pzc Gaudio wint krankzinnige finale Patrik Sinkewitz nieuwe ster aan het firmament Martin Jol is dicht bij contract met Tottenham Hotspur Tijden doen er even niet toe bij zwemmers mrgentijn profiteert van ineenstorting landgenoot Corio 15 Olympisch dak eindelijk klaar Myskina vermorzelt haar vriendin Kristy Miggels wint wedstrijd Topcompetitie Studententitel voor Dieleman Dubbeltitel Michaëlla Krajicek Clijsters onzeker voor Wimbledon Cipollini start in de Tour Wielrenner Rinero in ziekenhuis Cunego wint Memorial Pantani Bokser Hopkins de beste blijft maandag 7 juni 2004 [„„.MareMolenaars IJJ1JS - Een psycholoog wees Gaston Gaudio de weg naar de gnale op Roland Garros. Inmid- Itli is de 25-jarige Argentijn li jjp voor de psychiater. In een krankzinnige wedstrijd, waarin lichaam en geest bij toerbeurt haperden, versloeg Gaudio zijn favoriete landgenoot Uuillermo Coria in vijf bizarre sets: 0-6 3-6 "li 6-4 6-1 8-6. Een droomfinale was het zeker niet. het Argentijnse onderonsje topfavoriet Coria en de ongeplaatste Gaudio. Toch zal de eindstrijd de geschiedenis in gaan als een van de meest memo- if rabelegebeurtenissen op de ver- schroeide aarde van Roland Gar ros Niet omdat beide gravelaars nu zulk magistraal tennis lieten zien. verre van dat, wel vanwe ge het waanzinnige scenario waarin de Argentijnse broeder moord zich voltrok, ra Coria, al twee seizoenen nauwe- llijks te verslaan op gravel, maak te vanaf de eerste bal zijn inten ties duidelijk. De lichtvoetige to met de snelste benen van allemaal, liet er geen twijfel over bestaan dat de titel op Ro land Garros alleen hem toe komt. j Feitelijk is dat ook zo. Coria is op gravel ongenaakbaar. Vorig jaar al mocht hij de meeste aan spraak maken op de fel begeer de titel in Parijs, maar toen jvond hij in de halve finale een jontketende Martin Verkerk op zijn weg. Deze keer omzeilde hij alle klippen en stond niets meer jde absolute machtsgreep in de weg. Ook Gaston Gaudio niet, leen bovenmodale gravelspeler jweliswaar, maar toch niet van :een kaliber waar Coria zich se- irieus zorgen over maakt. Gaudio zelf geloofde al evenmin in zijn kansen. Kort voor aan vang van de finale, zocht hij nog steun bij good-old John McEn- :roe, die juist op weg was naar zijn commentaarpositie. „Hij zei dat hij het vreselijk .vond dat hij de baan op moest. De druk was eenvoudig te groot. ATHENE - De overkapping van het olympisch stadion in Athene is voltooid. De Griekse televisie toonde za terdagochtend beelden van het Spyridon Louis stadion met dak. De installatie hiervan liep maanden vertraging op en dat leidde tot grote beroering. Nu de installatie is voltooid kan aan de infrastructuur in het sta- gewerkt worden. Er moe ten onder meer nog duizenden meters kabels worden gelegd voorde radio- en televisieuitzen- dingen. ANP/DPA Of ik hem kon helpen. Nou als je voor de finale van een gravel toernooi aan mij advies moet vragen, dan ben je pas echt wan hopig", gniffelde McEnroe. Vier uur later drukte hij samen met Guillermo Vilas, de illuste re Argentijn die het toernooi in Parijs in 1977 op zijn naam schreef, de Coupe des Mous- quetairs in handen van de volko men verdwaasde kampioen. Wie dat twee uur eerder had voor speld, was voor gek verklaard. De bloednerveuze Gaudio gros sierde in stupide afzwaaiers en kreeg tegen Coria aanvankelijk geen poot aan de grond. Het machtsvertoon van de water- vlugge magiër was zo evident dat het Parijse publiek uit mede lijden de zijde van de lamgesla gen Gaudio koos. „Het publiek bracht me terug in de wedstrijd. Ik stond op het punt om te vertrekken, 6-0 5-1 achter. Ik wilde weg uit dat sta dion. Pas toen ik eens goed om me heen keek en ik de wave door het stadion zag gaan, ont spande ik een beetje", verklaar de Gaudio. Kramp Het was de aanzet tot een op zienbarende wederopstanding. Nadat Gaudio verrassend de der de set naar zich toetrok, vroeg Coria geheel onverwacht om een medische behandeling. Uitgere kend de meest fitte speler van het toernooi kampte met kramp in het linkerbeen. Coria weiger de de handdoek te gooien maar dat leidde slechts tot kolderieke taferelen. Als een oude man strompelde de jonge god rade loos over de baseline. Bij de op slag lepelde hij de bal - zoals Mi chael Chang in zijn legendari sche treffen met Ivan Lendl - met een flauw boogje over het net. Gaudio kreeg de vierde set in de schoot geworpen, dacht dat Coria zou opgeven, maar El Mago toverde met hulp van de toernooidokter nog wat onvoor ziene krachten naar boven, Op zwabberbenen bracht hij de labiele Gaudio alsnog aan het wankelen. Die wist duidelijk geen raad met de situatie en pro beerde een doorbraak te force ren. Een aantal wilde klappen was het gevolg. Zoveel zelfs dat Coria op 6-5 mocht serveren voor de titel. Twee keer was hij slechts een schamel puntje ver wijderd van zijn levensdoel, twee keer viel de bal luttele cen timeters aan de verkeerde kant van de lijn. Gaudio sloeg alsnog toe en be gon spontaan de mooiste ereron- de uit de Parijse geschiedenis, met een persoonlijk handje voor iedereen op de eerste rij. De Argentijn, die beseft dat je op slechte herinneringen geen toekomst bouwt, plukte de vruchten van alle sessies bij de sportpsycholoog en probeerde er zelfs bij een hopeloze achter stand nog het beste van te ma ken. Door de onverwachte ineen storting van Coria kreeg hij uit eindelijk meer dan hij ooit had gedacht. Coria, die stug volhoudt dat hij drie jaar geleden ten onrechte is veroordeeld voor dopingge- bruik, verloor van zijn eigen lichaam en was daar behoorlijk stuk van. ,Ik wilde met deze ti tel iedereen de mond snoeren, voorgoed afrekenen met het do- pingverhaal dat me zo lang ach tervolgde", huilde hij. „Een goe de klap volstond, maar het mocht niet zo zijn. Ik ben van daag gesneuveld onder de druk die ik mezelf heb opgelegd. Ik heb God vervloekt destijds, maar ik hoop nu maar dat hij me nog een kans geeft." GPD Gaston Gaudio kust de beker nadat hij zijn landgenoot Guillermo Coria in vijf sets heeft verslagen. foto Christophe Ena/AP door Leo van de Ruit PARIJS - De finale op Roland Garros tussen twee Russische vrouwen was zaterdag arm aan kwaliteit. Anastasia Myskina hoefde niet haar beste tennis te tonen om haar jeugdvriendin Je- lena Dementjeva te overklassen. Met 6-1 6-2 won de 22-jarige Moskouse de eerste grandslamti- tel voor Rusland bij de vrou wen. De even oude verliezende finaliste was te nerveus om te genstand te bieden. Zij sloeg in de 59 minuten die de eindstrijd duurde tien keer een dubbele op- slagfout en ging zich in de vijf tien games te buiten aan 33 fou ten in de rally's. Tekenend voor het niveau was dat kampioene Myskina slechts twaalf winnen de slagen had gedaan toen ze de beker mocht aannemen. Anastasia Myskina ging zich na afloop dan ook niet te buiten aan een uitzonderlijke vreugde uiting. Zij beheerste zich, mogelijk ook uit medelijden met Dementjeva, haar vriendin sinds zij samen trainden bij Spartak Moskou on der het harde regime van Rajoe- sa Islanova, de moeder van Ma- rat Safin. Zij deelden lief en leed bij hun opkomst in het profcircuit, speelden tientallen wedstrijden tegen elkaar. De allereerste in ternationale finale die Myskina won, in 1997 een ITF-toemooi in Batumi (Georgië), was De mentjeva ook de verliezende te genstandster. Dementjeva bekende dat zij nim mer op haar best was in de de be- ADUARD - Kristy Miggels heeft de Omloop van Mid- dag-Humsterland gewonnen. De wielrenster van Vrienden van het Platteland klopte in de sprint van een kopgroep van vier Kirsten Wild (tweede) en Angela Hillenga (derde). De Ja panse Miho Oki van Farm Frites werd vierde. De vier ontsnapten in de derde wedstrijd van de ©Home Top competitie zestig kilometer voor de finish, maar zagen in de fina le hun voorsprong snel slinken. J Uiteindelijk hield het kwartet vier seconden over op het pelo ton. Bertine Spijkerman was de rapste van de grote groep. Mir jam Melchers blijft leiden in de Topcompetitie, Kirsten Wild nam de jongerentrui over van de geblesseerde Nederlands kam pioene Suzanne de Goede. Voor Miggels betekende de zege een enorme opluchting. Nadat ze bij de junior-wouwen tot de nationale top gerekend mocht worden, kwam dat er bij de vrouwen niet meer uit. „Ik raak te in een neerwaartse spiraal. Ik trainde steeds meer terwijl ik overtraind bleek te zijn. Deze ze ge kan ik dan ook goed gebrui ken", glunderde de 23-jarige Limburgse. ANP van onze sportredactie WAALWIJK - Martin Jol ver wacht deze week zijn handteke ning te zetten onder een con tract bij Tottenham Hotspur. De trainer, die afscheid nam bij RKC Waalwijk, is bij de Engelse clubjn beeld als assistent-trai ner. Eerder trok de nieuwe club van technisch directeur Frank Amesen al de huidige bonds coach van Frankrijk, Jacques Santini aan als hoofdcoach. "We zijn met de laatste bespre kingen bezig. Begin komende week hakken we de knoop door", zegt Jols zaakwaarnemer Mino Raiola. Hij wil zich desge vraagd niet uitlaten over de toe komstige functie van Jol bij Tot tenham. Eerder liet de oefen- meester zich immers ontvallen dat hij alleen hoofdtrainer wil worden. „Dat ligt iets genuanceerder", aldus Raiola. Martin Jol verleng de na bijna zes jaar zijn con tract bij RKC niet omdat hij toe was aan een nieuwe uitdaging. Met Santini en Jol hoopt Spurs op meer succes. Het afgelopen seizoen won de ploeg slechts 13 van de 38 duels en eindigde het op de veertiende plaats in de Premier League. Jol was giste ren zelf niet bereikbaar. GPD van onze sportredactie GOES - De Duitser Patrik Sin kewitz heeft de Ronde van Duitsland gewonnen. De 23-jari- ge renner van Quick Step arri veerde gisteren in de laatste etappe in het peloton bij de eind streep in Leipzig. Sinkewitz had zaterdag in een zware etappe zijn gele trui met succes verdedigd in de voor laatste etappe. De 186 kilometer lange rit leverde een overwin ning op voor de Spaanse favo riet Francisco Mancebo. De Belg Tom Boonen zegevierde in de laatste etappe die over 173 kilometer van Chemnitz naar Leipzig ging. Hij won de massas print voor de Duitser Danilo Hondo. Sinkewitz veroverde begin vori ge week de gele trui verrassend in de eerste bergetappe en stond die niet meer af. Het talent van ARNHEM - Mirjam Dieleman uit Vlissingen is gisteren in Arn hem Nederlands sludentenkam- pioene mountainbike geworden. De Vlissingse was heer en mees ter in de wedstrijd over 75 minu ten. Ze bleef Femke Terpstra uit Amsterdam en Caroline Slikker uit Broek op Langedijk voor. de Quick Step-formatie had veel aan de steun van wegkapi tein Paolo Bettini, die hem met raad en daad bijstond. Tot teleurstelling van de Duit sers kon Jan Ullrich geen rol van betekenis spelen in de Ron de van Duitsland. Opvallend was wel de rol van de jonge Ra- bo-renner Pieter Weenink, die op de elfde plaats in het alge meen klassement eindigde. De Spanjaard Roberto Heras werd gisteren eindwinnaar van de Spaanse etappekoers Bicicle- ta Vasca. Tijdens de laatste etap pe, die werd gewonnen door zijn landgenoot Roberto Laiseka, onttroonde hij zijn landgenoot Angel Vicioso, winnaar van een etappe en de tijdrit van zater- dag. De Russische veteraan Konisjev won zaterdagmorgen het eerste deel van de vierde etappe van de Bicicleta Vasca. Classique De Spaanse beroepswielrenner Oscar Sio Pereiro van de Phonak-ploeg schreef zaterdag in Aix-les-Bains de Classique des Alpes op zijn naam. De wed strijd over verschillende berg toppen had een afstand van 165 kilometer. De proloogtijdrit van de Dau- phiné Libéré werd gisteravond gewonnen door de Spanjaard Iban Mayo. Na 5,4 kilometer in de straten van Megève was hij een fractie sneller dan de Ameri kanen Tyler Hamilton en Lance Armstrong. PARIJS - Michaëlla Krajicek heeft bij het meisjestoer- nooi van Roland Garros de dubbeltitel veroverd. Met haar Tsjechische partner Katerina Bohmova versloeg ze op het gravel in Parijs in de finale het Russische koppel Irina Kotkina en Jaroslava Sjvedova met 6-3 6-2. Kraji cek en Bohmova stonden vorig jaar ook al in de eind strijd, maar verloren toen van het Spaanse duo Fraga/Gonzalez. Krajicek strandde in het enkeltoernooi in de kwartfinales. ANP BRUSSEL - Het is zeer twijfelachtig of Kim Clijsters over zestien dagen kan meedoen aan Wimbledon. De Bel gische tennisster miste al het grandslam op Roland Gar ros door een ernstige polsblessure. De kwetsuur dateert al van maart in Indian Wells. Zij keerde in april wel terug op de tennisbanen maar de renr tree was van korte duur. Wimbledon begint op 21 juni in Londen. ANP/SID VIAREGGIO - Mario Cipollini start dit jaar in de Tour de France. De 37-jarige Italiaanse wielrenner heeft dit zaterT dag in Viareggio meegedeeld. „Zelfs als ik niet in de beste conditie ben, zal ik in de Tour starten", verklaarde de oud-wereldkampioen. De sprinter reed dit jaar een ongelukkige Ronde van Ita lië. Zijn rivaal Alessandro Petacchi won negen etappes. Hij niet één. Dit was een unicum sinds 1989. 'Super Ma rio' kwam tijdens de zevende rit van de Giro ten val en gaf op. In het ziekenhuis moest een beenwond worden ge hecht met zeventien krammen. De Tour de France is van 3-25 juli. ANP/AFP AIX-LES-BAINS - De Franse wielrenner Christophe Ri nero is zaterdag gewond opgenomen in het ziekenhuis van Chambéry. Hij kwam zwaar ten val tijdens de Classi que des Alpes in de afdaling van de Granier. Rinero raak te tijdelijk buiten bewustzijn. Hij had verwondingen aan het hoofd, armen en benen. Rinero is de kopman van de ploeg Ragt. ANP/AFP CESENA - Ronde van Italië-winnaar Damiano Cunego heeft zaterdag de eerste Memorial Marco Pantani gewon nen. In een wedstrijd over 60 kilometer met finish in Pan- tani's woonplaats Cesenatico versloeg de jonge Italiaan zijn landgenoot Franco Pellizotti in de sprint. De eerste Memorial Marco Pantani was een emotionele gebeurtenis. Alle deelnemende renners bezochten het graf van hun ge storven collega. Cunego omhelsde Pantani's vader Paolo langdurig. Pantani's moeder Tonina, nog steeds in rouw, raakte voor de start van de koers onwel en moest naar huis worden gebracht. Burgemeester Giordano Conti deel de mee dat de Memorial volgend jaar een vervolg krijgt met een wedstrijd over 200 kilometer. Marco Pantani stierf op 14 februari van dit jaar aan een overdosis cocaï ne op 34-jarige leeftijd in een hotelkamer te Rimini, na dat hij zichzelf een week had opgesloten. ANP/AFP langrijkste tenniswedstrijd van haar carrière. „Moe was ik, en heel erg zenuwachtig. Het was mijn eerste grandslam finale. Ik schaam mij wel, want het is mijn liefste wens om Roland Garros te winnen. Sorry dat ik zo slecht speelde. Ik hoop dat dit niet mijn enige kans was op zo'n grote titel." Myskina verdiende in Parijs 838.000 euro en steeg naar de derde plaats op de wereldrang lijst. ANP Patrik Sinkewitz viert zijn zege in de Ronde van Duitsland. De wie- lerduivel viert mee. foto Miro Kuzmanovic/Reuters door Gerrit Hendriksen CANET - De Nederlandse ploeg is in Canet, de tweede etappe plaats van de Mare Nostrum Tour, niet tot meer in staat ge weest dan het zwemmen van trainingstijden. Niemand die er om maalde. Het verblijf in Zuid-Frankrijk leverde wel een schat aan informatie op over presteren bij grote hitte (zoals straks in Athene). In samenspraak met NOCNSF waren wetenschappers naar Ca net, waar de temperatuur opliep tot 35 graden, gereisd om bij al le Nederlandse deelnemers me tingen te verrichten. Dat zullen ze over enkele weken tijdens het trainingskamp in Italië nog maals doen. Het vodht- en energieverlies in een 'haaienpak' is nu eenmaal niet bij iedereen gelijk. TZA-coach Fedor Hes vond die resultaten in principe belangrij ker dan de klasseringen in het water. Deze waren na een trai ningsstage met gemiddeld 60 ki lometer per week begrijpelijk niet om over naar huis te schrij ven. Medaillekandidaat Marleen Veldhuis bijvoorbeeld, in Athene na Pieter van den Hoo- genband en Inge de Bruijn een serieuze medaillekandidate, kwam op de 100 vrij niet verder dan 57,17, de zesde tijd. De Au stralische wereldrecordhoud ster Lisbeth Lenton won in 54,81. Van den Hoogenband zou in Ca net op de 400 vrij meedoen, maar in overleg met coach Jacco Verhaeren liet hij de race aan zich voorbij gaan. „We hebben besloten dat een wedstrijd op dit moment niets toevoegt", aldus Verhaeren van uit Frankrijk, waar hij met de Nederlandse ploeg de afgelopen twee weken in training was. „Pieter had ook niet echt behoef te aan een race. Het doel hier was het trainingskamp en dat is prima verlopen." Test In de voorbereiding op de Spe len zal de tweevoudig olympisch kampioen niet meer in officiële wedstrijden uitkomen. Volgens Verhaeren is dat in deze fase ook niet meer noodzakelijk. „In maart hebben we veel gezwom men en ook de EK was nog een goede test. Nu draait het vooral om trainingen." Op de 100 meter, vrij kwamen Mark Veens (51,56), Mitja Zastrow (51,66), Johan Kenk- huis (51,76), Gijs Damen (52,19), Klaas Erik Zwering (52,23) en Joris Keizer (53,66) in actie. Ze haalden allen de finale niet. Voor Keizer was het zijn eerste race sinds het auto-ongeluk waardoor hij de wedstrijden bij de EK moest laten schieten. Ver haeren: „Deze tijden zijn in de ze fase te verwachten. Het is vooral goed voor de jongens om nog een keer op het startblok te staan." ANP LAS VEGAS - Middengewicht Bernard Hopkins heeft zaterdag in Las Vegas met succes zijn we reldtitel van de drie grote boks- bonden (WBC, WBA, IBF) verde digd. De 39-jarige Amerikaan ver sloeg in Las Vegas zijn landge noot Robert Allen dik op pun-i ten: 119-107 119-107 117-109, De laatste was de officiële uitda ger van de IBF. Voor Hopkins was het zijn acht tiende opeenvolgende overwin-r ning in een titelgevecht. Hij be haalde zijn 44e zege in zijn 47e profpartij. Hopkins bokst op 18 september in Las Vegas tegen zijn grote ri vaal Oscar de la Hoya. De 'Gol den Boy' van het Amerikaanse boksen debuteerde zaterdag stroef in het middengewicht. De Duitser Felix Sturm incasseerde na een enerverend gevecht een twijfelachtige nederlaag op pun ten: 115-113 115-113 115-113. Voor De la Hoya was het zijn 37e zege in zijn veertigste prof partij. Bij het titanengevecht om drie wereldtitels tussen de onbetwiste kampioen Hopkins en uitdager De la Hoya is voor beide boksers een beurs van ruim 25 miljoen euro beschik baar. In het lichtgewicht ging dc titel naar de Mexicaan José Luis Cas tillo. Hij won, eveneens op pun ten, van de Amerikaan Juan Laz- cano. De titel lag voor het op rapen omdat titelhouder Floyd Mayweather jr. de overstap maakte naar een andere gewicht klasse. ANP/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35