Ook Mücher vertrekt bij Hoek PZC PZC RIA W viert feest op wolk van ongeloof Breskens heeft twee nieuwe keepers Gelegenheidsteam pakt zege toernooi Paul van der Hooft 19 Belgische verdediger speelt komend seizoen voor Kapellen Faassen verruilt Terneuzense Boys voor Terneuzen Droom SKNWK wreed verstoord VCK degradeert na nederlaag Bevelanders blijft zonder punten Walchers elftal wint toernooi SSV'65 en Oostkapelle lijken flink versterkt dinsdag 1 juni 2004 door Barry van der Hooft GOES - Net voor het verstrijken van de overschrijvingstermijn heeft Johan Mücher zijn vertrek bij Hoek bekendgemaakt. De verdediger verklaarde vorige week nog tegenover voorzitter Kees de Feijter dat hij gewoon bij de zaterdag-hoofdklasser zou blijven, maar kwam afgelo pen weekeinde terug op zijn woorden. Mücher speelt ko mend seizoen voor het Belgische Kapellen, dat uitkomt in de der de klasse nationaal. Voor Hoek is het vertrek van Jo han Mücher de zoveelste tegen valler. „Misschien kun je het be ter meevallers gaan noemen, want spelers die toch niet meer voor Hoek willen spelen kunnen beter vertrekken", zei Kees de Feijter. „Dit getuigt van geen en kel respect voor de club. ^Mücher en ik hebben vorige week samen nog alles op een rij tje gezet en hij zei toen te zullen .blijven. Zaterdagmiddag belde hij vervolgens met de medede ling dat hij toch weg ging. Dat vind ik - kinderachtig en heel min." Mücher verklaarde gisteren dat hij zijn vertrek noodgedwongen via de telefoon bekend moest maken. Johan Ballegeer (de trainer) stond op mijn voice- mail, want zijn vrouw had er iets over gelezen op internet. Ik wilde het na het weekeinde per soonlijk aan de trainer en voor zitter vertellen, maar dat kon dus niet meer. Ik kan best begrij pen dat Kees de Feijter het een 'laffe streek vindt en het tijdstip waarop ik vertrek is natuurlijk ook niet gunstig. Toch is het be ter zo. Ik heb veel te lang getwij feld en de knoop uiteindelijk toch doorgehakt." Uitgespeeld De Feijter: „Mücher heeft ge woon drie clubs tegen elkaar uit gespeeld, want hij kon bij ons blijven en hij kon naar Nieuw- kerken en Kapellen." Mücher: :„Ik was eerst ook van plan naar Nieuwkerken te gaan, maar dan zou ik weer redelijk wat kilome- TERNEUZEN - Marco Faassen heeft op het laatste moment be sloten over te stappen naar Ter- neuzen. De spits is afkomstig van buurman Terneuzense Boys. Na Jorden Takeddine (HW'24), Daryl Rawidjan (RIA W.), Kim Gommers (AZW) en Jan Bos man (Hulsterloo) is Faassen de vijfde nieuwe speler voor Ter- neuzen. Daar tegenover staat het ver trek van vijf spelers. Mamadouba Gueye blijft wel be houden voor Terneuzen. Na lang twijfelen besloot de Afri kaanse middenvelder toch ge woon bij de zondag-eersteklas ser te blijven. Nieuw: Marco Faassen (Terneuzen se Boys), Jorden Takeddine (HVV'24), Daryl Rawidjan (RIA W.), Kim Gommers (AZW) en Jan Bosman (Hulsterloo). Vertrokken: Erik de Koeijer ge stoptRonald van Sliedregt (ge stopt), Matti Buijs.se (Terneuzense Boys), Ramazan Kesikbas (RBC Roosendaal), Andy Vereertbrugg- hen (Lebeke-Aalst) SPORTREDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: 0113-315640 Fax:0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Bauke Boersma Roeland van Vliet Barry van der Hooft CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ters moeten gaan maken. Nu ga ik vier kilometer van mijn huis voetballen, in een mooie compe titie. Voor mijn vrouw en zoon tje is dat ook beter. Daarnaast heb ik voldoende redenen te ver trekken bij Hoek, want voor mij als individu, voor de groep, de trainer en de club was het een seizoen in mineur." De Antwerpenaar kwam een overeenkomst voor één seizoen overeen. „Ik zal me optimaal moeten gaan bewijzen", zei Mücher. Het is de bedoeling dat hij centraal op het middenveld een koppel gaat vormen met de uit Tholen afkomstige Copain Kortland. Door de beslissing van Mücher is het aantal ve rtrekkende spe lers bij Hoek op negen gekomen. Daar staan zeven nieuwelingen tegenover. „Uit Nederland kunnen we nu geen spelers meer halen", zei De Feijter. „We hebben nog tot augustus om spelers uit België binnen te halen en we schuiven twee spe lers van het tweede elftal door naar de eerste selectie. Maar er komt gewoon weer een ander voor Mücher, daar ben ik van overtuigd." Nieuw: Pieler de Munnik (Kloetin- ge), Jeroen van de Broeke (Terneu zense Boys), Sam IJsebaert (MW), David de Storme (Evergem), Chris- tophe de Wispelaere (Evergem), Nyim Melki (Doornik), Filip van der Vloet (Berchem Sport). Vertrokken: Franky Standaert (Waarschoot), Jürgen Belpaire (Blankenberghe), Arjan Human (ASWH), Mare Minnaert (Malde- gem), Leon van den Ouden (Halste ren), Ferdi Kabal (Zaamslag), Pau- clair Youda (Wevelgem), Anthony Annicaert (Knokke), Johan Mücher (Kapellen). De naar Terneuzen vertrekkende Daryl Rawidjan barst in tranen uit na de promotie met RIA W. Boj Teunissen (links) troost de spits en krijgt hulp van Gert-Jan Jonckheijm (rechts) en Ludwig van Gremberghe (midden). foto Dirk-Jan Gjeltema door Peter van Kouteren 's-HEERENHOEK - Matchwin naar Vincent Bendijk gooide de tot op de draad versleten schoen waarmee hij had gescoord door de lucht, de uitblinkende doel man Erwin de Roover werd tot man van de wedstrijd gekozen en winnende trainer Rudy Riet- jens inhaleerde het succes op zijn eigen en ingetogen manier. RIA W verzekerde zich op het veld van Patrijzen door een 1-0- overwinning op Meto van een plaats in de derde klasse van het zondagvoetbal en vierde dat in 's-Heerenhock vooral op een wolk van ongeloof. Daryl Rawidjan, die naar Ter neuzen vertrekt, pinkte kort na het laatste fluitsignaal in het bij zijn van de trainer die altijd in hem heeft geloofd een traantje weg. Marino d'Hooghe, die een punt achter zijn loopbaan zet, repte van een mooi afscheid. Doelman De Roover (32), gepokt en gemazeld in het Belgische voetbal, kreeg direct na afloop een magnumfles champagne, die kort daarna over de spelers groep werd uitgespoten. Rudy Rietjens en zijn rechterhand Eg- bert Audenaerd gingen ver na af loop in hun burgerkledij onder de douche. De trainer, die door zijn een voud, een onder trainers zeldza me eerlijkheid en kennis van za ken overal waar hij voor de groep staat vrienden maakt, cij ferde zichzelf maar weer eens weg. Bij RIA W heeft dat geleid tot een mooi gebaar vanuit de spelersgroep. Het opwarmShirt van de Westdorpenaren ver meldt aan de voorkant de lijf spreuk van de trainer: 'Wij vor men een ketting'. De achterkant is vooral veelzeggend: 'I love mijn trainer'. Rietjens, nuchter: Het gaat er om dat je er als trainer een blok beton van maakt. Deze promo tie is te danken aan het collec tief. Je ziet dat het zonder Geert- jan de Smet ook kan. Het be stuur heeft altijd in ons geloofd. De steun van de rest van de tech nische staf is goud waard ge weest. Zie je de affiches al voor je? HW'24-RIA W, Steen-RIA W, Breskens-RIA W. Dat is toch prachtig? Ik hoop dat we er veel van leren." De Westdorpenaren lagen tegen Meto vooral in de eerste twintig minuten en in hel laatste kwar tier zwaar onder vuur, maar ble ven in die fases met kunst-en vliegwerk overeind. Iedereen was het erover eens dat de zege ook niet zonder fortuin tot stand was gekomen. Eén obstakel Ad Kas, de verliezend trainer, prees vooral doelman Erwin de Roover. „Wij hebben van het be gin het heft in handen genomen en in de eerste helft zeker drie goede kansen gehad. Ook nadat we met 1-0 achter waren geko men, hebben we voldoende kan sen gecreëerd. Er was echter één obstakel. Dat was hun doelman. De keren dat hij verslagen was, werd hij gered door de lat en de onderkant van de lat. Dat is voor ons heel zuur. Heel Meto, dat in de competitie met 63 treffers prima op schot was en in de nacompetitie in de vier eerdere duels vijftien keer raak schoot, was na afloop ont goocheld getuige van het West- dorpse feest. Rudy Rietjens: „Onze keeper is goud waard geweest, maar in de tweede helft hadden we het moe ten uitspelen. Iedereen praatte over Meto, maar ik wist dat het geen wonderploeg was. Anders waren ze toch kampioen gewor den?" Egbert Audenaerd: „Ik moet eerlijk zeggen dat vooral het eerste kwartier voor die mannen was. Maar daarna pak ten we het goed op.*" Vincent Bendijk: „Maar wij kwa men eigenlijk te weinig aan voet ballen toe." Daryl Rawidjan: „Ik kan het gewoon niet geloven dat we gepromoveerd zijn. Dit is een leuk afscheidscadeau. Ik wens de jongens veel succes. Ik zal ze missen hoor." De beslissende ontmoeting van de nacompetitie was niet echt goed, maar boeide tot het laat ste fluitsignaal. Beide teams kre gen kansen. De Brabanders, die voor de tweede keer in een reeks van 27 wedstrijden niet tot sco ren kwamen, kregen voor de veelheid aan gemiste mogelijk- van onze sportredactie GOES - Breskens heeft zich voor komend seizoen versterkt met twee keepers. Jurgen Zoh- landt trainde al enkele maanden mee bij de zondag-derdeklasser en was daarvoor actief bij RIA W. Marco Boonman had afgelo pen seizoen geen club en keepte daarvoor bij Biervliet. Het tweetal moet de opengeval len plekken opvullen die Roy den Dunnen (Arnemuiden) en Mark van Kouteren (Zaamslag) achterlaten. HVV'24 zag Jorden Takeddine naar Terneuzen vertrekken en kreeg daar inde persoon van Jordy Bakker (Kloetinge) één nieuwe speler voor terug. Steen versterkte zich met San- der van Remortele (Koewacht) en Piet van Looy, die overkomt van de A-junioren van HW'24, Goes trok een half dozijn nieu we spelers aan, terwijl Patrijzen de basisspelers Peter de Jong (SSV'65), Joffrey Geldof (Kloe tinge) en Guido Moison (Lewe- dorpse Boys) zag vertrekken. Breskens. Nieuw: Jurgen Zo- hlandt (RIA W.), Marco Boon man (geen club). Vertrokken: Roy den Dunnen (Arnemuiden), Mark van Kout eren (Zaamslag), Serge Nöthen (lager elftal), Sven Verploeg (Oostburg). Goes. Nieuw: Jordy den Toon der (Yerseke), Andre Voogd en Renato Helgers (beiden Rillan- dia), Patrick Ketting (WHS), Koen Wisse (Colijnsplaatse Boys) en Vincent de Klerk (AS WH). Vertrokken: Paulus Wagema- kers en Jasper Huijsman (bei den Patrijzen), Lunven Vermeer en Brian Dorothea (Vlissingen) en Romeo van Aerde (stopt). HW'24. Nieuw: Jordy Bakker (Kloetinge), Vertrokken: Jorden Takeddine (Terneuzen). Patrijzen. Nieuw: Nigel Holmes Roy den Dunnen (Walcheren), Albert Budding (Wissekerke), Mounir Nabil (Zeelandia Middelburg), Paulus Wagemakers en Jasper Huijs man (beiden Goes). Vertrokken: Peter de Jong (SSV'65), Joffrey Geldof (Kloe tinge) en Guido M'.oison (Lewe- dorpse Boys). RCS. Nieuw: John Bentschap Knook (Kloetinge), Al win van Ham (Oostkapelle?), Roy Sallet (Kapelle) en Raymond Gaari (Jong Ambon). Vertrokken: Regi- lio Pinas (GPC Vlissingen). RIA W. Nieuw: Dennis van Leeu wen (Zaamslag). Vertrokken: Daryl Rawidjan (Terneuzen), Dries Breyne (IJzendijke). Steen. Nieuw: Sander van Re mortele (Koewacht), Piet van Looy (HW'24 Al). Vertrokken: Marco Ottjes (gestopt). Vlissingen. Nieuw: Lunven Ver meer en Brian Dorothea (beiden Goes), Kees Bosschaart (Walche ren). Vertrokken: Martijn Janse (Walcheren). Zeelandia Middelburg. Nieuw: Fred Compeer en Daniël Elebe (beiden Walcheren). Vertrok ken: Paul Constandse (Oostka pelle) en Evert Eikenhout (la ger). Vierde klasse Aardenburg. Nieuw: Iiamse Os man Abdi (JVC Cuijk), Michiel Leijte (Oostburg). Vertrokken: Ronnie Tresonie (Eeklo), Martin Dieleman (gestopt). ROOSENDAAL - Minutenlang lag hij op de grond, met zijn gezicht in het gras dat hem zaterdagmiddag zoveel el lende bracht, jtn de 41e minuut van het beslissingsduel met Zwaluwe om promotie naar de tweede klasse spatte de droom van Léon Quik en SKNWK uiteen: de doelman blunderde op een inzet van Zwaluwe-speler Mark Smit. Het was het enige doelpunt van de wedstrijd. Het jonge elftal van trainer Cees Willemse kreeg, op basis van het vertoonde spel in de nacompetitie en qua kansen verhouding in de finale, niet waar het recht op had. Quik: „Als je als keeper een fout maakt is dat vaak bepalend." Verzachtende omstandigheden waren er wel. Het terrein van DVO'60 uit Roosendaal was nu niet bepaald bezaaid met de meest perfecte grasmat, maar Quik weigerde zijn fout daaraan op te hangen. „Met de warming-up had ik al in de gaten hoe slecht dat stukje was. Ik rekende wel op een stuiter toen die jongen op goal schoot, maar die kwam niet. Ik was daarna gewoon te laat met mijn handen bij de bal." DORDRECHT - VCK is zaterdag gedegradeerd uit de der de klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg uit Koudeker- ke had in de laatste wedstrijd van de nacompetitie geen enkele kans tegen Wieldrecht en verloor met 4-0. Door de nederlaag.eindigden de Walchenaren op de derde plaats met vier punten. Zaterdag kon VCK weinig inbrengen tegen het snelle, slimme spel van Wieldrecht. Pas in de tweede helft lukte het VCK om af en toe uit de greep van Wieldrecht te ont komen, maar echt gevaarlijk werden de Koudekerken aren niet. Stefan Wielemaker had een aantal kleine kansen, maai de spits maakte geen treffer in zijn laatste wedstrijd voor VCK. „Wieldrecht was erg sterk", zei de vertrekkende trainer Niek van den Houten. „Maar, we zijn niet door de ze wedstrijd gedegradeerd. We hadden ons al veel eerder veilig moeten spelen." KAMPERLAND - Bevelanders kon zaterdag niet voorko men dat de nacompetitie in de vierde klasse met drie ne derlagen werd afgesloten. In het thuisduel met Klundert verloor de ploeg uit Kamperland met 0-3. De Brabanders promoveerden door de zege naar de derde klasse. De beste kans in de eerste helft was voor Bevelanders, maar daaruit wist de ploeg niet te scoren. Na een 0-0-rust- stand viel aan het begin van de tweede helft het eerste Brabantse doelpunt via Christian Fuanwhi. Diezelfde speler zorgde even later ook voor 0-2 en nam eveneens het derde doelpunt van Klundert voor zijn reke ning. KAPELLE - Het Walchers elftal onder de 23 jaar heeft het toernooi onder de 23 jaar in Kapelle gewonnen. Het Walchers elftal versloeg in de finale het debuterende Serooskerke. Na twee keer twintig minuten was de stand nog steeds gelijk. Het Walchers elftal nam daarna de strafschoppen beter: 5-4. De overige elftallen die meededen waren Goes, Krab- bendijke, Kapelle 1 en 2, Veere en RCS. heden een dure rekening gepre senteerd. Bert Dutree (46): „Ze speelden het niet zo slim. Pas in de laat ste tien minuten kwamen er veel ballen van de zijkanten. Toen hadden we het echt moeilijk. Ge lukkig schoten ze toen twee keer op de lat." Hij zei het op een moment dat Vincent Ben dijk nog eens door een videoca mera van zijn winnende treffer genoot. „Ik raakte de bal eigen lijk helemaal verkeerd", beken de hij. „Het was bedoeld als een strakke voorzet." Zijn inzet, met links, verdween kort na rust echter in één keer achter de Brabantse doelman en bracht RIA W na een afwezigheid van 23 jaar terug in de derde klasse. RIA W-Meto 1-0 (0-0). 49. Vincent Bendijk 1-0. Scheidsrechter: MF Greppi (Bosschenhoofd). Aantal toeschouwers: 600. RIA W: Erwin de Roover; Boj Teu nissen, Bert Dutree, Arjen de Mey, Steve Kesteleyn; Wijnand van Waes (72. Marino d'Hooghe), Nik- ki de Wolff, Vincent Bendijk, Ruud Audenaerd; Daryl Rawidjan en Ludwig van Gremberghe. van onze sportredactie IJZENDIJKE - Niet voor eerst bleek het gelegenheidsteam afge lopen weekeinde de sterkste tij dens het inmiddels traditionele Paul van der Hooft-toernooi van de voetbalvereniging IJzen dijke. De winnaar van de derde en vierde editie trok ook zater dag in de finale van de zesde uit gave tegen HW'24 aan het lang ste eind. Het gelegenheidsteam - een mix van routine en (jeugdig) talent uit Terneuzen en het wes telijk deel van Zeeuws-Vlaande- ren - won met 3-1. Voor het toernooi, dat al voor de 67e keer plaatsvond maar sedert 1999 de naam van Paul van der Hooft draagt als eerbetoon van de eerder dat jaar overleden trai ner van de zondag-vijfdeklas- ser, bestond dit jaar een grote belangstelling. Acht teams had den zich ingeschreven, zodat er twee poules met elk vier teams gevormd konden worden. Al heel snel werd duidelijk dat HW'24 en het gelegenheids team de voorronde domineer den. Waar het gelegenheidsteam in poule A achtereenvolgens won van Hoofdplaat (0-1), Apol- lo'69 (1-2) en IJzendijke (2-0), daar versloeg HW'24 in poule B Biei*vliet (2-0), Aardenburg (1-0) en Sluiskil (2-0). Door de resultaten in de poulewedstrij den ontliepen het gelegenheids team en HW'24 elkaar in elk ge val in de kruisfinales, waarin het gelegenheidsteam Sluiskil trof en HVV'24 tegenover IJzen dijke kwam te staan. Het gelegenheidsteam effende de weg naar de finale door een treffer van Timon van der Hooft en HW'24 had aan een doel punt van Kana da Rosa Bernar do voldoende om zich van IJzen dijke te ontdoen. In de laatste wedstrijd van het toernooi was het aanvankelijk HW'24 dat de beste papieren leek te hebben en door Kana da Rosa Bernardo vlot op 1-0 kwam. Niet veel later kon het ge legenheidsteam echter profite ren van twee fouten in de verde diging van de tegenstander. Bei de keren was Niek van Sprun- del de doelpuntenmaker. De 2-1-achterstand verplichtte HW'24 daama om alles op de aanval te zetten, maar zoals zo vaak viel het beslissende doel punt aan de andere kant. Nadat Tristan van Acker de paal had geraakt, was het Timon van der Hooft die met zijn derde doel punt van de dag de toernooi winst veilig stelde. Jean-Pierre de Keijzer miste daarna nog een strafschop. Axel. Nieuw: Ralph Zegers (Ter neuzense Boys), Marco Vael (Ter neuzense Boys), Jos de Regt (Koewacht Al). Vertrokken: Joep van de Broeke, Fonny Ver- straeten, Job Zwegers (allen ge stopt). Clinge. Nieuw: geen. Vertrok ken: Siegfried van de Berg, Jur gen de Block, Stefan de Wert, Walter van Tienen (allen ge stopt). Hontenisse. Nieuw: geen. Ver trokken: Danny Pauwels (ge stopt). Hulsterloo. Nieuw: geen. Ver trokken: Jan Bosman (Terneu zen). JKoevvacht. Nieuw: Dennis Ae- rts (geen club). Vertrokken: San- der van Remortele (Steen). Oostburg. Nieuw: Patrick Boute (Middelburg, België), Alexander Bareman (Terneuzen), Sven Ver- ploeg (Breskens), Michel Wieme (Breskens). Vertrokken: Michiel Leijte (Aar denburg). van onze sportredactie GOES - De vier Zeeuwse zater dag-eersteklassers hebben in de laatste dagen voor het verstrij ken van de overschrijvingster mijn geen opzienbarende spe lers meer binnengehaald. Vooral SSV'65 (vijf nieuwe spe lers) en Oostkapelle (zeven nieu welingen) lijken komend sei zoen sterker te zijn. Rillandia. Nieuw: Cees Loze- koot (Noad'67), Michel Smits (SC Gastel), Padden van de Wa ter (Yerseke), Ralph Kuijpers (NAC Al), Wesley Persijn (BSC), Richard van der Hoest. Kloetinge: Nieuw: Danny de Vries (De Meeuwen), Joan van Belzen (Arnemuiden), Niels Ko- le en David den Hollander (Ka pelle), Stefan Wielemaker (VCK), Joffrey Geldof (Patrij zen). Vertrokken: Jan Baaijens, Micha Lekawaël, Jeröme Rivero- la, Ronnie Cremer (allen Oostka pelle), Jordy Bakker (HW'24), John Bentschap Knook (RCS), Pieter de Graaff (Nieuwmoer). SSV'65. Nieuw: Björn Lange- veld (Hoek), Pim Bruins (Kloe tinge), Peter de Jong (Patrijzen), Elco de Schipper (Yerseke), Den nis van der Welle (Oostkapelle). Oostkapelle. Nieuw: Jan Baai jens, Micha Lekawaël, Jeröme Riverola, Ronnie Cremer (allen Kloetinge), Remon van Geers- daele, Davy van Geersdaele (allen Zeeland Sport), Paul Con standse (Zeelandia Middel- burg).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45