Kane in Kloosterzande Jeugdorkest heeft zware kluif aan Noach rheatergroep itichting Arduin iert jubileum 25 woensdag 9 juni 2004 swb ai Ïet Spiegeltheater van de Stichting Arduin in Mid delburg staat komend weekein- bol van de voorstellingen, jjeatergroep Duinart bestaat 2.5 jaar en dat wordt gevierd net een driedaags festival. Tij- ens het theaterweekend zullen lensen met én zonder handicap pde planken staan, let theatergezelschap van Ar- oin heeft het stadium van de ihoolmusical met hoedjes van apier ver achter zich gelaten. We wilden serieus theater ma- en en dat is ons gelukt", vertelt èter Adriaanse, artistiek leider Duinart. hnnart maakte 12,5 jaar gele en een voorzichtige start. Het leatergezelschap, bestaande it dertien acteurs met een ver- landelijke beperking, kwam foor het eerst in de schouwburg iet de voorstelling 'Mist', in-verbale communicatie en jaek zetten de toon, maar na ijl jaar begon Adriaanse met iksten te experimenteren. De sultaten verbluften hem. „Ik eb een acteur gehad die niet on lezen en schrijven, maar hij hele lappen tekst uit zijn oofd." )egrote doorbraak van Duinart wam met het theaterstuk 'Ge- een voorstelling over een erstandelijk gehandicapte jon en. Daarna kwamen verande- ingen Er werden meer teksten 1 de voorstellingen opgenomen, letpubliek breidde uit. „We ebben het open gegooid en la- en zien dat mensen met een ver- landelijke beperking veel meer unnen dan gedacht wordt." )e opening van het eigen Spie- eltheater aan de J.V. Sprenger- lan in Middelburg in december 002 was een andere belangi'ij- estap voorwaarts. Het biedt laats aan tweehonderd men- en. Sinds de komst van het heater is het repeteren van de [roep niet langer vrijetijdsbeste- ing voor de leden, maar een ulltime baan. De groep is vijf lagen per week in het theater, domenteel wordt in het Spiegel- Iheater druk gewerkt aan de irbereidingen voor aanstaand reekeinde. Er staat een grote anatie aan voorstellingen op et driedaags programma. Thea- i Klapstuk uit Haarlem opent it theaterweekend vrijdaga- ond. Daarna speelt Theater- roep Duinart de première van Niemandsland'. Zaterdag ragt Theater Maatwerk uit iotterdam een voorstelling. De aarlemse en Rotterdamse groe ibestaan ook uit acteurs met verstandelijk beperking, ferder zullen het Jeugdtheater lis uit Goes, de jongeren van iZeeuwse Komedie uit Vlissin- m en Theatergroep Er was uit Middelburg zaterdag )de planken staan. Voor zon- agzijn drie voorstellingen ge- and, onder meer van Theater lissen de Gouden Schuifdeur, e andere - 'hobby'-toneelgroep ïd Arduin. Anita Janse piegeltheaterweekend, vrijdag m zondag, Spiegeltheater, iddelburg luinart speelt Niemandsland. Zanger Dinand Woesthoff vorig jaar mei tijdens een concert in Vlissingen. foto Lex de Meester Pinkpop, Parkpop, Noor derslag: rockband Kane speelde al deze gerenom meerde festivals al eens plat. Zaterdag gaat de Haag se formatie op de tweede editie van Kloosterpop in Kloosterzande de strijd aan met de Amerikaanse hardco- reband Dog Eat Dog, die te gelijkertijd op Rock Around The Bridge in Sas van Gent als headliner staat gepro grammeerd. Hoewel, strijd... Kane trekt sowieso veel publiek. Orga nisatie-lid Christel de Kort wist begin deze week dat er al 1300 kaarten zijn verkocht. „En in de laatste dagen neemt de belang stelling vaak nog toe, al is dat natuurlijk afhankelijk van de weersomstandigheden. We kun nen ongeveer vijfduizend men sen op het terrein toelaten", al dus De Kort. De band rond zanger Dinand Woesthoff werd halverwege 1999 gelanceerd. Met de singles Where Do I Go Now en Damn Those Eyes brak de band definitief door in Neder land. Daarna volgden verschillende onderscheidingen: de kijkers van muziekzenders MTV en TMF (meerdere jaren) betitel den Kane als de beste rockgroep van Nederland en het album As Long As You Want This leverde in 2001 een Edison op in de cate gorie Best Alternative (interna tionaal. Tiësto Na diverse bandwisselingen richt Kane zich nu steeds meer op de buitenlandse markt. Het album What if bevat nummers van de eerste twee cd's, die voor de internationale doorbraak van Kane moeten zorgen. In België en Duitsland timmert de band inmiddels aan de weg met een door DJ Tiësto bewerk te versie van Rain Down On Me. Op 30 januari van dit jaar schreef zanger Woesthoff op per soonlijke titel het nummer Drea mer, een ode aan zijn daags daarvoor aan kanker overleden vrouw Guusje Nederhorst. De opbrengst van deze single kwam ten goede aan het Koningin Wil- helmina Fonds. Kane zal in Kloosterzande spe len van 22.15 uur tot 23.30 uur. De Belgische rockband Zep Zu- piler warmt het publiek vanaf 20.00 uur op. Kaarten kosten twintig euro. Een dag eerder geven vanaf 19.00 Rover, Pillars, Lipstick en Dexter acte de présence. Een kaart voor deze avohd kost tien euro. Raymond de Frel Kane, zaterdag op Kloosterpop, Festivalterrein Cloosterstraat, Kloosterzande, 22.15 uur. Het Zeeuws Jeugdorkest heeft moeten knokken om het hoofd boven water te hou den in Noach, het stuk dat de Middelburgse componist Christi an Blaha voor het orkest schreef. Vrijdag gaat het werk onder leiding van dirigent Carlo Nabbe in première in de Sint Baafskerk in Aardenburg. Christian Blaha groeide op in een muzikaal nest, kreeg piano les op de Middelburgse muziek school en studeerde compositie aan het conservatorium in Til burg. Daar ontmoette hij studie genoot Carlo Nabbe die sinds een aantal jaren de scepter zwaait bij het Zeeuws Jeugdor kest. „Carlo vond dat het orkest eens actief kennis moest nemen van hedendaagse muziek", ver telt Blaha. „Het liefst wou hij een opera, maar daar komt nog al veel bij kijken. Uiteindelijk is het een soort symfonisch ge dicht geworden. Ik heb het ver haal van Noach in zeven gedeel tes opgesplitst en dat min of meer in de muziek gevolgd." De stukken die de componist doorgaans schrijft, zijn redelijk complex van aard. Hoewel Bla ha zich met Noach heeft moeten De Middelburgse componist Christian Blaha: „Dit stuk kost heel veel concentratie." foto Lex de Meester voegen naar de mogelijkheden van het orkest, heeft hij ook dit maal een pittige kluif afgele verd. Vanaf januari is er weke lijks gewerkt aan het program ma dat naast Blaha muziek van Bach, Beethoven, Fauré en Mon ti bevat. „Het is een hele onderneming. Er zitten musici bij die het van af het begin leuk vonden maar de meesten zaten bij de eerste kennismaking toch wel wat sip te kijken. Het repetitieproces is met heel veel horten en stoten gegaan en er moest zeker ook weerstand overwonnen worden. Maar ze zijn moedig doorge gaan, dit stuk kost nu eenmaal heel veel concentratie. Het is niet zo hapklaar als de stukken die ze normaal doen. Bovendien is het moeilijk voor ze om een beeld van het geheel te krijgen wanneer er steeds kleine stukjes worden gerepeteerd." „En dan ga je langzamerhand merken dat ze het mooi begin nen te vinden en dat dat een col lectief gevoel wordt. Bij het laat ste repetitieweekend hebben we het stuk vaak in z'n geheel door gespeeld en dan heb ik wel be wondering voor ze. Dan merk je toch dat iedereen thuis hard op de noten heeft gestudeerd." Douwe Eisenga Zeeuws Jeugdorkest, vrijdag Sint Baafskerk Aardenburg (20.00 uur), 18 juni Grote Kerk Goes (20.00 uur), 19 juni (Meul- vliet Tholen (20.00 uur), 20 juni Grote Kerk Veere (15.00 uur). ROTTERDAM Eindvoorstellingen Rotterdamse Dansacademie. Theater Lantaren/ Venster, Lantaren 1 2 - wo. en do. 19.00 uur Lantaren 1 en 20.30 uur Lantaren 2; vr. en za. 20.30 uur Lanta ren 1. Madame Butterfly. Nationale Reiso pera. Muzikale leiding: Alexander Liebreich. De opera waarop de musi cal Miss Saigon is geïnspireerd, wo. Rotterdamse Schouwburg, Grote Zaal - 20.15 uur. Marco Borsato. Concert, wo. t/m za. en ma. Feyenoord Stadion. Bouwmeester Solness. Onafhankelijk Toneel. De hoofdpersoon stelt zijn kunstenaarschap boven alles, onge acht de slachtoffers die hij maakt. On afhankelijk Toneel, Nieuwe O.T. - wo. t/m za. 20.00 uur; zo. 15.00 uur. Het Groot Niet te Vermijden. Wonder ful Live. do. Oude Luxor Theater - 20.00 uur. Idols. De 10 Finalisten live in Ahoy'! do. Ahoy' Rotterdam - 20.00 uur. Rob de Nijs. Blijft jubileren. Een avond lang Rob de Nijs. Een artiest met een onuitputtelijk repertoire, do. Nieuwe Luxor Theater - 20.00 uur. A Night of Comedy. Actualiteit, snel le verhalen, oneliners door een keur aan erkende stand-uppers en cabare tiers. do. en vr. Theater Zuidplein, Kleine Zaal - 20.15 uur. Najib Amhali. Most Wanted! do. en vr. Theater Zuidplein, Grote Zaal - 20.00 uur. Symfonisch Avontuur. Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Ingo Metzmacher. vr. de Doelen, Grote Zaal - 20.15 uur. 35e Poetry International Festival. Fes tivals met voordrachten van bekende en nog niet bekende internationale dichters, za., zo., ma. en di. Rotter damse Schouwburg - diverse tijden. mezzosopraan m.m.v. Ruben Gerson, bas met pianobegeleiding, za. de Doe len, Jurriaanse Zaal - 15.30 uur. Suzanna Lubrano. De Rotterdamse Suzanna Lubrano brengt Kaapverdi- sche pop, zouk en R&B. za. de Doe len, Grote Zaal - 21.00 uur. Rob Kamphues met Coen Jutte en Peer vd Berg. Oersoep. Cabaret, za. Theater Zuidplein, Grote Zaal - 20.00 Poetry International World Slain- pionship. Voorronde 1. Klinkt als: Dichters uit de hele wereld in battle, ma. Rotown - 21.30 uur Orgelcyclus. Meesters uit de St. Clothilde door Johann Lemckert. di. Grote- of St. Laurenskerk - 20.00 Bert Visscher. Nee, dan Lourdes. Be richt vrolijk en satirisch over de nieu we tijd waarin alles anders zou moe ten. di. Nieuwe Luxor Theater - 20.00 Lied- en operarecital. Lotte Bovi, uur. ANTWERPEN D'Ardennen. Thrillerachtige theater voorstelling door Jeroen Perceval, Jo- chen Ballaert en Nico Sturm, wo. t/m za. en di. Studio Tokio 20.00 uur Crash. Theaterproductie met een por tret. van de mens in al zijn kwetsbaar heid van Erik Goris en Peter Ver- helst. Première. Start 1ste Sessie do. vr. za. en di. Leopoldstraat 31, 12.00 uur Je bent maar twee maal jong. Theater stuk met verrassende wendingen naar een Engelse komedie van de au teur Ron Aldridge in een vertaling van Frank De Kaey. do. vr. en za. E.W.T. theater 20.30 uur, zo. 15.00 De deur staat open. Blijspel van De- rek Benfield over relatieverwikkelin gen. vr. en za. Noordtheater 20.30 uur, zo. 15.00 uur De Dienstlift. Theaterstuk van Harold Pinter door Pol Goossen en Erik Goris. do. Arenberg 20.15 uur Voorstellingen Raamtheater: Britta- nis, tragische hofintrige, naar Racine, door Ensemble leporello o.l.v. Dirk Opstaele, wo. t/m za. Raamtheater op 't Zuid 20.00 uur; Belegerd bed, twee manstuk naar Bed Bounded van de Ierse auteur Enda Walsh over de rela tie van een vader en een dochter, wo. t/m za. 't Klein raamtheater 20.00 Anouar Brahem/Erik Vermeulen Ben Versluys. Dubbelconcert met licht meditatieve jazz en interpreta ties. vr. Roma 20.30 uur The Ramblers. Concert door het nog enig overgebleven dansorkest The Ramblers o.l.v. Marcel Thielemans met zangeres Letty de Jong. za. Roma 20.30 uur, zo. 15.00 uur Twee mannen, een vleugel en een pro gramma vol nieuw werk. Painocon- cert door Rick De Leeuw en Jan Hau- tekiet. ma. Bourla 20.00 uur 35th Anniversary Tour. Rock- en pop concert door Yes. di. Kon. Elisabeth- zaal 20.00 uur. 9 t/m 15 juni WOENSDAG Anywave Het festival Anywave begint met De Voetzoekers. Zij brengen popmuziek voor kinderen. Brogum, Zierikzee, 14.00 uur Adrie Oosterling Adrie Oosterling speelt een middagvoorstelling. Hij brengt zijn kleinkunstprogramma. Huistheater De Twee Duiven, Groede, 14.30 uur The Sixties De groep geeft een concert. The Sixties spelen nummers van onder anderen de Beatles, de Rolling Stones, Moody Blues, Bob Dylan en Leonard Co- hen. De groep bestaat uit Ad Goedbloed (zang, gitaar), Jan Net (saxofoon), Renny Minaart (gitaar), Aldert Kok (bas) en Anthony Burger (drums). Desafinado, Middelburg, 21.00 uur DONDERDAG Hans Theessink en Champagne Charlie Muzikant en Zeeuwse band treden samen op in The Double Dutch Concert. De blues- en rootsmuzikant Hans Theessink maakt met Champagne Charlie een muzikale reis door de geschiedenis van de Amerikaanse blues- en jugband- en skifflemuziek. Daarbij wordt meegewerkt door mondharmonicaspeler Gait Klein Kromhofdie inmiddels het zesde Champagne Char- lie-lid genoemd kan worden. 't Spiegeltheater, Middelburg, 20.30 uur VRIJDAG Kloosterpop Het festival Kloosterpop begint. Het festijn wordt geopend door de Zeeuwse rockband Rover, die covers en eigen werk speelt, gevolgd door de Zeeuw se band Pillars, de Belgische rockband Lipstick en Dex ter. Festivalterrein Cloosterstraat, Kloosterzande, 19.00 uur Theatergroepen Klapstuk en Duinart Optredens in het kader van het Spiegeltheaterweekend, een festival waaraan zowel theatergroepen van mensen met een verstandelijke beperking als gewone theatergroepen mee doen. De theatergroep Klapstuk uit Haarlem brengt om 20.00 uur 'Een Midzomernachtsdroom'. Theatergroep Duinart speelt om 21.45 uur de nieuwe voorstelling 'Niemandsland'. 't Spiegeltheater, Middelburg, 20.00 uur Zeeuws Jeugdorkest Het Zeeuws Jeugdorkest begint aan een tournee in Zee land. Het orkest onder leiding van Carlo Nabbe brengt de premiè re van het hedendaagse stuk 'Noach', dat de Middelburgse componist Christian Blaha speciaal voor het orkest schreef. Verder staan op het programma: 'Czardas' van V. Monti (met solist Wilko Stroo), 'Sheep may safely graze' van Bach, 'Pavane' van G. Fauré, solowerk voor cello van Bach door Taco Drijfhout en solowerk voor piano van Beethoven door Edward de Smit. Baafskerk, Aardenburg, 20.00 uur Orgelconcert Eerste in de serie van vier zomerorgelconcerten in Hulst. De verantwoordelijke commissie heeft verschillende interna tionale organisten uitgenodigd. Als eerste geeft Petra Veens- wijk uit Delft een orgelconcert. Willibrordusbasiliek, Hulst, 20.00 uur Stef Bos Stef Bos brengt zowel oud als nieuw materiaal. Bos begeleidt zijn liedjes zelf op de piano. In de pauze kan het publiek verzoeknummers kenbaar maken. Theater De Wegwijzer, Nieuw- en St. Joosland, 20.30 uur Anywave Verschillende bands en artiesten treden op. Begonnen wordt met de raphop van Buiten Adem en de hip hop van Moordgasten. Gevolgd door Nederlands meest be faamde bluesgitarist Julian Sas met band en het powerbilly- trio Dicemen. Brogum, Zierikzee, 20.30 uur ZATERDAG De Zeeuwse Muzikanten, Theater Maatwerk, Jeugdtheaterhuis, Theatergroep Duinart, Zeeuwse Komedie, Theatergroep Er was eens, Champagne Charlie Optredens in het kader van het Spiegeltheaterweekend. De Zeeuwse Muzikanten treden om 14.00 uur op. Om 15.00 uur brengt Theater Maatwerk uit Rotterdam de straatthea tervoorstelling 'La Strada'. De Zeeuwse Muzikanten vervol gen hun optreden om 16.15 uur, gevolgd door Jeugdtheater huis uit Goes met 'Koningen en Koninginnen' (om 17.00 uur). Theatergroep Duinart speelt vanaf 19.30 uur het stuk 'Hoe zo bang', de Zeeuwse Komedie vanaf 21.00 uur 'The kiss and cry bench' en Theatergroep Er was eens uit Middelburg van af 22.30 uur 'Een sprookje voorbij'. De dag wordt vanaf 23.00 uur afgesloten met een concert van Champagne Char lie. 't Spiegeltheater, Middelburg, 14.00 uur Anywave Verschillende bands en artiesten treden op tijdens deze laat ste festivaldag. Vanaf 14.30 uur zijn er optredens van achtereenvolgens Floffgirl, Nodal Point, Gilo, Moment of Truth, El Guapo, Stunt Team, Reach, Headmode, Dogstyle, The Shavers, Yu- mi Yumi, Boaz Black The Soul Patrol, Bulldoze Band en dj Wilfred. Brogum, Zierikzee, 14.30 uur Follie a deux Het duo geeft een concert. Marina Eckhardt (mandoline) en Monty van Belzen (accor deon) spelen Russische- en Zuid-Europese volksmuziek, ei gen arrangementen van filmmuziek en werk van onder ande ren Piazolla en Malando. De Drukkerij, Middelburg, 15.00 uur Dance Center Dazzle Dans voor jong en oud. 's Middags is er een programma voor kinderen t/m 12 jaar. 's Avonds is er jazzdans, moderne dans en tapdans. Choreogra fen zijn Jolanda Louwerse, Joke Provoost, Jorge Vasques en Ray Tadio. •Stadsschouwburg, Middelburg, 15.00 en 20.00 uur Kloosterpop Het festival Kloosterpop wordt voortgezet. Achtereenvolgens treden op de Belgische formatie Zep Zupi- ler en de Nederlandse rockband Kane. Festivalterrein Cloosterstraat, Kloosterzande, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 25