fee Zorgen over BAM-overeenkomst Zinnenprikkelende jazz in zonovergoten Terneuzen Dweilbandfestival profiteert van de zon Zuidlandschool viert eerste Zomerfeest Geslaagde editie Meerminnefeesten Scouts vonden dode man tijdens tochtje met opgeknapte vlet Progressief Hulst vreest voor rechtsgeldigheid oud contract Open beenbreuk na scooterongeval Modelspoorbaan Breskens geopend Computerproject over de grens Aanhouding na mishandeling zeeuwse almanak Griezelfilm 0113-315649 wvvw.pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Ed-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Jrtuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. editie Zeeuws-Vlaanderen maandag 7 juni 2004 door Sheila van Doorsselaer HULST - Progressief Hulst vraagt zich af of de indertijd met BAM gesloten overeen komst voor de ontwikkeling van de binnenstad nog rechtskracht heeft. De oppositiepartij wil van het college duidelijkheid of het stadsvernieuwingsplan De Nieu we Bierkaai, in hetzelfde ge bied. wel zonder meer uitge voerd mag worden. De gemeente Hulst heeft jaren geleden met BAM een ontwikke lingsovereenkomst gesloten voor het gebied ten noordwes ten van de binnenstad. In dit contract is de bepaling opgeno men dat de overeenkomst pas eindigt wanneer beide partijen alle verplichtingen zijn nageko men en de werkzaamheden zijn uitgevoerd. Progressief Hulst vreest voor de gevolgen als blijkt dat het contract nog rechtsgeldig is. In de overeen komst staat immers verder ver meld dat de gemeente niet met een andere partij in zee mag gaan in hetzelfde plangebied. Hulst is onlangs zelf naar bui ten gekomen met een nieuwe vi sie voor het gebied: De Nieuwe Bierkaai. De visie houdt de ge meente tot nu toe strak in eigen hand. Projectontwikkelaars zijn nog niet aangezocht. Deson danks vraagt Progressief Hulst zich af of Hulst, zonder BAM, een ander stadsvemieuwingspro- ject mag opstarten. Schadeclaims De partij geeft wel aan dat het niet haar bedoeling is de ontwik keling van De Nieuwe Bierkaai te dwarsbomen, maar ze wil niet nog eens geconfronteerd worden met schadeclaims of boe tes. De fractie staat in eerste in stantie positief tegenover het raamplan voor de Bierkaai, maar omdat er nog te weinig (fi nanciële) details bekend zijn, wil Progressief Hulst pas te zijner tijd een standpunt bepa len over de haalbaarheid van het plan. Progressief Hulst prijst zich in ieder geval geluk kig met het feit dat de gemeente zich nu niet, naar eigen zeggen, blindelings heeft gebonden aan een projectontwikkelaar. Vol gens de fractie is dat indertijd met het BAM-contract wel ge beurd. Burgemeester J.F. Mulder kan de vragen van de partij nog niet beantwoorden. Hulst is immers nog volop in onderhandeling met BAM, over de status van het contract, maar ook over de ton- nenclaim die Hulst nog steeds boven het hoofd hangt omdat de gemeente de plannen van BAM niet heeft uitgevoerd. door Jeanette Vergouwen i HULST - „Dit is echt super weer. Niet te warm en niet te koud, geen weer voor het strand, dus zakken de liefheb bers van dweilmuziek af naar Hulst", straalt een van de leden van de band De Baréelen. De Grote Markt was gisteren het kloppende hart van Hulst. I Verspreid door de hele binnen stad lieten 31 dweilbands hun kunsten horen op het elfde [dweilbandfestival. Het hoogte punt van de dag werd het geza menlijke optreden van alle 700 muzikanten op de Grote Markt. Een jamsessie in open lucht zon derweerga. Naar schatting liepen zo'n twee duizend mensen door het cen trum van Hulst om hier en daar een optreden mee te pikken. De dweilbands traden om beur ten op en leden van AHC de Vos sen gidsen hen door de straten. De Muziekvereniging uit Hei kant verzorgde het koffiecon cert om 11.30 uur en op het po dium mocht elke band een hajf uur spelen en zo zijn visitekaart je afleveren. De mannen van Gerst Hop rusten even uit en pakken een verkwikkende pint. „Het is een fantastisch gebeuren, de binnen stad is autovrij, dus er kan naar hartelust gelopen en gespeeld worden", zeggen de rustende muzikanten. „Je hoort verschil lende talen en dialecten en ieder een geniet." door Gino Van den Broecke TERNEUZEN - De Zuidland school in Terneuzen vierde afge lopen zaterdag voor de eerste keer een Zomerfeest. Voorgaan de jaren werd er altijd een spon sorloop georganiseerd, maar om dat de Zuidlandschool dit schooljaar het 50-jarig jubileum viert, vonden het team en de ouderraad het tijd voor iets an ders. Dat bleek een gouden greep, want ruim vijfhonderd be zoekers namen een kijkje op het eerste Zomer feest. Vanaf 11.00 uur waren er aller lei spelletjes te doen. Zo konden de kinderen meedoen aan een steprace, een pingpongballenra ce. was er een limbodanswed strijd en werd een wedstrijd bal- lonscheren gehouden. Daarbij werden de ballonnen inge smeerd met scheerschuim en moesten de kinderen met een scheermes de ballon scheren zon- der deze te laten knallen. Vier vrijwilligers stonden klaar om de kinderen te schminken. Op het schoolplein aan.de Prof. Zeemanstraat stonden enkele partytenten, parasols en terras jes. Er werden wafels gebakken en ook de broodjes hamburger en worst vonden gretig aftrek. De zomerse muzikale omlijsting werd verzorgd door dj Tarek. Deze twaalfjarige leerling uit groep acht heeft muziekdraaien als hobby en liet zich zaterdag van zijn beste kant zien. „We zijn erg tevreden met hoe het gegaan is vandaag", aldus M. de Voogt, secretaris van de Ouderraad Zuidlandschool. „Het was supergezellig en lek ker druk. Daarbij speelde het goede weer ook een belangrijke rol. Dit feest is zeker voor herha ling vatbaar, maar dat zien we volgend jaar wel weer. Wie weet organiseren we wel een zomer feest én een sponsorloop, die be slissing nemen we later wel." De opbrengst van het Zomer- feestis voor de school. Damy Vader in actie tijdens de dikkebandenrace. door Frank Gijsel WATERLANDKERKJE - „Jullie staan los jes op het podium en jullie hebben veel ta lent en lef", sprak de jury gistermiddag tij dens de playbackshow in Waterlandkerkje tot de winnaars. De show was een van de geslaagde onderdelen van de 27e editie van de Meerminnefeesten. De eerste prijs in de categorie tot zestien jaar ging naar De schippers van de Kame leon met het lied 'Wind door mijn haren', gebracht door Dirk Walhout (10) en de broertjes Jean Pierre (9) en Antoine Dael- man (6). Bij de categorie ouderen ging de prijs naar Golden Earring, bestaande uit Daniël Heinsdijk, Michiel Leyte, Frans Dekker en Ivo Haartsen. De opening op vrijdagavond in het tot kas teel omgebouwde dorpshuis was meteen raak. Cindy Cocquyt en Michiel Leyte als prinses en prins nodigden de kinderen uit een kijkje te nemen in hun kasteel. Na het uitspreken van de openingsspreuk kon de legendarische fles jenever gekraakt worden door de leden van de organisatie. De dj's Cor en Arjen B verzorgden daarna een licht- en muziekshow. Bijna duizend bezoekers kwamen er op af. Op zaterdaga vond zorgden Gerard Joling, Lee Towers en de band Prime Time ervoor dat op nieuw duizenden mensen de tent opzoch ten. foto Camile Schelstraete De trekkertrekwedstrijden eerder die dag trokken zo'n vijfhonderd bezoekers. De deelnemers streden in zes gewichtsklassen om de prijzen. Bij de dikke-bandenwed strijd kwamen 35 deelnemers aan de start. Playbackshow Gisteren was de playbackshow in de feest tent in 't Kerkje met zestien acts. Cindy Cocquyt, een van de organisatoren, was erg tevreden over evenement. „We hebben schitterend weer gehad en veel volk over de vloer." Uitslagen van de trekkertrekwedstrijden: 0-3500 kg- Kristof Mathijs, specials: Patrick Scheers, 3500-4500 kg: Davey van de Broeck, 4500-5700 kg: Frank de Maat, 5700-8000 kg: Marlijn Vercouteren, 8000-10.500 kg: Piet Verhelst. door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Snerpende trompetten, een swingende kerk dienst, vrolijkstemmend banjo- getokkel, een uit de voegen barstend Porgy Bess, in jazz gegoten citaten van Remco Cam- Pert en kippenvel door saxvirtu- oos Hans Dulfer. De Terneuzen- se binnenstad ademde dit week einde de sfeer van New Orleans zijn glorietijd. De 32e editie van Scheldejazz was volgens de organisatie we derom een overweldigend suc ces, Hoewel een dag korter dan voorheen, kwamen zo'n 45.000 lazz_- dixieland-, funk- en swingliefhebbers op het festival Het overwegend zonnige weer droeg bij aan de unieke sfcer. In de straten van de bin nenstad klonk doorlopend vro- njkstemmende muziek van on der andere de Jazz Crackers en Flying Dixies die aan de wandel waren. Op diverse podia in de slad lieten bands van zich ho ren. Saxofonist Hans Dulfer bezorg de het zaterdagavond massaal naar de Markt toegestroomde publiek kippenvel. Hij had er duidelijk zin in en verbaasde de menigte door tussen hen in te springen. „Hij krijgt de meest stijve personen nog uit hun stoel om mee te swingen", aldus een uitgelaten J. van Kerkvoort van het secretariaat van Schelde jazz. Hoewel vóór velen Dulfer wel licht het hoogtepunt was, deden de andere gasten zeker niet voor hem onder. Corrie en haar Gro te Brokken bleken een sensatie. Corrie van Binsbergen op gitaar en bijgestaan door onder ande ren Bob Fosko (Raggende Man- ne) die teksten van Remco Cam- pert en Jan Mulder citeerde, overgoten met een straffe jazz- saus. Ritmische funk In Porgy Bess werd het po dium ingenomen door het Ramón Valle Trio en The Hand some Harry Company. De nacht werd er afgesloten door de Jack Dynamite Construction, met hun ritmische funk-geluid te vergelijken met de meer com merciële Franse funk-dance groep St. Germain, die met het nummer Rose Rouge een aantal jaren geleden de top 40 haalde. Ook was er even bezinning in stijl, tijdens Scheldejazz. Voor de tweede keer werd een aange paste kerkdienst gehouden in de Grote Kerk aan de Noordstraat. Van ontkerkelijking was gister ochtend in dit godshuis geen sprake. Ruim achthonderd men sen maakten de viering mee. De dominee werd ingehaald met het nummer When the Saints go marching in en het enthousias me van The Gospel Roots en The N.O. Longfield Jazz Crackers werkte meer dan aanstekelijk. Iedereen zong en klapte uit vol le borst mee. Scheldejazz werd gisteravond weer traditioneel afgesloten met de final jam session in Porgy. Daar kwamen alle muzikanten, die na hun optredens nog in Ter neuzen waren blijven hangen, bijeen voor de ultieme toegift. Alle dienstverlening van de gemeente Middelburg vanaf vandaag 12.00 uur in het nieuwe Stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Openingstijden a$j vanaf morgen: alle Tijjyï l loketten van 08.00 j' tot 15.30 uur. JBL W D TERNEUZEN - Een 16-jarige bromfietser uit Terneuzen liep zaterdagavond een open beenbreuk op toen hij mèt zijn scooter op een auto botste. De Temeuzenaar reëH over de Buitenhaven in zijn woonplaats en verleende bjj de Middensluis geen voorrang aan een 21-jarige Bel gische automobilist. De jongen botste tegen de auto eü kwam ten val waarbij hij zijn been brak. Hij is overge bracht naar het ziekenhuis in Terneuzen. De auto raakfe aan de voorzijde flink beschadigd. De scooter had overql deuk- en krasschade. BRESKENS - Met een draai aan een sleutel en een door dringend fluitsignaal opende burgemeester J. Sala van Sluis zaterdagochtend het miniatuur spoorwegplacement bij De Afslag te Breskens. Naast het restaurant is de laat ste maanden een groot terrein met honderden meters spoor aangelegd rond een dorp, een bergmassief met ka belbaan en een waterpartij. In de laatste dobberde onder meer een replica van de oude PSD-boot Johan Friso. De treinen zijn gebouwd op schaal 1:22,5. Dat is vier keer zo groot als de gewone bekende modeltreinen. Onder leiding van Wim Waleboer, lid van modelspoorver eniging Hondekop uit Terneuzen, en Nick Manneke van de Afslag, is er sinds januari aan de aanleg van de bijzon dere attractie gewerkt. De treinen rijden tijdens ope ningsuren van De Afslag continu. NIEUW-NAMEN - In de St. Jozefschool in Nieuw Namen is zaterdag met veel feestelijk vertoon het nieuwe compu terlokaal annex mediatheek geopend. De leerlingen kun nen nu via de computer met het Educat systeem boeken lenen bij zowel de bibliotheek in Hulst als de leeszaal van het aangrenzende Belgische Kieldrecht. De St. Jozef school heeft al zo'n tien jaar een samenwerkingsverband met de bibliotheek in de buurgemeente. Door het geauto matiseerde systeem verdwijnt het uitlenen via het tijdro vende kaartenbakwerk. Deze samenwerking is tot stand gekomen met onder meer een subsidie van 10.000 euro van de Euregio Scheldemond. De gemeente Hulst droeg bijna 80.000 euro bij. TERNEUZEN - De politie heeft zaterdagavond even voor tien uur in een woning aan de Donze Visserstraat in Ter neuzen een 44-jarige man uit die plaats aangehouden. Hij wordt ervan verdacht met een hard voorwerp op het hoofd van een 46-jarige plaatsgenoot te hebben geslagen. De ooi-zaak ligt in de relationele sfeer. lieten ze daarom in de boot wachten. Ze hebben de man niet gezien. Alleen zijn voeten waren zichtbaar." De jongens belden 112, zetten de motor af en lieten het zeil van het bootje zakken. „Ons ei gen zeil lieten we wel omhoog zodat de reddingmaatschappij en de waterpohtie ons konden herkennen aan het zeilnum- mer." Na een kwartiertje was de KNRM ter plaatse. Die bracht de man over in de reddingboot, begon met reanimeren en ging naar de jachthaven Oranjeplaat. Daar werden ze opgewacht dooi de ambulance en de traumaheli kopter. Het ambulanceperso neel constateerde dat de man overleden was. „Reinier is met de boot van de man naar de jachthaven geva ren en is verhoord door de poli tie. Ik ben met de dames terugge gaan naar het scoutcentrum., Toevallig was daar net Theo Sies, onze voorzitter. Die heeft samen met de leiding en met de beheerder van het scoutcentrum er voor gezorgd dat iedereen tot rust kon komen. De meiden be sloten dat ze de dag toch nog leuk wilden afsluiten. Daarom zijn we verder gegaan met het programma voor die dag. Maar ik moet zeggen dat ik daar een dubbel gevoel bij had. Ik moest er toch steeds weer aan den ken." De scouts is slachtofferhulp aan geboden. door Miriam van den Broek VEERE - De vlet was net opge knapt, dus wilden de zeeverken ners van De Golfbrekers uit Vlis- singen zaterdagmiddag wel een zeiltochtje maken op het Veerse Meer. Die middag vonden ze een dode man in een zeilboot. De 27-jarige Tim Aspeslagh uit Vlissingen had samen met de 22-jarige Reinier Henneke de lei ding over de boot met daarin vier meisjes van elf tot zestien jaar. „Bij Oranjeplaat liepen we vast op een zandbank", vertelt Wim. „Naast ons was ook een bootje vastgelopen. Eerst hadden we dat niet in de gaten, maar daar na merkten we dat het zeil van dat bootje gehesen was en dat de motor draaide." Samen met Reinier Henneke liep Aspelagh door het water naar de andere boot. „We zagen gelijk dat de man dood was. Ge- lukldg bleven we zelf rustig. We raakten in een soort automati sche survival-mood. We riepen naar de dames dat ze maar niet moesten kijken en dat ze rustig moesten wachten tot wij weer te rug waren. Maar ja, die waren natuurlijk ook ontzettend ge schrokken. Eén meisje begon van schrik te huilen. Het liefste hadden we de dames gelijk te rug laten varen naar het scout centrum in Veere, maar alleen Reinier en ik mogen varen. We Botsing tussen de Flying Dixies en winkelende dames tijdens de Streetparade in de Noordstraat. foto Camile Schelstraete Getuige de groeiende berg puin voor de deur, lijdt dat Vlissingse huisgezin al weken onder een ingrijpende verbou wing. Lijden doet vooral de vrouw des huizesdie zich overdag met zuigeling ver schanst in die éne kamer waar nog ruimte is om te lo pen en men nog zonder stof- masker ademen kan. Laatst besloot ze dat ze er dringend uit moest. Naar een film waar bij je je verstand op nul kunt zetten. Van Helsing werd het, waarin de roemruchte vam pierjager in zijn met-aflaten de strijd door roeien en ruiten gaat. Bij haar terugkeer nam haar andere dochter vader even apart en zei: „Het gaat niet goed met mama. Elke keer als er weer een dak instortte of een muur omver ging, hoorde ik haar iets fluisteren als: wat een stof! Hoe krijg je dat in godsnaam weer opgeruimd!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31