Motie startershuizen krijgt steun van raad HAPPY DAYS Bi PZC D Betaalbare woningen in nieuwbouwplan Lewedorp lezers schrijven Sporthal Wethouder BIJ AUTOTEAM VRIJDAG 4 juni ZATERDAG 5 juni WAT KUNT U VAN ONS VERWACHTEN? AUTOTEAM GOES B.V. m Bereikbaar C3 Agenda vrijdag 4 juni 2004 door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - De gemeen teraad van Borsele wil dat in de eerste fase van het grote Nieuw bouwplan voor Lewedorp, aan de overkant van de Postweg, ten minste zeven betaalbare koop woningen komen voor starters. Een motie van PvdA en CDA kreeg gisteravond raadsbrede steun. In de eerste fase worden een klein zeventig woningen ge bouwd, waarvoor het college in de gebruikelijke exploitatieop- zet grondprijzen in verschillen de categorieën had berekend. De motie voegde er een catego rie aan toe: de starterswoning waarvoor de grond niet meer dan honderd euro per vierkante meter mag gaan kosten. Met de woningstichting of een andere marktpartij wil de raad ten min ste zeven huizen realiseren die per stuk niet meer dan 145.000 euro mogen gaan kosten. Sommige raadsleden waren bang dat er wel een erg grote run op dergelijke huizen zal ko men maar de algemene opvat ting was dat de toewijzing zal worden gebonden aan inkomens grenzen, leeftijd en de relatie met het dorp. Vanuit de PvdA werd bovendien aangedrongen op de bouw van niet te dure huurwoningen. Die laten nog even op zich wachten maar wel licht niet al te lang. Op aandrin gen van de raad heeft het colle ge een notitie beloofd over de mogelijkheid van nieuwe huur woningen voor jongeren, star ters, ouderen en mensen die zorg behoeven in de hele ge meente. Wethouder M. Vermue beloofde het stuk na de zomerva kantie. Zij drong er bij de raad op aan, aan te geven hoe de ver laging in grondprijs voor de ze ven woningen moet worden be taald. De raad wilde niet verder gaan dan te stellen dat het uit de exploitatie van het bestem mingsplan moet komen. WD-raadslid R. Boekholt wil de meteen vastleggen dat alle an dere vierkante meters 2,5 euro meer gaan kosten dan nu is vast gelegd, maar de rest van de raad wilde de aanwending van een post onvoorzien als mogelijk heid open houden. De raad stelde ook het milieube leidsplan tot 2007 vast. Een amendement van SGP/ Christen unie haalde het niet. Die fractie vond, met de Lokale Partij Bor sele. dat het plan een te hoge am bitie had. De gemeente moet vol gens die fracties niet meer doen dan ze wettelijk verplicht is. An dere fracties, met name de PvdA, wezen erop dat er juist niet meer in het plan is opgeno men dan de wetgever eist. Ook de angst van een inspreker na mens de landbouworganisaties, dat de bodemkwaliteitskaart een eigen leven gaat leiden, was volgens het college ongegrond. Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op de in de PZC verschenen redactionele be richten, artikelen of commenta ren. De reactietijd beloopt uiter lijk 7 dagen. Plaatsing van bij dragen betekent niet dat de re dactie de meningen en stellin gen van de inzenders onder schrijft. Open brieven, oproepen, gedich ten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdra gen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie be houdt zich het recht voor inzen dingen te bekorten. Over gewei gerde brieven wordt niet gecor respondeerd. De gemeenteraad zal binnen kort een voorstel behandelen om een tweede sporthal in Rei- merswaal te bouwen. Je zou zeg gen, direct doen, als het geld er is, ook al zijn daar andere inves teringen voor geschrapt (bijvoor beeld de aanleg van wegen). Uit de PZC van 28 mei blijkt echter dat Reimerswaal geen cent te makken heeft en de bestaande sporthal vaker leeg dan vol is. Dat de sporthal een onderbezet ting heeft klopt, maar hoe komt dat? De Reimerswaalhal in Krui- ningen ligt redelijk centraal, heeft goede afmetingen en met de parkeerruimte, kleedlokalen, douchevoorzieningen en de voor competitiespelers noodzakelijke kantine is niks mis. Kortom, de sporthal kan concurreren met al le hallen in de regio. Hoe kan het dan toch dat de sporthal niet voor 100 procent bezet is? Het antwoord is simpel: de sportverenigingen uit Reimers waal en de regio hebben kenne lijk geen behoefte om meer sporthaluren te huren. Sporters die hun domicilie hebben in de omgeving van de nieuw te bou wen sporthal zullen daarin gaan sporten en de bestaande sport hal zal een nog lagere bezetting krijgen. Samenvattend: bij reali sering van een tweede sporthal zullen beide hallen zeer onderbe zet zijn. Ik heb begrepen dat het explotatietekort van de Reimers waalhal op jaarbasis 150.000 eu ro is, dat zal dus wat meer wor den. Mijn conclusie is dat twee sporthallen in de gemeente Rei merswaal met iets meer dan 20.000 inwoners te veel van het goede is en dat de inwoners voor de financiële tekorten moeten opdraaien. De sporthal in Krui- ningen is nog in uitstekende staat en kan nog vele jaren mee of wil men deze als de boekwaar de 0,00 euro is, gaan slopen? L. J. Dominicus Boerhaavestraat 51 Kruiningen Als oud-lid van de gemeente raad van Reimerswaal meen ik dat de SGP en het CDA met het benoemen van een nieuwe wet houder (PZC, 29 mei) wat heb ben gesjoemeld. Hoofdzaak was dat de SGP in openbare functies liever geen vrouwelijke medebe stuurders wil. Omdat zij tegen woordig de 'baas' spelen in Rei merswaal, maakte Marjan de Koster dan ook geen schijn van kans om wethouder te worden. Omdat het bestuur van de PvdA toch graag iemand in het dage lijks bestuur wilde hebben, stel den zij voor om dan Kees Knuit voor te dragen. De SGP vond dat prachtig, want men weet dat Kees Knuit een aimabele man is, die als het aan hem ligt nooit zal blijven dwarsliggen over iets. Marjan was in mijn tijd één van de beste raadsle den, die wist wat ze wilde en met een enorme kennis van za ken in haar portefeuille beter dan de desbetreffende wethou der. Wat de 'heer' Westrate uit spuugde over de persoon van Kees Knuit lijkt nergens op. Dit bewijst ook de slappe knieën van de huidige voorzitter, want ik weet zeker dat dergelijke uit spraken door de toenmalige bur gemeester Boer niet zouden zijn getolereerd. Ik denk ook dat de destijds zittende fractievoorzit ters Paul de Jong, Teun Moer land en ondergetekende iemand die zo tekeer zou zijn gegaan als Westrate nu deed, in zijn kraag hadden gegrepen en buiten had den gezet. Ook met een goedkeu rende glimlach van Wim Koster. L. C. van Weele Sichuytdam 14 Rilland DE HOOGSTE INRUILPRIJZEN, DE HOOGSTE KORTINGEN 9.00 tot 21.00 uur 10.00 tot 17.00 uur 2 fantastische aanbiedingen: 1. Minimaal 1.500,- voor uw huidige auto of 1.500 bovenop de ANWB/BOVAG inruilwaarde! Of 2.2 Jaar garantie* en minimaal 1.000,- voor uw huidige auto of 1.000 bovenop de ANWB/BOVAG inruilwaarde! Genoemde aanbiedingen zijn alleen geldig tijdens de Happy Days actiedagen en gelden niet in combinatie met andere aanbiedingen. Wijzigingen en typefouten onder voorbehoud. Vraag naar de voorwaarden. *alleen geldig op de OK Quality Cars. meer dan 150 gebruikte auto's van alle bekende merken bij taxatie van uw huidige auto, een GRATIS "Happy Meal" voor alle kinderen bij McDonalds de allerhoogste inruilprijs! zeer aantrekkelijke financieringsmogelijkheden company cars en demonstratieauto's met gigantisch veel voordeel Bij aanschaf van een Opel Corsa, Astra of Vectra OK Quality Car kunt u ook kiezen voor: 12 maanden financiering tegen 0% rente ófgratis navigatiesysteem óf» gratis accessoires t.w.v. 850,- m nir )oit forjo' rlucl SHOWLOCATIE: KLEIN FRANKRIJK 31 Pr, Esp ivaarl ■taalt ■■i.nu.uj.i.j.iia" Al meer dan 30 jaar trekt de Nederlandse Brandwonden Stichting zich het lot van brandwondenslachtoffers aan. De Stichting helpt door middel van nazorg, voorlichting, het beheer van de Nationale Huidbank en onderzoek naar de verbetering van de behandeling. De afgelopen jaren is hierbij veel vooruitgang geboekt Maar in veel gevallen ontstaan er toch ontsierende littekens die blijvende gevolgen kunnen hebben, zowel lichamelijk als psychisch. Om deze mensen te helpen in hun strijd tegen de littekens blijft er veel geld nodig voor o.a. onderzoek en nazorg. Wij doen daarom een dringend beroep op u om deze strijd te steunen! Steun die strijd Giro 20 21 22 Bank 70 70 70 Postbus 1015 1940 EA Beverwijk tel. (0251) 27 55 55 www.brandwonden.nl fzij zijn m, en li Tra i haa Tro.V NEDERLANDS:*:, BRANDWONDEN r STICHTING 7v? Klaverblad actueel Géén eigen bijdrage De regering was van plan een eigen bij drage in te voeren voor "awbz-begelei- ding". Vooral door protesten uit de gees telijke gezondheidszorg, ook de Zeeuwse, gaat deze maatregel niet door. En dat is goed nieuws voor iedereen die geen drempels wil voor mensen die dit soort zorg nodig hebben. Hulde dus aan iedereen die zich heeft ingezet voor deze acties. Inlichtingen: Yvonne van Renswoude of www.klaverbladzeeland.nl iT"3 Mogelijke rechtszaak? Vanaf I april is er een nieuwe landelijke vervoersregeling voor mensen met een functiebeperking: de Valys. Belangengroepen hebben zich fel uitge sproken tegen deze regeling. Op geen enkele manier wordt rekening gehouden met individuele omstandigheden. Belangengroepen bekijken nu of ze een rechtszaak hierover gaan beginnen. Maar eerst is er nog extra overleg met de staatssecretaris. Het Klaverblad heeft al laten weten dat het een eventuele rechts zaak zal ondersteunen. Inlichtingen: John Westdorp of www.klaverbladzeeland.nl,www.cg-raad.nl De Wet Maatschappelijke Ondersteuning enkele citaten De citaten komen uit een toespraak van staatssecretaris mevrouw Ross op 17 mei, het commentaar is van ons. Citaat: "De wet zal daarom voorschrijven dat onder de regie van de gemeente acht prestatievelden worden ingevuld Commentaar: als niet wordt aangegeven dat het geld alleen maar aan deze taken mag worden uitgegeven, bestaat de kans dat gemeenten het geld anders gaan besteden. Citaat: "Bovendien moeten zij (burgers zoals ouderen en cliëntenplatforms, red) hun mening geven over de uitkomsten van het beleid (van de gemeente, red) waarna gemeenten onderling vergeleken kunnen worden". Commentaar: belangengroepen moeten dus actief wor den betrokken bij opzet en controle van gemeentelijk beleid. Er wordt niet aange geven hoe dit moet, hoe ze zullen worden toegerust. Citaat: "De relatie tussen klant en hulpverlener moet zo direct mogelijk worden". Commentaar: Prima! Hoe minder bureaucratie en papierwerk hoe beter. Maar wel graag zo objectief mogelijk en voor de klant con troleerbaar. Citaat over de mantelzorgers: "Niet voor niets wordt er voor hen een apart prestatieveld binnen de Wet Maatschappelijke Ondersteuning benoemd" Commentaar: Ook prima! Maar niet als doekje voor het bloeden! Niet tegelijkertijd steeds meer zorg doorschuiven naar diezelfde mantel zorgen Inlichtingen: Peter van den Berg of www.klaverbladzeeland.nl Zeeland Proefregio? Op 11 mei organiseerde Het Klaverblad: "Vermaatschappelijking: van knelpunten naar oplossingen". Over de gevolgen van de veranderingen in de zorg voor cliënten in de geestelijke gezondheidszorg en verslavingszorg. De belangstelling was zeer groot. Een van de ideeën was Zeeland voor te dragen als een proefregio voor die veranderingen. Het zou de kans geven gezamenlijk met nog meer aandacht te zoeken naar nieuwe vormen van zorg die passen bij wat cliën ten nodig hebben.Alle aanwezigen vonden dit een prima idee. Nu wordt bekeken hoe we dit verder kunnen aanpakken. Inlichtingen: Yvonne van Renswoude of www.klaverbladzeeland.nl 7^ Zittend ziekenvervoer Op I juni gaan er nieuwe regels in. Gebruikt u nierdialyse, radiotherapie of een chemokuur? Bent u visueel gehandicapt of gebruikt u een rolstoel? Met een verklaring van uw huisarts kunt u naar uw verzekeraar. Deze bepaalt dan voor welke (soort) ver goeding u in aanmerking komt. Inlichtingen: John Westdorp of www.klaverbladzeeland.nl Het Klaverblad Postbus 2054 4460 MB Goes 0113-249 325 Op werkdagen van 09.00-17.00 uur algemeen@klaverbladzeeland.nl www.klaverbladzeeland.nl Redactie: Peter van den Berg, Mieke van Marissing, Angelica van Amstel Informatie-en Klachtenbureau Gezondheidszorg Zeeland Telefonisch spreekuur op werkdagen van 09.30-12.00 u. 0113-249 490 lkg@klaverbladzeeland.nl WAO-Platform Zeeland Telefonisch spreekuur op werkdagen van 09.30-1 1.30 0113-249 315 wao-piatform@klaverbladzeeland.nl ZSG adviesbureau Telefoon 0118-623 592 Fax. 0118-627 690 Herengracht 52,4331 PX Middelburg Bezoek op afspraak Cliënt Vertrouwens - Persoon Jeugdzorg Telefoon 06-55 80 08 88 cvp@klaverbladzeeland.nl Alle vestigingen hebben een invalidenparkeerplaats 10 juni: 'Op zoek naar mogelijkheden' De zorg verandert. De overheid wil dat we meer en langer voor onszelf blijven zorgen. En hulp inroepen van huisgenoten. Als dat niet meer kan kun je een beroep doen op de overheid. Op de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten bijvoorbeeld, de awbz. Veel van wat nü door de awbz is geregeld moet vanaf 2006 door gemeenten worden geregeld. Er komen steeds meer en hogere eigen bijdragen. Verzorgingshuizen verdwijnen. Ziekenhuizen komen geld tekort. Kortom: goede redenen om ons zorgen te maken. Maar zijn er ook kansen? Op 10 juni gaan we daar naar op zoek. In een openbare bijeenkomst met vier workshops. We laten ook voorbeelden zien van wat er wèl kan. De workshops gaan over: 1 een voorbeeld van goed werkende ketenzorg 2 een voorbeeld van kleinschalige samenwerking wonen, welzijn, zorg 3 vasthouden aan wat je als cliënt belangrijk vindt 4 de kracht van onderhandelen. Deelname is gratis, aanmelden noodzakelijk. 10 juni.Theater de Mythe in Goes, van 13.00 tot 17.00 uur. Meer informatie: www.klaverbladzeeland.nl of bel ons. jém ond len: jekl laai let st m jen. |n ht b. ft nii let el t Iroc eo1 Gouden Klaver voor... de heer De Maertelaere en Jean de Kraker De heer De Maertelaere, eigenaar van de JUMBO supermarkt teTerneuzen, heeft zich er voor ingezet dat Jean de Kraker, een jongen met een functiebeperking, beter aan de samenleving kan deelnemen. Eerst bood hij Jean een weekendbaantje aan. Na een snuffelstage kon Jean via een stage van de praktijkschool als vakkenvuller aan de slag bij de supermarkt. Nu heeft hij een vast contract voor 20 uur per week. Jean staat midden in de samenle ving en begeleidt nu zelf jongeren die stage lopen bij de Jumbo. Hopelijk doet goed voor beeld goed volgen! Jean de Kraker en de heer De Maertelaere foto: Petra Vinke Obstakel van de maand... Bibliotheek Middelburg op de helling Zouden ouderen, minder validen en mensen met beperkt uithoudingsvermogen geen behoefte hebben aan het bezoeken van een bibliotheek? Die indruk krijg je bij de Zeeuwse Bibliotheek, niet de kleinste maar wel één van de minst toegankelijke van Zeeland. Om binnen te komen moet eerst een forse helling genomen worden. Dit is voor sommige mensen een flinke opgave, voor sommigen is het niet te doen. Een lift zou voor hen echt geen luxe zijn. De provincie Zeeland heeft hier zelfs geld voor beschik baar gesteld. Het bestuur van de Zeeuwse Bibliotheek vindt echter..;... Is dit dan toegankelijkheid voor iedereen? Suggesties voor: 'Gouden Klaver' en 'Obstakel van de maand' kunt u melden bij de redaktie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 32