PZC Middengebied wordt weer leuk PZC Langs de achterkant van de stad Debutant-ringrij der tweede in Oostkapelle 13 Terneuzen vindt 800 illegale vuilcontainers Vlissingen presenteert plannen voor veilig en gezellig wonen Concert voor straatkinderen Middelburg door andere ogen Lintje voor tomeloze inzet Boetes voor Vlissingse vandalen Apparatuur weg uit kantoor Diefstal uit auto Winkeldief aangehouden Elfjarige krijgt belastingaanslag agenda woensdag 2 juni 2004 loor Eugène Verstraeten PERNEUZEN - De gemeente Perneuzen heeft de laatste maan- len zo'n achthonderd illegale «lemmers aangetroffen. De ver pachting is dat dit aantal nog :al oplopen. De gemeente heeft le inventarisatie van alle legale jontainers bijna rond. Ieder adres krijgt een registratie sticker dat op de rolemmer ge plakt moet worden. Daarmee wordt voorkomen dat er allerlei emmers verdwijnen en dat som mige mensen de beschikking krijgen over twee containers, zonder dat daarvoor betaald wordt. De afgelopen jaren is de gemeen te wel zo'n 1800 rolemmers kwijtgeraakt. „De inventarisa tie is nog niet helemaal rond", zegt een woordvoerster van de gemeente. „Maar we verwach ten dat het aantal gevonden ille gale rolemmers nog wel wat zal toenemen." Met ingang van deze week wor den containers zonder registra tiesticker niet meer geleegd en worden illegale rolemmers in be slag genomen. Verder gaat de gemeente samen met de politie beter letten op het te vroeg buiten zetten en te laat weer binnen halen van de containers. Inwoners mogen 's avonds voorafgaand aan de inza- meldag vanaf 20.00 uur hun rol emmer aan de straat zetten. De container moet dan uiterlijk om middernacht weer binnenge haald zijn. Wie buiten die uren een rolemmer op straat heeft, krijgt voortaan een bekeuring. De controles beginnen 14 jun in de Terneuzense binnenstad. ioor Ab van der Sluis VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen gaat in samenspraak net de bewoners van het Mid- lengebied maatregelen nemen ;n projecten opzetten om van de vijk weer een veilige en gezelli- je woonbuurt te maken. Voor- jeelden zijn: een ontmoetings plek voor moeders, een eigen plek voor jongeren waar ze kun- len sleutelen aan hun scooter ;n een feest voor elk straten- Mok. Dat blijkt uit de eerste so- :iale agenda voor het Middenge bied. Eind vorig jaar presenteerde het Miderzoeksinstituut OTB een so ciale visie óp het Middengebied. Daarin stond onder meer dat tiet gebied weer een wijk moet worden waar het veilig wonen, spelen, fietsen en recreëren is. Het Middengebied heeft nu nog ;en slechte naam in Vlissingen. Het inkomensniveau is het laag ste van de gemeente, er wonen verhoudingsgewijs de meeste uitkeringsgerechtigden, de mees te allochtonen, de meeste werk lozen en de meeste ontvangers van huursubsidie. Veel mensen wonen er met plezier, maar er is Dok veel ergernis, bijvoorbeeld over drugsoverlast, rondhangen de jongeren, slechte openbare ruimtes en steeds meer win- kel(tje)s. De sociale agenda moet het Mid dengebied er weer bovenop hel pen. Een centrale rol krijgt de Open Wijkschool. Uitgangspunt is één gebouw voor onderwijs, gezondheidszorg en diverse wijkvoorzieningen voor jong en oud. De mediatheek krijgt een centrale functie voor zowel de school als de wijk. MIDDELBURG - In de Oost- kerk in Middelburg wordt vrij dag een zang- en muziekavond gehouden. Medewerking verleent jongeren koor Kleinood uit Aagtekerke. Het koor wordt gedirigeerd doors Jan Wisse. Ook de broers en zussen Stouten uit Ooster- land leveren een bijdrage. Op het orgel speelt Jan Bouwman. Het concert in de Oostkerk is be doeld om geld bijeen te brengen voor het werk van Bastiaan en Corina de Waal in Bangladesh. Corina werkt daar in een tehuis voor kansarme kinderen. Basti aan geeft leiding aan een bedrijf op christelijke grondslag. De winst van het bedrijf wordt be steed aan goede doelen in Bang ladesh. REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Statïonspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur In de eerste editie van de sociale agenda zijn de wensen en ideeën van de wijkbewoners uitge werkt. Basisscholen hebben al veel activiteiten voor jongeren, het maatschappelijk werk is ac tief, er is thuiszorg en de GGD speelt een rol in het Middenge bied. Om ouders met opgroeien- de kinderen beter te ondersteu nen moet er een aparte ruimte in de Open Wijkschool komen, waar vooral jonge moeders te recht kunnen. Zij kunnen er in formatie krijgen, met elkaar pra ten en taalcursussen volgen. De wens komt vooral van allochto ne vrouwen. Een jeugdarts zou er spreekuur kunnen houden. De plek is bedoeld voor alle vrouwen, maar speciaal voor al leenstaande tienermoeders en oudere, allochtone vrouwen. Een ander idee is 'Speelklus- sen'. Kinderen mogen speelgoed lenen in ruil voor het doen van klusjes. Het kan gaan om klus jes in en om het plein waar het speelgoed wordt uitgeleend, maar ook elders in het Midden gebied. Hoe meer kinderen klus sen, hoe mooier het te lenen speelgoed is. Het project zou be geleid kunnen worden door se nioren. Om de wijk voor jongeren aan trekkelijker te maken, is het plan 'Kids en kitsch' opgevat. Jongeren moeten nadenken over hun speelplekken, ideeën op pa pier zetten en meehelpen bij het realiseren ervan. Praten Een tweede project voor jonge ren is 'Jong en ongekend', waar bij jongeren twee maal per jaar praten met de wethouder, de po litie en winkeliers om elkaar be ter te leren kennen. Om overlast tegen ',e gaan, is een project ont staan om jongeren met scooters en auto's op een afgesloten ter rein te laten sleutelen aan hun machines, onder begeleiding van een ervaren monteur. Het project'kan uitgebouwd worden tot een werkervaringsplek. Voor senioren en mensen die hulp nodig hebben moet er een centraal zorg- en welzij nspunt in het Middengebied komen, waar ook andere dingen te vin den zijn. zoals een vrijwilligers- bank, kopieer- en faxmogelijk heden of waar ouderen terecht kunnen voor een praatje of een kopje koffie, en ander idee is een veiligheidsschouw, waar be woners samen met de politie, de gemeente en de woningbouwver eniging een wandeling door de wijk maken om onveilige plek ken aan te wijzen. De sociale agenda wordt dins dag 8 juni besproken tijdens een vergadering van de commissie Samenleving. De vergadering begint om 19.30 uur in het Ha vengebouw. Ook het hofje aan de Sint Anteunisstraat maakte deel uit van de speurtocht langs de 'achterkant' van Middelburg. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De stad lijkt alleen uit tuinmuur te bestaan. En uit ellen lange slingerende steegjes achter de hui zen. Het boekje Speurtocht in Middel burg trekt de blik van de wandelaar naar onvermoede hoeken van de stad. Onder het lopen moet een groot aantal vragen worden beantwoord. Tijdens de eerste meters, op de Helm achter het stadhuis, is het al raak. Bo ven een deur hangt een reliëf van een schip. Nooit eerder gezien, en ook deze keer kost het wat moeite om het te ont dekken. Wat wel meteen opvalt, zijn de bierflesjes, neergezet op een beeld aan de muur aan de zuilenrij in de Stadhuis straat, maar daar zijn geen vragen over. De tocht gaat kriskras door de stad, vooral door smalle straatjes en donkere steegjes. Door de vragen van auteurs Grada Men- ting en Floris Grotenhuis wordt de wan delaar gedwongen anders te kijken naar de vertrouwde stad. De lucht in, op zoek naar namen van huizen, of naar onverwachte details. De houten zijgevel van café De Zwarte Ruiter aan de Dam valt voor het eerst op. Tegelij kertijd leer je al speurend welke marte laar met pijlen werd doorboord, hoe de Simpelhuisstraat aan zijn naam komt en dat de Abdij heel vroeger een eigen boomgaard had. Groen Tijdens de wandeling wordt duidelijk hoe groen Middelburg eigenlijk is. De stad staat vol met bloembakken, zelfs fietstassen zijn gevuld met geraniums. Achter de huizen staan joekels van bo men en op de tuinmuren groeien plan ten. In de Sint Antheunisstraat staat zelfs een heel rijtje te bloeien op twee meter hoogte. Daar is ook het sfeervol le hofje, dat wordt afgesloten door een hek. Of je er ook in mag, is niet duide lijk. Het moet, om vraag twaalf in het boekje te kunnen beantwoorden. Ean maar brutaal. Zachtjes naar binnei sluipen en snel weer weg. Sommige vragen zijn echte weetjes Zijn die bomen langs de Penninghcek- singel nou platanen of berken? En vel- ke apostel draagt ook alweer sleutes in de hand? Leuk is de truc met het ha-lo ge om het noorden te bepalen. Voord als het precies één uur is in de zomer- tijd en de zon pal naar het zuiden wjst. Lekker makkelijk. Via de Bogardstraat gaat het door hrt eerste smalle steegje van de tocht. Z) krap dat je er met brede schouders g- heid in vast loopt. Achtertuin Wie verdwaalt staat ineens in een ach tertuin. Het donkere hobbelpaadje loopt achterlangs het Zeeuws Archie' en komt uit in de Wagenaarstraat. 0(k aan de andere kant van de Bogard straat is een achterommetje. Het ein- foto Lex de Meester digt met een mooi poortje vlak achter de katholieke kerk aan de Bachten- steene. De vragen nodigen uit om onderweg ook op andere details te letten. Zo staat in de Kuiperspoort een bordje achter het raam: 'Pas op! Loslopend konijn. Als het konijn komt, plat op de grond gaan liggen en op hulp wachten'. Vlak bij de Abdij valt ineens een beeld op. Het is een brokstuk van een pand aan de Lange Delft dat verwoest is tijdens het bombardement op 17 mei 1940. De wandeling duurt volgens de makers van het boekje twee uur. Wie het niet zo nauw neemt, en bijvoorbeeld geen zin heeft om alle ruitjes te tellen in de gevel van een huis, kan binnen ander half uur klaar zijn. Maar dan blijkt het ook onmogelijk om de slagzin in te vul len of de bonusvraag te beantwoorden. Misschien dan toch nog maar een keer tje wandelen. Het boekje Speurtocht door Middelburg is te koop bij de boekhandel en kost 3,50 euro. VLISSINGEN - De lijst van de aanvraag voor de koninklijke onder scheiding voor Vlissinger C. Verkleij is indrukwekkend. Verkleij, 76 jaar, ontving gistermiddag uit handen van de Vlissingse burgemees ter A. van Dok-van Weele de versierselen die horen bij het lintje. Hij werd benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. De uitreiking kon 29 april tijdens de landelijke lintjesregen niet plaatsvinden, omdat Verkleij aanwezig wilde zijn bij een sympo sium over zijn vakgebied. „Ik wil nu eenmaal graag bijblijven", zei hij gisteren. Verkleij, geboren in Rijpwetering op 4 maart 1928, is werktuigkundig ingenieur. Hij trad in 1956 bij de Koninklijke Maat schappij De Schelde in dienst. Bij de Schelde gaf hij als hoofdingenieur leiding aan verschillende afdelingen. Ook was Verkleij jarenlang betrokken bij de HTS in Vlissingen. Hij geeft veel tijd aan het kerkenwerk. Met enige regel maat treedt hij als organist op tijdens kerkdiensten. Verkleij is ver bonden aan de Emmanuel zanggroep; hij componeert zelf kerkmu ziek. In 1996 werd hij kerkelijk onderscheiden met het Pro Ecclesia et Pontifice. Na zijn pensionering werkte hij mee aan de Encyclopedie van de Techniek en aan het boek De Geschiedenis van een Motor. Hij ver zorgt boekbeschrijvingen voor vakbladen. Zijn specifieke vakge bied gaat over de 'voortstuwing van schepen'. Verder gaat zijn be langstelling uit naar de energieopwekking in het algemeen. Hij volgt de ontwikkelingen op het gebied van de kernenergie op de voet. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Officier van justitie R. Jeuken meende gisteren in Middelburg dat twee Vlissingse vandalen voor hun vernielzucht in de portemonnee moeten worden ge pakt. Hij eiste tegen een 29-jarige man 1200 euro boete. De rol van zijn 19-jarige kompaan was beperkter. De offi cier vroeg hem 350 euro boete op te leggen. Politierechter A. Janssens-van Kampen aarzelde, maar nam de eisen van de officier over en vonniste beiden conform de eis. Het duo had op 28 maart in een Vlissingse woonwijk na een avondje stappen flink huisgehouden. Zo was er scha de toegebracht aan een auto, een woning, een brommer en een snorfiets. De oudste verdachte spande de kroon. Hij was over een auto heengelopen, met forse schade tot gevolg, en had een ruit van een woning ingegooid. Toen hij bezig was de bromfietsen te vernielen werden de stomdronken verdach ten in de kraag gegrepen. Het aandeel van de jongste Vlis singer bestond uit het intrappen van een autoruit. „Er is nog meer schade aangericht, maar daarvan is door de slachtoffers geen aangifte gedaan", wilde de officier nog kwijt. KAMPERLAND - Uit een kantoor langs de Schotsman- weg in Kamperland is voor enkele honderden euro's aan foto- en computerapparatuur gestolen. De dieven sloegen in de nacht van maandag op dinsdag toe. VLISSINGEN - Autokrakers hebben gistermiddag hun slag geslagen op het parkeerterrein aan de Burgemeester van Woelderenlaan, onderaan de boulevard. Tussen 12.00 uur en 15.00 uur werden uit de auto cd's met onbekende waarde weggenomen. VLISSINGEN - In een supermarkt aan de Spuistraat in Vlissingen is gistermiddag rond 17.00 uur een 35-jarige Vlissinger aangehouden wegens winkeldiefstal. De man had een blikje bier en een bakje garnalen weggenomen. COLIJNSPLAAT - De elfjarige Pieter de Neef uit Colijns- plaat moet de komende tijd flink gaan sparen van zijn zakgeld. Hij ontving gisteren een gemeentelijke belasting aanslag van 485,73 euro. De aanslag is voor Pieter de Neef senior bedoeld, die tot eind vorig jaar samen met zijn zoon in de Hoveniersstraat in Colijnsplaat woonde. Begin januari verhuisde Pieter naar de Rozenstraat in het zelfde dorp om bij zijn moeder, Matty Wabeke, te gaan wonen. „Ik heb hem zelf overgeschreven en ik vind het behoorlijk lomp dat de gemeente Noord-Beveland mijn zoon een aan slag stuurt", zegt ze. „Zeker omdat de taxipas van Pieter die hij nodig heeft om in Goes naar school te kunnen, wel naar het goede adres is gestuurd. Ze hebben gewoon niet goed naar de geboortedata gekeken." Dat klopt, meldde een woordvoerster van de gemeente Noord-Beveland gis termiddag. De gemeente zal de zaak zo spoedig mogelijk rechtzetten. door Sandra van de Vreugde OOSTKAPELLE - Zoals gebrui kelijk in een aantal Zeeuwse dorpen, werd gisteren, derde pinksterdag, weer ringgereden. Het waren de gevestigde namen die de hoofdprijzen in de wacht sleepten. In zijn woonplaats Oostkapelle vormde debutant Kevin Maljaars de uitzondering. Tijdens zijn allereerste wed strijd stak deze twaalfjarige zoon van een andere Oostkapel- se kampioen, Hans Maljaars, 27 van de 30 ringen waarvan 21 volgringen. Kevin moest alleen dagwinnaar en favoriet Michiel Joziasse voor laten gaan. Joziasse stak er 29 van de 30 op zijn snelle fries. Zijn vader eindigde met 26 rin gen op een gedeelde derde plaats met Jan-Willem Poppe. Michiel Joziasse won ook de pol lepel, maar moest in het beker klassement 2 dames voorlaten. Janette de Witte won de eerste beker en Carin Francke de twee de beker. Bram Roose won de eerste prijs in het versieringsklassement bij de warmbloedpaarden en bij de koudbloedpaarden won Karei Geldof. De jeugdbeker werd ook gewonnen door Kevin Maljaars en Janette de Witte won de da mesbeker. Souburg In Souburg waren de belangrijk ste hoofdprijzen voor Cor Janse. Hij stak 30 van de 30 ringen en won daarmee het dagklasse ment. Met 29 ringen deelden Sjaak Janse en Albert de Visser de tweede plaats. Ook in het be kerklassement won Cor Janse en liet daarbij Reinier Sturm en Rian Asscheman achter zich. Al- bert de Visser mocht, na een lan ge kamp met Sjaak Janse, een fraai beschilderde pollepel mee nemen. In Koudekerke begonnen de 49 deelnemers al om 7.15 uur. Ver in de avond werd de wedstrijd afgesloten. Lange tijd gingen Ar jan Bosgra en Jan Jobse aan kop met alle gestoken ringen, maar in de 29e beurt miste Bosgra één ringetje en won Jan Jobse. Hij stak alle 30 te steken ringen en won daarmee het dagklasse ment. Voor de eerste beker moest Job se wel aan de bak. Hij bleef uit eindelijk over met Peter de Pag- ter op de 10 mm. ring. Jan Jobse presteerde het om deze super kleine ring in te steken en won de eerste beker in de grote fina le. De kleine finale werd gewon nen door Jaap Vos en tweede werd Bart Brasser. De kamp voor de 6 jongste rijders werd ge wonnen door Corine Geerse, voor Henja Besuyen en Kristel de Reu. Nieuwland Ook in Nieuwland wordt pink sterdrie nog traditioneel gevierd met een ringrijderij. Johan Baas lukte het als eerste in de 180-ja- rige geschiedenis van deze vere niging om alle 30 ringen uit 30 beurten te steken. Baas werd uit bundig gefeliciteerd, gefotogra feerd en toegejuicht. Ko Kwek- keboom presteerde ook sterk door 28 ringen te steken en werd daarmee tweede in het dag klassement, voor Rens Hoebeke die er 26 stak. De nummers 2 en 3 van het dag klassement waren ook de 2 rij ders die overbleven in de polle pelkamp. Rens Hoebeke was de ze keer de sterkste en stak de 14 mm. ring. De seniorenbeker werd gewonnen door Koos Zijl en Monique Pleyte won de da mesbeker. Ook hier weer prijzen voor de versiering. Bij de trek paarden won Ko Baas de eerste prijs en bij de overigen José van Belzen. Agenda ZRV Zaterdag 5 juni tweede-klas kampioenschap aan het Dorp splein te Koudekerke van 8.00 tot 17.30 uur. STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - Zaal Kodde, 20.00 uur: Vergadering Dorpsraad; DOMBURG - Schuttershof, 9.00 uur: Gym voor ouderen; GAPINGE - Verenigingsgebouw, 19.00 - 21.30 uur: Jongerenbus; MIDDELBURG - Ontmoetingscentrum Griffioen, 13.30 - 17.00 uur: Inloopmid- dag voor jongeren; OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, 14.00 uur: Met de tuinman mee door de heemtuin Hortus Zelan- diae; VEERE - Het Akkoord, Oudestraat, 13.30 -17 00 uur: Bejaardensoos; VLISSINGEN - Sporthal Baskensburg, 9.00 uur: Power yoga; WESTKAPELLE Kreek, 19.30 uur: Kreekloop; ZOUTELANDE Duinovergang 't Pauwtje, 13.00 - 17.00 uur: Openstelling bunkers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13