PZC aan op Cios Scholen sluiten uitve rkoop uitverkoop ZONDAG GEOPEND Burgemeester is geen president van de VS Eerste aanrijding op nieuwe rotonde Bfugftian Winnend ontwerp tuin Polderhuis Vriendschapssignaal voor Tobago Beroepschauffeur mag niet rijden Rechter gelooft verhaal dealers niet Voortgezet onderwijs maakt afspraken met Goese sportopleiding Winkeldiefstal Haring lidactie 0113-315649 lflW.pzc.nl -Jnail:redactie@ pzc.nl jstbus 31,4460 AA Goes Lrtentie-exploitatie: X).en Midden-Zeeland: 0113-315520; leuws-Vlaanderen: 0114-372770; fonaal: 020-4562500. jterdag 5 juni 2004 editie Walcheren Alle dienstverlening van de gemeente Middelburg vanaf maandag 12.00 uur in het nieuwe Stadskantoor aan de Kanaalweg 3. MIDDELBURG - De boodschap is duidelijk: A Salute to Friendship. Het staat opvallend op de Zeeuwse plaquette, die commissaris van de koningin W. van Gelder volgende week overhandigt aan het bestuur van het Caribische ei land Tobago. Aanleiding is een manifestatie ter gelegen heid van het 350-jarig bestaan van de centrumplaats Scar borough, ooit door Zeeuwse kolonisten gesticht als Nieuw-Vlissingen en Lampsinsburg. De plaquette, ver vaardigd door het bedrijf Lété, werd gisteren aan Van Gelder overhandigd. Bedoeling is dat het vriendschapssig naal komt te hangen in het bestuurscentrum van Tobago. Op de plaquette, waarop de wapens van de republiek Tri nidad en Tobago en de provincie Zeeland staan, is ook een spreuk van de humanist Desiderius Erasmus weerge geven, met als strekking: respecteer en waardeer de ver schillen tussen mensen (en volkeren), pagina 15 bemoeienis met Tobago MIDDELBURG - Een 47-jarige beroepschauffeur uit Elle- woutsdijk mag een half jaar niet meer rijden en moet zes tig uur werkstraf verrichten. Dat heeft de Middelburgse politierechter gisteren bepaald. De man had zich op 31 de cember in een café in Kwadendamme vol laten lopen met bier. Onderweg naar huis reed hij tegen een geparkeerde auto. Een blaastest lukte niet meer. Uit de bloedproef volgde een hoge score van 2, 23 milligram, vierenhalf keer zoveel alcohol als is toegestaan. Officier van justitie G. Oosterveld eiste een jaar rijontzegging en 28 uur taak straf. Raadsman H. Dunsbergen pleitte voor een voor waardelijke rijontzegging. „Anders is hij zijn baan kwijt." De politierechter kwam de verdachte voor een deel tegemoet door de rijontzegging voor de helft voor waardelijk op te leggen. „Als u bier gaat zuipen, spoelt u uw baan door de wc" merkte de politierechter op. MIDDELBURG - „Wij zijn de bestuurders van een pool biljartvereniging, waarvan de leden hun contributie met een joint betalen", verklaarden een 40-jarige inwoner van Axel gisteren voor de rechtbank in Middelburg. Hij en een 39-jarige man uit Kapelleb rug stonden terecht op ver denking van handel in softdrugs. Officier van justitie G. Oosterveld was ervan overtuigd dat het duo het strenge koffieshopbeleid met de schijnconstructie had willen om zeilen. „De politie heeft mensen afgevangen die in het ca fé drugs hadden gekocht. Ze hebben niets gezegd over een vereniging van poolbiljarters." Politierechter B. Doore- waard Boekhout veroordeelde beide mannen tot een werk straf van 240 uur en terugbetaling van 2400 euro per per soon aan drugswinst aan de Staat. JSSINGEN - Een 23-jarige 'ouw uit Vlissingen is gister- lorgen betrapt bij een winkel- lefstal. De vrouw deed bood- iappen in een winkel in de igje Dekenstraat. Omstreeks 6.15 uur ontdekte personeel -dat de vrouw etenswaren pro- Deerde te stelen. Bij haar aan houding had zij voor ruim 16 eu- |o aan gestolen waar bij zich. opleiding. Dat past ook in het streven van de landelijke over heid om de doorstroming van vmbo naar mbo te verbeteren. Het is denkbaar dat de samen werking op termijn wordt uitge breid met andere partners. Daar bij wordt gedacht aan organisa ties zoals het Olympisch Steun punt, Sport Zeeland en allerlei sportaanbieders. Ook is het mo gelijk dat aansluiting wordt ge zocht bij de stichting LOOT. MIDDELBURG - Een 28-jarige Middelburger heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een gat gereden in de afscheiding van de gloednieuwe rotonde aan de Schroeweg in Middelburg. De man reed tegen half één vanaf de snelweg richting Middelburg. Hij ver loor bij de rotonde de macht over het stuur. De auto bleef hangen in de afscheiding in het midden, gemaakt van stalen korven die gevuld zijn met stenen. De man had nog geluk, met een zwaardere auto was hij er misschien dwars doorheen gereden en naar beneden ge vallen. Onder de rotonde ligt een toekomstig fietspad en een water gang. Op de vraag of de constructie wel veilig is, kon gisteren niemand antwoord geven. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat verwees naar de gemeente, die verantwoordelijk zou zijn voor het ontwerp van de rotonde. Bij de gemeente was in verband met de verhuizing niemand bereikbaar. De man is naar het ziekenhuis gebracht. Zijn auto is totaal vernield. foto Lex de Meester IftrRolf Bosboom .J0ES Drie scholen uit het Jiortgezet onderwijs en de ^topleiding Cios in Goes jan nauw samenwerken op jortgebied. Zij sluiten daar heen convenant, dat op dins- ag in Goes wordt ondertekend. I betrokken scholen zijn het tys Ballot College in Goes en e stedelijke scholengemeen- •happen De Rede in Terneuzen J Scheldemond in Vlissingen. port krijgt steeds meer aan- acht binnen het voortgezet on- Bwijs. Mieldemond is dit schooljaar Bonnen met sportklassen, spe- lale brugklassen waarin extra [dacht wordt geschonken aan port. De leerlingen krijgen zes plaats van drie uur lichamelij- e opvoeding per week en bui en schooltijd zijn er allerlei lortactiviteiten. Wel De Rede als het Buys Bal kt College begint na de zomer- Jikantie in het derde jaar van kaderberoepsgerichte leer- jeg met de nieuwe vmbo-oplei- iing Sport, Dienstverlening en feiligheid. |e sterk praktijkgerichte oplei ding mikt vooral op leerlingen die bijvoorbeeld sportinstruc- teur, sportmedewerker bij de ge meente, politiemedewerker of beveiligingsbeambte willen wor den of een baan bij de land macht, marine of luchtmacht ambiëren. De Rede wil, net als Schelde mond, ook met sportklassen gaan werken. De school is bo vendien erkend door het Lande lijk Overleg Onderwijs en Top sport (LOOT), wat inhoudt dat zij extra begeleiding en een aan gepast programma aan talent volle sporters kan bieden, zodat zij sport en studie goed kunnen combineren. Voor leerlingen in het vmbo die sportinstructeur willen worden, is een logische vervolgstap de mbo-opleiding Cios in Goes. Re den waarom de onderwijsinstel lingen de samenwerking zoeken en die intentie willen vastleggen in een convenant. Afstemming De samenwerking moet ertoe lei den dat onder meer de onder- wijsprogrammma's en de exami nering goed op elkaar worden af gestemd. Daardoor ontstaat als het goed is een naadloze over gang, 'doorlopende leerweg' ge noemd, van de ene na de andere van 12.00 tot 18.00 uur Voor meer informatie bel gratis 0800-0234560 of kijk op www.brugman nl LANGE DELFT 16 MIDDELBURG ■oor Miriam van den Broek WESTKAPELLE - De studen- len Sharon Kruining en Chanta- na Reemst van de Hogeschool foor de Kunsten in Utrecht heb ben de ontwerpwedstrijd voor Be tuin van het Polderhuis in Westkapelle gewonnen. lun idee om een molensteen in lukken te zagen en deze in een irkel in de tuin te leggen als ferwijzing naar het oorlogsdra- ina van het dorp, kreeg veel 'aardering van de jury. tudenten van de school uit Jtrecht hadden in opdracht van let Polderhuis drie ontwerpen emaakt. In maart kwamen ze aar Zeeland om de omgeving let eigen ogen te zien. Gisteren resenteerden de drie groepjes hun ontwerp en koos de jury de winnaar uit. „Het liefste hadden we van alle ontwerpen iets ge pikt", zei juryvoorzitter Ada van Hoof, „maar dat doen we niet. We hebben gekozen voor het ontwerp met de beste basis. Aan dat ontwerp kunnen we nog wat dingen veranderen zon der dat het uitgangspunt van het ontwerp wordt aangetast." Sharon en Chantana trokken voor hun uitvoering lijnen in waaiervorm vanuit het museum in de richting van het water. De lijnen brengen het weidse van het water via de duinen naar de tuin, legden ze uit. In de tuin van het Polderhuis worden de lijnen zichtbaar doordat de grond ertussen in hoogte vari eert. De studentes hebben in hun plan een zeven meter hoge pi laar opgenomen. In die pilaar is te zien uit welke dijksoorten de de dijk erachter is opgebouwd. Veel lof kregen ze voor het plan met de molensteen dat verwijst naar het drama in 1944. Vijftig mensen waren naar de kelder van de molen in Westkapelle ge vlucht om te schuilen voor het bombardement op de dijk. Ze werden door het water overval len en konden niet weg omdat de kelderdeur blokkeerde. Slechts drie mensen overleefden de ramp. De ontwerpers willen de molen steen in vijftig stukken zagen en de brokken in een cirkel in de tuin leggen. Het is de bedoeling dat het ont werp, zij het aangepast, wordt uitgevoerd. doorAb van der Sluis VLISSINGEN - Burgemeester A. van Dok-van Weele van Vlissingen heeft haar column in het huis-aan-huisblad De Faam niet gebruikt om recla me te maken voor haar verkie zing tot burgemeester. „Kom zeg, ik ben toch geen president van de Verenigde Staten die twee jaar vantevoren begint met campagne voeren..." Volgens de burgemeester staat het bestuurders vrij om zowel persoonlijke boodschappen als beleidsinhoudelijke zaken aan te kaarten in de column. Het CDA in Vlissingen is boos op de burgemeester. Aanlei ding is de onregelmatige ver schijnende column in De Faam, waarin Van Dok-Van Weele schrijft mee te zullen doen aan de burgemeestersver kiezingen, die wellicht in 2006 gehouden worden. De Vlissing- se burgemeester zegt te hou den van haar vak en het span nend en interessant te vinden om mee te werken aan zo'n ver andering. Burgemeesters wor den nu nog benoemd door de Kroon. Het CDA vindt dat Van pok-Van Weele de column ge bruikt heeft om reclame voor haarzelf te maken. Dat kan en mag niet, aldus de christen-de mocraten. Ze stelden schriftelijke vra gen. De omstreden column wordt wekelijks door een an der lid van het college van B en W geschreven. De Vlissingse burgemeester zegt in een reactie dat de co lumn bedoeld is om de Vlis singse bevolking bij te praten. De column heet ook niet voor niets 'Even bijpraten met De rubriek is een informatieru- biek voor het college van B en W om over de portefeuilles te vertellen. „Maar de bestuurder staat daarin meer centraal dan in de overige informatie op onze ge meentelijke informatiepagina. Petitie Het bewuste artikel is geschre ven met het oog op een petitie van talloze burgemeesters en griffiers, die over twee weken wordt aangeboden aan de Tweede Kamer. Wij vragen daarin zorgvuldig om te gaan met de procedure. Iedereen heeft daar een standpunt over. Ik heb in de column mijn standpunt willen weergeven. Het is echt geen campagne voor mezelf. Ik begin echt niet twee jaar vooraf. Ik ben de pre sident van de Verenigde Sta ten niet." De Vlissingse burge meester zegt dat haar column ambtelijk gescreend en beke ken is. „Hij gaat niet ongele zen de deur uit." De column is niet door de vier wethouders gelezen. „We ge ven elkaar daarin de ruimte." Opportuun Van Dok-Van Weele vindt het - gelet op de naderende discus sie in de Tweede Kamer - op portuun om als burgemeester haar mening te verkondigen. „Het is mijn vak en mijn be staan. Iedereen heeft in het verleden uitspraken gedaan over de burgemeestersverkie zingen: het college, maar ook de raad. De column was abso luut bedoeld als een informa tief stukje en niet als campag ne. Iedereen gebruikt de ru briek overigens om een per soonlijk standpunt weer te ge ven." Zij vindt dat het CDA met de schriftelijke vragen 'op de man speelt'. „Nee, ik ben niet boos. Dit hoort bij het spel." De burgemeester zegt dat het altijd moeilijk is om een objec tief verhaal neer te zetten. „Zo'n column is altijd subjec tief, omdat één iemand aan het woord is." Sharon Kruining en Chantana Reemst (rechts) met de winnende maquette. foto Ruben Oreel (Advertentie) zeeuwse almanak De genodigden lieten zich het zeebanket goed smaken. Op tal van plaatsen in het land werden deze week ter viering van de komst van de Hollandse Nieuwe zogeheten haringparty's gehouden. Dat zijn bijeenkomsten, waar lo kale prominenten een harink je happen en een glaasje til len. Dat doen zij met grote gretig heid. Want doorgaans is het gratis en dat maakt nog hon geriger en dorstiger. In het Zeeuwse etablissement was de stemming eveneens zeer geanimeerd. Een paar duizend haringen gingen er doorheen en vele fusten bier. Ruimschoots na het midder nachtelijk uur verliet de laat ste gast - met onzekere tred - het pand. Haring in het land, dokter aan de kant, luidt een oud va derlands gezegde. Wij zoeten wel beter: Haring in het land, Alka Selzer bij de hand! Advertentie KEUKENS BADKAMERS Hulst* Absdaalseweg 19 S, Tel :0114-320080 J 3 "O c Zelf scoren met uw eigen Oranjeteam! Vanaf 12 juni kunt u meespelen met het 'PZC EK-spel'. Inschrijven kan vanaf vandaag! Kijk in deze krant of surf naar www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11