Argentijnse finale in Parijs Ik gooide mijn lichaam overal voor e PZC Eindelijk zege Davis in Duitsland Zeeland Sport en Vlissingen nemen voorschot op fusie Top-12 WK eis vooi kwalificatie turnster? Krajicek in finale van dubbelspel Temperamentvolle Coria en Gaudio tegenover elkaar Volleybalsters onderuit bij debuut Selinger uitslagen Driebanders Crystal Kelly pakken titel zaterdag 5 juni 2004 PARIJS - Michaella Kraji cek heeft in het jeugdtoer- nooi van Roland Garros de finale bereikt in het dubbel spel. Samen met de Tjechische Katerina Bohmova was ze in drie sets te sterk voor het Roemeense koppel Goj- nea en Niculescu: 4-6 7-5 6-2. De finale wordt van daag gespeeld. Krajicek en Bohmova nemen het daar in op tegen de Russische meisjes Kotkina en Shvedo- va. GPD DEN BOSCH - De Nederlandse volleybalsters hebben gisteren hun eerste officiële wedstrijd on der de nieuwe bondscoach Avi- tal Selinger verloren. Oranje, zonder de nog vakantie vierende routiniers Elles Lefe- rink, Ingrid Visser en Irina Don ets, ging in Den Bosch in een vriendschappelijke interland met 3-0 (25-20 26-24 25-22) on deruit tegen Turkije. Pro Volley, de organisatie ver antwoordelijk voor de nationale teams, stelde eerder dit jaar Se linger aan als opvolger van An- gelo Frigoni. De Italiaan moest na het mislukte olympisch kwa lificatietoernooi in Azerbeidz jan vertrekken. Selinger was af gelopen seizoen succesvol als clubcoach bij het Spaanse Tene- rife waarmee hij de Champions League, nationale titel en beker won. Nederland en Turkije tref fen elkaar vandaag opnieuw in Den Bosch. De Nederlandse volleyballers le den in Den Bosch tegen Finland de eerste nederlaag geleden in de European League. Oranje kwam nog sterk terug van een 0-2-achterstands, maar de ploeg verloor het eerste thuisduel van deze competitie met 2-3 (23-25 21-25 26-24 25-17 12-15). ANP door Mare Molenaars PARIJS - Nog niet zo lang gele den gingen Guillermo Coria en Gaston Gaudio zowat met el kaar op de vuist tijdens een toer nooi in Hamburg. Morgen staan de temperamentvolle Argentij nen opnieuw tegenover elkaar. De boksring is dan het court central van Roland Garros, in zet van de strijd om de Open Franse tennistitel. Gaston Gaudio wordt liever niet herinnerd aan het incident, vo rig jaar tijdens het toernooi van Hamburg. In de halve finale, bij een stand van 1-1 in sets, maak te Coria een vervelend gebaar richting zijn landgenoot toen ze elkaar passeerden aan het net. Gaudio was zo ontzet dat hij ver volgens geen bal meer fatsoen lijk raakte. Na afloop van het duel sleepte hij de irritante Co ria aan zijn haren de kleedka mer in, waar hij hem samen met zijn coach, tegen de muur plak te. De verwensingen aan het adres van Coria waren tot in de wijde omtrek te horen. „We hebben het uitgepraat, zand erover", zei Gaudio gister middag nadat hij op indrukwek kende wijze zijn landgenoot Da vid Nalbandian had verslagen: 6-3 7-6 6-0. Genieten Dat Coria niet zijn grootste vriend is, dat kan hij niet ont kennen, maar de euforie bij het bereiken van zijn eerste grands- lamfinale oversteeg alle persoon lijke scrupules. „Ik wil nu voor al genieten van het moment", snotterde hij na zijn historische overwinning. Gaudio liet na de partij zijn tra nen de vrije loop. „Hier heb ik als kind al van gedroomd. Je kunt je niet voorstellen wat er al lemaal door je heen gaat op zo'n moment, Al die herinneringen, al die opofferingen." Gaudio (25) weet wat hem mor gen op het court Philippe Chatrier te doen staat om de droom compleet te maken: „Co ria is op gravel van een uitzon derlijke klasse. Ik zal onwaar Gaston Gaudio liet na het bereiken van de finale zijn tranen de vrije loop. schijnlijk goed moeten tennis sen en mezelf overtuigen dat ik daartoe ook in staat ben. Ik ben niet kansloos." Zeker niet. Coria (22) is mis schien de betere tennisser, maar het heetgebakerde kereltje uit Buenos Aires heeft ook zijn zwakheden. Niet in zijn spel, maar in zijn hoofd. De water- vlugge Argentijn koppelt eer zucht aan temperament en dat blijkt een gevaarlijke cocktail. Vorig jaar, in de halve finale te gen Martin Verkerk, ontsnapte hij aan diskwalificatie toen hij woedend met zijn racket smeet en (onbedoeld) een ballenmeisje raakte. Coria putte zich uit in verontschuldigingen maar was door het incident zo van slag dat hij niet meer aan tennissen toekwam. Geen vat Gistermiddag, in zijn halve fina lewedstrijd tegen Tim Henman, dreigde eenzelfde scenario. Co ria, nu nog-de ongekroonde ko ning van het gravel, kreeg in de openingsset geen vat op het on conventionele aanvalsspel van de Britse grasspecialist en ont plofte bijkans. Deze keer bleef de schade beperkt tot een stuk geslagen racket en de hoon van het Parijse tennispubliek: 3-6 6-4 6-0 7-5. „Ik was erg gespannen. Het was achteraf goed dat ik dat racket stuksloeg. Het luchtte enorm op." Het venijn dat Coria in zijn sla gen en zijn voetenwerk legt, ge tuigt van een enorme gedreven heid. Die absolute wil om te win nen-is echter niet alleen zijn grootste kwaliteit, het is tevens zijn achilleshiel. Ook gistermid dag, bij de eerste de beste tegen slag (Coria had dit toernooi nog geen set verloren) dreigde er kortsluiting in zijn hoofd. Hen man had de onstuimige Argen tijn bij de strot maar was niet bij machte de genadeklap uit te delen. Coria kreeg zijn zenuwen onder controle, hervond zijn kalmte en veranderde niet alleen van Oud-Oranje-doelman Peter van der Merwe opent tentoonstelling 3x7/Oranje toen en nu door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Peter van der Mer we (62) was een keeper zonder angst. Met gevaar voor lijf en leden wierp hij zich voor de voeten van vijandige aan vallers op de bal. En stompen was bij hem uit den boze, hij pakte alle ballen meteen klemvast. „De mensen vonden dat mooi, zeker degenen die speciaal voor mij waren gekomen." Eén van zijn stille aanbidders was Matty Verkamman. De journalist en Oranje-kenner uit Kats zag hem begin jaren zestig voor het eerst spelen. „We gingen toen naar Bergen op Zoom voor een wedstrijd van het Neder lands militair elftal tegen Daring Club de Bruxelles. Het werd 3-1 en Peter van der Merwe stond op doel. Ik weet het nog goed: hij had een blauw shirt aan, met daaronder een blauwe broek en witte knielappén." In precies zo'n blauw shirt keepte de NAC-doelman op 11 november 1962 zijn vijfde en laatste interland. Bijzon der aan dat duel was dat het de eerste EK-kwalificatiewedstrijd van Oranje ooit was. Zwitserland werd met 3-1 verslagen. „Van der Merwe had zijn kans in het Nederlands elftal gekre gen, toen de Feyenoord-spelers Oranje boycotten", legde Verkamman uit. „Feyenoord wilde zich concentreren op de Europa Cup en dus even niet voor het nationale team uitkomen. De KNVB legde de Feyenoord-intematio- nals een schorsing van één jaar op. Van der Merwe stond dat jaar dus on der de lat en deed het stukken beter dan Eddy Pieters Graafland, de eigen lijke keeper van Nederland. Dat was zo'n sobere keeper, een soort Edwin van der Sar. Van der Merwe was veel beter. Spectaculairder ook." Tegenprestatie Matty Verkamman hemelde zijn jeugd idool gisteren op tijdens de opening van zijn tentoonstelling 3x7/ Oranje toen en nu in de Middelburgse boek handel De Drukkery. Hij had Van der Merwe gestrikt om de openingshande ling te verrichten en deed hem als te genprestatie een videoband cadeau Peter van der Merwe (links) en Matty Verkamman bekijken de teamfoto van het Nederlands elftal, die voorafgaand aan de interland Nederland-Zweden in 1962 werd genomen. Van der Merwe is op die foto staand de derde van links. foto Lex de Meester met daarop de polygoonbeelden van zijn interlands. „Je hebt me eens ver teld dat je weinig meer uit 1962 over hebt. Nu heb je er weer beelden van", zei hij er bij. Met de tentoonstelling kijkt Verkam man terug op alle eindtoemooien die het Nederlands elftal speelde: zeven keer de Olympische Spelen, zeven WK's en zes EK's. Portugal wordt het zevende EK voor Oranje, vandaar de titel 3x7. De tentoonstelling is een voorproefje op het Nationaal Voetbal Museum, dat in 2006 in Middelburg moet open gaan. Verkamman: „In februari was er een hoos aan belangstelling, toen be kend werd dat er plannen waren voor dat museum. Sindsdien is het beetje stil geworden, maar nu laten we zien dat we nog wel steeds hard bezig zijn. De eerste fase, waarin we naar de fi nanciering kijken en uitzoeken of zo'n museum haalbaar is, is nu bijna afge rond. Over vijf a zes weken weten we meer, maar ik twijfel er niet aan dat het museum er komt." In de Drukkery ligt slechts twee pro cent van wat Verkamman in de loop der jaren heeft verzameld. In het Na tionaal Voetbal Museum, dat zo'n 2500 vierkante meter moet beslaan, is er veel meer ruimte voor Oranje-reli kwieën. Ook het internationale (club)voetbal komt ruim aan bod. Ver kamman denkt daarbij bijvoorbeeld aan een Duitse („in verband met de toeristen") en een Engelse kamer. Shirts In de Drukkery hangen momenteel shirts van Marco van Basten en Frank de Boer, liggen talloze programma boekjes, krantenknipsels en toegangs kaartjes. Met foto's en korte teksten besteedt Verkamman aandacht aan de 21 door Oranje bezochte eindtoer- nooien. Pronkstuk van de tentoonstel ling is een alles behalve ronde veter bal waarmee in 1912 tijdens de Olym pische Spelen van Stockholm de inter land Nederland-Zweden werd ge speeld. Verkamman: „Bij de stand 3-3 kreeg Zweden een penalty en doelman Just Göbel hield die tegen. Nederland maakte daarna in de verlenging wel de 4-3 en ging door. Göbel, na Cruijff en Van Basten volgens mij de beste Ne derlandse voetballer ooit, stopte na af loop de bal in zijn tas. Ik wist dat en heb hem weer teruggevonden. Nu heb ben wij hem in bruikleen en straks ligt-ie ook in het museum. Als het aan mij ligt, wordt de naam Just Göbel ook in de naam van het museum ver werkt." Reuma Voor Peter van der Merwe is een wat kleinere vitrine ingeruimd. Daarin ligt onder meer een exemplaar van Sporttribune, de sportbijlage van Dag blad Het Binnenhof. 'Coach Elek Schwartz kon weer eens vrolijk la chen' kopt die krant. Van der Merwe, ook te zien op een oude teamfoto, keek er met trots naar. „En dan te beden ken dat ik nog vaker in Oranje had kunnen staan. In 1965 kreeg ik te ho ren dat ik weer geselecteerd zou wor den en een jaar later weer. Maar beide keren raakte ik in de wedstrijd daar voor met NAC geblesseerd", vertelde Van der Merwe. „Ik heb echt alles gehad: gescheurde kruisbanden, gebroken middenhands- beentjes, een hersenschudding en zelfs drie keer een voetbalknie. Maar ja, dat kon ook niet anders met mijn stijl van keepen. Ik gooide mijn lichaam overal voor." De doelman van NAC, nu woonachtig in Sint Willebrord, moest zijn carrière beëindigen in 1970 op 28-jarige leef tijd. Vanwege reuma. „De ene dag wonnen we nog met 5-2 van AZ, de volgende dag kreeg ik te horen dat ik afgekeurd was." Van der Merwe kwam vervolgens in een rolstoel te recht, maar kwam er ook weer uit. „En juist voor dat soort knokkers heb ik heel veel respect", zei Verkamman. „Voor zo iemand wilde ik wel eens wat terugdoen." KULMBACH - Na twee tweede plaatsen heeft de Australische sprinter Allan Davis eindelijk zijn ritzege op zak in de Ronde van Duitsland. Davis won gisteren na 192 kilo meter van Kelheim naar Kulm- bach de massasprint voor de Duitsers Danilo Hondo en Stef- fen Radochla. De leiderstrui bleef in handen van hun landgenoot Patrik Sin- kewitz. Beste Nederlander in de sprint was Rabo-renner Roy Sen tj ens. Hij bleef de Duitse sprinter Erik Zabel net voor en werd zesde. De Spaanse beroepswielrenner Angel Vicioso nam via een zege in de derde etappe de leiding in de etappekoers Bicicleta Vasca. Vicioso ging na 154 kilometer tussen Salvatierra en Bidegoyan zijn landgenoten Roberto Heras en Koldo Gil vooraf in de sprint. Het trio had 26 seconden voor sprong op een groep onder lei ding van Peio Arreitunaindia. De vorige klassementsleider, Mi guel Angel Martin Perdiguero, gaf 50 seconden toe op de win naar. ANP foto Olivier Hoslet/EPA schoenen maar ook van tactiek. Door wat dieper te spelen, haal de hij de angel uit het spel van zijn tegenstander. Henman verloor de greep op Co ria en verkwanselde niet alleen een begerenswaardige 6-3 4-2 voorsprong (hij verloor dertien games op rij) maar tevens eeuwi ge roem in eigen land. Enge land, dat in 1936 met Fred Perry voor het laatst een grote ti tel won, hunkert zozeer naar grand slamsucces dat zelfs de chauvinistische Britten het voor lief hadden genomen dat Hen man in Parijs en niet op zijn ge liefde Wimbledon een geslaagde greep naar de macht had ge daan. GPD door Jan Dagevos VLISSINGEN - De Voetbal Combinatie Vlissingen en Zee land Sport nemen een voorschot op de voorgenomen fusie. Beide clubs gaan vanaf komend sei zoen nauw samenwerken bij de jeugd. De jeugdteams van beide verenigingen - twaalf van Zee land Sport en vier van VC Vlis singen - worden in elkaar ge schoven. In tal van categorieën worden combinatie-elftallen gefor meerd. De jeugdcommissies van beide clubs streven hierbij naar een piramide-opbouw, waarbij elke jeugdspeler zijn juiste stek krijgt. Er wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met de huidi ge samenstelling van de betref fende teams. De voetballers blij ven lid van hun eigen vereni ging- De meeste teams gaan onder de naam Zeeland Sport de competi tie in. Het Al-team daarentegen zal onder de naam Vlissingen in de hoofdklasse uitkomen. Dit hoogste juniorenteam wordt in het nieuwe seizoen een combina tie van spelers van Zeeland Sport en VC Vlissingen. Norma liter is het niet toegestaan om op dit niveau een combinatie-elf tal te vormen, maar de KNVB heeft in verband met het lopen de fusie-onderzoek toestem ming verleend. De voetbalbond eiste echter wel dat het All onder één naam in de tie zou uitkomen. „Het is een eerste aanzet? fusie", meent voorzitters, Lammers van Zeeland 91 „Eind maart gaan we djjl evalueren en worden erajl doorgehakt. Ik denk dathjs goede aanzet is. De j< op een goed niveau enjel goede begeleiding. Voctf jeugdspelers maakt het t gens allemaal niet zoveel Die willen voetballen efr liefst zo hoog mogelijk." Zeeland Sport en VC Vis?/ spraken enige tijd geledal' tentie uit om met elkaar ta' ren. GPC Vlissingen was c« vraagd, maar de leden vT club wezen een samengaa:le" luut af. Dat betekent da: land Sport en VC Vlissing samen verder gaan. Insè wer ber wordt begonnen met b derzoek. Verschillende cc: f sies, bestaande uit leden va 1 de verenigingen, gaan c stuurs- en organisatiestnjc de jeugdvoetbalopleiding J}11 h\ commodatiebehoefte (in ei met de gemeente), de 'av( en de cultuur onder denen men. De uitkomsten worden april/mei 2005 beide ledenvergaderingen gelegd. De streefdatum voor het seizoen 2005/2006. f eei uu< bz. en 5 'ave ren °sde b looi Groep Mistieke 70,64. Heeswijk-Dinther. Finale NK, re turn. Gebr. Van Wanrooij - Crystal Kel ly 4-4' Blomdahl - Caudron 48-50 (25 beurten), Sanchez - Burgman 50-24 (26), Van Wanrooij - Van Kuyk 50-49 (33), Weijenburg - Raymond Ceule- mans 32-50 (35). Eerste wedstrijd: 3-5, Crystal Kelly landskampioen. Middelburg. Huisleague bowlingver eniging Middelburg. Eindstand: 1. Vishandel Van der Zwan 4250; 2. Pro Shop Power Plus 4242; 3. Imtech 4211; 4. Pulse Audio 4194; 5. Schoenmode Van Kampen 4181; 6. Spruyt Pallethan- del 4005; 7. Restaurant Schrobbelerke 3945; 8. Wondergem Timmerfabriek 3932. Ie {j t «en tievt sverl hebt ii;Ze 31 Bral zijn. dat i zijn. Gen king Rome. Italiaanse Open vrouwen, Eu ropean Ladies Tour, 275.000 euro: Stand na 2e ronde: 1. Sanchez (Spa) 140 (-4), 2. Beauchet (Fra) 142, 3. Eberl (Dui), Luna (Spa), Descampe (Bel), Moult (Eng), Vangner (Den), Arruti (Spa) 144, 9. Van Hagen (Ned) 145, 34. Nijenhuis (Ned) 150, opgegeven na 1e ronde: Zelsmann (Ned) 80. Newport. Wales Open, Europese Tour, 2,2 miljoen euro. Stand na 2e ronde: 1. Khan (Eng) 130 slagen (-14), 2. Casey (Eng) 132. 3. Lawrie (Ier), Mont- gomerie (Sch) 135, 5. Jeppesen (Zwe), Kingston (ZAf) 136, 57. Derksen (Ned) 142, uitgeschakeld: 98. Muntz (Ned), La- feber (Ned) beiden 146. Paardensport Luzern. CSIO. Grote Prijs van Zwit serland, na finaleronde: 1. Micha- els-Beerbaum (Dui) Shutterfly 0-43,44, 2. Nieberg (Dui) Adlantus As 0-44,60, 3. Markus Fuchs (Zwi) Tinka's Boy 0-45,62, 4, Leopold van Asten (Ned) VDL Groep Fleche Rouge 0-54,12, 5. Ludger Beerbaum (Dui) Gladdys S 4-43,43, 7. RaymakersA/an Schijndel's Now or Never 4-45,72, 15. Gerco Schröder/Eurocommerce Monaco 8-54,99' na eerste ronde: 20. Wim Schröder/Eurocommerce Berlin 4-81,35, 28. Tops/VDL Groep Grande Da me 5-87,62. Jachtspringen: 1. Cian O'Connor (Ier) ABC Landliebe 55,04, 2. Melliger (Zwi) LB Scutt 56,39, 3. Nieberg/Giorgio 56,45' 20. Leopold van Asten/VDL Parijs. Roland Garros, 13,2n euro. Mannen, halve finale: (Arg) - Nalbandian (Arg/8) 6-33 Coria (Arg/3) - Henman (G8r?i:|effe< 6-0 7-5. Vrouwen dubbelspa finale: Ruano-Pasca (Spa/Arg/1) - Testud/Vinci (Fr=: 2 6-1, Koetsnetsova/Likovtsjeva't c Navratilova/Raymond (VSt/5)K> Gemengd dubbelspel, Golovin/Gasquet (Fra) Black/Wayne Black (Zim/4) 6-3W I Sassuolo (Ita). Challenger, 2 OUtl euro. Tweede ronde: Navarrct e (Ita)-Van Lottum (Ned/14-66-13 gave. Den Bosch. Vriendschrö wedstrijd, vrouwen. Nederir. j| kije 0-3 (20-25 24-26 22-25). Osaka. Worldtour beachvi vrouwen. Eerste ronde: S dassiou (Gri) - Kadijk/Leenstral? 21-14 21-16. Herkansin (Dui) - Kadijk/Leenstra 15-12. Ronde van Duitsland. Vijfde TER pe, Kelheim - Kulmbach: het i (Aus) 192 km in 4.20.07, 2. K 3. Radochla (Dui), 4. Voigt (Duif-F di (Ita), 6. Sentjens (Ned), 26 feTem 54. Posthuma, 64. Van Katwijküjyerg Van Dijk 7.21, 75. Veneberg, iiM Jongh, 82. Pronk, 83. Den Battf™" Bos, 91. Van der Ven, 92. Engeipcli Knaven 9.03,111. Van Duimen, ge Algemeen klassement: 1. Stójens (Dui) 17.30.50, 2. Hruska (Tsj)O.ICl Irich (Dui) 0.18, 4. Igor Gonzale:?! deano (Spa), 5. Voigt 0.20,6. CéwerI (Dui) 0.49, 10. Weening 2.05. A» Bakker 21.48, 54 Posthuma 2:^ Sentjens 25.59, 73. Van KatwiiJ 92. De Jongh 33.07, 94. Van DijlïWOO! 97. Veneberg 33.31, 98. Van dtftwec 33.36, 99. Bos 33.43, 100. Knaveeifijn 102. Van Duimen 34.00, 105,fae' 34.22,107. Engels 34.35. Pm Bicicleta Vasca. Derde etappe.;te rain - Bidegoyan: 1. Vicioso (SfHyan km in 4.07.33, 2. Heras (Spa) i (Spa). Algemeen klassement:' r'°n so (Spa) 12.12.39, 2. Heras (Spa fecha (Spa). pene door Alexander van Eenennaam BEEKBERGEN - Eén Neder landse turnster kan zich in het weekeinde van 19 en 20 juni bij de NK in Nijmegen nog kwalifi ceren voor de Olympische Spe len door een score neer te zetten die bij de wereldtitelstrijd van 2003 in Anaheim een plaats in de toptwaalf zou hebben opgele verd. Die eis heeft NOCNSF op voorstel van de turnbond (KN- GU) vastgesteld. De scores tellen zowel op de meerkamp als op een indivi dueel toestel. Mochten twee of meer turnsters aan de eis vol doen, dan bepaalt de turnbond wie zij voordraagt bij NOCNSF. Er is nog maar één plaats voor een turnster in de olympische ploeg. Tegen de oorspronkelijke plan nen in gaf het team de mission van de sportkoepel de turnsters nog een extra kans om het twee de en laatste startbewijs voor Athene in te vullen. Op de Euro pese kampioenschappen in Am sterdam, formeel het laatste kwalificatiemoment, slaagde niemand erin aan de eis te vol doen. Limiet Er was vervolgens een verschil van mening tussen de KNGU en NOCNSF over de prestatie van Loes Linders. De KNGU dat zij in Amsterdam de-^ecl had gehaald, NOCNSF 'foek van niet. Eerder deze week viel kwestie het definitieve <x van de beroepscommissie^ sportkoepel. Linders is n;wajr woon weer een van de kaü^ ten. Vooralsnog is alleen Nederig va kampioene Suzanne Harn ker van deelname aan de Oj pische Spelen. lolo, HEESWIJK-DINTHER beker en de Europa Cup clubteams hebben de ders van Crystal Kelly in 1 wijk-Dinther de kroon succesvol jaar gezet door kampioen te worden. Sinds 1998 joeg het vergeefs op. Titelverdediger' br. Van Wanrooij werd vrijG vond in de return vat play-off op 4-4 gehfc Crystal Kelly, aangevoerd de formidabel s_ Frédéric Caudron, had het] ste duel met 5-3 gew( ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 70