Provincie steunt plan zorg wijk PZC IPZC PZC Scholen balen van machteloosheid Wrevel aan de Tivoliweg 11 meentehuis Oostburg niet op lts-terrein Politie Terneuzen gaat strenger optreden tegen lastige jongeren ommelmarkt Sterreterrein Clinge afgelast agenda Archeologen vinden loop van kanon in Arnemuiden Terneuzen vervangt verlichting Sanering voormalig tankstation Dorpsraad hoopt op fiets/voetpad Tomatenkas tijdelijk gedoogd 0800 - 0231 231 (GRATIS) woensdag 9 juni 2004 |«rRené van Stee bDELBURG - De provincie ift geen bezwaar tegen de ouwvan een complex van 45 le- psloopbestendige zorgapparte- ïenten op het terrein van de oormalige lts aan de Nieuw- Iraa! in Oostburg. Ook komt er kantoor met dienstwoning de Westelijke Accountants- antorcn Zeeland (WEA). Lgemeente Sluis wil vaart zet- i achter de ontwikkeling van zorgwijk. Daarom werd een rtikel-19-procedure in gang ge it, Gedeputeerde Staten heeft ieen bezwaar tegen het voorge- omen project. Ook de inspectie ira bracht een positief advies Hierin werd overwogen dat k bouwplan past binnen de uit- jigspunten van de Nota Ruim ten meer specifiek binnen wat lienn over nationale landschap en is aangegeven. Hei voormalige lts-terrein was beeld als locatie voor de ieuwbouw van het gemeente- Nu nagenoeg vaststaat dat een woonzorgcomplex en een Hoor verrijzen, is nieuw- louw van het gemeentehuis op in andere locatie dus van de aan. oor de nieuwbouw of verbou- van het huidige gemeente- aan de Raadhuisplein zijn D gegadigden in de race. foor dit doel is ook het huidige land van de WEA aan de ieuwstraat door de toenmalige emeente Oostburg opgekocht, aarnaast werden de woning en {advocatenkantoor naast het EA-kantoor aangekocht. Ze; inzendingen gaan uit van n nieuwbouwplan. Eenzelfde antal inzendingen opteert voor verbouwing. Drie aan- ieders hebben een aanmelding oor beide opties gedaan. Een afhankelijke jury heeft de itwerpen inmiddels beoor- ld. Een selectiecommissie, REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET "Ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231 231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur bestaande uit leden van alle raadsfracties, brengt vervolgens een advies uit aan de gemeente raad. De raadsfractie van Nieuw West is inmiddels uit de selectiecom missie gestapt. Fractievoorzitter A. Rosendaal vindt dat de ge meenteraad te weinig invloed heeft op de besluitvorming. Hij stelt dat de raad slechts zal kun nen kiezen uit enkele kostbare en ingrijpende bouwplannen. De instelling van de commissie is volgens hem slechts een po ging van het legitimeren van een onjuiste procedure. Het college van B en W bestrijdt met klem dat de gemeenteraad stelselmatig buiten het besluit vormingsproces over het ge meentehuis wordt gehouden. Aangezien het gaat om een Euro pese aanbesteding, is het vol gens het college onmogelijk een publiek debat te voeren zonder de belangen van de gemeente ernstig te schaden. De gemeenteraad neemt waar schijnlijk in de raadsvergade ring van deze maand een besluit over nieuwbouw of een verbou wing. Op basis van de huidige stand van zaken beginnen de bouwwerkzaamheden medio 2005. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De politie pakt jongeren in de gemeente Terneuzen die overlast veroor zaken strenger aan. Vooral op plaatsen die als overlastloca- ties bekend staan wordt niet meer gewaarschuwd, maar worden meteen bekeuringen uitgeschreven. Het strenger optreden sluit aan bij de verplichting die de politie in iedere gemeente heeft om in het werkplan een plan van aanpak op te nemen tegen overlast veroorzakende jeugd. „We werken in deze samen met de gemeente, het bureau HALT en de scholen voor voortgezet onderwijs", verklaart E. Nagelkerke van de politie Terneuzen. „We hebben een inventarisatie gemaakt van locaties waar over herhaaldelijk meldingen komen. Daar zijn alle kernen van de gemeente meegeno men." De onrustplekken worden met naTne in het oog gehouden door het bikersteam van de po litie. Dit team beschikt over mountainbikes en kan zo sur veilleren op plaatsen waar het met auto's wat moeilijker gaat. „Het team is bij uitstek geschikt om die overlastloca- ties te bezoeken", zegt Nagel kerke. „Op die plaatsen schro men we niet om waar nodig re- presssief op te treden. Dus, meteen een bekeuring uit schrijven." Hij wijst er op dat overlast een nogal rekbaar begrip is. „Wat voor de een irritant is, hoeft dat nog niet voor de ander te zijn. Als er voor het eerst een melding binnen komt betite len we zo'n plek niet meteen als overlastlocatie. Pas. Als er herhaaldelijk klachten ko men." Nagelkerke benadrukt dat het project zeker niet tot doel heeft een heksenjacht te hou den. „De mensen van het biker steam proberen ook in gesprek te komen met de jeugd. We ho pen dat er een wisselwerking ontstaat, meer begrip voor el kaar. We kunnen dan horen wat er speelt bij de jeugd en dan in overleg met de gemeen te een oplossing zoeken. Op dit manier zijn we vooral ook preventief bezig." Het overlastproject loopt tot eind volgend jaar. „Dan kij ken we of het heeft opgeleverd wat we beoogd hebben en of deze aanpak effectief is", al dus de politiewoordvoerder. CLINGE - Vanwege bouwwerk zaamheden gaat de geplande rommelmarkt op het terrein van Slichting Tragel aan de Ster- redreef in Clinge op 19 juni niet Een aantal wegen en het 'Franse pleintje' zijn niet of slechts ge- leeltehjk te gebruiken door de louwwerkzaamheden op het Sterreterrein. De riolering en be rating worden op dit moment langepast. •We willen geen onveilige situa ties creëren voor onze cliënten af bezoekers. Daarom verschui ven we de rommelmarkt naar volgend jaar", legt E. Balemans ran Stichting Tragel de beslis sing uit. Het ROC en het Zeldenrust-Steelantcollege in Terneuzen willen het openbare terrein tussen de twee schoolpleinen in eigen beheer krijgen omjongeren die overlast of problemen veroorzaken aan te kunnen pakken. foto Camile Schelstraete door Raymond de Frel TERNEUZEN - Zowel het Regionaal Opleidingencentrum (ROC) Westerschel- de als buurman Zeldenrust-Steelantcol lege (ZSC) in Terneuzen is omgeven door puntige hekken. Eigen terrein, ver boden voor onbevoegden. Maar tussen die twee ijzeren omheiningen is het vrij heid blijheid. De parkeerplaats aan de Vlietstraat en het straatje De Doorlo per, beiden tussen de twee scholen gele gen, zijn openbaar terrein. Daar is vooralsnog weinig tegen te doen. De politie surveilleert met regel maat, spreekt overlast veroorzakende jongeren aan, maar veel meer is niet mo gelijk. Beveiligingsbeambtes van het ROC weten waar hun zeggenschap op houdt: aan de rand van het schoolplein. Ook deze dinsdagmorgen kunnen ze er dus niets aan doen dat jongeren, die niets met beide scholen hebben uit te staan, op het parkeerterrein wachten op de schoolpauzes. Dat moet anders, vinden de twee onder wijsinstellingen. Daarom hopen zij bin nen afzienbare tijd het terrein onder ei gen verantwoordelijkheid te krijgen. Zo dat bezoekers die zich ongepast gedra gen, kunnen worden aangesproken of verwijderd. Geluiden dat er een hek rond de scholen zou komen, worden door ROC-bestuurssecretaris Jan Mee- sen wat afgezwakt. „Het woord 'hek' achtervolgt ons nogal, wij zijn er in elk geval zeker geen voorstander van dat het terrein hermetisch wordt afgeslo ten. Je kan wel denken aan bijvoor beeld een slagboom. Het zou overigens naïef zijn om te veronderstellen dat met het plaatsen van een hek alle overlast voorbij is. Het punt is dat we nu niets tegen de overlast kunnen beginnen. Dat kan wel als het terrein ons eigendom is", aldus Meesen. Tijdens de lunchpauze van de scholen is het er een drukte van jewelste. Er wordt gevoetbald, wat onschuldig tegen auto's geleund en in het gras geluierd. Meesen constateert dat de herrieschop pers vandaag eens niet present zijn. Meesen: „Het is een kleine groep, van ongeveer tien man, die bekend is bij de politie. Het irriteert natuurlijk enorm als je les staat te geven en opeens wordt gestoord door drie geblindeerde auto's, waaruit keiharde muziek klinkt. Verder moet je denken aan veel troep, al moe ten we niet roomser zijn dan de paus: ook onze eigen leerlingen laten rotzooi slingeren op het parkeerterrein." Gevangenis Een vragenrondje langs leerlingen, die op het parkeerterrein van de zon genie ten, leert dat niemand voorstander is van het afsluiten van het terrein. Het ontneemt vrijheid - „Dan wordt het net zo'n gevangenis" - en lost het probleem niet op, luiden de reacties. „Het gebeurt wel eens dat we de ramen van het lo kaal moeten dichtdoen, omdat de wiet geur dan niet meer te harden is. Maar het terrein afsluiten? Nee, lost niets op. Dan verplaats je het probleem alleen maar", denkt ROC-leerlinge Jessica de Rijke (17) uit Hoek. „Dan ga je toch ge woon de wijk in?", onderstreept Dimitri Bos (16) uit Terneuzen haar veronder stelling. Dat weten de directies van het ROC Westerschelde en het ZSC ook maar al te goed. „Het mag natuurlijk niet zo zijn dat wij ons probleem oplossen, maar de buurtbewoners met een pro bleem opzadelen. Daarover moeten we dus goed overleggen", reageert rector Titus Frankemölle van het ZSC. „Wij weten dat ouders het maar niks vinden dat op de parking jongeren rond lopen die daar niets te zoeken hebben. Om dat te voorkomen, hebben wij sur veillanten, maar eigenlijk is dat onbe gonnen werk. Een paar weken geleden hebben wij (het ROC en ZSC) burge meester Jan Lonink uitgenodigd om eens een kijkje te nemen. Hij constateer de de overlast, waarna we het voorstel hebben gedaan te onderzoeken of het terrein en het straatje aan de openbaar heid zijn te onttrekken en te verpachten tegen een symbolisch bedrag", aldus Frankemölle. Bezwaren Meesen benadrukt dat de twee scholen nog geen officieel verzoek hebben ingediend bij de gemeente. „Dat doen we pas als duidelijk is of het mogelijk is het terrein te verwerven. Ik verwacht daarover binnen ongeveer twee maanden meer te weten. Ik weet wel dat het college van burgemeester en wethouders officieus heeft laten weten geen principiële bezwaren te heb ben." STREEKACTIVITEITEN AXEL - Jan van Eyckstraat. 13.00-17.00 uur: Straatspeeldag; Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; De Hal le, 14.00 uur: Kaarten, biljarten en spel letjesmiddag; Jeugdcentrum, 19.00 uur: Doe avond voor jeugd vanaf 10 jaar; Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; BRESKENS - SOW kerk, 19.30 uur: Con cert fanfare Excelcior en zangkoor Looft Den Heer; EMMAPOLDER - Bezoekerscentrum, 13.30 uur: Donatursexcursie in Verdron ken Land van Saeftinghe; GROEDE Huistheater De Twee Dui ven, 14.30-15.30 uur: Voorstelling door Adrie Oosterling; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar ten, pieren en handwerken; HENGSTDIJK - De Schuur, 9.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: Biljar ten, kaarten en koersbal; 19.30 uur: Bridge; HOOFDPLAAT Schapenboerderij Goede Hope, 14.00 uur: Rondleiding; HULST - De Lieve. 10.30 uur. Biblio theek; 11.30 uur: Senior diner; 13.00 uur: biljarten; 13.30 uur: Bingo; 14.00 uur: Zangkoor- Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; LAMSWAARDE - De Luifel, 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; NIEUW - NAMEN Café St.Cecilia, 19.30 uur: Bingo; De Kauter, 11.00 uur: Yoga voor oude ren; 13.30 uur: Koersbal en kaarten; OOSTBURG Tienercentrum Time Out, 13.00 - 17.00 uur: Soos voor tie ners vanaf 12 jaar; PAAL - Clubhuis, 14.00 uur: Kaarten jo keren en bieden; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 10.00 uur: Yoga; 19.30 uur: Kantklossen, patchwork en quilten, applicatie beren: SAS VAN GENT De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten; De Speye, 15.30 uur: Grutmoole volks dansen voor kinderen: 19.00 uur: N-train en ëcenery modelbouw; De Roselaer, 10.00 uur: Speksteen; 13.30 uur; Peuter -en kleuterdans; 13,30 uur: Hutsel frutsel middag voor 6 tot 12 jarigen; 18.30 uur: Yoga; St.Albert, 13.00 uur: Quiltpatchwork, ha ken, borduren en frivolité voor dames; biljarten; ST.JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek; 10.30 uur. Volksdan sen; 13.00 uur: Biljarten; 13,30 uur: Schieting en koersbal, TERHOLE - Dorpshuis, 13.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; TERNEUZEN De Veste, 9 15 en 10.15 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondleiding; Sporthal 't Zwaantje, 18.00 uur: Avond wandelvierdaagse; VOGELWAARDE Dorpscentrum, 14.30 uur: Meer bewegen voor ouderen gymnastiek; 15.45 uur: Meer bewegen voor ouderen volksdansen; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur. Koersbal; door Ron Magnée ARNEMUIDEN - Archeologen hebben bij werkzaamheden in de Clasinastraat in Arnemuiden een zeventiende-eeuwse loop van een kanon gevonden. De we tenschappers spreken van een in teressante vondst. De kanon loop is hoogstwaarschijnlijk van een schip afkomstig. De archeologen van het bedrijf ArcheoMedia uit Nieuwerkerk aan den IJssel haalden bij een vooronderzoek in het gebied een ongeveer 1,30 meter lange, meta len loop van een kanon naar bo ven. Het gevaarte is afkomstig van een zogeheten bovenlader. Aan de bovenzijde van het ka non werd een bus met spring stof gestopt. Hiermee werden vervolgens projectielen afge schoten: een metalen kogel om andere schepen te doorboren, of een partij schroot om manschap pen uit te schakelen. De kanonloop is niet de enige ar cheologische vondst in het ge bied. „We hebben ook nog zeven tiende-eeuwse funderingen van huizen ontdekt, en een dijk die is bekleed met natuursteen," ver telt archeoloog R. Hoegen. Daar naast vonden de archeologen nog scherven en enkele munten waaronder een zilveren exem plaar. Restanten van vestingwer ken zijn niet gevonden. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen wil in de periode 2005-2008 zowat alle openbare verlichting vervangen. Vervanging van het gros van de 11.000 lantaarnpalen in de gemeente kost Terneuzen circa twee miljoen euro. Mo menteel wordt de laatste hand gelegd aan een nieuw ver- lichtings-en beheersplan. Daarin worden ook diverse kos tenbesparende maatregelen opgenomen. Het dagelijks be stuur liet vorige week al weten de verlichting op bepaalde plaatsen korter te willen laten branden. TERNEUZEN - Het terrein van een voormalig tanksta tion aan de Grenulaan in Terneuzen wordt dit najaar ge saneerd. De grond en het grondwater onder en om het pand aan Grenulaan 48 ondergaan een zuiveringsopera tie. Na de vakantieperiode, vanaf de tweede week in sep tember, begint het uitgraven van de verontreinigde grond en het aanleggen van een systeem met filters en leidingen voor het onttrekken van verontreinigd grondwater. In de ze periode van naar schatting drie weken wordt de Grenu laan gedeeltelijk afgesloten. Begin oktober is alle overlast geleden. Een zuiveringsinstallatie blijft daarna nog wel zo'n tweeënhalf jaar actief om het grondwater te zuive ren. WESTDORPE - De dorpsraad van Westdorpe dringt bij de gemeente Terneuzen aan op de aanleg van een fiets/voetpad langs de Molenstraat in de richting van het kruispunt met de Tractaatweg. De dorpsraad heeft daar over al een aantal jaren geleden een balletje opgegooid. Eerst bij de voormalige gemeente Sas van Gent, onlangs bij de gemeente Terneuzen én het waterschap Zeeuws-Vlaanderen. De Molenstraat, vanaf de brand weerkazerne tot aan de Tractaatweg, wordt volgens het bestuur van de dorpsraad door veel fietsers en voetgan gers gebruikt om richting Zuiddorpe te fietsen of om een wandeling rond de kreek te maken. Een fiets/voetpad zou de verkeerssituatie veiliger maken meent dorpsraad-se cretaris Gerrie de Braai. Hij wijst er op, dat het gedeelte van de Molenstraat binnen de bebouwde kom op korte ter mijn opnieuw wordt ingericht en hoopt dat aansluitend een fiets/voetpad kan worden aangelegd. Volgens De Braai heeft de gemeente laten weten dat het niet meer mo gelijk is de aanleg op te nemen in de planning van de her inrichting. Woordvoerder Dirk Timmers van de gemeente laat weten dat het college uiterlijk begin volgende maand een besluit neemt over de aanleg van het fiets/voetpad. KAPELLE - Tomatenkweker Gresnigt uit Kapelle mag tot oktober met een gedoogvergunning werken. Gedepu teerde Staten (GS) hebben voor één van zijn kassen in de Willem-Annapolder een uitzondering gemaakt. Gresnigt was in 2002 te laat om een vergunning aan te vragen voor één van zijn kassen. De originele vergunning was verlo pen omdat de provincie het milieuplan van de plek veran derde. Omdat volgens GS de aanvrager door een eigen fout te laat was met de aanvraag, wilde de provincie de ge doogvergunning in eerste instantie niet afgeven. Omdat er nu zicht is op een vergunning is er besloten om Gres nigt toch maar tot oktober een gedoogvergunning te verle- Zo opperden de Tivohbewoners als het instellen van een 3 0-kilo- meterzone, het vrachtwagen vrij maken van de weg en de aanleg van verkeersremmers. Ook stel den zij de gemeente voor bij bus maatschappijen aan te dringen op het matigen van de rijsnel heid en dachten ze aan meer snelheidscontroles door de poli tie. Bovendien willen de bewo ners dat het wegdek wordt aan gepakt. In de brief melden de omwonen den dat ze met verbazing kennis hebben genomen van de reactie van de gemeente op deze opties. De gemeente heeft vervoerders Connexxion, Cito en het Bel gische De Lijn, inmiddels ge vraagd de chauffeurs te vragen om vaart te minderen, maar de omwonenden vinden dat de ge meente de overige aangedragen oplossingen te makkelijk heeft afgedaan als niet mogehjk. Hoewel Hulst geen tijdspad kan aangeven, wil de gemeente de Ti voliweg wel opknappen. De re constructie is opgevoerd op de zogenaamde wensenlijst. Voor wat betreft de door de omwonen den neergelegde klacht over tril lingen en schade aan de wonin gen door het verkeer, wordt door de gemeente verwezen naar een verzekeringsregeling. De bewoners vinden dat de be antwoording van hun petitie niet aansluit op de door hen ge noemde problemen. Daarom ver zoeken ze in hun brief de ge meente dringend zich nogmaals te buigen over de problematiek. Ze eisen dat binnen een maand een heldere, tijdgebonden en ac tuele oplossing komt, of een per soonlijke uitnodiging om nog maals met de gemeente te pra ten over de problemen. Want ze willen toch samen met de ge meente tot een oplossing komen. door Sheila van Doorsselaer HULST - De bewoners van de Tivoliweg in Hulst eisen van de gemeente dat er snel een oplos sing komt voor de verkeerspro blemen in hun straat. De door de omwonenden aangedragen opties om de verkeerssituatie te verbeteren, zijn door de gemeen te afgewezen. De bewoners pik ken dit niet en hebben dat in een brief aan de gemeente ken baar gemaakt. Het botert al langer niet tussen de omwonenden van de Tivoli weg en de gemeente. In oktober 2003 vroegen de bewoners in een petitie om maatregelen die de verkeersoverlast in hun straat moet beteugelen. Het wooncomfort is in het geding, (vracht)auto's en bussen rijden te hard, stellen ze. Ook verkla ren de bewoners dat door de toe nemende verkeersdrukte door trillingen steeds meer scheuren in de woningen komen. Ze hoop ten dat ze op een constructieve manier met de gemeente konden samenwerken om zo tot een voor beide partijen bevredigen de oplossing te komen. Acht maanden later noemen om wonenden de opstelling van B en W weinig coöperatief serieus en professioneel. „Ontvangstbe vestigingen kwamen niet, te laat, waren te summier of fou tief geadresseerd", stellen zij in de brief aan de gemeente. Daarnaast menen de bewoners dat Hulst 'op negatieve detaillis tische wijze' ingaat op de door hen aangedragen oplossingen. „Het is te makkelijk om deze, door goed bedoelende meeden kende burgers, aangedragen mo gelijke oplossingen tot de grond toe af te branden", staat in de brief. (Advertentie) Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45