuzen wil snel plan zorgwoning PZC Leerlingen leven zich uit tijdens kunstdag (3 Welzorg Axel opnieuw beste vestiging SP protesteert tegen vroeg maaien ten koste jonge vogels Extra aandacht voor verkeer polderwegen Project Hotel Sluiskil Op zoek naar minidieren Zwemweek Sas van Gent Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. door Jeanette Vergouwen HULST - „Het was een fantastische dag en ik heb veel bijgeleerd. Het aanbod was zo groot dat het moeilijk zal worden om vier projecten te kiezen", vertelt een van de leerlingen van het Reynaertcollege. Gisteren werden op de locatie Gilden straat een aantal workshops gegeven in het kader van het vak Cultuur en Kunst zinnige Vorming (CKV). Dertig workshops vonden plaats, de een al exotischer dan de ander. Terwijl een tweedeklasser van het vmbo zich helemaal uitleeft tijdens een Af- rodans, maakt een vwo-leerlinge een kun stig bloemstuk. Moderne kunstvormen zoals video, film, digitale fotografie zijn in trek, maar er kan ook lekker geëxperimenteerd worden met bodypaint, graffiti en schilderen. „Ik werk liever met mijn handen, dat breakdansen is helemaal niet voor mij", grijnst een derdeklasser. Schrijversvak Even later is het ritmische geluid te horen van trommels en bewegen enkele schonen op de maat, sierlijk en bevlogen. In enkele cafés in Hulst wordt een literaire bijeen komst gehouden. Leerlingen vragen honderduit aan de schrijvers Wim Daniels, Dirk Bracke, Bob- je Goudsmit, Theo Engelen en Marita de Sterck. Niet alleen wordt er over de in houd van de boeken gesproken, maar ook het schrijversvak wordt belicht. „Het was een uitgelezen dag, warm, droog en een leuk waterballet in de lunchpauze. Nu CKV een verplicht vak is willen we als schoolleiding de leerlingen zo goed moge lijk informeren en voorbereiden. De docen ten evalueren de dag nog en helpen bij de keuze. Het aanbod in de regio is ook groot. Er zijn kunstenaars, een bioscoop, inter net, wereldwinkels en natuurlijk de thea ters en concerten. Wij helpen hen op pad en de leerlingen moeten volgend jaar veel op eigen initiatief en in de eigen tijd doen", aldus locatiedirecteur Thea de Rijcke. door René Hoonhorst SLUISKIL - Eigenaar T. Lo mans van het voormalige asiel zoekerscentrum en Hotel Sluis kil moet snel met plannen voor een woonzorgcentrum op de proppen komen. Als hij dat niet doet, voelt de gemeente zich niet langer gebonden om op zijn ideeën in te gaan. •Het geduld van het dagelijks be stuur van Terneuzen is op, meld de wethouder A. van Waes giste ren. „We hadden Lomans tot de ze week de tijd gegeven om met plannen op de proppen te ko men om enkele tientallen zorg- woningen te bouwen op de plak vau het voormalige asielzoekers- qe«trum in Sluiskil. Hij verze kerde dat hij aanbieders kon vin den die zorg kunnen leveren aan ,de woningen. Maar tot nu toe heb ik nog niets gezien of ge hoord." Elisabethhof De wethouder probeerde in een eerder stadium de Temeuzense Woonstichting Clavis en de Stichting Voor Regionale Zorg verlening (SVRZ) in contact te brengen met Lomans. Clavis en SVRZ zien echter meer in een be scheidener opzet van een zorg centrum. Meer dan 25 zorgwo- ningen hoeven er niet te komen in Sluiskil. De nieuwe zorgwo- ningen kunnen daarnaast beter bij het bestaande ouderencom- plex Elisabethhof worden ge bouwd dan op het terrein van h.et voormalige vluchtelingenho- iel, vinden de corporatie en de zorgaanbieder. Van Waes heeft er geen behoefte aan om nog eens te proberen par tijen bijelkaar te brengen. De ge- rneente toonde zich eerder be- jreid naar Lomans te luisteren, maar de ondernemer moet wel aan 'een aantal stedelijke rand voorwaarden' voldoen. „Kan Lo mans niet aan die voorwaarden voldoen dan moeten we bekij ken of anderen dat wel kun nen." De wethouder bevestigt dat het logisch zou zijn om Clavis en de SVRZ nog eens te vragen om hun plan - waarbij ook een bre de school kan worden betrok ken - in te dienen. Of het dage lijks bestuur dat ook gaat doen, wilde hij nog niet kwijt. „Mocht Lomans deze week niet meer met een serieus plan ko men, dan moeten we ons als col lege nog eens beraden op de mo gelijkheden en wenselijkheden. De ouderen van Sluiskil hebben behoefte aan de zorgwoningen. Als het enigszins kan moet vol gend jaar de eerste paal de grond in", benadrukte de wet houder. Lomans was gisteren niet bereikbaar voor commen taar. EMMADORP - Het bezoekers centrum Saeftinge gaat woens dag 16 juni op zoek naar kleine dieren. De excursie begint om 19.00 uur. Met deelnemers wordt ge zocht naar diertjes die verstopt zitten onder het veek, of diep in de modder kruipen: vorkspriet- garnaaltjes, wadslakjes en sprin gers. Deze beestjes zijn met het blote oog bijna niet te zien, maar kunnen niet gemist wor den in de eeuwige kringlopen. Na de zoektocht en een les met microscoop volgt een maaltijd. Aanmelden voor 14 juni bij het bezoekerscentrum. NIERSTICHTING In de workshop slagwerk worden ook basketballen gebruikt. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN- Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen neemt extra maatregelen om ongeval len en schade op pas geasfal teerde wegen te voorkomen. Negatieve ervaringen in voor gaande jaren hebben het schap tot dat besluit gebracht. Het waterschap laat tussen 14 juni en 23 juli groot onderhoud plegen aan verschillende platte landswegen die bij het schap in beheer zijn. Het gaat om twintig wegen en weggedeelten ver spreid over de hele streek. Die worden zoals te doen gebruike lijk tijdelijk afgesloten tijdens door Harold de Puysseleijr AXEL - Welzorg Axel is er voor de tweede keer in drie jaar tijd in geslaagd de prijs voor de beste Welzorgvestiging in Neder land in de wacht te slepen. De prijs werd uitgereikt tijdens een feestavond op het hoofdkantoor van Welzorg in Amsterdam. Alle vestigingen werden zoals ieder jaar aan diverse criteria onderworpen. Welzorg Axel scoorde als beste op de punten klantentevre denheid, ziekteverzuim, en personeelsbe leid. De Axelse Welzorg-vestiging mocht de wisselbeker in ontvangst nemen. Bovendien mag het hele team met hun partners een weekend naar Parijs. Welzorg is gespecialiseerd in het aanleveren van rolstoelen en andere hulpmiddelen voor gehandicapten, zoals liften, en aangepaste douches. Het hoofkantoor zit in Amstentf en door het hele land heeft Welzorg n# dan veertig vestigingen. Ze werken in °f dracht van de overheid in het kader van* Wet Voorzieningen Gehandicapten. Veifc wgi behoren verzekeraars, verpleegtehuizenu J81 particulieren tot de klantenkring. 0®* klanten optimaal van dienst te zijn, Welzorg een servicedienst, winkel en werkplaats aan de vestiging. tan et- ling Bas foto Camile Schelstraete woensdag 9 juni 2004 door Frank van Cooten BAALHOEK - De afdeling Zeeuws-Vlaanderen van de SP voert actie tegen het maaien van de zeedijken op het moment dat veel jonge vogeltjes net uit het ei gekomen zijn. Omdat die jon ge vogels nog niet snel genoeg weg kunnen komen, leidt dit vol gens woordvoerder R. van Willi- genburg tot een grote slachtpar tij- „Vogeltjes die nog wel op tijd weg kunnen komen worden een gemakkelijke prooi voor katten en andere roofdieren." Leden van de SP doen vandaag op het politiebureau in Hulst aangifte van overtreding van de van de Flora- en faunawet. De SP vindt dat gewacht moet worden met maaien totdat de vo gels groot genoeg zijn om te kun nen ontsnappen. „Er is de afge lopen twee weken al lustig op los gemaaid op de Scheldedijk, van Walsoorden tot Kruispolder haven, grenzend aan grote vogel rustgebieden. De pachter die de dijken maait van het water schap Zeeuws-Vlaanderen mag kennelijk zelf beslissen wanneer hij dat doet. Maar hij kiest wel het meest slechte moment voor de natuur." Van Willigenburg zegt een week lang overspannen tureluurs waargenomen te hebben in Baai- hoek en op en rond de dijk. „Hun jongen, net uit het ei, la gen met afgehakte kopjes ver spreid over de dijk. En de overle venden werden opgejaagd door de katten." De SP vindt daarom dat de ge meente en het waterschap beter moeten toezien op naleving van de flora en fauna wet. Waterschap Zeeuws-Vlaande ren heeft met verschillende agra riërs een pachtcontract afgeslo ten over het maaien van de Scheldedijk. De boeren gebrui ken het gras als hooi. Deze overeenkomst wordt afge sloten voor een periode van zes jaar. Volgens woordvoerder M. van de Pas van het waterschap staan in de overeenkomst geen specifieke regels over wam» wel en niet mag worden maaid. „Wij gaan er echter! uit dat de agrariërs op de hoe# i"e zijn van de wetgeving. Ze w» den geacht bepaalde regels kennen." Van de Pas vindt het heel triest dat veel jonge vogjj jj-j het slachtoffer zijn gewon* van het maaien. „Eens indea jaar wordt het contract hen® In de nieuwe overeenkomst zot J den we een passage kunnen» nemen over de periode vi maaien. Dit moet natuurlijken wel bestuurlijk worden geregq Ti maar het is de moeite overwegen waard." 1ST - jn OT tcki SAS VAN GENT - De Sas., zwem- en poloclub De Bruinn houdt van vrijdag 18 tot en donderdag 24 juni weer de 0- jlu restar zwemweek. cfae Het evenement vindt plaats e C het zwembad in Sas van Gent De zwemweek begint vrijdag li juni met een spelestafette vw Jjgi de schoolgaande jeugd. Zate- gf dag 19 juni begint om 10.00[e- een waterpolowedstrijd tusse de teams van de Bruinvis en a Schel destroom uit Aansluitend zijn er ludieke m terpolowedstrijden voor veren:- gingen en clubs. Maandag 21 juni tot enmetdcc- derdag 24 juni is het vanaf 1L ]rg uur tijd voor de zwemvierdaag- se. Ook kunnen aanwezigen p» fa beren het-het record plankhai- jflj gen van vorig jaar te verbeteren Eo Of meedoen aan een organisatie unieke wedstrijd ii Zeeland: het Zeeuws kampioen schap bommetje. Zaterdag 19 juni vanaf 111 uur wordt er een demonstrate duiken verzorgd en i 24 juni wordt de zwemweé rond 19.30 uur afgesloten na de medailleuitreiking van s zwemvierdaagse. HU de uitvoering van de werkzaam heden. In overleg met de politie en de aannemer is volgens woordvoer ster Monique van de Pas beslo ten extra maatregelen te nemen ter bevordering van de verkeers veiligheid. In andere jaren is na melijk gebleken, dat toch scha de en ongevallen voorkwamen doordat automobilisten te hard over de pas geasfalteerde wegen reden. Om dit tegen te gaan, verlaagt het waterschap de maximum snelheid op tachtig kilometerwe gen tot vijftig kilometer per uur en op zestig kilometerwegen tot dertig kilometer per uur. Die snelheidsbeperking geldt een week na de openstelling van de weg. Bovendien laat het schap extra signaleringsborden ter hoogte van aangepakte wegen plaatsen om automobilisten er extra op attent te maken dat ze over een weg rijden die vernieuwd. Het waterschap Zeeuws-Vlaas- deren is met 1400 kilometerts in de streek de grootste wegt* heerder. „Wij onderkennen dat verke® veiligheid een b elangrijk aspff ert is bij wegwerkzaamheden' dus Van de Pas. „We streven naar de hinder die bij de uitvoe iter ring van het onderhoud ontstas pge zo beperkt mogelijk te houtfc Maar iedere weggebruiker mos rekening houden met de veran derde omstandigheden. We advi seren dan ook extra alert te zip en de snelheid aan te passen ra wegen waar onlangs werka zijn uitgevoerd." Het Welzorgteam van Axel heeft voor de tweede keer de prijs voor de beste Nederlandse vestiging in de wacht gesleept. foto Camile Schelstrar- BV weetuhetalvanelkaar.nl NIERDONOR JA/NEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 46