flogeschool gooit het roer om Makelaar niet verdacht in zaak paardenhoofd Vlissingen wil Landfront monument maken zc Iezuinigingen, nieuw onderwijsconcept, minder buitenlandse studenten GRATIS UV-ZONNEGLAZEN tril* 'ï\LFiOE DP'f\PK A/l Qhp 1 2^3 viiss,n9en zeeuwse almanak Verschrikkelijk I lan valt in oostergat j stadhuis useum ontvangt 10.000ste bezoeker f Energie niet veel goedkoper Vechtersbaas krijgt boete Hond vergiftigd in Hoek 18 t/m 20 Veilig bruin zonder zonnen? MEGASPRAYCABINE! d Gf)lma (op de stoffenkraam ALLES 5,- per meter) (Advertentie) zonnebril op sterkte vanaf 40,00 met op de complete bril (MONTUUR EN GLAZEN) fcl A HELEMAAL VOOR DE HALVE PRIJS IS OOK VAN TOEPASSING OP ALLE SOORTEN EN UITVOERINGEN GLAZEN VAN HET MERK ZEISS BU AANKOOP VAN EEN MONTUUR MET 50% KORTING WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl INFORMEER NAAR DE VOORWAARDEN r -| r "I jy£v> Sint Jacobspassage 9 1V1CIU vllu E -g Tel. 0118-412194 door Ron Magnée MIDDELBURG - De Middel burgse makelaar A. de Pagter is ten onrechte als verdachte aan gemerkt in een bedreigingszaak. Dat meldt het parket van Am sterdam. Het betreft de zaak waarbij de Woonbond in Am sterdam eind vorig jaar een afge sneden paardenhoofd toege stuurd kreeg. In het kader van het onderzoek werd de Middel burgse makelaar een tijd als ver dachte aangemerkt. De Pagter wordt niet verder ver volgd, zo heeft het parket van Amsterdam besloten. De offi cier van justitie heeft geconclu deerd dat de makelaar/ verhuur der onterecht als verdachte werd aangemerkt. De zaak is hiermee afgedaan, tenzij er zich nieuwe feiten voordoen of het gerechtshof alsnog een vervol ging beveelt. De kwestie betreft het lugubere pakket dat vorig jaar naar de Woonbond in Amsterdam werd toegezonden met daarin een af gesneden paardenhoofd. De bond deed aangifte en de politie stelde een onderzoek in. De Mid delburgse makelaar kwam daar bij in beeld omdat hij eerder door dezelfde Woonbond was uitgeroepen tot 'Slechtste ver huurder van Nederland'. De po litie heeft De Pagter een maal verhoord in Amsterdam. Daar na werd de zaak geseponeerd. Omroep Zeeland maakte op 30 maart op radio en televisie een item over het onderzoek naar de lugubere zending. Hierin werd bericht dat De Pagter verdachte was in de zaak van het paarden hoofd. Het onderzoek bevond zich toen in een beginstadium. Schade Volgens advocaat N. Koole van De Pagter heeft deze media-aan dacht de makelaar veel schade berokkend. Koole heeft de om roep gevraagd te berichten over het besluit van het Amsterdam se parket om De Pagter niet lan ger als verdachte aan te merken. Zowel op radio als televisie be steedde Omroep Zeeland giste ren aandacht aan de kwestie. Desondanks sluit Koole het niet uit dat alsnog een schadeclaim wordt ingediend bij de zendge machtigde wegens smaad. Daar bij zou de claim kunnen op lopen tot boven de honderddui zend euro, omdat De Pagter we gens de negatieve publiciteit transacties is misgelopen. De Pagter overweegt ook de Woonbond voor de rechter te slepen. De Middelburgse ma kelaar/verhuurder bestrijdt dat de verkiezing van 'Slechtste ver huurder van Nederland' op deugdelijke gronden is verricht. „Uit politieonderzoek is geble ken dat de prijs slechts is geba seerd op twee klachten", aldus advocaat Koole. „En dat terwijl mijn cliënt honderd verhuureen heden exploiteert." Bovendien snijden de klachten geen hout, betoogt Koole. „Eén van de twee klachten is in het voordeel van mijn cliënt beëindigd De tweede gaat om een apparte ment dat mijn cliënt maar korte tijde in eigendom had. Deze klacht had meer betrekking op de voorgaande eigenaar van het pand." De advocaat van De Pag ter heeft inmiddels de Woon bond gevraagd een voorstel te doen over de hoogte van een schadevergoeding, Komen de partijen er niet uit, dan volgt een gang naar de rechter, aldus advocaat Koole. Het is verschrikkelijk bij ons noot. „Mijn vader heeft een thuis meldde die vijftienjari- midlifecrisis, maar moeder is ge inwoonster van Goes laatst in de overgang en ik ben een telefonisch aan een leeftijdsge- puber. |tie: IW8C.nl bredactie@pzc.nl bus 31,4460 AA Goes ertentie-exploitatie: ,a en Midden-Zeeland: 0113-315520; L.Vlaanderen: 0114-372770; onaal: 020-4562500. isdag 8 juni 2004 (advertentie) DDELBURG - Een 25-jarige nuilde gemeente Veere is gis- middag in Middelburg bij de ikcergaragc tussen het nieu- sladhuis en het nieuwe wa- «hapskantoor in een rooster- igevallen. De man kwam 2,5 Ier lager op de betonnen er terecht. Hij liep kneuzin- en schaafwonden op. oosters boven de toerit naar arkeerkelder liggen op hun Is. maar zijn nog niet alle- 1 vastgezet. Het slachtoffer op het terrein aan het werk hij op de zijkant van een ggend rooster stapte. Dat telde en de man viel in de nng. man is per ambulance over- racht naar het ziekenhuis, mderzoek kon hij het zieken- i weer verlaten. De tankwal langs de Trekdijk. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - B en W van Vlissingen willen meewer ken aan de aanwijzing tot beschermd monument van de len van het Landfront - een verdedigingslinie die zich uitstrekt vanaf de duinen bij Valkenisse tot de Sloeha- ven. Hel college heeft een positief advies gegeven aan de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. B en W teke nen er wel bij aan dat de aanwijzing tot rijksmonument de voorgenomen aanleg van een natuurgebied in de Wel- zinge- en Schorerpolder niet in gevaar mag brengen. De percelen aan de Trekdijk Noord en de Schorerpolder maken deel uit van het Landfront, een vijftien kilome ter lange verdedigingslinie die tijdens de Tweede We reldoorlog als onderdeel van de Atlantikwall werd ge bouwd. De linie ligt aan de landzijde van Vlissingen en is aangelegd ter verdediging tegen aanvallen vanuit de rug. Het Landfront Vlissingen heeft een belangrijke rol ge speeld in de Nederlandse oorlogsgeschiedenis en die van Walcheren in het bijzonder, aldus B en W. In de loop van de afgelopen tientallen jaren is de verdedi gingslinie op diverse plaatsen veranderd. Op dit mo ment is meer sprake van stukken Landfront, die niet al lemaal even herkenbaar zijn. Dat geldt niet voor de tankwal langs de Trekdijk. Die kan volgens het college nog wel beschouwd worden als waardevol. foto Lex de Meester Als gevolg van de aanleg van de Westerschelde Contai ner Terminal zal in de Schorerpolder een nieuwe zee dijk worden aangelegd en delen van de Trekdijk wor den de eerste waterkering. Het college heeft de Rijksdienst voor de Monumenten zorg geadviseerd om het deel van de Trekdijk met tank muur ten noorden van de nieuw aan te leggen waterke ring in de Schorerpolder aan te wijzen als rijksmonu ment. Ook het deel van de tankmuur tussen de Ritthem- sestraat en de nieuwe waterkering moet een bescherm de status krijgen. Verder gaat het om het deel van de tankmuur ten zuiden van de Ritthemsestraat, de bunker en het schootsveld. iTKAPELLE - Ze wisten I wat hen overkwam. Harold orthamer uit Axel en zijn ver- MeFatima Hussein dachten een bezoekje te brengen 1 het Zeeuws Biologisch Mu- in Oostkapelle. Tot hun nme verbazing werden ze in zonnetje gezet omdat ze de 'duizendste bezoekers waren 1 de tentoonstelling Alice in herland. tentoonstelling gaat onder erover de insecten en de tro- ®e en inheemse diersoorten Alice tegenkomt nadat ze in konijnenhol gevallen is. Om lrraatie over de dieren te le- 'zj]n trucjes nodig. Zo is een ■cite van de tekst bijvoor- alleen te lezen via een spie- le De expositie is 21 februa- gonnen en heeft inmiddels ^tienduizend bezoekers ge nen. kantie zijn op vakan- r Domburg. „Gisteren gin- *enaar Neeltje Jans en van- naar het Zeeuws Biolo- Museum. Ik ben hier vroe- j klein kind geweest, maar puien niet meer. Deze week poen we voorbij gereden en P besloten we dat we hier in Harold Moorthamer en Fatima Hussein krijgen een taart en het boek van Alice in Wonderland. foto Lex de Meester onze vakantie nog naartoe zou den gaan." Het koppel kreëg uit handen van directeur Marin Hemminga een taart en het boek van Alice in Wonderland. De tentoonstelling is nog te zien tot 31 oktober. Komende woens dag komen de karakters uit het boek tot leven en kunnen kinde ren bij het museum met ze spe len. De Theatergroep Oostkapel le zorgt ervoor dat de Hartenko ningin een spelletje croquet speelt en dat het Witte Konijn meedoet aan een renwedstrijd. Ook de Gekke Hoedenmaker, de Kollumer Kat en de Maartse Haas zijn van de partij. De speel middag begint om 14.00 uur. rgnlf Bosboom SSINGEN - De Hogeschool een ingrijpende re- inisatie doorvoeren. Deze be- nigingsoperatie. die gepaard H met onderwijsvernieuwing, et de zelfstandige toekomst de instelling veiligstellen. alleen de organisatiestruc- gaat op schop, ook het on- fjjssysteem wordt veran- I. De bestaande twintig -opleidingen maken plaats ir acht afdelingen (depart- iU), waarin afhankelijk van van studenten en het ijfsfeven allerlei cursussen a aangeboden, in het Ne- ids en het Engels. Studen- ien zelf een keuze ma- luit het aanbod in één of ;afdelingen, zodat ze uitein- k een bachelordiploma ha- lat op hen is toegesneden. Sieuwe onderwijssysteem is lijkbaar met dat van de evelt Academy. De hoge- »1 wil ook een semestersys- fr invoeren en overweegt een ezigheidsplicht voor stu- Beide instellingen gaan samenwerken. H. Adriaan- decaan van de academie, in deeltijd voor de hbo-op- igeschool streeft ernaar tot lezuiniging van ongeveer irocent op jaarbasis te ko- Dat komt neer op enkele fenen euro's per jaar. besparing moet voor een [worden bereikt door alle on- lende diensten samen te Dat betekent dat func- len veranderen en dat idelijk ook minder men ig zijn. Medewerkers [een tijdelijke aanstelling kunnen daarvan de dupe wor den. Hun contract wordt in elk geval niet automatisch ver lengd. Verder wordt gehoopt dat de ge meente Vlissingen en de provin cie extra willen investeren in de hogeschool, onder meer in de studentenhuisvesting. Aantrekkelijker Het beleid met buitenlandse stu denten wordt omgegooid. De ho geschool wil veel minder finan cieel afhankelijk worden van die groep, nu ongeveer dertig procent van het totaalaantal stu denten. Dat moet dalen tot zo'n tien procent. De hogeschool wil meer Nederlandse studenten binnenhalen door aantrekkelij ker te worden. Het nieuwe on derwijssysteem, waarvan het streven is het in september 2005 in te voeren, moet leiden tot kwaliteitsverbetering en tot meer studenten die binnen vier jaar hun opleiding afronden met een diploma. Een belangrijke aanleiding voor de plannen vormen de bevindin gen van de commissie-Schutte. Die vindt dat de hogeschool 11,8 miljoen euro moet terugbe talen. De reden is dat voor Spaanse studenten een volledi ge rijksvergoeding werd ontvan gen, terwijl sommigen nauwe lijks of zelfs helemaal geen on derwijs in Vlissingen volgden. De hogeschool heeft zich steeds op het standpunt gesteld dat zij binnen de regels heeft gehan deld. Zij verwacht dat de regels daarom binnenkort worden aan gepast. „De commissie-Schutte is een katalysator geweest", al dus woordvoerder K. Bos. „We waren al bezig met onderwijs vernieuwing. We hebben het nu aangegrepen het wat drasti scher te doen." Of de hogeschool ook daadwer kelijk moet terugbetalen, is nog altijd onduidelijk. Zij heeft nog niets gehoord van staatssecreta ris Nijs. In afwachting daarvan heeft de hogeschool het dreige ment van juridische stappen te gen de commissie in de ijskast gezet. De Hogeschoolraad, waarin per soneel en studenten zijn verte genwoordigd, heeft nog geen standpunt ingenomen over de gisteren aangekondigde reorga nisatie. Morgen praat de raad er over met het College van Be stuur. Voorzitter R. Friso zegt de in druk te hebben dat de meeste be trokkenen het een goede zaak vinden dat er wordt geprobeerd efficiënter te werken. De onder wijskundige vernieuwing wordt 'interessant' gevonden. Wel vraagt men zich af of de finan ciële voordelen wel zo groot zijn als gedacht. Bovendien kost ook een reorganisatie tijd en geld. MIDDELBURG - De vrijheid die consumenten vanaf 1 juli hebben om zelf hun energieleverancier te kiezen, zal geen grote gevolgen hebben voor de prijs van gas en elek triciteit. Energiebedrijf Delta verwacht hooguit een lichte daling van de consumentenprijs. Door de markt te libera liseren, ontstaat concurrentie tussen de energiebedrijven. De overheid verwacht dat dat juist voordelig is voor de klanten, omdat bedrijven met de prijs zullen stunten om klanten binnen te houden en te halen, pagina 15 Delta verwacht geen prijsdaling MIDDELBURG - Een 20-jarige inwoner van Sint Philips- land is gisteren in Middelburg voor mishandeling veroor deeld tot 500 euro boete en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf. Hij zat nog in zijn proeftijd van een eer dere veroordeling voor een geweldsdelict. De man was 5 oktober in Sint Annaland betrokken bij een vechtpartij. Vast stond dat hij aan het slachtoffer klap had uitge deeld. Een groep jongeren had zich na het sluitingsuur van de cafés op het slachtoffer gestort. Verdachte en slachtoffer kenden elkaar van een eerdere confrontatie. Volgens raadsman G. Veen had het incident een voorge schiedenis. „Mijn cliënt heeft uit wrok gehandeld. Het slachtoffer is een ruziezoeker. Hij is door hem vorig jaar februari fors mishandeld." De advocaat kon zich vinden in de eis van 700 euro boete en twee weken voorwaardelij ke gevangenisstraf die de officier van justitie voorstelde. HOEK - Een hond die werd uitgelaten in het bosje tegen over de ingang van vakantie-eiland De Braakman over leefde zaterdag ternauwernood de consumptie van vergif tigd vlees. De eigenaar van de labrador toog direct met zijn hond naar de dierenarts in Terneuzen. (advertentie) In 20 seconden met de Géén kans op verbranding Géén schadelijke U. V. straling Zelfs de lichtste huid kan nu diep bruin zijn! ZATERDAG 12 JUNI van 10.00 tot 15.00 uur Kijk voor meer informatie op www.dopknapperie.nl erie Jachthuisstraat 5, Kloetinge, 0113-222704

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11