Plan concertzaal gepresenteerd PZC Onrust onder bungalowbewoners PZC Meer geld voor Vlissingse jeugd Behoud kost jaarlijks 175.000 euro Muziek aan de dijk Westkapelle Discussiemiddag in jeugdhonk Goed fout agenda lezers schrijven Geweld Theatersport Jazzband speelt op camping 0800 - 0231 231 (GRATIS) 13 D-Day herdacht in Westkapelle Aanlegsteiger voor feestschepen Aanrijding in Middelburg Drankrijder aangehouden Aanhouding wegens oplichting weekenddiensten rloorNadia Berkelder MIDDELBURG - Het behoud van de concert- en gehoorzaal in Middelburg in de huidige vorm kost de gemeente jaarlijks 175.000 euro. Daarnaast moet de exploitant nog op zoek naar sponsors om de zaal rendabel te kunnen exploiteren. De gemeen teraad hakt deze maand de knoop door. Het college van B en W kreeg in maart de opdracht van de ge meenteraad om met een plan te komen voor de concertzaal. De gemeenteraad wilde een finan ciële uitwerking van een verbou wing. De concert- en gehoorzaal zou dan een volwaardig concert podium blijven. Zonder verbou wing is dat niet mogelijk, het pand voldoet niet aan de arbo- en brandveiligheidseisen. De zaal laat bovendien te veel ge- WESTKAPELLE - In Westka pelle begint vandaag het festi val Muziek aan de Dijk. Tot en met zondag zijn er optredens van groepen van verschillende muziekgenres. Het festival wordt gehouden in café Kasteel Batavia aan de Zuidstraat. Het festival barst los met een houseparty. De dj's Bennie, Re- volt en Blade hebben elk een ei gen stijl. Ze treden afwisselend op De party begint om 21.30 uur. Zaterdag zingt het Westkappels Kwartet vanaf 15.30 uur. De hei- ploeg laat zien hoe vroeger de zeeweringen met de hand ge heid werden. De liederen die zij vroeger zongen tijdens het zwa re werk, worden nu door het Westkappels Kwartet gezongen. Joe's Garage en Gino and the Bulldozeband beginnen zondag om 18 uur tijdens de Rock-pop night. Joe's Garage speelt rock-covers. Gino and the Bull dozeband speelt covers afgewis seld met eigen nummers. MIDDELBURG - In het jeugd honk in de Middelburgse wijk Dauwendaele wordt vanmiddag een informatie- en discussiebij eenkomst gehouden. Imam Van Bommel is gastspreker. De bij eenkomst duurt van 15.00 tot 18.00 uur. VROUWENPOLDER - Op de Veersegatdam in Vrouwenpol der is een 36-jarige automobilist uit Deurne bekeurd. De man droeg geen gordel, even min als de twee kleine kinderen die achterin zaten en de vrouw die voorin zat met een klein kind op schoot. Bovendien telefoneerde de man tijdens het rijden. REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur luid door. „We hebben op een rij tje gezet hoe hoog de kapitaal- slasten zijn en hoeveel we nodig hebben aan beheerkosten", zegt wethouder A. van 't Westeinde van cultuur. „We hebben kri tisch naar de kosten van een ver bouwing gekeken. Dat leverde nog een besparing van drie ton op. We hebben er ook rekening mee gehouden dat de huidige ex ploitant er per 1 januari mee op houdt. Dat betekent dat de ge meenteraad 175.000 euro moet vrijmaken." Het coUege stelde een maand ge leden nog voor om juist 75.000 euro te bezuinigen op de con- zaterdag 5 en zondag 6 juni 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' DOMBURG - Schuttershof, 16.30 uur: Jazzgym vanaf 8 jaar; GRIJPSKERKE Trapveld/JOP, 19.00-21.30 uur: Jongerenbus; MIDDELBURG - Ontmoetingscentrum Griffioen, 19.00-23.00 uur: Inloopavond voor jongeren; Oostkerk, 19.30 uur: Zang- en muzieka vond; Zeeuwse Bibliotheek, 19,30 uur: Con cert De Ze'ELLE - Duinweg 32, Noord- weg 51, Wijkhuisweg 5 en Noordweg 60a, 10.00-17.00 uur: Open Tuindagen; VLISSINGEN - Open Hof, 9.00 uur en 10.35 uur: Hatha yoga eert- en gehoorzaal, door alleen de meest noodzakelijke onderde len te verbouwen. De concert en gehoorzaal zou in dat geval 'een veredelde oefenruimte' wor den. In de tussentijd zou een op lossing gezocht moeten worden voor de toekomst van de zaal, waarbij verkoop wordt door het college niet werd uitgesloten. „We leggen de bal nu bij de ge meenteraad", aldus Van 't West einde. „Het is een lastig dossier, er lopen zoveel dingen door el kaar heen. We willen de keuze aan de raad laten." Die moet de knoop doorhakken tijdens de ge meenteraadsvergaderingen van Patiènten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag: A. P. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. (0118) 644301. zondag: F. J. Heere. J. H. Huyssenstraat 15, Mid delburg, tel. (0118)644301. Inloopspreekuur 12.30-13,00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. zon. 23.00-ma. 8.00 uur:R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. Tandartsen Walcheren N. J. M. Kootstra, Korenbloemlaan 1A, Arnemuiden, tel. (0118) 602929. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur: T. Adriaansen.tel (0118)471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M. de Jonge, tel. (0118) 616761. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel.(0118)633803. 21 en 22 juni. Dan wordt beslo ten over een groot aantal bezui nigingen die de komende jaren moeten plaatsvinden. Budget Als de gemeenteraad besluit tot de verbouwing, is het jaarlijkse budget van 175.000 euro niet ge noeg om de zaal goed te exploite ren, zegt Van 't Westeinde. „Ik ga ervan uit dat er een stichting komt die de exploitatie gaat doen, vanuit de gebruikers zijn al initiatieven gekomen. Die or ganisatie moet ook andere in komsten genereren." Of dat ook lukt, is volgens de wethouder Kleine huisdieren: Mw A. van der Wolf, A. Gogelweg 14, Vlissingen, tel. (0118) 466548. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 Dierenartsenpraktijk Meliskerke R Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel-en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10 00-17.00 uur: Apotheek Hummelen, Markt 69, Middel burg, tel. (0118) 612134. Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, tel. (0118) 612538, 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Papegaaienburg, winkelcen trum Papegaaienburg 24-26, Vlissin gen, tel. (0118) 466345. Thuiszorg Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. nog niet duidelijk. Er moet nu plotseling geld ge zocht worden voor de concert zaal. Had de gemeente dit pro bleem niet eerder moeten zien aankomen? „Als er jaren gele den rekening mee was gehou den, was de discussie nu makke lijker geweest. Door mijn voor gangers is het probleem vooruit geschoven. Dat komt ook door dat het een lastig dossier is. Bo vendien zijn de laatste jaren de eisen aan de arbeidsomstandig heden en de brandveiligheid ver scherpt." Vorig najaar werd een rapport gepresenteerd over de toekomst Zaterdagavond heeft omstreeks 23.15 uur op het Weijevlietpad in Vlissingen (nabij het tunnel tje van Westerzicht) een mishan deling plaatsgevonden (PZC, 1 juni). De dadergroep bestond uit vijf man, waarvan er één (vol gens zeggen) alleen heeft staan kijken. De rest heeft meegedaan aan dit heldhaftig gebeuren. Het slachtoffer is een zestienjari ge Vhssinger die 'vroeger op school stoer gedaan zou heb ben'. Tegenwoordig is dit een reden om iemand, die zelfs al bewuste loos op de grond ligt, met meer dere personen op het hoofd en in de buikstreek te trappen en te slaan. Het slachtoffer is met een ambulance naar Ziekenhuis Walcheren overgebracht. De van de concert- en gehoorzaal. Daarin werden vijf scenario's voor de toekomst uitgestippeld, variërend van een uitgebreide verbouwing tot muziekcentrum tot verkoop. In februari meldde zich ook daadwerkelijk een ko per. De gereformeerde kerk vrij gemaakt wilde de zaal gebrui ken voor kerkdiensten. De ge meenteraad zag niets in dat plan omdat de kerk invloed wil de hebben op de programmering van de concertavonden. Op ini tiatief van de WD-fractie heeft de gemeenteraad het college ge vraagd met een uitgewerkt plan te komen. hoofddader is inmiddels bij de politie bekend. Volgens een ge tuige heeft het slachtoffer géén enkele aanleiding gegeven voor deze laffe mishandeling. René J. Sijmons Rochussenstraat 9 Vlissingen VLISSINGEN - De Vlissingse theatersportvereniging DraPa strijdt zaterdag tegen de vereni ging Placebo uit Amsterdam. Beide clubs moeten opdrachten met geïmproviseerde scènes uit voeren. Hoe deze scènes er uit komen te zien, bepaalt het pu bliek. De wedstrijd wordt vanaf 20.00 uur in café Popeye aan de Nieuwendijk 7 gehouden. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - B en W van Vlis singen willen dit jaar 150.000 eu ro extra uittrekken voor jeugd beleid. Dat is bovenop het be staande bedrag van 225.000 eu ro. Met dat geld wil het college onder meer een plan laten ma ken dat moet leiden tot meer en vooral veilige speelplekken voor kinderen tot vier jaar in wijken en buurten, op centrale plekken, met bankjes zodat ouders hun peuters in de gaten kunnen hou den. Ook moet er een groot sportterrein komen voor de wat oudere jeugd in Bossenburgh. Dat staat in de Vlissingse jeugd- nota. Vlissingen telt bijna dertiendui zend jongeren onder de 23 jaar. Van de peuters bezoekt onge veer de helft de peuterspeelzaal Met de werkloosheid in Vlissin gen onder de jeugd valt het wel mee. Jongeren onder de 22 vin den relatief snel een baan. De criminaliteit onder Vlissingse jongeren is met 35 per tiendui zend hoger dan in Middelburg (25 op tienduizend). Ongeveer acht op de tien kinderen doet ac tief aan sport. Begeleiding B en W van Vlissingen willen kinderen intensief begeleiden, want al op jonge leeftijd wordt de basis gelegd voor volwaardi ge deelname aan de maatschap pij. De samenleving wordt ook steeds ingewikkelder. Het aan tal leerlingen met problemen in het onderwijs neemt toe. Door al op de peuterspeelzaal te be ginnen met taal en taalontwikke ling kunnen verdere achterstan den worden voorkomen. De gemeente wil dat ouders, peuterspeelzaal, kinderopvang en jeugdgezondheidszorg infor matie over kinderen tussen de nul en vier jaar vergaren en knel punten aan elkaar doorgeven. Ook op latere leeftijd moet dat volgsysteem doorgaan. Zo kan op tijd ingegrepen worden als het kind om wat voor reden dan ook dreigt te ontsporen. Met zo'n systeem is het ook eenvoudi ger om vanuit het onderwijs aan te sluiten op werk. Om kinderen meer te laten bewe gen stelt het college voor om naast de gebruikelijke speelter- reintjes voor de kleintjes op ver schillende plekken in de stad grote speelruimten in te richten Bij het bouwen van nieuwe en het herinrichten van bestaande wijken moet meteen gedacht worden aan voldoende speel plekken. Die worden net zo be langrijk als parkeervoorzienin gen of wegen. Op het gebied van veiligheid wil het gemeentebestuur de veilig heid van uitgaansplekken en de route ernaartoe bekijken. Dat zou moeten gebeuren in samen- werkwerking met de politie, jon geren en de horeca. Bij wijze van experiment wil het college dit en volgend jaar geld uittrekken voor een jonge renwerker, die gedurende de schoolvakantie activiteiten orga niseert. Ook willen B en W meer geld voor opvoedingsondersteu ningscursussen. OOSTKAPELLE - De So What Jazzband geeft zaterdag een op treden op camping Ons Buiten aan de Aagtekerkseweg in Oost kapelle. De band begint om 19.30 uur en speelt oude en nieu we rock, latin en klassieke num mers. (Advertentie) Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen \STREEKACTIVITEITEN vrijdag 4 juni 2004 r---- '"r 'v De families Reijnders (links) en Kuhlemann voor hun zomerhuisjes in Zoutelande. door Miriam van den Broek ZOUTELANDE - De belangenvereni ging van zomerhuizenterrein De Zand- put in Zoutelande voelt zich niet se rieus genomen door de gemeente Veere. De vereniging vindt de nieuwe huurprij zen en erfpachttarieven voor het park buiten alle proporties. Ze wil met de ge meente zoeken naar een oplossing, maar krijgt de indruk dat Veere daar geen trek in heeft. Al sinds de jaren zestig huren mensen bij de gemeente een stukje grond of heb ben een kavel in erfpacht. Daarop bouwden ze zelf een zomerhuisje. Door sterk stijgende huur- en erfpachttarie ven en door privatiseringsplannen van de gemeente, dreigt een aantal mensen de zomerstek kwijt te raken. „We zijn naar de gemeente gegaan om vragen te stellen over de tarieven, maar in plaats van mee te denken, wordt drei gende taal gesproken", zegt P. Reijn ders van de belangenvereniging. Uit ge sprekken met de wethouders en uit brie ven van de gemeente maken de bewo ners op dat ze met gemak uit het park gezet kunnen worden. Met het vakantiepark zijn momenteel drie dingen gaande. Ten eerste wil de gemeente de huurcontracten met in gang van 2005 opzeggen en deze men sen een erfpachtcontract aanbieden dat tot 2015 loopt. Wie dat niet wil, moet ervoor zorgen dat het perceel aan het einde van het jaar schoon wordt opgele verd. Ten tweede gaan de erfpachtprijzen fors omhoog. De mensen in het nieuwe re gedeelte van het park betaalden vo rig jaar 544 euro per jaar. Binnenkort ontvangen ze de rekening voor 2004 en die is gesteld op 1000 euro. In 2005 loopt het op tot 1450 euro en in 2006 is de bijdrage gestegen tot 1940 euro. „In ons contract staat dat de tarieven eens in de drie jaar omhoog mogen", zegt Re ijnders. „Maar als het aan de gemeente ligt, stijgt het nu drie jaar achtereen. Boven dien staat in het contract dat de prijs mag stijgen zodat die overeenkomt met de werkelijk te maken exploitatiekos ten. De gemeente schrijft dat we de ex ploitatiekosten wel kunnen inzien, maar dat de gegevens nog niet hele maal juist en volledig zijn." Ten derde heeft de gemeenteraad aangegeven dat de zomerhuizenterreinen in Veere gepri vatiseerd moeten worden. „Een taxatie bureau heeft in opdracht van de ge meente naar het gebied gekeken en die kwam uit op een grondprijs van 320 eu ro per vierkante meter", zegt Reijnders. „Dat vinden we te gek. Dat is niet reëel. Het hoogste tarief in de gemeente voor een kavel bedraagt is momenteel 180 euro per vierkante meter." Privatisering De belangenvereniging benadrukt niet tegen verhogingen te zijn. „Maar het moet wel in proportie blijven", zegt Re ijnders. „Een verviervoudiging van de erfpachtprijzen is te gek voor woorden. Dat geldt ook voor de privatisering. Er zijn best mensen die hun stukje grond willen kopen, maar niet tegen de ab- foto Ruben Oreel surd hoge prijs van 320 euro per vier kante meter. Verschillende keren zijn we bij de gemeente geweest om over de ze dingen te praten. Elke keer wordt er geluisterd, maar meer dan dat gebeurt er niet. Wij zijn echt bereid een uitweg te vinden, maar daar hebben we de ge meente wel bij nodig. Er heest op het park nu een enorme onrust. Mensen zit ten hier al veertig jaar. Ze investeren nog jaarlijks in hun huisje en straks wordt hun stukje grond misschien wel verkocht aan iemand anders. Mensen hebben al nachtmerries over bulldo zers. Wij hopen dat het zover niet hoeft te komen en dat we er alsnog kunnen uitkomen met Veere." Wethouder W. van Tatenhove zegt dat de gemeente hier wel 'uiterst zorgvul dig mee om gaat'. „Maar het is waar dat huurders nu eenmaal minder rech ten hebben dan mensen met een erf pachtconstructie. Verder heeft de raad aangegeven dat we de zomerhuizenter reinen moeten afstoten. Daarvoor heb ben we gekeken naar de marktconfor me waarde. En wij zijn natuurlijk ook niet blind. We zien heus wel welke prij zen mensen ontvangen als ze hun zo merhuisje verkopen." WESTKAPELLE - Op het strand van Westkapelle in Zee land vindt donderdag 10 juni rond 10.00 uur een herden kingslanding plaats in het kader van D-Day. Ongeveer acht landingsvaartuigen, die ook meedoen aan de herden kingslanding in Normandië op 6 juni, komen dan het strand op om de landing in Westkapelle in november 1944 te memoreren. Aan boord bevinden zich Engelse troepen, onder meer van de 4 Assault Squadron of the Royal Marines en enkele veteranen die op 1 november 1944 aan land kwamen in Zeeland. De Engelse troepen zullen ook een krans leggen bij het oorlogsmonument in Westkapelle. COLIJNSPLAAT - In de haven van Colijnsplaat is giste ren een nieuwe aanlegsteiger feestelijk geopend ver klaard. De steiger is bedoeld voor zogenaamde charter schepen: boten die gehuurd kunnen worden voor feesten en partijen. De gemeente Noord-Beveland hoopt door aanleg van de steiger dagtoeristen naar Colijnsplaat te lokken. De aan legplaats wordt ook gebruikt door het pontje dat tussen Colijnsplaat en Burghsluis vaart. Om het toerisme te be vorderen betaalt de gemeente ook mee aan een handboek voor de chartervaart, waarin chartervissers kunnen lezen wat er in de delta-havens zoal te doen is. MIDDELBURG - Op het kruispunt van de Vrijland- straat-Schroeweg-Statenlaan in Middelburg heeft zich in de nacht van woensdag op donderdag een aanrijding voor gedaan. Rond 1.00 uur botsten een 37-jarige automobilist uit Arnemuiden en een 20-jarige automobiliste uit Middel burg op elkaar. De toedracht is vooralsnog onduidelijk. Op het moment van de aanrijding waren de verkeerslich ten in werking. De auto van de man uit Middelburg is aan de voorzijde zwaar beschadigd. De andere auto is beschadigd aan de linkerzijde. Er raakte niemand gewond. VLISSINGEN - Een 28-jarige Vlissinger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag zijn rijbewijs voor zeven uur mogen inleveren. Hij werd omstreeks half twee in kenne lijke staat aangehouden op de President Rooseveltlaan in zijn woonplaats. De man had ruim drie maal de toegestane hoeveelheid al cohol gedronken. Hij mocht zeven uur niet rijden en ont ving een dagvaarding. GOES - De politie heeft gistermiddag een 28-jarige vrouw en een 39-jarige man, beiden uit Goes, aangehou den in een winkel in hun woonplaats. De twee hadden eerder die middag een tasje met twee T-shirts weggenomen en wilden deze shirts inruilen voor geld in de winkel waar de kledingstukken waren gesto len. Ze liepen echter tegen de lamp. De verkoopster ver trouwde het niet en belde de politie. De twee oplichters kregen een proces-verbaal. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13