Tik op vingers B en W Tholen Harde strijd tegen hinder spoor PZC PZC PZC Ovezande krijgt snel kinderopvang in soos b 13 College gaf geld uit zonder officiële toestemming gemeenteraad Kinderen lezen samen boeken Politie rolt hennepkwekerij op Man aangehouden na inbraak Politie zoekt graffiti-spuiters Ophef over column burgemeester Aanhouding wegens oplichting weekenddiensten Museum De Bevelanden ontsluit collectie digitaal Jip is jarig agenda 0800 - 0231 231 (GRATIS) vrijdag 4 juni 2004 SINT-MAARTENSDIJK - Het college van burgemeester en wet houders van Tholen heeft vorig jaar een flink bedrag uitgegeven zonder toestemming van de ge meenteraad. Dat bleek gistera vond tijdens een commissiever gadering algemeen bestuur over de kadernota 2005. he accountant die de jaarreke- jng 2003 van Tholen heeft nage keken, heeft het college op de ingers getikt voor deze hande- ig. Het bedrag - volgens som- jgen 1,8 miljoen, in andere ver lies 6 ton- moest worden uitge- ikken voor het project wette- jjke regelingen gemeentelijke jbouwen. het aanpassen van ge meenschappelijke gebouwen aan milieueisen, Arbo-wetge ving en brandveiligheidseisen. De kosten waren al besproken met de raad, maar officiële goed keuring is nooit gegeven. R. de Korte, één van de inspre kers, bracht het incident onder [de aandacht in de vergadering. A. Piet (CU): „We stellen dit vol gende week tijdens de raadsver gadering aan de orde. Dit wordt een tweede keer niet meer geac cepteerd." Hij voegde daar aan toe dat het geld niet tegen de zin van de raad in is uitgegeven, maar dat het college alleen heeft verzuimd fiat te vragen voor het besteden van het geld. Zwembad :Het bleef niet bij één verrassing: J. van den Donker vertelde dat hi] had gehoord dat een bedrijf [geïnteresseerd is in zwembad De Spetter in Tholen: „Al zes jaar probeert dit bedrijf het zwembad over te nemen en het heeft ook nog eens plannen om er een overdekt zwembad bij te [bouwen. Dan is het toch onbe- [grijpelijk dat het college eraan dacht het zwembad te sluiten?" Ook in de gemeentehuiskwestie was een nieuwe ontwikkeling. Het Markiezenhof van gemeente Bergen op Zoom schijnt een rela tief goedkop bod te hebben ge daan het gemeentearchief daar J onder te brengen. Tot nu toe GOES - Boekhandel de Koperen Tuin in Goes is begonnen met een leesclub voor kinderen. Eén •keer in de twee maanden komt «de groep kinderen bij elkaar en Kicussieert dan onder leiding -van medewerker Amber Weeze- poel over de gelezen boeken. ,Het is leuk voor kinderen om over hun boeken te praten, Ik ril ze laten zien dat er ontzet tend veel te lezen is", zegt Wee epoel. Volgens Haar zijn er 'ooral kinderen op de leesclub ifgekomen die al veel lezen. Dat is wel jammer, maar het is uet zo makkelijk om kinderen aan het lezen te krijgen." De bij enkomst zal elke eerste vrijdag van de oneven maand plaatsvin den. Het is wel de bedoeling dat de kinderen hun boek kopen. redactie bevelaimdeim/tholeim Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur was het de bedoeling het archief onder te brengen in het nieuw te bouwen gemeentehuis in Tho len. Als de raad beslist het er gens anders goedkoper te huis vesten, betekent dit dat nieuw bouw goedkoper en dus aantrek kelijker wordt. Het lijkt erop dat de bouw van het nieuwe gemeentehuis wordt uitgesteld. Alle fracties, behalve de SGP, zijn vóór uitstel van nieuwbouw. Het PvdA wil de plannen opschorten, totdat de inwoners van Tholen zich heb ben kunnen uitspreken over nieuwbouw. Fractievoorzitter M. van der Lin de: „Er is voor een normaal mens geen touw meer aan vast te knopen. De nieuwbouwplan- nen zijn in diskrediet bij de be volking, al is het niet echt duide lijk waarom. We moeten alles op een rijtje zetten, dat presente ren aan Tholen en vragen wat ze willen." Een aanbod van de ROC Bergen op Zoom, tenslotte, heeft een nieuw licht geworpen op het vraagstuk of het Markiezaat Col lege moet worden verplaatst naar Tholen of in Sint-Maartens dijk moet blijven. De gemeente Tholen heeft een contract gete kend met het ROC, waarin deze belooft dat een nieuw te bou wen dependance in Tholen min stens veertig jaar blijft. Mocht het Markiezaat College eerder weggaan, dan krijgt Tholen een fikse vergoeding. Hierdoor is het zo goed als zeker dat de raad kiest voor verhuizing van de vmbo-school naar Tholen. Het liefst wil Rinus Ortelee in zijn woning boven het oude stationnetje in Kapelle blijven wonen, maar vanwege de overlast van de treinen moet hij volgens Prorail zijn huis verlaten. foto Willem Mieras door Ingrid Huibers KAPELLE - Hoewel Rinus Ortelee (35) uit Kapelle zichzelf beschrijft als 'ie mand die de consensus zoekt', voert hij al een jaar verbeten actie tegen de toe nemende overlast van het goederenver voer over het spoor. „Gaandeweg word je wel fanatiek en wel kwaad ook." Vanuit zijn woning op de bovenverdie ping van het oude stationnetje in Kapel le kun je de treinen die langs rijden bijna aanraken. Passeert er een passagierstrein, dan moet je binnen even het gesprek staken; rijdt de Cobel- fret langs met een goederentrein vol au to's dan schudden de bijzettafeltjes en de cactussen in de vensterbank op hun grondvesten. Maar daar valt best mee te leven, vindt Ortelee. „Dat. weet je als je in een sta tion gaat wonen." Zijn strijd tegen de geluidsoverlast langs het spoor is gek genoeg een strijd om in het station te kunnen blijven wonen. „Precies een jaar geleden kreeg ik van Prorail (het bedrijf dat het goederenver voer over het spoor regelt, red.) te ho ren dat mijn woning, die ik van de NS huur, aan de woonbestemming zou wor den onttrokken, omdat er sprake was van te veel geluid. Per 2006 zou ik moe ten vertrekken", vertelt Ortelee. „Toen ben ik op zoek gegaan naar een andere woning en heb vervolgens maanden lang met Prorail geprobeerd te onder handelen over een tegemoetkoming in de verhuiskosten of een huurcompensa- tie, omdat de nieuwe woning die wij op het oog hadden veel duurder was." Gesprekken met Prorail draaiden op niets uit. Ortelee: „Prorail wilde abso luut niet over een vergoeding praten. Het bedrijf straalde echt zoiets uit van: 'Het is niet ons probleem dat jullie uit jullie woning moeten, dus jullie moeten het zelf maar uitzoeken'. Nou, dan zijn ze op de verkeerde tenen gaan staan." Om voor elkaar te krijgen dat hij in zijn woning zou kunnen blijven wonen, moest het geluid omlaag worden ge bracht, door er bijvoorbeeld voor te zor gen dat er minder goederentreinen over het spoor zouden rijden. Er volgde wat getouwtrek met de ge meente Kapelle die meende niet de juis te instantie te zijn om tegen Prorail op te treden. De gemeente speelde de bal door aan het ministerie van Vrom. Uit eindelijk bepaalde de Raad van State half april dat de gemeente Kapelle wel de aangewezen partij is om iets aan de overlast langs het spoor te doen. „Dat gaf even een enorm gevoel van op luchting", zegt Ortelee. „Totdat ik me realiseerde dat met deze uitspraak het eind van de strijd helaas nog niet in zicht is." Hij blijft er redelijk opgewekt onder in zijn half geverfde woonkamer ('Je weet niet waar je aan toe bent, dus je kunt niet echt gaan klussen'). In de boekenkast nemen de helblauw gekafte wetboeken een prominente plaats in. Ortelee kocht ze in 2002 omdat hij van plan was een studie rechten op te pak ken. „Daar heb ik nu niet zoveel zin meer in, alhoewel ik inmiddels wel een hoop praktijkervaring heb opgedaan", meldt hij droogjes. „Maar ik geloof niet dat ik ervoor in de wieg ben gelegd." Voorlopig verdient Ortelee zijn boter ham met het rondbrengen van groente, fruit, aardappelen en eieren. Onlangs stapte hij opnieuw naar de Raad van State. Ditmaal om de gemeente Kapelle te dwingen in actie te komen. Wanneer de zaak wordt behandeld, is nog ondui delijk. Wat hem vooral steekt is het feit dat Prorail - zo is uit cijfers van het minis terie van Vrom gebleken - te veel wa gons over het spoor stuurt zonder eerst een deugdelijk onderzoek naar eventue le overlast te hebben gedaan. „Dat mag niet, maar niemand treedt er tegen op", zegt Ortelee. „Als ik iets doe dat niet mag, krijg ik een boete en dat vind ik terecht. Maar zo'n club die grote econo mische belangen dient, kan gewoon zijn gang gaan en dat steekt me." Er is hem veel aan gelegen om in het stationnetje te kunnen blijven wonen, omdat er genoeg ruimte is voor zijn in wonende vader Piet (73). Ortelee: „Mijn vrouw en ik hebben mijn vader een half jaar verpleegd en dat willen we, mocht dat in de toekomst nodig zijn, weer zelf doen. Maar dan heb je wel een redelijk groot huis nodig. Dat heb ik nu. En als het goed geïsoleerd wordt, kun je er vol gens mij prima wonen." MIDDELBURG - De politie heeft .een hennepkwekerij aan de Seissingel in Middelburg opgeruimd. In een loods werden bijna vijfhonderd planten gevonden. De planten en de apparatuur zijn in beslag genomen. Een 55-jarige Middelburger is aangehouden. De man is ingesloten voor verder onderzoek. MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van woens dag op donderdag een 34-jarige Middelburger aangehou den die had ingebroken in een bedrijfspand aan de Oude Veerseweg in Middelburg. De inbraak mislukte doordat de man toen hij in het pand was het geluid van een auto hoorde. Hij ging er vervol gens zonder buit vandoor. De politie kon hem om half twee aanhouden op de Noordmonsterweg. De verdachte heeft inmiddels bekend. MIDDELBURG - Vandalen hebben ergens tussen woens dagavond kwart over elf en gisterochtend vroeg een groot aantal afbeeldingen en teksten aangebracht op het ge bouw van de scholengemeenschap CSW aan de Elzenlaan in Middelburg. Ook in de omgeving van het schoolgebouw waren de graf fiti-spuiters bezig geweest. De politie is op zoek naar ge tuigen of personen die hierover informatie kunnen geven Ook anonieme tips zijn welkom. Voor meldingen kan men terecht bij bureau Achter de Houttuinen in Middelburg of op telefoonnumer 0900-8844. VLISSINGEN - Burgemeester A. van Dok-van Weele van Vlissingen heeft zich de woede op de hals gehaald van de CDA-fractie. Aanleiding is een column in het huis-aan-huisblad De Faam, waarin zij schrijft mee te zul len doen aan de burgemeesters verkiezingen. Het CDA vindt dat de column, die betaald wordt door de gemeente, niet bedoeld is voor 'persoonlijk gewin'. De fractie heeft gisteren schriftelijke vragen gesteld. In de column schrijft de Vlissingse burgemeester dat men sen haar op straat regelmatig vragen of zij ook straks mee doet aan de burgemeestersverkiezingen en wat ze vindt van de gekozen burgemeester. „Op de eerste vraag", schrijft Van Dok-van Weele, „is mijn antwoord volmon dig ja. Ik doe mee, want ik hou van mijn vak. Na een lan ge loopbaan als benoemde bestuurder vind ik het span nend en interessant om zo'n verandering mee te maken en vorm te geven." GOES - De politie heeft gistermiddag een 28-jarige vrouw en een 39-jarige man, beiden uit Goes, aangehou den in een winkel in hun woonplaats. De twee hadden eerder die middag een tasje met twee T-shirts weggenomen en wilden deze shirts inruilen voor geld in de winkel waar de kledingstukken waren gesto len. Ze liepen echter tegen de lamp. De verkoopster ver trouwde het niet en belde de politie. De twee oplichters kregen een proces-verbaal. door Mieke van der Jagt OVEZANDE - Het dagelijks ge meentebestuur van Borsele wil snel de ruimte van soos De Klomp in Ovezande geschikt ma ken voor een kleinschalige bui tenschoolse kinderopvang. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor, ruim 15.000 euro in de verbouwing te steken omdat "de ingreep niet kan wachten. In Ovezande is een groep mensen al te lang be zig om enthousiast stekken te steken voor een brede school, om ze nog langer te laten wach ten. Toen Borsele serieus begon na te denken over de kansen voor brede scholen in de kernen, stonden ouders, schoolleiding en peuterspeelzaal te trappelen om in Ovezande iets te doen. De brede school is een uitgelezen kans om kinderopvang in Ove zande tot stand te brengen maar de bouwkundige situatie van het verenigingsgebouw laat een dergelijk gebruik niet toe. Al eerder liet de gemeente Borse le onderzoeken wat er moet ge beuren om een goede brede school in Ovezande tot stand te brengen. Voor de gymzaal en het verenigingsgebouw zou nieuwbouw in de plaats moeten komen. Dat de gemeente daar nog niet aan is begonnen, ligt aan het plan om in Ovezande, vlakbij de school en 't Trefpunt, zorgwoningen te realiseren. Daarom is voor het dorp een masterplan in voorbereiding, Over de realisering daarvan gaat echter wel een paar jaar heen en B en W zijn van mening dat de ontwikkelingen rond de door Mieke van der Jagt GOES - Over twee jaar is de he le collectie van het Historisch Museum De Bevelanden in Goes direct toegankelijk voor onderzoek. Het museum heeft van Rabobank De Bevelanden ruim 17.500 euro gekregen om de 12.000 voorwerpen die in het depot van het museum zit ten, met foto's en omschrijvin gen digitaal te catalogiseren. Het museum denkt voor de on derneming twee jaar nodig te hebben. Minstens zo'n belangrijke taak voor het museum als het ten toonstellen van de Bevelandse cultuur en geschiedenis, is het conserveren en toegankelijk maken van de voorwerpen die het museum heeft gekregen of die het beheert. Alles wat er in depot is, staat nu op lange lijs ten die maar op één manier ge rangschikt zijn. Wie een be paald object zoekt of wil weten wat er aan bijvoorbeeld schil derijen of klederdrachten is, kan gerust een dag uittrekken om handmatig door de kaarten bakken te vlooien. Nu er geld is om medewerkers van het museum en vrijwilli gers foto's en omschrijvingen in de computer te laten invoe ren, kan over een paar jaar ie dereen op verschillende manie ren zoeken. Met het invoeren van een simpele term en een druk op de knop komen foto's en omschrijvingen binnen se conden op het scherm, met de mededeling waar en hoe het voorwerp is opgeslagen. Voor onderzoekers opent dat per spectieven maar ook het mu seum zelf kan makkelijker the matentoonstellingen inrichten omdat er een duidelijker over zicht van de collectie is. Als kleine tegenprestatie heeft het museum beloofd volgend jaar een tentoonstelling over Rabobank De Bevelanden in te richten. Daar is ook anderszins reden toe, want de Bevelandse boerenleenbank bestaat dan honderd jaar. Met de bijdrage wil de bank haar maatschappe lijke betrokkenheid tonen en een bijdrage leveren aan de leefbaarheid in het werkge bied. Hetgeld komt uit het zo genaamde coöperatiefonds van de bank, waaruit sociale, eco nomische en culturele projec ten worden gesubsidieerd. brede school zo lang niet kun nen wachten. Een oplossing is gevonden in de verbouwing van jeugdsoos De Klomp in 't Tref punt. Daar zou, met enkele in grepen als een vouwwand, meer vensters en een rolluik voor de bar, de kinderopvang een plaats kunnen krijgen. Daarmee schiet ook de peuterspeelzaal op, want de soosruimte wordt zo veel be ter geschikt als ren- en vlieg ruimte voor de peuters. Het college hoopt met de ingre pen de kinderopvang werkelijk van de grond te krijgen. Momen teel is er in Ovezande één kind dat voor kinderopvang is aange meld, maar de ouders willen niet dat hun kind alleen in de op vang zit. Naar verwachting ko men er meer aanmeldingen zo dra de ruimte geschikt en aan trekkelijk is gemaakt. HEINKENSZAND - Jip het nijl paard, het vriendje van de zwemleskinderen van zwembad Stelleplas in Heinkenszand, viert zaterdag zijn eerste ver jaardag. 's Avonds is er een spe ciale zwemdisco van 19.00 tot 21.00 uur. zaterdag 5 en zondag 6 juni 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Noord- en Zuid Beveland Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland R. W. de Bruin, Vermetstraat 15, 's Heer Arendskerke. tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandart sen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel. (0113) 220034. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbendijke: W. L. Verboom, tel. (0113) 342486. Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: M.C. van Anrooij, Hoofdstraat 22, Kort- gene, tel. (0113)302145. Praktijk voor gezelschapsdieren. L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Verseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Wijkverpleging Allévo. Voor Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen-Duiveland, Tholen en St. Philipsland via tel. (0113) 249111 Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113)229003. Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: M. Verschelling, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Tholen en St. Philipsland Huisartsen Vpor geheel Tholen van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon. 24.00 uur: W. van Geest, Antwerpsestraatweg 72, Hoogerheide, tel. 0164-612390. Spreekuur zat. en zon. van 17.00-17.30 Dierenartsen Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Wijkverpleging Allévo. Tholen en St. Philipsland Tel. (0113)249111 STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM Sint Gertrudis- kerk, voormalige Synagoge en de Ge vangenpoort, 13.,00-16.30 uur: Openge steld voor bezichtiging; COC-café De Soos, 20.00-22.00 uur: Soos voor mensen met een verstande lijk beperking; 22.00 uur: Vrijdagavond café; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen Kantine ZLM. 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; Binnenstad, 23.00-02.00 uur:PvdA zoekt jongeren op in het uitgaansleven; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur; Seniorensoos; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur: So ciëteit; KLOETINGE Geerteskerk, 13.30-16.00 uur: Open voor bezoekers; KRABBENDIJKE Centrum, 18 00-21.30 uur: Rommelmarkt, KRUININGEN Ons Dorpshuis. 13.00-17.00 uur; Biljartclub senioren; Sporthal, 19.30-20.30 uur; Conditietrai ning bij Omni-Sport Reimerswaal; KWADENDAMME - Berkenhof, Lange- weegje 10a, 10.00-17.00 uur; Vlinder tuin, Wandeltuinen met Orangeneplan- ten en waterpartijen geopend voor pu bliek; LEWEDORP - Café-pension De Goede Verwachting. 18.30 uur; Avondruilbeurs munten, oude ansichten, postzegels en andere objecten; VLAKE - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur; Grote siertuin geopend voor publiek; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur; Sociëteit; YERSEKE Dreef en Kerkplein, 8.00-13.00 uur: Weekmarkt; Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Ver trek rondvaart op de Oosterschelde. (Advertentie) Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31