Segeerssingel is sluipverkeer zat PZC I Waarom moeilijk doen, als het makkelijk kan? Bereik voor 7,95 meer dan I miljoen kopers O AutoTrack.nl Met reuma zorgeloos op vakantie Beroepsonderwijs en bedrijven kunneii niet zonder elkaar 1 De eerste prostaatformule die ook de rest van je lichaam gezond en vitaal houdt 2,- KORTING Hinder toegenomen door eenrichtingverkeer op Middelburgse Kanaalweg Open Huis bij Klepperhoeve Rommelmarkt Vijfde wijkdag bij Paardoes Vierdaagse in Oostkapelle Krachtige prostaatkruiden verpakt in een superieure multi voor 15,95 iReumafonds dinsdag 8 juni 2004 door Ron Magnée MIDDELBURG - Bewoners van de Segeerssingel in Middelburg zijn de drukte op hun weg meer dan zat. Deze straat wordt steeds vaker als sluiproute ge bruikt, stellen ze. Dit doordat de Kanaalweg vanwege de aan leg van het waterschapsgebouw en het stadskantoor tijdelijk een richtingsverkeer is geworden. Bovendien wordt er door het ver keer veel te hard gereden, stel len de omwonenden. MIDDELBURG - Kinderboerde rij De Klepperhoeve aan het Meiveldpad in Middelburg doet zondag mee aan de Nationale Kinderboerderijdag. Het jaarlijkse evenement wordt voor de elfde maal gehouden. Thema is: een dier, onze zorg. Tijdens de open dag zijn er kraampjes met informatie. Kin deren tussen de zes en twaalf jaar kunnen meedoen aan een quiz. De Nationale Kinderboerderij- dag duurt van 13.30 tot 17 uur. OOSTKAPELLE - Voor de 24ste keer wordt zaterdag de jaarlijkse verkoop- en rom melmarkt gehouden op het terrein van de Saronkerk aan de Noordweg in Oostkapelle. De markt duurt van 9 tot 15.30 uur. De verkoop bij opbod begint om 10 uur. Voor de kinderen is er een springkussen en een spel waarbij altijd een prijs gewon nen wordt. De opbrengst is voor de helft be stemd voor de zendingsorganisa tie van de Gereformeerde Ge meenten. De andere helft is voor Woord en Daad, een christelijke stichting die zich richt op de ar moedebestrijding in de Derde Wereld. De bewoners hebben inmiddels borden opgehangen waarmee on omwonden duidelijk wordt ge maakt dat dertig kilometer per uur de maximum snelheid op de singel is. Volgens bewoner E. de Boer is de overlast niet van giste ren, maar ondervinden de omwo nenden al jaren veel overlast van het verkeer. „Na lang aan dringen bij de gemeente is in 2003 uiteindelijk een 30 kilome terzone ingesteld. Maar slechts enkelen houden zich aan deze snelheid." Vrachtwagens Volgens De Boer is de situatie sinds de gedeeltelijke afsluiting van de Kanaalweg nog erger ge worden. „Het verkeer is dras tisch toegenomen terwijl vracht wagens, dat wil zeggen: trucks met opleggers, de Segeerssingel gebruiken als sluiproute. Iedere keer staan de huizen te trillen." De Boer wijst er ook op dat er ter hoogte van de vooroorlogse woningen aan de Segeersssin- gel, geen trottoir is. Voetgangers moeten daar noodgedwongen op de weg lopen. „Het gevolg is dat kinderen, ouders met kinderwa gens en ouderen die slecht ter been zijn of met een rollator lo pen, gedwongen worden op de rijbaan te lopen. De gelijkvloer se strook die bedoeld was voor de voetgangers, wordt door ge parkeerde auto's in beslag geno men of is als gevolg van omhoog komende bestrating door boom wortels niet geschikt voor voet gangers", aldus De Boer. Overigens bestrijdt De Boer de gedachte dat de rust na het weer volledig openstellen van de Ka naalweg terugkeert. ,,Dat is na tuurlijk niet zo, want de situatie .was ook voorheen al ernstig." Bewoners van de Segeerssingel hebben uit protest 30km-bordjes opgehangen. foto Lex de Meester door Rolf Bosboom OOSTKAPELLE - Het beroeps onderwijs komt langzaam maar zeker tot het inzicht dat zij niet zonder intensieve samenwer king met het bedrijfsleven kan. „We hebben heel lang gedacht dat wij het opleiden van studen ten wel alleen kunnen. Inmid dels dringt het inzicht door dat dat niet zo is." Dat zei W. Rops, clusterdirec teur Horeca, Toerisme en Voe ding bij het Regionaal Opleidin gen Centrum (ROC) Zeeland, gis teren in Oostkapelle. Hij teken de daar namens de school de school een contract met reisorga nisator Vacansoleil. Samen bieden zij met ingang van komend studiejaar een ver snelde mbo-recreatieopleiding aan, op zowel niveau 3 als ni veau 4. De studenten moeten wel hun zomervakanties opoffe ren. Dan doen zij maandenlang werkervaring op via het bedrijf. Het komt nog weinig voor dat beroepsopleiding en bedrijfsle ven zo nauw samenwerken. „Zo zou beroepsonderwijs moeten zijn: een combinatie van de branche en het onderwijs", al dus Rops. „Ik weet dat ons clus ter hierin nog veel kan winnen en vanuit de recreatiebranche liggen er ook nog volop moge lijkheden. Dit zal niet ons laat ste initiatief zijn." Rops signaleerde de noodzaak 'om van ons eiland af te komen'. „We moeten als school niet de pretentie hebben dat we alles zelf kunnen. We kunnen niet zonder de praktijksituatie. De praktijk is toch de beste leer school." Vacansoleil maakte de afgelo pen jaren wel gebruik van sta giairs, maar merkte dat er grote verschillen waren tussen ver schillende scholen. „Dat is moei lijk om duidelijk te maken aan campingeigenaren", zei presi dent-directeur W. Backers. Ook was er ontevredenheid over de kwaliteit van de afgestudeer den. Backers noemde taalbeheer sing als voorbeeld. „Vaak heb ben ze totaal geen spreek-,4 digheid in de vreemde talen] wijl een recreatiebedrijf I wacht dat je klanten uit al landen kunt ontvangen." De samenwerking moet go« kwalificeerde recreatiemed kers opleveren, waarvan de! sector kan profiteren. Bij |00r proefproject op het ROC in hoven zijn dit lopende sta MID! jaar al hoopvolle resultaten boekt. De nieuwe opleidingen bij j Zeeland hebben nog maarg ]#tj le aanmeldingen opgelet ,0or Rops gaat ervan uit datdï voor september nog wel -3 worden. „Het zou zeer bej^lf mend zijn als we in een ra? un tieprovincie als Zeeland en tien, vijftien mensen bij eli en, zouden kunnen krijgen." i]f| goed delij ledi VLISSINGEN - Kinderboej rij Paardoes van Arduin aai deel Bosweg 8 in Vlissingen houd Volt terdag 19 juni haar jaarRsror wijkdag. Bezoekers kunnen de di-jyeel knuffelen en berijden. Ooki den schapen geschoren. VrFm; zijn er diverse paardensk yai kraampjes, een draaimolen,: hou trettekenen en Zeeuwse ring ten ders strijden om de prijzen. De wijkdag duurt van 9 in uur. Vanaf 11 uur is er dans live-muziek op het podium salsaband Diferente treed: om 14.30 uur. OOSTKAPELE - De Avond? daagse van Oostkapelle kom weer aan. Van 14 tot en me juni kunnen wandelaars toé maken van vijf of tien kilc per dag. De vierdaagse ba om 18.30 uur vanuit sporthi Halve Maan aan de Sc straat. Inschrijven kan v 18.00 uur. pe De allergrootste autosite van Nederland Je bent man. Boven de veertig. En staat met beide benen in het leven. Dan weet je waarschijnlijk ook dat je prostaat de zwakke schakel in je lichaam is. Dus als de eerste problemen bij het plassen zich voordoen, dan wil je daar graag direct wat tegen doen. Nieuw is dat prostaatverzorgende kruiden nu 'verpakt' zijn in een superieure multi- vitamine/antioxidanten formule. Zo blijft ook de rest van je lichaam gezond én vitaal! Voor het behoud van een normale prostaat Zorgt voor geestelijke energie en concentratievermogen Bevat een hoogwaardig complex van o.a. saw palmetto, zink en lycopeen Bevat een volledig vitaminen en mineralencomplex GOED VOOR )E POTENTIE Mannen brengen de symptomen van een prostaatvergroting vaak in verband met impotentie. De actieve ingrediënten in Prosta Totabl houden mannelijke geslachtsorganen in goede conditie en geven meer seksuele energie. De man blijft zich potent voelen en het zelfvertrouwen wordt daardoor vergroot. è*=- Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op een verpakking Prosta Totaal van 95" www.prostatotaal.nl Middelburg: Drogisterij De Rode Pilaren, Lange Delft 121; Vlissingen: Drogisterij De Rode Pilaren, Oude Markt 18 de nieuwe vakantiegids van het Reumafonds beschrijft hoe Als je reuma hebt is een zorgeloze vakantie vaak moeilijk of lijkt helemaal niet mogelijk. Toch zijn er vele mogelijkheden. Het Reumafonds organiseert namelijk al sinds 1958 betaalbare, aangepaste vakanties in binnen- en buitenland voor mensen met reuma. Met aangepaste voorzie ningen, speciaal vervoer naar het vakantie-adres, rolstoeltoeganke lijke hotels en zorg op maat. Allemaal zaken die nodig zijn als u een onbezorgde vakantie wilt hebben. Door de inzet van vele vrijwilligers tijdens de reis en steun van het Reumafonds is het mogelijk deze aangepaste reizen aan te bieden tegen prijzen die vergelijkbaar zijn met gewone vakanties. Waar wilt u naartoe? Wilt u naar een zonnige bestem ming, houdt u van prachtige na tuur of begeeft u zich liever in het gedruis van een grote stad? De nieuwe Reuma-vakantiegids 2003 biedt u een gevarieerd pakket reizen in binnen-en buitenland. Zo zijn er busreizen naar bestem mingen in o.a. Nederland, België, Duitsland en Tsjechië en vliegrei zen naar Portugal en Spanje. In Nederland en Frankrijk hebben we ook bestemmingen waar u met eigen vervoer naar toe kunt reizen. De reizen onderscheiden zich van reguliere vakantiereizen door riet aangepaste reistempo, de belan geloze medewerking van vrijwilli gers en de toegankelijkheid van het vervoer en de accommodaties voor rolstoelgebruikers. Een eigen vakantiecentrum Het Reumafonds heeft ook een eigen vakantiecentrum Groot Stokkert op de Veluwe. Het ligt mïdden'tussen bossen en heide velden en heeft een hotel, bunga lows en appartementen. U vindt daar speciale voorzieningen als rolstoelservice, verharde wandel paden. algemene dagelijkse hulp |t en een extra verwarmd zwembad |n met badrolstoelen en een helling-|j baan. Meer informatie Wilt u meer informatie over de pi vakanties van het Reumafonds, k neemt u dan contact op met onztj afdeling reizen, 020-5896464- 1 Voor informatie over Groot Stokken! kunt u bellen met 038-4472400. Ofkijkopwww.reumafonds.nl Sterk in bewegiK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 14