Wilhelminahuis dreigt te sluiten VANAF 1 JUNI BIJ WIBRA Wibra ezc Tijdens onze algemene vergadering geven de leden de toon aan Debutant-ringrijder tweede in Oostkapelli Scholieren kijken in dodehoekspiegel Wie rekent, koopt bij Wibra! Exploitatie dorpshuis niet langer verantwoord door slecht onderhoud Inbraak kantoor Het is tijd voor de Rabobank, Montt Lontué Chili Merlot woensdag 2 juni 2004 door Sandra van de Vreugde OOSTKAPELLE - Zoals gebrui kelijk in een aantal Zeeuwse dorpen, werd gisteren, derde pinksterdag, weer ringgereden. Het waren de gevestigde na men die de hoofdprijzen in de wacht sleepten. In zijn woon plaats Oostkapelle vormde debu tant Kevin Maljaars de uitzonde ring. Tijdens zijn allereerste wed strijd stak deze twaalfjarige zoon van een andere Oostkapel- se kampioen, Hans Maljaars, 27 van de 30 ringen waarvan 21 volgringen. Kevin moest alleen dagwinnaar en favoriet Michiel Joziasse voor laten gaan. Joziasse stak er 29 van de 30 op zijn snelle fries. Zijn vader eindigde met 26 rin gen op een gedeelde derde plaats met Jan-Willem Poppe. Michiel Joziasse won ook de pol lepel, maar moest in het beker klassement 2 dames voorlaten. Janette de Witte won de eerste beker en Carin Francke de twee de beker. Bram Roose won de eerste prijs in het versierings klassement bij de warmbloed- paarden en bij de koudbloed- paarden won Karei Geldof. De jeugdbeker werd ook gewonnen door Kevin Maljaars en Janette de Witte won de damesbeker. Souburg In Souburg waren de belangrijk ste hoofdprijzen voor Cor Janse. Hij stak 30 van de 30 ringen en won daarmee het dagklasse ment. Met 29 ringen deelden Sjaak Janse en Albert de Visser de tweede plaats. Ook in het be kerklassement won Cor Janse en liet daarbij Reinier Sturm en Rian Asscheman achter zich. Al- bert de Visser mocht, na een lan ge kamp met Sjaak Janse, een fraai beschilderde pollepel mee nemen. In Koudekerke begonnen de 49 deelnemers al om 7.15 uur. Ver in de avond werd de wedstrijd afgesloten. Lange tijd gingen; jan Bosgra en Jan Jobse aani k met alle gestoken ringen, ni; in de 29e beurt miste Bosgrai ringetje en won Jan Jobse.] stak alle 30 te steken ringen "1 won daarmee het dagklas I ment. J Voor de eerste beker moest J; se wel aan de bak. Hij bleef i eindelijk over met Peter de P; Yl ter op de 10 mm. ring. Jan Jol presteerde het om deze supB kleine ring in te steken en it d' de eerste beker in de grote fi: Vf le. De kleine finale werd gewi111 nen door Jaap Vos en tweis' werd Bart Brasser. De kar P.' voor de 6 jongste rijders werd|r' wonnen door Corine Geer01 voor Henja Besuyen en Kris d' de Reu. di ei Nieuwland k. Ook in Nieuwland wordt pit P sterdrie nog traditioneel gevie met een ringrijderij. Johan Br G lukte het als eerste in de 180-j h' rige geschiedenis van deze ve Vi niging om alle 30 ringen uit h' beurten te steken. Baas werdurr bundig gefeliciteerd, gefotogt feerd en toegejuicht. Ko Kwr d' keboom presteerde ook stew door 28 ringen te steken z' werd daarmee tweede in het klassement, voor Rens Hoebe die er 26 stak. De nummers 2 en 3 van het dj n' klassement waren ook de 2 r d ders die overbleven in de pot w pelkamp. Rens Hoebeke wasc ze keer de sterkste en stak del mm. ring. De seniorenbei: werd gewonnen door Koos Z d en Monique Pleyte won de c mesbeker. Ook hier weer prijzjw voor de versiering. Bij de tre d paarden won Ko Baas de eers prijs en bij de overigen José n Belzen. i: Agenda Z.R.V. l Zaterdag 5 juni tweede-M a kampioenschap aan het Doe splein te Koudekerke van 8.! tot 17.30 uur. 1 dbor Rolf Bosboom VVILHELMINADORP - Het Wil helminahuis in Wilhelminadorp dreigt de deuren te sluiten, als ér niet snel zicht komt op een gföttdige renovatie van het ge- 'bbfjw. Het pand verkeert vol gens het bestuur in dermate slechte staat, dat de exploitatie irrét langer verantwoord is. Het dorpshuis dateert van eind .jar^n vijftig. Sinds de opleve ring heeft de gemeente Goes vol gens het bestuur geen groot on- xlbi'houd aan het gebouw uitge- vö'èrd. De gevolgen daarvan zijn inmiddels duidelijk zichtbaar. - Het pand, waar ook de peuter speelzaal is gevestigd, voldoet méf meer aan de eisen die wor den gesteld aan bijvoorbeeld ar beidsomstandigheden, milieuhy giëne, geluidsisolatie en toegan kelijkheid voor mensen in een 'fólstoel. Plafond Vorig jaar brachten vertegen woordigers van de gemeente, in het kader van de zogeheten wijk- schouw, een bezoek aan het Wil helminahuis. Een dag later ItWam een deel van het plafond "bóven het podium naar bene- 'dëri. De gemeente heeft recent 'wel een aantal investeringen ge daan om het gebouw aan de brandveiligheidseisen te laten voldoen. De bruikbaarheid van "het pand is daardoor echter al- fëe'ri maar verder afgenomen, al- r dus het bestuur. 'Péitelijk, zo zegt het Wilhelmi- KAMPERLAND - Uit een kan toor langs de Schotsmanweg in Kaïnperland werd in de nacht yan maandag op dinsdag voor 'énkele honderden euro's aan fo- 'tïL en computerapparatuur ge- ''étolen. -on y; nahuis, is de accommodatie on- verhuurbaar. Afspraken voor bijeenkomsten zoals recepties, uitvoeringen en bruiloften moe ten zelfs worden afgezegd. De beheerder heeft daardoor aan zienlijk minder inkomsten en het bestuur dreigt de vaste las ten niet langer te kunnen beta len. Het vreest ook aansprakelijk heid te worden gesteld als er in het dorpshuis ongelukken gebeu ren. Er wordt al geruime tijd tussen bestuur en gemeente overlegd over een renovatie. In het najaar van 2002 is het bestuur, met toe stemming van de gemeente, be gonnen met het opstellen van een plan van aanpak en het ma ken van tekeningen. Sinds begin vorig jaar liggen de plannen op het stadskantoor. Uitzicht op het begin van de re novatie is er echter nog altijd niet. Voor het bestuur van het Wilhelminahuis is inmiddels de maat vol. Vorige week heeft het ook aan raadsleden duidelijk gemaakt dat er snel duidelijkheid moet komen, anders zit er weinig an ders op dan eind dit jaar de ex ploitatie van het gebouw voorlo pig te staken. De gemeente zegt aan de kwes tie te werken, maar er zijn meer wijkgebouwen en dorpshuizen waar dringend iets aan moet ge beuren. Bovendien moet er flink worden bezuinigd. Voor vol gend jaar zit Goes met een te kort van ruim twee miljoen eu ro, zodat het lastig wordt groot scheepse investeringen te doen. Voor de renovatie van het Wil helminahuis liggen meerdere va rianten op tafel. De kosten varië ren van 380.000 tot 600.000 eu ro. Het bestuur van het dorps huis krijgt jaarlijks ruim 6000 euro subsidie van de gemeente. Bestuur Wilhelminahuis acht ex ploitatie niet langer verant woord Chauffeur Laurenssen laat het verschil zien tussen de spiegels en de dodehoekcamera in de vrachtauto. foto Wim Kooyman door Gino Van den Broecke HULST - In het kader van de Meimaand Verkeersmaand kre gen leerlingen van de Moer- schansschool in Hulst gistermid dag les met de dodehoekspiegel bij vrachtwagens. Vanaf 13.30 uur stond er in de Liniestraat een vrachtauto voor de school geparkeerd. De leerlin gen van groep vier en vijf kre gen van chauffeur Alex Laurens sen uitleg over het kijken in spie gels en de dodehoekcamera. Ze moesten tellen hoeveel pionnen ze konden zien in de spiegels. Toen de chauffeur vervolgens de camera aanzette bleek daarop nog een kinderfietsje zichtbaar te zijn, dat niet in de spiegels was te zien. „Daarom is het goed om contact te maken met de bestuurder in de wagen, zo weet hij dat er iemand naast hem staat. Beter nog is het om gewoon achter de vrachtwagen te blijven, dat is gewoon het vei ligste", gaf hij de kinderen mee als wijze raad. „Niemand zit erop te wachten om iemand onder zijn wielen te krijgen. Ik vind het een goed ini tiatief van de school en werk er daarom ook graag aan mee. Het zou goed zijn, dat meerdere scholen dit voorbeeld zouden volgen." De Moerschansschool is in het bezit van het Verkeersveiligcer- tificaat van 3VO. Sinds vorig jaar hebben ze dat certificaat permanent gekregen. „De eis is dan wel dat je elk jaar voldoen de aandacht aan verkeer be steed. En dat doen we in mei al tijd extra met onze Verkeers maand", aldus Rose-Marie van de Broeke van de verkeerscom- missie van de basisschool. Zo krijgen kleuters les in over steken en doen de groepen drie tot en met zeven altijd verkeers- proeven met de fiets. Ook de leerlingen van groep acht krijgen speciale aandacht. „Met hen wordt op de fiets de route gereden naar hun nieu we school. Om ze op deze ma nier voor te bereiden in het ver keer." Het enige project dat nu nog komt, is de Verkeersfee Birdy. De fee was door ziekte onlangs verhinderd, maar zal de school later nog aandoen om de kinde ren verkeersles te geven. KM L1 VOO! IDEEL Deze aanbiedingen zijn geldig in de filialen: Wibra Vlissingen, St. Jacobspassage 20-22 Wibra Middelburg, Lange Viele 16 Bij Rabobank Beveland geven leden de toon aan. En 21 juni 2004 hebben zij de kans om daadwerkelijk iets van zich te laten horen. Tijdens onze algemene ledenvergadering. Vanaf 19.00 uur zijn zij van harte welkom in theather De Mythe, Bleekveld 1 te Goes. De vergadering begint om 19.30 uur. De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering, de jaarrekening 2003, het jaarverslag 2003 en de overige stukken kunnen leden vanaf vandaag inzien op ons kantoor aan de Livingstoneweg 13 te Goes. Geeft u als lid van onze bank 21 juni 2004 de toon aan tijdens onze algemene verga dering? Hieronder vindt u de verkorte agenda Opening Notulen vorige vergadering Jaarrekening 2003 Decharge Benoeming leden bestuur en raad van toezicht Mededelingen en rondvraag Aansluitend aan de vergadering neemt professioneel avonturier Mare Cornelissen u mee op een indrukwekkende reis over de ijskap van Antarctica. Coöperatieve Rabobank Beveland U.A. gevestigd te Goes. Rabobank Hier weer een uitstekend voorbeeld waarom de wijnen uit Chili steeds populairder worden. In het belangrijkste wijngebied van Chili, de Central Valley, ligt Curico Valley. Omgeven door ten noorden de "Teno River" en ten zuiden de "Claro River". Aan de oostzijde grenzend aan het Andes gebergte en westelijk het kustgebied. Al deze natuurlijke be grenzingen maken de omstandigheden voor de ontwikkeling van wijn buitengewoon goed. Deze lekkere zachte en soepele rode wijn smaakt voortreffelijk bij verschillende vleesgerechten, kaas en pasta's of zomaar een glas om heerlijk van te genieten. Ook is de Vina Montt Lontué Merlot een heel goede begeleider voor bij uw barbecue! Onze aanbiedingen in uw mailbox a DiBCKiii.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 36