Zaamslag is de beste op zand Goossen heeft goede vorm terug PZC Crosser Janse heeft off-day Patrick van Beek en Annick van Waes pakken golftitels Anthonisse blijft winstpunten scoren met Madeni-Tomos f ;ygr- V' Thuisploeg winnaar van vierde editie beachvoetbaltoernooi Toerclub HAS winnaar van achtste sterrit Simone Witte turnt naar goud en zilver Tazelaar wint drie keer uitslagen maandag 7 juni 2004 door Aector Dooms ZAAMSLAG - Bart Corstanje ■iet zaterdag op het beachvoet baltoernooi in Zaamslag zien- ■ver nog meer kwaliteiten te be- chikken. De doelman van Zaamslag was een ontdekking als aanvaller. Met vijf treffers had Corstanje een niet gering aandeel in de toernooizege van zijn ploeg. „Misschien kan Ter- neuzen nog een spits gebruiken. Er valt over te praten", genoot hij samen met zijn medespelers van het succes. Opvallend was ook het debuut van Johnny Kloonen bij Zaam slag. Met zes doelpunten gaf de GRAAUW - De strijd om de eer ste plaats in de Zeeuws-Vlaam- se sterrittencompetitie is na de achtste wedstrijd weer geheel apen. TC HAS uit Sluiskil won de sterrit en verdrong De Wieler toerist uit Eede daarmee van de eerste plaats. De belangstelling voor de acht ste wedstrijd viel enigszins te gen. In totaal kwamen slechts 142 trimfietsers een stempel af halen in het clublokaal van de WTC Graauw. Mede daardoor kon TC HAS toe slaan en De Wielertoerist naar de tweede plaats verwijzen. De ploeg uit Sluiskil heeft nu 656,88 punten verzameld, ter wijl De Wielertoerist nu in to raal 643,70 punten heeft. Met dat aantal heeft ook RTC Delta uit Temeuzen zicht op de tweede plaats gekregen. Delta heeft 637,50 punten. WTC Graauw en TC Axel staan res pectievelijk op de derde en vier de plaats. Komende woensdag is de negen de wedstrijd. Dan kan er van 16.00 tot 20.30 uur worden afge stempeld in Hotel de Zwaan in Schoondijke. ■5REDA - De Zeeuws-Vlaamse urnafvaardiging heeft uitste kend gepresteerd tijdens de fina les van de regio Zuid-West-Ne derland op LOS niveau. Diverse nedailles, waaronder zeven gou den, gingen mee naar Zeeuws- Vlaanderen. Over de gehele lijn presteerden de deelnemende verenigingen EMM (Temeuzen), Voorwaarts Axel), Thor (Sas van Gent) en Tum'87 uit Oostburg zelfs iets 'boven verwachting. Gezien dat overtroffen verwachtingspa- roon was het niet vreemd dat enkele prestaties er duidelijk uit sprongen. in de categorie instap LOS 7 zet- e Alyssa Piscador van Thor Imappe resultaten neer. Ze vero verde goud op de balk (9,25 pun- en) en werd derde op de sprong i 8,60). Simone Witte van EMM deed daar zeker niet voor onder in de categorie pupil 1 LOS 6 met een eerste plaats op de sprong (9,30) en een tweede op de vloer (9,15). Dat gold even eens voor Femke Houtzager van Voorwaarts bij de junioren LOS 4. Zij werd eerste op de balk 8,45) en tweede op de vloer (8,45). Drie medailles veroverde Am ber van de Wege van EMM bij de pupillen 2 LOS 6. Zij was goed voor goud op de sprong '9,40) en brons op zowel de balk als de vloer. Eveneens knap wa ven de verrichtingen van Jolien Dees van Voorwaarts. Een eer ste plaats op de balk (8,40), twee de op de vloer (8,80) en vierde op de brug, zorgden voor een aansprekende erelijst. Goud was er eveneens voor Shannon Versyp (Thor) en Manon Ver- straete van Tum'87. Alle onderdelen Het zat sommige turnsters ook niet altijd mee. Zo greep Stepha nie Ambrosini van Voorwaarts :.wee keer nipt naast een medail le. Zij was de enige Zeeuws- Vlaamse die op alle onderdelen uitkwam. Naast haar tweede plaats op de sprong werd ze vier de op zowel de brug als de vloer en vijfde op de balk. Ondanks een hoge score vielen ■nkele deelneemsters ook bui en de prijzen. Eline Vermeire werd met 9,05 vierde op de brug, EMM-tumster Anouk Die eman overkwam hetzelfde met 9,05 op de sprong en Thor-tum- ster Shannon Versyp werd met een negen zesde op de brug. door Wim de Vos AXEL - Eric Goossen genoot er met vol le teugen van. De Temeuzense atleet, die zaterdag de Bossenblieloop in Axel won, verkeert in de vorm waarin hij enkele ja ren geleden verkeerde en voor hem is dat reden om zich nog meer op de baan toe te gaan leggen. Op de afstanden drie en vijf kilometer hoopt Goossen nog enkele ma len te kunnen schitteren dit jaar. Als tussendoortje liep de Temeuzenaar zaterdag de Bossenblieloop in Axel. On danks dat Goossen het als een training beschouwde, was hij veruit de sterkste in de ruim twaalf kilometer lange loop. Vorige week liep Goossen in Hulst een wedstrijd over drie kilometer en daar werd hij ervan overtuigd dat zijn huidige vorm weer optimaal was. ,,Ik liep toen 9.03 minuten en dat was voor mij het be wijs dat ik het nog altijd kan", zei Goos sen zaterdag. „Het was inmiddels een jaar of twee geleden dat ik die tijd nog eens gelopen had. De eerste kilometer liep ik zo rond de 2.50. Dat is natuurlijk niet niks, maar ik moet er wel bij zeggen dat die afstand erg sterk bezet was. Ik kon me behoorlijk aan de anderen optrek ken." Crosscompetitie Eric Goossen zal zich daarom tot het ein de van het seizoen helemaal op de baan toeleggen en zich pas daarna weer met de lange afstanden bezig gaan houden. „Ja, tot het einde van het jaar ligt het he le schema al vast. Geen lange lopen meer. Pas vanaf september zal ik daar weer aan gaan meedoen en vervolgens ga ik verschillende wedstrijden van de cross competitie lopen. Ik ga niet voor het klas sement, maar vooral om op snelheid te trainen." In de Bossenblie, zoals de Beoosten- blij-Benoordenpolder in de volksmond genoemd wordt (die polder bestaat dit jaar 350 jaar en in het kader van de vie ring daarvan werd onder meer deze trim- loop gehouden) leek Eric Goossen vooral tegenstand van betekenis te gaan krijgen van Gert-Jan Lauret. De van oorsprong Zeeuws- Vlaamse at leet, die tegenwoordig in Nijmegen woont en zich daar verder ontwikkelt in de atletieksport, liep ruim acht kilometer gelijk op met Goossen. „Toen we de wind tegen kregen kon hij echter niet meer vol gen. Ik kon toen een gaatje slaan en hij was niet meer in staat om te volgen", ver telde Goossen over de beslissende fase in de wedstrijd. Goossen liep vervolgens vrij eenvoudig naar de overwinning. Lauret eindigde als tweede, terwijl Henk van Tatenhove uit Terneuzen derde werd. De korte afstand (7500 meter) werd ge makkelijk gewonnen door Edwin de la Ruelle uit Koewacht. Els Zweistra uit Terneuzen was op die afstand de snelste bij de vrouwen. IJZENDIJKE - Rowin Tazelaar won gisteren drie finales tijdens het Tiola Kids Open in IJ- zendijke. Hij mocht de eerste prijs ophalen in het enkelspel tot en met twaalf jaar en tot en met veertien jaar en won ook het dubbel spel tot en met twaalf jaar. Bij de meisjes was Denise van Min nen succesvol met zo wel een enkel- als een dubbel titel. foto Camile Schelstraete van onze sportredactie AXEL - Patrick van Beek en An nick van Waes mogen zich een jaar lang kampioen strokeplay van golfvereniging 'De Woeste Kop' noemen. In de tweedaagse titelstrijd, waarin driemaal achttien holes op de rol stonden, kwam Van Beek (Klein-Sinaai) uit op een totaal van 251 slagen. Hij was daarmee de beste bij de man nen, voor Axelaar Stijn van Doe selaar en Rudy Platteau (Gent). Bij de vrouwen ging na het pro fessional worden van Patsy van Baarle de strijd als vanouds tus sen Annick van Waes uit West- dorpe en Marie-José de Man uit Overslag. Van Waes won deze slag met een totaal van 282 sla gen en pakte daarmee voor de achtste maal de clubtitel bij de vrouwen. Annemiek van Kooten (Goes) werd derde in dit kampioen schap, waarin 213 slagen als par gold. i» door Lucien Roelandt AXEL - Je móeder koopt een paard om er recreatief wat mee rond te hobbelen. Als dochter kruip je erop en rijdt er in dres- suurwedstrijden de sterren mee van de hemel. Het lijkt een ver haal uit een sprookjesboek, maar voor Milou Anthonisse is het pure werkelijkheid. Een overwinning en een derde plaats tijdens de dressuurwed- strijd van de Starruiters in de klasse LI waren voor de acht tienjarige amazone uit Biervliet en Madeni-Tomos alweer goed voor drie winstpunten. „Mijn moeder kocht Madeni-To mos als recreatiepaard. Zelf reed ik een Arabier, maar die verstapte zich enkele maanden geleden en verstuikte daarbij een hoefgewricht. De blessure pakte erger uit dan we in eerste instantie dachten. Toen ben ik op die zesjarige Welscop van mijn moeder gaan rijden en dat pakte goed uit. In de klasse B had ik in korte tijd dertien winstpunten bij elkaar gereden. Enkele weken geleden ben ik overgestapt naar de klasse L en daar heb ik na vandaag ook al weer vijf winstpunten. Het gaat wel erg hard zo", zei Milou Anthonisse. „Het klikt zo goed tussen die twee, dat ik denk dat ma beter op zoek kan gaan naar een an der recreatiepaard", vulde moe der Anthonisse aan. De leerlinge van het Oostburgse Zwincollege is vooral te spreken over de bewegingen waarmee Madeni-Tomos zich door de baan beweegt. En zij staat daar- 24C in niet alleen. „Veertien d-idin: geleden waren we op de 1 |os dag en toen adviseerde del mij om met hem eens keuring te komen en in tescj ven voor de rij rubrieken^ zegt toch wat." Ook Sibylle Burm verliet ill een tevreden gevoel het kT Bos. Zij stuurde de vijfjjr' merrie Sharon in de eerstepT van de klasse LI met 159 iJ ten naar een gedeelde <y plaats en eindigde in de isl proef met 169 punten opg£f hoogte met Lendy Boer Sjdooi toonde zich op het besliss?' onderdeel de beste, zodat®!! Axelse het hoofdstel van f; gen met het oranje erelint mocifliL ten versieren. ken Puur springbloed red Het kon de pret van de advcPu' tensecretaresse uit Hulst -izorj drukken, want inmiddels s:; dan voor haar de teller al op >the( winstpunten. „Ik ben - Sharon in januari in de k gestart", vertelde Burm. j was toen maar net zadeln Verder kon ze niets. Dit pi. past echt bij mij, vanaf deee keer dat ik erop zat was het la voel al goed, Ze heeft Lancif als vader, dus puur springblot maar kan ook geweldig di suur lopen. Sharon is g slim, meedenkend, los in he: jï en van nature ijverig. Er. post heeft een uitstekende g is een uitdaging om met har of c werken. Ze groeit gewoon is heid proef. Dat merkte ik in de te kan de proef, toen bewoog ze ker los door het lijf en werkts zo goed mee, dat het wel led het allemaal vanzelf ging." Hoek-speler Patrick de Guchteneire (midden) schiet op het doel van Zaamslag-keeper Jacco den Hamer. Johnny Kloonen (links) komt te laat om de poging te voorkomen. foto Camile Schelstraete Axel. Bossenblieloop, 12,5 kilome ter. Mannen: 1. Eric Goossen (Terneu zen) 45.07 minuten; 2. Gert-Jan Lauret (Nijmegen) 46.31; 3. Henk van Tatenho ve (Terneuzen) 48.20; 4. Jan van Hoeve (oostburg) 51.09; 5. Frank Boerebach (Hoek) 51.39; 6. Jan Boonman (Axel) 55.33; 7. R. Goosse (Goes) 57.06; 8. Daan Dieleman (Zaamslag) 57.19; 9. Piet de Zeeuw (Terneuzen) 57.42; 10. Martin Roodzant (Koewacht) 58.11. 7,5 kilometer, mannen: 1. Edwin de la Ruelle (Koewacht) 27.00 minuten; 2. Wil ly Faro (Breskens) 30.18; 3. Bart Verbe- ke (B) 30.32; 4. Tom van Wichelen (B) 30.57; 5. Hans-Peter Lauret (Sint-Jan steen) 31.03. Vrouwen: 1. Els Zweistra (Terneuzen) 34.29 minuten; 2. Marion Goossen (Terneuzen) 37.08; 3. Marian van Voren (Terneuzen). Oostburg. Coopertest AV De Wielin gen. Mannen: 1. Rutger Veerman (Aar denburg) 3790 meter, 2. Erik Cappon (Zuidzande) 3624, 3, Michel de Ruijs- scher (Breskens) 3283, 4. Hans de Groote (Cadzand) 3175, 5. Jan van de Linde (Oostburg) 3080, 6. Jan van Hoe ve (Oostburg) 2985, 7. Ronny Goethals (Bentille) 2965, 8. Eddy Musson (IJzen- dijke) 2960, 9. Jan Engelaar (Oostburg) 2925, 10. Jaap Fremouw (Oostburg) 2831. Vrouwen: 1. Christianne Vermor- ken (Nieuwvliet) 2794, 2. Astrid Steijae- rt (Oostburg) 2775, 3. Christa Becu (Oostburg) 2680. Jeugd t/m 12 jaar: Jongens: 1. Ruben Goethals (Aarden burg) 3125, 2. Edwin Mabelis (Nieuw vliet) 3065, 3. Jurgne Thomaes (Oost burg) 2807. Meisjes: 1. Bianca Luteijn (Oostburg) 2449, 2. Brett Manders (Oost burg) 2400, 3. Wendy van de Velde (Oostburg) 2275. Breda. Kampioenschap toesteltur- nen regio Zuid-West-Nederland LOS-niveau. Instap LOS 7: Alyssa Pis cador (THOR Sas van Gent) 1eo:|j balk met 9,25 punten, 3e op de;;; met 8,60, 7e op de brug met 7.6)1 hley Bijland (Voorwaarts Axel) 3eaf balk met 9,00; Nathalie Huijgen 3 Terneuzen) 4e op de sprong met ij Marinda Meertens (Voorwaartsl de sprong met 8,20. Pupil 1 LOS 7: Femke Marthéze(Vil waarts) 6e op de vloer met 8,45,8a de balk met 8,25. Pupil 1 LOS 6: Sa ne Witte (EMM) 1e op de sprong» 9,30, 2e op de vloer met 9,15,5ecfa balk met 8,35; Esmee de Jonge pv 4e op de balk met 8,55. Pupil 21055 1 1 Amber van de Wege (EMM) Ie sprong met 9,40, 3e op de bi - tt 8,70, 3e op de vloer met 9,05;Shr»| y Versyp (THOR) Ie op de balk metiir 6e op de brug met 9,00. Jeugd LOS 6: Stephanie AmbimOl (Voorwaarts) 2e op de sprong melS.lD 4e op de brug met 8,70, 4e op de1 met 8,30, 5e op de balk met 8,60;' Dieleman (EMM) 2e op de 8,80, 4e op de sprong met 9,05; Naj lie de Bruijne (Voorwaarts) 3e «l brug 8,75, 6e op de vloer me: Jeugd LOS 5: 1. Manon (Turn'87 Oostburg) 1e op de 8,80. Jeugd LOS 4: Eline (Voorwaarts) 3e op de balk met 8,KJ op de brug met 9,05; Jessica Versdï j" 1 ling (Voorwaarts) 6e op de brug: Ver 8,35. Junior LOS 5: Stephanie Ms jyj| tens (Voorwaarts) 2e op de brug 9,00, 7e op de sprong met 6,35. Juk LOS 4: Femke Houtzager (Voorwin Bet 1e op de balk met 8,45, 2e op de rjni met 8,45, 5e op de brug met 6,95. Senior LOS 3: Daniëlle van de He (EMM) 5e op de sprong met 7,70,óssfi de brug met 7,80; Sarah Borgiefïl 6e op de balk met 7,75,7e op desp'Ji met 7,60; Martine de Milliano (THf 6e op de sprong met 7,65. Senior IG; 2: Jolien Dees (Voorwarts) 1eop:-j balk met 8,40, 2e op de vloer met ES 4e op de brug met 8,40. door lep Triou RILLAND-BATH - Casper Ovaa stevent in de MXl-klasse met zevenmijlslaarzen af op de titel van het open Zeeuws kam pioenschap motorcross. Zater dag won hij met grote voor sprong de derde wedstrijd in de reeks. Willem-Jaap Janse had een slechte dag. Zijn verwachte aan val op de tweede plaats van Ma- rinus Hoek kwam er niet uit. In de MX2 is Dave de Jonge niet te verslaan. Mark Boot heeft in de 85cc de aanval geopend op de koppositie van Erik Koote en is genaderd tot op twee punten. Jordi van 't Hof blijft aan de lei ding in de 65cc. In de MX1 vernachtte iedereen dat Willem-Jaap Janse de aan val zou inzetten op de tweede poisitie van de Brabander Mari- nus Hoek. Het liep zaterdag ech ter voor geen meter bij Janse. Al direct na de start van de eerste manche werd duidelijk dat hij een zware middag zou krijgen. Met veel moeite wist hij er nog een vijfde plaats uit te slepen. Ook in de tweede manche lukte het niet en moest Janse zelfs ge noegen nemen met een zevende positie een van zijn slechtste re sultaten tot nu toe. In plaats van in te lopen op Hoek is hij op zes punten achterstand geraakt van de Brabander. Casper Ovaa had geen r met de baan en won beide fli ches met grote overmacht. Bij de MX2 leek het er eveni.™ dat Dave de Jonge toch nog dp ge tegenstand zou krijgen. Ine 11 finale wist Joeri van Liereend er le ronden het wiel te houtk van de snelle inwoner van H®S® kenszand, maar toen die het£, even openschroefde was er o: voor Van Liere geen houd*? meer aan. Richard Leeuwestet^ had ook geen beste dag en boe'; na zijn negende plaats de twe e. de plaats in de tussenstand f- J delen met Ex-ik van de Wekket? die zaterdag felle duels uitvocJ met Twan Liere om de vierde#'1 vijfde plaats. Van Liere red het op het nippertje. In de 85cc heeft Mark Boot aanval ingezet op de kopposjM van Ex-ik Koote en de numntëj|, twee in het klassement, de fcy gelsman Jack Brunell. Meter,, tweede en een eerste plaats pa» te Boot de dagwinst en klom n op naar de tweede plaatse® nog twee punten achterstandC Erik Koote. L! In de 65cc is Joi'dy van 't nog steeds de leider, maar llr kreeg zaterdag de waarsdfr;^ wing dat Boy de Looff era^^ komt. Laatstgenoemde won te de manches en is Van 't Hof' i drie punten genaderd. Bij den ni's ging de winst naar Jos#! than van Hoeve en Joris V<fc Strien won bij de veteranen. ex-speler van Hoek 2 zijn visite kaartje af. „Het is lekker voet ballen in deze vriendenploeg", zei hij. Het beachvoetbaltoernooi werd in een halve competitie afge- werkt, omdat AZW en IJzendij- ke vei-stek lieten gaan. Daar naast hadden een paar vereni gingen niet hun sterkste forma tie naar Zaamslag gestuurd. Zo verscheen HW'24 met een gele genheidsteam en bij Terneuzen waren de A-junioren ingespron gen voor het eerste elftal, dat ter afsluiting van het seizoen een dagje was gaan vissen. Op de zandei-ige bodem van het ti-ainingsveld van voetbalclub Zaamslag deden de blootvoetse spelers van acht ploegen erg hun best om voor het nodige spektakel te zorgen. Dat lukte vx*ij aardig. In de twaalf minu ten speeltijd per wedstrijd werd er veel gescoord. Volgens Eddy van den Bosch was dat niet zo moeilijk. „Dit spelletje heeft niet zo veel met voetballen te maken. Het is een kwestie van hard op het doel van de tegenstander ram men, Met deze lichte bal schiet je vaak raak", beweerde de voet baller van Steen. Van den Bosch, die in Zeeuws- Vlaanderen tot de voetballers met het zuiverste en hardste schot behoort, maakte die repu tatie meer dan waar door met 21 treffers (van de in totaal 29 doel punten van Steen) met afstand topscorer van het toex-nooi te woi'den. Het lukte hem diverse keren vanaf de middenstip te scoren. Tesamen met zijn teamgenoten sprak hij nog even over het plot selinge vei-trek van hun trainer Ai'dian Lekaj naar Terneuzen. „We gunnen hem alle succes. Het is een vei-standige beslissing van het bestuur van Steen ge weest om hem te laten gaan. De druk zal voor hem bij Temeu zen wel groter zijn." Mooie afsluiting De trainers lieten zaterdag overi gens verstek gaan. Mare de Kun- der (Zaamslag) was aanwezig, maar bleef niet tot het einde. „Zonder De Kunder lukt het wel", mei-kte Nico Bakker van Zaamslag op. De penningmees ter van Zaamslag zwaaide alle lof toe aan de 22-jarige coach El len Mol, vriendin van voetballer Coen Goossen. Van het Zeeuws-Vlaamse trai- nersgilde was verder alleen Eric Rijckaert van Axel van de par- tij. „Het beachtoernooi is voor ons een mooie afsluiting van een geslaagd seizoen", meende de Axelaar, die met zijn jonge ploeg promotie naar de vierde klasse afdwong. Op het beach- voetbaltoei-nooi konden zijn pu pillen geen potten breken, maar daar werd door Rijckaei-t niet zwaar aan getild. Het mulle zand werd door de spelei-s als lastig ervaren. „Het trainingsveld heeft nog nooit zo goed gelegen", verzeker- de Peter Dieleman. In het team van de winnaar wei-d behoorlijk geëxperimenteerd. Zo werd Die leman van aanvaller omgeturnd tot vex-dediger, terwijl Jacco den Hamer het doel verdedigde. De topscorer van Zaamslag stortte zich menig keer op de voeten van de tegenstander. De scheidsrechtex-s stoorden zich nauwelijks aan het ploete ren van de spelers in de zand bak en onderbraken het spel maar zelden door een fluitsig naal. „Je moet ze zoveel moge lijk laten voetballen. Dan gaat het spel lekker op en neer. Zo lang het sportief gaat hoef je niet te fluiten", meende Peter Maas. De scheidsrechter uit Hoofd plaat sloot een druk voetbaljaar af. „Ik heb tot Pinksteren nog leuke wedstrijden in de na com petitie van de tweede klasse ge had. In de laatste zeven weken heb ik vier duels van Internos ge had. Dat was een beetje teveel van het goede, maar over het al gemeen ben ik tevreden." Revanche Maas nam de laatste wedstrijd tussen Zaamslag en Hoek voor zijn rekening. Zaamslag had aan een gelijkspel voldoende om het toernooi te winnen. Via tx*ef- fers van Bart Corstanje en een schitterende vxije trap van Coen Goossen nam Zaamslag afstand, maar Hoek knokte zich dankzij doelpunten van Patrick de Guch teneire en Gert-Jan Hamelink te rug in de wedstrijd: 2-2. Menno den Dekker schoot Zaamslag vervolgens naar de winst: 3-2. Peter Hamelink had met Hoek graag revanche willen nemen voor een jaar eerder. „Toen wer den we door Zaamslag in de hal ve finale uitgeschakeld. Het was wel opvallend dat de tijd tel kens in het voordeel van Zaam slag uitviel", reageerde de aan valler van Hoek. De winnaar bleef ongeslagen in de zeven afgewerkte duels. De meeste problemen had Zaam slag met het gelegenheidsteam van HW. Pas in de slotfase kwam Zaamslag door een doel punt van Goossen op gelijke hoogte: 1-1. Ook tegen Temeu zense Boys, dat tweede in de eindstand werd, moest de thuis ploeg een gelijkspel (2-2) toe staan. De totale productie van 162 doelpunten zorgde voor een aardige amusementswaarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 36