PvdA'ers onwennig in de kroeg Ringrij wedstrijd in Koudekerke levert spannende strijd op Schuurfeest minder druk, maar gezellig Progressief Hulst maakt zich zorgen over BAM-contract joese actie om meningen te peilen over veiligheid in binnenstad Kinderkoor Notenkrakers viert tiende verjaardag Jeugdbrandweer naar halve finale Vrachtauto ramt terrasscherm Meisje valt flauw door drank Sloot in na zoeken handtas Bekeuring voor dronken man Geen uitbreiding crematorium Borsseletocht Cruijckelcreke snel klaar voor verhuizers Politiek café Vierdaagse in Veere maandag 7 juni 2004 swb - Van huis uil zijn het een kroegtijgers, dat zie je zo. een handvol PvdA-bestuur- Goese raadsleden en Sta- enleden, gesteund door wat ac- jeve leden zich heeft verzameld p de Goese Grote Markt, gaat jf al meteen iets mis. Een hele ios briefkaarten is op de grond 'evallen en Piet Hamelink, net de rest in een rood is ze aan het op apen. is vrijdagavond elf uur en actie moet nog beginnen. De »vdA wil weten of het camera- öezicht het uitgaanspubliek jsn veilig gevoel geeft of niet. j)ok wordt de vraag gesteld wie ferantwoordlijk is voor de vei de kroegbazen, de over- of de politie? onwennig staat het clubje het stapels briefkaarten voor ca- Nationaal. Daar willen ze be- met het uitdelen van met stellingen, waarop stippellijntjes zijn gezet jioor een schriftelijke reactie. 0e kaarten kunnen zonder post- jsègel op de bus. Raadslid Bram ren Overbeeke is bij Nationaal binnen om netjes te vragen de kaarten daar mogen wor- >n uitgedeeld. Hij komt wat igeslagen terug om te vertel- dat het niet mag. wat nu? De volgende kroeg lan maar. Hamelink, die als nan van de recreatieindustrie |e meeste horeca-ervaring ieeft, schiet café Pubbles in en seven later al een heel stapeltje faarten kwijt. Hij heeft niet zo- ieel illusies over het invullen er- fan. „Tja, de bedoeling is dat we ze uitdelen, dus dat doe ik dan maar." Al snel heeft het ac- |tiegezelschap in de gaten dat je elkaar in de kroeg nauwelijks kunt zien en al helemaal niet iferstaan. Voor Hamelink, die een soort posttas vol kaarten Diet zich meedraagt, geen enkel ijfjobleem. Hij blijft blijmoedig ifcfés in en uit rennen en zijn jfcsttas wordt steeds lichter. De rest heeft er moeite mee. Ze spre ien de mensen buiten aan, maar dat helpt ook weinig. De ene heeft geen pen, de ander spreekt Duits en weer anderen zijn voor het eerst in Goes: toeristen en bootjesmensen. Knarren Raadslid Marian van Heug- ten-van den Burg, die al vanaf het begin weinig fiducie heeft in het aantal teruggestuurde kaar ten, besluit het anders te doen. Ze knoopt gesprekken aan met de mensen op de terrassen en vult de antwoorden zelf in. De rest blijft onwennig proberen het wandelend publiek een reac tie te ontlokken. De jeugd blijft wat terughoudend. „Waar zit ten hier eigenlijk de ouwe knar ren", wordt vertwijfeld geroe pen. Goede vraag, het is 25-plus-avond maar het volk dat op de been is, is weinig ouder dan piepjong. In Bolsjoi, waar iemand de ouderen weet te zitten, is het uittermate stil. Van Overbeek, inmiddels een beetje over zijn enquêtefrustratie heen, vraagt een lange jongen met een staartje of hij iets mag vragen. Hij wordt weggewim peld. Nog geen minuut later staat dezelfde jongen geani meerd te praten met Ingeborg, Van Overbeeke's dochter die ter versterking is meegekomen. „Waarom praat jij wel met mijn dochter, en niet met mij?" „Om dat jij een ouwe vent bent, en zij een leuke meid." Tja, dat valt niet mee, maar de jongen komt even later zijn verontschuldigin gen aanbieden. Het maakt de sfeer wat lacheriger en minder serieus. Al na een halfuur enquê teren neemt de ploeg de eigen ac tie al met een flinke korrel zout. „De veegploeg in de café's zal er het meest van merken." Alcohol Maar Van Heugten haalt mooi vijftig reacties op. Vooral mei den krijgen een veiliger gevoel door de camera's, voor de mees te mannen maakt het weinig uit. Haast iedereen vindt dat de poli tie meer aanwezig moet zijn en sommigen stellen pessimistisch vast dat het geweld zich ver plaatst naar waar de camera's niet kunnen kijken. Op de vraag of de kroegbazen verantwoorde lijk zijn, heeft een Marokkaanse jongen een helder antwoord. „Het hele probleem zit 'm in de alcohol. Wie ladderzat een café uitrolt, heeft geen erg meer in ca mera's. Die is ongeremd en gaat makkelijker over de schreef. De caféhouders kunnen invloed uit oefenen door minder te schen ken maar de kroeglopers heb ben zelf ook een veranwoorde- lijkheid: ze moeten minder zui pen." Of het altijd met drank te ma ken heeft is de vraag. Sheena Reeves, zelf nog maar 21, vraagt een groepje van drie op het oog nuchtere, skinheads om een reac tie. Die krijgt ze. Ze wordt uitge scholden voor 'vuile linkse meid' en bedreigd met een pak slaag. Erg onder de indruk is ze niet. Ze haalt haar schouders op, mompelt 'Tuig', en gaat ver der. Verontwaardigde omstan ders kijken toch even naar de ca mera op de dichtstbijzijnde ge vel, in de wetenschap dat de drie de komende 24 uur op schijf staan. Marian van Heugten-van den Burg van de PvdA in gesprek met jongeren in het uitgaansleven van Goes; in plaats van de bezoekers kaar ten te laten invullen, verzamelde het raadslid de reacties liever mondeling. foto Willem Mieras MIDDELBURG - Kinderkoor De Notenkrakers uit Middel burg viert zaterdag 12 juni zijn tienjarig bestaan met een jubi leumconcert in de Ontmoetings- kerk. Het koor werd in 1993 opgericht als de Laurensrakkertjes. Na enige jaren kreeg het koor steeds meer het karakter van een streekkoor. Het verhuisde van Sint Laurens naar Middelburg en noemde zich vanaf dat moment De No tenkrakers. Het koor treedt op in verzor gingshuizen. bij kerkdiensten en in kersttijd. Het hoogtepunt in de nog jonge geschiedenis van het koor is een cd-opname met het combo Se cond Chance. Op dit moment telt het koor on geveer vijfentwintig leden tus sen de zes en twaalf jaar. Dé No tenkrakers staat onder leiding van Annemarie Klein-Paalbe- rends. Het jubileumconcert duurt van 14 tot 16 uur. Het koor wordt be geleid door Second Chance. De Notenkrakers zingen beken de liedjes van Elly en Rikkert, Prinsen en Prinsessen en Marcel Zimmer. De teksten worden met behulp van een beamer op de muur ge projecteerd, zodat bezoekers kunnen meezingen. De solozang wordt verzorgd door Gerben Schilperoort. MIDDELBURG - De jeugdbrandweer uit Middelburg heeft zich zaterdag bij een brandweerwedstrijd in Don gen, geplaatst voor de halve finale van het nationaal kam pioenschap. Een team van de Middelburgse junioren be haalde de eerste plaats. De aspiranten eindigden op een derde plaats en dat was voldoende voor de kwalificatie. De jeugdploegen uit Vlissingen kwalificeerden zich eer der dit jaar. MIDDELBURG - Een 42-jarige Oostenrijker is zaterdag middag op het Damplein in Middelburg met zijn vrachtau to tegen een windscherm van een terras gereden. Het windscherm liep flinke schade op. Er raakte niemand ge wond. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend. MIDDELBURG - Een zeventienjarig meisje uit Middel burg is in de nacht van zaterdag op zondag flauwgevallen omdat ze te veel alcohol op had. Dat gebeurde op het Plein 1940 in Middelburg. Het meisje is door ambulance personeel behandeld. MELISKERKE - Een 36-jarige vrouw uit de gemeente Veere is zaterdagnacht met haar auto in de sloot beland in de Mariekerkseweg in Meliskerke. De vrouw zocht om streeks 03.00 uur tijdens het rijden naar haar tasje. Ze ver loor de macht over het stuur, draaide rond met haar auto en gleed in de sloot. Ze kwam met de schrik vrij. GOES - Op de Grote Markt in Goes is gisterochtend even na half twee een 44-jarige Goesenaar aangehouden. De man was in kennelijke staat van dronkenschap en had, wegens zijn instabiliteit, een motor omver gegooid. Hij kreeg een bekeuring voor openbare dronkenschap. TERNEUZEN - Burgemeester en wethouders van Terneu- zen geven geen gehoor aan het verzoek van de Terneuzen- se Onafhankelijke Partij (TOP) om de ontvangstruimte van het crematorium in Terneuzen uit te breiden. Vol gens G. van Boom van TOP moeten steeds meer bezoekers bij een begrafenis of crematie buiten blijven staan omdat er in de ontmoetingsruimte niet genoeg plaats is. Het col lege antwoordt dat de keuze voor een laatste samenkomst in principe bij de nabestaanden ligt. „Het crematorium is in particuliere handen. Dat betekent dat wij als gemeente geen invloed kunnen uitoefenen op het gebruik." Ook de suggestie van TOP om een nieuwe ontvangstruim te te bouwen op een andere locatie vinden B en W geen goed idee. „Indien we als gemeente investeren in een ge- bouw, leidt dat tot kostenverhoging van het begraven. - Eveneens is het mogelijk dat men op alle tien begraaf- i plaatsen om vergelijkbare voorzieningen gaat vragen." De gemeente is wel bereid de problemen door te spelen aan Monuta, het bedrijf dat het crematorium exploiteert. sfloor Sandra van de Vreugde KOUDEKERKE - Net als vorig jaar in Biggekerke werd de twee deklaswedstrijd zaterdag in Koudekerke weer een echte thriller. Het verschil tussen pro moveren en degraderen bleek aan het einde van de dag maar sier ringen te zijn. De 39 deelne mers presteerden individueel niet slecht, de meesten eindig den op een totaal van 20 ringen of meer. ^7 mocht na vijf beurten Jde groene sjerp omhangen en in de zevende beurt gingen zij ge- 'lijk op met Middelburg 1. Beide [drietallen waren vorig jaar ge promoveerd naar dit niveau en leken de stijgende lijn door te letten. Maar de Middelburgers Boy en Rocco Vader en Jan Hen- drikse zaten niet zo vast als vo rig jaar en moesten al snel afha ken. Ook Aagtekerke 4. verte genwoordigd door Lou Louws, j Barbara Francke en Piet Wisse, (deed verschillende pogingen om de groene sjerp van Gapinge Óver te nemen, Enkele keren gin- zij gelijk op, maar ze kwa- er nooit overheen. Óok de fflietallen van Nieuwland en Zuid-Beveland probeerden Ga pinge van de troon te stoten, maar kregen dit niet voor el kaar. Zo gingen André van Mal- B0RSSELE - Sportvereniging Borssele houdt zaterdag 12 juni fle jaarlijkse Borsseletocht. |r kan over verschillende afstan den gelopen worden door de Zak van Zuid-Beveland. De rou tes kunnen ook gefietst worden. Pe start is van 9.00 uur tot 13.00 uur in het Troyehonk. [tuinkunststudio crO~j harry de visser (Advertentie) www.harrydevisser.nl tel.:06-52302857 kiinkunststudioharrvdevisser® msn .nom degem en Moniek Corbijn, bei den met 27 ringen en Daniel Eckhardt met 20 ringen, uitein delijk naar de eindzege met een totaal van 74 ringen. Verder lag het veld heel dicht bij elkaar. Er waren vijf drietal len die moesten kampen om de tweede plaats, die ook garant staat voor promotie. Zowel Oost- kapelle 2 als Nieuwland 1, Big gekerke 4, Aagtekerke 4 en Sou burg 3 staken 68 vari de 90 rin gen en begonnen aan de afvalra ce op de kleine ringen. Oostka- pelle en Nieuwland haakten als eerste af. Op de 26 mm. ring stak Souburg er maar één en Biggekerke en Aagtekerke ieder twee van de drie. Biggekerke stak in de 20 mm. ronde twee van de drie ringen. Aagtekerke liet ze alledrie hangen en zag de promotie aan de neus voorbij gaan. Voor Erik Verburg, Johan de Witte en Netty Westerbeke uit Westkapelle waren de 64 gesto ken ringen net te weinig om zich te kunnen handhaven in de twee de klas. Ook voor Aagtekerke 3, vertegenwoordigd door Peter Maranus, Jorco en Natasja Job- se viel het doek. Met 62 ringen degradeerden ook zij naar de derde klas. In het persoonlijk klassement deed Johan Baas uit Nieuwland goede zaken. Hij stak vorige week nog dertig van de dertig ringen tijdens de dorps wed strijd en leek deze prestatie te herhalen. Pas in de zestiende beurt miste hij zijn eerste ring en moest hij zijn eerste plaats de len met André van Maldegem uit Gapinge en Jan Besuyen van Zuid-Beveland. Door een fatale misser van André van Maldegem in de laat ste beurt, werd Jan Besuyen au tomatisch de persoonlijk kam pioen met 28 gestoken ringen. Van Maldegem moest toen de strijd aangaan met Johan Baas, maar ook met Moniek Corbijn uit Gapinge voor de reservetitel. Moniek Corbijn won de kamp, zodat zij naast de hoofdprijs met haar drietal ook nog een per soonlijke titel mee naar huis Agenda Z.R.V. Zaterdag 12 juni, derde-klas kam pioenschap aan de Schotse Hoek te Gapinge van 8.00 tot 17.30 uur. WISSENKERKE - Het bedrijventerrein Cruijckelkreke aan de Oostwestweg bij Wissenkerke is al haast bouwrijp. De gemeente Noord-Beveland verwacht de oplevering voor de zomervakantie, zodat na de bouwvakvakantie kan worden begonnen met de bouw van een milieustraat en een gemeentewerkplaats. Op het be drijventerrein is nog plaats voor een aantal ondernemingen. Met enkele bedrijven is de gemeente in de eindfase van onderhande ling en met sommige zijn de gesprekken net begonnen. Volgens wethouder A. van der Maas wil de gemeente de bedrijven die uit milieu-overwegingen vanuit de kern naar Cruijckelcreke gaan, 'budgettair neutraal' laten verhuizen. „En dan moet je natuurlijk weten hoeveel woningen er kunnen worden gebouwd op de plek die zo'n bedrijf achterlaat. Met andere woorden, wat levert een inbreidingslocatie op." Van der Maas moet in dat opzicht niet alleen met projectontwik kelaars rond de tafel gaan zitten maar ook met de provincie. „Wij willen in elk geval woningen voor starters bouwen en goede hui zen voor ouderen. Het lijkt allemaal wel te gaan lukken. Binnen kort ligt het niet meer aan het tekort aan bedrijventerreinen op Noord-Beveland." luchtfoto Willem Mieras door Ali Pankow NIEUWERKERK - Met onge veer 'vierhonderd bezoekers en nog een paar' was het zaterdag in Nieuwerkerk 'een wat minder druk bezocht, maar toch kei-ge zellig schuurfeest van de Platte lands Jongeren Zuid (PJZ)' vol gens Johan van de Velde. Hij vindt het wel een beetje jam mer dat het aantal van 450 be zoekers zoals vorig jaar dit keer niet werd gehaald. Hij kan er echter geen oorzaak voor beden ken en tobt er verder ook maar niet over, temeer daar de sfeer toch uitstekend is geweest. Het festijn werd gehouden in een schuur van de familie Doeleman aan de Oude Nieuwlandseweg in Nieuwerkerk. De PJZ Schouwen-Duiveland hield het schuurfeest voor de dertigste keer. In de hoogtijja ren kwamen er weieens ruim ze venhonderd bezoekers op af, maar dat dreigde logistiek en or ganisatorisch ook weieens moei lijk te worden. Met ruim vierhonderd feestvier ders blijkt het allemaal prima te verlopen. „In verband met de aanrijroutes waarschuwen we altijd politie, brandweer en ambulance dat we een schuurfeest houden. Voorgaande jaren hield de poli tie weieens extra toezicht, maar ik heb ze dit keer niet gezien. Toezicht van de brandweer is er de hele avond. De commandant van het korps Oosterland was er en twee brandwachten uit Dreischor", zegt Van de Velde. Voor een groot deel van de be zoekers geldt het schuurfeest als jaarlijkse reünie. Dit keer was ook een groep PJZ-ers uit Koe wacht van de partij en verder waren er volgens Van de Velde circa honderd plattelandsjonge ren uit Brabant en Zeeland die vrijwel alle schuurfeesten in de ze provincies bezoeken. De coverbands Frons! en de Hei kels zorgden ervoor dat er voort durend kon worden gedanst en meegezongen. door Sheila van Doorsselaer HULST - Progressief Hulst vraagt zich af of de indertijd met BAM gesloten overeen komst voor de ontwikkeling van de binnenstad nog rechtskracht heeft. De oppositiepartij wil van het college duidelijkheid of het stadsvernieuwingsplan De Nieu we Bierkaai, in hetzelfde ge bied, wel zonder meer mag wor den uitgevoerd. De gemeente Hulst heeft jaren geleden met BAM een ontwikke lingsovereenkomst gesloten voor het gebied ten noordwes ten van de binnenstad. In dit contract is de bepaling opgeno men dat de overeenkomst pas eindigt wanneer beide partijen alle verplichtingen zijn nageko men en de werkzaamheden zijn uitgevoerd. Progressief Hulst vreest voor de gevolgen als blijkt dat het con tract nog rechtsgeldig is. In de overeenkomst staat immers Ver der vermeld dat de gemeente niet met een andere partij in zee mag gaan in hetzelfde plange bied. Hulst is onlangs zelf naar bui ten gekomen met een nieuwe vi sie voor het gebied: De Nieuwe Bierkaai. De visie houdt de ge meente tot nu toe strak in eigen hand. Projectontwikkelaars zijn nog niet aangezocht. Desondanks vraagt Progressief Hulst zich af of Hulst, zonder BAM, een an der stadsvemieuwingsproject mag opstarten. Schadeclaims De partij geeft wel aan dat het niet haar bedoeling is de ontwik keling van De Nieuwe Bierkaai te dwarsbomen, maar ze wil niet nog eens geconfronteerd worden met schadeclaims of boe tes. De fractie staat in eerste in stantie positief tegenover het raamplan voor de Bierkaai, maar omdat er nog te weinig (fi nanciële) details bekend zijn, wil Progressief Hulst pas te zijner tijd een standpunt bepa len over de haalbaarheid van het plan. Progressief Hulst prijst zich in ieder geval geluk kig met het feit dat de gemeente zich nu niet, naar eigen zeggen, blindelings heeft gebonden aan een projectontwikkelaar. Vol gens de fractie is dat indertijd met het BAM-contract wel ge beurd. Tonnenclaim Burgemeester J.F. Mulder kan de vragen van de partij nog niet - beantwoorden. Hulst is immers nog volop in onderhandeling met BAM, over de status van het contract, maar ook over de ton nenclaim die Hulst nog steeds boven het hoofd hangt omdat de gemeente de plannen van BAM niet heeft uitgevoerd. VLISSINGEN - De VVD in Vlis singen houdt woensdag, op de slotavond voor de verkiezingen van het Europees Parlement, een politiek café in restaurant Het Vooronder aan het Arsenaal- plein Vlissingen. Sprekers op de slotavond zijn Aly Wisse, nummer 8 op de kandidatenlijst voor de WD en Jacques Suurmond, gedeputeer de met als portefeuille Europese zaken. Zij gaan in debat over Zeeland en Europa. Het politiek café begint om 19.30 uur. VEERE - De wijkvereniging Veere-Zanddijk en de Middel burgse wandelsportvereniging 't Zand houden samen van dins dag 8 tot en met vrijdag 11 juni de jaarlijkse avondvierdaagse in Veere. De afstanden per avond zijn vijf of tien kilometer. Iedere wande laar moet vier aaneengesloten avonden wandelen. De start is om 19.00 uur vanuit 't Praetuus, het wijkgebouw van de vereni ging aan de Frans Naerebout- straat. De laatste avond is de start voor de tien kilometer om 17.45 uur eri voor de vijf kilometer om 18.30 uur in verband met het bloemendefilé, dat om 19.30 uur vertrekt vanaf het Bastion.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 9