Wï Samenwerking scholen met Cios uitve rkpop uitverkoop Gimbrère DFS apetrots op nieuw honk ZONDAG GEOPEND Brugman Raadsleden op excursie in Westhoek oortgezet onderwijs maakt afspraken met Goese sportopleiding Vriendschapssignaal voor Tobago Geen intentie overname zwembad Tholenaren azen op groen Haring ïxtra betonning /eerse Meer en rrevelingenmeer dactie: 0113-315649 vw.pzc.nl Q ïail:redactie@pzc.nl „ÈUS 31,4460 AA Goes ivertentie-exploitatie: iord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; euws-Vlaanderen: 0114-372770; itionaal: 020-4562500. iterdag 5 juni 2004 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844- 1998 4 Alle dienstverlening van de gemeente Middelburg vanaf maandag 12.00 uur in het nieuwe Stadskantoor aan de Kanaalweg 3. editie Schouwen-Duiveland Lr Rolf Bosboom C'50ES - Drie scholen uit het [oortgezet onderwijs en sportop- sjjding Cios in Goes gaan nauw jfnienwerken op sportgebied, ïij sluiten daarvoor een conve- dat dinsdag 8 juni in Goes ;>ordt ondertekend. r)e betrokken scholen zijn het 4uys Ballot College in Goes en stedelijke scholengemeen schappen De Rede in Terneuzen Scheldemond in Vlissingen. irt krijgt steeds meer aan- icht binnen het voortgezet on- mvijs. ïeldemond is dit schooljaar jonnen met sportklassen, spe- ile brugklassen waarin extra idacht wordt geschonken aan irt. De leerlingen krijgen zes pplaats van drie uur lichamelij ke opvoeding per week en bui ten schooltijd zijn er allerlei sportactiviteiten. £owel De Rede als het Buys Bal- tot College begint na de zomer vakantie in het derde jaar van de kaderberoepsgerichte leer- met de nieuwe vmbo-oplei- ïg Sport, Dienstverlening en iligheid. De sterk praktijkge- ite opleiding mikt vooral op •lingen die bijvoorbeeld spor- itructeur, sportmedewerker ij de gemeente, politiemedewer- of beveiligingsbeambte wil- worden of een baan bij de Indmacht, marine of lucht- iacht ambiëren. Talenten jüe Rede wil, net als Schelde- iond, ook met sportklassen |gaan werken. De school is bo- ïdien erkend door het Lande lijk Overleg Onderwijs en Top sport (LOOT), wat inhoudt dat zij extra begeleiding en een aan gepast programma aan talent volle sporters kan bieden, zodat zij sport en studie goed kunnen combineren. Voor leerlingen in het vmbo die sportinstructeur willen worden, is een logische vervolgstap de mbo-opleiding Cios in Goes. Re den waarom de onderwijsinstel lingen de samenwerking zoeken en die intentie willen vastleggen in een convenant. De samenwerking moet ertoe lei den dat onder meer de onder- wijsprogrammma's en de exami nering goed op elkaar worden af gestemd. Daardoor ontstaat als het goed is een naadloze overgang, 'door lopende leerweg' genoemd, van de ene na de andere opleiding. Dat past ook in het streven van de landelijke overheid om de doorstroom van vmbo naar mbo te verbeteren. Het is denkbaar dat de samen werking op termijn wordt uitge breid met andere partners. Daar bij wordt gedacht aan organisa ties zoals het Olympisch Steun punt, Sport Zeeland en allerlei sportaanbieders. Ook is het mo gelijk dat aansluiting wordt ge zocht bij de stichting LOOT. MIDDELBURG - De boodschap is duidelijk: A Salute to Friendship, Het staat opvallend op de Zeeuwse plaquette, die commissaris van de koningin W. van Gelder volgende week overhandigt aan het bestuur van het Caribische ei land Tobago. Aanleiding is een manifestatie ter gelegenheid van het 350-jarig bestaan van de centrumplaats Scarborough, ooit door Zeeuwse kolonisten gesticht als Nieuw-Vlissin gen en Lampsinsburg. De plaquette, vervaardigd door het bedrijf Lété, werd gisteren aan Van Gelder overhandigd. Bedoeling is dat het vriendschapssignaal komt te hangen in het bestuurscentrum van Tobago. Op de plaquette, waarop de wapens van de republiek Tri nidad en Tobago en de provincie Zeeland staan, is ook een spreuk van de humanist Desiderius Erasmus weerge geven, met als strekking: respecteer en waardeer de ver schillen tussen mensen (en volkeren). pagina 15 bemoeienis met Tobago THOLEN - Het bedrijf Optisport Exploitaties uit Gorin- chem ontkent de laatste tijd in gesprek te zijn geweest met gemeente Tholen over een eventuele overname van zwembad De Spetter. Raadslid J. van den Donker kaartte de overnameplannen eerder deze week aan: het bedrijf zou al zes jaar bezig zijn het zwembad te kopen en zou er ook een overdekt zwembad bij willen bouwen. Volgens directeur G. den Hartog zijn er ooit onderhande lingen geweest met de gemeente, maar is dat al lang gele den: „Een paar jaar geleden hebben we gesproken over het huren en exploiteren van De Spetter, het kan best al zes jaar geleden zijn. De gemeente heeft toen waarschijn lijk ook met andere partijen is gesproken." SINT-MAARTENSDIJK - Veel inwoners van Tholen heb ben de laatste tijd een verzoek bij de gemeente ingediend om een stuk openbaar groen te mogen kopen. De aanleiding voor deze verzoeken is een publicatie, waar in staat dat de gemeente stukjes groen aan particulieren wil gaan verkopen. Volgens een woordvoerder van de gemeente is het echter niet de bedoeling dat inwoners willekeurig een bod kun nen doen op openbaar groen. Binnenkort stelt Tholen groenstructuurplannen op voor alle kernen op het eiland en dan wordt pas beslist welke stukken van de hand worden gedaan. Alleen percelen die direct grenzen aan particuliere grond komen in aanmer king voor verkoop. WALSTRAAT 199VLISINGEN LANGE DELFT 16 MIDDELBURG zeeuwse almanak De genodigden lieten zich het zeebanket goed smaken. Op tal van plaatsen in het land werden deze week ter viering van de komst van de Hollandse Nieuwe zogeheten haringparty's gehouden. Dat zijn bijeenkomsten, waar lo kale prominenten een harink je happen en een glaasje til len. Dat doen zij met grote gretig heid. Want doorgaans is het gratis en dat maakt nog hon geriger en dorstiger. In het Zeeuwse etablissement was de stemming eveneens zeer geanimeerd. Een paar duizend haringen gingen er doorheen en vele fusten bier. Ruimschoots na het midder nachtelijk uur verliet de laat ste gast - met onzekere tred - het pand. Haring in het land, dokter aan de kant, luidt een oud va derlands gezegde. Wij weten wel beter: Haring in het land, Alka Selzer bij de hand! Vrijwilliger Kees Rijnberg voorziet het nieuwe clubgebouw van DFS van het logo. foto Dirk-Jan Gjeltema )orMelita Lantinq 50UWERSHAVEN - Rijkswa- v ;taat gaat in zowel het Greve- igenmeer als in het Veerse extra recreatietonnen latsen. Dat gebeurt in overleg Inet alle betrokken gebruikers fan beide wateren. tijdens het afgelopen Pinkster- weekeinde is gebleken dat hier p daar een extra ton noodzake- |k is, maar grote problemen fijn uitgebleven. „Uit de erva- jing van de KNRM blijkt dat er Eder problemen zijn geweest in voorgaande jaren. Waar heeft dat te maken het feit dat de schippers be opletten en beter op de kaart vertelt E. de Feijter van probleemloos is de si- [ïatie niet, er zijn tijdens pink- wel schepen uit koers ge „Soms zijn boten op een terecht gekomen. Dat onhandig, maar het is niet on- püig geweest", aldus de Feij- f- h april maakte Rijkswaterstaat lekend dat uit oogpunt van be- Uinigingen de recreatiebeton- Sng op zowel het Veerse meer Is het Grevelingenmeer dras- jsch zou worden teruggebracht, fa een eerste evaluatie - half lei - werd al duidelijk dat in de hoek van het gevaarlijke si ontstonden. Toen zijn aar al een stuk of tien extra geplaatst. De tonnen die U worden bijgeplaatst, liggen over het hele gebied. onrust die eerder is ontstaan de watersporters lijkt iermee van tafel. Hoe de situa- e volgend jaar is. büjft nog on- De Schouwen-Duivelandse raadsleden brachten als onderdeel van de excursie in de Westhoek een bezoek aan camping De Wijde Bliek in Renesse. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lantinq RENESSE - De raadsleden van de gemeente Schouwen-Duive land zijn gistermiddag op excur sie geweest in de Westhoek. De jaarlijkse excursie is bedoeld om zich te verdiepen in een be paald gebied op het eiland. Dé raadsleden krijgen uitleg over de problemen en ontwikkelin gen van dat gebied. De excursie begon gistermiddag in Renesse. De plaatselijke mid denstandsvereniging heeft met de raadsleden van gedachten ge wisseld over de toekomst van het dorp. Daarna kregen de poli tici uitleg over het Transferium. „Hierbij is aan de orde gekomen dat het nu een paar keer is voor gekomen dat het Transferium vol staat. Dan ontstaat een probleem waar over nagedacht moet wor den want waar moeten de auto's dan naar toe", vertelt raadslid B. Flach, één van de organisato ren van de excursie. Directeur C. Hage van taxicen trale Renesse (TCR) greep de ge legenheid aan om de raadsleden een folder te geven met daarin tekst en uitleg over de invoering van de nieuwe Wet Maatschap pelijke Ondersteuning. In deze wet zijn veel zaken onderge bracht die voorheen via de AW BZ geregeld werden, zoals bij voorbeeld gehandicaptenver- voer. Volgens TCR-directeur Hage heeft deze nieuwe wet veel ge volgen voor de gemeente en dat is voor de raadsleden van be lang om te weten. Daarna heb ben de raadsleden zich laten voorlichten over de waterover- last-problematiek in de Kop van Schouwen en ze hebben een bezoek gebracht aan Zeeland camping De Wijde Bliek in Ren esse. Daar hebben de raadsle den onder meer gesproken over de toeristenbelasting en hebben de raadsleden een rondleiding gehad over het terrein en een campinglodge (een luxe trek kershut van twee verdiepingen) bekeken. door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - De zweetdruppels zijn gewist, de be tegelde wanden van de kleedka mers glanzend schoon gepoetst en de opvallende 'voetbal'-bier- pomp is klaar voor gebruik. Sportvereniging Door Fusie Sterk (DFS) uit Burgh-Haamste- de is apetrots op haar nieuwe clubgebouw. Zaterdag 12 juni wordt het honk geopend. Het afgelopen jaar was het 'kam peren' geblazen voor DFS. Het oude gebouwtje was snel ge sloopt. Met liefde, want het was er volgens DFS-secretaris K. de Feiter beroerd aan toe. „Je kon bij wijze van spreken door de ga ten in de kozijnen naar binnen als je niet te breed was." DFS omschrijft haar nieuwe on derkomen als 'een warm klop pend hart voor de sport in onze samenleving'. Prachtig park Van Zuijen aan de Leliëndaleweg in Burgh-Haam- stede zijn kleedkamers, verga derruimte en kantine onderge bracht. De kleedkamers werden in april dit jaar in gebruik geno men. Het werk aan de kantine werd onlangs afgerond en ook het omliggende terrein is aange pakt. Aan de aanleg van een jeu-de-boulesbaan wordt nog ge werkt. De Feiter: „Of die voor de opening volgende week zater dag klaar is, is de vraag, Maai de baan moet in ieder geval deze zomer in gebruik kunnen wor den genomen." DFS ziet het nieuwe clubge bouw als multifunctioneel en streeft naar een zo breed moge lijk gebruik ervan. Naast door sporters kan het, zo stelt het be stuur zich voor, wellicht worden gebruikt voor onder meer kin deropvang en naschoolse op vang. De Feiter: „Wellicht ont dekken we nog wel meer moge lijkheden. Wij willen bijvoor beeld ook graag een speeltuintje en een skateplein. DFS telt 375 leden en houdt zich bezig met voetbal, badmin ton, wandelen, fietsen en gym nastiek. De Feiter: „Jeu-de-bou- lés komt daar straks nog bij en we zijn ook bezig met oprich ting van een darts-afdeling. Vrijwilligers Het nieuwe clubgebouw, eigen dom van DFS, heeft alles bij el kaar zo'n zes ton gekost. Bijna de helft van dat bedrag is op ta fel gelegd door de gemeente Schouwen-Duiveland. Het reste rende bedrag is er dankzij ver schillende sponsors gekomen. Het clubgebouw is door een aan nemer gebouwd. Vrijwilligers van DFS offerden hun vrije tijd op om de puntjes op de 'i' te zet ten. De Feiter steekt zijn trots over het nieuwe clubgebouw en het enthousiasme van de vrijwilli gers niet onder stoelen of ban ken. „Er is ontzettend hard aan gewerkt. Ik ben heel trots dat wij dit met z'n allen tot stand hebben gebracht." De Feiter ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet. „In deze tijd van bezuinigingen door de gemeente zullen wij onze eigen broek op moeten houden. Dat gaat ons lukken." Zaterdag 12 juni wordt het nieu we DFS-gebouw officieel geo pend. Met slechts één korte toe spraak. De Feiter: „Het gebouw spreekt voor zich". Klopt helemaal in de ogen van De Feiter: „Het is echt een prachtig gebouw geworden dat- veel mogelijkheden biedt." In het nieuwe gebouw op sport- Advertentie (Advertentie) van 12.00 lot 18.00 uur KEUKENS BADKAMERS Hulst* Absdaalseweg 19 Tel.: 0114-320080 J Zelf scoren met uw eigen Oranjeteam! Vanaf 12 juni kunt u meespelen met het 'PZC EK-spel'. Inschrijven kan vanaf vandaag! Kijk in deze krant of surf naar www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 63