PZC Van Assche zit goed op schema Dubbele winst Broeksema Van Minde gaat nog meer trainen Overwinningen Mol en Van der Klooster 17 Turner behaalt achtste nationale titel Jeffrey Telussa blij met brons Medailleregen bij toestelfinales Derde plaats voor Bart de Wilde Commerciële turnploeg in de maak Uil weer te sterk voor Van Lare Mountainbikers X-Treme pakken twee keer brons Gymnasten 22e op EK in Kiev maandag 7 juni 2004 Dagevos 0ERGEN OP ZOOM - Hij is nog maar net vijftien jaar oud en al kijna toe aan een mijlpaal in Üjn carrière. Anthony van As sche werd zaterdag in Bergen op Zoom voor de achtste keer in zijn loopbaan nationaal turn- fcampioen. Hij toonde zich de beste in de junior I-klasse. De tiende titel lijkt slechts een twestievan tijd. ithony van Assche is een veel- iat. maar gedraagt zich niet Hij is nog altijd de turner BERGEN' OP ZOOM - In de schaduw van Anthony van As sche en Carlo van Minde deed zaterdag nog een Zeeuw een greep in de prijzenpot bij het NK turnen in Bergen op Zoom. .Jeffrey Telussa uit Middelburg en lid van de organiserende Turncombinatie Zuid-West-Ne derland behaalde in de catego rie Jeugd een fraaie derde jplaats. ffelussa (14) was verrast. Hij :had zich vooraf als vierde of vijf- ide ingeschaald. „Omdat bij de vorige wedstrijd in Amersfoort alles fout ging", vertelde de ha- ïo-scholier naderhand. Voor ei gen publiek werkte hij nu een prima toernooi af, met een goe de totaalscore van 48.300 pun ten. Zijn beste prestatie leverde hij op het onderdeel vloer, waar hij 8.450 haalde. Ook de sprong (8.250) en brugoefening (8.250) mochten er zijn. Bij de sprong haalde Telussa zelfs de hoogste score. De nationale titel ging naar Bart Deurloo van SDS Rotter dam. Hij behaalde een puntento taal van 49.250. met de ontwapenende glimlach, die met beide benen op de grond blijft staan en al zijn tegenstan ders met veel respect tegemoet treedt. Winnen is voor hem ook nog altijd geen vanzelfsprekend heid. „Ik ben met deze titel nog net zo blij als met mijn eerste", ver klaarde hij naderhand. De turner uit Sas van Gent, die uitkomt voor SDS Rotterdam, liet zaterdag doorschemeren dat hij wel eens moeite heeft met het hoge verwachtingspatroon van de buitenwacht. „De men sen op de tribune hebben zoiets van: ach, hij doet het weer wel even, maar zo makkelijk is het allemaal niet. Ook ik moet heel veel trainen (25 uur per week) voor zo'n NK, ook ik moet me opladen, ook ik moet pieken op het juiste moment." Onder toeziend oog van familie, vrienden en leden van zijn offi ciële fanclub slaagde Van As sche in zijn missie, maar het ging allemaal niet zonder slag of stoot. Of zoals zijn trainer Rob Stout het uitdrukte: „Het was niet zijn beste wedstrijd, maar ook niet zijn slechtste." Het zat er dus tussenin, maar dat nam niet weg dat hij nog met ruim verschil won van de nummer twee, Carlo van Minde uit Goes. Van Assche scoorde op zes toestellen 50.300, Van Minde kwam aan een totaal van 47.450. Kritisch Van Assche drukte zich later in soortgelijke termen als zijn trai ner uit, waarbij hij kritisch was over zijn vloeroefening (stapje buiten de mat) en het voltige ren. Bij dat laatste kwam één combinatie er niet helemaal uit. „Daar heeft hij in het verleden al eens een negen gehaald", zei Stout. Zaterdag in Bergen op Zoom haalde hij 8.450 punten, de uit gangswaarde (moeilijkheids graad) was 9.100. De voltige mocht dan niet helemaal vlekke loos verlopen, op dit onderdeel werd wel het verschil gemaakt met zijn concurrent. Waar Van Assche 8.450 punten haalde, bleef Van Minde op 6.100 ste ken. Van Assche was zelf nog het meest verrukt over zijn sprong, het eerste, onderdeel. De Zeeuws-Vlaming deed in vakjar gon gesproken een Arabier over het paard, met een streksalto en een hele schroef. „Meestal val ik dan, maar dit keer bleef ik staan. Dat was een geweldig ge voel", jubelde Van Assche. Het leverde hem een score van 8.750 op. Grote toekomst Het bleek de aanzet tot een goed toernooi, resulterend in zijn achtste kampioenschap. Zijn eerste titel haalde hij in 1997, in de klasse 7. Van Assche werd toen al een grote toekomst voor speld. Jaren later zit hij nog al tijd op schema. „We hopen dat hij op het volgende Europees kampioenschap voor de jeugd op de meerkamp kan uitko men", zei trainer. Rob Stout. „Hij zit nu met zijn puntentota len rond de 50, 51. Als de ont wikkeling zich doorzet, moet hij aan 52, 53 kunnen komen en dan ga je echt meetellen. Die po tentie heeft hij in zich. Hij zit nog niet aan zijn plafond. Wat ook belangrijk is, is dat hij de af gelopen tijd goed gegroeid is. Zijn spiermassa is prima." Van Assche zelf richt zich ook op het EK voor de jeugd, maar kijkt met een scheef oog toch ook naar het WK in Melbourne, dat in augustus wordt gehou den. Voor die titelstrijd zijn vijf senioren al min of meer aange wezen. „Maar wellicht zijn er nog twee plaatsen te vergeven en mag ik mee. Daar hoop ik in elk geval op", aldus Van Assche. Anthony van Assche haalde bij de meerkampfinale op het onderdeel rekstok een score van 8.050. foto Thom van Amsterdam BERGEN OP ZOOM - Een dag na het behalen van de na tionale titel op de meerkamp heeft Anthony van Assche ook zijn kunnen getoond bij de toestelfinales. De turner (15) uit Sas van Gent won in de categorie Junior 1 in Ber gen op Zoom vier keer goud en tweemaal zilver. Hij werd eerste op de onderdelen vloer (8.600), ringen (8.450), brug (8.600), rekstok (8.150). Bij de voltige (7.200) en sprong (8.250) werd de Zeeuws-Vlaming tweede. Carlo van Minde uit Goes pakte het goud op de sprong Hij kwam tot een prima score van 8.413. Op vloer (8.500) en rekstok (8.125) werd hij tweede. Jeffrey Telussa, die in de categorie Jeugd uitkomt., was goed voor eenmaal goud en twee keer zilver. De Middel burger won het onderdeel sprong (7.925) en werd tweede op de brug (8.200) en rekstok (7.950). BERGEN OP ZOOM - Bart de Wilde heeft tijdens de toe stelfinales van het NK-tumen op C-niveau de bronzen me daille behaald. De turner uit Sint-Maartensdijk kwam in de klasse jeugd bij de rekstok in actie. Hij kwam tot een score van 7.400. Yaniek Niemantsverdriet (GV Koudekerke) viel buiten de medailles. Hij haalde op vloer een vijfde plaats (8.200) en bij de voltige werd hij zesde (5.600). Zijn beste onderdeel was de brug, waar hij een score van 7.325 haalde. Dat le verde hem de vierde plek op. Niemanstverdriet kwam uit in de Jeugd-categorie. BERGEN OP ZOOM - Zeven toppers uit de verschillende tumdisciplines willen zich verenigen in een semi-commer- ciële turnploeg. De groep bestaat uit de turners Yuri van Gelder, Jeffrey Wammes, Suzanne Harmes en Loes Lin- ders, trampolinespringers Alan Villafuerte en Rea Len ders en ritmisch gymnaste Anna Pobokova. De ploeg wordt in eerste instantie voor twee jaar ingesteld. Een kle- dingsponsor, Asics, is al gevonden. Pas als er een hoofds ponsor is gevonden, kunnen de contracten worden gete kend. Remi Lens, manager en persoonlijk trainer van Van Gelder, heeft het initiatief genomen. Het is niet de bedoe ling dat de turners een salaris ontvangen, maar hun on kosten (reizen, brandstof, kleding) moeten worden ver goed. ANP HEERENVEEN - Térèse van Lare is derde geworden bij de veteranen op de olympische triatlon van Heerenveen. Na 1500 meter zwemmen kende Van Lare een achter stand van slechts twee minuten op de latere winnares Margriet Uil uit Schiedam. Na veertig kilometer fietsen was de achterstand op Uil opgelopen tot ruim zes minu ten, en dat kon Van Lare op de afsluitende tien kilometer lopen niet meer goed maken. Uil won in 2 uur 21 minuten en 8 seconden, op vijf minuten gevolgd door Van Lare. Door deze overwinning gaat Uil met grote voorsprong aan de leiding in het landelijke Masterscircuit. Om weer wat tot rust te komen, heeft Van Lare zich afge meld voor het NK in Zundert en de triatlon van Nijeveen. Daardoor komt de Zeeuws-Vlaamse niet meer aan het ver eiste aantal wedstrijden om opgenomen te worden in de eindklassering van het Masterscircuit. Organisator en ruiter geeft eventing in Zeeland weer toekomst Koor Jan Dagevos (BERGEN OP ZOOM - Hij bleef lang in het spoor van Anthony van Assche. maar moest op het vijfde onderdeel toch passen. Carlo van Minde uit Goes zag za terdag in Bergen op Zoom op het onderdeel voltige zijn kan sen op de nationale turntitel ver vliegen. Tot twee keer toe lukte de terugflank niet, hetgeen resul teerde in een lage score van 6.100. Bet was een hard gelag voor de zestienjarige turner van de Turn- HONSELERSDIJK - Niels van den Boomgaard en Johan Ooster- huis hebben zaterdag een bron zen medaille binnengesleept tij dens de Nederlandse kampioen schappen mountainbike voor jeugd. yan de Boomgaard uit Katten- dijke werd in Honselersdijk der- jle in de categorie 2 (coureurs Jot en met 9 jaar), terwijl Vlissin- ger Oosterhuis de laagste tree van het podium van de catego rie 4 (coureurs van 11 jaar) be klom. Het N K-succes was met de twee pronzen plakken nog niet com- peet voor mountainbikevereni- pg X-Treme uit Goes. Ivar "oeleker Kloetinge) en Goese- paar Jordy van den Berge deden |n de categorie 2 eveneens van pch spreken. Moeleker werd PaP vijfde, Van den Berge peeg vanwege zijn gemiddelde snelheid van 10,8 kilometer per tur de aanmoedigingsprijs toe bedeeld van de organisatie in anselerdijk maar kwam niet "der dan de vijftiende plaats. >in de Visser uit Domburg gde bij de tienjarigen beslag op de vijfde stek. Vlissinger Tho mas Oosterhuis eindigde een plek lager. Sebastiaan Zweedijk Ult Kapelle belandde met een K?de plaats net naast het po- fnum in de categorie voor ren ners van veertien jaar. Verder Waren er nog toptienplaatsen Voor Joan Eversdijk (9e), Mauri- van den Berge (8e) en Jasper combinatie Zuid-West-Neder land. Tot dan toe had hij im mers niet veel moeten toegeven op Van Assche. Na sprong, brug, rekstok en vloer had hij een puntentotaal van 33.300, ter wijl zijn concurrent op dat mo ment een puntentotaal van 33.350 achter zijn naam had staan. „In de training ging het nog heel goed met de voltige, maar in de wedstrijd ging het plots mis", zei Van Minde na af loop. „Een verklaring heb ik er niet voor. Misschien moet ik er nog meer voor gaan trainen." Dat gaat'sowieso gebeuren. Met ingang van volgend seizoen ver kast Van Minde naar Veldho ven. Hij komt in een gastgezin, wordt lid van Voorwaarts en gaat nog nadrukkelijker onder de vleugels van Bram van Bok hoven trainen. Het aantal trai ningsuren zal worden opge schroefd tot 25 uur per week. Hij en Anthony van Assche zul len de speerpunten in Jong Oran je zijn. Net als Van Assche richt ook Van Minde zich op het jeugd EK. „Carlo heeft de afge lopen twee jaar enorm veel pro gressie geboekt", zegt trainer Bram van Bokhoven. „Dat is heel knap. We gaan nu het aan tal trainingsuren nog verder uit breiden en ik denk dat het al leen nog maar beter kan wor den." KIEV - Het Nederlandse twee tal Anna Pobokova en Lisa Vos is zaterdag in Kiev bij de Euro pese titelstrijd ritmische gym nastiek in de landenwedstrijd als 22e geëindigd. Het duo ver gaarde een totaal van 140,075 punten. De titel was voor de Russinnen, die maar liefst 208,400 punten scoorden. Oekraïne (200,550) en Wit-Rusland (189,775) verover den zilver en brons. Individueel was de pas zestienja rige Pobokova de beste Neder landse, maar ze slaagde er niet in zich te plaatsen voor de fina le. Pobokova, vorig jaar nog 42e op het EK. werd 36e en had bij de beste 26 moeten turnen om de finale van gisteren te halen. Lisa Vos eindigde bij dit EK in dividueel als 43e. ANP door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Bastiaan Broeksema heeft met Mahdi de klasse Z van de even- tingwedstijd in Vrouwenpolder op zijn naam geschreven. Voor de ruiter uit Westka- pelle had de overwinning een dubbele bete kenis. Zeeland dreigde immers voorgoed van de wedstrijdkalender van deze hippi sche discipline te verdwijnen. Dankzij de to meloze inzet van Bastiaan Broeksema staat Zeeland sinds zaterdag weer op de kaart. Toen vorig jaar de eventingwedstrijd in De Piet wegens de vogelpest werd afgelast, leek het doek voor de samengestelde wedstrijd sport voor Zeeland definitief gevallen. Basti aan Broeksema wenste zich daar niet bij neer te leggen. Met enkele enthousiaste me destanders was de 29-jarige ruiter maanden aan het werk om de trein weer op de rails te krijgen. Uit reacties van de deelnemers viel af te leiden dat Broeksema en co. daarin vol ledig zijn geslaagd. Buiten een bijna vlekke loos verlopen organisatie kon de Stichting Promotie SGW Zuid-West ook Alice Na- ber-Lozeman verwelkomen als deelnemer. Zij is de enige Nederlandse amazone die voor de Olympische Spelen van Athene is ge nomineerd. De 33-jarige amazone uit Bid dinghuizen schreef op manege De Een dracht in Vrouwenpolder met Bombay Bin- ny de klasse M op haar naam. Broeksema: „Vandaag is duidelijk gebleken dat er voor de samengestelde wedstrijdsport in Zeeland nog een toekomst is weggelegd. De deelne mers kwamen uit heel Nederland en we heb ben veel positieve reacties gekregen. Natuur lijk valt er nog wel wat te verbeteren. Zo was de insprong van de waterbak tegen het einde van de cross totaal verrot gereden. Dat kwam mede door de vele weigeringen voor het water in de klasse L. De bodem kon dat duidelijk niet aan. Maar wat wil je. Het was een verschrikkelijk karwei om die hindernis op tijd klaar te krijgen. Het heeft behoorlijk geregend, dat maakte de bodem week. Maar dat is volgend jaar gegaran deerd opgelost." Ook sportief had Bastiaan Broeksema wei nig reden tot klagen. Dit jaar maakte de Westkapellenaar met de tienjarige ruin Mah di de overstap naar de klasse Z. De wed strijd in Vrouwenpolder was de derde van de Walcherse combinatie op dit niveau. Een thuiswedstrijd die met een zege werd afge rond. „Mahdi is een echt paard voor deze sport. In de cross kan je op hem vertrou wen." Alice Naber maakte in Vrouwenpolder ook zonder de aanwezigheid van haar toppaard Coral Estate Va Fox de hooggespannen ver wachtingen volledig waar. De international nam in de klasse M bij het eerste onderdeel, de dressuur, met Bombay Binny, resoluut de leiding en stond die niet meer af. Want ook bij het springen maakte de zesjarige ruin geen fout. In de cross toonde de combi natie zich de beste. De strafpunten wegens tijdsoverschrijding (8,4) in de cross vorm den het enige smetje op het blazoen van de combinatie uit Biddinghuizen. „In het laatste stukje van de cross in het bos zaten nogal wat bochten, bepaald niet ide aal voor een paard in opleiding", gaf de 33-jarige Alice Naber als verklaring. „Maar ik ben best tevreden. Het is voor dit paardje pas zijn vierde wedstrijd. Het is een echte eventer: gevoelig, snel en meedenkend." Met een derde plaats na de dressuur en het springen achter was voor Marcelle de Kam met Catwood Pam Pam de start in Vrouwen polder veelbelovend. Door 34,8 strafpunten in de cross moest de Domburgse combinatie echter uiteindelijk genoegen nemen met een bescheiden zevende stek in de klasse M. „Catwood is een van mijn jonge paarden en toonde zich nogal kijkerig bij de sloten in het parkoers", zei De Kam. „Daardoor ver speelde ik veel tijd. Maar ik neem mijn cap af voor wat Bastiaan Broeksema en zijn ploeg hier hebben gepresteerd. De cross be antwoorde aan de verwachtingen van de mi ters en ik denk dat ze hiermee de basis heb ben gelegd voor de toekomst van .eventing in Zeeland." Alice Naber-Lozeman neemt een hindernis. Neerlands beste eventingamazone won met Bombay Binny in de klasse M. foto Lex de Meester door Wim de Vos SHEER ABTSKERKE/ OVEZANDE - Voor Johnny van der Klooster zijn mei en juni de maanden waarin hij moet oogsten. De coureur uit Lewedorp behaalt in die pe riode doorgaans ook zijn bes te resultaten. Zo ook weer dit jaar. Vorige week werd Van der Klooster districtskam pioen bij de amateurs A. Afge lopen vrijdagavond zegevier de hij op indrukwekkende wij ze in 's-Heer Abtskerke. Giste ren in Ovezande moest hij de zege echter aan Peter Mol la ten. Johnny van der Klooster heeft een eigen bedrijf en is daardoor niet in staat voluit te trainen. Desondanks slaagt hij er in om tot aansprekende resultaten te komen in de ca tegorie die voor hem het hoogst gegrepen lijkt te zijn. Bovendien is Van der Kloos ter een coureur die zijn krach ten niet spaart en meesten tijds vanaf de eerste kilome ters het initiatief neemt. In 's-Heer Abtskerke duurde het echter opvallend lang voor dat hij trachtte op avontuur te gaan. De omstandigheden waren dan ook niet bijster uitnodi gend om lang alleen vooruit te rijden. De regen kletterde zowat de gehele wedstrijd neer, waardoor het voor de renders bepaald niet aange naam koersen was. Halverwe ge de wedstrijd vond Van der Klooster het echter welletjes, gooide het tempo omhoog en kreeg gezelschap van een vijf tal medevluchters. Daarbij on der anderen Jack van der Horst en Andy van Loon. In dit gezelschap was Van der Klooster ongetwijfeld de sterkste en met nog een vijf tiental kilometer te rijden pro beerde hij zijn medevluchters van zich af te schudden. Bijna met elke trap die hij maakte werd de voorsprong van Van der Klooster groter. Hij finishte uiteindelijk met een riante voorsprong. Van Loon werd tweede en Van der Horst derde. Bij de amateurs B verliep de wedstrijd bijna traditioneel, dat wil zeggen: verschillende ontsnappingspogingen die zo wat altijd mislukken waar door het uitdraait op een mas sale aankomst. In 's-Heer Abtskerke bleek Glenn van Gessel over de snelste benen te beschikken. De wedstrijd bij de veteranen werd gewon nen door Matti de Baat, ter wijl René Sanderse de sterk ste was in de S/P-categorie. Ovezande Peter Mol reed in de eerste maanden van het seizoen al behoorlijk wat ereplaatsen bij elkaar. „Zeker zeven, acht keer reed ik al bij de eerste tien, maar een overwinning bleef maar uit. Maar het moest en zou een keer gebeu ren. Daarvoor was de vorm te goed", vertelde Mol gisteren. In Ovezande slaagde hij er eindelijk in te winnen. De Ka- pellenaar was de snelste van een kwartet dat in de slotfase aan de leiding was gekomen. Het verschil was opmerkelijk ten opzichte van bijvoorbeeld vrijdagavond in 's-Heer Abts kerke. Toen regen en kou, gis teren droog en hoge tempera turen. Daardoor lag het tem po in de eerste kilometers niet al te hoog. Toch kwam er al vrij vlot een zevental aan de leiding, dat het verloop van de wedstrijd zou gaan be palen. Daarbij dus Peter Mol en verder onder meer ook Jack van der Horst, Dennis Mesu, Martin de Kok en Wal ter Schmid. Ondanks een paar pogingen van onder an dere Johnny van der Klooster bleef deze kopgroep buiten schot. In de slotfase kwamen vier man op kop: de eenlingen Peter Mol en Jack van der Horst en de ploeggenoten Dennis Mesu en Walter Schmid. „Ik kon de spurt aan trekken en er kon niemand meer overheen komen", gaf Mol aan. Bij de amateurs B was er op nieuw een massaspurt voor nodig om de winnaar aan te wijzen. Charl Dietvorst uit Bergen op Zoom haalde het ditmaal met Glenn van Ges sel op de tweede plaats. Pa trick Bolssens won na een so lo bij de veteranen en René Sanderse was opnieuw de sterkste in de S/P-categorie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 17