lachtenafhandeling gemeente moet beter PvdA pleit voor jongerencentrum PZC Schuin en speels, sober en streng Extra betonning Mandoline-speelster uit Oost-Souburg treedt op in Londen 13 eeuwse Ombudsman geeft advies aan Vlissingen Familiedag CDA in Grijpskerke STEMGROENLI .NL V Werkstraffen voor mishandeling Hardrijders gepakt op Walcheren Man beboet voor mishandeling Musical in Petruskerk Schoolbazaar in Middelburg zaterdag 5 juni 2004 jfonrAb van der Sluis VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen moet beter omgaan mei klachten. Dat adviseert de Zeeuwse Ombudsman in twee uitspraken. Als de gemeente ge vraagd wordt op een ingekomen klacht van een inwoner te reage ren, moet daaraan een duidelij ke termijn verbonden zijn. Een inwoner van de gemeente Vlissingen slapte naar de Om budsman, nadat hij geen luiste rend oor had gevonden bij de ge meente. De man had de gemeen te al in 1997 informatie ge vraagd over sloopwerkzaamhe den aan de achterkant van een appartementencomplex. De man woont in één van de appar tementen. De klager stuurde een aantal brieven, maar kreeg nauwelijks gehoor. De gemeente bood - ruim twee jaar na de eer ste brief - wel haar excuses aan voor het niet beantwoorden van de brief, maar een inhoudelijke "beantwoording bleef uit. De Zeeuwse Ombudsman vindt dat Jverbazingwekkend. Correspondentie •De Ombudsman concludeert dat 'de ombudsmannorm van deug delijke correspondentie (het op korte termijn krijgen van een antwoord of een ontvangstbeves tiging, informatie over de ma nia-waarop een klacht wordt af gehandeld en het sturen van een tussenbericht) met voeten is ge- treden'. De interne klachtenprocedure van de gemeente is niet correct geweest. Het was beter geweest om contact op te nemen met de klager voor een gesprek om de kou uit de lucht te nemen. De Ombudsman doet de gemeen te een aantal aanbevelingen: mondelinge contacten met bur gers, waaruit mogelijk handha- vingsacties kunnen volgen,moe- ten schriftelijk worden vastge- GRIJPSKERKE - Het CDA in Veere houdt vandaag haar jaar lijkse familiedag op de boerderij van de familie Wouters aan de Zwanenburgseweg 1 in Grijps kerke. De familiedag duurt van 9.45 tot 13 uur. Thema dit jaar is de toekomst van de landbouw in de gemeen te Veere. Gastspreker is Herman Agrico- la. werkzaam bij de Universiteit van Wageningen. Een onder zoek van hem toont aan dat de landbouw in Veere geen tot wei nig toekomst heeft. Het CDA-Kamerlid en boerin Annie Schrijer-Perik, CDA-ge- deputeerde Toine Poppelaars, ZLTO-lid en boer Jaap Gideon- se gaan met elkaar in debat over dit onderwerp. REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur legd. Klachten moeten volgens de interne procedure afgehan deld worden en de gemeente moet een redelijke termijn han teren om klachten te behande len. Ook in een andere zaak vindt de Ombudsman dat Vlissingen be ter moet omgaan met de klach tenafhandeling. Een inwoner krijgt in 1996 een belastingaan slag van 643 gulden. Omdat cle man in kwestie niet meer in het pand woonde, vroeg hij de aan slag aan te passen. Tot zijn ver bazing bleek enige tijd later dat tot twee maal toe op basis van een automatische incasso geld van zijn bankrekening was afge schreven, terwijl hij daarvoor geen machtiging had gegeven. Zonder op de brief te reageren, verstuurde de gemeente vervol gens een aanmaning, later ge volgd door een dwangbevel van de deurnaarder. Tot eind 2002 volgt een briefwisseling tussen de klagende inwoner en het ge meentebestuur. Pas als de Zeeuwse Ombudsman wordt in geschakeld in 2003 volgt een op lossing. Het afgeschreven be drag wordt .vermeerderd met wettelijke rente, teruggestort. De Ombudsman concludeert in zijn uitspraak het 'uitermate on zorgvuldig' te vinden dat de ge meente automatisch geld af schrijft van een rekening zonder over een machtiging te beschik ken. Hij vindt het ook niet netjes dat klagende inwoners te lang op een antwoord moeten wachten. De Ombudsman adviseert het gemeentebestuur meer aan dacht te besteden aan de afdoe ning van ingekomen post. door Melita Lantinq BROUWERSHAVEN - Rijks waterstaat gaat in zowel het Grevelingenmeer als in het Veerse Meer extra recreatie- tonnen plaatsen. Dat gebeurt in overleg met alle betrokken gebruikers van beide wate- Tijdens het afgelopen pink- sterweekeinde is gebleken dat hier en daar een extra ton noodzakelijk is, maar grote problemen zijn uitgebleven. „Uit de ervaring van de KN- RM blijkt dat er minder pro blemen zijn geweest dan in voorgaande jaren. Waar schijnlijk heeft dat te maken met het feit dat de schippers beter opletten en beter op de kaart kijken", vertelt E. de Fe- ijtervan Rijkswaterstaat. Helemaal probleemloos is de situatie niet, er zijn tijdens Pinksteren wel schepen uit koers geraakt. „Soms zijn bo ten op een zandplaat terecht gekomen. Dat is onhandig, maar het is niet onveilig ge weest", aldus de Feijter. In april maakte Rijkswater staat bekend dat uit oogpunt van bezuinigingen de recrea- tiebetonning op zowel het Veerse meer als het Grevelin genmeer drastisch zou wor den teruggebracht. Na een eerste evaluatie - half mei - werd al duidelijk dat in de noord-oostelijke hoek van het Grevelingenmeer gevaarlijke situaties ontstonden. Toen zijn daar al een stuk of tien extra tonnen geplaatst. De tonnen die nu worden bijge plaatst, liggen verspreid over het hele gebied. De openbare ontvangstruimte van het nieuwe Middelburgse stadhuis, door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Middelburg heeft een nieuw gemeentehuis. Gisteren was de verhuizing, vanaf maandag is het pu bliek welkom. De meningen over de creatie van architect Thomas Rau lopen sterk uiteen. Mooi of lelijk, vast staat dat Middelburg er een markant gebouw bij heeft. Het stadskantoor is al vaak vergeleken met een schip. Vanaf de Loskade lijkt inderdaad of een grote boot heeft aange legd. Een containerschip of misschien wel een veerboot, met de laadruimte voor auto's in het gat onder de kopse ge vel aan de kant van het station. Van een afstand lijkt het of iemand aan één kant heeft staan duwen en het hele gebouw uit zijn verband is gezakt. Alles aan de buitenkant is schuin. De grijze gevel begint aan de zijde van het water laag aan de Veerse kant en loopt geleide lijk omhoog tot in de toren aan de sta tionskant. Aan de kant van het spoor loopt de gevel in de tegenovergestelde richting omhoog. De ramen in de zijge vel hebben de vorm van een parallello gram, boven en onder recht, de zijkan ten schuin. Dè toppen van vier de to rens lopen ook schuin af, in verschillen de richtingen, waardoor een speels ef fect ontstaat. Van speelsheid is op de stoep aan de Ka naal weg geen sprake. De grauwe gevel torent er streng omhoog, zwarte roos ters met doorkijkjes naar binnen zijn de enige onderbreking. Via de donkere hel- lingbaan gaat het golvend omhoog, naar de eerste verdieping, waar de ont vangstruimte is. Over de zwarte mat met knaloranje M komen bezoekers de centrale hal in. Ze moeten zich melden bij een centrale balie, waar ze worden doorverwezen naar de snelbalie - voor een rijbewijs of paspoort - of naar de zit- balie. Daar kunnen zaken worden afge handeld die wat meer tijd vergen. Aan de achterkant is ook een ingang, via een trap langs het kanaal. Het was de bedoeling dat die ingang bereikbaar zou zijn via de brug voor fietsers en voetgangers die bij het stadskantoor be dacht was. De provincie haalde een streep door de plannen: de brug zou het scheepvaartverkeer hinderen. Via de uit gang aan de achterkant lopen bezoe kers nu een zandhoop in. Het stuk tus sen het benzinestation en het kantoor is nog niet klaar. Een paadje van twee te gels breed, leidt naar de nieuwe raad zaal. De zaal waar de gemeenteraad ver gadert ligt aan de kopse kant van het ge bouw, in het uiterste hoekje. Hier is een partje uit de grijze gevel gesneden om het publiek zicht op de politiek te ge ven. De zaal zelf is sober, een grote lege doos met bescheiden meubilair, een enorm contrast met de zaal in het oude stadhuis. Dit gedeelte van het gebouw is gescheiden van de rest, zodat bezoe kers 's avonds niet door het gebouw gaan zwerven. Boven de vergaderzaal zijn de kamers van het college van B en W met als klap stuk de kamer van de burgemeester. AJs één van de weinigen heeft hij ook aan de zijkant riant uitzicht over het Ka naal door Walcheren. Door een schuin raam van vloer tot plafond op de hoek van het pand ontstaat een spectaculair foto Lex de Meester effect. Wandelaars die langs het water naar de achteringang lopen, kunnen in de toekomst naar hem zwaaien Het kantoorgedeelte, dat niet toeganke lijk is voor publiek, is sober. Lange lich te gangen met werkkamers en op elke etage een klein keukentje, grijze vloer bedekking op de vloer. De gevels aan de kant van het water zijn op de hogere verdiepingen allemaal dicht. Alleen aan het eind van de gangen is een piepklein raampje met zicht op het kanaal. Uit het raam naar het water staren is er voor de medewerkers niet bij. Ze heb ben wel uitzicht op de daktuinen die tussen de torens zijn gemaakt. Echt weelderig is de begroeiing niet: kiezel stenen met vetplantjes. De parkeergarage onder het gebouw is opvallend licht, door openingen in het plafond stroomt daglicht naar binnen. Elk deel heeft een eigen kleur, geaccen tueerd door lampen met gekleurd plexi glas erin. Vanaf maandagmiddag is het nieuwe stadskantoor open voor het pu bliek. Alle diensten zitten vanaf dat mo ment onder één dak, met uitzondering van de gemeentelijke kredietbank, die naar de Lange Noordstraat verhuist. Op 18 september is er een open dag. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De PvdA-frac- tie in Middelburg wil toch een nieuw jongerencentrum in de binnenstad. Volgens de partij zijn er genoeg mogelijkheden om volgend jaar met bestaande budgetten een jongerencentrum te bouwen. Onlangs werd bekend dat het college van B en W wil afzien van de bouw van een nieuw jon gerencentrum in de voormalige discotheek The Nighttrain. Pv- dA-wethouder A. de Vries verde digde die beslissing door te wij zen op de geringe belangstelling voor het centrum. Bovendien vond hij dat het geld beter ge bruikt kan worden voor de ver betering van het jongerenwerk, vooral in de wijken. „De binnenstad is net zo goed een wijk als alle andere", zegt partijgenoot N. de Bont. „We zijn straks druk bezig om in alle wijken jongerencentra te ma ken, alleen niet in de binnen stad. De jeugdhonken in de wij ken hebben een andere doelstel ling en ze trekken ook jongere bezoekers. De iets oudere jonge ren kunnen straks nergens te recht, met als gevolg dat ze op straat gaan hangen." Fractievoorzitter S. Szarafinski: „Een jongerencentrum in de bin nenstad heeft ook wijkoverstij- gende activiteiten, zoals een pop podium. Dat is er straks niet meer." Volgens haar kan met het geld dat nu voor jongeren werk beschikbaar is, best een jongerencentrum gebouwd wor den. „Er is wel bezuinigd, maar wat er volgend jaar overblijft, is veel meer dan er nu beschikbaar is." De Bont bestrijdt dat in Midgard maar een beperkte groep jongeren komt. „Er zitten nu heel veel verschil lende groepen en die gaan ook nog goed met elkaar om." De oude brandweerkazerne, de oude schouwburg of een leegko mend pand aan de Stadhuis straat zijn voor de fractie alter natieven. „Die hebben we uitge zocht uit de losse pols, door op de kaart te kijken. Ik vind in ie der geval dat de mogelijkheden onderzocht moeten worden. De jongeren zelf hoeven ook hele maal geen mooi gebouw, ze wil len een functionele ruimte, waar ze de dingen kunnen doen die ze willen doen." De gemeente kan het niet ma ken om beloftes aan de inwo ners te breken, vindt De Bont. (Advertentie) Herinnert u zich onze Delta actie nog? Vandaag vragen wij opnieuw uw steun uroenunxs zeeiana sian een campagne voor net inzamelen van nanotexemngan tegen oe oeestacnnge lange diertransporten. Samen met andere groene partijen uit andere lidstaten wil Groenünks een miljoen handtekeningen inzamelen. Dit aantal is voldoende om de Europese Commissie te dwingen een einde te maken aan lange diertransporten. Vandaag wordt er door leden van GroenLInks in de steden informatie uitgedeeld en handtekeningen opgehaald. U kunt ook uw naam. adres en handtekening hieronder plaatsen. Onze varkens mogen niet langer het haasje zijn! Opsturen naar Eurocommissie Fischler p.a. GroenLinks Postbus 8008, 3503 RA Utrecht." 4 Adres... I I Handtekening... De normen van GroenLinks zijn internationale solidariteit tussen mensen en landen, het veilig stellen van natuur en milieu door hel overgaan van verspilling naar duurzaamheid en een levende democratie waarin burgers invloed hebben op hun (Europese) bestuur. Onze waarden zijn daarbij Europese natuurbeschermingswetten, een goed sociaal stelsel en voldoende bevoegdheden voor het Europees Parlement. GroenLinks wil dat Zeeland een Groen-Blauwe oase blijft in een versteende omgeving. GroenLinks wil meer mogelijkheden om het verkeer te beïnvloeden. GroenLinks wil de natuurwaarden van de Westerschelde versterken. GroenLinks is tegen een derde verdieping. GroenLinks wil zo snel mogelijk Europees havenbeleid. Havens zijn te belangrijk om die alleen aan de nationale overheden over te laten. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Door- ewaard Boekhout heeft gisteren twee mannen van twintig jaar uit Vlissingen voor mishandelingen in het zwembad veroordeeld tot werkstraffen van veertig uur. Daarnaast, moeten ze aan de slachtoffers duizend euro smartengeld betalen. De aanleiding tot de mishandelingen vormde 24 augustus vorig jaar in Vlissingen het lastigvallen van een jonge vrouw in het zwembad. De Vlissingers maakten ver velende opmerkingen over haar uiterlijk en haar lichaam, waardoor zij zich ongemakkelijk voelde. Ze sneden haar de pas af toen ze haar vriend erbij wilde halen. Bij de kleedhokken kwam het tot een confrontatie, waarbij de mannen vuistslagen uitdeelden aan het twee tal. De vrouw liep door de klappen zwellingen en blauwe plekken op. De meeste pijn had ze aan haar nek en rug, waarvan ze nog steeds klachten ondervind. Haar vriend belandde drie dagen in het ziekenhuis. De verdachten zeiden naar de zitting te zijn gekomen omdat ze de schadeclaims te hoog vonden. Volgens officier van justitie G. Oosterveld hadden de verdachten zich tegenover de vrouw respect loos en vervelend gedragen. De politierechter vond dat de vechtersbazen het vooral in hun portemonnee moesten voelen. MIDDELBURG - Op Walcheren zijn gisteren bij radar controles in totaal 99 hardrijders geflitst, 's Ochtends werd er gepost op de N57 bij Vrouwenpolder, waar 80 ki lometer de maximum snelheid is. Van de 1689 passanten waren er 33 in overtreding. Van 12.45 tot 16.00 uur stond de politie op de Nieuwe Vlissingseweg bij Middelburg. Daar overschreden 63 van de 1057 passanten de maxi mum snelheid van tachtig kilometer per uur. MIDDELBURG - Een 35-jarige Vlissinger is gisteren door de politierechter in Middelburg veroordeeld voor een buitensporig gewelddadige optreden op 3 augustus vo rig jaar. De Vlissinger stapte, naar eigen zeggen in over spannen toestand, dronken in zijn auto stapte. In Vlissin gen reed hij door nadat hij tegen een schoolgebouw aange reden was. Hij maakte ruzie met een bromfietser die met zijn brommer te veel lawaai zou produceren. Hij gaf de be stuurder een klap en beschadigde de brommer. Dit gebeurde onder het oog van een groep omstanders. Een 69-jarige vrouw die er iets van zei, werd tegen het wegdek gesmeten, waardoor ze letsel opliep. Bij meting bleek dat de man 525 microgram alcohol in zijn bloed had. De man heeft de-vrouw 1500 euro schadevergoeding betaald. Politierechter B. Doorewaard Boekhout vonniste 150 uur werkstraf en zes maanden voorwaardelijke rijont zegging. SEROOSKERKE (W) - In de Petruskerk te Serooskerke (W) gaat zondag de musical Jozef in première, gespeeld door een musicalgroep van de Protestantse Kerk in Neder land Gespeeld wordt verder op 27 juni in de Nieuwe Kerk te Middelburg en op 11 juli in de voormalige Gereformeer de Kerk te Gapinge. Alle voorstellingen beginnen om 10 door Miriam van den Broek OOST-SOUBURG - Mandolinis- te Marina Eckhardt uit Oost-Souburg wist niet wat ze hoorde toen ze gebeld werd door iemand van het Rotter dams Philharmonisch Orkest met de vraag of ze samen met het orkest wilde optreden in Londen. „De eerste repetitie was ongelofelijk. Het orkest be staat uit honderd man. Het volu me was onvoorstelbaar." Het orkest onder leiding van di rigent Valery Gergiev treedt morgen op in de Royal Festival Hall in Londen. Op het program ma staat Romeo en Julia van de componist Prokofjev. Het con cert duurt drie uur. De vier mandolinisten spelen twee stuk ken van in totaal zo'n zeven mi nuten. Normaal zitten er in een symfo nieorkest geen mandolines. Maar voor deze uitvoering zocht Gergiev er vier. „De orkestin spectie belde met mijn docent", vertelt Eckhardt, „en die gaf mijn telefoonnummer door. Zo kwamen ze bij mij terecht. Aan vankelijk zouden we het stuk één keer spelen; in Londen. La ter werd besloten het concert ook drie keer in Rotterdam te doen. Die voorstellingen zitten er nu bijna op." De eerste repetitie vond Marina best spannend. Nog maar vorig jaar studeerde ze af aan het Bra bants Conservatorium in Til burg. „Ik had nog nooit met zo'n orkest gespeeld. Er zijn honderd spelers. Het volume is onvoor stelbaar. Het publiek merkt dat niet zo, maar als je er tussenin staat, weet je niet wat je hoort. Echt om rillingen van te krij gen." Geen ballet Het orkest speelt de balletuitvoe ring van Romeo en Julia, maar dan zonder ballet. „Wij moeten dus met uitsluitend de muziek het verhaal uitbeelden. Ik geloof dat we daar wel in slagen. Mijn man heeft het concert deze week al twee keer gezien. Dat wil wel wat zeggen. Het is toch twee keer een zit van drie uur. Voor een klassiek concert is dat behoorlijk lang. Maar hij vond het geen enkel probleem." Voor Marina zelf is het concert ook een hele zit. „Wij komen pas na de pauze op. In dat ge deelte spelen we twee stukken van in totaal zeven minuten. De rest van de tijd moeten we stil blijven zitten. Dat vind ik nog moeilijker dan spelen. Toch kan ik ondertussen ook best genie ten van het concert. En voor de zekerheid heb ik met mijn buur man afgesproken dat hij me een seintje geeft als ik moet spelen." Van het concert in Londen wordt een radio-opname ge maakt door de BBC. Die zendt het maandag uit. MIDDELBURG - Op de pleinen van de Regenboogschool aan de Generaal Hakewill Smithlaan in Middelburg wordt vandaag een bazaar gehouden. De op brengst is bedoeld om het interi eur van de school op te frissen. De Regenboogschool werd in 1978 in gebruik genomen. Inmid dels is het pand toe aan vernieu wing. De daken lekken telkens op een andere plek, mossen groeien op de kozijnen en de toi letten, wastafels en deuren heb ben nog het typische groen uit de jaren zeventig. Tijdens een evacuatie-oefening van de brandweer vorig jaar bleek dat het plafond in de hal en de gang verbeterd moest wor den. Het schoolbestuur heeft een bin nenhuisarchitect in de arm geno men om een ontwerp te maken voor een grote metamorfose. Op dit moment wordt al hard ge werkt om de plafonds en de wan den te vernieuwen. Fris kleurge bruik moet de school een rustige en opgeruime aanblik geven. Ook de lokalen worden aange pakt. De activiteitencommissie van de school organiseert allerlei activi teiten met de kinderen om geld in te zamelen. Op de bazaar wordt met behulp van de compu ter een presentatie gegeven over de metamorfose van de school. Er is een kleedjesmarkt, een vis kraam, kappershoek, schiettent en wafeltjes. De bazaar duurt van 9 tot 15 uur. Om 11 uur be gint een verkoping bij opbod.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13