Aanval Oranje stelt loach voor problemen Tien redenen waarom Oranje faalt De cijfers van Nederland op een rijtje Alain Courtois wil in 2018 WK voetbal met Nederland organiseren Konterman overweegt contract in te leveren Toch weer Kluivert met Van Nistelrooij Ajax legt talent Tiberkanine vast RKC huurt Belg Martens Spijkerman langer bij FC Zwolle Ronaldo kost Real 8 miljoen extra Queiroz terug naar Manchester Del Neri coach FC Porto piekert nog altijd over het ideale elftal Ajax wint zaak tegen Trabelsi I éurózoof Rudi Voller bekijkt Oranje door Jaap van Essen LAUSANNE - Bij Amerikaanse sporten zijn ze er dol op, bij het voetbal heel wat minder: statistieken. Statistieken liegen, is een bekende stelling, en dat klopt ook wel. Je kunt goochelen met cijfers dat een lieve lust is. Toch zijn statistieken ook heel leuk. Je kunt er zo lekker over ouwehoeren onder het genot van een glas bier. Een mooi mo ment dus om de cijfers van Oranje na an derhalve week oefenen eens op een rijtje te zetten. Het Nederlands elftal trainde heel wat af en speelde een enorme reeks onderlinge oe fenduels. Soms met 11 tegen 11, soms ook in drie groepjes van zeven die dan een toer- nooitje afwerkten. De samenstelling van de partijtjes wisselde nog al eens, want Dick Advocaat is nog steeds zoekende naar de juiste ploeg. Misschien dat de on derstaande resultaten hem daarbij kun nen helpen. In totaal waren er zestien van zulke onder linge wedstrijden, waarvan er elf een win naar opleverden. Er was slechts één speler die altijd bij de winnende partij zat: Pa trick Kluivert. Jaap Stam staat tweede op de lijst met tien overwinningen. De verde diger miste een wedstrijd, die van donderdagavond, toen de reserves de A-ploeg met 3-2 klopten. De top van de ranglijst ziet er verder als volgt uit: Van der Sar, Seedorf, Zenden en Sneijder die allen acht keer wonnen. Van dat groepje is Seedorf nog net de beste, want hij speelde ook zesmaal gelijk. Zijn grote concurrent Van der Vaart bivak keert met drie zeges in de achterhoede, maar hij deed de eerste week nooit mee aan de groepstraining. Alle partijtjes sa men leverden dertig doelpunten op. De topscorerslijst wordt gedeeld door Klui vert en Van Nistelrooij, met ieder vijf tref fers. Van Nistelrooij kwam onder meer tot dat aantal omdat hij de enige toegekende strafschop benutte. Van Hooijdonk staat derde op de lijst van doelpuntenmakers met vier treffers (geen enkele vrije trap) en Seedorf scoorde driemaal. Dan zijn er nog de keepers. Van der Sar is voor Dick Advocaat de onbetwiste num mer één en dat klopt gezien de trainingen ook wel. Hij is met negen tegentreffers de minst gepasseerde doelman. GPD van onze sportredactie LAUSANNE - Zo langzamer hand wekt Dick Advocaat toch echt de indruk dat hij ei genlijk nog niet weet hoe er over anderhalve week tegen de Duitsers gespeeld moet worden. Op de trainingen wordt door lopend van systeem gewis seld. De personele invulling wijzigt net zo vaak. Komende dinsdag worden er waar schijnlijk knopen doorge hakt, zo kondigde de bonds coach gisteren aan. Op de dag dat Oranje arriveert in Portu gal gaat hij met enkele spe lers om tafel zitten om de strijdwijze te bespreken. Advocaat is nog steeds van mening dat z'n vleugelspelers zo weinig brengen dat ze niet bruikbaar zijn. En over Roy Makaay is de coach ook niet tevreden. Twee dagen lang vertelde hij dat Makaay van avond met Van Nistelrooij in de spits zou beginnen tegen Ierland. Gisteren kwam hij daar ineens op terug. Makaay maakte donderdagavond een veel te fletse indruk tijdens de grote onderlinge oefenwed strijd. En dus staat Kluivert vanavond weer in de basis, met Van Nistelrooij. Van der Vaart staat achter hen, maar Advocaat vertelde gisteren voor het eerst dat Seedorf momenteel inder daad een betere indruk maakt. En dus is ook Van der Vaart ineens iets minder ze ker van een basisplaats op het EK. Jaap Stam, donderdag nog licht gekwetst, deed gisteren weer mee. GPD Vermoedelijke opstelling: Van der Sar; Reiziger, Stam, Bouma, Van Bronckhorst; Sneijder, Cocu, Van der Vaart, Davids; Kluivert, Van Nistelrooij. zaterdag 5 juni 2004 19 AMSTERDAM - Ajax heeft het Belgische talent Rachid Tiberkanine voor twee jaar vastgelegd. De 19-jarige mid denvelder is afkomstig uit de jeugdopleiding van Ajax en maakte afgelopen seizoen deel uit van de selectie van de Al van trainer Danny Blind. Tiberkanine is Belgisch jeugdinternational onder 19 jaar. Hij speelde voorheen bij Pierreuse en FC Luik. Tiberkanine meldt zich half juli bij de eerste training van Jong Ajax onder leiding van de oud-internationals John van 't Schip en Marco van Bas ten. ANP WAALWIJK - RKC Waalwijk huurt komend seizoen de Belgische jeugdinternational Maarten Mariens van Ander- lecht. De 19-jarige aanvoerder van Jong België (onder 21 jaar) is een linksbenige aanvallende middenvelder. ANP ZWOLLE - Trainer Hennie Spijkerman (47) heeft zijn contract bij eerste-divisieclub FC Zwolle tussentijds ver lengd tot 1 juli 2007. Het huidige contract liep tot 2005. Volgens voorzitter Ronald van Vliet laat de onlangs gede gradeerde club hiermee zien vertrouwen te hebben in de werkwijze van de oefenmeester. Spijkerman is in Zwolle trainer sinds oktober 2003. ANP LAUSANNE - Real Madrid moet nog eens 8 miljoen euro betalen aan Internazionale voor de overname van de Bra ziliaanse voetballer Ronaldo in 2002. Dat heeft het inter nationale sportgerechtshof in het Zwitserse Lausanne gis teren bepaald. Ronaldo verhuisde in 2002 voor 35 miljoen euro naar Spanje, op voorwaarde dat de Argentijn Santiago Solari de overstap van Real naar Internazionale zou maken. De middenvelder weigerde dat echter, waarna Inter naar de Fifa stapte. Die bepaalde dat Real de Italianen nog 10 mil joen euro schuldig was, maar Real ging daartegen in be roep. ANP/RTR MANCHESTER - Trainer Carlos Queiroz keert terug naar Manchester United. De ex-coach van Real Madrid heeft een contract voor drie jaar getekend op Old Traf- ford. Hij werd twee weken geleden ontslagen in Madrid. De 51-jarige Portugees gaat bij de Mancunians opnieuw als eerste assistent van hoofdcoach Alex Ferguson aan de slag. Voordat Queiroz vorig jaar naar Real Madrid over stapte, vervulde hij dezelfde functie in Manchester. ANP/AFP LISSABON - Luigi del Neri is de nieuwe coach van FC Porto. De 53-jarige Italiaan tekende een contract voor drie jaar bij de winnaar van de Champions League. Hij was de afgelopen vier seizoenen in dienst van Chievo Ver ona. Del Neri volgt bij Porto succescoach José Mourinho op, die deze zomer naar Chelsea overstapt. ANP/AFP door Leo van de Ruit seerd en ten tweede omdat er geen grote investeringen noodza- BRUSSEL - De Belg Alain Cour- kelijk zijn. Autowegen, telecom- tois, toernooidirecteur van het municatiesystemen, snelheidtrei- EK voetbal in 2000, wil de eind- nen enz. zijn er al", aldus de ronde van het WK voetbal in voormalige secretaris-generaal 2018 organiseren met de voetbal- van de Belgische voetbalbond, bonden van België en Neder- Courtois is op het ogenblik par iand. Hij heeft dit idee vrijdag lementslid. Hij verklaarde al gelanceerd in Belgische media. een balletje te hebben opge gooid bij Nederlandse collega's. „Een WK in België en Neder- „Nu moet een technisch dossier land samen is geloofwaardig, worden uitgewerkt, daarna kun- Ten eerste omdat wij al een sue- nen we naar de beide voetbal- cesvol EK hebben georgani- bonden toe." ANP/BELGA van onze sportredactie competitie viel tegen. Vitesse vocht het hele seizoen tegen de ARNHEM - Vitesse-speler Bert verwachting in tegen degrada- Konterman denkt er serieus tie. Pas via de nacompetitie kon over zijn contract in te leveren. de club zich deze week verzeke ren van een langer verblijf in de De oud-international heeft een eredivisie. Volgens de officiële verbintenis bij de Arnhemse supporterssite van Vitesse heeft club tot en met het volgende sei- oud-Feyenoorder Konterman zoen. Konterman kwam voor vo- zijn contract al ingeleverd, rig seizoen over van Glasgow maar een woordvoerster van de Rangers uit Schotland, maar club spreekt dat tegen. „Zo ver zijn rentree in de Nederlandse is het nog niet." ANP foto Hans van Weel/GPD er r- I f .laap van Essen liJSANNE - Nog een week en M begint het EK in Portugal, «jnje is nu anderhalve week L jjen en maakt nog immer een J/se indruk. De reden is dat !o| aanvallende deel van de functioneert. hamvraag bij Oranje is wie in de spits moeten spelen, ^mdscoach Advocaat is in de omstandigheid dat hij an kiezen. Advocaat wil min- £ns twee van de vier centrum spitsen gebruiken. Als je zoveel jede mensen hebt, wil je er zo veel mogelijk inzetten. Jdvocaat probeerde de afgelo- en week Kluivert-Van Hooij- ;onk, Xluivert-Van Nistelrooij, l' an Hooijdonk-Makaay en van- aag wordt het toch weer Van Jisterooij-Kluivert. jaai wat er ook wordt gekop peld het is steeds eigenlijk B/ueti. Dat komt niet alleen door e (ombinaties, maar ook door e matige vorm van de meeste tpisen. Van Nistelrooij claimt "iids Nederland-Schotland j jie doelpunten) nummer één êzijn, maar maakt dat tot op f moment geen seconde waar. erker, sinds dat duel met de jhotten in november 2003 - »eft de Brabander geen inter- inddoelpunt meer gemaakt. Te en de Faeröer was hij erg echt. atrick Kluivert maakte zijn latste interlandtreffer in okto- er 2003 (tegen Moldavië), maar aan de beterende hand. Elke ag traint hij net iets scherper, ke dag zijn z'n doelpunten ifeer iets mooier. Pierre van looijdonk traint goed, maar Eon geen potten breken tegen de eigen toen hij eindelijk weer ;ns in de basis mocht begin gen. En Roy Makaay kan de i'ondscoach tot dusverre duide lijk ook nog niet bekoren. ivallend zijn er nog veel |^am .Amsterdam - Ajax heeft ge lijk gekregen in de arbitrage zaak die verdediger Hatem Tra belsi bij de KNVB tegen zijn dub had aangespannen. De arbi- fegecommissie oordeelde giste ren dat de door Trabelsi betwis te eenzijdige optie in het con tact wel degelijk rechtsgeldig laardoor staat de Tunesische in- l rnational nog tot en met 30 ni 2006 bij de Amsterdamse tub onder contract. Trabelsi - dl zelf graag weg bij Ajax en eed een beroep op de arbitrage- ommissie om de verbintenis we- (ens een verstoorde arbeidsrela- e te ontbinden. Ook dat ver bek heeft de commissie echter gewezen. jax maakte gisteren gewag de uitspraak, maar wil ver- er niet op de zaak ingaan. Ad- icaat Frank van Buuren van j rabelsi kondigde direct aan de aak voor de rechter in Utrecht brengen. rk heb het vonnis gezien, de mo- vering is naar mijn mening a et helemaal goed. De rechter Jan het vonnis op beperkte gron- f; en vernietigen. Onder meer i;amvege onvoldoende motive- E'jng of omdat een vonnis in rijd is met de wet." 'rabelsi blijft intussen uitzien aar een nieuwe club. Hij is nu .vel afhankelijk van Ajax, dat r. 'et een kandidaat-koper een ak- ,j 00rd moet bereiken over de j fansfersom. ANP 0 PORTUGAL RIJSWIJK - De Duitse bonds coach Rudi Voller is vandaag in Amsterdam toeschouwer bij de laatste oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Ierland. Duitsland is op 15 juni de eerste tegenstander van Nederland tij dens het EK. ANP/DP A meer problemen. Wie zich nog afvroeg waarom Advocaat zo kort voor het EK nog een heel nieuw speelsysteem wilde invoe ren, kreeg woensdag in Lausan ne eindelijk klip en klaar het antwoord. De bondscoach vertel de dat de beschikbare buitenspe lers simpelweg uit vorm zijn en Arjen Robben vooralsnog niet genoeg hersteld is om basisspe ler te worden. „We spelen zon der vleugelspelers omdat ik nog geen bruikbare vleugelspelers heb." Beter had de bondscoach het niet kunnen zeggen. Maar er is een sprankje hoop. Robben is tot dusverre heel gebleven en wordt met de dag een ietsje be ter. Mare Overmars arriveerde anderhalve week geleden met een gebrek aan wedstrijdritme, maar begint ook steeds iets scherper te worden. Probleem met Overmars is echter dat hij niet optimaal kan worden be last. Het grootste probleemkind van de selectie is Andy van der Mey- de. De Arnhemmer is een wande lende vormcrisis. Hij is inmid dels de vaste rechtsback van de B-ploeg tijdens de trainingen ge worden. En dan is er nog het geval See dorf. Advocaat heeft natuurlijk het volste recht om Rafael van der Vaai't het vertrouwen te ge ven, al blijft het de vraag waar dat op is gebaseerd. De Ajacied heeft dit seizoen maar weinig la ten zien, in tegenstelling tot See dorf. Gelukkig is er een simpele ma nier voor de bondscoach om alle problemen in één klap op te los sen. Advocaat heeft geen vleu gelspelers. kan dus maar geen spitsenkoppel formeren en weet maar al te goed dat Seedorf ach ter de spitsen moet spelen. De coach moet daarom kiezen voor één echte centrumspits (Klui vert of Van Nistelrooij). Van der Vaart kan daar pal achter en om heen spelen, Seedorf wordt dan 'nummer tien' en alle gedoe is achter de rug. Gisterochtend leek het alsof Advocaat het licht had gezien. Tijdens de laatste training werd er voor het eerst in die formatie gespeeld. GPD Tijdens de laatste training in Zwitserland ging het er gisterochtend soms fel aan toe. Hier ontwijkt Edgar Davids een tackle van Phillip Cocu. (Tel lib roerde: [et gros van de Nederlandse voet- -iballiefhebbers ziet Oranje-aan- roerder Phillip Cocu op zondag 4 juli le Coupe Henri Delaunay kussen. Hoe Moeizaam het Nederlands elftal zich )ok kwalificeert voor een eindtoernooi, plaatsing wordt Oranje meteen tot ién van de favorieten gebombardeerd. fo ook bij het komende EK. (Ms tegenwicht optimisme: tien i voor dat ongebreidelde tien redenen waarom de lip pen van Cocu de beker nooit zullen be iken. De bal lies is tot in de puntjes geregeld voor ranje. De kleinste details zijn door etje Precies Dick Advocaat en zijn int ense begeleidingsteam (bijna even oot als de spelersselectie) als weten- happers ontleed. Maar één van de einige constante factoren in het voet (Advertentie) balspel is over het hoofd gezien. De bal. Tien dagen voor het toernooi be gint, moeten de spelers nog wennen aan de te hard opgepompte EK-bal. 2. Portugal Het Nederlands elftal heeft nog nooit een wedstrijd in Portugal gewonnen. 3. Clarence Seedorf Ruud van Nistelrooij zou zelfs als links back spelen als de bondscoach dat wil de. Als hij maar een groot toernooi kan meemaken. Die opofferingsgezindheid heeft blijkbaar niet iedereen. Clarence Seedorf wil best mee naar Portugal, maar niet als rechtshalf. Ben je gek, Clarence moet achter de spitsen. Straks wil hij ook nog de strafschop pen nemen. 4. De ruit Het enige land dat wakker ligt van zo iets triviaals als 'de ruit' is Nederland en echt niet Duitsland, Tsjechië of Let land. Integendeel. Die ploegen lachen zich rot. De zo gevreesde Hollandse school (aanvallend voetbal met drie spitsen) heeft zomervakantie gekregen van hoofdmeester Dick Advocaat. Het Nederlands elftal speelt op safe met twee niet ingespeelde spitsen (Kluivert en Van Nistelrooij) in de rug gedekt door 'de ruit'. 5. Fitheid Arjen Robben traint bijna de hele voor bereiding apart en Mare Overmars hoeft maar één keer per dag te trainen vanwege zijn blessuregevoeligheid. Twee speerpunten in de Nederlandse aanval zijn niet eens fit. 6. Edwin van der Sar Nog nooit won Nederland met Edwin van der Sar op het doel een strafschop- penserie. De afgelopen drie EK's (1992, 1996 en 2000) vloog Nederland er toch echt uit na penalty's. Advocaat heeft echter een ontsnappingsroute uit deze vicieuze cirkel. In Sander Westerveld heeft hij een penaltykiller meegeno men. 7. Koningskoppel Zelfs een blinde kan zien dat de combi natie Kluivert en Van Nistelrooij niet werkt, maar toch moest het tegen de Faeröer Eilanden voor de zoveelste keer geprobeerd worden. En vanavond tegen Ierland nog een keer, omdat het duo Makaay/Van Nistelrooij niet klikt op de training. Nee, Kluivert en Van Nistelrooij klikken lekker in de wed strijden. 8. Co Adriaanse De succestrainer van AZ, Co Adriaan se, heeft altijd gelijk. Volgens hem wordt Nederland geen Europees kam pioen. 9. Kwaliteit Is Nederland wel zo goed als Neder land denkt? De spelers zitten welis waar bij grote clubs, maar een handvol internationals heeft daar niet eens een basisplaats (Kluivert, Van der Meyde, Overmars, Zenden en Bosvelt). Het spel deed de afgelopen vier jaar pijn aan de ogen en landen als Portugal (WK 2002) en Tsjechië (EK 2004) waren in de kwa lificatie gewoonweg te goed. 10. Dick Advocaat Aan de bezwaren rond de bal, Clarence Seedorf, de ruit, fitheid en het onttroon de koningskoppel heeft Dick Advocaat niets gedaan. Er zijn trainers voor min der ontslagen. Rudy Boogert 06 "8687658 De beste plek voor het vinden van werk is nog altijd JobTrack.nl lobTrack.nl Komen gonoeï- WK <tc |0»w«

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19