Plan Molenpolder blijft papier PZC Binnen handbereik Monument op Zandkreekdam is terug iMliMiiM Schouwen-Duivelam verkiest potlood boven stemcomputer Middelburger oneens met straf voor toetakelen buurman Nieuwe lantaarn voor Terneuzen Reimerswaal doet voorlopig niks met ontwerp particulieren Waar is uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe idanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk? INFORMATIEBLAD VOOR In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Meer informatie? neem contact met ons op: (0113) 31 55 00 of www.deondernemer.co»! woensdag 9 juni 2004 door Marcel Modde ZIERIKZEE - Kiezers in de ge meente Schouwen-Duiveland blijven voorlopig aangewezen op het rode potlood of pen en de papieren lijsten. De gemeente heeft de eerstkomende jaren geen geld om stemcomputers te kopen. Morgen zijn in Nederland de ver kiezingen voor het Europees Par lement. In tegenstelling tot voor gaande jaren is het dit keer toe gestaan de landelijke uitslag nog diezelfde avond bekend te maken. Andere keren moest altijd wor den gewacht op landen die de verkiezingen in het weekeinde organiseren, zodat in één keer het definitieve resultaat kon worden gepresenteerd. Of Schouwen-Duiveland gelijk in de landelijke cijfers kan wor den meegewogen, zal sterk af hangen van het aantal stemmen dat wordt uitgebracht en de snelheid waarmee wordt geteld. De gemeente gaat er vooralsnog vanuit dat de uitslag pas na mid dernacht bekend is. De meeste kranten, waaronder de PZC, liggen dan al bij de drukker. Burgemeester J. Asselberg zegt zich 'er van bewust te zijn dat het niet plezierig is dat Schou wen-Duiveland steeds achter aan komt bij het doorgeven van de uitslag'. „Maar het is een ordinaire afwe ging tussen nut en noodzaak", verwijst hij naar bezuinigingen (5,5 miljoen euro structureel) waarmee de gemeente de komen de jaren heeft af te rekenen. „Het zou natuurlijk van de gekke zijn om machines aan te schaffen die maar een paar keer om de zoveel jaar worden gebruikt, en vervolgens een aan tal wél zinvolle investeringen voor de burger achterwege la ten." Een voorstel van de WD voor aanschaf van stemcomputers kreeg vorig jaar bij de begro tingsbehandeling onvoldoende steun. Ook de nieuwe coalitie investering (110.000 euroji de lijst gehaald, zegt fractiea zitter A. Verseput. die deont- handelingen rond het nieuwe; gelijks gemeentebestuur bs geleid. ..Ondanks het feit dat we hei! WD hebben aangekaart, z zelf op een stembureau ziti weet dat het een heidens kan is om alle stemmen hand® te tellen, zit het er voorlcj gewoon niet in. Aan de anci kant", vervolgt hij cynis „wat is er mis met traditionele manier van s!e men? De meeste mensen vin; dat rode potlood fantastisch, ziet het immers bijna nerg; meer!" Charme Schouwen-Duiveland is dee ge gemeente in Zeeland waai stembureaus nog niet zijn ga tomatiseerd. Maar ook voor» aantal steden, waaronder Ai sterdam, geldt dat nog. Eeni tenschap die enige 'troost'bis aldus Asselbergs. „Het potlood heeft in zekere: ook zijn charme. We doen hp, meer dan honderdvijftig j, zo." Schouwen-Duiveland kent.',? spreid over het eiland, 28 ste bureaus. Dat maakt de aansd extra duur, trekt Ass vergelijking met compactere^ meenten als Goes. TERNEUZEN - De geraeo Terneuzen wil in de peri« 2005-2008 zowat alle openhs verlichting vervangen. Vervanging van het gros vaci 11.000 lantaarnpalen inde meente kost Terneuzen ei twee miljoen euro. Momente wordt de laatste hand aan een nieuw verlichting^ beheersplan. Het college lieti rige week al weten de verlié ting op bepaalde plaatsenk ter te willen laten branden. NIERSTICHTING door Aector Doorns MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen hield gisteren in de strafmaat rekening met de omstandigheden en legde een 44-jarige inwoner van Middel burg voor poging tot toebrengen van zwaar lichamelijk letsel aan zijn buurman een milde straf op: 400 euro boete, waarvan de helft voorwaardelijk. T)ie overtuiging had verdachte niet, gezien zijn directe reactie op het vonnis. „Waar kan ik ho ger beroep aantekenen?" Het incident vond op 28 juli vo rig jaar plaats, nadat de buur man tuinafval bij verdachte over de schutting had gegooid. Die gooide het afval op zijn beurt terug op het erf bij zijn buurman. Dit leidde tot de zo veelste ruzie. Er is al jaren een slepend conflict tussen de buren aan de gang. De ruzie escaleer de toen verdachte met twee "schroevedraaiers op de buur man afging. Een van de schroe vedraaiers gooide hij in zijn rich ting. Met de andere haalde hij uit naar het gezicht van de buur man. Het slachtoffer werd bo ven zijn oog geraakt en had ver der nog een verwonding aan zijn hand. Tegenover de politie had de ver dachte in alle rust verklaard zijn buurman te zullen opwach ten. „Ik sta niet voor mezelf in. Ik maak 'm af", had hij gezegd. Gisteren nuanceerde de man het gewelddadig optreden. Hij ver telde niet te weten hoe hij uit de ze problemen moet komen. „Jul lie weten niet wat mijn buur man mij al die jaren heeft aange daan. Hij heeft zelfs mijn twee katten vergiftigd." De man vond dat hij geen straf verdiende. „Ik ben het hier abso luut niet mee eens." De politie rechter adviseerde de Middel burger eerst een nachtje te sla pen alvorens in hoger beroep te gaan bij het Gerechtshof in Den Haag, maar hij had zijn beslis sing al genomen. door Freek Janssen KATSEVEER - De Zandkreekdam komt steeds dichter bij zijn uiteindelijke nieuwe vorm. Gisterochtend werd het Bevelandse monument op de dam, een menhir van ba salt die herinnert aan het dichtmaken van de dam in 1960, teruggezet op zijn oorspron kelijke plaats. Op de plek waar het weinig opvallende mo nument staat, werd op 4 mei 1960 het laat ste stuk van de Zandkreekdam gesloten en daarmee was de vaste verbinding tussen Noord- en Zuid-Beveland een feit. Het ge denkteken werd er pas neergezet in 1985, in het teken van de viering van het 25-jarig be staan van de dam. Het toeval wil dat de plaats van het monu ment het midden van de ververskoker mar keert. De bouw van dit doorlaatmiddel was de reden dat het monument tijdelijk van zijn plaats was gelicht. Het doel van de koker is het verversen van het brakke water in het Veerse Meer met zout, zuurstofrijk water uit de Oosterschel- de. Rijkswaterstaat is deze week begonnen met een proefperiode, .waarin de koker in ge bruik wordt genomen. Het wordt de komen de dagen spannend, aldus H. Jager van de dienstkring Deltakust van Rijkswaterstaat. „Na een dag of twee weten we of het door laatmiddel goed werkt. Je kunt dat zien door te kijken naar de waterstromen: is het water in beweging of niet?" foto Willem Mieras door Jeroen Jumelet YERSEKE - De gemeente Rei merswaal doet voorlopig niets met het plan voor een woonwijk in de Molenpolder in Yerseke, dat particuliere grondeigenaren hebben ontwikkeld en gefinan cierd. J. Berkelaar, één van de drie initiatiefnemers, is ver baasd. „In het contact dat we tot nu toe gehad hebben, is dat niet naar voren gekomen." Volgens wethouder J. Bliek van ruimtelijke ordening is er nog geen officieel standpunt van het college, maar als het al wordt goedgekeurd door college en de raad, dan is de kans groot dat het plan op de lange baan ge schoven wordt of helemaal niet wordt uitgevoerd. Volgens Bliek is het plan een aardige gedachte. „Maar andere delen van Yerseke zouden ook in aanmerking kunnen komen voor de ontwikkeling van een nieuwe woonwijk dus het is niet gezegd dat er een wijk in de Mo lenpolder komt." Bliek doelt op de Burenpolder, met net als in de Molenpolder een mix van bedrijven en wonin gen, functies die soms moeilijk te verenigen zijn. Het plan in de Molenpolder be helst de bouw van een woon wijk en een bedrijfsterrein. Het plan is op initiatief van drie be woners uit de Molenpolder ge maakt. Naast Berkelaar zijn dat J. van der Endt en L. Veboom. Stedebouwkundig Bureau Rot huizen van Doorn 't Hooft uit Goes werkte de ideeën uit. Het ontwerp bestaat uit een woon wijk met ongeveer driehonderd verschillende types woningen in het noordelijk deel van de Mo lenpolder. Enkele bedrijven zou den daarvoor geheel of deels ver plaatst moeten worden. In het zuidelijke deel van de pol der zijn voornamelijk die bedrij ven gepland. Door de twee de len van elkaar te scheiden door een waterpartij, zou er geen overlast moeten zijn van de be drijven voor de bewoners van de wijk. Ook is er in het plan plaats voor een eventueel te bou wen kerk voor de Gereformeer de Gemeente en een super markt. Ook deze zullen als buf fer tussen de bedrijven en de wo ningen liggen. Naast de kerk is een parkeerterrein met zo'n vier honderd plaatsen gepland. Volgens de wethouder is het niet te verwachten dat de Gere formeerde Gemeente een kerk zou willen bouwen in het nieu we plan Molenpolder. „De nieuw te bouwen kerk komt aan de Grintweg en voor zover ik weet gaat dat gewoon door." Daar staat Berkelaar van te kij ken. „Bij mijn weten heeft de Gereformeerde Gemeente alleen een optie op de grond aan de Grintweg en zou de Molenpol der nog wel degelijk tot de moge lijkheden behoren." Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 12