»zc m ff! Lonink hekelt houding provincie uitverkoop uitverkoop Gimbrère PZC W*lI 6 M. Schadeclaim kan fitness dwarsbomen ZONDAG GEOPEND Brugman Natte start Scheldejazz Vijftien plaatsen op minicampings Sluis Bitterheid over gemak waarmee outletcentra dicht bij Zeeland worden omarmd Geen geld oor buren aterfront vo W Terneuzen gaat voor tweede jaar met maaimachine op broedende vogels af Vriendschapssignaal voor Tobago Geld opzij voor Speye Spui moet op tweede veld wachten Tweede-Kamerdelegatie zegt af Haring ledactie: 0113-315649 iww.pzc.nl -mail:redactie@ pzc.nl ostbus 314460 AA Goes dvertentie-exploitatie; Joord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; 'eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; ilationaal: 020-4562500. zaterdag 5 juni 2004 Alle dienstverlening van de gemeente Middelburg vanaf maandag 12.00 uur in het nieuwe Stadskantoor aan de Kanaalweg 3. editie Zeeuws-Vlaanderen irConnv van Gremberghe _iiNEUZEN - Burgemeester Lonink van Terneuzen is waad op het provinciebestuur. )e woede wordt veroorzaakt door brieven van de provincie aan de gemeenten Roosendaal en Etten-Leur, waarin Gedepu teerde Staten melden geen be waar te hebben tegen de plan nen voor een factory-outletcen- rum (een uitverkoopscentrum) die beide gemeenten willen uit kerken. Zeeuwse provinciebestuur 'I taf in de brieven te kennen dat je economische effecten van de mtletcentra voor de koopsteden n Zeeland te verwaarlozen zul- en zijn. Ruim een jaar geleden gaven GS de stad Gent te ken nen geen moeite te hebben met de bouw van een fabrieksuitver- coopcentrum in die stad. Lonink vindt de huidige stelling- name van GS te gek voor woor den. „Het is gewoon onthutsend om te moeten zien hoe Gedepu teerde Staten van Zeeland initia tieven buiten de provincie omar men, terwijl ze eerder plannen finnen Zeeland, waar serieus werk van was gemaakt, om zeep hebben geholpen", zegt Lonink. iDe Terneuzense burgemeester ikan de gemakzuchtige houding Ivan het college niet begrijpen. „Ze stemmen in met plannen in |Brabant, terwijl de eco'nomische Effecten van centra daar voor feeeland niet eens onderzocht |zijn. Men neemt blindelings aan dat de effecten te verwaarlozen zijn. Terwijl, toen wij in Sas van 'Gent bezig waren met de uitwer king van onze plannen voor een joutletcentrum, geëist werd dat er nader onderzoek werd ver- richt naar die effecten voor plaatsen binnen een straal van honderd kilometer." Dat onderzoek voerde de toen malige gemeente Sas van Gent ook uit, maar met de bevindin gen nam het provinciebestuur destijds geen genoegen. Het bu reau BRO uit Vught werd vervol gens door de provincie inge huurd voor een tegenonderzoek. BRO kwam - gevoed door het midden- en kleinbedrijf in Zeeland - tot de slotsom dat een uitverkoopcentrum in Zeeuws-Vlaanderen (Sas van Gent, Hulst en Terneuzen waren met plannen in de race) zou lei den tot een complete ontwrich ting van de detailhandel in de re gio. Gedeputeerde Staten na men die conclusie over en verbo den vervolgens de vestiging van een factory-outletcentrum op Zeeuws grondgebied. Bataviastad Sindsdien (2001) zijn er elders in den lande diverse centra van de grond gekomen. Bataviastad in Lelystad is daarvan de be kendste. Lonink, destijds motor achter het Sasse plan, vindt het nog al tijd een gemiste kans dat een dergelijk centrum werd afgscho- ten. „Als je ziet hoe het kooptoe-' risme zich de laatste tijd ontwik kelt, dan hadden we, met een outletcentrum erbij, er in de grensstreek stukken beter voor gestaan", aldus Lonink. De Ter neuzense burgemeester heeft GS inmiddels tekst en uitleg ge- De outletkwestie komt naar alle waarschijnlijkheid aan de orde op 15 juni, de dag dat GS een werkbezoek brengen aan Ter neuzen. 1NEUZEN - De buren van it in aanbouw zijnde apparte mentencomplex Waterfront in krijgen geen schade Nadat de gemeente- vorige maand al twee scha- afwees, stelt het colle- je van B en W nu voor om nog lens zeven schadeclaims van be woners aan het Oostelijk Bol werk in de prullenbak te gooien. bewoners vinden dat hun door de bouw van de fvee geschakelde woontorens, ,9 en 68 meter hoog, flink wordt jerminderd Verder was ook de venvachten waardedaling hun woningen reden om te claimen. In hun voeren de omwo- enden aan dat de schade niet oor hen te voorzien was toen ze ün woningen kochten, faterfront komt op de plaats vroeger de watertoren indieners van de schadever- hadden de gemeente ge raagd om de Stichting Advies- ureau onroerende Zaken in Otterdam in te schakelen om claims te beoordelen. Dat ver hebben B en W naast zich college wijst er op dat de ge- leente niet verplicht is deze in- antie erbij te halen. De schade- aims zijn beoordeeld door de ïmeentelijke planschadecom- issie Meeus Rentmeesters. Die van oordeel dat er in de nieu- e situatie in vergelijking met voor de verzoekers geen •rake is van een nadeliger pla- >logische situatie. TERNEUZEN - Scheldejazz 2004 in Terneuzen is gisteravond nat begonnen. De opening op de Markt was voor de Terneuzense coverformatie met de toepasselijke naam Shit Happens (zie foto). De lokale band speelde een thuiswedstrijd voor vele fans. Daarna kwam de Amsterdamse bluesformatie T99 op het podium. Vanwege de regen zochten de toeschouwers hun toevlucht onder een grote witte partytent. De openingszin van de zanger van T99 was dan ook: „Wat een kloteweer!" Maar dat mocht de pret niet drukken. Daarna trad de Julian Sas Band op en waren er ook op andere locaties concerten. Scheldejazz 2004 gaat nog twee dagen door met vele artiesten, onder w ie Ana Beck en Hans Dulfer. Het programma is te vinden op www.scheldejazz.nl. foto Camile Schelstraete door René Hoonhorst TERNEUZEN - En weer dacht de gemeente niet aan de arme karekiet op het voormalige ter rein van I)e Hoop. Vorig jaar nam de Terneuzense plantsoe nendienst de maaimachine al tij dens het broedseizoen ter hand en nu stootten gemeentelijke ezels zich voor de tweede keer aan dezelfde steen. Waterschapsbioloog Y. van ben ze vorig jaar het terrein geë- je heeft plaatsgevonde Waterschapsbioloog Y. van Scheppingen moest opnieuw aan de bel trekken. Broedende karekieten, kievieten, water hoentjes, kleine plevieren, meer koeten en hun eieren werden be dreigd door grasmaaiers. „Heb ben ze vorig jaar het terrein geë galiseerd voor een kapitaal en gaan ze weer de fout in. Om nu weer te maaien tijdens het broedseizoen is wel erg kras." Wethouder P. Hamelink geeft toe dat er een communicatiefout- je heeft plaatsgevonden. Maar het gaat hem te ver om van een stommiteit te spreken. „We la ten uitzoeken of het echt niet an ders kan. We willen de Flora- en Faunawet niet ontlopen, maar we kunnen moeilijk tussen half door Frank van Cooten HULST - De bouw van een fit nesscentrum achter het BACK- winkelcoinplex aan het Stations plein in Hulst staat op losse schroeven. De gemeente Hulst geeft een extern adviesbureau de opdracht te onderzoeken of de schadeclaim van de eigenaar van het BACK-complex kans van slagen heeft. van 12.00 tot 18.00 uur 'Uitsluitend keukenshowroom keukens badkamers 'oor meer informatie bel gratis 0800-0234560 of ki k op www.brugman.nl Gezien de belabberde financiële situatie kan Hulst zich immers geen schadeclaim veroorloven. „Naar aanleiding van het advies van het bureau besluiten we of we de zaak doorzetten of niet", aldus wethouder B. Pauwels donderdagavond in de vergade ring van de gemeenteraad. De eigenaar en de projectont wikkelaar van het BACK-com- plex dreigen Hulst met een scha declaim van een half miljoen eu ro, omdat volgens hen is afge sproken dat er in het BACK- complex ruimte vrij moet blij ven voor een fitnesszaak. Boven supermarkt C1000 is nog acht tienhonderd vierkante meter open, met de bestemming fit ness. Pauwels zei tijdens de raadsvergadering echter dat het volgens hem gaat om de bestem ming vrije tijd. In dat geval heeft de eigenaar dus ruimere mogelijkheden de ruimte boven de Cl000 te verhuren. Maar uit de notulen van de raadsvergadering van juni 2002, over het sluiten van een exploi tatieovereenkomst voor de ont wikkeling van het Stations plein, blijkt duidelijk dat het college de voorkeur uitspreekt voor fitness. Het toenmalige col lege zei dezelfde maand ook te gen de Morres-groep en de on- dememersfederatie dat een groot deel van het vloeropper vlak wordt ingenomen door een fitnesscentrum. Door de raad is in juni 2002 ook duidelijk vast gelegd dat boven de C1000 geen detailhandel mag komen. De eigenaar van het BACK-com plex voelt zich daarom bena deeld als nu achter het winkel complex een nieuw fitnesscen- (Advertentie) LANGE DELFT 16 MIDDELBURG MIDDELBURG - De boodschap is duidelijk: A Salute to Friendship. Het staat opvallend op de Zeeuwse plaquette, die commissaris van de koningin W. van Gelder volgende week overhandigt aan het bestuur van het Caribische ei land Tobago. Aanleiding is een manifestatie ter gelegen heid van het 350-jarig bestaan van de centrumplaats Scar borough, ooit door Zeeuwse kolonisten gesticht als Nieuw-Vlissingen en Lampsinsburg. De plaquette werd gisteren aan Van Gelder overhandigd. Bedoeling is dat het vriendschapssignaal komt te hangen in het bestuurs centrum van Tobago. Op de plaquette is ook een spreuk van de humanist Desiderius Erasmus weergegeven, met als strekking; respecteer en waardeer de verschillen tus sen mensen (en volkeren), pagina 15 bemoeienis met Tobago TERNEUZEN - Ondanks de slechte financiële positie van de gemeente wil het dagelijks bestuur van Terneuzen toch 587.000 euro opzij zetten voor een nieuwe welzijnsaccom- modatie in Sas van Gent. Vooralsnog houdt het college van B en W rekening met een concentratie van alle cultu rele en welzijnsactiviteiten in cultureel centrum De Speye, dat dan ingrijpend verbouwd moet worden. Even tuele nieuwbouw op een andere locatie is overigens ook nog mogelijk. SPUI- Voetbalvereniging Spui zal nog minstens één sei zoen bergop (en bergaf) moeten voetballen. De aanleg van het tweede veld van de club, dat de raad begin dit jaar heeft afgedwongen,, laat nog geruimte tijd op zich wach ten. Burgemeester en wethouders van Terneuzen gaan er nu in het beleidsplan vanuit dat het nieuwe veld medio 2005 kan worden opgeleverd. Ook de renovatie van de ac commodaties van Axel, Biervliet en Sluiskil zijn eind vol gend jaar afgerond. Voor het opknappen van de kleedka mers en de aanleg van velden in Spui en Zaamslag heeft de raad zes ton vrijgemaakt. HULST - Het bezoek dat een delegatie van de Tweede Ka mer maandag aan Hulst zou brengen, is geannuleerd. Hoe wel de afspraak al een tijdje stond, blijken veel Kamerle den door werkdruk geen ruimte te kunnen vrijmaken in hun agenda. De delegatie zou naar Hulst komen om daar in de praktijk te vernemen wat de gevolgen zijn van ar cheologische wetgeving bij bouwprojecten in een histori sche binnenstad. door onze regioredactie SLUIS - Exploitanten van mini- campings in de gemeente Sluis mogen dit kampeerseizoen maxi maal vijftien kampeereenheden op hun terrein hebben. B en W geven daar toestemming vc-or, ook al is de vergroting van net maximale aantal plaatsen op minicampings nog niet wette lijk gegereld. De minister van Landbouw wil een overgangsre geling treffen die vooruitloopt op de nieuwe Wet op de Open luchtrecreatie. Daarin moet de uitbreiding van het aantal plaat sen definitief geregeld worden. De Tweede Kamer, de provincie Zeeland en de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten maken zich al tijden sterk voor maxi maal vijftien eenheden geduren de het hele seizoen. De minister heeft beloofd niet strafrechte lijk op te treden als gemeenten minicampinghouders, vooruitlo pend op de nieuwe wet, nu al ontheffing verlenen. april en begin juli niet maaien. Dan komt het gras erg hoog te staan en we willen het terrein niet weer in een wildernis laten veranderen." Natuurbescher mingsvereniging De Steltkluut heeft opdracht gekregen een in ventarisatie te maken. Voorzit ter A. Paauwe meldt dat gemeen ten ontheffing van de wet kun nen aanvragen, maar pas als de jongen zijn uitgevlogen. trum wordt gebouwd. Hij heeft de schade berekend op een half miljoen euro, omdat zijn ruimte dan onverhuurbaar is. De kwestie is in de raadscom missie Ruimte van twee weken geleden aangezwengeld door Progressief Hulst. T. Blommaert van Progressief Hulst vreest nog steeds dat Hulst een enorm risi co loopt als toestemming wordt gegeven voor de bouw van het nieuwe fitnesscentrum. Alge meen Belang deelt die vrees. Concurrentie Het college zei eerder niet te vre zen voor een claim. De gemeen te kan en wil zich immers niet bemoeien met de vrije marktwer king. L. Magnus van Groot Hon- tenisse geeft het college gelijk. „Als twee fitnesscentra bij el kaar zitten, gaat het toch om normale concurrentie." Maar om toch zeker van de zaak te zijn krijgt het extern advies bureau opdracht een planscha- descan uit te voeren. Pauwels zei donderdag wel dat alvast met de vrijstellingsproce dure gestart kan worden. Deze procedure is nodig omdat het complex in strijd is met het be stemmingsplan buitengebied. IIIH I Zelf scoren met uw eigen Oranjeteam! Vanaf 12 juni kunt u meespelen met het 'PZC E K-spel'. Inschrijven kan vanaf vandaag! Kijk in deze krant of surf naar www.pzc.nl zeeuwse almanak De genodigden lieten zich het zeebanket goed smaken. Op tal van plaatsen in het land werden deze week ter viering van de komst van de Hollandse Nieuwe haringpar ty's gehouden. Dat zijn bijeen komsten, waar lokale promi nenten een harinkje happen en een glaasje tillen. Dat doen zij met grote gretig heid. Want doorgaans is het gratis en dat maakt nog hon geriger en dorstiger. In het Zeeuwse etablissement was de stemming eveneens zeer geanimeerd. Een paar duizend haringen gingen er doorheen en vele fusten bier. Ruimschoots na het midder nachtelijk uur verliet de laat ste gast - met onzekere tred - het pand. Haring in het land, dokter aan de kant, luidt een oud va derlands gezegde. Wij weten wel beter: Haring in het land, .Alka Selzer bij de hand!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 71