Geen eenheid in schoolvakanties Parkeren maakt museumbezoek duur Bende op dievenpad langs Zeeuwse kust Verschillen soms groot ondanks pogingen tot afstemming Kijken naar de paarden op 3,4 en 5 juni zeeuwse almanak Cool element Bromfietser lichtgewond Botsing op Nieuwe Vlissingseweg Boete voor lastig vallen ex editie Walcheren >or Rolf Bosboom OES - Het lukt maar niet om felheid te krijgen in de school- tkanties. Vooral in deze perio- zijn de onderlinge verschillen ims groot. 'e verschillen doen zich deze F eek vooral voor in het basison- i^rwijs. Sommige scholen heb- 2n gekozen voor een uitgebreid tnksterreces en zijn de hele eek gesloten. Andere basis- :holen vieren, afgezien van 4?eede pinksterdag, geen vakan- e. Een aantal andere ging giste- ;n weer aan de slag, terwijl bij- foorbeeld de 23 Archipelscho- m op Walcheren vandaag het [erk hervatten. Het voortgezet nderwijs heeft deze week geen fekantie, ook met het oog op de Ipende eindexamens. |et gevolg van de diversiteit is jat het binnen gezinnen voor- omt dat het ene kind vakantie land, die er juist naar streeft dat de schoolvakanties in de provin cie zo veel mogelijk samenval len. De stuurgroep doet jaarlijks veel moeite om in overleg met al lerlei betrokken partijen tot één vakantierooster te komen. Zij adviseert de Provinciale Onder wijsraad, die op zijn beurt een adviesrooster aan de scholen ver strekt. „Het is en blijft een ad vies", zegt Daamen. „Schoolbe sturen kunnen dat altijd naast zich neerleggen." Evenwichtig Dat gebeurt dan ook geregeld. „Scholen hebben hun eigen be langen", zegt Daamen. De ene school hecht bijvoorbeeld aan vakantie rond carnaval, de ande re aan extra vrije dagen rondom Koninginnedag. Een deel van de basisscholen kiest dit jaar voor een lange pinkstervakantie, om dat de zomervakantie uitzonder lijk laat (eind juli) begint. De laatste periode zou dan wel erg lang worden. Daamen: „Scholen proberen de verdeling wat evenwichtiger te maken. Daar valt veel voor te zeggen." Hoewel de stuurgroep de hele provincie wordt geacht te be strijken, kent Zeeuws-Vlaande- ren een eigen Werkgroep Unifor me Vakantieregeling. Die be stond al langer en zag zich niet genoodzaakt zichzelf op te hef fen na de instelling van de pro vinciale stuurgroep. „We blijven proberen alle scho len op één lijn te krijgen, maar in de praktijk valt dat niet altijd mee", zegt R. Huisman, die in beide clubs is vertegenwoor digd. „We hebben geen dwang middelen. Dat is wel eens jam mer." Lokale of streekbelangen wegen nu eenmaal zwaarder dan een heid op grotere schaal, aldus Huisman. „Als we bijvoorbeeld geen cama- valsvakantieweek opnemen, kan ik je zo op een briefje geven welke scholen daarvan gaan af wijken." terwijl het andere naar 'zhool moet. Dat is onder meer et geval als de een nog op de ba- tsschool zit en de ander op het joortgezet onderwijs. Dok zijn er verschillen tussen de Jasisscholen binnen één plaats, leerlingen in het openbaar on- .erwijs in de gemeente Reimers- /aal, bijvoorbeeld, zitten deze /eek gewoon in de klas, terwijl tun leeftijdgenoten van de pro- estants-christelijke basisscho en in Kruiningen, Krabbendij- ;e, Rilland en Yerseke vakantie louden. De openbare scholen iebben echter weer vrij op 1 en juli. Slechte zaak en slechte zaak, zegt G. Daa- over de verschillen. Hij haakt deel uit van de Stuur- oep Vakantiespreiding Zee- (Advertentie) Maand van het Spannende Boek gratis bij aankoop van 12,50 aan boeken Henning Mankell, Het graf Een zaaïc voor inspecteur Kurt Wallander vanmiddag, 13.30-14.30 uur Karin Slaughter volgens Washington Post de beste thrillerschrijfster, signeert o.a. Nachtschade en Zoenoffer Engels Menu Engelse salade en lamb stew of shephard's pie (vegetarisch) en summer pudding 12,50 of€ 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 - 886 866 vrijdag 4 juni 16.00 uur opening tentoonstelling Oranje Toen en Nu door oud keeper 1962) van het Nederlands Elftal Peter van der Merwe tentoonstelling samengesteld door Matty Verkamman een voorproefje van het Nationaal Voetbalmuseum zaterdag en zondag Volkoren Dagen ook in De Drvkkery zondag 5 juni 13.00-17.00 uur Koopzondag bekijk ook onze website iwwdnjldceriimiddelburs.nl kl-.RY winkel Wie met de auto naar het Zeeuws Biologisch Museum gaat, moet voortaan een - prijzig - plekje zoeken op het parkeerterrein bij kasteel Westhove. foto Lex de Meester door Ab van der Sluis OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum (ZBM) in Oostkapelle is boos op het water schap Zeeuwse Eilanden. Aan leiding is het nieuwe parkeerter rein bij Westhove, waarvoor een dagtarief geldt van drie euro. Waarnemend directeur M. Hem- minga van het museum vindt dat bezoekers zo onnodig op kos ten gejaagd worden. Hij wil dat het waterschap een goedkoper tarief hanteert voor de bezoeker van het ZBM. Bij de aanleg van het parkeerter rein werkten de provincie, het waterschap en de gemeente Veere samen. Het terrein ligt aan de provinciale weg ter hoog te van Kasteel Westhove. Wie voortaan het bos bezoekt, mag niet meer op het terreintje aan de Duinvlietweg zijn auto neer zetten, maar moet tegen beta ling gebruik maken van het nieu we parkeerterrein. 's Ochtends parkeren na zeven uur kost drie euro voor een hele dag. 's Middags parkeren kost twee euro. ZBM-directeur Hemminga is best te spreken over het parkeer terrein op zich. „De parkeersi tuatie bij ons museum was na tuurlijk heel erg chaotisch. De betonbaan stond altijd vol met auto's. De parkeersituatie nu is fraaier en overzichtelijker. Wat dat betreft, ben ik best tevre den." Veel minder te spreken is hij over de parkeertarieven. „Feit is dat bezoekers nu een fors be drag moeten betalen voor het parkeren. Dat betekent een hin derlijke barrière voor een be zoek aan het ZBM." Hemminga heeft mondeling con tact gehad met het waterschap over aanpassing van het tarief. „Maar daar reageert men heel ri- door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De vier Polen die vorige week maandag wer den aangehouden in Biggeker- ke, waren naar Nederland geko men om in te breken in vakantie woningen langs de kust. Dat blijkt uit onderzoek van de poli tie Zeeland. Uit het onderzoek is naar voren gekomen dat de mannen regel matig een weekje ons land aan deden om in te breken. Zij wa ren vooral op zoek naar bank- pasjes, contant geld, sieraden en mobiele telefoons. Teruggevonden De vier mannen, in de leeftijd van 29 tot 36 jaar, zitten nog in voorarrest. Het politieonder zoek loopt nog steeds. De verdachten hebben een tien tal inbraken in Zeeland en Zuid-Holland bekend. Een deel gide op. Ik kreeg alleen njet te horen. Men geeft geen krimp. Dat is een heel slechte zaak. Voor het museum is dit zeer na delig." Een bezoek aan het mu seum kost een volwassene 4,25 euro. „Als je uitsluitend komt voor een bezoek aan het mu seum, komt het wel heel duur uit. Ik vind het onbegrijpelijk dat het waterschap hier geen be grip voor heeft." Hemminga is van plan om binnenkort een brief te sturen naar het bestuur van het waterschap, waarin hij opnieuw zal vragen om reductie voor de bezoekers. Fiets De ZBM-directeur vindt het reëel dat het waterschap wel iets vraagt voor het parkeren om de aanlegkosten terug te ver dienen. „Natuurlijk wil ieder een liever niet te veel betalen, maar zo zit de wereld nu een maal niet. in elkaar. Het water schap zal wel zeggen dat men sen dan maar op de fiets moeten komen, maar veel van onze be zoekers komen niet uit Zeeland, maar uit de rest van Nederland en het buitenland. Ze komen bijna altijd met de auto." Hem minga kan zich voorstellen dat bezoeker van het museum op vertoon van hun parkeerkaart en hun entreekaartje korting krijgen op het parkeren. Het ZBM zou het verschil dan moe ten verrekenen met het water schap. „Ik zou zoiets volstrekt redelijk vinden." Vaste bezoeker Wim Goedhart uit Oostkapelle is ook boos. Hij wandelt elke dag met de hond in het bos. Dat kost hem in het ver volg - per week - 21 euro. Hij heeft inmiddels een brief ge stuurd naar de raadsleden in de gemeente Veere om aandacht te vragen voor het probleem van de wandelaars. „Een bosloopje gaat zo drie euro per dag kos ten." Oplossing Hij wil dat het waterschap een tarief per uur instelt, zoals bij parkeergarages het geval is. Een woordvoerster van het water schap zegt dat er contact is ge weest met Goedhart. Ambtelijk wordt nu bekeken of er een op lossing gevonden kan worden. Op de opmerkingen van ZBM-di recteur Hemminga kan niet ge reageerd worden, omdat er nog geen brief binnen is. De woord- voerster wijst er wel op dat vas te bezoekers ook een abonne ment kunnen nemen a 45 euro, waarmee het hele seizoen zo vaak en zo lang mogelijk gepar keerd kan worden. van de buit is teruggevonden bij de aanhouding. Twee van hen bleken vorig jaar juni te hebben ingebroken in een vakantiewo ning in Zoutelande. Met de daar gestolen bankpas, pinden zij la ter bij de Rabobank in Zoutelan de. De opnames van deze pinac- tie werden november vorig jaar vertoond in het tv-programma Opsporing Verzocht. Twee van de aangehouden Polen werden herkend aan de hand van deze opname. In Zeeland werden vorig jaar on geveer honderd vijf tig inbraken gepleegd in vakantiewoningen. De politie Zeeland houdt er re kening mee dat de vier inbre kers voor een aantal van deze in braken verantwoordelijk zijn. De politie zoekt momenteel uit of er in de andere regio's langs de kust inbraken in vakantiewo ningen openstaan van vorig en dit jaar, die mogelijk door de Poolse bende zijn gepleegd. ZIERIKZEE - De Zeeuwse Trek paarden waren ook dit jaar weer de topattractie van de Paardenmarkt in Zierikzee. Maar er was meer: ritjes op een ponyrug, fraai verklede persona ges van de Stichting Historische Spelen Zierikzee, standwerker Bertus de Regt met zijn befaam de groenteschaaf en ook een or gelman. En voor de ogen van een klein meisje, dat met ver baasde ogen naar de veulentjes keek bij de Zuidhavenpoort, vol trok zich een klein wonder: „Oma, kijk eens. Hier is net een paardje geboren." foto Marijke Folkertsma bril op sterkte vanaf gratis bij aankoop van een complete bril! FOCUS OPTIEK b.y. NIEUWE BURG 9 MIDDELBURG TEL. 0118-625310 DA is voor de 8' maal verkozen tot Beste Drogist van Nederland. En dat vieren we natuurlijk graag samen met jou. Met allerlei spectaculaire feestaanbiedingen, maar ook met een daverende actie: kom op 3, 4 of 5 juni naar DA en maak kans op 1 minuut gratis shoppen of een van de andere superprijzen! In iedere deelnemende DA- winkel maak je lx kans op gratis winkelen. Dat is dus ruim 600 keer! Vraag in de winkel naar de voorwaarden of kijk op www.da.nl En... bij onderstaande producten de 2e gratis! Tn.:— doet je goed 0113-315649 ftw.pzc.nl tfnail:redactie@ pzc.nl 314460 AA Goes „vertentie-exploitatie: Bord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; %uws-Vlaanderen: 0114-372770; 020-4562500. l>nderdag 3 juni 2004 Kamperen is soms worstelen met natuurlijke elementen. Wind, regen en hagel. Maar ook de zon. Als ze net de tent heeft opgezet op een camping in Vierhouten, besluit die Goe- j se dan ook op zoek te gaan naar een plek om die dingen I in te vriezen die zorgen dat de kaas in de koelbox niet smelt. Ze wendt zich tot een vriende lijke campingmedewerker. Maar die mist wat elementai re kennis van kamperen. „Cool?", herhaalt hij lang zaam. Fronst de wenkbrau wen. „Ik ben wel in mijn ele ment, ja. MIDDELBURG - Een 19-jarige bromfietser uit Middel burg is gistermiddag lichtgewond geraakt bij een botsing met een auto. Hij viel en liep schaafwonden op. De aanrij ding vond plaats op de kruising Torenweg-Dauwendaelse- laan in Middelburg om 14.50 uur. Een 55-jarige automobi list verleende op het kruispunt geen voorrang aan de bromfietser. Beide voertuigen raakten beschadigd. VLISSINGEN - Een 69-jarige automobiliste uit de ge meente Veere is gisterochtend na een aanrijding met een 63-jarige automobilist uit Vlissingen voor onderzoek over gebracht naar het ziekenhuis. Zij bleek ongedeerd. De vrouw reed rond half twaalf op de Nieuwe Vlissingseweg. Zij had niet in de gaten dat haar voorganger afremde, waarna ze tegen hem aanbotste. Beide wagens moesten worden weggesleept. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 38-jarige man uit de Zeeuwse hoofdstad voor het lastig vallen van zijn (ex-)vriendin 136 euro boete op gelegd. De verdachte had moeite met het verwerken van het beëindigen van de relatie. Hij had zich niet langer kun nen bedwingen en was op 24 december in Middelburg over de schutting van de afgesloten tuin van haar woning geklommen. De vrouw, die niet van zijn komst gediend was, had als bewijs foto's genomen van haar ex-vriend toen die op het erf van de woning stond. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 9