Van der Klooster op hoogste trede
PZC
Hockeysters Den Bosch
winnen weer Europa Cup
23
Lewedorpse coureur grijpt districtstitel in Brabants Effen
i iiiiii i i—
thal
:bk-games
dinsdag 1 juni 2004
■door Jan van Dongen
EFFEN - Johnny van der Kloos
ter hield gisteren in het Brabant
se Effen de Zeeuwse eer hoog
bij de strijd om de districtstitels
Zuid-West-Nederland. De ama-
teur-A uit Lewedorp greep het
goud.
Johnny van der Klooster rijdt
haast altijd goed in een districts
kampioenschap. „Naast drie ti-
jtels tijdrijden heb ik er inder
daad wel eens eerder eentje ge-
jwonnen. Vorig jaar liet ik me in
iOudenbosch echter in het pak
idoen. Door drie jongens van De
Zuidwesthoek."
Bij die drie zat ook John Akker
mans. ..Ik sta jaar op jaar op
het podium, maar nog nooit op
het eerste treedje. Ik werd weer
eens derde. Ik kreeg met Van
der Klooster nog wel het gat
dicht op Tjitte van de Buijs", al
dus Van der Klooster.
Van de Buijs zou het overigens
zonder twijfel gered hebben als
vooral Johan Pemen niet alles
uit de kast had gehaald om de
Middelburger nog in de kraag te
vatten. Pemen moest die inspan
ningen bekopen. Van der Kloos
ter zag ook Dennis Mesu sneuve
len in de reactie op Van de
Buijs. Van der Klooster: „Maar
het bracht ons voor in de groep
wel terug in zijn spoor. Ook
doordat een tweede ploegmak-
ker Nico Ringelberg er nog een
snokje aan gaf. Zonder hen had
ik het niet gered."
Bij de elite en beloften misten
de favorieten van Middelkamp
de slag. Dat gebeurde toen na
veertig kilometer wedstrijd Wil-
lebrord Wil Vooruit met acht
kopstukken de koers volledig
naar zijn hand zette. Dennis
Raadtgever, Pieter Israël en Jac
ques Schuit bleven achter in een
tweede groep die pas in de fina
le neerstreek op de gelosten uit
de kopgroep. Uiteindelijk ble
ven vijf elite-renners en een be
lofte voorop. Naast Richard
Slabbekoorn viel ook Dirk van
Dam terug uit de spits van de
wedstrijd, waar aanvankelijk
ook Wouter Lugtenburg zich be
vond. Lugtenburg bleek echter
niet in zijn beste doen en gaf op.
De onverwachte instorting van
een deel van de kopgroep zorg
de ervoor dat er plots uitzicht
kwam op medailles bij de belof
ten. De snelle John van de Vree-
de en Wilco Jonker maakten dat
ook waar met respectievelijk zil
ver en brons, ver achter een on
genaakbare Tim van der Zan
den.
Bij de nieuwelingen moest Tim
Dees zich tevreden stellen met
een derde plaats. Geert Kouters
en Sjoerd van de Noord bleken
net iets te snel voor de renner
uit Tholen. De Fries Frank
Wierstra werd achter Tim Ne-
derlof tweede namens WV
Zeeuws-Vlaanderen. Het twee
tal liet zijn drie vluchtmakkers
Ruben Mureau, Rikke Dijkx-
hoom (ook Zeeuws-Vlaanderen)
en Vincent Hinsen in de finale
de strijd om het brons.
van onze sportredactie
BARCELONA - De hockeysters
van Den Bosch hebben in Barce
lona voor de vijfde keer op rij de
Europa Cup I gewonnen.
De succesploeg van trainer Her
man Kruis rolde in de finale Ko
los Borispol uit Oekraïne op:
8-2. Het mannenteam van Am
sterdam moest in Barcelona ge
noegen nemen met brons.
Den Bosch, dat zonder puntver
lies bleef, was een klasse apart.
Vooral international Ageeth
Boomgaardt, die in Spanje af
scheid nam v.an het hoogste ni
veau. in het clubhockey, bewees
eens te meer haar speciale kwali
teiten. De ervaren verdedigster
scoorde alleen al in de eenzijdi
ge finale drie keer uit een straf-
uitslagen
I 'nflll
Hengelo. FBK Games. Mannen,
4x100 meter: 1. Nederland 1 (Beek,
IHeisen, Middelkoop, Caimin Douglas)
39,70, 2. Nederland 2 (Van Leeuwen,
Hoogmoed, Van Balkom, Ungerer)
40,13,3. Gemengd team 40,16, 100 me
ter (wind +3,3 m/sec): 1. Nkansah
(Gha) 10,36, 2. Newton (ZAf) 10,38, 3.
Beck (Ned) 10,40, 4. Hoogmoed (Ned)
10,44, 5. Van Balkom (Ned) 10,47, 6. Fer-
ro (Bel) 10,48, 7. Van Leeuwen 10,51.
Mannen, 800 m: 1 Som (Ned) 1.45,01
I (beste jaartijd), 2. Mutua (Ken) 1.45,17,
I 3. Jansen (Bel) 1.45,59, 4. Okken (Ned)
I.45,83, 5. Bungei (Ken) 1.45,85, 6. Bot-
1 ha (ZAf) 1.46,52. 1500 m: 1. Kipchoge
(Ken) 3.33,20 (beste jaartijd), 2. Song
kok (Ken) 3.33,45, 3. Lagat (Ken)
3.33,52,4. Webb (VSt) 3.33,70, 5. Kiptan-
ui (Ken) 3.33,80, 6. Too (Ken) 3.35,53, 7.
Liefers 3.35,72. 11. Koers 3.46,37. 3000
m steeple: 1. Kipruto (Ken) 8.05,52, 2.
Koech (Ken) 8.05,92, 3. Vroemen (Ned)
8.17,73, 4. Buc (Slw) 8.18,43, 5. Ezzine
(Mar) 8.19,93, 6. Nyamu (Ken) 8.21,02.
5000 m: 1. Bekele (Eth) 12.37,35 (we
reldrecord), 2. Wondimu (Eth) 13.01,28,
3. Chenonge (Ken) 13.08,77, 4. Sugut
(Ken) 13.08,90, 5. Mosop (Ken) 13.09,68,
6. Songkok (Ken) 13.09,87. 10.000 m:
1 Sihine (Eth) 26.39,69 (beste jaartijd),
2 Gebrselassie (Eth) 26.41,58, 3. Dinke-
sa (Eth) 27.23,60, 4. Busienei (Oeg)
27.29.95, 5. Kiprop (Ken) 27.39,56, 6. Kif-
fle (Eri) 27.40,92. Discus: 1. Kruger
(ZAf) 64,79, 2. Van der Bilt (Ned) 57,86,
3 Van Vreumingen (Ned) 53,07, 4. Ben-
turn (Ned) 50,18, 5. Spaan (Ned) 49,80.
Kogel: 1. Tiisanoja (Fin) 20,63, 2. Hoffa
(VSt) 20,58,3. Smith (Ned) 20,39, 4. Bar-
j tels (Duï) 20,19, 5. Robberts (ZAf) 20,04,
5 Michnevitsj (WRu) 19,99. Polshoog:
!1. Blom (Ned) 5,77 (Nederlands record),
2. Borgeling (Dui) 5,70, 3. Lobinger
(Dui) 5,60, 4. Hysong (VSt) 5,60, 5. Spie-
gelburg (Dui) 5,60, 6. Mesnil (Fra) 5,50,
7. Tamminga, Looije 5,40,
Vrouwen, 100 meter (+2,5 m/sec): 1.
Ottey (Slv) 11,35, 2. Van den Akker
(Ned) 11,56, 3. Huygebaert (Bel) 11,57,
4. Van Assendelft (Ned) 11,64, 5. Deca-
luwé (Bel) 11,71, 6. Ouedraogo (Bel)
II.74. 800 m: 1. Mutola (Moz) 1.58,49
(beste jaartijd), 2. Stals (Bel) 2.00,60, 3.
Samaria (Nam) 2.00,69, 4. Visschers
(Ned) 2.00,96, 5. Zagorska (Pol) 2.00,96,
6. Vriesde (Sur) 2.01,58, 10. Jaber
2.04,96. 1500 m: 1. Douma (Can)
4.04,85, 2. Burka (Eth) 4.06,10, 3. Lisjtsj-
inksa (Oek) 4.07,82, 4. Clitheroe (GBr)
4 08,20, 5. Martins (Fra) 4.08,81, 6. Do-
briskey (GBr) 4.08,82. 5000 m: 1.
Ochichi (Ken) 14.46,42 (beste jaartijd),
2. Pavey (GBr) 14.55,04, 3. Maury (Fra)
14.59,12, 4. Kidane (Ken) 15.04,34, 5.
Worku (Eth) 15.04,56, 6. Kuma (Eth)
15.05,37,14. Looper 15.53,89,15. Boons
tra 15.55,26, 18. Herzog 16.12,78. 100
mh (+1,1 m/sec): 1, Ennis London
(Jam) 12.81, 2. Kallur (Zwe) 13,09, 3.
Whyte (Can) 13,12, 4. Carruthers (VSt)
13,21, 5. Hentschke (Dui) 13,25, 6.
O'Rourke (Ier) 13,42. Ver: 1. Gotovska
(Lit) 6,53, 2. Scerbova (Tsj) 6,44, 3. Vaszi
(Hon) 6,43, 4. Melnikova (Rus) 6,37, 5.
Miklós (Hon) 6,35, 6. Drechsler (Dui)
6,25, 7. Boxhoorn 5,91, 8. Mulder 5,81.
Hoog: 1 Vlasic (Kro) 1,96, 2. Mikhaltsj-
enko (Oek) 1,94, 3. Kalitoerina (Rus)
1.91, 4. Ksok (Pol), Rif ka (Mex) 1,88, 6.
Jones (GBr) 1,80. Speer: 1. Brejchova
(Tsj) 63,07, 2. Nerius (Dui) 60,83, 3. Eve
(Bah) 60,63, 4. Bisset (Cub) 59,84, 5.
Aava (Est) 59,12, 6. Tilea (Roe) 58,28, 8.
Van Haperen 48,89.
Hulst. Atletiekgala. Mannen, 100
m: 1 Kevin Braunskill (VS) 10.55, 2. Har
vey Bijnaar (Phanos) 10.90, 3. Erik Wij-
meersch (JSV) 10.93, 4. Arjan Timmers
(PSV) 11.330, 5, Bart van Remoortere
(RKHAV) 11.44. 200 m: 1. Kevin Brauns
kill (VS) 21.43, 2. Erik Wijmeersch (JSV)
22.49, 3. Bart van Remoortere (RKHAV)
23.03 800 m: 1. Ben Quintelier
1-53.95, 2. Yassin Mahamoud (PSV)
1-54.45, 3. Vincent Hermes (Achilles)
1.54.62, 4 Sander de Korte (Hellas)
,1-55.47, 5. Sander Halin (PSV) 2.00.15,
6. Wouter van Caspel (Barendrecht)
corner. Een dag eerder, in de be
slissende groepswedstrijd tegen
Rot Weiss Köln (4-0), was Boom
gaardt ook op dreef.
In dat duel, dat door coach
Kruis als een van de beste wed
strijden onder zijn leiding werd
beschouwd, bracht ze drie tref
fers op haar naam. Minke Booy,
ook lid van Oranje, tekende
voor 4-0.
Voor de finale maakte Kruis
zich geen enkele zorgen. Hij
dacht zelfs met een veredeld
B-team van Kolos Borispol te
kunnen winnen. In de vertrouw
de opstelling liep Den Bosch
vlot weg naar 5-0 bij de rust.
In de tweede helft deed de titel
verdediger het rustig aan. Naast
Boomgaardt kreeg ook doel-
vrouw Lieke Schellekens, die
eveneens afzwaaide, een pu-
2.02.17. 3000 m: 1. Steven de Vlieger
(AVLO) 8.37.75, 2. Gadesa Abebe (PSV)
8.41.56, 3. Marco Raymaeckers (PSV)
8.47.85, 4. Rik van Laarhoven (RKHAV)
8.58.46, 5. Erik Goossen (Scheldesport)
9.04.76. Kogel: 1. Bert de Jonge
(AV'56) 12.91, 2. Henk van den Berg
(AV'56) 12.39, 3. Marijn de Feyter (TS)
en Jeroen Hage (Dynamica) 10.94.
Speer: 1. Henk van den Berg (AV'56)
46.93, 2. Jeroen van Belzen (Dynamica)
42.00, 3. Bert de Jonge (AV'56) 41.75.
Jongens B, 100 m: 1. Dennis van den
Berg (Dynamica) 13.59. 200 m: 1. Den
nis van den Berg (Dynamica) 27.57.
800 m: 1Tim Aper (RKHAV) 2.14.05, 2.
Davey van der Veeken (RKHAV) 2.22.28.
Speer: 1. Yannick Boidin (RKHAV)
37.81, 2. Stefan Stokman (AV'56) 34.01,
3. Niels Geelhoed (AV'56) 31.45. Dis
cus: 1. Stefan Stokman (AV'56) 31.12,
2. Bart van Tichelen (Belg) 27.84. 3.
Niels Geelhoed (AV'56) 26.39. Kogel: 1
Stefan Stokman (AV'56) 13.67, 2. Niels
Geelhoed (AV'56) 11.10, 3. Yannick Boi
din (RKHAV) 9.87. Jongens C, 100 m:
1. Brian Boidin (RKHAV) 13.54, 2. Tom
Rijnberg (Scheldesport) 13.74, 3. Tim
Kolhorn (Achilles) 13.81. 100 m hor
den: 1. Tim Kolhorn (Achilles) 16.72, 2.
Tom Rijnberg (Scheldesport) 19.29, 3.
Jermine Luitwieler (Dynamica) 19.72.
Ver: 1. Brian Boidin (RKHAV) 4.70, 2.
Tom Rijnberg (Scheldesport) 4.66, 3.
Alex Zwolle (AV'56) 4.58. Kogel: 1We
sley Hemelsoet (Scheldesport) 11.54, 2.
Tim Kolhorn (Achilles) 10.06, 3. Robert
Paul de Roo (Scheldesport) 9.06. Jon
gens D, 100 m: 1. Glenn Luitwieler (Dy
namica) 11.43, 2. Stefan Schoenmaker
(Dynamica) 11.76, 3. Florentijn de Roo
(Scheldesport) 11.70 80 m horden: 1.
Steven Nuytinck (AV'56) 13.47,2. Glenn
Luitwieler (Dynamica) 13.91, 3. Stefan
Schoenmaker (Dynamica) 15.24. Ver: 1.
Tim Broekman (RKHAV) 4.62, 2. Steven
Nuytinck (AV'56) 4.53, 3. Glenn Luitwie
ler (Dynamica) 4.17. Kogel: 1. Steven
Nuytinck (AV'56) 8.50, 2. Florentijn de
Roo (Scheldesport) 7.61. 600 m: 1.
Niek den Exter Scheldesport) 1.49.62,
2. Lars Paardekoper (AV'56) 1.55.39, 3.
Peter Beije (AV'56) 1.56.42. Hoog: 1
Tim Broekman (RKHAV) 1.50, 2. Steven
Nuytinck (AV'56) 1.45, 3. Pieter Som-
mer (Bekg) 1.35.
Vrouwen, 200 m: 1. Nikki Timmers
(PSV) 26.58, 2. Audrey Seghers (RKA-
HV) 27.56, 3. Esther Vermeu (AV'56)
28.64. 800 m: 1. Esther Vermeu (AV'56)
2.32.07, 2. Margot de Nijs (RKHAV)
2.36.03, 3. Sylvia Reijnhout (AV'56)
2.45.52. Ver: 1Samantha Lernhout (RK
HAV) 4.41, 2. Donja Kartimiou (Achilles)
4.32, 3. Melissa Kolhorn (Achilles) 4.13.
Kogel: 1. Karin Larnoe (Merksem)
11.72, 2. Audrey de Beule (RKHAV) en
Anke de feyter (Wielingen) 8.92. Dis
cus: 1. Dorien van Tichelen
35.42, 2. Karin Larnoe (Merksem) 31.83,
3. Manon van Oosten (RA) 27.74.
Speer: 1. Audrey de Beule (RKHAV)
26.57, 2. Dorien van Tichelen (Belg)
22.27, 3. Karien Larnoe (Merksem)
17,99, Meisjes C, 100 m: 1. Lieke Dek
ker (AV'56) 11.03, 2. Mariska van Fraas-
sen (AV'56) 11.21, 3. Kim Bogaerts (Bel-
gie) 11.26. 80 m horden: 1 Aafke Mon
den (Achilles) 12.86, 2. Kim Bogaerts
(Belgie) 13.25, 3. Nikky van Meel
(AV'56) 15.52. Ver: 1. Lieke Dekker
(AV'56) 4.69, 2. Kim Bogaerts (Belg)
4,68, 3. Aafke Monden (Achilles) 4.61.
Hoog: 1. Danielle Elferink (Delft) en
Evianne van de Zande (Delta Sport)
1.35. 600 m: 1. Soraya Zwemstra (Scor
pio) 1.43.88, 2. Evelien Hoeve (Schelde
sport) 1 44.54, 3. Aniek Aper (RKHAV)
1.44.78. Speer: 1. Samantha van Re-
mortel (RKHAV) 26.61, 2. Evianne van
de Zande (AV'56) 24.65. Meisjes D, 80
m: 1. Samanta Lernhout (RKHAV) 8.49,
2. Eva Ketel (Achilles) 8.76, 3. Donja Ka-
rimoulou (Achilles) 8.88. 60 m horden:
1. Melissa Kolhorn (ARV) 10.04, 2. Don
ja Karimlou (ARV) 10.13, 3. Eva Ketel
(ARV) 10.34. 600 m: 1. Samantha Lern
hout (RKHAV) 1.44,75, 2. Esther Plat-
teeuw (Scheldesport) 1.52.09, 3. Houria
El Azimani (Belg) 1.54.19. Kogel: 1.
Donja Karimlou (Achilles) 10.45, 2. Es-
bliekswissel. Vervangster Char
lotte van der Hulst incasseerde
in de slotfase nog twee treffers
van Kolos Borispol.
Amsterdam verspeelde zondag
in de laatste groepswedstrijd de
kans op de finale. Thuisclub
Rea^l Club de Polo won afgete
kend met 3-0. Een dag later was
de Spaanse ploeg in de finale
ook te sterk voor Club an der
Alster uit Duitsland (1-0).
Amsterdam, won gisteren na
strafballen van de onttroonde ti
telhouder Reading uit Enge
land. Na 1-1 in de reguliere
speeltijd zegevierde Amsterdam
met 4-2 in de afsluitende slagen
serie.
Doelman Klaas Veering was bij
de strafballen de gevierde man.
Hij voorkwam twee keer een
doelpunt. ANP.
ther Platteeuw (Scheldesport) 9.00, 3.
Evelien Burm (RKHAV) 8.68. Hoog: 1.
Melissa Kolhorn (RKHAV) 1.40 en Donja
Kolhorn (Achilles) 1.40, 3. Esther Plat
teeuw (Scheldesport) 1.30.
Nurburgring. Formule 1, GP van Eu
ropa. 1. Michael Schumacher (Dui) Fer
rari, 308,863 km in 1.32.35,101 (gem.
200,160 km/uur), 2. Barrichello (Bra) Fer
rari op 17,989, 3. Button (Eng) Bar-Hon-
da 22,533, 4. Trulli (Ita) Renault 53,673,
5. Alonso (Spa) Renault 1.00,987, 6. Fisi-
chella (Ita) Sauber 1.13,448, 7. Webber
(Aus) Jaguar 1.16,206, 8. Montoya (Col)
Williams 1 ronde, 9. Massa (Bra) Sau
ber 1 ronde, 10. Heidfeld (Dui) Jordan 1
ronde. 11 Panis (Fra) Toyota 1 ronde,
12. Klien (Oos) Jaguar 1 ronde, 13. Pan-
tano (Ita) Jordan 2 ronden, 14. Bruni
(Ita) Minardi 3 ronden, 15. Baumgartner
(Hon) Minardi 3 ronden.
WK-klassement na zeven van de
achttien races: 1. Michael Schuma
cher 60 punten, 2. Barrichello 46, 3. But
ton 38, 4. Trulli 36, 5. Alonso 25, 6. Mon
toya 24, 7. Ralf Schumacher (Dui) 12, 8.
Sato (Jap) 8, 9. Massa 5, 10. Fisichella
Egmond aan Zee. Europacup drie
banden. Finale: Crystal Kelly - Ander-
nos 2-2 (4-4)' Caudron - De Backer 2-3
(15-10 15-13 12-15 7-15
11-15/1,132-1,259), Burgman - Forthom-
me 0-3 (3-15 3-15 8-15/0,583-1,800), Van
Kuyk - Connesson 3-0 (15-5 15-12
15-0/2,500-1,062), Ceulemans - Boingne-
res 3-0 (15-6 15-7 15-7/1,666-0,800).
Crystal Kelly op basis van setsaldo Euro
pees kampioen.
Middelkamp-renner Martin Totté werd op het districtskampioenschap wielrennen zesde bij de belof
tes. foto Peter van Trijen
kenszand; 2 Richard Leeuwesteijn, Vlis-
singen; 3 Freddie Blaas, Oostkapelle.
Veteranen: 1 Joris van Strien, Dirks-
land; 2 Leo Stroo, Souburg; 3 Peter
Boone, Souburg. 85cc: 1 Erik Koote,
Sommelsdijk; 2 Mark Boot,
Burgh-Haamstede; 3 Jack Brunell (GB).
65cc: 1 Jordi van 't Hof, Dirksland; 2
Boy de Looff, Kortgene; 3 Angelo van
Zuilekom, Kapelle. Miniklasse: 1 Lars
de Nood, Souburg; 2 Guido Boone, Sou
burg; 3 Jochem van Dorpel, Kapelle.
Wemeldinge MX 1, 1e manche: 1
Casper Ovaa, 2 Erik van der Wekken, 3
Willem-Jaap Janssen; 2e manche: 1
Casper Ovaa, 2 Marinus Hoek, 3 Erik
van der Wekken; Mx2, Ie "manche: 1
Erik van der Wekken, 2 Johnny Gijssel,
3 Marlon Merisson; 2e manche: 1 Erik
van der Wekken, 2 Johnny Gijssel, 3
Marlon Merisson; 85cc, 1e manche: 1
Rini v.d. Linden, 2 Steven Ovaa, 3 Luuk
Dybala; 2e manche: 1 Rini van de Lin
den, 2 Steven Ovaa, 3 Luuk Dybala; 65
cc, 1 e manche: 1 Arthur van Stel, 2 An
gelo van Zuilekom, 3 Benjamin Torbijn;
2e manche: Benjamin Torbijn, 2 Art
hur van Stel, 3 Angelo van Zuilekom;
Miniklasse, 1e manche: 1 Lars de
Nood, 2 Jochem van Dorpel, 3 Guido
Boone; 2e manche: 1 Lars de Nood, 2
Guido Boone, 3 Jochem van Dorpel. Ve
teranen, 1e manche: 1 Gert Huisman,
2 Pieter Moelker, 3 Peter Boone: 2e
manche: 1 Gert Huisman, 2 Pieter
Moelker, 3 Marinus Hoek; Superfinale:
1 Casper Ovaa, 2 Erik van der Wekken,
3 Willem-Jaap Janssen.
Vroegste meldingen. Dagvlucht
Montlucon, zaterdag 29 mei. 5762
duiven/Los om 07.15 uur. 1. Comb, van
Belzen (Kamperland) 1460 mt/rmin, 2.
JC. Roelse (Westkapelle) 1457, 3. G. de
Nooijer (Arnemuiden) 1452,4. E. Melchi-
or (Zoutelande) 1449, 5. R.&J. Meis
(Zoutelande) 1447, 6. H. Baas&Zn (Arne
muiden) 1442, 7. F. Westdorp (Heinkens-
zand) 1440, 8. H. Biemans (Oost-Sou
burg) 1439, 9. F. Scheele (Zaamslag)
1437, 10. H. Caon (Slijkplaat) 1437, 11.
O. Haers (Philippine) 1437, 12. K. Min-
derhoud (Koudekerke) 1431, 13. Comb.
Abee (Arnemuiden) 1431,14. K. Minder-
houd (Koudekerke) 1431, 15.
Schrier&Phan Thi (Kortgene) 1430, 16.
Comb. Mulken/Mookhoek (Breskens)
1429, 17. H. Calon (Slijkplaat) 1428, 18.
B. Thomaes (Hoofdplaat) 1427, 19. JD.
Schroevers (Arnemuiden) 1422, 20. P.
Schroevers (Arnemuiden) 1426.
Barcelona. EC I, mannen. Groep A,
eindstand: 1. Club an der Alster 3-5
(13-2), 2. Reading 3-4 (9-5), 3. Wiener
3-2 (4-9), 4. Grunwald 3-1 (5-15) Groep
B, eindstand: 1. Real Club de Polo 3-6
(14-1), 2. Amsterdam 3-4 (14-6), 3. Wet
tingen 3-2 (5-19), 4. Dragons 3-0 (5-12),
om derde plaats: Amsterdam - Rea
ding 1-1 (0-0). Amsterdam wns: 4-2.
Doelpunt Amsterdam: Huber, finale:
Real Club de Polo - Club an der Alster
1-0.
Barcelona. EC 1, vrouwen. Groep A,
eindstand: 1. Den Bosch 3-6 (14-3), 2.
RW Köln 3-4 (9-8), 3. Glasgow 3-2
(6-13), 4. Real Club de Polo 3-0 (4-9).
Groep B, eEindstand: 1. Kolos 3-5
(5-2), 2. Slough 3-5 (3-1), 3. Gintra 3-1
(2-4), 4. Ritm Grodno 3-1 (5-8), om der
de plaats: Rot Weiss Köln - Slough 5-3,
finale: Den Bosch - Kolos Borispol 8-2.
Doelpunten Den Bosch: Boomgaardt 3,
Booij 2, Donners, Vorstenbosch, Van
Kessel.
Vlissingen. Open Zeeuws Kam
pioenschap. Dagklassement MX1:1
Casper Ovaa, Souburg; 2 Willem-Jaap
Janse, Souburg; 3 Marinus Hoek, Hal
steren. MX2: 1 Dave de Jonge, Hein-
Axel. Concours hippique RV Axel.
Springen paarden klassiek. Klasse
ZZ: 1. Ilyo de Loos, Nadir (Hulst)
0/72.81; 2. Steven van Bunder, Tequila
(Sint Gilles) 4/63.67; 3. Cindy Perdaen,
Mumbo (Eenhoornr.) 4/68.21. Z: 1 Ste
ven van Bunder, Pretty Woman,
0/0/32.65; 2. Han Wattel, Morentes
(Vroonr.) 0/0/40.00; 3. Kristof Vermei-
ren, Quina van 't Spieveld (Beervelde)
4/60.69. M klassiek: 1.1. Nele de Vlees
houwer, Ragusa (Moerbeke Waas)
0/34.82; 2. Stefan Meijers, Odarco (Een
hoornr.) 36.14; 3. Luc Cornelïssens, Pa-
triott Z (Hulst) 0/0/39.18. M jacht: 1.
Roy de Cock, Ria (Moerbeke Waas)
66.62; 2. Stefan Meijers, Paradiso.
75.84; 3. Luc Cornelissens, Patriott Z,
76.57. L klassiek: 1. Stefanie van Bun
der, Prins Forever (Sint Gilles)
0/0/35.41; 2. Angelique de Beule, Majo
rette (Hulst) 0/0/38.23; 3. Caroline de
Laat, Sacramento (Exaarde-Doorselaar)
0/0/42.43. L progressief: 1. Wilma
Stouten, Stoutens Katinka (Weelr.)
36/43.75; 2. Stieven van Bunder, Walt-
her, 36/44.27; 3. Stieven van Bunder,
Oleander van Blumenzwiebel, 36/47.38.
Masters ZZ/Z: Cindy Perdaen, Mum
bo. Klassiek pony's klasse Z1 cat.
D: 1 Pirn van Eyzeren, Nobby (Weelr.)
0/60.45. Z cat. C: 1. Marieke de Bart,
Mister Djacardo (Weelr.) 0/58.87. Z cat.
CD: 1. Pim van Eyzeren, Nobby,
36/36.98. M cat. DE klassiek: 1. Silke
Jacobs, Blind Date (Verrebroek)
0/0/29.34. M cat. C progressief: 1. Sil
ke Jacobs, Blind Date, 36/37.28. L cat.
DE: 1. Dario de Pauw, Rambo (Moerbe
ke Waas) 0/0/32.71. L cat. BC: 1 Axel
Wuytack Terrano Hof's Orfy (Saeftinge)
0/0/30.45.
Rabo Top Dressuurcompetitie. Klas
se Z2: 1. Erica Janse, Hexagon's Par-
manda (Z-Bev.) 65.50; 2. Mario van Eni
ge, Joplin (Grevelingen) 65.17; 3. Step
hanie de Frel, Narwick (Hulst) 64.33.
Z1: 1. Elze Sophie Wiskerke, West-
veer's L'Esperi (Z-Bev.) 64.50; 2. Emma
van den Hooven, Alerio (Scheldestad)
63.33; 3. Joanie Gobeyn, Mirakel
(Zwinr.) 61.33. Dressuur paarden klas
se M2: 1 Resy van Harn, Oricius (Oran-
jer.) 161; 2. Marlon Savat, Kaïrouan
(Zwinr.) 161. 3. (gelijk) Rachel Bergs,
Tramona (Hulst) en Florine Boogaard,
Poeme Q Weelr.) 160. M1: 1 Magretha
Vink, Romiro (Zwinr.) 163; 2. Babahme-
tovic, Isaros (Haringr.) 161; 3. Corine
Wondergem, Parana (Oranjezon) 160.
L2: 1. Diana Boone, Odina C (Haringr.)
HENGELO - De nieuwe wereldrecordhouder op de 5000 meter: Ke-
nenisa Bekela. De Ethopiër dook met 12.37.35 ruim twee tellen on
der de oude recordtijd van zijn landgenoot Haile Gebreselassie.
foto Bas Czerwinski/AP
170; 2. Emmy Bouthoorn, Parlando
(Huist) 167; 3. Karlijn Cappendijk, Jive
(Oranjer.) 166. L1 (groep 1): 1. Niels
den Dekker, Wisis van de Zuudhoeve
(Honter.) 166; 2. Evelien de Kesel,
Quartz (Haringr.) 166; 3 Lisa Bitter,
Ruby's Tyler (Weelr.) 165. LI (groep 2:
1. Agnetha Bertou, Sidurmus (Zwinr.)
173; 2. An van Iwaarden, Jessica (Bie-
zenr.) 161; 3. (gelijk) Frans Haak, Zyga
(Haringr.) en Natasja Hertogh, Topaz H
(Eenhoornr) 158. Pony's klasse
Z1/Z2: 1. Stephanie de Frel, First Boy
HH (Hulst) 63.06. M2 cat. DE: 1. Mari-
cella Bouchout, Rhiannon Padditon
(Kleppertjes) 161 M2 cat. B: 1. Maxi
me Osse, Brendo (Weelr158. M1 cat.
DE: 1. Anniek van der Linde, Daylight
(Weelr.) 171. L2 cat. D: 1. Emily Wisker
ke, Sharon (Z-Bev.) 176. L2 cat. E: 1. Em
ma de Loof, Sjapoer (Oranjezon) 166.
L1 cat. D: 1. Sabien Sinke, Dixie (Hon
ter.) 167. L1 cat. D: 1. Marielle Nieuwen-
huis (Gouwe Reyers) 167. L1 cat. AB:
1. Fran Moorthamers, Quickly (Moerbe
ke Waas) 169. Tweede proef. Paar
den klasse Z2: 1. Mario van Eenige,
Joplin, 64.67; 2. Erica Janse, Hexagon's
Parmanda, 63.33; 3. Stephanie de Frel,
Narwick, 63.33Z1: 1. Joanie Gobeyn, Mi
rakel, 63.00; 2. Jolanda Verton, Mister C
(Paardebloem) 61.67; 3. Ingeborg van
Zeele, Renville (Zwinr.) 60.00. M2: 1.
Jan Ton, Ophiet (Oranjezon) 166. Maxi
me Lefeber, Embleme du Defey (Schel
destad) 164; 3. Rachel Bergs, Tramona,
160. M1: 1. Maaike Hamelink, Square
Dimension (Allround) 165; 2. Magretha
Vink, Romiro (Zwinr.) 165; 3. Monique
van de Visse, Ross (Weelr.) 163. L2: 1.
(gelijk) Diana Boone, Odina C en Emmy
Bouthoorn, Parlando, 173; 3. Mare Ma-
hu, Sharai (Honter.) 173. L1 (groep 1):
1. Lisa Bitter, Ruby's Tyler, 167; 2. Sibyl-
le Burm, Sharon (Hulst) 166; 3. Linda Be-
zemer, Osiris (Hulst) 165. L1 (groep 2):
1. Diego Rutters, Ramira (Haringr.) 163;
2. Emma de Jonge, Quinten de Royal
(Haringr.) 162; 3. Agmetha Bertou, Si-
Asagoe 6-3 6-1, Venus Williams - Zulua-
ga 6-1 7-6, Myskina - Koesnetsova 1-6
6-4 8-6, Capriati - Schiavone 7-5 6-1De
mentieva (Rus/9) - Davenport (VSt/5)
6-1 6-3, Sjarapova (Rus/18)
Weingartner (Dui) 6-3 6-1, Suarez
(Arg/14) - Jie Zheng (Chn) 6-4 7-5, Mau-
resmo (Fra/3) - Maleeva (Bul/21) 6-2
6-1.
Zeeuwse Kampioenschappen. Pou
lewedstrijden, JE8. Fabian van Til
burg - Yannick Kievit 4-1 4-0, Mark van
Hoeve- Yannick Kievit 2-4 4-2 4-2, Fabi
an van Tilburg - Mark van Hoeve 4-2
4-1. ME8: Frederique de Dobbelaere -
Ineke van Putte 4-2 5-4(3), Anne Flohil -
Frederique de Dobbelaere 4-0 4-2, Anne
Flohil - Ineke van Putte 4-2 4-0. Finales,
JE10: John de Waele - Niek Hermus
7-6 (2) 6-3, derde plaats: Ruud Mar
tens - Foeke v.d. Bergen 6-0 6-2 JE 12:
Rowin Tazelaar - Job-Joris Erentreich
6-2 6-0, derde plaats: Marlon de
Maagt - Hans van Putte 6-3 6-4 JE14:
Diederik de Rave - Kenny de Rooy 6-4
6-2, derde plaats: Koen v.d. Berge
Koen v.d. Buuse 2-6 6-4 7-5 JE16:Mart
Flikweert - Jaimy Bish 6-7 (2) 7-5 opg.
Jaimy Bish, derde plaats: Jurran
Schut - Kevin de Rooy 6-1 6-1 ME 10:
Milou Flohil - Annelous den Engelsman
6-0 6-1, derde plaats: Denise van Min
nen - Kim v.d. Berg 6-4 6-3. ME12: Step
hanie de Schepper - Margot de Haan
4-1 Margot opg. blessure, derde
plaats: Sowie Klap - Lotte Roeland 6-3
6-4. ME14: Angelique van de Meet - Au
brey Maenhout 6-2 6-4 derde plaats:
Sophie de Schepper - Lesley Kerkhove
4-6 6-2 6-2. ME16: Renee Pieters - Che-
ma Chkouri 6-1 6-2, derde plaats: Allis-
ha de Roover - Stephanie van Eijk 1-6
6-3 6-2.
durmus, 159. Pony's klasse Z1/Z2: 1.
Stephanie de Frel, First Boy HH,
60.33M2 cat. DE: 1. (gelijk) Kelsey den
Exter, Nikita (Kleppertjes) en Maricella
Bouchout, Paddington (Kleppertjes)
156. M2 cat B: 1. Maxime Osse, Bren
do, 159. M1 cat. DE: 1 Anniek van der
Linde, Daylight, 165. L2 cat. CD: 1. Emi
ly Wiskerke, Sharon, 176. L2 cat. E: 1.
Emma de Loof, Sjapoer, 163. LI cat. E:
1. Marjolein de Detter, Paloma Z (Klep
pertjes) 165. LI cat. DC: 1. Kelly Ver-
cauteren, Casper (Moerbeke Waas) 161.
L1 cat. AB: 1. Fran Moorthamers,
Quickly, 165.<el2.5?
Parijs. Roland Garros, 13,2 miljoen
euro. Mannen, derde ronde: Hewitt
(Aus/12) - Verkerk (Ned) 6-2 3-6 4-6 6-2
6-1, Andrejev (Rus) - Benneteau (Fra)
7-6 7-6 6-3, Gaudio (Arg) - Enqvist
(Zwe) 6-0 6-4 6-7 6-4, Kuerten (Bra/28) -
Federer (Zwi/1) 6-4 6-4 6-4, Lopez
(Spa/23) - Hyung-taik (ZKo) 7-6 4-6 6-0
6-3, Nalbandian (Arg/8) - Koubek (Oos)
6-7 6-3 7-6 7-5, Safin (Rus/20) - Starace
(Ita) 6-7 6-4 3-6 7-5 7-5, Malisse (Bel) <-
Costa (Spa/26) 6-4 2-6 4-6 7-6 8-6. Vier
de ronde: Moya (Spa/5) - Robredo
(Spa/17) 7-6 6-4 6-2, Coria (Arg/3) - Es-
cudé (Fra) 6-0 opgave Escudé, Hewitt -
Malisse 7-5 6-2 7-6, Chela (Arg/22) - Mu-
tis (Fra) 4-6 6-2 7-6 6-2, Henman (GBr/9)
- Llodra (Fra) 6-7 4-6 6-4 6-3 9-7, Kuer
ten - Lopez 6-3 7-5 6-4, (Arg) - Andrejev
6-4 7-5 6-3, Nalbandian - Safin 7-5 6-4
6-7 6-3.
Vrouwen, derde ronde: Serena Willi
ams (VSt/2) - Talaja (Kro) 6-0 6-4, Venus
Williams (VSt/4) - Pierce (Fra/30) 6-3
6-1, Capriati (VSt/7) - Bovina (Rus) 6-2
4-6 6-4, Myskina (Rus/6) - Chladkova
(Tsj) 6-3 7-6, Schiavone (lta/17) - Ruano
Pascual (Spa) 6-2 6-3, Asagoe (Jap) -
Dulko (Arg) 7-5 4-6 6-4, Zuluaga (Col/23)
- Srebotnik (Slv) 5-7 6-2 6-3, Koesnets
ova (Rus/11) - Casanova (Zwi) 3-6 6-3
6-4. Vierde ronde: Serena Williams -
Poortugaal. Interlandwedstrijd
veld: Nederland - België 18-10 (8-4).
Doelpunten Nederland: Bob de Jong 5,
Gerritsen 4, Scholtmeijer 3, Bijvanck 2,
Leon Simons, Marjan de Jong, De Kle-
ijn en Van Veluw.
Nacompetitie, poule A. Sparta - Hel
mond Sp 2 - 2, VVV - Vitesse 1-1
Vitesse 5 3 2 0 11 12- 4
Sparta 5 13 16 8-8
VW 5 1 2 2 5 8-9
Helmond Sp 5 0 3 2 3 6- 13
Sparta - Helmond Sport 2-2 (1-0).
42. Van den Bergh 7-0, 52. Oomens 1-1,
61. Van den Bergh 2-1, 85. Van Bakel
2-2. Scheidsrechter: Van Dongen. Gele
kaart: Broers (Sparta), Hobbelen Hel
mond Sport). Aantal toeschouwers:
3150.
VW-Venlo - Vitesse 1-1 (0-1). 29.
Amoah 0-1, 83. Leemans 1-1. Scheids
rechter: Temmink. Gele kaart: Frankel
(Vitesse). Aantal toeschouwers: 4500.
Bijzonderheid: Vitesse handhaaft zich in
de eredivisie.
Nacompetitie, poule B. Heracles - Ex
celsior 2-2, Graafschap - Volendam 4-0.
Heracles 5 3 1 1 10 9-4
Graafschap 5 3 1 1 10 7- 2
Excelsior 5 2 2 1 8 6-5
Volendam 5 0 0 5 0 2- 13
Heracles Almelo - Excelsior 2-2
(0-0). 66. Van Dieren 0-1, 75. El Ham-
daoui 0-2, 79. Roelof sen 1-2, 86 Rose
2-2. Scheidsrechter: Wegereef. Aantal
toeschouwers: 6500.
De Graafschap - FC Volendam 4-0
(3-0). 20. Van Beukering 1-0, 25. Van
Beukering 2-0, 35. Berck Beelenkamp
3-0,85. Mihci 4-0. Scheidsrechter: Koop
man. Aantal toeschouwers: 10.000
Eindhoven. Oefenwedstrijd: Neder
land - België 0-1 (0-0). 78. Goor 0-1
(strafschop). Scheidsrechter: Colombo
(Fra). Gele kaart: Stam (Nederland),
Deflandre (België). Aantal toeschou
wers: 32.500.
Nederland: Van der Sar' Heitinga,
Stam, Bouma en Van Bronckhorst (64.
Overmars)' Sneijder, Cocu, Seedorf (79.
Makaay) en Zenden' Van Hooijdonk (69.
Van Nistelrooij) en Kluivert.
België: Peersman (46. Lemmens)'
Deflandre, Kompany, Simons en Dhee-
dene' Bisconti, Clement, Vermant en
Goor' Buffel en Mbo Mpenza.
Tunis. Tunesië - Italië 0-4 (0-2). 15.
Bouazizi 0-1 (eigen doelpunt), 27. Can-
navaro 0-2, 86. Pirlo 0-3, 90. Zambrotta
0-4. Scheidsrechter: Duhamel (Fra).
Polen - Griekenland 1-0 (1-0). 16.
Kryznowek 1-0. Toeschouwers: 17.000
Kroatië - Slowakije 1-0 (1-0). 29. Olie
1-0. Aantal toeschouwers: 5500.
Portugal - Luxemburg 3-0 (3-0). 14.
Figo 1-0, 28. Gomes 2-0, 37. Rui Costa
3-0. Aantal toeschouwers: 9000.
Italië - Servië-Montenegro 2-1 (1-0).
30. Sculli 1-0, 53. Sculli 2-0, 86. Vukce-
vic 2-1. Aantal toeschouwers: 4675
Mali - Marokko 0-0. Aantal toeschou
wers: 35.000.
Londen, drielandentoernooi: Nige
ria - Ierland 3-0 (1-0). 36. Ogbeche
1-0, 50. Martins 2-0, 69. Ogbeche 3-0.
Aantal toeschouwers: 7438.
Parijs: Senegal - Guinee 1-1 (0-1).
24. Kaba Diawara 0-1 (strafschop), 85.
Gueye 1-1. Aantal toeschouwers: 2200.
Egypte - Gabon 2-0 (O-O). 88. Hassan
1-0, 90. Hassan 2-0 (strafschop). Toe
schouwers: 15.000.
Manchester. FA zomertoernooi. IJs
land - Japan 2-3 (1-2). 5. Helguson 1-0,
21. Kubo 1-1, 36. Kubo 1-2. 50. Hel-
guson 2-2, 57. Santos 2-3 (strafschop)
Rode kaart: 82. Brynjar Gunarsson (IJs)
Schotland - Trinidad8tTobago 4-1
(4-0). 6. Fletcher 1-0, 14. Holt 2-0, 23.
Caldwell 3-0, 34. Quashie 4-0. 55. John
4-1.
Wales - Canada 1-0 (1-0). 21. Parry
1-0. Aantal toeschouwers: 10.805.
Estland - Denemarken 2-2 (0-1). 28.
Tomasson 0-1, 77. Viikmae 1-1, 80. Pe
rez 1-2, 90. Lindpere 2-2. Aantal toe
schouwers: 3000.
Berlijn, DFB Pokal. Werder Bremen -
Allemania Aachen 3-2 (2-0). 35. Bor-
owski 1-0, 45. Klasnic 2-0, 51. Blank 2-1.
84. Borowski 3-1, 90+3 Erik Meijer 3-2.
Rode kaart: Mbwando.
Parijs, Coupe de France. Chateau-
roux. Chateauroux-Paris St. Ger
main 0-1. 53. Pauleta 0-1.
Zaterdagvoetbal. Hoofdklasse, kam
pioenschap. Dovo - Quick Boys 2 - 3.
Quick Boys 4 2 1 1 7 10- 8
Genemuiden 41 21 5 7-6
Dovo 4 112 4 6-9
Nacompetitie om een plaats in de
hoofdklasse: Excelsior M-Beursben-
gels 3-0, Delta Sport-Roda Boys 4-3.
Om een plaats in de eerste klasse:
VVGZ-Arnemuiden 4-1.
Om een plaats in de tweede klasse:
SKNWK-Zwaluwe 0-1
Om twee plaatsen in de derde klas
se: Wieldrecht-VCK 4-0, Bevelan-
ders-Klundert 0-3. Eindstand: Wield-
recht 3-7, Klundert 3-5, VCK 3-4, Bevel
anders 3-0. VCK degradeert.
Om een plaats in de res. hoofdklas
se: Zaamslag 2-Achilles Veen 2 3-3.
Ach. Veen wint na strafschoppen.
Om een plaats in de res. eerste klas
se: Serooskerke 2-Noad'67 2 6-1.
Zondagvoetbal. Baronie - HSC '21 3 -
2.
HSC'21 4 3 0 1 9 8-5
Turkiyemsp 4 2 0 2 6 7-7
Baronie 4 1 0 3 3 5-8
Nacompetitie om een plaats in de
derde klasse. Ria W - Meto 1-0.
Sint-Maartensdijk. Vrouwentoer
nooi. Eindstand: 1. Lentezon Beerze,
2. BSC, 3. Oostkapelle, 4. Be Quick Dok-
kum, 5. Flevo Boys, 6 Zandvliet Sport,
7. Vorwarts Spoho, 8. Wolfaartsdijk, 9
Zwervers, 10. FC Horw, 11. Smerdiek,
12. DTS"35, 13. Stedoco, 14. Adligens-
wil, 15. Markranstadt.
Madrid. Olympisch kwalificatietoer
nooi, mannen. Spanje - Kameroen 3-0
(25-14 25-17 25-20), Nederland - Cuba
3-1 (25-19 30-28 25-27 25-20), Cuba - Ka
meroen 3-0 (25-20 25-23 25-13), Neder
land - Spanje 3-0 (25-20 25-20 26-24).
Eindstand: 1. Nederland 3-6 (9-1), 2.
Cuba 3-4 (7-4), 3. Spanje 3-2 (4-6), 4. Ka
meroen 3-0 (0-9). Nederland naar Olym
pische Spelen.
Tokio. Olympisch kwalificatietoer
nooi, mannen. Eindstand: 1 Frank
rijk 7-14 (21-2), 2. Australië 7-10
(15-9/puntenratio 1,108), 3. China 7-10
(15-9/1,080), 4. Canada 7-8 (12-10), 5.
Iran 7-8 (13-11), 6. Japan 7-4 (11-15), 7.
Zuid-Korea 7-2 (5-15), 8. Algerije 7-0
(0-21). Frankrijk en Australië naar Olym
pische Spelen
Sjanghai. Wereldbeker beach, vrou
wen. Eindstand: 1 McPeak/Youngs, 2
Jordan/Davis, 3 Adriana Behar/Shelda,
4. Wang/You, 9. Kadijk/Leenstra.
Ronde van Italië, 19e etappe Bor-
mio - Presolana: 1 Garzelli (Ita) 122
km in 3.52.16, 2 Simoni (Ita) 0.02, 3. Val-
javec (Slv) 0 23,4. Cioni (Ita) 0.52, 5. Cu-
nego (Ita) Milaan. Ronde van Italië.
20e etappe Clusone-Milaan: 1. Petac
chi (Ita) 144 km in 4.07.01, 2. Zanotti
(Ita). 3 Vierhouten (Ned), 4. Pollack
(Dui), 5. Borrajo (Argl
Eindklassement: 1. Cunego (Ita)
88.40.43, 2. Gontsjar (Oek) 2 02. 3. Simo
ni (Ita) 2.05, 4 Cioni (Ital 4 36, 5 Popo-
vitsj (Oekl 5.05, 6. Garzelli (Ita) 5.31, 7.
Belli (Ita) 56.12, 8. McGee (Aus) 6.15, 9.
Valjavec (Slo) 6.34, 10. Garate Cepa
(Spa) 7.47,110. Vierhouten 2.40.13,122.
Van Velzen 2.49.28.
Melbourne. WK baan. Mannen, ploe-
genachtervolging, kwalificatie: 1.
Australië 4.04.059, 2. Nederland (Hei
mans, Mouris, Straathof, Schep)
4.05,289, 3. Spanje 4.05,389. Kwartfi
nales: Nederland - Litouwen 4.05,335 -
4.09.363, Australië - Oekraïne 4.00,937 -
4.07,751. Groot-Brittanniè - Duitsland
4.02,063 - 4 09,723, Spanje - Rusland
4.03,754 - 4 10,042 Om brons: Spanje -
Nederland 4 04,968 - 4.05,751 Om
goud: Australië Groot-Brittannié
4.00,322 - 4.01,841 Sprint 200 meter,
kwalificatie: 1. John (Dui) 10,322, 2
Theo Bos (Ned) 10,339 (69,639 km/uur).
3. Zielinski (Pol), 16. Mulder (Ned)
10,576), eerste ronde: Bos - Melia
(Spa) 11,082, Zielinksi - Mulder 10,986.
Herkansing: 1 Mulder 11,116, 2. Ed
gar (GBr). 3. Van Eijden (Dui) Tweede
ronde: Mulder - John 10,777, Bos -
Rousseau (Fra) 11,004. Kwartfinales:
Bos wint in drie ritten van Staff (GBr),
Zielinski wint in twee ritten van Mulder.
Bayley (Aus) wint in twee ritten van
Bourgain (Fra). Gane (Fra) wint in twee
ritten van Fiedler (Dui) Halve finales:
Theo Bos (Ned) wint in drie ritten van
Bayley (Aus), Gané (Fra) wint in twee rit
ten van Zielinski (Pol). Finale: Theo
Bos wint in twee ritten van Gané 10,752
en 10,715 over laatste 200 meter. Om
derde plaats. Bayley wint in drie ritten
van Zielinski. Eindstand: 1. Theo Bos,
2, Gané, 3. Bayley, 4 Zielinski' 5 t/m 8;
5. Bourgain (Fra) 10,798, 6. Staff (GBr),
7. Fiedler (Dui), 8. Teun Mulder (Ned)
gediskwalificeerd.
Koppelkoers: 1. Argentinië (Esteban
Curuchet/Perez) 7 punten, 2. Zwitser
land (Marvulli/Risi) 5' om 1 ronde; 3. Ne
derland (Robbert Slippens/Danny
Stam) 18, 4. Australië
(Renshaw/Roberts) 17, 5. België
(Gilmore/Keisse) 14.
Vrouwen, scratch (10 km): 1. Gonza
lez Perez (Cub), 2. Poitras (Can), 3.
Slioesareva (Rus), 4. Quinn (VSt), 5. Cal-
le (Col)' 10. Adrie Visser (Ned). Tijdrit
500 meter: 1. Meares (Aus) 34,342
(52,413 km/uur), 2. Jiang Yonghua
(Chn) 34,675, 3. Krupeckaite (Lit) 34,788,
4. Yvonne Hijgenaar (Ned) 34,859, 5. Tsi-
linskaja (WRu) 34,913. Sprint 200 me
ter, kwalificatie: 1. Grankovskaja
(Rus) 11,339 (63,497 km/uur), 2. Meares
(Aus) 11,450, 3. Krupeckaite (Lit) 11,452,
5. Hijgenaar (Ned) 11,472, eerste ron
de: Hijgenaar - Panzer (D.ui) 11,993,
tweede ronde: Pendleton (GBr) - Hij
genaar (Ned) 12,529. Herkansing: 1.
Grisjina (Rus) 12,709, 2. Meinke (Dui), 3.
Hijgenaar. Finale: Grankovskaja wint in
drie ritten van Meares. Om brons:
Muenzer (Can) wint in twee ritten van
Oendleton (GBr)' 9-12: 1. Hijgenaar
12,167, 2. Meinke (Dui), 3. Larreal (Ven),
4. Abassova (Rus). Eindstand: 1. Gran
kovskaja, 2 Meares, 3 Muenzer, 4.
Pendleton, 9. Hijgenaar. Puntenkoers:
1. Slioesareva (Rus) 39 punten, 2. Carra
ra (Ita) 31, 3. Mendez (Mex) 30, 4. Ulmer
(NZe) 12, 5. Li (Chn) 12, 9. Visser (Ned)
6.
Effen. Districtskampioenschappen.
Elite: 1. Peter Woestenberg (Sint Wille-
brord), 2. J. den Engelsman (Nijme
gen); 3. G. Klijnhout ('s Gravendeel); 4.
L Nederlof (Oostvoorne); 5. W. Buurste
de (Sint WHIebrord); 6. F. Franse (Kwa-
dendamme); 7 M. Alberts (Breda); 8. R.
van der Stelt (Aalst); 9. R. Koole (Goes);
10. D. Raadtgever (Goes); 11. R. Slabbe
koorn (Kapelle).
Beloften: 1Tim van der Zanden (Poel
dijk); 2. J. van der Vreede (Krabbendij-
ke); 3 W Jonker (Burg-Haamstede), 4.
G. de Jong (papendrecht); 5. R Holle
man (Dordrecht); 6 M. Totte (St.Jan
steen); 7. E. verstegen (Oosterhout); 8.
H. Timmermans (Dongen); 9, P. Israël
(Kruiningen); 10. K. Sluimer (Rotter
dam).
Amateurs-A: 1 John van de Klooster
(Lewedorp); 3. J. Akkermans (Rilland);
4 D. Mesu (Middelburg); 5 D. de Poor
ter (Breda): 6. E. Gelens (Breda); 7. R.
Ansems (Chaam); 8. R. Vrins (Made); 9.
N. Ringelberg (Den Haag); 10. R. Bale
mans (Oud Gastel).
Junioren: 1. Tim Nederlof (Maarssen),
2. F. Wierstra (Bergum); 3. R. Mureau
(Wagenbergl; 4. R. Dijkxhoorn (Rijs
wijk); 5. V Hinsen (Rijen)
Nieuwelingen: 1. Geert Kouters (Oos
terhout); 2. S. van de Noord (Breda); 3.
T Dees (Tholen); 4. N. Verdaasdonk
(Zundert); 5. R. van Loon (Baarle Nas
sau); 6. P. Vissers (Hooge Zwaluwe); 7.
D. Raaijmakers (Oosteind), 8. R. Com
mandeur (Raamsdonk); 9. W. Schless
(Dordrecht); 10. G. van Gooi (Ridder
kerk).
's-Gravenpolder. Amateurs A: 7.
Dennis Mesu (Middelburg), 2. Tjitte van
den Buys (Middelburg), 3. Johnny van
der Klooster ILewedorp), 4, John Akker
mans (Rilland), 5. Eric Vereecken
(Hulst), 6. Edwin Franse (Lewedorp), 7.
Rico Kruijt ('s-Gravenpolder), 9. Jack
van der Horst (Oost-Souburg), 10. Mark
Aarts (Kruiningen). Amateurs B: 1.
Christiaan Kik (Kruiningen), 2. Gert-Jan
van Dijke (Wemeldinge), 3. Charl Diet-
vorst (Bergen op Zoom), 4. Michel Jans
sen (Kruiningen), 5. Remie Potappel
(Sint-Maartensdijk). Veteranen: 1. Pa
trick Bolssens (B), 2. Jan de Baat (Steen
bergen), 5 Wim Oosse (Middelburg).
S/P-categorie: 1 Michel Clement
(Goes), 4. Marco Minnaard (Wemeldin
ge), 5. René Sanderse (Kapellel
Kieldrecht (B) - nieuwelingen: 3. Tim
Dees, 11. Casper Oppeneer (beiden
ZRTC Theo Middelkamp).
SPORTPRIJSVRAGEN
01
Sparta-Helmond Sport
X
02
VW Venlo-Vitesse
X
03
Heracles-Excelsior
X
04
Graafschap-FC Volendam
X
05
Werd. Bremen-Allemania A.
X
06
Nederland-België
X
07
Polen-Griekenland
X
08
Kroatië-Slowakije
X
09
lerland-Nigeria
X
10
Wales-Canada
X
11
Tunesië-ltalië
X
12
Japan-IJsland
X
13
Estland-Denemarken
X
Winnende rijtje: 3-3-2-1 -1 - 2-1 -
1-2-1-2-1-3
Lucky Day 1, 6, 7, 17, 22, 23, 24, 31,
32, 36, 37, 42, 45, 48. 51, 58, 61, 73, 77,
79.
Lotto, 1e trekking superzaterdag: 1,
9, 11, 13, 14, 16, bonus: 44, kleur: rood.
Euroloterij: 961842 Lotto, 2e trek
king superzaterdag: 6, 15, 17, 19, 26,
30, bonus: 28. kleur: rood.