'ussen kunnen koffers pakken Troy Douglas mist respect in Hengelo Henman en Coria naar halve finales Lakers naar finale NBA enus en Serena Williams uitgeschakeld op Roland Garros Drietal niet in volleybalselectie Maurice Greene snel in Palo Alto Masters in 2005 naar Sjanghai loonen wint tweede rit in Duitsland Rogge neemt het op voor Jones en Montgomery Overwinning volleyballers Melissa Muller naar Varese Nog drie miljoen kaarten Spelen Zorgen bij Kenamju over Europa Cup Op zoek naar eer baan PZC jj) Kleintjes innifer Capriati versloeg... Serena Williams... en Venus Williams legde het af tegen... Anastasia Myskina oor Mare Molenaars ARIJS - Als er al een god in frankrijk woont, dan houdt hij iet van tennis. Of hij spreekt een Engels, dat kan ook. In tun kwartfinalewedstrijden op toland Garros riepen Venus en Jerena Williams bij toerbeurt togerc machten aan, maar de iepgelovige zusjes vonden geen [ehoor. Vandaag vliegen ze te ug naar Florida, met hun moe- Ier en een hoofd vol twijfels. Sa- nen uit, samen thuis. )r was een tijd, niet eens zo ang geleden, dat het vrouwen- ennis al net zo voorspelbaar yas als een strafschop van Cla- mce Seedorf. Bij elk toernooi ran enige importantie stonden tan het einde van de week de lusjes Williams steevast tegen- iver elkaar. die opgeklopte verwachtingen ten spijt, liepen die finales ver volgens uit op een fiasco. Maar dat was toen. De tijd dat de Amerikaanse krachtpatsers met twee vingers in de neus de ten niswereld domineerden, is voor bij. Venus ging gistermiddag in twee sets onderuit tegen de Rus sische vlieggewicht Anastasia Myskina (3-6 4-6) terwijl Sere na het niet redde in het Ameri kaanse onderonsje met Jennifer Capriati. In drie sets uiteraard (3-6, 6-2, 3-6) zoals vrijwel alle duels tussen de breedgeschou derde grootmachten. De nederlaag van Serena staat niet op zich. In de aanloop naar Roland Garros toonde Capriati zich ook al de sterkste op het Foro Italico in Rome. Eerder al zetten de Belgische brutaaltjes Clijsters en Henin de zaag aan de poten van haar troon. Willi ams wil niet weten van een pa leisrevolutie. Ze is een groot kampioen maar nog altijd geen groot verliezer. Net als Venus. Waar Serena haar nederlaag af deed met de constatering dat ze 'als een amateur' op de baan had gestaan, daar wist Venus te melden dat ze niet had verloren van Myskina, maar van zichzelf. „Niets lukte. Nonnaal gespro ken maak ik korte metten met haar. Ze ontbeert eenvoudig de wapens om me pijn te doen." Blessureleed Wie denkt dat de zwarte godin nen van het vrouwentennis, na de smadelijke dubbelslag, terug zijn op aarde, vergist zich deer lijk. Dat de dubbele nederlaag op Roland Garros was terug te voeren óp een gebrekkige voor bereiding, dat wilden ze nog wel geloven. Zowel Venus als Serena had in de aanloop naar de Open Franse tenniskampioenschappen af te rekenen met blessureleed, Tege lijkertijd weigeren ze om de ko mende weken, met het oog op Wimbledon, wedstrijdritme op te doen in de klassieke opwarm- toernooien. „We pakken onze koffers en we zijn naar huis", mopperde Venus, die hunkert naar een goed boek. Lezen is overigens slechts een van de interesses van de Willi ams Sisters. Venus schrijft ook gedichten, ontwerpt haar eigen kledinglijn (in leer) en heeft in middels ook een diploma binnen huisarchitectuur op zak. Ze heeft zelfs een eigen bedrijf op gericht: V Starr Interior. Dat Se rena al net zo actief is aan de te kentafel kan niemand zijn ont gaan. Haar roodgerande, felroze outfit vloekte weliswaar met het gravel van Parijs, maar maakte wel de tongen los. Net als de ko lossale oorbellen, navelpiercihg en halsketting waarmee ze het toch al opzichtige stukje textiel nog een extra glans wilde geven. Een vervolgcursus is gewenst, maar of Serena daar de komen de weken aan toekomt, is de vraag. Gepikeerd Noeste trainingsarbeid lijkt het devies om het geschonden bla zoen wat op te poetsen. Op de vraag of haar aandacht, met al haar nevenactiviteiten, mis schien iets teveel wordt afgeleid van het tennis, reageerde ze ui termate gepikeerd. „Ik heb kei hard gewerkt, de afgelopen we ken. Als ik bijvoorbeeld meer in teresse zou hebben in acteren dan in tennis, dan zou ik nu wel op een filmset staan. Aanbiedin gen genoeg. Maar ik ben hier. Dat zegt genoeg", mopperde ze. Venus toonde zich wat milder, maar was daarom niet minder teleurgesteld. Ze begon het gra- velseizoen met negentien over winningen op rij, maar zag haar reeks onderbroken in Berlijn door een enkelblessure. „Ik ben niet gewend om te verliezen, het overkomt me niet zo vaak. Het enige dat ik nu kan doen is hard trainen, zodat ik in het volgende toernooi weer gewoon kan doen wat bij me past: winnen." De muitende onderdanen in het koninkrijk van de Williams Sis ters zijn gewaarschuwd en mo gen zich alleen deze week rijk re kenen, Capriati voorop. De loka le titelfavoriet Amelie Maure- smo verloor verrassend van Ele na Dementieva (die in de halve finale de Argentijnse Suarez treft). Capriati had er serieus re kening mee gehouden dat ze dit toernooi beide Williamsen zou moeten verslaan om haar huza renstukje van 2001 te herhalen. De goden waren haar echter goed gezind. Haar wel. GPD ATHENE - Ruim twee maanden voor het begin van de Olympische Spelen zijn nog ongeveer drie miljoen kaar ten te koop. Het organisatiecomité ATHOC heeft dat giste ren verklaard. De organisatie wijt het gebrek aan interest se aan de Griekse gewoonte om pas op het laatste moment te beslissen ergens heen te gaan. Daarnaast hebben veel Amerikanen geen interesse, omdat zij de reis naar Athene te ver vinden. De organisatie maakte verder bekend dat de dak op hét Olympisch Stadion half juni klaar zal zijn. De plaatsing van de overkoepeling van glas en staal heeft maanden ver traging opgelopen en de vrees was dat het complex niet op tijd klaar zou zijn. De Spelen beginnen op 13 augus tus. ANP/DPA WOERDEN - De volleybalsters Ingrid Visser, Irina Don ets en Elles Leferink ontbreken in de eerste selectie van bondscoach Avital Selinger. De drie routiniers hebben langer vakantie gekregen en melden zich in juli bij de na tionale ploeg. Selinger debuteert vrijdag, met als assis tent Teun Buijs, officieel als trainer van de Nederlandse volleybalsters in de oefeninterland tegen Turkije. Ook Kim Staelens maakt nog geen deel uit van het team. De spelverdeelster revalideert van haar zware knieblessu re die ze vlak voor het mislukte olympisch kwalificatie toernooi in Azerbeidzjan opliep. ANP PALO ALTO - Maurice Greene lijkt terug in zijn olympi sche vorm. Met een tijd van 9,78 evenaarde de Amerikaan se atleet bij de Payton Jordan wedstrijden in Palo Alto het wereldrecord op de 100 meter. Maar wegens een wind- voordeel van 3,7 meter per seconde zal deze tijd buiten de boeken blijven. Greenes landgenoot Tim Montgomery heeft het wereldre cord sinds september 2002 in handen. Twee weken gele den liet Greene in Los Angeles een tijd van 9,86 noteren, maar ook toen had hij hulp van de wind. In Palo Alto fi nishte de olympische titelverdediger op de 100 meter voor Justin Gatlin (9,91) en John Capel (10,07). ANP/AFP SJANGHAI - De Masters in het mannentennis verhuist in 2005 naar Sjanghai. De Chinese metropool heeft een con tract voor drie jaar getekend. Houston organiseert de Mas- ters in november voor de tweede en laatste keer. Tussen 8 en 14 november spelen daar de beste acht tennissers van het jaar om de officieuze wereldtitel. ANP LOS ANGELES - De basketballers van de Los Angeles Lakers hebben de finale van de NBA bereikt. Met de vierde overwinning op de Minnesota Timberwolves in de eindstrijd van de Western Conference bepaalde de ploeg de eindstand in de best-of-sevense- rie op 4-2. De Lakers wonnen het duel met 96-90. Het is de vierde keer in vijf jaar dat de Lakers de eindfase van de Amerikaanse basketbalcompetitie halen. De formatie speelt daarin tegen de winnaar van de finale van de Eastern Conference tussen Detroit Pistons en Indiana Pacers. Shaquille O'Neal, op de foto in een fel duel verwikkeld met Mark Madsen (links), en Kobe Bryant had den met respectievelijk 25 en 20 punten een belangrijk aandeel in de zege van de Lakers. foto Lucy Nicholson/RTR woensdag 2 juni 2004 WANGEN - De Belgische wiel- enner Tom Boonen heeft giste- en de tweede etappe van de tonde van Duitsland gewon- len. De rit, van Bad Urach naar Wangen over 172 kilometer, ein- ligde in een massasprint. De luitser Michael Rich behield de aderstrui. Joonen versloeg in de sprint de Australiër Allan Davis en de )uitser Danilo Hondo. Robert Junter, Zuid-Afrikaan in lienst van Rabobank, finishte ils zesde. Beste Nederlander vas Stefan van Dijk. De sprin- er, op jacht naar een plaats in le Tourselectie van Lot- o-Domo, werd achtste, /oor Boonen was er behalve :ijn ritzege meer goed nieuws. Sponsor Quick-Step maakte be tend zeker tot en met 2008 in de vielersport actief te blijven. Vlet Boonen heeft de ploeg in ie- ler geval een trefzekere sprinter n huis. De pas 23-jarige Belg von dit jaar al tien keer. \NP/DPA WARSCHAU - IOC-voorzitter lacques Rogge heeft geen enkel >ezwaar tegen een start van Ma- 'ion Jones en Tim Montgomery >p de Olympische Spelen in Ithene. De twee Amerikaanse itleten zijn verwikkeld in het lopingschandaal rond het lab lalco, maar voor het IOC be- taat er vooralsnog geen zaak. ,We moeten eerst bewijs heb- >en voordat je iemand kunt ver- lordelen. In dat licht zijn ze on schuldig. Ze kunnen daarom vat het IOC betreft gewoon mee- loen aan de Spelen", aldus de 3elg in het interview met de 'oolse krant Rzeczepospolita. ;Als de Amerikaanse autoritei- en met bewijs komen, Zullen ze Onmiddellijk worden gediskwali- ïceerd. Ik verwacht dat er voor iet begin van de Spelen duide- ijkheid zal zijn." ones en Montgomery zijn nooit >ositief getest en ontkennen iets net de Balco-zaak te maken te Het Amerikaanse anti- Usada onder- de affaire waarbij ook an- atleten betrokken zouden djn. ANP/RTR van onze sportredactie PARIJS - Of hij het toernooi wint of niet, Tim Henman is nu al de sensatie van Roland Gar ros 2004. De Britse grasspecia list plaatste zich gisteravond, ten koste van de Argentijn Juan Ignacio Chela (6-2, 6-4. 6-4), voor de halve finales. Henman, de eerste Brit in de hal ve finales sinds Mike Sangster in 1963, ontpopt zich in Parijs tot de nachtmerrie van de erken de gravelspecialisten. Met zijn onconventionele speelwijze - Henman pareert het geweld van af de baseline met een aanval lend serve-and-volley - verstoor de hij het uitzicht op een volle dig Argentijns onderonsje in de slotdagen van het toernooi. De hoop daarop werd eerder op de avond nog levend gehouden door Guillermo Coria, die de Spaanse gravelkoning Carlos Moya van zijn titelaspiraties be roofde. De watervlugge Coria, in Parijs nummer drie op de plaatsingslijst, toonde zich in derdaad de tovenaar die zijn bij naam van El Magico suggereert: 7-5, 7-6,6-3. Vandaag komen nog twee Argen tijnen in actie. Gaston Gaudio treft in zijn kwartfinale de Au straliër Lleyton Hewitt, zijn landgenoot David Nalbandian neemt het op tegen de Brazili aanse publiekslieveling Gustavo Kuerten. GPD BRATISLAVA - De nationale mannenvolleybalploeg heeft de eerste van twee wedstrijden te gen Slowakije in groep 2 van de European League in winst omge zet. In Bratislava werd het gisteren 3-2 voor Oranje (25-16 25-19 21-25 20-25 15-8). Nederland trad in Bratislava aan met de B-ploeg onder leiding van coach Harry Brokking. ANP HARKSTEDE - Melisa Muller speelt komend seizoen bij eredivisionist TTV Varese. De Nederlands tafeltenniskam- pioene is de tweede aanwinst van de ploeg uit Harkstede. Eerder sloot de Chinese speelster Dong Li al een overeen komst met de club. Met Muller in de gelederen hoopt TTV Varese de play offs te bereiken. De 29-jarige Amsterdamse kwam dit sei zoen uit voor TTV Fürst uit Heerlen, maar kreeg daar geen contract aangeboden. ANP door Pim van Esschoten DEN HAAG - Sinds gisteren ligt zijn cd in de winkel. Troy's Choice is een verzameling van „soul, funk and smooth jazz", zoals samensteller Troy Douglas het zegt. Tot de keuze van Troy behoren Miles Davis, Incognito, George Duke, George Benson en Shela E. Troy Douglas (41) is behalve sprinter en gepassioneerd lief hebber van jazz ook werkzaam voor muziekuitgeverij Challen ge. „Ze willen de jazz populair der maken in brede kring", al dus Douglas. In zijn laatste sei zoen als atleet, mag Troy op de ze manier „les in muziek" ge ven. Het was ook Troy's keuze afgelo pen maandag niet te verschijnen tijdens de FBK Games in Henge lo. Opmerkelijk, zeker omdat de estafetteploeg daar alsnog het brons van de WK in Parijs kreeg omgehangen door president La- mine Diack van de IAAF. Juist de nestor en aanjager ont brak daar. Waarom? Bonds coach Wigert Thunnissen kwam in Hengelo aanvankelijk met een wat schimmige verdediging voor de keuze van Troy Doug las. Hij had een vrij weekeinde gevraagd en gekregen. Na enig doorvragen zei hij dat „persoon lijke redenen" achter Troy's keu ze zaten. Douglas werd een jaar geleden door manager Jos Hermens aan de kant gezet. Hermens was de kritiek van de sprinter beu. Glo bal Sports, het bureau van Her mens, stelt in Hengelo al jaren het deelnemersveld vast. „Dat speelt mee", beaamt Douglas een dag na de FBK Games. „Toen werd ik ontslagen, waar om zou ik dan nu in Hengelo gra tis lopen?" Gratis? „Ja. Ze bel len me niet met de vraag hoe veel ik wil hebben voor een start op de 100 meter. Ik mis respect. Ik ben wel Troy. Ik ben 41 jaar. ik ben iemand. Zoals Rens Blom en Bram Som dat zijn. Ik ga niet gratis in het voorprogramma lo pen." Want ook dat stoorde Douglas. De estafette zat niet in het hoofdprogramma. „Ik weet dat het geen officieel nummer is bij de grand prix', maar je kunt iets regelen." Dat is echter niet het werk van Global Sports, maar van Fedde Zwanenburg. De 'meeting director' had de inten tie om de estafette in het hoofd programma te zetten. „Maar dat programma was al zó lang'. We moesten schuiven, ook met het oog op de 100 meter in dividueel. Dat is gebeurd in overleg met de coaches." Hengelo had 10.000 euro be schikbaar (de helft afkomstig van de KNAU) voor het aantrek ken van sterke opponenten. Was dat wel genoeg? Zwanenburg: „We hadden het. gevoel van wel." Douglas: „Wigert probeerde me nog over te halen. Loop met een glimlach, zei hij. Maar ik was boos. Bang ook daardoor een blessure op te lopen. Dan zou Athene ook nog in gevaar ko men." Op dinsdag nam hij zijn besluit. En hij bleef daarbij, toen twee dagen later zeker werd dat Diack de WK-medail- les zou uitreiken. Niet iedereen kon zijn keuze be grijpen. Maar bij Douglas draait veel om z'n gevoel, ook in de mu ziek. Over zijn cd zegt hij: „Re laxing. Muziek, waar ik een dag voor de race naar luister. Niet pal voor een wedstrijd, dan moet het harder zijn. Voor de Olympische Spelen ben ik nog op zoek naar iets speciaals. Ik ben een emotionele jongen dit jaar. Ik ben dichter bij m'n ouders, bij de liefde. Die muziek moet hard zijn, maar met ge voel," GPD HAARLEM - Judoclub Ke namju uit Haarlem kan zater dag in de voorronde van de Eu ropa Cup niet aantreden in de sterkste opstelling. Zowel Den nis Meijer als Elco van der Geest kan wegens een blessure niet meedoen in het Kennemer Sportcenter te Haarlem. Kenamju komt in de eerste wed strijd uit tegen het Poolse Gwar- dia Opole. Bij winst volgt de con frontatie met de winnaar van het duel tussen het Turkse Izmir Spor Kulubu en JC Maison-Alf- ort uit Frankrijk. Dennis Meijer werd maan dagnacht opgenomen in het zie kenhuis. Hij heeft een huidinfec tie aan zijn onderbeen. De 27-ja- rige Haarlemmer moet van de artsen vijf dagen volledige rust houden en krijgt via een infuus antibiotica toegediend. Gewicht Ook de tweede man in de klasse tot 73 kilo, Koen van Nol, is niet beschikbaar voor de Europa Cupwedstrijd. Het lukt hem niet tijdig voldoende gewicht kwijt te raken. Elco van der Geest komt zater dag eveneens niet in actie. Hij ondervindt nog te veel last van de hamstringblessure die hij op liep tijdens een trainingskamp in Japan. De vermoedelijke vervanger van Elco van der Geest is Maarten Arens. GPD (Advertentie) Kijk op de advertentiepagina's Personeel op zaterdag. Ga naar www.pzc.nl Plaats zelf een advertentie op www.kleintjè&markt.nl in de krant én op internet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21