Blunder kost SKNWK promotie Arnemuiden houdt traditie in ere PZC RIA W viert feest op wolk van ongeloof VCK degradeert uit derde klasse Bevelanders blijft zonder zege Walchers elftal boekt toernooiwinst Pankow titelkandidaat in Goes jGespannen Nieuw erkerkers komen fout keeper Léon Quik niet meer te boven Joan van Belzen geroerd door warm afscheid dinsdag 1 juni 2004 s 19 DORDRECHT - VCK is zaterdag gedegradeerd uit de der de klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg uit Koudeker- ke had in de laatste wedstrijd van de nacompetitie geen enkele kans tegen Wieldrecht en verloor met 4-0. Door de ze nederlaag en de overwinning van Klundert op Bevelan ders eindigden de Walchenaren op de derde plaats met vier punten. Zaterdag kon VCK weinig inbrengen tegen het snelle, slimme spel van Wieldrecht. Pas in de tweede helft lukte het VCK om af en toe uit de greep van de ploeg uit Dord recht te ontkomen, maar echt gevaarlijk werden de Kou dekerkenaren niet. Stefan Wielemaker kreeg een aantal kleine kansen, maar de spits maakte geen treffer in zijn laatste wedstrijd voor VCK. Wielemaker vertrekt naar Kloetinge. „Wieldrecht was erg sterk", zei de vertrekkende trainer Niek van den Houten. „Maar, we zijn niet door deze wed strijd gedegradeerd. We hadden ons al veel eerder veilig moeten spelen." Van den Houten dacht terug aan de be slissingswedstrijd tegen Yerseke, waarin zijn ploeg beter was, maar vergat het karwei af te maken. Al bij rust was VCK zaterdag kansloos. Wieldrecht leidde met 2-0. Het laatste doelpunt werd gemaakt door de doel man van de thuisploeg, die als kers op de taart vanaf de strafschopstip raak mocht schieten. KAMPERLAND - Bevelanders kon zaterdag niet voorko men dat de nacompetitie in de vierde klasse met drie ne derlagen werd afgesloten. In het thuisduel met Klundert verloor de ploeg uit Kamperland met 0-3. De Brabanders promoveerden door de zege naar de derde klasse. De beste kans in de eerste helft was voor Bevelanders, maar daaruit wist de ploeg niet te scoren. Na een 0-0-rust- stand viel aan het begin van de tweede helft het eerste Brabantse doelpunt via Christian Fuanwhi. Diezelfde spe ler zorgde even later ook voor 0-2 en nam eveneens het derde doelpunt van Klundert voor zijn rekening. KAPELLE - Het Walchers elftal onder de 23 jaar heeft het toernooi onder de 23 jaar in Kapelle gewonnen. Het Walchers elftal versloeg in de finale het debuterende Serooskerke. Na twee keer twintig minuten was de stand gelijk. Het Walchers elftal nam daarna de strafschoppen beter: 5-4. De overige elftallen die meededen waren Goes, Krabbendijke, Kapelle 1 en 2, Veere en RCS. GOES - Vandaag gaat het driebandentoernooi Baarends, dat in café Baarends in Goes wordt gehouden, weer van start. Piet Koek uit Goes behoort als titelverdediger op nieuw tot de kandidaten voor het podium. Rinus Pankow uit Ouwerkerk is eveneens kanshebber voor de eindzege. Maar liefst veertig deelnemers komen in actie. Drieban denliefhebbers komen graag haar Café Baarends om te strijden om de hoogste eer in dit prestigieuze toernooi. De concurrentie van Koek en Pankow komt uit bekende hoek in de personen van Jan Goense (al vaak runner up), Ries Rijn en Jan Brandenburg uit Goes. In vier ronden wordt naar de finale toegewerkt. De eerste ronde wordt ge speeld op 1, 2, 4, 9 en 15 juni telkens vanaf 19.30 uur. j foor Klaas Verspoor IOOSENDAAL - Minutenlang ag hij op de grond, met zijn ge licht in het gras. Datzelfde gras jvat hem zaterdagmiddag zoveel jllende had gebracht. In de 41e ninuut van het beslissingsduel >m promotie naar de tweede Basse spatte de droom van Léon Quik en SKNWK uiteen: ie doelman blunderde op een in set van Zwaluwe-speler Mark Smit. Zwaluwe won met 1-0. Voor SKNWK waren de druiven zuur. Wat een bekroning op het voetbaljaar - waarin de ploeg te rugkeerde als derdeklasser - had moeten worden eindigde in een nachtmerrie. De term uithui- Jen en opnieuw beginnen gold zeker voor de spelers van SKNWK: het was één groot tra nendal. SKNWK had daar ook reden toe, want een unieke kans ging verloren. Het jonge elftal van trainer Cees Willemse kreeg op basis van het vertoonde spel in de nacompetitie en kansenver houding in de finale niet waar het recht op had. Lijdend voorwerp was vooral Léon Quik. Het medelijden met de 35-jarige keeper was na het laatste fluitsignaal van scheids rechter Van Veen uit Wijk en Aalburg enorm. Supporters die hem wilden troosten kregen ver- Wensingen naar hun hoofd. De doelman wilde in stilte zijn zichtbare verdriet verwerken. En het verdriet was groot, heel groot. „Als je als keeper een Jout maakt, is dat vaak bepa lend. En deze blunder bepaalt direct de uitslag", zei Quik. Verzachtende omstandigheden 'waren er wel. Het terrein van DVO'60 uit Roosendaal beschik te nu niet bepaald over een per fecte grasmat, maar Quik wei gerde zijn fout daaraan toe te schrijven. „Met de warming-up had ik al in de gaten hoe slecht -het veld was. Ik rekende op een jstuiter toen die jongen op goal „schoot, maar die kwam niet. Ik .was daarna gewoon te laat met 'mijn handen bij de bal." Zwaluwe-speler Erik Nieuw koop had kort daarvoor een De verslagenheid bij de spelers van SKNWK was na afloop van de nederlaag tegen Zwaluwe groot. crosspass verzonden richting Mark Smit. De beste speler van Zwaluwe (nummer zestien) kap te zijn man uit en bezorgde met zijn inzet zijn ploeg de winnen de treffer. „Maar we hebben wel geluk gehad. De kansen daar voor waren voor SKNWK", be kende de doelpuntenmaker na afloop. Pech Vooral Gert-Jan Tierie kwam voor de 0-1 al een aantal maal in scoringspositie en Jacky de Bruine miste op het hobbelige veld de bal op een haartje. Maar voor een aantal spelers van SKNWK bleek in de finale de spanning een beslissende factor te zijn. Zo ook voor Tierie, die een sterk begin niet kon voort zetten en grote kansen om zeep hielp. „Ik vind het vooral rot voor Léon", haastte Tierie zich na afloop te zeggen. Waar Quik de schlemiel van de middag werd, werd collega André Holle mans de held. De Zwaluwe-doel- man ramde, zij het met enig ge luk, alle ballen uit zijn doelge bied. „Ik heb met hem te doen", reageerde hij op Quiks blunder. „Toen de wedstrijd stil lag heb ik hem al een schouderklopje ge geven", aldus de 38-jarige keeper die zijn laatste wedstrijd in Zwaluwe 1 keepte. De 35-jarige Quik gaat nog wel een jaar door. De selectie van SKNWK blijft intact, ondanks de interesse van Kloetinge voor Johan Padmos. „Hij liet van daag ook zien dat hij nog niet aan Kloetinge toe is", vond trai ner Willemse. „Maar heel de ploeg stond stijf van de span ning. We liepen op een gegeven moment meer tegen onszelf te knokken dan tegen Zwaluwe." En juist daar wrong de schoen. Bij SKNWK acteerden te veel spelers onder hun normale ni veau en er stond niemand op die de ploeg op sleeptouw nam. Zelfs de kort voor rust ingelaste extra pauze, nadat na de 0-1 as sistent-scheidsrechter Van Loon bijna door Zwaluwe-vuurwerk geraakt werd, veranderde niets aan het spelbeeld. „Na de 0-1 hoop je dat ze snel de 1-1-maken, maar de bal wil de er gewoon niet in. Al hadden we nog een uur gevoetbald, dan hadden we nog niet gescoord", keek Quik terug op het verdere verloop. „Wij zijn nooit meer over dat moment heen gekomen. De tweede helft zaten wé vast", vond ook Willemse. Jacky de Bruine, Léon de Bruine (vrije trap op de lat), Jan-Jaap Pad mos en Mark den Haan waren na rust nog wel dicht bij de 1-1, maar het geluk ontbrak. De SKNWK-spelers reageerden teleurgesteld. „Het liep voor geen meter", aldus Jacky de Bruine. „Zonde, we hadden het af moeten maken", sprak Johan Padmos. En Mark den Haans woorden bevatten een grote kern van waarheid: „Dit is onge looflijk triest. Maar er zat geen vuur in en daarom kwam je van daag als ploeg net overal te kort. foto Peter Roek Voor Cees Willemse, die af scheid neemt bij SKNWK, is het verlies niet het gewenste slot: „Dit is een teleurstelling maar deze mooie jaren bij SKNWK pakt niemand mij meer af. Het is alleen schlemielig dat je hier in het zicht van de haven strandt." SKNWK - Zwaluwe 0-1 (0-1). 41. Mark Smit 0-1. Gele kaart: Mark den Haan (SKNWK) en Ruud An- sems (Zwaluwe). Scheidsrechter: J.N. van Veen (Wijk en Aalburg). Aantal toeschouwers: 350. SKNWK: Léon Quik; Johan Pad mos, Martijn Neele, Léon de Brui ne en Mark den Haan; Emiel Kuij- ten, Maarten Padmos, Gert-Jan Tierie en Ronald van Vossen (46. Sytze Stins); Jan-Jaap Padmos (76. Robbert van de Zande) en Jac ky de Bruine. Tweedeklasser in nacompetitiefinale tegen VVGZ na kwartier al kansloos HALSTEREN - Hij verliet het veld als een groot kampioen. Jo an van Belzen werd na het laat ste fluitsignaal van scheidsrech ter Harskamp op de schouders genomen door de supporters van Arnemuiden en over het veld van Halsteren gedragen. Maar de doelman had met zijn ploeg toch echt de nacompetitie finale van VVGZ (1-4) verloren. De geste van de Zeeuwse voet balfans was dan ook vooral be- doeld als blijk van waardering .voor de 21-jarige keeper, die de laatste vijf jaar het doel van Ar nemuiden 1 verdedigde, maar 'volgend seizoen bij Kloetinge on- Lder de lat staat. Joan van Belzen was zichtbaar aangedaan door .zoveel warmte en liet, hoog bo ven de rood-gele massa uitste kend, zijn tranen de vrije loop. „Dat was een prachtig gebaar van onze supporters", sprak Jo an van Belzen met zachte stem, Toen hij zijn emoties een halfuur .na het eerbetoon weer enigszins onder controle had. „Het zegt ook alles over die mensen. Arne muiden heeft echt een fantas tisch publiek." SPORTREDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: 0113-315640 Fax:0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Bauke Boersma Roeland van Vliet Barry van der Hooft CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Bauke Boersma HALSTEREN - Het had een prachtige, onvergetelijke zater dag moeten worden, het werd al na een kwartier voetballen een regelrechte ramp. Arnemuiden mocht in de nacompetitiefinale tegen WGZ nog niet eens rui ken aan de eerste klasse: 1-4. Daarmee hield de tweedeklasser een, niet bijster leuke, traditie in ere. Arnemuiden en het feno meen nacompetitie zijn name lijk allesbehalve vrienden. Sinds het seizoen 1994/1995 proefde de club zeven keer van het toetje, evenzovaak slaagden de Zeeuwen er niet in te promo veren. De achtste missie, in Hal steren tegen WGZ, liep dus weer uit op een deceptie. „Een trauma?", herhaalde Ame- muiden-aanvaller Jacky de Smit, een van de spelers die alle genoemde nacompetities mee maakte, de vraag. „Nou, dat valt wel mee. Het is al heel wat dat we nu de finale haalden." Ook laatste man en aanvoerder Jos Poortvliet, eveneens present bij alle vorige nacompetitiedeel- names, wilde van een diepgewor teld probleem bij Arnemuiden niets weten. „Het is wel opval lend dat het ons nooit lukt, maar onze slechte band met de nacompetitie heeft volgens mij geen invloed op dit duel gehad. Het is niet zo dat we daardoor vooraf al bang waren dat het weer niet zou lukken." Bij Wim Davidse leefde die vrees wel degelijk, zo erkende de trainer van Arnemuiden. Niet alleen vanwege de slechte ervaringen van zijn huidige club, ook omdat Davidse zelf wat betreft het naspel van de competitie geen conduitestaat heeft om trots op te zijn Vijf keer eerder was hij van de par tij, vijf keer strandde hij. „Dan denk je voor de wedstrijd van vandaag echt wel: oei, oei, wat gaan we dit keer meemaken?" Formaliteit Het antwoord kreeg Davidse za terdag al na iets meer dan een kwartier. WGZ had toen al een 3-0-voorsprong en maakte de rest van de wedstrijd tot een for maliteit. „Het was na een kwar tier eigenlijk al voorbij", wist ook Jacky de Smit. „Dan hoop je nog dat na onze 3-1 het twee de doelpunt snel valt, dan wordt het weer een wedstrijd. Maar dat zat er nooit echt in." Een do delijke cocktail van Zeeuwse persoonlijke fouten en Zwijnd- rechtse snelheid was verant woordelijk voor de vlotte onder gang van Arnemuiden. Al na 53 seconden moest Joan van Bel zen vissen. Voorstopper Corjan Marijs wilde een diepe bal van WGZ met het hoofd terugleg gen op Van Belzen, maar vergis te zich schromelijk in de af stand tot zijn doelman. De ra- zendvlugge Jeroen Bezemer liep vervolgens bij Michel Carol weg en knalde de bal tussen de be nen van Van Belzen door: 0-1. Die waarschuwing kwam kenne lijk niet aan, want zeven minu ten later was het weer de snel heid van Bezemer die Arnemui den voor een onoverkomelijk probleem stelde. Cyril Versteeg legde de bal over de Zeeuwse defensie, Bezemer liet de verdediging zijn rappe hielen zien, lepelde de bal over Van Belzen en gaf het leer een beslissende tik: 0-2. „We zouden hun spitsen kort dekken", voegde Jacky de Smit eraan toe. „Maar onze verdedi gers stonden aanvankelijk steeds op drie meter. Tja, dan wordt het een moeilijk verhaal."" Helemaal toen de Zwijndrecht- se snelheid na zeventien minu ten goed was voor een derde tref fer. Remco Koremans mocht op pad na balverlies van Leon van Belzen en Jos Poortvliet kon hem de weg naar het doel niet meer versperren: 0-3. „Ik dacht er nog even aan hem vast te houden of neer te leg gen", zei Poortvliet. „Maar dan krijgen we een strafschop tegen en ik een rode kaart. Daar wa ren we niets mee opgeschoten." Nu mocht Arnemuiden met elf spelers blijven staan en daar werd de ploeg in elk geval één doelpunt wijzer van. Arjen Reyn- oudt kopte de bal in de 36e mi nuut binnen nadat Marinus Baas een poging zag stranden. „In de tweede helft heb ik met het inbrengen van een extra aan valler (Mario de Nooyer) gepro beerd het tij nog te keren", stel de trainer Wim Davidse. „Maar tot meer dan hopen dat de bal een keer goed valt, waren we vandaag niet in staat. De bal viel echter niet één keer goed. Tenminste, niet voor Arne muiden. WGZ maakte er zes mi nuten voor tijd 1-4 van toen André Helmink een strafschop benutte nadat Raymond de Nooyer Remco Koremans ten val had gebracht. Arnemuiden-VVGZ 1-4 (1-3). 1. Jeroen Bezemer 0-1, 8. Jeroen Be zemer 0-2, 17. Remco Koremans 0-3, 36. Arjen Reynoudt 1-3, 84. André Helmink 1-4 (strafschop). Scheidsrechter: M. Harskamp (Lexmond). Gele kaarten: Jacky de Smit en Raymond de Nooyer (Arnemuiden) Aantal toeschou wers: 1300. Arnemuiden: Joan van Belzen; Raymond de Nooyer, Corjan Ma rijs, Jos Poortvliet, Michel Carol (58. Mario de Nooyer); Patrick Sie- reveld, Leon van Belzen, Arjen Reynoudt (70. Marvin Meerman), Comé van Belzen; Marinus Baas, Jacky de Smit Arnemuiden-middenvelder Patrick Siercveld staart vol ongeloof voor zich uit, terwijl de supporters van WGZ op de achtergrond een feestje vieren. foto Con Clasquin door Peter van Kouteren 'S-HEERENHOEK - Match winnaar Vincent Bendijk gooide de tot op de draad ver sleten schoen waarmee hij had gescoord door de lucht, de uitblinkende doelman Er- win de Roover werd tot man van de wedstrijd gekozen en winnende trainer Rudy Riet- jens inhaleerde het succes op zijn eigen en ingetogen ma nier. RIA W verzekerde zich op het veld van Patrijzen door een 1-0- overwinning op Meto van een plaats in de der de klasse van het zondagvoet bal en vierde dat in 's-Heeren- hoek vooral op een wolk van ongeloof. Daryl Rawidjan, die naar Ter- neuzen vertrekt, pinkte kort na het laatste fluitsignaal in het bijzijn van de trainer die altijd in hem heeft geloofd, een traantje weg. Marino d'Hooghe, die een punt achter zijn loopbaan zet, repte van een mooi afscheid. Doelman De Roover (32), gepokt en ge mazeld in het Belgische voet bal, kreeg direct na afloop een magnumfles champagne, die kort daarna over de spe lersgroep werd uitgespoten. Rudy Rietjens en zijn rechter hand Egbert Audenaerd gin gen ver na afloop in hun bur- gerkledij onder de douche. De trainer, die door zijn een voud, een onder trainers zeld zame eerlijkheid en kennis van zaken overal waar hij voor de groep staat vrienden maakt, cijferde zichzelf maar weer eens weg. Bij RIA W heeft dat geleid tot een mooi gebaar vanuit de spelers groep. Het opwarmshirt van de Westdorpenaren vermeldt aan de voorkant de lijfspreuk van de trainer: 'Wij vormen een ketting'. De achterkant is vooral veelzeggend: 'I love mijn trainer'. Rietjens, nuchter: Het gaat erom dat je er als trainer een blok beton van maakt. Deze promotie is te danken aan het collectief. Je ziet dat het zon der Geert jan de Smet ook kan. Het bestuur heeft altijd in ons geloofd. De steun van de rest van de technische staf is goud waard geweest. Zie je de affiches al voor je? HW'24-RIA W, Steen-RIA W, Breskens-RIA W. Dat is toch prachtig? Ik hoop dat we er veel van leren." De West dorpenaren lagen tegen Meto vooral in de eerste twintig mi nuten en in het laatste kwar tier onder vuur, maar bleven in die fases met kunst-en vliegwerk overeind. Iedereen was het erover eens dat de ze ge ook niet zonder fortuin tot stand was gekomen. Ad Kas, de verliezend trainer, prees vooral doelman Erwin de Roover. „Wij hebben van het begin het heft in handen genomen en in de eerste helft zeker drie goede kansen ge had. Ook nadat we met 1-0 achter waren gekomen, heb ben we voldoende kansen ge creëerd. Er was echter één ob stakel. Dat was hun doelman. De keren dat hij verslagen was, werd hij gered door de lat en de onderkant van de lat. Dat is voor ons heel zuur." Heel Meto, dat in de competi tie met 63 treffers prima op schot was en in de nacompeti tie in de vier eerdere duels vijftien keer raak schoot, was na afloop ontgoocheld getui ge van het Westdorpse feest. Rudy Rietjens: „Onze keeper, is goud waard geweest, maar in de tweede helft hadden we het moeten uitspelen. Ieder een praatte over Meto, maar ik wist dat het geen wonder- ploeg was. Anders waren ze toch kampioen geworden?" Egbert Audenaerd: „Ik moet eerlijk zeggen dat vooral het eerste kwartier voor die man nen was. "Vincent Bendijk: „Maar wij kwamen eigenlijk te weinig aan voetballen toe." Daryl Rawidjan: „Ik kan het gewoon niet geloven dat we gepromoveerd zijn. Dit is een leuk afscheidscadeau. Ik wens de jongens veel succes. Ik zal ze missen hoor." ItIA W-Meto 1-0 (0-0). 49. Vin cent Bendijk 1-0. Scheidsrech ter: M.F Greppi (Bosschen- hoofd). Aantal toeschouwers: 600. RIA W: Erwin de Roover; Boj Teunissen, Bert Dutree, Arjen de Mey, Steve Kesteleyn, Wijn and van Waes (72. Marino d'Hooghe), Nikki de Wolff, Vin cent Bendijk, Ruud Audenaerd; Daryl Rawidjan en Ludwig van Gremberghe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37