Tolhoek staat er ineens weer hoe atleten moeten - Die ervaring pakken ze je niet meer af PZC Van Lare is weer wereldkampioen Pieters wint ZK jeugd NOCNSF zoekt uit omgaan met smog J Van Assche en Van Minde op NK tegen elkaar De Ruyck verbetert pr Ex-prof uit Yerseke verrassende winnaar Ronde van Axel uitslagen agenda C woensdag 2 juni 2004 VLISSINGEN - In Bergen op Zoom is komend weekeinde het Nederlands kampioenschap tur nen voor mannen. De beste tur ners van Nederland zullen in sporthal De Boulevard vertegen woordigd zijn. Voor Zeeland komen Anthony van Assche en Carlo van Minde in actie. Zij deden beide mee aan het Europees kampioen schap voor junioren. De derde Zeeuw in Bergen op Zoom is Jef frey Telussa, die bij de jeugd flinke progressie boekt. Ook de foestelfinales op het B- en C-niveau zijn in Bergen op Zoom. Zeeuwse deelnemers hier bij zijn Yaniek Niemantsver- driet en Vazgen Khatchanov, beiden van GV Koudekerke/ TCZWN. Khatchanov werd twee weken geleden Nederlands kampioen op de.meerkamp voor de jeugd. Op zaterdag worden eerst de toe stelfinales afgewerkt van het C-niveau, waarna om 13.00 uur het allround kampioenschap van de A-turners start. Op zon dag komen eerst de gymnasten in actie die deelnemen aan de toestelfinales van het B-niveau, waarna de topturners om 13.00 uur met hun toestelfinales begin nen. HENGELO - Hardloopster Brechje de Ruyck heeft maan dag tijdens de Fanny Blan- kers-Koen Games haar persoon lijk record op de 1500 meter ver beterd. De atlete van RKHAV uit Hulst liep de middenafstand in een tijd van 4 minuten en 33,66 se conden. Daarmee was ze bijna acht seconden sneller dan voor heen. De Ruyck werd daarmee negende in Hengelo. De Goese Marije Jansen, atlete van het AV'56, kwam in Henge lo in actie op de 4x100 meter. Ze is lid van de Nederlandse junio renselectie, maar liep maandag mee bij de neo-senioren. Dit team kwam tot de tijd van 47,57 seconden. Jansen was slotloop- ster. TERNEUZEN - Renee Pieters is in Terneuzen Zeeuws tenniskam pioene geworden in de categorie meisjes tot en met zestien jaar. Pieters was in de finale met 6-2 6-1 de baas over Chema Chkou- Renee Pieters bereikte die finale wel moeizaam, want in haar wedstrijd tegen Stephanie van Eijk verloor ze de eerste set met 6-4. Van Eijk was niet in staat 'om daar in de tweede en derde set een succesvol vervolg aan te geven. Pieters herstelde zich pri ma en won met 6-2 en 6-4. De eindstrijd won ze dus zonder problemen. Bij de jongens tot en met zestien jaar rolde Bressiaander Mart Flikweert als winnaar uit de bus. Zijn tegenstander, Jaimy Bish, won de tiebreak in de eer ste set, maar moest na 7-5 in de tweede set voor Flikweert opge ven. Jurran Schut uit Terneuzen eindigde als derde. Hij won van Kevin de Rooy met tweemaal 6-1. door Koen de Vries AXEL - Wie is toch die wielren ner in die zwarte trui? De toe schouwers bij de Ronde van Axel moesten gisteravond ver schillende keren goed kijken wie die ene renner in de kop groep van zeven nu toch was. Toen de koers over tachtig kilo meter voorbij was, wist iedereen het. Het was Patrick Tolhoek uit Yerseke. De succesvolle ex-prof was vele jaren wegge weest, maar liet zich gisteren weer zien. Vierhonderd meter voor de finish sprong hij weg en liet zich niet meer achterhalen. En zo kreeg de Ronde van Axel wel een heel onverwachte win naar. Tolhoek, bijna 38, eindig de in zijn goede jaren drie keer als tweede in etappes van de Tour de France en werd op de mountainbike een keer Neder lands kampioen. Een liesblessu re voorkwam meer succes en vier jaar geleden koos hij voor een maatschappelijke carrière. Zo af en toe fietste hij nog wei eens mee in een trimkoersje, meestal nauwelijks getraind en' meestal onopvallend. „Toevallig heb ik vorige week nieuwe banden om mijn wielen gelegd. Met de vorige heb ik een jaar gedaan", vertelde Tolhoek na afloop lachend. „Ik rij een paar keer per week een rondje. Vijftig, zestig kilometer. Meer zeker niet. En alleen om me te ontspannen." Gisteren was dat dus anders. Al vroeg in de koers ontstond een kopgroep van zeven man. Het waren de Belg Tom Stremersch - hij reed vorig jaar nog in de Gi ro voor Landbouwkrediet - Jo hnny van der Klooster uit Lewe- dorp, Danny Schaut uit Sas van Gent, Francois Franse uit Kwa- dendamme, Eric Vereecken uit Hulst, Richard Slabbekoorn uit Kapelle en Patrick Tolhoek. Tolhoek had het al snel moei lijk, maar kon aanpikken. „Al na twee ronden had ik pijn in mijn buik. Ik kon ternauwer nood volgen. En halverwege zat ik te rekenen. Als ik nu terug val, haal ik misschien toch nog de zevende plaats." Het reken werk was niet nodig. De kop groep liep steeds verder uit en al snel was duidelijk dat zeven ren ners zouden strijden om de eind zege. Sterkste indruk Richard Slabbekoorn maakte veruit de sterkste indruk, maar zijn demarrages werden steeds gepareerd, vooral door Stre mersch, die duidelijk het wiel van Slabbekoorn had gekozen. Ook de 39-jarige Eric Vereecken probeerde het een paar keer, maar ook hij werd steeds ge counterd. Uiteindelijk was Patrick Tol hoek de slimste. Toen het tempo ver was teruggevallen liet hij zich tot op twintig meter van zijn concurrenten terugzakken en plaatste toen met zijn aller laatste krachten een splijtende demarrage. Hij moest zelfs een stukje stoep meepikken om de groep te omzeilen, maar dat was de oud-mountainbiker wel toe vertrouwd. Toen hij de leiders passeerde, waren de kaarten meteen ge schud. Vereecken: „Degene die hem terug had willen pakken, was meteen kansloos geweest voor een topklassering. Hij kwam veel te hard voorbij." Slabbekoorn, die net voor Ver eecken tweede werd, baalde. „Ik ben de laatste weken lekker in vorm. Ik wilde dat hier graag la ten zien. Heel jammer dat het niet lukte." Aldus won Patrick Tolhoek een criterium waarvan hij een dag eerder nog niet wist dat hij hem zou rijden. „Pas vanmorgen heb ik beslist om hier 's avonds te rij den. Gewoon, om weer eens lek ker te ontspannen. Gelukkig vond mijn vrouw het goed. Als ze gezegd had dat ze een rondje met mij had willen fietsen dan was ik hier vanavond niet ge weest." Of hij de rest van het seizoen nog ergens te bewonderen is, kon Tolhoek gisteravond niet meedelen. „Misschien dat het hierbij blijft. Maar misschien sta ik ook wel binnenkort er gens aan de start. Ik kan er ei genlijk niets over zeggen." De kopgroep sloeg een flink gat tijdens de Ronde van Axel. Ze zou niet meer achterhaald worden. foto Wim Kooyman Atlete uit Sluis wint olympische duatlon in de klasse voor 55-pussers door Koen de Vries GOES - Terèse van Lare kan ook goed uit de voeten op de kortere afstanden. De atlete uit Sluis werd maandag in Geel wereldkampioene duatlon. Na 10 kilometer lopen, 40 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen finishte ze als eerste in de categorie 55-plus. Het was de veertiende wereldtitel voor Van Lare, die in januari 55 werd en zo in Geel als een van de jongsten in haar categorie van start kon gaan. Van Lare verbeterde het record van voormalig topschaatser Arjen Sandler uit Zweden, die in de duatlon en triatlon tot dertien wereldtitels kwam. Sandler, schaatser uit de tijd van Ard en Keesie, won ooit brons op de tien kilometer op de Olym pische Spelen. Normaal gesproken is Terèse van Lare een diesel. Hoe langer de wedstrijd, hoe beter het is voor haar. Twee mysterieu ze ongelukken bepaalden echter dat ze voor de kortere afstanden kiezen moest. Twee jaar geleden brak Van Lare zon der te vallen of te stoten een knieschijf en afgelopen najaar brak ze zomaar haar enkel. Aan de natuurlijke kwali teit van haar beenderen lag het niet. Artsen dachten aan een vorm van 'me taalmoeheid'. Door de vele lange inspan ningen zouden de botten van Van Lare te broos zijn. Wilde ze blijven sporten, dan moest ze kiezen voor de kortere af standen. Aan het begin van dit seizoen had Van Lare moeite om zich aan te passen. Het WK triatlon op de olympische afstand vorige week op Madeira gaf nog weinig hoop op de veertiende wereldtitel. Op het Portugese eiland werd ze derde en moest ze onder meer een Engelse die ze in Geel ook tegen zou komen zeven mi nuten voor laten gaan. Verbazing In België overtrof de Zeeuws- Vlaamse zich echter. Ze bleef niet alleen de En gelse, die vooral op het looponderdeel uitblonk, voor, ze versloeg ook een ster ke Zuid-Afrikaanse. Bram van Lare, echtgenoot en coach: „Wiskundig ge zien kon Terèse van die Engelse nooit winnen. Dat was dus al verrassend. Maar ze versloeg ook die Zuid-Afri kaanse. Bij de tien kilometer lopen was ze 2 minuten en 40 seconden sneller dan Terèse. Bij het wielrennen kwam Terèse weer op voorsprong, maar met nog 2,5 kilometer te lopen had ze nog maar vijf tien seconden over. Die hield ze tot haar eigen verbazing vast. Ze heeft wel heel diep moeten gaan." Dat bleek gisteravond, toen Terèse van Lare met spierpijn in de bovenbenen naar de zwemtraining vertrok. Dat is nog niet vaak voorgekomen in haar car rière. De komende maanden zal ze zich beperken tot de kortere afstanden. Hoe wel, misschien zal het bloed toch weer kruipen waar het niet gaan kan. „Mischien, heel misschien", zegt Bram van Lare, „zal ze toch nog aan een hal ve triatlon meedoen." door Roeland van Vliet GOES - Korfballen in de lande lijke hoofdklasse is het ultieme. „Als je veel voor je sport doet en er vooral ook veel voor laat, is het geweldig als je op het hoog ste niveau mag spelen", zei Leo Langebeeke gisteren. „Fortis moet dus vooral niet vergeten om ervan te genieten." Leo Langebeeke was begin ja ren negentig korfballer bij het Middelburgse Swift. Met die club speelde hij twee zaalseizoe nen in de hoofdklasse, in '89-'90 en '93-'94. Hij weet dus - als één van de weinige Zeeuwen - waar hij het over heeft. Hij weet ook dat het voor het maandag gepro moveerde Fortis heel moeilijk wordt, omdat dat met Swift ook het geval was. Beide keren duur de het hoofdklasse-avontuur voor de Middelburgers maar veertien wedstrijden. „Maar weet je", zei Langebeeke, „je moet je daar als nieuwkomer in de hoofdklasse niet te druk om maken. Er zijn wedstrijden waarin je enorm op je donder krijgt, maar je moet die duels re lativeren. Als Zeeuwse ploeg moet je al blij zijn dat je in de hoofdklasse staat. Het is een heel mooie ervaring en die pak ken ze je nooit meer af." Als Fortis volgend seizoen toch een rol van betekenis wil spelen, dan moet het zich versterken. Zowel bij de mannen als de vrou wen. „Fortis heeft een team dat nog steeds groeit. Als je zag hoe goed Fortis maandag tactisch en verdedigend bezig was, dan weet je dat de ploeg niet kans loos is in de hoofdklasse", stelde Langebeeke. „Maar wil Fortis voor lijfsbehoud gaan, dan zal er toch een man bij moeten ko men. Fortis heeft nu vier kleine heren en in de hoofdklasse heb je meer lengte nodig. En bij de dames is de basis wat aan de smalle kant. Het basisviertal 'is ijzersterk en zal het volgend jaar goed kunnen redden, maar wat zit daar nog onder?" Het zou Langebeeke niets verba zen als Dennis Voshart een jaar tje meedoet. „Waarom niet? Als het met zijn rug goed gaat... En zijn ervaring kunnen ze goed ge bruiken bij Fortis." Te oud Voshart zelf maakte gisteren echter meteen duidelijk dat hij geen rol voor hem ziet wegge legd bij de Souburgse club. De oud-speler van Swift moest la chen om de opmerking van Lan gebeeke. Hij vindt zichzelf na melijk te oud en hij heeft te vaak blessures. Niet voor niets stopte de Zierikzeeënaar in no vember bij het Nederlands team en in maart bij hoofdklasser Deetos. Hij mist het topkorfbal al wel weer een beetje, maar gaat liever iets doen bij de Zie- rikzeese derdeklasser All Rea dy. Maar ook zonder hem ziet Vos hart kansen voor Fortis. „Het voordeel is dat geen enkele ploeg Fortis kent. Waarschijn lijk zal die ploeg dus tegen enke le tegenstanders kunnen stun ten. En ik denk dat het makkelij ker is om het eerste jaar erin te blijven dan in het tweede jaar. Dan kennen ze je namelijk al", zei hij. „Bovendien is het mooi dat Fortis juist op het veld is ge promoveerd. Op het veld kun je namelijk meer verbloemen. Als je niet zo heel goed bent, valt dat minder op en kun je nog aar dig meedoen. Met Deetos speel den we de afgelopen jaren bij voorbeeld op het veld steeds in de kampioenspoule, maar in de zaal waren we niet meer dan een middenmoter." De oud-international kent ook de nadelen voor een debutant. „Als je een goede overgangsklas sen bent, kun je nog niet zomaar goed meekomen in de hoofdklas se. Die is twee keer zo zwaar, op fysiek, tactisch en technisch ge bied. Je komt tegen ervaren ploe gen als PKC, Deetos en Die Hag- he te staan. Fortis heeft het ge luk dat het vier relatief grote da mes heeft, maar ja, die drie klei ne jongens..." Mooie ervaring Ook Marianne Marinissen, de huidige trainster van Swift die destijds met Swift enkele wed strijden in de hoofdklasse speel de, vreest voor een zwaar jaar voor Fortis. „De kans is groot dat Fortis gelijk weer degra deert, maar dat maakt niet uit. Je doet een heel mooie ervaring op." Marinissen vindt het knap dat Fortis heeft kunnen promove ren. In Zeeland is het volgens haar niet voor elke ploeg wegge legd om op het hoogste niveau uit te komen, in welke sport dan ook. „Veel talenten vertrekken naar de Randstad als ze gaan studeren. Die kun je als club dan moeilijk vasthouden. Des te knapper is het dat Fortis wel compleet is gebleven. En niet on belangrijk is ook, dat enkele mensen van Swift naar Fortis zijn toe gegaan. Rob Sanderse heeft altijd gezegd dat hij nog een keer in de hoofdklasse wilde spelen en is dus naar Fortis ge gaan. En nu is het hem nog ge lukt ook." De kracht van de Souburgers is volgens Marinissen dat ze zo ge disciplineerd spelen. „Alle spe lers kunnen heel goed met een opdracht omgaan." Maar de Swift-trainster houdt haar hart vast voor de wedstrijden waarin de topschutters van Fortis straks aan banden worden ge legd. „Ik hoop dat ze dan een al ternatief hebben." door Marc van Veen PAPENDAL - Extreme lucht verontreiniging. De toerist trekt zich er doorgaans tussen al het culturele moois in en rond Athe ne niets van aan. De sportwe reld wel. Die moet straks onder alarmfase 1 het beste uit zich zelf zien boven te halen tijdens de strijd om de olympische me dailles. Sportkoepel NOCNSF laat niets aan het toeval over en heeft drie jaar lang laten uitzoeken hoe de Nederlandse olympiërs in augus tus het beste met de reusachtige smogvorming in Athene kunnen omgaan. Conclusie van het pro ject: om het minste last te heb ben van de smog moeten de atle ten vijf dagen voor hun eerste optreden in de olympische stad arriveren. „No stone unturned", zegt Joop Alberda over de insteek van de Nederlandse sportkoepel rich ting Athene. Het lid van het team de mission staat bekend om zijn wijsheden. Alberda wil er maar mee zeggen dat in de aanloop naar de Spelen echt el ke steen moet worden omge keerd om te kijken of er mogelij ke problemen in het verschiet liggen. Smog was er één van. Voor de succesvolle Olympische Spelen in Sydney 2000 heeft NOCNSF in kaart laten brengen hoe er met het verschijnsel tijd verschil moest worden omge gaan. Voor Athene is de aan dacht verlegd naar de manier waarop de hitte en de smog in de Griekse hoodstad straks het beste het hoofd geboden kunnen worden. „Straks in Peking (2008) zal de combinatie van tijdverschil en luchtvervuiling onze zorg zijn", geeft de na Athe ne vertrekkende Alberda aan. Tjeerd de Vries, hoofd van het sportmedisch centrum op Papen dal, en Gerard Rientjens, fysio loog en wetenschappelijk advi seur van NOCNSF, hebben zich vanaf 2001 met de problematiek beziggehouden. De eerste vraag of smog invloed heeft op het menselijk lichaam was snel met 5,5. Oud-korfballers Langebeeke, Voshart en Marinissen geven Fortis een goede kans in de hoofdklasse Lucky Day. 1.4.10.18.20.28.29.31.34,36.38.44.48.55. 61.63.67.69.76.77 (Onder voorbehoud) Parijs. Roland Garros, 1,3 miljoen euro. Vrouwen, kwartfinales: Suarez (Arg/14)-Sjarapova (Rus/18) 6-1 6-3, Capriati (VSt/7)-Serena Williams (VSt/2) 6-3 2-6 6-3, Myskina (Rus/6)-Venus Willi ams (VSt/4) 6-3 6-4, Dementjeva (Rus/9)-Mauresmo (Fra/3) 6-4 6-3. Mannen, kwartfinales: Coria (Arg/3)- Moya (Spa/5) 7-5 7-6 6-3, Henman (Eng/9)-Chela (Arg/22) 6-2 6-4 6-4. Mannen dubbel, kwartfinales: Malisse/Olivier Rochus (Bel)- Etlis/ Ro driguez (Arg/9) 6-4 6-4, Llodra/Santoro (Fra/6)-Knowles/Nestor (Bah/Can/4) 7-5 6-7 6-3. Gemengd dubbel, kwartfinales: Hantuchova/Woodbridge (Slw/Aus)- Mandula/Ram (Hon/lsr) 6-3 6-4. Meisjes, tweede ronde: Krajicek (Ned/4) - Grebenjoek (Rus) 5-7 7-6 6-2. Kapelle. Den Dekker Muziek Kapel le Open 2004. Mannenenkelspel. HE3: J. van Loon-S. Vermeulen 6-3 6-2. HE4: P. van der Sloot-M. Hesseling 7-5 4-6 7-6, M. Wisse-P. van der Sloot 6-4 6-0, P. de Jager-F Meesters (2) 6-2 6-2, Peter Godrie-M. Joosse 6-3 6-0. HE5: M. Wisse-S. Lokerse w.o., S. van Bu- ren-M. Quaeyhaegens 6-2 7-6, W. de Kok-E. Weekamp 6-1 6-1, Pascal de Ja ger-N. van Mol 6-2 6-0,1. Van der Bel-N. de Mol w.o., Jeroen van Klinkenberg-S. Rijswijk 7-5 4-6 6-4 Vrouwenenkelspel. DE5: R. Pals-E Goud 2-6 7-5 6-3, E. Blok-W. Bins 6-2 6-2, K. Goudt-E. Blok 6-3 6-2, A. Hoose mans- M. Platteeuw 6-7 6-2 7-6. Vrou wendubbelspel. DD3: M. Meulenberg/E. Vendrik-M. de Bakker/I. Roks 6-3 6-2. Gemengd dubbelspel. GD4: N. Hillebrand/S. van Buren-H van Har- tingsveldt/J. Oranje 6-1 3-6 6-4, H. Palo Alto (VSt). Atletiekontmoe ting Payton Jordan. Mannen. 100 m: 1. Greene (VSt) 9,78 (wind +3,7 m/sec), 2. Gatlin (VSt) 9,91, 3. Capel (VSt) 10,07. 800 m: 1. Blount (VSt) 1.47,91. 1500 m: 1. Rotich (Ken) 3.36,32, 2. Gruber (VSt) 3.38,42, 3. Che- boiywo (Ken) 3.38,47. 5000 m: 1. Koskei (Ken) 13.16,83 110 m horden: 1. Jo hnson (VSt) 13,12, 2. Trammell (VSt) 13,20,3. Thomas (VSt) 13,34. kogelslin geren: 1. Haklits (Kro) 74,79, 2. Mai (VSt) 74,40, 3. Parker (VSt) 73,99. 3000 m steeple: 1. Hughes (VSt) 8.29,20, 2, Festa (VSt) 8.30,48, 3. Kandie (Ken) 8.31,49. polsstok: 1. Stevenson (VSt) 5,85, 2. Hartwig (VSt) 5,80, 3. Buciarski (Den) 5,65. kogel: I.Godina (VSt) 21,71, 2. Nelson (VSt) 20,91, 3. Snyder (Can) 20,39. Vrouwen. 200 m: 1. Colander (VSt) 22,37, 2. Cox (VSt) 22,58, 3. Felix (VSt) 22,71. 800 m: 1. Teter (VSt) 1.58,83, 2. Burnett (Guy) 1.59,57, 3. Cummins (VSt) 1.59,67.1500 m: 1Ver meulen (Can) 4.08,88, 2. Schwald (VSt) 4.09,03, 3. Elmore (Can) 4.09,57. 100 m horden: 1. Adams (VSt) 12,67, 2. McKel- vy-Jones (VSt) 12,79, 3. Kirkland (VSt) 12,99. polshoog: 1. Dragila (VSt) 4,70, 2. Schwartz (VSt) 4,40. ver: 1. Upshaw (VSt) 6,74, 2. Wright (VSt) 6,67. New York. NBA, play-offs. Western Conference, finale. Los Angeles Lakers - Minnesota Timber- wolves 96-90. Eindstand best-of-se- ven series: 4-2. Antalya (Tur). EK mannen. Eindstand na 13 ronden: 1. na tie break: Ivantsjoek (Oek) 9 punten, 2. Ni- kolic (Bos) 9, 3. Navara (Tsj) 8,5, 4. Aro- nian (Arm) 8,5, 5. Mirosjisjenko (Oek) 8,5, 6. Goerevitsj (Bel) 8,5, 7. Istratescu (Roe) 8,5, 32. Smeets 7, 53. Jonkman een volmondig ja beantof Er was wel een klein prob; Uitgebreide vakliteratuur de smogproblematiek ir* sportwereld is er niet. W De Vries en Rientjens h; Nederlandse deskundig over de effecten van smoi gevonden. Onder meer 1 RIVM en professor Sterk I het UMC in Leiden. „Dae we mee gaan praten e bleek niet zo eenvoudig _j0 gevolgen voor de sporie- kaart te brengen", geeft gi tjens aan. p. Acclimatiseren blijkt uit^p lijk een belangrijk ond&ei voor het omgaan met de ve.w< de lucht. „De longfunctie^ snel achteruit na aanjge] „Het dieptepunt wordt naze tot drie dagen bereikt", zelen Vries. „De longfunctie vefcw dert dan met maximaal 4(Be cent." Hoe verloopt dan he: stel? „Zonder uitzond^B voor een gezond of ong< persoon, is de basis van de! functie na vijf dagen we*> mg", zegt De Vries. De onderzoekers stelden!»- nog twee vragen. Zijn er pn tieve maatregelen te nemyi zijn sporters extra gevoelig de smogomstandigheden? TE eerste vraag is er al wel eeyai woord. „De literatuur waslij duidelijk over. Het gebrinop. anti-oxydanten - in dit geibli tamine C en E - heeft eenkiji tief effect. De sporters irnie er zo'n vijf tot zes wekenzer de start van de Spelen imop ginnen." De beantwoording van de Vo! of er atleten zijn die gevode, reageren op smog is lastig&el genlijk is er nog geen goecaai woord op. Het inzichtvai breekt. Met name atleteeer kampen met astmatisch gidoi teerde aandoeningen ztpol problemen met de smog kiste: krijgen. „Het onderzoek :var nog niet af. De gegevenwa Athene zijn cruciaal. MaeDe eindelijk zal de sporter dliet beste met hitte kan omgacTei beste presteren", alduistn Vries. ANP nei lijk van Hartingsveldt/J. Oranje-M I Steehouwer 7-6 6-1. GD5: K. G. T Siereveld-B. de Blaeij/S. Spriet 6-1 6-2, I. Weegels/F. Dolk-K. G: Siereveld 6-4 6-3. doe Terneuzen, Zeeuws jeugdkanf schap: finales: ME 10: Mik-—. hil-Annelous den Engelsman fMU 3/4: Denise van Minnen-Kim 'We Berg 6-4 6-3, ME 12: Stephi Schepper-Margot de Haan 4-1 3/4: Sowie Klap-Lotte Roeland 6gaa ME 14: Angelique van de MeeifUi, Maenhout 6-2 6-4 3/4: Sophie de„ f per-Lesley Kerkhove 4-6 6-2 6-:® 16: Renee Pieters-Chema Chkcder 6-2 3/4: Alisha de Roover-Stephajn Eijk 1-6 6-3 6-2, JE 10: John dh-r le-Niek Hermus 7-6 6-3, 3/4: Rut" J tens-Foeke van de Bergen 6-0 6-Ne( 12: Rowin Tazelaar-Job Joris Rot treich 6-2 6-0 3/4" Marl? Maagt-Hans van Putte 6-3 6-4,L Diederik de Rave-Kenny de Ro" 6-2 3/4: Koen van de Berge-Koeneen Buuse 2-6 6-4 7-5, JE 16: weert-Jaimy Bish 6-7 7-5 opga*— 3/4: Jurran Schut-Kevin de RoPlt 6-1. het Wangen. Ronde van Duitslar Tweede etappe. Bad Urach gen: 1. Boonen (Bel) 172 km in- 2. Davis (Aus), 3. Hondo (Dui),/"" (Dui), 5. Zanini (Ita), 6. Hunter'I Van Dijk, 17. Sentjens, 28. Deri 30. Bos, 31. Van der Ven, 44. Ves 61. Posthuma, 101. Knaven, 104 ning, 107. Van Duimen, 108. ProtJ Van Katwijk 117. Den Bakker, If 4.28.08, 2. Ullrich (Dui) 0.25, 3, If (Dui) 0.30, 4. Becke (Dui) 0.34.: (Dui) 0.36, 6. Hondo, 31. Van INIE 2.17, 39. Knaven 2.24, 58. PoL-i. 2.50, 60. Weening 2.56, 73. Denff 3.08, 81. Van Dijk 3.18, 85. DeUe 3.26, 91. Sentjens 3.33, 94. Van de k 3.40, 100. Veneberg 3.48, 102 Ven 3.49,106. Bos 3.56,115. Pro; 122. Engels 4.48. scm Axel. Ronde van Axel, 80 kilozere 1, Patrick Tolhoek (Yerseke), 2 Slabbekoorn (Kapelle), 3. E'-, eecken (Hulst), 4. Francois Frans71"61 dendamme), 5, Danny Schaut (Sspoi ,He Gent), 6. Johnny van der KlooS wedorp), 7. Tom Stremersch donk), 8. Pieter Israel (Kruinin?'- Wilco Jonker (Burgh-HaamstetiGee: Rob Koole (Goes). eens Ste z: Scheveningen. North Sea Ri111311 IMS 1: 3. Holmatro (Hans HorrfOp i 4. Checkmate 3 (Peter de Ri%oui Weerga (W. R. Liezenga). 8. Tft Glory (David Postma). IMS 2:9" ni beer3 (Ad van Wijngaarden), 9.ÜOg Willem (Kees van Steensel) 'Mbepé Twee Gezusters (Hans Zuiderbi ;ti2| Creekwater too (Willem GarschS; voet dwa „En gom gera natu Woensdag Biljarten kwa Tiet Baarends driebandentoernotj ste ronde. Locatie: Café Goes. Aanvang: 19.30 uur, Very Driebanden Koppeltoemooi[-gn dendamme. Tweede ronde. Ou, tie: BV Kwadendamme. Loc£~ - Lands Welvaren, KwadendamrrBakl vang: 19.30 uur. ftgg Wielrennen yiaa Zomeravondwielercompetitir"^1^ de wedstrijd. Locatie: ScottwecVerb 19.15 uur: categorie A (50 minuReyj ronden) en categorie B (50 minu„„ ronde). Jan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 44