>zc andsuppleties moeten anders Nieuwe steiger in Colijnsplaat ijkswaterstaat mag projecten niet langer in één pakket aanbesteden erseke krijgt jok dit jaar weer >en vreugdevuur ABT-fractie boos op wethouder Inzage in plannen Molenstraat Plek gevonden voor halfpipe Portefeuille gestolen uit aktetas Verhuizing waterschap uitgesteld Bechstede laatste project Goese Polder Si <#- De frambooste manier om op je cholesterol te letten. dactie: 0113-315649 iw.pzc.nl wil:redactie@ pzc.nl stbus 31,4460 AA Goes fertentie-exploitatie: ird-en Midden-Zeeland: 0113-315520; uws-Vlaanderen: 0114-372770; ionaal: 020-4562500. jdag 4 juni 2004 editie Bevelanden-Tholen Cl cl pnr Harmen van der Werf {■DDELBURG - Rijksvvater- it moet de aanbesteding van C Jndopspuitingen langs de Ne- rlandse kust, onder meer in eeland, overdoen. De Raad van rbitrage in Utrecht heeft dit paald in een rechtszaak die •as aangespannen door het Slie- rechtse baggerbedrijf De «er-Dutch Dredging. Ike gevolgen de uitspraak »ft voor nog uit te voeren todsuppleties, is nog niet be- jpd. Volgens de Raad van Arbi- ERSEKE - Ook komende oud- I nieuwviering mag er weer dn vreugdevuur worden ontsto len op het kruispunt van de Bu- fcnpolderweg met de Groenix an Zoelenstraat in Yerseke. irpsbewoner P. Pekaar deed ijn beklag bij de gemeente, om- Et zo'n vreugdevuur volgens :jem veel te gevaarlijk is. iurgemeester en wethouders /an de gemeente Reimerswaal joelen er echter niets voor om treugdevuren helemaal te ver bieden of een andere locatie (Voor zo'n vuur aan te wijzen. Zij ,'rijn juist al jaren bezig om het ^antal vuren zoveel mogelijk te Beperken en de jongeren te be wegen het vuur op een vooraf af gesproken plaats aan te steken. Óp die manier kan de brand weer er gemakkelijker toezicht Ophóuden- trage, die recht spreekt in ge schillen in de bouw, heeft Rijks waterstaat in strijd gehandeld met Europese richtlijnen. Alle zandopspuitingen voor Neder landse stranden zijn dit jaar voor het eerst in één pakket aan besteed. De grote baggerbedrijven Blan kenvoort en Boskalis sleepten de opdracht in de wacht, tot er gernis van de kleinere speler in de baggerwereld De Boer-Dut- ch Dredging. „We willen ook een redelijke kans hebben op het binnenhalen van deze projecten", licht ad junct-directeur H, van de Graaf van het Sliedrechtse baggerbe drijf toe. „En die hadden wij en andere kleinere bedrijven in die nieuwe aanbestedingsprocedure veel minder." De Raad van Arbi trage heeft het bezwaar van De Boer-Dutch Dredging onder kend en Rijkswaterstaat, direc tie Noordzee, teruggefloten. Toeristenseizoen De uitspraak geldt niet voor werken die al in uitvoering zijn, zoals de grote zandopspuiting tussen Domburg en de zeedijk van Westkapelle. Voor dit na jaar staat nog een aantal wer ken op de rol, na het toeristensei zoen. Het vonnis is daarop wel van toepassing In Zeeland gaat het om het opspuiten van de stran den bij Oranjezon (Oostkapelle), langs de Noordzeekust van Noord-Beveland en ter hoogte van het Nollebos bij Vlissingen. Wat Rijkswaterstaat gaat doen, is nog niet bekend. Een woord voerster van de directie Noord zee laat weten dat eerst de schriftelijke uitleg van de Raad van Arbitrage wordt afgewacht. Die komt naar verwachting bin nen twee of drie weken. „Waar schijnlijk moeten we de aanbe stedingen opnieuw in overwe ging nemen", stelt de woordvoer ster voorzichtig. Zij gaat er des ondanks vanuit dat de planning van de werkzaamheden niet in gevaar hoeft te komen. „We heb ben nog tijd." Van de Graaf van De Boer- Dutch Dredging verwacht dat de verschillende projecten straks per stuk of in kleinere combinaties zullen worden aan besteed. Hij voorziet eveneens geen pro blemen voor de planning. „Rijks waterstaat is er toch veel aan ge legen de kustlijn door zandop spuitingen op z'n plaats te hou den." Rijkswaterstaat beoogde met de nieuwe aanbestedingsprocedure de kosten te drukken, vermoedt Van de Graaf. Hij denkt dat dit niet is gelukt. „Het is immers veel doorzichti ger én eerlijker per project de goedkoopste te nemen." zeeuwse almanak Vermakelijk Het stadskantoor van Middel burg is bijna klaar. Helaas is l het voorlopig nog maanden onbereikbaar voor fietsers en voetgangers, maar geen nood. Bij de afdeling communicatie werken mensen die met lof zijn geslaagd voor het diplo- ma: hoe verkoop ik een puin hoop? In de huis-aan-huisbladen wordt de Middelburgers ver- j teld hoe ze naar het nieuwe j Paleis aan het Kanaal kun nen komen. Fietsers moeten een lange om- j weg maken. Ze kunnen het stadskantoor dan van diverse zijden zien. Het gemeentebe stuur noemt deze route: stads kantoor van alle kanten. Voetgangers bereiken het ge meentekasteel via een mooie wandeling door de parkeer kelder van het waterschaps kantoor. Deze tocht heet: avontuurlijke route. Ongetwijfeld zullen de inwo ners hier de humor van in zien. Maar ze voorzien ook al wat de Middelburgse bestuur ders met al dit leuks gaan doen: vermakelijkheidsbelas ting heffen. Russische finale Roland Garros SINT-MAARTENSDIJK - Een opmerking van wethouder M. Velthuis over oud-wethouder L. van Doorn van Alge meen Belang Tholen (ABT)' is bij de fractie in het verkeer de keelgat geschoten. Velthuis zou hebben gezegd dat ta feltennisvereniging Smash '76 uit Sint-Annaland geen ei gen zaal krijgt in De Wellevaete, omdat Van Doorn veel zou hebben laten liggen. De goede naam van de partij zou door Velthuis beschadigd zijn en ABT vraagt het college van B en W schriftelijk om opheldering. Het college laat in een antwoord weten dat de oud-wethouder (die in okto ber aftrad) inderdaad verantwoordelijk was voor nieuw bouw van De Wellevaete, maar dat hem geen verwijten kunnen worden gemaakt. Inmiddels zijn B en W weer in overleg met de club over de mogelijkheid om alsnog huis vesting in het gemeenschapscentrum mogelijk te maken. OUD-VOSSEMEER - Inwoners van Oud-Vossemeer kun nen woensdag 16 juni plannen inzien van de gemeente Tholen van het verkeersproject Molenstraat en omgeving. Naar aanleiding van een evaluatie met de bewoners zijn ook de Coentjesweg en het kruispunt Kalisbuurt-Veer- straat Hiksedijk in het plan opgenomen. Het doel van het project is het veiliger maken van de Molenstraat en omge ving. De inloopavond vindt plaats in het dorpshuis De Vossenkuil in Oud-Vossemeer, van 19.30 tot 21.30 uur. SCHERPENISSE - De gemeente Tholen heeft een mogelij ke locatie gevonden voor een speelvoorziening in Scherpe- nisse. Op het terrein van de Pluimpot komen waarschijn lijk een halfpipe en een voetbalveldje. De gemeente ging in maart in conclaaf met de jeugd om eën plaats te vinden voor een halfpipe. Een aantal jongeren gaf toen aan ook behoefte te hebben aan een voetbalveld. De eerstgenoem de locatie, de groenstrook bij de bushalte in de Spuidam- straat ging niet door, omdat omwonenden daar bezwaar tegen maakten. f doorMieke van der Jagt GOES - Het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft de voorgenomen verhuizing van Middelburg naar Goes tot na de zomervakantie uitgesteld. De verhuizing naar het nieuwe kantoor in het Mid delburgse Stationsgebied zou plaatsvinden op 6 juli. Nu niet duidelijk is of de oplevering volgende week donderdag kan doorgaan, ziet het waterschap voorlo pig af van de snelle verhui zing. Het waterschap Zeeuwse Eilanden, dat sinds de fu sie eind jaren negentig in Goes is gevestigd, besloot een paar jaar geleden naar Middelburg te verhuizen. I In het nieuw te ontwikke- I len Stationsgebied werd I een mooie, goedkope plek vrijgehouden naast het nieuwe stadskantoor van Middelburg. Architect Ta co Tuinhof tekende de ko- j lossen en aannemer HBG werd ingehuurd voor de uit voering. HBG zou het waterschap kantoor op 10 juni opleve ren, maar er moet nog veel gebeuren. Volgens een woordvoerder van het wa terschap is een aantal za ken nog onvoldoende afge werkt. „Tussen 10 juni en 6 1 juli is het toch al kort dag. Er moeten ingewikkelde te lefoonlijnen en bekabelin gen worden aangebracht. In zo'n verhuisperiode moet er enorm veel gebeu ren. Als dat in nog kortere tijd moet, komen we in de problemen." Het uitstel maakt voor de werknemers weinig uit. In de vakantieperiode zijn er veel minder mensen in het kantoor. Bovendien zit het waterschap in Goes niet op een schopstoel. Het schap heeft het pand, Magnolia, ul verkocht aan een project ontwikkelaar en huurt het gebouw per kwartaal. Het schap zoekt nog uit wat het uitstel financieel betekent en of de eventuele meerkos ten op de aannemer kun nen worden verhaald. De Schumanstede in Goes ligt er mooi bij; ook de Bechstede wacht nu een opknapbeurt. luchtfoto Willem Mieras door Freek Janssen GOES - Nu de opknapbeurt van de Schumanstede in de Goese Polder nagenoeg is afgerond, is het de beurt aan de naastgele gen Bechstede. Van de tachtig huurwoningen gaan er acht te gen de vlakte, de rest gaat gron dig op de schop. Net als in de Schumanstede moe ten sommige bewoners tijdelijk ergens anders worden onderge bracht. „Dat is maar voor een week of twee", aldus M. Cour- (Advertentie) tin, sectormanager vastgoed bij woningbouwvereniging RWS. Er zijn geen noemenswaardige problemen geweest met de bewo ners over de verbouwing: ,.We hebben al heel vroeg en inten sief overleg met ze gevoerd." Ook het slopen van acht panden was geen probleem: RWS heeft zoveel mogelijk rekening gehou den met natuurlijke leegstand, dus werden geen nieuwe huur ders gezocht als een huis leeg kwam te staan. De acht woningen worden ge sloopt om wat meer groen in de Bechstede te krijgen: „Nu is het nog een en al steen, we wilden het wat opener maken. Er komt een pleintje met speeltoestellen en een zitbankje. De huizen aan het pleintje worden zo gedraaid dat ze met de voorzijde aan het plein komen te liggen." De huizen worden stevig onder handen gepomen. Gevels wor den vernieuwd, de huizen krij gen een nieuwe keuken en ook het interieur van de badkamers wordt opgeknapt. Het dak wordt opnieuw geïsoleerd en de goten worden vervangen. Schuurtjes Ook wordt iets gedaan aan de kenmerkende, oude, lelijke schuurtjes aan de kant van de Europalaan en de Troelstralaan. Courtin: „Bij een aantal wonin gen liggen de schuurtjes aan de voorkant van het huis. Een paar daarvan worden gesloopt en aan de achterkant van het huis wordt dan weer een nieuw schuurtje gebouwd. Andere hui zen krijgen een carport, die het zicht op het schuurtje weg neemt." De straatjes worden zo danig verbouwd, dat geen door gaand verkeer door de Bechste de gaat rijden. Er komen par keerplaatsen om en om aan weerszijden van de weg, waar het verkeer min of meer slinge rend doorheen moet rijden. De renovatie begint pas na de bouwvakantie, maar nog voor de zomer is er al een proefwo- ning klaar. Courtin: „Dat doen we om de bewoners alvast te la ten zien hoe het er bij hun thuis uit gaat zien. Bovendien is het is een soort oefening voor de aan nemer: die kan alvast kijken hoe hij het best te werk kan gaan.' De verbouwing loopt gefaseerd, het opknappen van de binnen kant duurt ongeveer twee we ken per woning. „We willen het zo snel mogelijk doen, om de bewoners zo kort mogelijk in de rommel te laten zitten." Ongeveer een jaar na het begin van het project moe ten de laatste huizen af zijn. Dan is ook het grootste gedeelte van het Masterplan Goese Pol der uitgevoerd: „De Bechstede is het laatste project van deze in grijpende aard." <2 «I F ^antapan-ol dine' J voor W3® -g 1 -Qs -inK I Jeen 2 Presenta»"3® g vang-* door Jeroen Jumelet COLIJNSPLAAT - Met het in het stopcontact steken van een stekker opende wethouder J. Meulenberg-op 't Hof van Noord-Beveland gisteren een nieuwe aanlegsteiger in de ha ven van Colijnsplaat. De steiger is bedoeld voor zoge heten charterschepen. Dit zijn boten die gehuurd kunnen wor den voor feesten en partijen. De gemeente hoopt door aanleg van de steiger dagtoeristen naar Co lijnsplaat te lokken. Ook zal de aanlegplaats worden gebruikt door het pontje dat tussen Co lijnsplaat en Burghsluis vaart. De plaats waar de steiger ligt is niet nieuw. Voorheen lag er een vergelijkbare aanmeerplaats, maar die werd te gammel bevon den voor de wat grotere charter schepen. „Ook was er geen elektriciteit en stromend water op de steiger aanwezig", zegt G. van Hecke van de Beroepsvereniging voor de chartervaart. Hij heeft zijn charterboot de Sara Lena spe ciaal voor de feestelijke opening aangemeerd. „Ook was de oude steiger bij nat weer nogal glad. Door de roest vrijstalen roosters die er nu lig- gen is dat verleden tijd." De ge meente Noord-Beveland heeft besloten tot de aanleg van de steiger na een verzoek van de Be roepsvereniging voor de charter vaart en de Kamer van Koop handel. Het project werd inge past in de Toeristische Visie van de gemeente die in 2003 van start is gegaan. Naast.de bouw van de steiger zal de gemeente meebetalen aan de totstandko ming van een handboek voor de chartervaart. Volgens wethouder Meulenberg gaat het om ongeveer driedui zend euro. Het handboek moet ervoor zor gen dat de chartervissers weten wat er in de havens in de Delta regio zoal te doen is. De nieuwe aanlegsteiger in Colijnsplaat heeft onder meer als voordeel dat hij door de roestvrij stalen roosters niet zo glad wordt bij nat weer. foto Willem Mieras GOES - Uit een bedrijfspand aan de Thorbeckelaan in Goes is gisteren de portefeuille van een werknemer wegge nomen. De portefeuille zat in een aktetas. De inhoud be stond uit persoonlijke papieren en een geldbedrag. (Advertentie) Deze .robriek v Voor informatie ersefiljnt in alle liteis van NRp Dagbladen (oplage ruim 2 m?n. rx.). ovoi adveneren in deze ruoriek. H-nuul naar mic-iz r.-rp nt o.v.v NGVU! ess&n *3® i De vertrouwde smaakmaker van Nederland introduceert heerlijk verse dressings om je salade in een handomdraai bijzonder en lekker mee te maken. Ze zijn bereid met verse zuivel naar authentiek Frans recept en hebben een karakteristieke frisse smaak. De dressings zijn te vinden in het koelschap bij de voorverpakte sla in de varianten Tuinkruiden, Mosterd en Blauwe Kaas. Nu verkrijgbaar in de supermarkt, adviesprijs 2.29. Je kunt op je cholesterol letten en tóch genieten van een heerlijke yoghurtdrink: Vifit Choless Control framboos. Wil je Choless Control gratis proberen? Kijk op de verpakking voor de voorwaarden. Vifit Choless Control is er als yoghurt in de smaken perzik en aardbei en als yoghurtdrink in de smaken limoen en framboos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29