VAN BELLE VLISSINGEN nmo LEKKER WONEN VOOR SCHERPE PRIJZEN Eigen keuken- montagedienst Snelle levertijden 4 weken V ilïPfle Garagedeur van familie De Boer vol met deuken Wij zijn ook dealer 'Alleen heel goed EK kan imago Oranje herstellen' Van Belle Keukens ttteé H Frank en Ronald werden op de camping ontdekt Design wandmeubel Moltini Zelf samen te stellen. In diverse kleuren, excl. montage (Wij wensen Holland veel succes) President Rooseveltlaan 772, Vlissingen Telefoon 0118-417059 b o b v i f c I a o 11 o o k President Rooseveltlaan 772, Vlissingen Telefoon 0118-449098 President Rooseveltlaan 772, Vlissingen Telefoon 0118-416188 Vader Cees wond er geen doek jes om. „Dan gaat het niet door," riep hij. Waren ze nou hele maal betoeterd? Hij moest zijn tweeling alle dagen van Groote broek naar Amsterdam brengen. Als er niet eens een kleine kilome tervergoeding afkon, dan zouden Frank en Ronald de Boer helemaal niet bij Ajax gaan spelen. De Boer tjes vertrokken weer, elf jaar oud. Pas driejaar later kwam de club terug. En over de brug. De onkos ten van Cees de Boer, een stuca- door, werden toch betaald. Een vergoeding. Misschien ook wel voor al die deuken in de gara gedeur aan de doodlopende Melk- straat 11 in Grootebroek, die de tweeling er in had geschoten. Want voetballen -in Grootebroek heette dat 'voebele'- deden Frank en Ronald. De hele dag, tot het donker werd. Hun eerste wedstrijd bij de plaat selijke voetbalclub, De Zouaven, wonnen ze met 10-0. „Die wed strijd zal ik nooit vergeten,", zei Frank. „Ik maakte er vijf, Ronald maakte de andere vijf." Een echte eeneiige tweeling, die niet op het voetbalveld werd ontdekt. Frank en Ronald werden 'gescout' door de vader van een A-junior op de camping in Garderen. Bij een pot je campingvoetbal. Maar als Ajax niet was afgekomen met de vergoeding, dan hadden de Boertjes wellicht nooit bij Ajax gespeeld. Ronald en Frank (rechts) de Boer. Foto privécollectie Paul Foortse onderhandelt namens topvoetballers zoals Kluivert, Boateng en Stam over miljoenencon tracten. Soms schaamt-ie zich kapot, als de heren vedetten nog meer eisen. Sportmarketingdeskundige Paul Foortse. Foto GPD Henri van der Steen Zaakwaarnemers in het voetbal staan bij het pu bliek bekend als patserige, op geld beluste wolven. Paul Foortse maakt een andere in druk. „Wij worden veelal afge schilderd als geboefte en ik moet erkennen dat niet ieder een een heer is in dit métier." Foortse vermoedt dat er in de nieuwe editie van de Dikke van Dale een nieuwe beteke nis achter het woord geld komt te staan: respect. „Voet ballers willen kennelijk vooral gerespecteerd worden via de bankrekening. Kort geleden beklaagde een speler zich bij me: de club had een lage trans fersom vastgesteld. Hij zei: daar blijkt weinig respect uit. Ik zei: elke gulden die naar de club gaat, gaat niet naar jou, wat wil je betalen voor je ei gen respect?" Voetballers, althans een deel van hen, profiteren van de met geld smijtende suiker ooms die overwinningen bij elkaar willen kopen. „Soms krijgt een speler een aanbie ding waar je van achterover slaat - en dan moet het nog meer worden. Af en toe ben ik er beschaamd over. Ik doe het wel, meer vragen, maar ik zorg er wel voor dat de deal niet afketst vanwege dat over vragen. Over het algemeen werkt het toch andersom en competitie spelen. En alleen al het geld: als je in het buiten land 4 miljoen netto verdient en je kunt in Nederland 2 mil joen bruto krijgen..." Tegelijk wordt in Spanje, zo stelt Foortse, alles tiental len keren uitvergroot. „Klui vert stond net weer in de krant omdat hij een boete had gehad van 27.000 euro na een voorval in een disco. De waar heid is deze: Patrick heeft wat onaangename woorden uitge wisseld met een serveerster, dat was alles, er is geen dreige ment aan te pas gekomen. Ver volgens wordt hij gedagvaard, maar ja, Patrick maakte zijn post niet open en verschijnt dus niet op de rechtszitting. En dan word je in het ongelijk gesteld. Kijk, in dat opzicht is iemand als Bert Konterman een ideale jongen. Die maakt zijn post tenminste altijd open. Voetballers zijn niet de beste administrateurs." Evenals zaakwaarnemers heb ben de voetballers van nu een negatief imago. Foortse: „Bij het Nederlands elftal spelen de resultaten een heel belang rijke rol. Ik weet niet of deze generatie dat nog kan herstel len. Het vooroordeel is heel diep geworteld. Alleen een heel, heel goed EK kan het goedmaken. Dan zijn we weer opportunistisch genoeg om er helden van te maken." vraag je je af of je wel voldoen de gevraagd hebt. Ik las ooit een stuk waarin stond dat Sigi Lens en ik waren omgevallen van het lachen na de onder handelingen bij Barcelona over Kluivert. Barcelona is een hele rare club, vol opportunis ten. Ze roepen dat de club van de fans is, in hun besluitvor ming verschuilen ze zich voortdurend achter die dood doener. Barcelona heeft een 'Barcelona is een hele rare club, vol opportunisten' hele aparte coltuur. AC Milan vind ik de best ggleide club. Bij Chelsea is sprake van ab solute idiotie. Die betalen gewoon 28 miljoen euro voor Crespo, een reservespeler op leeftijd. Nederland kan niet concurreren. In de winter had ADO belangstelling voor En- ke, de keeper van Barcelona die nu in de Spaanse tweede divisie speelt, bij Tenerife, voor een heel gewoon con tract. Maar hij verdient er wel vier keer zoveel als ADO kon bieden. Het is vervelend dat spelers soms onterecht het eti ket van geldwolven krijgen. Het feit is dat voetballers lie ver in de Engelse of Spaanse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 32