Toetje van een mooie voetbaldag En Frans Bauer bleef maar zingen C-junioren van Terneuzen kunnen net niet stunten iTFFn vEs- Li Li l£El UI Beter binnen de lijnen dan erbuiten B-junioren PSV in strijd om Super Cup makkelijk langs Ajax ■■■■--, Krappen tweed in Zwitserland C<E>) - mi Renner Van der Klooster eert vrouw tijdens koers Daly Zidane RUGNUMMER maandag 7 juni 2004 door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Het had een duel moeten worden op het scherp van de snede, met twee aan elkaar gewaagde teams, ge vuld met talent. Zo'n wedstrijd werd het zaterdag echter niet in Terneuzen, waar de B-junioren van PSV en Ajax streden om de Shell Super Cup. De Eindhovenaren bleken voor de derde keer dit seizoen te sterk voor hun leeftijdgenoten uit Amsterdam. Na een 3-0-voor- sprong bij de rust werd het uit eindelijk 4-0. Het duel, dat in de eerste helft door een kleine zeshonderd toe schouwers werd bekeken, vorm de het sluitstuk van een voetbal dag die bol stond van het en thousiasme. Straatvoetbal op het parkeerterrein, een snel heidsmeter, districtsfinales op het veld, een promotiestand voor scheidsrechters, gehandi capte voetballers en voetballen de meiden; het complex van Ter- neuzense Boys puilde zaterdag vanaf de vroege ochtend uit. De organisatie had niets aan het toeval overgelaten, waardoor de Jeugdvoetbaldag vlekkeloos ver liep. De eerste vrijwilligers ston den al om zes uur klaar om de tribune op het parkeerterrein op te bouwen. Er was echter één probleem: het bedrijf uit Waal wijk dat de tribune zou afleve ren kwam zonder opgaaf van re den niet opdagen. Voorproefje Rond de klok van twee uur was de parkeerplaats weer het ter rein voor auto's en concentreer de het voetbal zich enkel nog op de groene velden. Als voorproef je op het treffen tussen PSV en Ajax werkten de G-teams van SC Olympus en OMC hun dis trictsfinale af. Na een felle maar faire wedstrijd zegevierde Olym pus met 2-0. Nadat Dennis de Nooijer de zilveren en gouden medailles had omgehangen sprongen beide ploegen op het erepodium om samen een klein feestje te vieren. Tegen half vier restte alleen nog Fitim Kacik, die drie keer scoorde namens PSV, heeft de bal onder controle terwijl Ajax-verdediger Evander Sno (links) in aantocht is. de finale tussen de B-junioren die hopen op een bestaan als profvoetballer. Bij aankomst in Terneuzen had PSV eindelijk de kampioensschaal ontvangen, die dit seizoen lange tijd naar Feyenoord BI leek te gaan. De Rotterdammers verspeelden de titel echter op de laatste speelda gen aan PSV, dat wel bleef win nen. Ajax pakte de beker ten koste van het eigen A2-team en daardoor stond in Terneuzen een onvervalste klassieker op het programma. De statistieken spraken vooraf in het voordeel van PSV, dat in de competitie al twee keer te sterk was geweest voor de Am sterdammers. In de eerste helft werd al snel duidelijk wat daal de reden voor was. Beide ploe gen speelden in een onvervalst 4-3-3-systeem, alleen ontbrak bij Ajax enige vorm van verras sing. Jeugdinternational Sergio Zij Ier zorgde af en toe wel voor aardige acties, maar de rest van het team bleef ver achter bij de razendsnelle rechtsbuiten. PSV stelde daar realistisch en ef fectief voetbal tegenover, getui ge de drie doelpunten in de eer ste 45 minuten. Centrumspits Fatim Cicik vormde samen met Christopher N'Gombo, Rochdi Achenteh en Ismail Aisatti een plaag voor de Ajax-verdediging, die opvallend veel ruimte weg gaf. Kacik kopte na negen minu ten een voorzet van N'Gombo aan de tweede paal binnen en be nutte na een halfuur een straf schop nadat hij zelf was neerge legd. Met een steekpass zette Kacik even later Aisatti alleen voor doelman Dieter Reynaert, die kansloos was: 3-0. Kacik bepaal de twintig minuten voor tijd met zijn derde treffer de eind stand op 4-0. „Dit is een heel goede lichting en daardoor heb ben we een mooi seizoen achter de rug", zei PSV-trainer Michel Vonk. De ex-verdediger van on der meer Manchester City pakte in zijn eerste seizoen bij de B-jeugd meteen de dubbel, maar prijzen staan uiteraard niet voorop. Vonk: „Je ziet dat er technisch gezien weinig ver schil is tussen Ajax en PSV. Je moet het alleen wel in groepsver band laten zien en dat deden wij vandaag. Vonk had genoten van de entou rage in Terneuzen, maar had foto Camile Schelstraete toch nog wel een tip voor de KN VB. „Ze moeten eerst afwachten wie er de Super Cup spelen en dan een centrale locatie kie zen", meende Vonk. „Eigenlijk is dit veel te ver voor zo'n wed strijd. Anders had er ook veel meer eigen publiek van ons mee gekomen." PSV Bl-Ajax BI 4-0 (3-0). 9, Fitim Kacik 1-0, 30. Fitim Kacik 2-0 (strafschop), 35. Ismail Aissati 3-0, 71. Fitim Kacik 4-0. Scheidsrech ter- A.H. van Drunen (Dordrecht). Gele kaart: Nick Verlijs- donk(PSV). Aantal toeschouwers: 600. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Er is nog geen minuut gespeeld, als de keeper van Terneuzen Cl op z'n donder krijgt. „Delphio! Jij moet roe pen en die bal pakken", schreeuwt trainer Alex Dehul- sters over het hoofdveld van Ter- neuzense Boys. Het misverstand met één van zijn verdedigers blijft zonder ge volgen voor de doelman en ver volgens gooien de jonge Terneu- zenaren de schroom van zich af. In de finale van de Super Cup staan de Zeeuws-Vlamingen te genover de C's van profclub FC Eindhoven. Zouden ze een kans maken tegen de Brabantse profs in spe? Het antwoord volgt na tien mi nuten als aanvoerder Robin Dek ker de 1-0 binnenschiet. Dehul- sters sprint van blijdschap even het veld in en herhaalt die actie vijf minuten later als linksbui ten Tom Jansen er 2-0 van maakt. Een prachtig schouw spel ontspint zich aan het eind van de zaterdagochtend in een heerlijke atmosfeer. De ouders leven hartstochtelijk mee en ge ven hun kinderen tips vanaf de kant. „Korter dekken Derek." Een knappe sliding volgt en Ter neuzen zet een nieuwe aanval op. Een afstandsschot valt bo venop de lat en Tom Jansen is dicht bij de 3-0. De kansen van Terneuzen Cl nemen daarna af en Eindhoven komt vlak voor rust op 2-1. De spanning is te rug en na drie wissels tijdens de rust is Terneuzen aan het begin van de tweede helft even de draad kwijt. FC Eindhoven pro fiteert optimaal en buigt de ach terstand binnen vier minuten om in een 3-2-voorsprong. De marge wordt een kwartier voor tijd op twee doelpunten ge bracht en de beker gaat daar door definitief naar Eindhoven. Bij de uitreiking krijgt de afge vaardigde van de KNVB de la chers op zijn hand. Niet na een goede grap, maar door een enor me blunder. „Spelers van Ter neuzen, ik heb slecht nieuws voor jullie. Ik ga geen sra« verzinnen of excuses zo& We hebben een grote fout maakt, want de beker die bij lie tweede plaats hoort nog op het bondsbureauins da... Die komen we zo snel; gelijk naar Terneuzen b „Ik wilde vandaag iedereet ten voetballen en daaitf moesten we na rust ken", zegt Alex Dehulstereiu loop. „We zijn dit seizoen la pioen van de hoofdklasse gei den en hebben daarna ook toernooi met de twee aia kampioenen gewonnen, genoten van mijn ploeg en trots op die jongens. Als 3-0 hadden gemaakt, had ilt nog wel willen zien. Maark een mooi seizoen geweest en hebben we prachtig afgeslou GOES - Karin Krappen is oj Open Zwitserse dartkampit schappen op de tweede pli geëindigd. I)e Vlissingse ver) in de finale met 5-2 vanFra Hoenselaar uit Rotterdam. Samen met Hoenselaar ver! Krappen ook de finale in dubbelspel. Het koppel vei met 5-3 van twee onbekende! gelsen. Mede dankzij haarp: taties in Zwitserland verore de Vlissingse dartster een pis in het Nederlandse team da: oktober in Finland het i speelt. Ze is dan tearaga van Francis Hoenselaar. Het toernooi in Basel was: erg sterk bezet. „Eigenlijk! het een waardeloos toenxc vond Krappen gisteren. „En ren maar 31 vrouwen, waan; je steeds verschrikkelijk I moest wachten voor je de vols de ronde kon spelen." De Vlissingse was desondr van de partij omdat ze pit kon verdienen voor de kwalü tie van de Embassy, het off» ze WK, en de Wolds DartsT: hy in Utrecht. 5>JÜÜ /S\ r 57 door Marcel van der Kraan AMSTERDAM - Frans Bauer pro beerde er nog van te genieten. Hij huppelde door de Arena, maakte ge lukzalige sprongetjes over het gras en zong zijn grootste hits. Onder normale omstandigheden zou de zanger van het Nederlandse le venslied een vol stadion in extase hebben gebracht. Maar zaterdaga vond was de sfeer bij het Neder lands elftal alles behalve normaal. En dus stond Frans Bauer bijna net zo voor gek als de spelers in de mid dencirkel. Wat een feest had moeten worden, met bloemen, zingende supporters en zwaaiende Oranjefans, werd een belachelijke en gênante vertoning. Alles rond het Nederlands elftal is geregisseerd, er hangt een grote PR-machine aan het boegbeeld van de KNVB en alles is ver vooraf be dacht. Maar in dat hele begeleiding sapparaat en binnen de hele KN- VB-top kwam er kennelijk niemand op de gedachte om zaterdagavond in de Arena even in te grijpen. Als je door je eigen supporters in de rust en na afloop op een verschrikke lijke manier al bent uitgefloten en weet dat je een groot deel van de mensen met een waardeloos optre den al van de tribunes hebt gejaagd, moet je door de eigen voetbalbe stuurders niet worden verplicht om op het schavot te gaan staan. Steniging Het uitzwaaien werd een soort pu blieke steniging. In de schouwburg zouden er tomaten door de lucht zijn gevlogen. De middencirkel in de Arena was, gelukkig voor de Oranjespelers, net te ver voor het pu bliek. Jaap Stam was de enige die het allemaal niet meer kon verdra gen. Hij liep nijdig weg. De rest van de spelers durfde het niet en bleef verplicht naar wat videobeelden op een groot scherm kijken. Frans Bauer ('Heb je even voor mij') bleef maar zingen. En het publiek maar fluiten. Op de vraag waarom dit nu nodig was, had ook bonds coach Dick Advocaat na afloop geen antwoord. Ja, hij vond het net als ie dereen een verschrikkelijk gênante vertoning. „Maar ik kon ze toch niet zelf uit de middencirkel gaan halen?" Nee, maar een slimme geest bij de voetbalbond had de ceremoniemees ter of de speaker in de Arena ruim voor het laatste fluitsignaal wel even iets in het oor kunnen fluiste ren. GPD LELYSTAD - Tal van extravagante fietsen waren zaterdag en gisteren te zien bij de zevende editie van Cycle Vision in Lelystad. Tijdens de wedstrij den waren diverse wereldtitels te verdelen. Minstens twee titels gingen naar Zeeland. Bep Thijs en haar broer Derk, beiden uit Middelburg, wonnen op hun roeifietsen het criterium, een wedstrijd over twintig minuten en een rondje. Ook Bram Moens gooide zaterdag hoge ogen met zijn fraaie tandem. Gisteravond was de jury nog druk aan het rekenen om de winnaars in de di verse klassen aan te kunnen wijzen. foto Vincent Jannink/ANP door Koen de Vries GOES - Huib Stevense is iemand die niet graag stilzit. De 65-jarige inwo ner van Bruinisse organiseert regel matig acties, waarvan die voor het tolvrij maken van de Zeelandbrug tot nu toe de bekendste en succesvol ste is. Sinds kort houdt hij zich ook bezig met het reilen en zeilen van de natio nale tennisbond. Zijn zoon tennist fa natiek, waardoor tegenwoordig Ten nis Magazine in de bus valt. Daarin las hij de samenstelling van de teams in de hoogste nationale compe titieklasse. Het was tijd voor actie. Wal is er mis met die team samenstelling? Stevense: „Mij bleek dat de helft van de 52 spelers in de competitie uit het buitenland komt. Bij Groenekan komen vijf van de zes spelers uit het buitenland en bij De Manege ook. Je zou bijna denken dat het een internationale competitie En dat stoort u? ,,Ik vind het een slechte zaak. Er wordt enorm geïnvesteerd in de jeugd, maar als ze achttien zijn is dat over. Dan is al het geld wegge gooid. In de nationale competitie zouden ze ervaring kunnen opdoen en een extra kans kunnen krijgen om door te breken. Ik denk bijvoor beeld aan Alexander Nonnejces uit Goes. U bent een actie begonnen? „Dat klopt. Ik heb een fax naar de bond gestuurd. Ik heb voorgesteld om de bezem door de competitie te halen en alleen Nedei-landse spelers toe te laten. Verwacht u er wat van? „Ik heb bei-icht van de bond ontvan- door Wim de Vos GOES - Van wie houdt Johnny van der Klooster het meest? Van het wiel rennen of van zijn vrouw Marjolein? Vaak leek het ei-op dat het wielren nen boven alles ging. De spaarzame vrije tijd die Van der Klooster heeft - omdat hij ook nog zijn eigen be- drijf moet runnen - besteedt hij voor een groot deel aan wielrennen: trai nen en vooi'al ook wedstrijden rij den. En dat doet hij met veel succes. Ieder seizoen weet Van der Klooster tot aansprekende resultaten te ko men. Dit jaar mocht de inwoner van Lewe- dox-p al tweemaal het zoet der over winning smaken. Vorige week, op tweede pinksterdag, werd Van dei- Klooster in Breda bij de amateurs kampioen van het distinct Zuidwest John Daly1 ex-tikt het om kwalifica- tiewedsti-ijden te spelen voor het US Open Golf van 17-20 juni in Shinnecock Hills. De 38-jarige Amexikaan is niet auto matisch gekwalificeerd, omdat hij buiten de top-50 van de wereldrang lijst is getuinjeld en ook niet langer deel uitmaakt van de top-10 in het prijzengeldklassement van de VS. „Ik heb dit jaar een grote wedstrijd gewonnen, de Buick Invitational, en ik vind dat de winnaai-s in een sei zoen rechtstreeks moeten worden toegelaten", aldus de tweevoudig majox-winnaar. „Maar nu dit niet ge beurt, neem ik een paar weken vrij." De enige mogelijkheid die Daly nog heeft, is dit weekeinde het The Me morial in Dublin, Ohio, te winnen. Tweevoudig winnaax-s mogen wel au tomatisch meedoen. Na twee ronden stond hij er redelijk goed voor. gen dat de bx'ief in behandeling is. Ik hoop op een brede discussie. Ik heb er al een naam voor bedacht: beter binnen de lijnen dan erbuiten. Kunnen we op korte termijn nog an dere acties van u verwachten? „Ik heb toevallig dit weekeinde een actie op touw gezet voor de mossel vissers. Het wordt een kaartenactie. Het is de bedoeling dat zo veel moge lijk mensen een kaaxdje naar minis ter Veex-man stui-en om er voor te zor- gen dat de mosselvisserij in Zeeland niet vei'loren gaat." van de KNWU en vitjdagavond we hij op indrukwekkende wijze heten terium van 's-Heer Abtskerke. In die laatste wedstrijd toonde Job ny van der Klooster echter aan dï zijn vrouw Marjolein niet op de te de plaats komt. Hij had in de slotfc se van die wedstrijd een grote voo:- sprong opgebouwd. Tweehonden meter voor de aankomst stopte t plotseling. Niemand begreep hf. Wat doet hij nu? Kan hij niet meer' Het antwoord kwam vrij snel. Opö plaats waar hij afstapte stond Maiji lein van der Klooster. De wielrenner stapte op haar af e zorgde voor een aandoenlijkefamiü* tafex-eel: hij zoende zijn Marjoleinn nig. Toen stapte hij terug op de fift en reed de laatste200 meter, richtus overwinning. „Ik wilde haar ook eens betrekkend een overwinning", vertelde VanK Klooster droog bij de huldiging. Hf is voor eens en altijd duidelijk: Mai] lein komt voor Johnny van der Kloef ter beslist niet op de tweede plaats Voetballer Zinedine Zidane is de grootste sportpersoonlijkheid van Frankrijk. Dat blijkt uit een ver kiezing van de Fx-anse sportkrant L'Equipe. De international en stei'speler van Real Madrid eindigde voor Thierry Henry, aanvaller van Arsenal, en doelman Fabien Barthez. Tennisster Amelie Mauresmo en wielrenster Jeannie Longo waren de enige twee vrouwen in de top tien. Dick Advocaat stond zater dag voor de vijftigste keer als bondscoach op het veld tijdens een wedstrijd van het Nederlands elftal. De Hagenaar klom daarmee op de ranglijst naar de tweede plaats. Hij passeerde Elek Schwartz, die tussen 1957 en 1964 bij Oranje 49 duels aan het roer stond. Advocaat won dertig keet speelde elf keer gelijk en ver loor, inclusief het duel van za terdag met Ierland, negen keer. Koploper is nog steeds Rinus Michels, die op 53 staat. Mocht het Nederlands elftal op het EK in Portugal de tweede ronde bereiken, dan steekt- Advocaat hem dus voorbij. De kans daarop lijkt voorlopig gering...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 20