PZC ige verhuur vakantiehuisjes Monument op de Zandkreekdam is terug Honderden op de been voor bijzonder hemelverschijnsel gsmm jgkj Rotonde aangepast na klachten over lawaai igen land lijdt onder goedkope aanbiedingen buitenland etho ziet wel rood in beheer mLegerdiek www.alywisse.nl Samenwerking met bedrijfsleven Tomatenkas tijdelijk gedoogd Zaak Goese peuter nog onduidelijk Ruit iactie: 0113-315649 «v.pzc.nl iailTedactie@pzc.nl thus 31,4460 AA Goes fertentie-exploitatie: wrcj.en Midden-Zeeland: 0113-315520; uws-Vlaanderen: 0114-372770; 020-4562500. oensdag 9 juni 2004 editie Bevelanden-Tholen krEmile Calon - Het gaat niet goed met verhuur van vakantiebunga- weet M. Tempelman van Bureau voor Toerisme Zee- id. Volgens haar blijft het aan- boekingen voor de zomerpe- jde flink achter bij de ver- chtingen. pluele ondernemers zeggen bier redelijk tevreden te zijn het aantal boekingen voor zomer. Voor de periodes or en na het hoogseizoen mo- ivolgens hen mensen nog ge- I mailen of bellen. Maar de angstelling voor een huisje in eland in het hartje van de zo- r, daarvoor staan volgens hen ;steeds mensen in de rij. Murre van vakantiepark eezand bij Vrouwenpolder bij- orbeeld vertelt dat zijn park zomer vol zit. Zijn tweehon- d huisjes zijn volgens de on- nemer in de topweken alle- al verhuurd. ik I. Kuipers van de Verhuur- itrale Schouwen-Duiveland inkt tevreden als haar ge- aagd wordt naar het aantal ekingen voor vakantiehuisjes deus de zomerperiode. „We igoed als vol." Ze geeft aan dat het aantal boekin- ivoor de periode van juni tot juli wat tegenvalt. Zorgen ikt ze zich echter in het ge- iniet. Dat is traditioneel im- i niet zo'n drukke periode, vendien verwacht ze dat heel mensen die op het laatste ment beslissen, nog in deze iode richting Schouwen-Dui- and komen. Hamelink van marktleider raipot Parken klinkt ook in niet zorgelijk. Met de ES - De Betho, de sociale Voorziening in Goes en Tho- is geïnteresseerd in het be man wijkcentrum De Leger- aan de Westwal in Goes, gemeente wil daar al jaren ial en lijkt nu wat vaart te lenachter de privatisering. productie-, toeleverings- en aiersbedrijf is altijd op snaar detacheringsplaatsen te zorgen dat mensen in de aie werkvoorzieningen aan plag kunnen en kunnen blij- De Legerdiek zou voor de jBetho wel een nieuw feno- injn. Het beheer van dorps- zit nu niet in het pakket, üen heeft de gemeente het bedrijf formeel nog Igevraagd het beheer over te mij is dit nieuw", rea- ■directeur A. Leen- Hij heeft er wel oren -Ik wil er graag naar kij- want we hebben binnen de wel de ervaring. Momen- ibben we vijf eigen gebou- in beheer, drie in Kapelle kee in Goes. Dan gaat het en schoonmaak- Panden van derden behe- we nog niet, maar dat kan Rn. We willen deze tak van perlening uitbreiden, onze telt dertig dus in principe zouden ne De Legerdiek erbij kun- hebben." Leenhouts wacht "er een reactie van de ge ste af. ftouder D. van Ewijk zegt 'bet beheer van De Leger- gemeente te duur wordt. zorgt een uitzend- catering en schoon- Nerk. Die kracht wil Goes door het beheer uit te teden overigens al jaren de be- „Er is regelmatig over leest over beheer door ge- van De Legerdiek, die Rn het wijkcentrum willen "en De laatste tijd hebben &niks meer van vernomen, slaan we nu deze weg in." Legerdiek wordt gebruikt fRn bejaardensociëteit. Ver- 15 bet pand vergaderzaal onder meer de Goese senio- 0d. Het biedt ook onder en muziekvereniging p-Gemeente en '°nia praten binnenkort Verhuizing naar een ander "iWant het niet meer jonge plekt te veel geluid. Dat bot klachten uit de buurt. traditionele grote vakantiepar ken van zijn bedrijf gaat het goed, zegt hij. Hij doelt dan op de parken bij Domburg, Kam perland en de Banjaard. Hij er kent wel dat zijn bedrijf momen teel flink aan het stunten is met de verhuurprijzen. Zo is het mo gelijk om op sommige van de vijftien parken van Roompot voor de helft van de oorspronke lijke prijs al een huisje te boe ken. Volgens Hamelink gaat het in dat geval om parken die pas recent zijn aangekocht en waar van de bezettingsgraad opge krikt moet worden. Ondanks de positieve geluiden van de kant van een aantal indi viduele ondernemers en verhuur ders stelt Tempelman dat het niet goed met het aantal boekin gen voor vakantiebungalows. Ze weet dat omdat haar organi satie aangesloten is bij een lan delijke boekingcentrale. Zo hoorde ze recent dat ruim de helft van het aantal vakantie huisjes in het Brabantse deze zo mer nog leeg staat. Zo drama tisch is het niet gesteld met de belangstelling voor de Zeeuwse vakantiehuisjes, vervolgt ze. „Maar goed gaat het zeker niet." Ze geeft een trits aan redenen voor de mindere belangstelling. Om te beginnen de economie, 'het gaat immers minder goed', tot de vele superstunts waarmee hotels in Turkije klanten lok ken. Ze wijst er ook op dat men sen dankzij internet steeds later boeken. Dit jaar hebben volgens haar duidelijk veel mensen ge wacht - en sommigen wachten nog langer - op last-minute-aan- biedingen. -- - v - - pggl door Freek Janssen KATSEVEER - De Zandkreekdam komt steeds dichter bij zijn uiteindelijke nieuwe vorm. Gisterochtend werd het Bevelandse monument op de dam, een menhir van basalt die herinnert aan het dichtmaken van de dam in 1960, teruggezet op zijn oorspronkelijke plaats. Op de plek waar het weinig opvallende monument staat, werd op 4 mei 1960 het laatste stuk van de Zand kreekdam gesloten en daarmee was de vaste verbinding tussen Noord- en Zuid-Beveland een feit. Het gedenkteken werd er pas neergezet in 1985, in het teken van de viering van het 25-jarig bestaan van de dam. Het toeval wil dat de plaats van het monument het mid den van de ververskoker markeert. De bouw van dit doorlaatmiddel was de reden dat het monument tijde lijk van zijn plaats was gelicht. Het doel van de koker is het verversen van het brakke water in het Veerse Meer met zout, zuurstofrijk water uit de Oosterschelde. Rijkswaterstaat is deze week be gonnen met een proefperiode, waarin de koker in ge bruik wordt genomen. Het wordt de komende dagen spannend, aldus H. Jager van de dienstkring Deltakust van Rijkswaterstaat. „Na een dag of twee weten we of het doorlaatmiddel goed werkt. Je kunt dat zien door te kijken naar de wa terstromen: is het water in beweging of niet?" Het warme weer van deze week is net lang genoeg uitge bleven. Als het zoete water van het Veerse Meer te warm was geworden, had de kans bestaan dat de inge bruikneming van het doorlaatmiddel over de zomer heen getild had moeten worden: warm zoet water mengt slecht met koud zout water. Zoals het er nu uitziet, kan de opening op 23 juni ge woon doorgaan. foto Willem Mieras door Ab van der Sluis MIDDELBURG - „Is dat nou alles? Dat kleine stipje?" Een leerlinge van de Middelburgse Algemene Basisschool (ABS) is niet bijster onder de indruk van de Venusovergang. Toch is ze samen met enkele honder den andere toeschouwers in Veere en Middelburg getuige van een uniek hemelverschijn sel. Ze zal tot 2012 moeten wachten om de mini-eclips nog eens te zien. Maar dan zal ze aan de andere kant van onze aardbol moeten zijn. In Neder land en België is het dan te don ker. Sinds 1882 is het niet meer voorgekomen dat de planeet Ve nus voor de zon langs trekt. Het hemelverschijnsel is voor de Middelburgse Volkssterren wacht Phi lippus Lansbergen re den om eens flink uit te pak ken. Al om zeven uur 's och tends verzamelt een groep en thousiastelingen zich op de dijk bij de Campveerse Toren in Veere. Onder hen is Koen de Bruine uit Sluiskil. Om vijf uur stapte hij uit bed. „Dat doet ie dereen toch voor zijn hobby. Voor zoiets unieks kom je je bed wel uit." Foto's De Bruine maakt met een digi tale spiegelreflexcamera, voor zien van een zelf gefabriceerd zonnefilter, regelmatig foto's. Zo kan hij later precies de baan zien, die Venus volgde. Als de zon al een tijdje boven Scholieren, sterrenkundigen, belangstellenden en toevallige passanten staan bij de Volkssterren wacht Philippus Lansbergen in Middelburg te kijken naar de mini-eclips. foto Ruben Oreel de horizon is, verkassen de me dewerkers van de sterrenwacht naar de Herengracht in Middel burg, waar het clubhuis is ge vestigd. De telescopen worden opnieuw opgesteld. Onder de apparatuur staat een bijzonde re H-alphatelescoop, die het licht van de zonnevlammen fil tert. Wie kijkt, ziet niet alleen Venus, maar ook de vlammen langs de zon. Voorzitter Rijk-Jan Koppejan van de sterrenwacht is laaiend enthousiast over de Venusover gang. „Vooral het moment dat Venus voor de zon verscheen. Fantastisch!" Hij heeft de com plete overgang op foto vastge legd. „Ik heb er echt van geno ten. De Venusovergang is rede lijk onbekend. Maar als je dit eenmaal gezien hebt, is het toch geweldig. Je kunt het ver loop echt goed volgen." Telescoop Voor toevaliige passanten staan de medewei'kers van Phi lippus Lansbergen graag hun plekje achter de telescoop af. Groep 8a van de ABS komt te gen tien uur een kijkje nemen. PR-medewerker Tjerk Wester terp van de sterrenwacht is op school geweest om de kinderen uit te nodigen. „We waren be zig met buitengym en ik dacht: kom, laten we eventjes voorbij lopen", vertelt invalkracht In- grid Boer. „Het is voor kinde ren natuurlijk uniek om zoiets mee te maken." De reacties van haar leerlingen op het piepkleine stipje voor de zon zijn verdeeld: van uiterma te teleurstellend tot zeer geïnte resseerd. „Hartstikke wreed man!" Voorzitter Koppejan waar schuwt de kinderen toch voor al een speciale eclipsbril op te zetten. „Bij de sterrenwacht zeggen we altijd: je kunt twee keer naar de zon kijken. Eén keer met je linker- en één keer met je rechteroog. Daarna nooit meer." Stem morgen op Aly Wisse-Maat uw Zeeuwse kandidaat Lijst 3 WD Nr.8 Ook vertelt ze dat klanten steeds meer eisen hebben als het om het huren van een apparte ment gaat. Zo willen volgens haar velen af van de traditione le indeling in een midweek of een (lang) weekeinde en willen ze zelf bepalen wanneer ze aan komen en vertrekken. De ver huurders moeten daar op inspe len, vindt ze. „Ze moeten zich flexibeler opstellen." VLISSINGEN - Het onderwijs moet weer voorop staan bij het Regionaal Opleidingen Centrum (ROC) Zeeland. Dat zegt J. Lilipaly, voorzitter van het College van Be stuur. Samenwerking met het bedrijfsleven, om ervoor te zorgen dat praktijk en opleiding goed op elkaar aanslui ten, staat bij hem hoog in het vaandel. „Dat samenspel is van wezenlijk belang: wat zijn de trends en hoe kunnen we ons onderwijs daarop afstemmen, zodat de leerlingen doorstromen." Nog belangrijker vindt Lilipaly de relatie tussen onder wijsinstellingen onderling. Nauwe contacten met colle ga-instituten, toeleverende scholen zoals het vmbo en ver volgopleidingen acht hij onontbeerlijk. „De leerling staat centraal. Die moeten we samen zo goed mogelijk door zijn schoolloopbaan loodsen." pagina 15 leerling moet voorop staan KAPELLE - Tomatenkweker Gresnigt uit Kapelle mag tot oktober met een gedoogvergunning werken. Gedepu teerde Staten (GS) hebben voor één van zijn kassen in de Willem-Annapolder een uitzondering gemaakt. Gresnigt was in 2002 te laat om een vergunning aan te vragen voor één van zijn kassen. De originele vergunning was verlopen omdat de provincie het milieuplan van de plek veranderde. Omdat volgens GS de aanvrager door een eigen fout te laat was met de aanvraag, wilde de provincie de gedoogvergunning in eer ste instantie niet afgeven. Omdat er nu zicht is op een ver gunning is er besloten om Gresnigt toch maar tot oktober een gedoogvergunning te verlenen. GOES - Het politie-onderzoek naar de precieze toedracht van het fatale ongeluk van de Goese peuter Janice Slosse is afgerond, maar het Openbaar Ministerie heeft de zaak nog niet gewogen. Vlak na het ongeval in peuterspeelzaal de Polderrakkertjes, eind maart, meende de politie het on derzoek binnen enkele dagen te kunnen afronden. Niet veel later, veranderde die termijn in 'enkele weken'. Ruim twee maanden later meldt de politie dat ze het on derzoek heeft afgerond. Een woordvoerster van het Open baar Minsterie zegt echter nog geen proces-verbaal te heb ben gezien. En zo is het nog altijd onduidelijk of de aan wezige leidsters, Stichting Kinderopvang De Bevelanden, waaronder de betrokken peuterspeelzaal valt, of de ge meente Goes iets te verwijten valt. Advocaat G. Spong, die begin april liet weten dat hij zou onderzoeken of de gemeente Goes aansprakelijk gesteld kon worden voor falend toezicht, zei gistermiddag desge vraagd het politieonderzoek af te wachten. door Frank Balkenende EINDEWEGE - De provincie wil op korte termijn de rotonde op de provinciale weg N254 bij Eindewege aanpassen om trillin gen en lawaai van passerende vrachtwagens in te dammen. Dat gebeurt na klachten van be woners van de Arendstraat in Eindewege. Vrachtwagens willen nogal eens met de achterwielen een paar be tonnen varkensruggen meepik ken en dat leidt volgens bewo ners tot trillingen en extra la waai. De familie Nieuwdorp aan de Arendstraat heeft er sinds maart vorig jaar, toen de rotonde werd aangelegd, slapelo ze nachten door. „We doen geen oog meer dicht. Zeker met dit warme weer, als je 's nachts het raam open laat, word je elke keer wakker van de trillingen. „We slapen alleen nog echt goed in onze caravan in Haamstede." Het huis van de familie Nieuw dorp ligt zestien meter van de ro tonde. Volgens E. Nieuwdoi-p hebben de trillingen tot schade geleid. „De plavuizen in de keu ken scheuren en de tegels in de badkamer laten los. De provin cie en een expert zijn langs ge weest. Dan wordt gezegd: tja, het zand klinkt in. Nou, die hui zen staan er zeventig jaar, dus dat is flauwekul. Daarom heb ben we ook brieven gestuurd naar de gemeente Goes en het ministerie van Vrom., want we voelen ons in de steek gelaten." Interim-regiohoofd Midden-Zee land van de provincie, W. Lense- lihk, erkent dat in het, door ex tern bureau uitgevoerde, onder zoek geen verband is aange toond tussen de rotonde en de schade aan de woning van de fa milie Nieuwdorp. „Maar dat wil niet zeggen dat je geen trillin gen voelt. We nemen die klacht serieus. Daarom gaan we een proef doen waarbij we tussen de varkensruggen een ander type blok leggen, zodat je vrachtwa gens verplicht het asfalt te vol gen." Lenselink denkt dat de ro tonde binnen enkele maanden is aangepast. De N254 is al jaren een bekende afkorting tussen rijksweg A58 en Goes. De verkeersintensiteit ligt tussen de 9000 en 14.000 voertuigen per dag. De provin cie heeft maatregelen getroffen om te zorgen dat verkeer van het Sloegebied wordt uitgeno digd om rijksweg A58 richting Goes te nemen. Aan weerszijden van het viaduct over de A58 en bij Eindewege zijn rotondes aan gelegd. Volgens de provincie is ondanks de Westerscheldetun- nel, de drukte op de N254 het zelfde gebleven. Om de N254 als 'sluiproute' te ontmoedigen, is het de bedoe ling de weg net ten noorden van de A58 te knippen. Doorgaand verkeer wordt door rotondes, lussen en snelheidscamera's flink ontmoedigd, maar blijft wel mogelijk. Uitvoering is voor zien in 2006. Lenselink verwacht dat dan het leed voor bewoners van de Arendstraat geleden is. Met de- tectielussen in de weg telt de provincie 24 uur per dag het aan tal voertuigen. Die lussen zien niet alleen de richting van het verkeer, maar meten ook de lengte van het voertuig. zeeuwse almanak Over voetbal ging het, uiter aard, in de kantoortuin. Aan zelfuitgeroepen deskundigen geen gebrek. Een batterij hulp-Advocaten waagde zich aan bespiegelingen over De Opstelling. 4-4-2 of 4-3-3? Kluivert of Van Nistelrooij of toch Makaay? Seedorf achter de spitsen of op de tribune? Gelukkig is De Ruit eruit ge haald", verzuchtte iemand die nog altijd meent zijn roe ping als bondscoach te heb ben misgelopen. „Hmm", mompelde die ene collega, die zich erop laat voorstaan géén verstand te hebben van voetbal, terwijl hij achter zijn computer stug doorwerkte. „Ze gooien toch wel hun eigen glazen in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29