0 0900-821 2411 Lang en gezond Ie vei dat wil iedereen" Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsielijn! l Integreren doe je samei Familieberichten PZC t *1 Diabetes Fm t advies en voorlichting een informatief gesprek brochures en boekjes Dé uitdaging voor de komende jaren dinsdag 8 juni 2004 Sluitingstijden familieberichten: Overlijdens- en geboorteberichten: Aanleveren: maandag t/m vrijdag 08.30-17.00 uur, zondag 16.00-18.00 uur, plaatsing de volgende dag. Overige familieberichten: Voor de krant van maandag t/m vrijdag: twee werkdagen voor plaatsing 15.00 uur, zaterdag: woensdag 16.00 uur. Tel.nr. 0113-315555 Faxnr. 0113-315549 via e-mail: alléén in Wordbestand aangeleverde tekst: eaa@pzc.nl Een wonder is het telkens weer een nieuw leven, zo gaaf en teer Wij zijn ontzettend trots en blij met de geboorte van onze zoon en broertje THIIMEN 4 juni 2004 Dick en Wendy de Graaf Savannah en Sterre Wolfertlaan 3 4551 SPVeere Tel.: 0118-502111 Lieve goede vriend, oprecht voorbeeld van geloof. PIET we zullen je missen. Jan en Wilma Kees en Ellen Sas en Carolien Wij wensen Riet, Anne, Frans en Martijn Gods troost en bemoediging toe. Met leedwezen ontvingen wij het bericht van het overlijden van onze zeer gerespecteerde medewerker en collega PIET WONDERGEM Wij hebben Piet gekend als een betrokken medewer ker. Als Diensthoofd Informatievoorziening Auto matisering heeft hij een groot aandeel gehad in de groei en de ontwikkeling van de hogeschool. In het bijzonder respecteren we hem om zijn collegialiteit en de wijze waarop wij met hem hebben mogen samenwerken. Onze gedachten ?ijn bij Riet, Anne, Frans en Mar tijn. Wij wensen hen de komende tijd veel sterkte toe. Namens alle medewerkers van de Hogeschool Zeeland, Ir. J. L. M. Mandos, Voorzitter College van Bestuur Ir. A. P. de Buck, lid College van Bestuur Vlissingen, 7 juni 2004 Verslagen zijn wij door het overlijden van onze vriend en collega PIET WONDERGEM Gedurende vele jaren hebben wij het genoegen ge had om intensief met hem samen te werken. Als Diensthoofd Informatievoorziening en Automa tisering was hij gedreven en betrokken bij alle ont wikkelingen binnen de hogeschool. Wij verliezen in hem een vriendelijk mens en een zeer gewaardeerde collega. Ons hart is bij Riet, Anne, Frans en Martijn. Wij wensen hen kracht toe in deze moeilijke tijd. Diensthoofden en opleidingsmanagers van de Hogeschool Zeeland Vlissingen, 7 juni 2004 Nooit, Altijd, Voor altijd, Nooit meer... Lieve PIET, we zullen je missen! Aalbrecht, Adrie, Claudia, Eddy. Erika, Esther, Frank, Gerjo, Gerwin. Henk. Ineke. Inez, Irene. Isabelle, |acco, Jason, Jessica, Leon, Loes, Martien, Marya. Mieke, Mike, Miranda. Peter D, Peter G, Peter V, Piet J, Piet L, Robert Jan, Roel, Ronald, Toos Jouw Dienst - Hogeschool Zeeland Vlissingen, 7 juni 2004 Afgelopen zaterdag is overleden PIET WONDERGEM echtgenoot van Riet Wondergem-Bakker, doktersassistente huisartsenpost Goes Wij wensen Riet. haar kinderen en verdere familie heel veel sterkte toe met dit verlies. Bestuur, directie en personeel Stichting Huisartsgeneeskunde Zeeland Wij ontvingen het heel verdrietige bericht dat na een ernstige ziekte op de leeftijd van 52 jaar is overleden de heer P. WONDERGEM Ons meeleven gaat uit naar zijn vrouw, zijn kinderen Anne. Frans en Martijn en verdere familie. Anne behaalde vorig jaar haar vwo-diploma op het Buys Ballot College, Frans zit nu in klas 4F en Mar tijn in klas 2I.van onze scholengemeenschap. Wij wensen hun allen Gods kracht en nabijheid toe. Bestuur, directie en personeel van het Buys Ballot College te Goes A. M. Boon. voorzitter van het bestuur drs. P. Favier. voorzitter van de centrale directie "Ineke is een kind van veel gebeden Met droefheid geven wij u kennis dat heden in het Anthonie van Leeuwenhoekziekenhuis te Amster dam is overleden onze geliefde dochter, zuster, schoonzuster en tante FRANCINA JOBSE Ineke in de leeftijd van 58 jaar. Oostkapelle: J. Jobse M. Jobse-de Kam Middelburg: A. Don-Jobse H. Don Neven en nichten 7 juni 2004 De crematie wordt op donderdag 10 juni om 13.00 uur uitgevoerd in het crematorium in Driehuis. Condoleanceadres: Torenstraat 30 4356 BH Oostkapelle "Die in de schuilplaats des Allerhoogsten is gezeten, die zal vernachten in de schaduw des AlmachtigenPsalm 91l Diepbedroefd geven wij kennis dat de Heere, voor ons onverwacht, tot Zich heeft genomen, mijn innig geliefde man, onze lieve en zorgzame vader en opa MARINUS WISSE in de leeftijd van 69 jaar. Terneuzen: Terneuzen: Zoetermeer: Barendrecht: Barendrecht: Rotterdam: J. Wisse-van Klinken Jos van der Jagt-Wisse Johan van der Jagt Janetta, Connalie en Arthur, Jacob-Paul Nelie Elenbaas-Wisse Piet Elenbaas Hans en Elisa, Rein-Jan en Eelkje. Janneke en Henk-Jaap, Elize, Heieen, Gertrud, Karen Mary Berens-Wisse Henk Berens Matthijs, Roel Janet Visser-Wisse Cor Visser Maarten, Reinier, Marlies, Niek, Corstiaan, Marjanne, Erik-Jan Rien Wisse Mathilde Wisse-Bac Hannah, Marijn Kees Wisse 6 juni 2004 Correspondentieadres: Van der Waalsstraat 27,4532 LA Terneuzen Er is gelegenheid tot condoleren op D.V. woensdag 9 juni tussen 20.00 en 21.00 in de zaal van de Bethle- hemkerk, Frans Halslaan 1 te Terneuzen. De rouwdienst zal gehouden worden op D.V. vrijdag 11 juni om 13.45 door Ds. C. Harinck in voornoem de kerk. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Zuiderbegraafplaats, Bellamystraat 28 te Terneuzen. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de Bethlehemkerk. Geen bloemen. Rectificatie We zijn verdrietig, om het vrij onverwachte over lijden van onze jongste lieve broer, zwager en oom CORNELIS SCHOE C. Louwerse-Schoe t P. Louwerse M. Schoe C. Schoe-Lous L. Dekker-Schoe t W. Dekker P. Schoe t M. Schoe-Baas Neven en nichten Vrouwenpolder Doei, doei, lieve Oma JON - Oma MOPPIE Mariëlle en Hans Kim en Sabien Melanie en Olaf Annefleur Vera René Stef Ben ik droevig? Ben ik blij? 't Antwoord komt vanzelf naar boven: wij zijn dankbaar, jij bent vrij! Vandaag hebben wij afscheid genomen van mijn allerliefste Vrouw, onze lieve zorgzame Mam en Oma IOZINA CATHARINA TANNETJE DE JONGE-MACHGEELS JOKE Vlissingen, Vlissingen, 24 januari 1924 6 juni 2004 Domburg: Jo de Jonge Domburg: Frangoise Roelse-de Jonge Ad Roelse Westkapelle: Jan de Jonge Appie de fonge-Waterman Domburg: Marjo Boone-de Jonge Peter Boone Klein- en achterkleinkinderen P. J. Eloutstraat 9a 4357 AH Domburg Onze speciale dank gaat uit naar het hele team van Verpleeghuis "Ter Reede", voor de liefdevolle tijd in woning I. Er is gelegenheid tot afscheid nemen op vrijdag 11 juni van 13.00 uur tot 13.15 uur in "Schuttershof", Kanonweistraat 30 te Domburg. Aansluitend zal er om 13.30 uur een afscheidsbijeen komst worden gehouden, waarna om 14.00 uur de begrafenis zal plaatshebben op de begraafplaats te Domburg. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in "Schuttershof". Zij hield van bloemen. Indien u door omstandigheden geen rouwbrief heeft ontvangen, wilt u dan deze advertentie als zodanig beschouwen. Verdrietig, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekend, delen wij u mede dat in zorgcentrum "Vredelust" te Yerseke, omringd door allen die zij liefhad, is overleden onze lieve moeder en oma LEONIE MARIA DE BLOCK-BUYSROGGE sinds 23 februari 2000 weduwe van George de Block in de leeftijd van 82 jaar. Rilland: Etiënne en Marian Patrick en Angela Patricia Ridderkerk: Juliën en Piëta Yerseke, 6 juni 2004 Cor responden t i eadres Bosgatdam 22,4411 DD Rilland. Onze moeder en oma is opgebaard in het mortuari um van "Vredelust". Ingang van het mortuarium via de Molenlaan. Gelegenheid tot afscheid nemen aldaar donderdag 10 juni van 19.30 tot 20.00 uur. De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de teraardebestelling, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatshebben vrijdag 11 juni om 10.00 uur in de parochiekerk van de .H. Josef, Hontestraat 8 te Rilland. Na de begrafenis is er in "De Ark", naast de kerk, ge legenheid tot condoleren. Overleden 6 juni 2004 te Heerlen Dankbaar voor het leven heb ik afscheid genomen van mijn kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind WILLEMINA EMMA ADRIANA MATZE-VAN HAL Willy Geboren 8 juni 1913 te Vlissingen weduwe van Pieter Abraham Matze Piet In liefdevolle herinnering: Hilversum: Jaap en Annemie Matze- Ziedses des Plantes André Ramon en Mischa Astrid Amstenrade: Gerda t en Jo Kessels-Matze Roy en Erik Alexandra en Ricardo Middelburg: Tom en Marja Matze-Plugge Tomas Anne en Emmanuel, Noah Don en Jacolien Eline en Vadim Correspondentieadres: Bogardstraat 17 4331 BM Middelburg De afscheidsdienst zal plaatsvinden op vrijdag 11 juni om 13.30 uur in de aula van crematorium Heerlen, gelegen aan de Imstenraderweg 10. Voor aanvang van de dienst is er gelegenheid tot schriftelijk condoleren. Indien u geen rouwbrief heeft ontvangen, wilt u dan deze annonce als zodanig beschouwen. Met grote "verslagenheid en intens verdriet geven wij u kennis, van het plotseling overlijden van mijn lieve, zeer zorgzame echtgenote, onze moeder, schoon moeder, oma en over-oma SARA ADRIANA ROELSE-DE SMIT Oost-Souburg, t Vlissingen, 27 februari 1912 6 juni 2004 Vlissingen: K. Roelse Vlissingen: Gerda Vader-Roelse Leen Vader Vlissingen: Lorenz Vader Oost-Souburg: Peter Vader Koudekerke: Rinus Roele Mattie Roelse-Polderman West-Souburg: Monique Janse-Roelse Peter Janse Eljah, Thirza, Lindy Vlissingen: Jeroen Roelse K. Roelse Vredehoflaan flat 44-104 4382 CK Vlissingen Er is gelegenheid tot afscheid nemen op donderdag 10 juni van 11.45 uur tot 12.15 uur in het uitvaart centrum Monuta "De Voorzorg", Industrieweg 20 te Vlissingen. Aansluitend zal de crematieplechtigheid plaatsvin den om 13.00 uur in het crematorium, Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de condoleanceruimte van het crematorium. Liever geen bezoek aan huis. Voor uw getoonde medeleven voor en na het overlijden van mijn man JOZEF TAHITU zeg ik u hartelijk dank. Bagi perhatian anda sebelum dan sesudah kepulangan su- amiku Jozef Tahitu beta ucapkan banyak terima kasih. CootjeTahitu Pattinama mede namens familie atas nama keluarga besar Tahitu Pattinama Begrafenis- en CremaUeverzorging OVERTOOM-GROEN S. M. OVERTOOM Badhuisstraat 37 - 4381 LN Vlissingen Telefoon 0118 - 413417 - 412772 Rouwcentrum. Van Dishoeckstraat 620 Koop een kaartenset (als deze) en zorg zo voor poliovaccins voor 20 kinderen Bekijk èn bestel via www.unicef.nl of bel 070 333 93 00 (tijdens kantooruren) jubilerend Diabetes Fonds plaatst uw gezondheid centraal 99 Het Diabetes Fonds bestaat 25 jaar. Geen reden voor een feestje, want diabetes bestaat nog steeds. Helaas neemt het probleem jaarlijks toe, onze jubileumwens luidt daarom: de groei van het aantal diabe tespatiënten moet vanaf nu afnemen. Helpt u ons daarbij? Lees a.u.b. hieronder onze informatie en tips. Dan hebt u een goede kans om diabetes te voorkomen als u nog geen dia betes hebt; extra jaren langer te leven, als u (onwetend) al diabetespatiënt bent. Tip: check uw kans op diabe tes. Dat kan via www.langzal jeleven.nl. Deelnemers maken kans op een jubileumverras sing! U vindt daar info over dia betes en praktische Leef-Lan- ger-Adviezen. Al 850.000 mensen met diabetes in Nederland Het Diabetes Fonds benadrukt in haar jubileumjaar dat diabe tes ongemerkt is uitgegroeid tot een ware volksziekte. De levensverwachting van velen wordt door diabetes ernstig bedreigd. Wereldwijd zijn er al 1 77 miljoen patiënten. Neder land telt minstens 850.000 mensen met diabetes; daarvan weten ruim 400.000 zelfs niet dat zij diabetes hebben. In ons jubileumjaar willen wij graag ook die onbekende diabeten opsporen, ledereen kan daar om gratis zijn gezondheid tes ten via www.langzaljeleven.nl. Help ons de onderschatting van diabetes in Nederland te bestrijden. Een stille epidemie "Nederland wordt steeds dik ker", door ongezonde eetge woonten en onvoldoende li chaamsbeweging. Diabetes is - met overgewicht als een be langrijke oorzaak - een stille epi demie geworden. Diabetes treft 1 op de 20 Nederlanders en de verwachting is dat het aantal mensen met diabetes in 2020 met 35,7% is toegenomen. Jaarlijks komen er minstens 65.000 diabetici bij. De oor zaak voor de snelle stijging is een combinatie van vergrijzing, overgewicht, ongezonde voe ding en te weinig beweging. Diabetes komt ook op steeds jongere leeftijd voor. Trof je vroeger meestal type 2 diabe tes aan bij mensen ouder dan 50 jaar, tegenwoordig zien we dat het al gewoon is geworden onder veertig- en dertig jari gen. Er zijn zelfs tieners met type 2 diabetes. Diabetes: sluipmoordenaar Gemiddeld wordt diabetes pas na 7 jaar ontdekt. Hoe langer men diabetes heeft, hoe groter de kans op complicaties als hart- en vaatziekten, nieraan doeningen, aantasting van het gezichtsvermogen, erectie stoornissen en been- en voe tamputaties. Van de mensen met diabetes overlijdt uitein delijk zo'n 70% vroegtijdig aan hart- en vaatziekten. Tip: Laat u bij twijfel testen door uw huisarts. Met één druppeltje bloed stelt de huis arts vast of u diabetes heeft. Een Nationaal Diabetes Preventie Onderzoek Waarom krijgt de ene persoon met overgewicht wel diabetes en de ander niet? Wanneer we dit weten kan wellicht de grote toename van mensen met type 3! r 2 diabetes stoppen. Daar no starten we een groot Natio- w Diabetes Preventie Onderzi - waarin 4000 Nederlanders nimaal 5 jaar worden gevo door wetenschappers. voor, net als voor anöf onderzoeken, is veel geld 1 dig. Wij hopen dat u daan een jubileumbijdrage I leveren. OOr Help diabetes de wereld uit Het Diabetes Fonds heef! hulp nodig. Alleen dan kui we: onderzoek blijven uitvo: om meer te leren over betes werken aan preventie en nezing van deze zeer; erg stige ziekte het steeds groter worde aantal mensen met dial* stoppen het aantal onbekende dn m ten drastisch verminder jk; ledereen kan diabetes krijonon: daarom gaat diabetes onsi maal aan. Een gift aan het DiabeEjje Fonds is écht een invester »rc in de gezondheid van Helpt u? Diabetes moet dei reld uit! Tki V Tel. 033-46 22 05! Stationsplein 139, 381 8 LE Amersfoort info@diabetesfonds.nl www.diabetesfonds.nl www.langzaljeleven.nl Geef aan diabetes en geef om jezelf GifO 5766 (10 cent per minuut) Ho te 101 )e r ing leva De epïtepsiebjn is een samenwerkingsverband tussen hel nationaal Epilepsie Fonds en de patiëntenvereniging Epilepsie Vereniging Ni I Nationaal Epilepsie Fonds Vluchtelingen zijn steeds vaker de nieuwe buren in onze straat, de nieuwe leden van onze (sport)ciub, nieuwe collega's. Overal in Nederland wonen nu vluchtelingen die hier een le ven opbouwen. Zij vormen een blijvend deel van onze samen leving. Laten wij hen een echte kans geven en wederzijdse vooroordelen opruimen. Vluch telingenwerk Nederland doet een beroep op alle Nederlan ders om daar ook zelf een steentje aan bij te dragen. Want integreren? Dat doe je samen. Wordt het langs elkaar heen leven of... samen leven? Vluchtelingenwerk Nederland wil twee werelden bij elkaar brengen: die van de vluchteling en die van de Nederlander. Dat gaat niet zomaar. Vluchtelingen zijn medemensen met een bij zonder levensverhaal, een an- dere cultuur en vaak met gru welijke, onvoorstelbare ervarin gen. Een kijkje in die andere leefwereld en cultuur is een er varing die je leven kan verrij ken. En... het is het begin van integratie. Gaan we langs el kaar heen leven of juist sémen leven? Succesvolle integratie is van enorm belang. Juist op alledaags niveau. Het bepaalt of we ons in onze eigen omge ving thuis voelen. Elkaar beter leren kennen is voor Neder landers en vluchtelingen dé uit- dagng in de komende jaren. Wat doet Vluchtelingenwerk Nederland? Vluchtelingenwerk Nederland werkt al 25 jaar aan de integra tie van vluchtelingen. In bijna elke gemeente is een Vluchte- lingenWerkgroep actief. Daar begeleiden onze medewerkers vluchtelingen tijdens hun eer ste periode in hun nieuwe woonplaats. Ze helpen hen bij het vinden van woonruimte organiseren conversatieles en bijeenkomsten waarvt telingen andere mensen moeten. Vluchtelingen)' helpt hen de Nederlandse menleving en de Nederiai* beter te leren kennen. Vluchtelingenwerk Nedeiii informeert u graag over VluchtelingenWerkgroep gemeente en over de (onf tings)activiteiten die zij os seren. Kijk eens op www.v- telingenwerk.nl. Uw bijdrage aan integral!1 broodnodig. Vraag informatie! Postbus 2894 1000 CW Amsterdam Tel. 020 - 346 72 00 campagne@vluchtelingenwf' www.vluchtelingenwerk.nl Giro 123488 Vluchtelingenwerk Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 12