Rijk wil schikking om Koegors VANAF 1 JUNI BIJ WIBRA Draadloze hiiistelefoonset Wlbra PZC PRIJSBREKEND in Tank Shop mmiiot) Sluiskil heeft eindelijk z'n park Cultuurstichting werft sponsors voor; projecten Zuiddorpii Wie rekent, koopt bij Wibra! L J LT2 I f199 l I f|8 Terneuzen krijgt binnen twee weken voorstel over afblazen slibdepot ■Bh HOUD AMREF FLYING DOCTORS IN DE LUCHT. GIRO 8829 LEIDEN Zeven expositie' in zomerserie Kunst uit Kerb 0 Denkt u nu ook aan epilepsie? I"ëeo C99 I I 099imM I j citrus of peach 0,5 liter LU2I LU2 89 Ji TERNEUZEN Bellamystraat 28a donderdag 3 juni 2004 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen krijgt binnen twee weken een voorstel om de ont binding van de overeenkomst over een slibdepot in de Koe- gorspolder op 'minnelijke' wijze te regelen. Staatssecretaris M. Schultz van Haegen van Ver keer en Waterstaat antwoordt dat op vragen uit de Tweede Ka mer. „Indien de gemeente de ontbin ding niet terecht acht en even min overeenstemming over een minnelijke schikking kan wor den bereikt, dan zal de rechter het laatste woord hebben over de vraag of ontbinding van de overeenkomst gerechtvaardigd is en wat de consequenties daar van zijn", aldus de bewinds vrouw. Terneuzen vindt dat Rij kwater- staat eerder gemaakte afspra ken moet nakomen. Gebeurt dat niet, dan moet die instantie op draaien voor de schade die be drijven en de gemeente lijden, zo luidt het standpunt. Proef Aanvankelijk zou Rijkswater staat een proef houden met ver werking van vervuild slib in de Koegorspolder. Na twee jaar voorbereiden meldde Rijkswa terstaat dat de proef in Terneu zen niet meer door ging. De loca tie zou bepaald worden door de bedrijven waarmee Rijkswater staat in zee gaat voor de proef. Uit een aanbestedingsprocedure Zijn inmiddels de inschrijvers ge kozen aan wie de proef wordt ge gund. Die hebben volgens de staatssecretaris niet gekozen voor de Koegorspolder. De gemeente vindt echter dat de gemaakte afspraken moeten worden nagekomen. Over de pre cieze inhoud van die afspraken verschillen de gemeente en de staatssecretaris echter van me ning. De bewindsvrouw heeft de landsadvocaat ingeschakeld om zich over de kwestie te buigen. Binnen twee weken komt die dus met een schikkingsvoorstel. In een reactie zegt wethouder P. Hamelink van Terneuzen dat de gemeente nog steeds op dezelfde lijn zit die tot nu toe is aange houden. „Dus we vinden nog steeds dat gemaakte afspraken moeten worden nagekomen." Of de gemeente het tot een rechts zaak laat komen, kan Hamelink niet zeggen. „Als de staatssecre taris met concrete voorstellen wil komen, moeten we die eerst maar eens afwachten." Oplossing Rijkswaterstaat heeft in de Koe gorspolder al grond gekocht. Wat daarmee gaat gebeuren is volgens de staatssecretaris 'nog een punt van nadere overwe ging'. Bij het niet doorgaan van het slibdepot in Terneuzen voor ziet Schultz van Haegen wel knelpunten in het bergen van Zeeuws slib. Er wordt nog ge zocht naar een oplossing voor vrijkomende baggerspecie van de gemeentes, waterschappen en het havenschap. „Aangezien dit primair een regionale aange legenheid is", aldus de staatsse cretaris, „heeft de provincie Zee land daarin het voortouw." mms m De zesjarige Lars van de Driest en de 83-jarige F. Benjaminsz openen het dorpspark door een lint door te knippen. foto Wim Kooyman doorCees Maas SLUISKIL - Veel gelach, ge schud van handen en een opge wekte toespraak. In een uiterma te vrolijke stemming is gisteren het dorpspark van Sluiskil geo pend. Er heerste een sfeer van 'we heb ben het toch maar gered' nadat de officiële openingshandeling was verricht door twee inwo ners van Sluiskil. Zes jaar geleden werd het plan voor een park bedacht door een groepje jongeren uit Sluiskil, die vonden dat er weinig te doen was voor de jeugd. Het idee VOORDEEL 'Premier' maxima 500 triple I4 I ZOLANG DE Bestaat uit: 1 basisunit met handset 2 extra handsets 2 laders 3 oorsetjes voor 'handsfree' bellen. Voorzien van nummer- weergave, onderling doorverbinden en nog veel meer mogelijk heden (handleiding bijgesloten). Deze aanbiedingen zijn geldig in de filialen: Wibra Terneuzen, Arsenaalstraat 4-8 Al vanaf 2,50 per maand helpt u Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. Tel 071-5769476 of www.amref.nl werd bekroond in een wedstrijd van de provincie Zeeland. Later voerden de jongeren actie om hun project te kunnen betalen. Uiteindelijk werd het park, op het terrein van het voormalige ziekenhuis, en nog vroeger de kloostertuin, werkelijkheid. Het is een open, groene ruimte geworden, toegankelijk over een breed grindpad. De oude bomen van de kloostertuin zijn blijven staan. Plannen voor de nabije toekomst zijn om er onder meer een betonnen pingpongtafel en een schaakset in te zetten. Later ook, komen er zitbankjes te staan. door Gino van den Broecke ZUIDDORPE - De dorpsraad in Zuiddorpe heeft de Stichting Cultuurstof Zuiddorpe opge richt. Deze stichting moet cul tuurprojecten organiseren en geld voor die projecten werven. „We hebben deze stichting voor al in het leven geroepen, om als dorpsraad een onafhankelijke status te houden. Dit om geen problemen te krijgen met de werving van sponsoren voor de diverse projecten op cultureel gebied. Die kosten nogal wat geld en zijn vaak niet te betalen van de subsidie die we als dorps raad krijgen", aldus M. Inghels van de dorpsraad, commissie cultuur. Cultuurstof is al druk bezig met het werven van externe fondsen. De stichting bestaat uit leden die niets met de dorpsraad te maken hebben, onder wie J. van Rijs. „We zitten boordevol idee ën en daar gaan we druk mee aan de slag. We willen de belang stelling voor kunst en cultuur stimuleren. Met als doel dat het dorpskarakter en de kunst el kaar positief beïnvloeden." Het Zeeland Nazomerfestival doet, zoals het er nu naar uit ziet, het Zeeuws-Vlaamse doxp aan op zaterdag 4 september. „Dan komt er een klassiek mu ziekgezelschap spelen op een kiosk op het dorpsplein. Daar zijn we uiteraard erg blij mee", aldus Van Rijs. Vanaf die datum is ook een expo sitie gepland van kunstwerken die goed passen bij de sfeer van het Franse dorpsplein, kunst moet iets toevoegen ons dorp. Het moet kwalita mooie kunst zijn met Zuiddc als decor, want ons dorp zich daar prima voor." WATERLANDKERKJE -[ aantal kunstzinnige inwotf! van Waterlandkerkje stelt in 1 kerk werk tentoon tijdens der rie Kunst uit 't Kerkje. I Schilderes M. Impens bijtöjji de spits af. Impens laat eensej] tie uit haar werk zien, vani] realistische doeken uit haar! ginperiode tot recente abstral re schilderijen. Veertien dg] later, op 19 juni, laat de van het dorp zien wat ze all kunstwerken kan maken. MI Sotter en R. Mornout tonen J juli stoeltjes en orchideeën,! 17 juli laat S. Dekker foto's! boekenleggers zien en de exptfi tie van T. Geertman staat opj1 juli in het teken van 'rijmel beeld'. Meubelmaker C. r] Oostrum laat een aantal bels zien op 14 augustus. 0p| laatste zomertentoonstelling'l men de zeven exposanten ti vorig jaar met een gezamenli expositie. Alle zomertentoons lingen zijn tussen 11.00 en 15 uur te bekijken in de Ned lands hervormde kerk in deS: lenstraat. FLYING DOCTORS Selfsupporting Africa Wat is mooier dan een toekomst na te laten voor een weeskind? Wist u dat de successierechten kunnen zakken van 54 tot 11% wanneer u naast uw geliefden SOS-Kinderdorpen in uw testament opneemt? Daar wilt u vast meer over weten. Stuur de bon in of bel (020) 408 01 90 of ga naar www.soskinderdorpen.nl. f SOS-Kinderdorpen Want ieder kind verdient ei GIRO 2280 JA, stuur mij meer informatie over geven 11a leven aan SOS-Kinderdorpen N.a.v. deze advertentie in: Naam:M Adres: Postcode/plaats: Telefoon: Deze bon kunt u in een ongefrankeerde envelop sturen aan: SOS-Kinderdorpen, Antwoordnummer 46001, 1060 VB AMSTERDAM Tienduizenden mensen wel. Zij hebben last van aanvallen en weten nooit wanneer ze toeslaan. Help mee in de strijd tegen epilepsie en geef aan de collectant. Bedankt. Erwin Koeman, ambassadeur Epilepsie Fonds Nationaal Epilepsie Fonds De Macht van het Kleine collecte 24 t/m 29 mei 2004 giro 222111 www.epilepsie.nl Spaar ze alle vier! ui, goh laiinifouii «au minimaal 25 liter ontvangt u een actiekaartje. Bij een volgende tankbeurt van minimam 25 liter en bij Inlevering van het actiekaartje ontvangt u één GRATIS onderdeel van de BBQ-set Deze actie loopt van 4 juni t/m 17 juli 2004 on/ol zolang de voorraad strekt. ^^choenenpoets- set 5 delig 'laribo silo IColor-Oado of Kindermix Clear AIO Profiteer nu in de Picoshop van de voordelige PicoBello prijzen. Bespaar vele euro's bij het tanken én in de shop. Scherpe aanbiedingen zolang de voorraad strekt. Welkom bij het meest prijsbewuste tankstation van Nederland. - 17: 17 (t.o. zwembad 'De Honte') www.picobelle-tanken.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 40