Argentijnse finale in Parijs Ik gooide mijn lichaam overal voor PZC Leuk weerzien met oud-VCV Eindelijk zege Davis in Duitsland Zeeland Sport en Vlissingen nemen voorschot op fusie K Van Kuijck plaatst zich voor de finale Temperamentvolle Coria en Gaudio tegenover elkaar uitslagen Boelhouwers tegen Bosnië Driebanders Crystal KelljK pakken titel zaterdag 5 juni 2004 door Mare Molenaars PARIJS - Nog niet zo lang gele den gingen Guillermo Coria en Gaston Gaudio zowat met el kaar op de vuist tijdens een toer nooi in Hamburg. Morgen staan de temperamentvolle Argentij nen opnieuw tegenover elkaar. De boksring is dan het court central van Roland Garros, in zet van de strijd om de Open Franse tennistitel. Gaston Gaudio wordt liever niet herinnerd aan het incident, vo rig jaar tijdens het toernooi van Hamburg. In de halve finale, bij een stand van 1-1 in sets, maak te Coria een vervelend gebaar richting zijn landgenoot toen ze elkaar passeerden aan het net. Gaudio was zo ontzet dat hij ver volgens geen bal meer fatsoen lijk raakte. Na afloop van het duel sleepte hij de irritante Co ria aan zijn haren de kleedka mer in, waar hij hem samen met zijn coach, tegen de muur plak te. De verwensingen aan het adres van Coria waren tot in de wijde omtrek te horen. „We hebben het uitgepraat, zand erover", zei Gaudio gister middag nadat hij op indrukwek kende wijze zijn landgenoot Da vid Nalbandian had verslagen: 6-3 7-6 6-0. Dat Coria niet zijn grootste vriend is, dat kan hij niet ontkennen, maar de euforie bij het bereiken van zijn eerste grandslamfinale oversteeg alle persoonlijke scrupules. „Ik wil nu vooral genieten van het mo ment", snotterde hij na zijn his torische overwinning. Tranen Gaudio liet na de partij zijn tra nen de vrije loop. „Hier heb ik als kind al van gedroomd. Je kunt je niet voorstellen wat er al lemaal door je heen gaat op zo'n moment. Al die herinneringen, al die opofferingen." Gaudio (25) weet wat hem mor gen op het court Philippe Chatrier te doen staat om de droom compleet te maken: „Co ria is op gravel van een uitzon derlijke klasse. Ik zal onwaar schijnlijk goed moeten tennis sen en mezelf overtuigen dat ik daartoe ook in staat ben. Ik ben niet kansloos." Zeker niet. Coria (22) is mis schien de betere tennisser, maar het heetgebakerde kereltje uit Buenos Aires heeft ook zijn zwakheden. Niet in zijn spel, maar in zijn hoofd. De water- vlugge Argentijn koppelt eer zucht aan temperament en dat blijkt een gevaarlijke cocktail. Vorig jaar, in de halve finale te gen Martin Verkerk, ontsnapte hij aan diskwalificatie toen hij woedend met zijn' racket smeet en (onbedoeld) een ballenmeisje raakte. Coria putte zich uit in verontschuldigingen maar was door het incident zo van slag dat hij niet meer aan tennissen toekwam. Geen vat Gistermiddag, in zijn halve fina lewedstrijd tegen Tim Henman, dreigde eenzelfde scenario. Co ria, nu nog de ongekroonde ko ning van het gravel, kreeg in de openingsset geen vat op het on conventionele aanvalsspel van de Britse grasspecialist en ont plofte bijkans. Deze keer bleef de schade beperkt tot een stuk geslagen racket en de hoon van het Parijse tennispubliek: 3-6 6-4 6-0 7-5. „Ik was erg gespan nen. Het was achteraf goed dat ik dat racket stuksloeg. Het luchtte enorm op." Het venijn dat Coria in zijn sla gen en zijn voetenwerk legt, ge tuigt van een enorme gedreven heid. Die absolute wil om te win nen is echter niet alleen zijn grootste kwaliteit, het is tevens zijn achilleshiel. Ook gistermid dag, bij de eerste de beste tegen slag (Coria had dit toernooi nog geen set verloren) dreigde er kortsluiting in zijn hoofd. Hen man had de onstuimige Argen tijn bij de strot maar was niet bij machte de genadeklap uit te delen. Coria kreeg zijn zenuwen onder controle, hervond zijn kalmte en veranderde niet alleen van schoenen maar ook van tactiek. Door wat dieper te spelen, haal de hij de angel uit het spel van zijn tegenstander. Henman verloor de greep op Co ria en verkwanselde niet alleen een begerenswaardige 6-3 4-2 voorsprong (hij verloor dertien games op rij) maar tevens eeuwi- titel won, hunkert zozeer naar ge roem in eigen land. Enge- grand slamsucces dat zelfs de land. dat in 1936 met Fred chauvinistische Britten het Perry voor het laatst een grote voor lief hadden genomen dat Henman in Parijs en niet op zijn geliefde Wimbledon een ge slaagde greep naar de macht had gedaan. GPD Paul Schipper (rechts) is de inkomende Roepesh Bhagola net iets te vlug af. foto Lex de Meester door Jan Dagevos VLISSINGEN - Met de oud-spelers van de Voetbal Combinatie Vlissingen valt nog al tijd niet te spotten. Dat bleek gisteravond op sportpark Irislaan. Het team van spelers uit de jaren 80 en 90 versloeg het huidige kampioenselftal van Vlisisngen. Remco van Keeken maakt de eni ge treffer van de wedstrijd. Er werd twee keer 30 minuten gespeeld. Bij oud-VCV de den onder anderen Frans Schaap, Ruud Cor- nelis, Paul Schipper, Remco van Keeken, Ro meo van Aerde en Roy Hendriksen mee. Oud-Oranje-doelman Peter van der Merwe opent tentoonstelling 3x7/ Oranje toen en nu door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Peter van der Mer we (62) was een keeper zonder angst. Met gevaar voor lijf en leden wierp hij zich voor de voeten van vijandige aan vallers op de bal. En stompen was bij hem uit den boze, hij pakte alle ballen meteen klemvast. „De mensen vonden dat mooi, zeker degenen die speciaal voor mij waren gekomen." Eén van zijn stille aanbidders was Matty Verkamman. De journalist en Oranje-kenner uit Kats zag hem begin jaren zestig voor het eerst spelen. „We gingen toen naar Bergen op Zoom voor een wedstrijd van het Neder lands militair elftal tegen Daring Club de Bruxelles. Het werd 3-1 en Peter van der Merwe stond op doel. Ik weet het nog goed: hij had een blauw shirt aan, met daaronder een blauwe broek en witte knielappen." In precies zo'n blauw shirt keepte de NAC-doelman op 11 november 1962 zijn vijfde en laatste interland. Bijzon der aan dat duel was dat het de eerste EK-kwalificatiewedstrijd van Oranje ooit was. Zwitserland werd met 3-1 verslagen. „Van der Merwe had zijn kans in het Nederlands elftal gekre gen, toen de Feyenoord-spelers Oranje boycotten",, legde Verkamman uit. „Feyenoord wilde zich concentreren op de Europa Cup en dus even niet voor het nationale team uitkomen. De KNVB legde de Feyenoord-intematio- nals een schorsing van één jaar op. Van der Merwe stond dat jaar dus on der de lat en deed het stukken beter dan Eddy Pieters Graafland, de eigen lijke keeper van Nederland. Dat was zo'n sobere keeper, een soort Edwin van der Sar. Van der Merwe was veel beter. Spectaculairder ook." Tegenprestatie Matty Verkamman hemelde zijn jeugd idool gisteren op tijdens de opening van zijn tentoonstelling 3x7/ Oranje toen en nu in de Middelburgse boek handel De Drukkery. Hij had Van der Merwe gestrikt om de openingshande ling te verrichten en deed hem als te genprestatie een videoband cadeau Peter van der Merwe (links) en Matty Verkamman bekijken de teamfoto van het Nederlands elftal, die voorafgaand aan de interland Nederland-Zweden in 1962 werd genomen. Van der Merwe is op die foto staand de derde van links. foto Lex de Meester met daarop de polygoonbeelden van zijn interlands. „Je hebt me eens ver teld dat je weinig meer uit 1962 over hebt. Nu heb je er weer beelden van", zei hij er bij. Met de tentoonstelling kijkt Verkam man terug op alle eindtoernooien die het Nederlands "elftal speelde: zeven keer de Olympische Spelen, zeven WK's en zes EK's. Portugal wordt het zevende EK voor Oranje, -vandaar de titel 3x7. De tentoonstelling is een voorproefje op het Nationaal Voetbal Museum, dat in 2006 in Middelburg moet open gaan. Verkamman: „In februari was er een hoos aan belangstelling, toen be kend werd dat er plannen waren voor dat museum. Sindsdien is het beetje stil geworden, maar nu laten we zien dat we nog wel steeds hard bezig zijn. De eerste fase, waarin we naar de fi nanciering kijken en uitzoeken of zo'n museum haalbaar is, is nu bijna afge rond. Over vijf a zes weken weten we meer, maar ik twijfel er niet aan dat het museum er komt." In de Drukkery ligt slechts twee pro cent van wat Verkamman in de loop der jaren heeft verzameld. In het Na tionaal Voetbal Museum, dat zo'n 2500 vierkante meter moet beslaan, is er veel meer ruimte voor Oranje-reli kwieën. Ook het internationale (club)voetbal komt ruim aan bod. Ver kamman denkt daarbij bijvoorbeeld aan een Duitse („in verband met de toeristen") en een Engelse kamer. Shirts In de Drukkery hangen momenteel shirts van Marco van Basten en Frank de Boer, liggen talloze programma boekjes, krantenknipsels en toegangs kaartjes. Met foto's en korte teksten besteedt Verkamman aandacht aan de 21 door Oranje bezochte eindtoer nooien. Pronkstuk van de tentoonstel ling is een alles behalve ronde veter bal waarmee in 1912 tijdens de Olym pische Spelen van Stockholm de inter land Nederland-Zweden werd ge speeld. Verkamman: „Bij de stand 3-3 kreeg Zweden een penalty en doelman Just Göbel hield die tegen. Nederland maakte daarna in de verlenging wel de 4-3 en ging door. Göbel, na Cruijff en Van Basten volgens mij de beste Ne derlandse voetballer ooit, stopte na af loop de bal in zijn tas. Ik wist dat en heb hem weer teruggevonden. Nu heb ben wij hem in bruikleen en straks ligt-ie ook in het museum. Als het aan mij ligt, wordt de naam Just Göbel ook in de naam van het museum ver werkt." Reuma Voor Peter van der Merwe is een wat kleinere vitrine ingeruimd. Daarin ligt onder meer een exemplaar van Sporttribune, de sportbijlage van Dag blad Het Binnenhof. 'Coach Elek Schwartz kon weer eens vrolijk la chen' kopt die krant. Van der Merwe. ook te zien op een oude teamfoto, keek er met trots naar. „En dan te beden ken dat ik nog vaker in Oranje had kunnen staan. In 1965 kreeg ik te ho ren dat ik weer geselecteerd zou wor den en een jaar later weer. Maar beide keren raakte ik in de wedstrijd daar voor met NAC geblesseerd", vertelde Van der Merwe. „Ik heb echt alles gehad: gescheurde kruisbanden, gebroken middenhands- beentjes, een hersenschudding en zelfs drie keer een voetbalknie. Maar ja, dat kon ook' niet anders met mijn stijl van keepen. Ik gooide mijn lichaam overal voor." De doelman van NAC, nu woonachtig in Sint Willebrord, moest zijn carrière beëindigen in 1970 op 28-jarige leef tijd. Vanwege reuma. „De ene dag wonnen we nog met 5-2 van AZ, de volgende dag kreeg ik te horen dat ik afgekeurd was." Van der Merwe kwam vervolgens in een rolstoel te recht, maar kwam er ook weer uit. „En juist voor dat soort knokkers heb ik heel veel respect", zei Verkamman. „Voor zo iemand wilde ik wel eens wat terugdoen." KULMBACH - Na twee tweede plaatsen heeft de Australische sprinter Allan Davis eindelijk zijn ritzege op zak in de Ronde van Duitsland. Davis won gisteren na 192 kilo meter van Kelheim naar Kulm- bach de massasprint voor de A Duitsers Danilo Hondo en Stef- fen Radochla. De leiderstrui bleef in handen van hun landgenoot Patrik Sin- kewitz. Beste Nederlander in de sprint was Rabo-renner Roy Sentjens. Hij bleef de Duitse sprinter Erik Zabel net voor en werd zesde. De Spaanse beroepswielrenner Angel Vicioso nam via een zege in de derde etappe de leiding in de etappekoers Bicicleta Vasca. Vicioso ging na 154 kilometer tussen Salvatierra en Bidegoyan zijn landgenoten Roberto Heras en Koldo Gil vooraf in de sprint. Het trio had 26 seconden voor sprong op een groep onder lei ding van Peio Arreitunaindia. De vorige klassementsleider, Mi guel Angel Martin Perdiguero, gaf 50 seconden toe op de win naar. ANP door Jan Dagevos VLISSINGEN - De Voetbal Combinatie Vlissingen en Zee land Sport nemen een voorschot op de voorgenomen fusie. Beide clubs gaan vanaf komend sei zoen nauw samenwerken bij de jeugd. De jeugdteams van beide verenigingen - twaalf van Zee land Sport en vier van VC Vlis singen - worden in elkaar ge schoven. In tal van categorieën worden combinatie-elftallen gefor meerd. De jeugdcommissies van beide clubs streven hierbij naar een piramide-opbouw, waarbij elke jeugdspeler zijn juiste stek krijgt. Er wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met de huidi ge samenstelling van de betref fende teams, De voetballers blij ven lid van hun eigen vereni ging. De meeste teams gaan onder de naam Zeeland Sport de competi tie in. Het Al-team daarentegen zal onder de naam Vlissingen in de hoofdklasse uitkomen. Dit hoogste juniorenteam wordt in het nieuwe seizoen een combina tie van spelers van Zeeland Sport en VC Vlissingen. Norma liter is het niet toegestaan om op dit niveau een combinatie-elf tal te vormen, maar de KNVB heeft in verband met het lopen de fusie-onderzoek toestem ming verleend. De voetbalbond [Ja eiste echter wel dat het A onder één naam in de tie zou uitkomen. „Het is een eerste aanzet fusie", meent voorzitter Lammers van „Eind maart gaan we dj evalueren en worden er kJuSA doorgehakt. Ik denk dat hé goede aanzet is. De jeugd spie op een goed niveau en e jfen goede begeleiding. \'[orse i jeugdspelers maakt hetoj aa' gens allemaal niet zor#gn Die willen voetballen g liefst zo hoog mogelijk," han in Zeeland Sport en VC Vl^mdsc spraken enige tijd gdedëllukk tentie uit om met elkaar^11 k" ren. GPC Vlissingen was;tens t' vraagd, maar de leden -ïntsen club wezen een samengijjfiede luut af. Dat betekent d=8eel m> land Sport en VC Vlisi^voc samen verder gaan. In Jen w ber wordt begonnen me'Jonk, derzoek. Verschillende ^anB sies, bestaande uit leden Jaag 4 de verenigingen, gaanptel stuurs- en organisatiestrpa! de jeugdvoetbalopleidinggeld commodatiebehoefte (infe1- met de gemeente), de fin4e 'or en de cultuur onder de l^e 'na men. De uitkomsten !#sei worden april/mei 2 005 -:5irfs beide leden vergaderingePe gelegd. PO1 De streefdatum voor de# m( het seizoen 2005/2006. fchof -feeft „Het was een leuk weerzien", zei Ruud Pen- nings, de huidige trainer van Vlissingen en initiatiefnemer van deze wedstrijd. Na afloop van het duel hield VC Vlissingen een kampioensreceptie. Dit ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap in de vierde klasse van het zondagvoetbal. Heeswijk-Dinther. Finale NK, re turn. Gebr. Van Wanrooij - Crystal Kel ly 4-4' Blomdahl - Caudron 48-50 (25 beurten), Sanchez - Burgman 50-24 (26), Van Wanrooij - Van Kuyk 50-49 (33), Weijenburg - Raymond Ceule- mans 32-50 (35). Eerste wedstrijd: 3-5, Crystal Kelly landskampioen. Middelburg. Huisleague bowlingver eniging Middelburg. Eindstand: 1. Vishandel Van der Zwan 4250; 2. Pro Shop Power Plus 4242; 3. Imtech 4211; 4. Pulse Audio 4194; 5, Schoenmode Van Kampen 4181; 6. Spruyt Pallethan- del 4005; 7. Restaurant Schrobbelerke 3945; 8. Wondergem Timmerfabriek 3932. Parijs. Roland Garros, 13.2 miljoen euro. Mannen, halve finale: Gaudio (Arg) - Nalbandian (Arg/8) 6-3 7-6 6-0, Coria (Arg/3) - Henman (GBr/9) 3-6 6-4 (Spa/Arg/1) - Testud/Vinci (Fra/lta) 6-0 6-1, Koetsnetsova/Likovtsjeva (Rus/2) - Navratilova/Raymond (VSt/5) 6-2 6-4. Gemengd dubbelspel, finale: Golovin/Gasquet (Fra) - Cara Black/Wayne Black (Zim/4) 6-3 6-4. Sassuolo (Ita). Challenger, 25.000 euro. Tweede ronde: Navarro Pastor (Ita) - Van Lottum (Ned/14-6 6-1 2-0 op gave. Kapelle. Den Dekker Muziek Kapel- Ie Open 2004. Mannenenkelspel. HE4: S. Vermeulen-A. el Khattabi 6-4 7-6, R. van der Wel-P. Godrie 0-6 6-3 6-1. HE6: R. de Klerk-A. de Nood 6-4 6-3. HE8: D. Verschoore-M. Loontjens 6-2 6-3, J. Hage-R. Jacobs 6-1 6-0. Mannendubbelspel. HD7: R. Prins/P. Verwijs-H. Haarlem/J. Harmsma 6-1 6-4. HD8: G. Fortrie/R. fcgatst Gijzen/J. Schrijver 6-0 6-0. jer2( Vrouwenenkelspel. DE5: „ar Hoosemans 6-4 6-3. DE6: "P man-J. Joosse 7-5 6-1. lag tl Vrouwendubbelspel. DD5:isJ Velde/F. van de Velde-J. Gzfi Smits 6-0 6-0. DD6: C. Dagevcrf bout-A. Eckhardt/R. SchrijJloOlJ DD7: H. Haarlem/M. der Meij/E. van der Sandenri L. van den Ende/J. Hendriksen/M. Zweedijk 6-1626 Gemengddubbelspel. Kfoen. Schetters/M. van Tuyl-B. Kc-:j" wenhuyze 6-2 6-4. GD7: Lamse-A. Heijens/R. Kalau4 Den Bosch. Vriendscl wedstrijd, vrouwen. Neder kije 0-3 (20-25 24-26 22-25). Ronde van Duitsland. Vijfeall pe, Kelheim - Kulmbach: (Aus) 192 km in 4.20.07, 2. Bes tof] 3. Radochla (Dui), 4. Voigt (Dts vfc di (Ita), 6. Sentjens (Ned), 26.1 54. Posthuma, 64. Van KaUviji Van Dijk 7.21, 75. Veneberg, jk Jongh, 82. Pronk, 83. Den E- «al( Bos, 91. Van der Ven, 92. End" Knaven 9.03,111. Van Dulmer,r elsi dub Algemeen klassement: i .-jgo-e (Dui) 17.30.50, 2. Hruska (TsjKRTj Irich (Dui) 0.18, 4. Igor Gonzcïg deano (Spa), 5. Voigt 0.20, (Dui) 0.49, 10. Weening 2&fi Bakker 21.48, 54, Posthuma ar Sentjens 25.59, 73. Van Katwf 92. De Jongh 33.07, 94. VanOjj 97. Veneberg 33.3' 33.36, 99. Bos 33.4 102. Van Duimen 34.22,107. Engels 34.35. door Sven Bakker KAPELLE - Michiel van Kuijck heeft zich bij het Den Dekker Muziek Open-tennistoernooi in Kapelle geplaatst voor de finale van het mannenenkelspel in de 3-categorie. Rikkert van der Wel was in de halve finale geen partij voor Van Kuijck, die als tweede is geplaatst: 6-0 6-1. In de finale speelt Van Kuijck te gen de winnaar van de partij tus sen favoriet René Lindenbergh en Joost van Loon. Een categorie lager verzekerde Sven Vermeulen zich van de hal ve finale door te winnen van As- sim el Khattabi. Nadat Vermeu len de eerste set met 6-4 had ge wonnen, pakte hij ook de twee de set door de tiebreak met maar liefst 16-14 te winnen. Ver meulen speelt in de halve eind strijd tegen Pascal de Jager. De GOES - Maurice Boelhouwers, speler van de Goese rugbyclub Tovaal, speelt vandaag met het Nederlandse militaire team een oefenwedstrijd in en tegen Bosnië-Herzegovina. Boelhouwers verblijft met het militaire team op trainingsstage in Bosnië. De 21-jarige Goesenaar volgt een opleiding aan de KMA in Breda en speelt op de hookerpo- sitie in de scrum. Hij dankt zijn selectie aan een sterk optreden tijdens de Warriors Cup in Am sterdam. andere halve finale gaa". de als eerste gej Wisse en de nummer drie) plaatsingslijst, de Rikkert van der Wel. Bij het gemengddubbek de vierde categorie zijn naars al bekend: Naomi] brand en Sander van duo ontdeed zich na van Joost Oranje en Hf Hartingsveldt te hebben! nen ook van Menno Kolee ky Steehouwer, fra' Damesdubbel m: e«r' De talentvolle Bemicea derique van de Velde «a het damesdubbelspel in cl tegorie oppermachtig. - tienjarige tweeling vffij het duel met Joke Ganser Erica Smits geen enk#, en sleepte de titel in de w'1 jol HEESWIJK-DINTHER L beker en de Europa C# clubteams hebben de ders van Crystal Kelly n- wijk-Dinther de kroon |j; succesvol jaar gezet dooij^ kampioen te worden. pe] Sinds 1998 joeg het tea® vergeefs op. Titel verdedig j br. Van Wanrooij werd^j vond in de return Qr play-off op 4-4 g$s, Crystal Kelly, aangevo€t{ de formidabel spelen^ Frédéric Caudron, had Cj ste duel met 5-3 g^'We ANP Engineering P\

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 18