Lubbers weigert op te stappen p eejlji Mosselvloot verovert het IJ Afvalfrikadellen niet op Zeeuws bord Reizen |io° VOYAGER Onderzoekscommissie VN oordeelt negatief over beklaagde topman Prijzenslag j kostte zeker 8000 banen Eenbenige wildplasser gaat vrijuit OPEN HUIS, VANDAAG LAATSTE DAG! BIJ DOMINICUS IN WESTKAPELLE! TURKIJE VOORDELIGER DAN OOIT. www.dti-travel.nl Reizen l Daar moetje naar toe. 1 18° 1 N 4 Morgen warmer [perioden met zon en rond de 18 graden Morgen meer zon en warmer. !46e jaargang no. 131 •aterdag 5 juni 2004 os nummer 1,70 DE GEHEEL VERNIEUWDE fiNÜ IN ONZE SHOWROOM! lu ook leverbaar met 2,8 liter diesel automaat v.a.€ 29.830,- Jan Hop Chrysler Jeep Goes 01 13-250858 internet: www.pzc.nl lan onze redactie binnenland piSTERDAM - VN-vluch- Ilingencommissaris Ruud Lubbers weigert op te stap je» nu hij door een VN-me- lewerkster wegens onge- venste intimiteiten is aange jaagd. Jdijn taak om vluchtelingen te lelpen is te belangrijk om weg e gaan, Ik maak mijn werk tot and 2005 af." Lubbers zei dit jij de opening van het Holland festival in Amsterdam. Hij joemde de hele affaire en de op- ief daar om heen 'een typisch ïederlandse zaak'. Internatio nal speelt dit niet." De inhoud lan de zaak omschreef hij als Idel en achterklap', iteren werd bekend dat het ipport dat een VN-onderzoeks- nmissie over de zaak heeft ge takt negatief is voor de vluch- tngencommissaris. Lubbers Ik heb een gebaar jan vriendelijkheid gemaakt. Dat kan verkeerd worden uitge legd. Ik heb sorry gezegd." Hij jeeft zijn visie inmiddels aan TO-baas Kofi Annan kenbaar jemaakt. Die komt binnen enke- fe dagen met zijn conclusies lar buiten. Ie Nederlandse regering heeft man verzocht die conclusies Lubbers eerst met Den laag te delen, alvorens hij over- lat tot 'actie'. „Het gaat hier iet alleen om het prestige van lubbers, maar ook van Neder- id", aldus een regeringsfunc tionaris in Den Haag. P I WOERDEN - De prijzen- I slag in de supermarkten I heeft al acht- tot tiendui- zend banen gekost. Dat is de inschatting van Herman van der Geest, voorzitter van het Vakcentrum Le vensmiddelen. Albert Heijn verlaagde in oktober vorig jaar als eer ste de prijzen om weggelo pen klanten terug te lok ken. Alle ketens volgden in deze beweging. Om toch nog geld te verdienen, kij ken de supermarkten naar kostenbesparingen. Laurus kondigde vorige maand N aan bijna dertienhonderd banen te schrappen. Eer der maakte Albert Heijn be kend het hoofdkantoor te reorganiseren, waarbij 440 banen verdwenen. Volgens Van der Geest is het einde nog niet in zicht, jl „Ik venvacht dat het in de zomer rustig is, maar daar na gaat het weer in volle he vigheid verder. Als de prij zenslag niet eindigt, dan denk ik dat ergens begin volgend jaar ook grote su- j, permarkten moeten slui ten." ANP pagina 7 n| winstderving Jsj bedraagt per week 10 miljoen euro (Advertentie) partners L?1!8 616617 Zie onze wekelijkse VACATURE-INDEX 2e katern pagina 14 Premier Balkenende zei gisteren dat zijn gesprekken met Annan alleen over de procedure waren gegaan. Dat hij de secretaris-ge neraal om gunsten gevraagd zou hebben, wees hij van de hand. Lubbers heeft tegenover Balken ende bezworen dat er op de ge wraakte stafvergadering van 18 december geen sprake was van enigerlei onbetamelijkheid te genover de 51-jarige Amerikaan se stafmedewerkster, die de klacht indiende. Over de inhoud van het rap- port-Lubbers zei Balkenende: „Dat gaat over percepties, hoe mensen iets beleven. Ik heb geen enkele bevestiging van de speculaties die de ronde doen." Naar verluidt heeft de VN-on- derzoekscommissie ook drie of vier soortgelijke incidenten op het kantoor van de VN-vluchte- lingenorganisatie in het eindrap port meegenomen. Lubbers zei gisteren over die andere geval len 'daar is niets van waar'. Taille In het geval van de Amerikaan se zou Lubbers haar met zijn arm om haar taille de kamer uit hebben geleid. 'Maar waar zit de taille tegenwoordig', was de vraag die in Genéve meteen de ronde deed. Berichten in de Ne derlandse media over de affaire bestempelde Lubbers als Tas ter'. „Ik word in een kwaad dag licht gesteld. Er worden geruch ten verspreid." Annan zal 'stel lig' nota nemen van het weer woord van Lubbers. Vorige maand liet de VN-top al door schemeren, dat Lubbers beter het veld kon ruimen als de klacht van één of meer van zijn vrouwelijke stafleden gegrond zou blijken. Als zijn positie onhoudbaar blijkt, dan zou Den Haag Lub bers willen aanraden de eer aan zichzelf te houden en 'om per soonlijke redenen' terug te tre den. Balkenende leek al af scheid van Lubbers te hebben genomen toen hij gisteren in ging op Lubbers' werk in het verleden. GPD door Harmen van der Werf AMSTERDAM - Waar het pre cies om gaat, weet een jonge Am sterdammer niet. Hij staat vrij dag aan het IJ te wachten op de pont. Op de kop af drieënvijftig mosselkotters en één kokkel schip varen in konvooi voorbij. Eenmaal in het gelid achter het Centraal Station toeteren ze twee minuten lang. Voorbedrukte spandoeken op de schepen doen bij de fietser een lichtje branden. De eerste kot ter, de Yerseke 58 van actielei der J. van Damme, voert de tekst 'Mosselkweek is natuurbe heer', En een ander schip: 'Kop pel het gas van de mossel los, an ders zijn duizenden banen de klos'. „Ach, het grote gëld zal wel overwinnen", concludeert de toeschouwer direct. „Visserij wordt liefhebberij." Een oudere voorbijganger heeft 's ochtends naar een reportage over de actie op de radio geluisterd. „Grap pig", vindt hij het, dat de mos selkwekers na vijf weken mossel zaadvisserij in de Waddenzee op weg naar Zeeland het IJ aan doen. „Maar of ze gelijk hebben, dat weet ik niet." Voor actieleider Van Damme is dat een bekend geluid. „Veel mensen weten niet hoe wij wer ken, dat wij bijvoorbeeld al ja ren volgens een visplan beheerst op mosselzaad vissen. Wij moe ten vaker ons verhaal doen." Van Damme is over de actie in Amsterdam alvast dik tevreden. Vierenvijftig schepen, waarvan vierendertig uit Yerseke, zes uit Zierikzee, elf uit Bruinisse, twee uit Wieringen en één uit Tholen, is niet niks. En de aandacht is groot, dankzij de inschakeling van een professioneel pr-bureau BREDA - Een zaak die de kantonrecher de wenkbrauwen deed fronsen. Een éénbenige, bijna incontinente man uit Breda die wordt ver volgd, omdat hij in het park uit hoge nood een plasje deed. Zijn ene been is geamputeerd, het andere wordt met platen en schroeven bijeengehouden. Ge bonden aan zijn invalidenwagen is de 48-jarige een bekende in de binnenstad van Breda. „De meeste agenten groeten me. Ze weten wie ik ben", zei de man gisteren in de rechtszaal. Zo niet de agent van de spoorwegpolitie die de man op 10 juli vorig jaar in het park een struik je zag opzoeken. Vanwege zijn handicap kan de man geen gebruik maken van een openbaar toi let. Die zijn in het park overigens ook niet voor handen. Tot ontsteltenis van de gehandicapte bleek de agent volkomen ongevoelig voor deze argumenten. De man weigerde de boete te beta len en kwam bij de kantonrechter terecht. Offi cier, raadsman en rechter waren het snel eens. Hier was sprake van overmacht. De Bredanaar werd ontslagen van rechtsvervolging. GPD door Sheila van Doorsselaer STEKENE - Vleeswarenbedrijf Delireine uit Stekene, vlak over de grens bij Hulst, is zijn vergun ning kwijtgeraakt omdat het slachtafval verwerkte in kipfri kadellen. Zeeuws-Vlaamse snackbars zeggen nog nooit za ken met Delireine te hebben ge- Delireine, gevestigd aan de Za- velstraat in Stekene, heeft on der meer 20.000 kilo niet voor menselijke consumptie geschikt vlees in Nederland afgezet in de vorm van kipfrikadellen. Het vleesafval had alleen gebruikt mogen worden voor dierenvoer. Het Federaal Voedselagent schap van België roept de pro ducten van het bedrijf terug, maar zegt dat de frikadellen al maanden geleden zijn geleverd en dus waarschijnlijk deels al zijn verkocht en geconsumeerd. De Nederlandse Voedsel- en Wa renautoriteit VWA stelt echter dat verreweg het grootste deel van de partij nog bij een bedrijf in een vrieshuis stond. De VWA heeft het bedrijf met klem verzocht alle verkochte producten terug te roepen en het publiek te waarschuwen. De twee directeuren van Delirei ne en partner CSFF zijn giste ren aangehouden. Op het bedrijf zijn 150 ton goe deren in beslag genomen die ge maakt zijn van mechanisch ont beend vlees. De onderneming produceert vooral merkloze etenswaren, die bestemd zijn voor snackbars. Groothandels Zeeuws-Vlaamse snackbareige naren zeggen geen zaken te doen met Delireine. „Ik en mijn collega's betrekken onze snacks van groothandels als Sligro en Horeca Totaal", zegt F. Messa- gie van de bekende frituur Mes- sagie Goudgeel op de Hulster Grote Markt. Ook Sligro in Ter- neuzen en Horeca Totaal in Sluis bezweren geen afnemer te zijn van Delireine. „Wij verkopen veelal merkpro ducten, zoals Beckers, en die producten worden van in de wei tot op het bord streng gecontro leerd", zegt P. Koole. vestigings manager van Sligro Temeuzen. „Ook verkopen we, onder meer, snacks onder een zogeheten pri vate label. Daar staat onze naam op, maar de producten zijn ook afkomstig van bekende merkenproducenten als Beckers. Het enige verschil is dat de kosten van private la- bel-producten goedkoper zijn omdat de reclamekosten wor den gedrukt." Zijn collega van Horeca Totaal in Sluis beaamt dit. „Wij wer ken ook met private labels, bij ons heet dat dan Deli XL, maar het principe is hetzelfde. Wij, en ik spreek dan ook voor Sligro, zouden nooit zaken doen met JAGUAR Uw Regionaal Jaguar Centrum: Bogaers Jaguar Breda B.V. Minervum 7118 4817 ZN Breda. Tel.; 076 - 5263800 www.bogacri-jaguar.nl Op zoek naar een vergeten spoorlijn >*&CE DE LA ARE CENTRALE CENTRAAL STATIONS FLE»K Parkhof Prins van Oranje, appartementen met allure Pijn kan je leven gaan beheersen De mooiste hangplek van Zeeland 754, Bonifatius bij Dokkum vermoord Varia: 2; Binnenland: 3; Varia: 4; Buitenland: 5; Econo mie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11,13, 15, 16 en 17; Sport: 18 en 19; Reportage: 21, 22, 23, 25 en 27; Wonen: W1, W3, W5 en W7; Trends: W9, W10 en W11; Jong: W12 en W13; Reizen: W15, W17 en W21 (advertentie) QGEBR. DOMINICUS BV Ruim vijftig mosselkotters voeren gisteren het IJ in Amsterdam op; de vissers wilden op deze manier protesteren tegen de suggestie van de commissie-Mei,jer dat de sector binnenkort geen mosselzaad meer uit de Waddenzee mag halen. foto Marco Hofste/ANP (Advertentie) én de eensgezindheid onder de vissers. Die doet denken aan de acties in de jaren zestig en begin jaren zeventig voor een open Oosterschelde. De schelpdiersec tor beschikte toen over een lan ge adem. Ook nu ziet Van Dam me in dat hij en zijn collega's er nog lang niet zijn. Binnenkort praat het kabinet over de voorstellen van de ad viesgroep Waddenzeebeleid, de commissie-Meijer, om toch gas te gaan winnen én de schelpdier sector te dwingen binnen zeven jaar over te stappen op andere, nog te ontwikkelen duurzame vismethoden. „Onmogelijk", volgens de sec tor, die zich geofferd voelt voor gaswinning. Een volgende pro test in Den Haag is in voorberei ding. „En wie weet", suggereert Van Damme, „moeten we eens mosselen gaan uitdelen bij het Centraal Station in Amster dam." Elke week in de zaterdagkrant Advertentie JfZMMSBSÈ een kleinschalig vleesverwer kingsbedrijf als dat in Stekene. Wie aan ons, het hoofdkantoor, wil leveren moet wel van zeer goede huize komen. Zo'n schan daal als dit wil je toch niet mee maken." (Advertentie) Ik geel daarbij éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnen zes O Noleer mij voor een abonne- De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automati sche incasso 19,45) O per kwartaal met automa tische incasso 56,60). O per jaar met automatische incasso 217,00). Stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis. 0800 - 0 231 231 S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1